TEXELSE 3 COURANT- TESO genomineerd voor Texelse Ondernemersprijs 'Prijs bij een quiznight: een kilo bananen!' 'Duurzaam ondernemen is een logisch vervolg' llf Keukencentrum Texel Familieberichten EEN BETER MILIEU. ..BEGINT BIJ JEZELF Makelaardij Texel Vastgoed b.v. m RVT jf;1 DINSDAG 11 MAART 2008 Drie Texelse bedrijven, TESO, de Bremakker en de Sumwing, zijn genomineerd voor de Texelse Ondernemersprijs 2008 die woens dagavond 19 maart wordt uitgereikt, tijdens de Dag van de Texelse Ondernemer. Drie bedrijven die zich onderscheiden op de wijze waarop ze met hun personeel en het milieu omgaan, er .wordt gekeken naar de uitstraling, of ze innovatief zijn en er rendabel wordt gewerkt. Een jury onder voorzitterschap van Bob Verburg bepaalt wie er wint. Vandaag acht vragen aan bootdienst TESO, opgericht in 1907, met 150 medewerkers in dienst. 1.Wat doet uw bedrijf aan duur zaam en/of maatschappelijk onder nemen? TESO probeert voorop te lopen op het gebied van milieuvriendelijk ondernemen. Dit onder meer op het gebied van de techniek die wordt gebruikt op de veerboten en het beleid om de emissies van de sche pen en passagiers naar het omlig gend milieu van afvalstoffen zo veel mogelijk te beperken. 2.Waarom doet uw bedrijf aan duur zaam ondernemen? TESO heeft als primaire doelstelling het exploiteren van een veerdienst die veilig is en een grote mate van continuïteit van de dienstverlening verleent, met een optimale kwaliteit. Duurzaam ondernemen is hiervan een logisch gevolg. Daarnaast reali seert de veerdienst zich dat zij vaart op een kwetsbaar stuk Waddenzee en dat het gewenste imago van Texel natuur, rust, ruimte en frisse lucht is en moet zijn. Een milieube wuste en duurzaam ondernemende bootdienst sluit hierbij goed aan. 3. Hoe zorgt u en/oor dat uw bedrijf duurzaam onderneemt en toch vol doende winst behaald? Winst is geen primaire doelstelling van TESO. De omzet moet de kos ten (op langere termijn) afdekken. 4. Wat zijn speerpunten in uw perso neelsbeleid? Betrokkenheid tussen personeel en bedrijf, goede en zo gezond moge lijke werkomstandigheden, plezier in het werk en goede arbeidsvoor waarden. 5. Wat draagt uw bedrijf bij aan een goed milieu? Zo min mogelijk schadelijke emis sies, zo weinig mogelijk energie verbruik bij de exploitatie van de bootdienst. 6. Wat is het grootste succes dat uw bedrijf tot nu toe heeft behaald? Het gasolie verbruik van de Dokter Wagemaker is relatief gezien 25 pro cent lager dan van de Schulpengat. Dit geeft 25 procent minder emissie door gasolieverbruik. Daarnaast is door het gebruik van moderne tech nieken de emissie per liter verstook te gasolie ook fors teruggebracht Een daarop voortbordurende proef met schone brandstof (Gas To Liquids) is succesvol gebleken en zal het komende jaar verder worden opgeschaald. 7.Waar valt voor uw bedrijf nog winst te behalen? Waar liggen kan sen? Het volledig gaan varen op schone brandstof. 8. Wat zijn uw plannen voor de toe komst met het bedrijf? Het 100 procent varen op schone brandstof met beide schepen. Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 Als ik de dingen niet meer weet. Als ik de namen niet meer ken, En wat ik weet, meteen vergeet.. Zodat ik onherkenbaar ben. Denk dan aan de weg, door mij gegaan. Zo heb ik het niet voor mets gedaan. Met veel verdriet omdat zij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ringen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Geeske Scholtanus - van Dijk sinds 1992 weduwe van Durk Scholtanus £r 27-1 -1923 t 7-3-2008 Jans en Piet, in herinnenng His en Martin Bouk en Jelle Geeske en Jan, Gerrit, in herinnering Rink en Germen Cor en Carolin Piet Klein- en achterkleinkinderen „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2, Den Burg Moeder is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot afscheidnemen en con doleren voorafgaande aan de overdenking van 13.00 tot 13.25 uur en na afloop van de begrafe nis in het uitvaartcentrum. Een korte overdenking zal worden gehouden op woensdag 12 maart om 13.30 uur in het uit vaartcentrum. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats, bij vader, op de begraafplaats van Oudeschild. Correspondentieadres: J. Koopman-Scholtanus, De Houtmanstraat 37,1792 BA Oudeschild. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Graag willen wij het personeel van „Verpleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder. Familie Scholtanus Voor altijd in ons hart. Onze lieve Oma Gerda en Gerrit Jan Samantha, Patrick Tanja Robin Marga en Rik Michelle, Erik, Chris Thea en Roel Richard Odette en Ray Bram, Denise, Chantal Mariska en Jacco Ilse, Leonie Marco Sandra en Ed Viggo, Qwen Ronald en Conny Natascha en Peter Tamara en Jeroen Youri, Beau Sharon Maurijn Rowan Amber Tim Na zoveel jaren samen hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, mijn zorgza me vader, schoonvader en onvergetelijke opa Pieter Bruijn Piet Den Burg, 10-5-1943 t Den Helder, 9-3-2008 Wij zijn hem heel erg dankbaar voor alle liefde die hij ons heeft gegeven. Hij zal voor altijd met ons verbonden blijven als een lieve herinnering in ons hart. Je liefhebbende vrouw: Dia Bruijn-Schagen Je liefhebbende dochter Monique Bruijn en en schoonzoon: Je lieve manneke: Ramon van Tongelen Sil Terrie Theo Schagen Correspondentieadres: D. Bruijn-Schagen Schilderend 30 1791 BG Den Burg Piet is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg, waar woensdag 12 maart van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid is tot condoleren. We nemen afscheid van Piet op vrijdag 14 maart om 14.30 uur in Crematorium Schagerkogge. Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 13.00 uur. Na afloop kunt u ons nog ontmoeten in de koffiekamer van het crematorium. Dag lieve opa Sil i' Hoewel wij wisten dat hij ziek was, is onze buurman Piet Bruijn toch nog onverwacht overleden. Wij wensen Dia, Monique, Ramon en Sil heel veel sterkte toe. De buren van het Schilderend: Theo Tinus en Nel Peter en Rita Johan en Alie André en Rita, Wesley, Britt Rutgert Carina Wouter en Kim, Mees, Isa, Aafke Ben en Ina, Sanne, Koen Bob en Aja Rein en Sina Ruud en Tiny Arno en Janneke Annie Aly Gré Verliezen is moeilijk en voelt zo onrechtvaardig. Te vroeg moei wij afscheid nemen van onze broer en zwager Dia en de kinderen wensen wij heel veel sterkte. Jan t en Coba Annie en Cor Bestuur en werkers van de Stichting Welzijn Ou deren Texel hebben met leedwezen kennis ge nomen van het overlijden van Kees Room Wij zijn hem dankbaar voor zijn inzet voor onze stichting. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe in de komende tijd. Den Burg, 10 maart 2008. Uit Albuquerque, New Mexico bereikte ons het droevige bericht van het heengaan van onze Amerikaanse vriend en mede-oprichter van het K.B.G fonds Harold Kious Vele Texelaars en oud-Texelaars verblijven in den vreemde. Om het thuisfront op de hoogte te hou den van het wel en wee hoeven door de komst van weblogs geen dure telefoongesprekken meer te worden gevoerd. Dagelijkse bele venissen, maar ook foto's zijn op de weblogs te vinden. De Texelse Courant bekeek het weblog van Annemiek van IJsseldijk. Anne- miek woont en werkt sinds juli 2004 in Hurghada, Egypte. Sinds juni 2007 zijn haar belevenissen te volgen op haar weblog. Hoewel Annemiek inmiddels al een paar jaar in Egypte woont en werkt, moet ze nog steeds erg wennen aan de Egyptenaren: 'Volgens mij went het nooit!'. Zo wordt haar geduld regelmatig op de proef gesteld. Bij voorbeeld wanneer ze een maand op een internetaansluiting moet wach ten. 'Nederland heeft misschien een log systeem waar je van het kastje naar de muur wordt gestuurd, maar hier word je van de ene kant van Hurghada naar de andere kant van Hurghada gestuurd!'. Autorijden is ook een heel avontuur. Egyptenaren krijgen les van familie of vrienden en ze leren niet in hun spiegels kijken. Het examen bestaat volgens Annemiek uit een rondje slalommen tussen pionnen. Als er dan een paar weken geleden een stop licht wordt geplaatst, wordt het er ook met per definitie veiliger op. 'De stoplichten annemiekvanijsseldijk. waar .nu 21 januari 1917 t 6 maart 2008 Texel: Willem Griek t Grietje Griek-Eelman Cor Boekei t Nelly Boekei-Roeper Dirk Krijnen t Tine Krijnen-Baijs Willem Bakker Frieda Bakker-Kuip Jaap Bakker Corrie Bakker-Buisman Theo de Vries t Grietje de Vries-Vlas Kees Jan Krijnen Inge Krijnen-Zegel Kees Boekei Mylene Boekel-Nabehet Bert Koning Correspondentieadres: Kees Boekei, De Ruyterstraat 98,1792 AM Oudeschild E-mail: kees@boekel-it.nl Eurforlutie Eiland overkant wad strand 'n handje ledikantje nog geen tandje in de tijd kleine meid nieuw mens wat een wens... Dolblij zijn wij met de geboorte van onze dochter Eva 7 maart 2008 Marco en Lilian Hoera, Imme heeft er een broertje bij! Lukas Hij is geboren op 7 maart 2008. Zoon van: Krista Keijzer en Niels Hoogland Sonderholm 92 2133 JH Hoofddorp Bridgen. Iedere woens dag 13.15 uur o.l.v. H. Hoogerheide, tel. 313557 in "De Buureton", Beatrix- laan 43/45. Wij gaan verhuizen, daar om heel veel korting. Bloe misten Bert van der Wal. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. r[exelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer €2.00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Gevraagd voor het sei zoen: enthousiaste me dewerkster 15-17 jr. Semke Delicatexel. tel. 317717 b.g.g. 317794. Gezocht: zeer lief tehuis voor 2 poezen. Zowel moeder (7 jr.) als dochter (5.5 jr.) zijn beiden geste riliseerd. Rustige en kind vriendelijke dieren. Moe ten helaas weg wegens zeer allergische reacties. Tel. 320792. Gevraagd voor het sei zoen enthousiaste me dewerkster. 15-17 jr. Semke Delicatexel. tel. 317717 b.g.g. 317794. Ondanks dat er bij ons aan de weg getimmerd wordt, is het vliegveldrestaurant gewoon geopend en be reikbaar. Gevraagd voor direct! Actieve en handige ver koopsters. 18 -20 jaar, in bloemen en planten. Bloe misterij Tessel Flower, Ko gerstraat 9, Den Burg, tel. 315003. Afgelopen weekend niet hard gerend? Doe het dan nu, voor een Qnipp-abon- nement! Vijtkeer geknipt voor de prijs van vier; het kan hier: Waalderstr. 15, tel. 312227, zelfs zonder afspraak1 XX by Mexx nieuwe voor jaarscollectie. Mantje Life style Stores. Gevraagd voor direct! Actieve en handige ver koopsters. 18 -20 jaar, in bloemen en planten. Bloe misterij Tessel Flower, Ko gerstraat 9, Den Burg, tel. 315003. Verhuizingskortingen tot 50%. Bloemisten Bert van der Wal. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl hebben ze gek genoeg geplaatst op rotondes... En dan op zo'n manier dat het tegenovergestelde verkeer tegelijkertijd groen heeft. Dus kom je elkaar alsnog halverwege de roton de tegen... Da's dus eigenlijk nog gevaarlijker dan het al was!' Op het moment werkt Annemiek als hos tess voor Jiba. Het is hard werken, meestal 6 dagen in de week maar ze heeft het erg naar haar zin, 'Mensen waarderen het dat je ze zo uitgebreid en op een leuke manier vertelt over Hurghada, het afdingen en over leuke en belangnjke weetjes'. Ook heeft ze leuke collega's waarmee ze lief en leed deelt. Niet alleen tijdens het werk maar ook op het strand, tijdens een etentje of in de kroeg, waar ze laatst zelfs een prijs gewonnen hebben: 'we hebben eindelijk tijdens de quiznight iets gewonnen'n kilo bananen! Die krijg je alleen als je als team op de laatste plaats eindigt. It's not about winning!!!'. Het internetadres van de weblog van Annemiek is:http://www. annemiekvanijsseldijk.waarbenjij.nu. Kent u een (oud)-Texelaar die momen teel in het buitenland verblijft en een weblog bijhoudt? Bel dan met de redactie: 362621 of stuur een e-mail: redactie@texelsecourant.nl. Boogerd 11 1791 GW Den Burg 320737 ONROERENDE GOEDEREN TAXA'l 1ES W POTHEKEN ASM.'RAN HEN Ons actuele woningaanbod: www.texclvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl TE KOOP in DEN BURG Kogerstraat 77 Aan de rand van het dorp gelegen een vrijstaand woonhuis met tuin en schuurtje op een perceel eigen grond van 190 m2 Indeling: hal/entree met trafopgang. toilet kamer en suite, keuken, royale bijkeuken mei ruime douche. i Op de verdieping overloop, royale achterslaapkamer, j 2 voorslaapkamers, bergruimte, kleine bergvlienng. De woning is voorzien van aardgas cv-installatie met warmwater voorziening, ged. dubbele beglazing. Achter de woning een heerli|ke tuin en schuurtje. i Een keurig onderhouden geheel. Oplevering in overleg. TE KOOP in OUDESCHILD Commandeurssingel 21 Gelegen aan de rand van een nieuwbouwwijk in Oudeschild. met vrij uitzicht richting de Hoge Berg. een keurig onderhouden middenwoning. Perceelsgrootte: 134 m! eigen grond. Indeling, royale hal/entree, trapopgang en toilet woonkamer en open keuken voorzien van inbouwap- paratuur. deur naar tuin/terras welke op het noord/ westen is gericht Op de verdieping: grote overloop met vaste trap naar 2e verdieping. 2 royale slaapkamers (achterslaapka mer voorzien van 2 Velux dakramen), badkamer met douche, toilet en wastafelmeubel. 2e verdieping, ruime etage met ruimte voor I of 2 slaapkamers en een droger- en wasmachine-aan sluiting Deze keurig onderhouden middenwoning is voorzien van een centraal afvoersysteem en wordt verwarmd d.m.v. HR cv-ketel (ATAG Blauwe Engel). Oplevering in overleg A /ingesloten bij. .'AS jC-D

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3