Beatles herleven in Bgm. De Koninghal OSG-musical tot in de puntjes verzorgd *1 TEXELSE J COURANT Familieberichten VRIJDAG 21 MAART 2008 Dansen op het Beatles-n ir A Hard Day's Night, gezongen door Peter Teubel. In de zomervakantie van 2007 kwamen OSG-leerlingen Maarten Kulk en Daniël de Boer bij elkaar met een doel: het schrijven en arrangeren van een eigen musical die met leerlingen en leraren zou worden opgevoerd. De musical Bugsy Malone was net achter de rug en smaakte naar meer. Het leidde tot de musical Penny Lane die maandag- en dinsdagavond in de Burgemeester De Koninghal werd gespeeld. Het publiek was het over één ding snel eens, er werd een musical opgevoerd die tot in de puntjes was geregeld. De voorstelling liep op rolletjes, er was gelet op de details, licht en geluid waren goed geregeld en er stond van begin tot eind een volwassen musical op het podium, met live-muziek, zang, dans en met zorg gemaakte decorstukken. Het verhaal speelde zich af rond de jongen Adam (gespeeld door J David Maas) en het meisje Joan j (Frieda Koopmans) die tijdens een schoolfeest onverwacht tot koning en koningin van het bal werden uitgeroepen. Het leidt tot een ontlui kende romance, met als schaduwzij- de het LSD-gebruik van Adam. Joan wordt voor een paar keuzes gesteld en dat werd verrassend uitgebeeld door God op bepaalde momenten in gedaanten van leerlingen bij haar te laten verschijnen. Een van die keuzes was wel of niet met Adam naar een concert van The Beatles te gaan. De moeder van Joan (gespeeld door Marga Loos) I wil met dat ze gaat, maar Joan wil Adam niet in de steek laten en gaat toch. Na afloop blijven zij en Adam wakker om samen de opkomst van I de zon mee te maken en daarna lijkt j het in de-camper van Adam tot sex te komen. Joan houdt echter onver wacht de boot af, omdat het toch met goed voelt. Deuk I Dit leidt tot een deuk in de relatie, maar Joan kan Adam niet vergeten. Die heeft ondertussen een groei ende behoefte aan LSD, maar van zijn vrienden heeft hij het niet te j hebben. Uit liefde gaat Joan naar een kroeg waar Adam haar kennis heeft laten maken met LSD om het hallucinerende goedje voor hem te I halen. Daar komt ze oog in oog met j haar vader (Peter Teubel) die bij de politie werkt en het gebruik van LSD bestrijdt. Joan vlucht en komt niet meer thuis. Als ze later merkt dat Adam haar opeens met veel gemak voor de grootste del van de school heeft ingeruild, komt ze tot inkeer en keert huiswaarts. Op dat moment verschijnt God voor de laatste keer in de vorm van een leerling om Joan te laten weten dat ze geleerd heeft over de wereld van sex, drugs en rock-'n-roll. Het verhaal was verweven met lied jes van The Beatles. Die werden live gespeeld door Erik Brouwer, Nils Lely, Pieter Du.ink.er en Daniël de Boer. De laatste had de muziek speciaal voor de musical opnieuw gearrangeerd. Zowel leerlingen als leraren namen de zang voor hun rekening. Onder meer tot de ver beelding sprekend was het nummer Here comes the sun dat Adam zit tend naast Joan voor een gesloten doek speelde op een gitaar, slechts belicht door een volgspot. Het wekte op éénvoudige wijze de illusie dat de Opvallend was dat de decorstuk ken tussen de vele scènes door soepel en snel werden gewisseld. Dat gebeurde- telkens in het don ker en de decorploeg was in het zwart gekleed, waardoor het wisse len allerminst storend was, maar een deel van het geheel vormde. Speciale aandacht was er voor Kulk. De Boer. Doran Pauka, Roos Dros. Lara Hoogenbosch en Aman da Terpstra die het geheel hadden gedragen. Voor de eerste vijf gold de musical als het profielwerkstuk dat zij deze week voor hun eindexa men moesten inleveren. Kulk had twee een zonsopgang meemaakten. Klapstuk was het laatste nummer daarvoor de regie voor zijn rekening Indrukwekkend was ook de opvoe ring van Let it be door Marga Loos en een koor, waarmee de zorgen van de moeder om haar dochter werden uitgebeeld. Dansen De dansen bij de nummers zagen er verzorgd en overdacht uit. Het zelfde gold voor de kledingstukken. waarbij band samen met KTF op aanstekelijke wijze Obladi Oblada speelde, terwijl alle spelers zich op het toneel presenteerden. Rector Henk de Vries, die ook een rol voor zijn rekening had genomen, prees na afloop de leerlingen en leraren voor wat ze hadden laten zien. Begin november waren zij al met repeteren begonnen. genomen, Pauka de productie, Dros de choreografie en Hoogenbosch had samen met Terpstra de eind verantwoordelijkheid over het decor en de kleding. Er werkten tientallen leerlingen en leraren aan de produc tie mee. De zaal was beide avonden nagenoeg uitverkocht. Tekst en foto's Jeroen van Hattum Adam wordt uitgeroepen tot koning van het schoolbal. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ondernemersprijs Hoewel veelbelovend en innovatief ondervinden de Texelaars onder tussen veel moeite subsidie voor de verdere ontwikkeling te krijgen. Volgens Schagen hebben ze de pech dat ze pas subsidies heb ben aangevraagd toen ze al begon nen waren. 'Dat hadden we beter eerst kunnen doen, nu krijgen ze amper meer ómdat we al begonnen waren.' Volgens Van der Vis zitten de kosten vooral in het houden van de testweken. 'Je verdient in zo'n week de helft minder dan je col lega's.' De initiatiefnemers hebben een subsidieaanvraag lopen bij het Visserij Innovatieplatform. Tijdens de uitreiking van de prijs, waarvoor achttien bedrijven waren aangemeld, werd aangekaart dat Texelaars gerust wat trotser op de eigen prestaties mogen zijn. Ver burg merkte op dat er op eiland nogal wat wordt neergezet. Ook voorzitter Nel Eelman van Duur zaam Texel vond dat er meer trots mocht zijn. Als voorbeeld haalde zij een toeristische bijeenkomst in Medemblik aan, waar Texel vier keer wordt genoemd als voorbeeld van hoe het moet. Harry de Graaf liet weten dat een Texelaar zichzelf ech ter niet snel op de borst zal kloppen, maar het wel leuk vind als een ander dat voor hem doet. Martin Warnaar merkte op dat trots zijn goed is, maar dat dat een kritische blik op de eigen prestaties niet in de weg mag staan 'Dat kun je intern hou den, maar je moet ook kritisch zijn om verbeteringen voor elkaar te krijgen.' De schrik sloeg jurylid Harry de Graaf van de Texelse Ondernemersprijs woensdagavond even om het lijf. Al jaren draagt hij met trots een fraaie stropdas van TESO als hij in pak gaat. Dat deed hij dus ook tijdens de uitreiking van de Ondernemersprijs 2007. Een probleempje was echter dat de veerdienst nou net één van de drie genomineerden was, waardoor jurylid De Graaf opeens de schijn van partijdigheid tegen zich zag opdoemen. En dat terwijl hij naast zijn trots over Texels eigen veerdienst het begrip neutraliteit hoog in het vaandel heeft staan. Ook drong onbedoeld de gedachte op dat hij de stropdas kort voor de uitreiking cadeau zou hebben gekregen, wat als beïnvloeding kon worden beschouwd. Nel Eelman, voorzitter van de Stichting Duurzaam Texel, redde hem uit de brand door ten overstaan van de zaal te benadrukken dat De Graaf bij dergelijke gevoeligheden met had stilgestaan. Hij had puur uit vaste gewoonte zijn vertrouwde stropdas had omgedaan. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ambulance De voorbijganger liep de winkel van Combi Texel binnen en ver zocht de ambulance te bellen. Met spoed, maar een sirene werd niet nodig geacht, om geen onnodige opschudding te veroorzaken. De centralist van de meldkamer gaf volgens de Texelse beller aan dat de ambulance hier niet voor kwam. Ook oud-politieman Nico Drenth kon de centralist niet overtuigen. 'De persoon had kunnen doodbloe den', zo meldt een getuige, die wel aangeeft dat het zo expliciet met aan de telefonist in de meldkamer is doorgegeven. Het incident leverde behalve afkeurende reacties ook verwarring op over de vraag wan neer een ambulance wel of niet komt. Het voorval was niet bekend bij de Texelse ambulancemedewerkers, die normaal gesproken bij dergelijke omstandigheden niet zouden aarze len Waarom de centrale meldkamer in Alkmaar in dit geval heeft door verwezen naar de huisarts, kon niet worden achterhaald. 'Onze centra listen zijn getraind in het doorvragen naar de mate waarin zorg nodig is. Op basis van die informatie beslui ten ze of er wel of geen ambu lance heen wordt gestuurd of dat wordt doorverwezen naar de huis arts', zegt Jaap Frank Ponstein, waarnemend hoofd van de centrale meldkamer in Alkmaar. 'Het kan in sommige situaties voldoende zijn om degene die belt te kalmeren, zodat kan worden verwezen naar een huisarts of een andere hulpver lenende instantie. Maar bij twijfel wordt de ambulance gevraagd om langs te gaan. Waarom dat maan dag niet is gebeurd, kan ik nu niet zeggen.' Wanneer 112? De vraag aan Ponstein is in welke situatie 112 kan of moet worden gebeld. 'In alle gevallen wanneer een burger het gevoel heeft dat hij of zij hulp nodig heeft of overval len is door een bepaalde situatie. Met twee ambulances op het eiland moet er, als de centralist dat nodig vindt, altijd snel hulp kunnen worden geboden.' En als de situatie daar om vraagt, wordt volgens Ponstein vanuit Den Helder direct een ambu lance naar het eiland gestuurd. Mocht iemand niet tevreden zijn over de hulpverlening, kan altijd een klacht bij de Veiligheidsregio wor den ingediend. Dat kan onder meer via de website van de veiligheids regio (www.veiligheidsregio-nhn.nl). 'We hebben een klachtenregeling. De directeur pakt het meteen op en handelt het zo snel mogelijk af.' Wij hebben afscheid moeten nemen van onze zeer dierbare moeder, oma en oude oma Anna Maria Ran - Ziebertz Rie weduwe sinds 19 september 1999 van J.C. Ran Leuth (Did.), 5 december 1911 Den Burg: Castricum: Midsland (Tersch.): Texel, t 20 maart 2008 André Ran Helen Ran-de Wal Henny Zijm-Ran Henk Zijm Annegriet Visser-Ran George Visser Klein- en achterkleinkinderen ..Gollards", k.11 DeZes 12, Den Burg Moeder is op haar kamer. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 25 maart van 19.30 tot 20.30 uur in de Carrousel van de „Gollards". De uitvaartmis vindt plaats op woensdag 26 maart om 14.00 uur in de Johannes de Doper kerk. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de R.K. be graafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in „Hotel Den Burg", Emmalaan 4-6, daar is te vens nog gelegenheid de familie te condoleren. Correspondentieadres: A.N.C. Ran. Korfbaeck 29, 1791 TE Den Burg In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verple gend personeel van de „Gollards" en de huisartsen dr. Waverijn en dr. van Hattem. Familie Ran Deze kleine meid wordt een grote meid! ^exelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Strandpaviljoen de Zee ster. Paal 17 is weer open. Tel. 317614. www.paal17. com Nieuw bij Eureka. Grote collectie zijde kunstbloe men en planten. Schor- renweg 20. Strandpaviljoen de Zee ster, Paal 17 is weer open. Tel. 317614. www.paal17. com As. (Goede) vrijdag geen Koopavond in Den Burg! 2e Paasdag vele winkels geopend v.a. 11.00 uur! Schoonheidssalon Mar tineschilderend 1 (ingang Julianastr.) Den Burg. Tel: 322667. www.printservicetexel. nl Stickers. belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl w.texelsigns.nl Belet- tert en bedrukt alles! Peter Koorn, tel. 06-13022906. Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020,24 uur per dag bereikbaar. w.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Scouting Texel zet haar deuren open op 29 maart Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Tuincentrum Eureka voor al uw schuttingen, tuinhout blokhutten. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Een Wilde Waldemar-kuif of zachte Sophie-likken. kortom: het gevoel van zo mer en zon? DAt krijg je bij Qnipp Kapsalon! Waal- derstr. 15, tel. 312227. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672 Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Power Yoga José de Bloois, tel. 06-30291758 yogimjose@hotmail.com Nationale Scoutmgdag 29 maart Scouting Texel Den Burg. 50% korting!! Want wij gaan verhuizen. Bloemis ten Bert van der Wal. ledereen welkom bij Scou ting Texel op 29 maart. Huis te koop/te huur? Verplicht energielabel info@epatex.nl 314849 Gratis entree Kinder- speelparadijs. Tot ziens op De Krim! Scouting Texel Bernhard- laan Den Burg open dag 29 maart. Tessels Kwartier, iedere maadagavond geopend. www.tesselskwartier.nl Verkoop 2ehands zomer kleding in Witte Burcht zat. 29 mrt van 9.00 tot 15.30 uur. Inbreng vrijd 28 mrt van 18.30 tot 20.30 uur. Geprijsd inleveren, prijs jes goed vastzetten d.m.v veiligheidspeld of vast naaien. Kosten 0,30 bij inbreng per kledingstuk bij verkoop 0,30 Afre kenen zat. 17.30. Info. Tel. 314753- 314762. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Kamer gezocht in Leeu warden v.a. aug. 2008. Tel. 319555. Jelle Lap. Ecco soft doorlopende actie 55.-. Mantje Life style Stores. Wegens verhuizing!! Heel veel korting!! Bloemisten Bert van der Wal. U komt toch ook kijken bij Scouting Texel op 29 maart. Kringloopwinkel Effe Kie- ke en Ruiteren Mensport Martha Hoeve Texel zijn 2e Paasdag geopend van 12.00 tot 17 00 uur.(VET) Schilderweg 251A en 251G Oudeschild. Nieuwe collectie Si Com pany is binnen! CarCo Damesmode Binnenburg 6 Den Burg. We zijn er weer! 3- gan genmenu va 21,50. Restaurant De Robben- jager. Tel.329252 Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven na het overlijden van onze broer en zwager THIJS BAKKER Familie Bakker Texel - maart 2008 Het was fijn te ervaren dat zoveel mensen om ons heen stonden na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder HARMINA ESSELINA GOMBERT-SCHOLTEN Onze hartelijke dank daarvoor Lotty en Bertus Braakhekke Lieneke en Frans Hopman Joke en Arie Verveer Corrine Gombert. Karin Gombert. en klein-en achterkleinkinderen Onze papa mama gaan trouwen!! 5ander van der 5tarre Martine de Ridder trouwen op 25 maart 2008 om 1330 rn het gemeentehuis in Den Burg. Wilt u papa 4 mama feliciteren? W(j houden receptie van l<?30 t/m 20 30 uur in restaurant Bosch en Zee De Koog. Groetjes DamiS, Donna Warmoesstraat I79ICN Den Burg Kom lammetjes kijken met de paasdagen. IJs- boerderij Labora-Het lekkerste schepijs op de Hollandseweg- open ie dere middag van 13:30 tot 17:00 uur. Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort Timmerman Piet Laan. tel. 322100. De Rijcke Tuinen Texel sterk in compleet aan- legwerk. 321300/06- 25164777 www.derijcke- tuinen.nl Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe ter Witte. 311242 www. tematex.nl Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het nieuwe ondernemers pakket van Langeveld de Rooy. Ook ons magazijn moet leeg!! Wekelijks nieuwe aanbiedingen met 50% korting. Bloemisten Bert van der Wal. Demonstratie roofvo geltraining 1e paasdag 14.00- 16.00 uur. Bij vo- gelbush Eureka. Schor- renweg 20 Demonstratie roofvo geltraining 1e paasdag 14.00- 16.00 uur. Bij vo- gelbush Eureka. Schor- renweg 20 Shirts en tops xs t/m xxl. Misschien wel het grootste assortiment van Texel. "De Kust weverstraat t4 Den Burg Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Ayurvedische massa ges en/ of behandelin gen. Massagetherapeute Klazina v/d Knaap. 06- 54202323. Febr./maart actie: ge zichtsbehandeling gratis masker voor thuis. De Muilekoog, Nina Schil ling, tel:327850 Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221 Te koop: Ford Mondeo 2.0 sedan 1997 prima auto APK tot feb 2009. vr.pr. €625,= Tel. 312454 Nieuwe collecties Si Com pany is binnen! CarCo damesmode. Binnenburg 6 Den Burg. Dikke billen.geen billen,buik,smalle taille,geen taille.lange benen.wij hebben een jeans voor u maat 34 t/m 46. De Kust weverstraat 14 Den Burg. Antiek Boeken Curiosa De Bonte Hond, Heren straat 54, Den Hoorn. Open: 11-171 gesloten. Vol geveerde ATBs en demo aanwezig Herstel en verkoop alle merken type fietsen.Bets Fiets- herstel.nl Tel. 312184 Vr. en Za.dag geopend an ders bellen. Hairstyling Talou is dins. 25 maart t/m zaterdag 5 april wegens vakantie ge sloten. Nappapiri. Machu Pic-chu, Tenson. Aigle, Luhtanieu- we collectie Herenkleding. Mantje Lifestyle Stores Wegens overcompleet te koop: Opel Zafira, bj. 2004. t.e.a.b. Tel. 06- 23974796. Echt relaxed worden?boek dan een relaxbehandeling bij BeautysalonCharlot- te. 06-51025139. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, tedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586 Ruime sortering voetbal schoenen en ass. Ook af geprijsde modellen Mant je Lifestyle Stores. We zijn er weer! 3- gan genmenu v.a. 21,50. Restaurant De Robben- jager. Tel.329252. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672 Nieuwe Collectie Suzy Q is binnen perfekt zittende Dames modellen. Mantje Lifestyle Stores. Een goede start met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 in Den Burg. Wij gaan verhuizen!! Daarom heel veel 50% korting Bloemisten Bert van der Wal. Belstaff volledig handge maakte lederen laarzen. Mantje Lifestyle Stores. Schoonheidssalon Mar- tine schilderend 1 (ingang Julianastr.) Den Burg. Tel: 322667. Taxi naar de veerhaven? NU vaste lage tarieven Taxi Botax 0222-315888 Den Burg €10,-, De Koog €19,-, Den Hoorn €8,-. Kijk voor meer info: www.taxi- botaxtexel.com Nergens de trenchcoat van uw dromen? Kijk eens naar onze mantelcollectie van het merk Damo. 36 t/m 48 ook te gekke lakjas- sen) De Kust weverstraat 14 Den Burg. Ook voor kadobonnen vanaf 10,- kunt U terecht bij BeautysalonCharlot- te. www.bodycaretexel.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3