Pasen 2008: koud maar schilderachtig TEXELSE g coURANT Volle hondenpoepbak weg Meezingen met Smartlappenkoor en Dolorosa De sneeuw die tijdens de paasdagen viel bracht menig fotograaf in beweging. Zo ook die van de Texelse Cou rant. De redactie kreeg ook veel foto's binnen van Texelaars die met de camera in de aanslag het eiland over waren gegaan. Een buitenkansje, met bijstaande impressie als resultaat. De foto's zijn genomen door Henk van Wijk, André van den Berg, Gerard Christenhuis, Kees Groenewoud. Willem Sangers en Gerard Timmerman. DONDERDAG 27 MAART 2008 VERVOLG VAN PAGINA 1 Kavels Zouteland Maar de gegadigden hadden daar te weinig vertrouwen in. Vandaar dat we de rollen hebben omgedraaid. We gaan nu eerst ieders wensen inven tariseren en een beeldkwaliteitsplan maken. Daarna komen we met een definitief plan.' Daarin zal overigens ruimte zijn voor negen in plaats van elf huizen. 'We hebben besloten de twee twee onder-éénkappers te laten vervallen. Daardoor ontstaat ruimte voor twee levensloopbestendige woningen, met mogelijkheden voor meer voorzienin gen op de begane grond, waardoor mensen er ook op hogere leeftijd kunnen blijven wonen.' De kavels worden op 29 mei in aan wezigheid van de notaris uitgegeven. Volgens de wethouder wordt in eerste instantie met tien gegadigden gespro ken. Acht van hen wonen in Den Hoorn, twee in Den Burg. De grond wordt na de zomervakantie bouwrijp gemaakt. De wethouder zegt nog steeds goede hoop te hebben dat de bouw in het najaar begint. Sociale sector De woningen voor de sociale koop- en huursector "worden ontwikkeld door Stichting Woontij. Opvallend is dat dit gebeurt in samenspraak met belangstellenden. 'Een unieke opzet, waarbij toekomstige bewoners inbreng kunnen geven aan hun toe komstige woning', aldus Kikkert. Het gaat om minimaal tien woningen. De plannen moeten de komende maan den vorm krijgen, de eerste bouwac tiviteiten voor deze woningen worden 'medio' 2009 verwacht. De hondenpoepbakken die op initiatief van de Thijsseschool in 2006 bij de ijsbaan in Den Burg zijn geplaatst, zijn verdwenen. De bakken waren geplaatst om hon denbezitters de mogelijkheid te geven de uitwerpselen van hun huisdier op te ruimen. De proef zou bij succes navolging krijgen. Getuige de inhoud (zie foto) voor zag de bak in een behoefte. Maar een week geleden bleek dat de bak dermate vol was. dat er geen zakjes met poep meer bij pasten en dat ze gemakshalve op de grond in de buurt van de bak werden achter gelaten. Kort nadat de gemeente daarop attent werd gemaakt door een hondenbezitter, blijkt de bak te zijn verdwenen. Wie hem heeft weggehaald, kon deze week met worden achterhaald. Volgens een woordvoerder van de gemeente zou bij plaatsing zijn afgesproken dat de Thijsseschool de bakken zou legen Ze sluit met uit dat nu blijkt dat dit moeizaam is verlopen, de bakken zijn weggehaald Onder het motto Kun je nog zin gen, zing dan mee houdt het Smartlappenkoor zaterdag 5 april een luister- en meezingavond in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. Het krijgt daarbij mede werking van Dolorosa, een koor uit Heemskerk, dat een paar dagen op Texel is en graag een gezamenlijk optreden wilde ver zorgen. De organisatie belooft een gevarieerd programma met bekende liedjes. Dolorosa - Latijn voor smart - werd vier jaar geleden opgericht en telt dertig zangers en zangeressen, die worden begeleid door twee accor deonisten. Bij speciale gelegenhe den - zoals op 5 april - verleent ook een drummer medewerking. De muzikale leiding is in handen van Piet de Groot. Het koor treedt met grote regelmaat op, bijvoorbeeld voor De Zonnebloem, op het schip Henri Dunant van het Rode Kruis en in bejaardencentra. Ook heeft het een keer deelgenomen aan het Korenfestival in Paradiso in Amster dam. Net als bij het Smartlappen koor staat plezier aan het zingen voorop, zowel tijdens de wekelijkse oefenavond als na afloop daarvan. Het repertoire omvat niet alleen smartlappen, maar ook zeemanslie deren, evergreens en Amsterdamse liedjes. Het Smartlappenkoor bestaat alweer achttien jaar en bestaat uit een kleine vijftig leden. Het repertoi re bestaat uit zo'n 140 Nederlands talige liedjes Smartlappen vormen daarin weliswaar een belangrijk aandeel, maar niet het enige. Het koor treedt jaarlijks op in het Ver pleeghuis en De Gollards en verder op verzoek. Afgelopen jaar werd in het Hoornder kerkje voor het eerst een kerstconcert gegeven. Het koor staat onder leiding van accordeo nist let de Ruyter, die daarbij wordt ondersteund door drummer Piet Kingma. Het optreden begint om 20.00 uur. Na afloop draait Piet Kingma plaat jes en kan worden gedanst. De entree is gratis, maar in verband met de beperkte ruimte wordt reser veren aangeraden. Dat is mogelijk bij mevrouw Gé de Roo, Heren straat 42, tel. 319842. Flamingo Ondanks het gure weer verblijft al enige tijd een roze flamingo op het eiland. Het dier is op verschil lende plaatsen gesignaleerd, onder meer in De Petten. Het lijkt te gaan om een kleine flamingo (Flamingo Phoeniconaias Minor) Weer spelbreker Knippenberg loop Slecht weer heeft roet in het eten gegooid voor de deelnemers aan de Jan Knippenberg Memorial. De estafetteloop van Vlaardingen naar Den Helder over 161 kilometer die van vrijdag op zaterdag zou wor den gehouden, ging wegens wind. regen, kou en dreigend onweer niet door. Een tegenvaller voor de 21 estafettelopers, onder wie 13 leer lingen van de OSG en 8 docenten die hard hadden getraind voor de loop en de twee Texelse bege leiders. De tweejaarlijkse memorial wordt gehouden ter ere van de in 1995 overleden docent van de OSG die Nederlands pionier was op het gebied van ultralopen. De memorial zal nu waarschijnlijk worden gelo pen op 19 april, de dag waarop Knippenberg jarig zou zijn geweest en een boek over hem verschijnt. man. maar ook Hotel Tatenhove, dat met 5-0 won van L'Avemr, maakt met drie punten achterstand nog kans op het kampioenschap. Hoe de uitslag ook wordt, de prijsuitrei king vindt zaterdag 5 april plaats in SamSam, met medewerking van de band Wad zou 't. Alle bowlers zijn vanaf 21.00 uur welkom. Uitslagen: L'Avenir-Hotel Tatenhove 0-5: Torenrestau- rant-Blauwe Piste 4-1; Land en Zeezicht-'t Pruttelhuus 2-3; Kraanverhuur Kager-Loon- bedrijf Plaatsman 5-0; De 12 Balcken-Tegel- bedrijf Huijsman 2-3; Sam Sam-Stenenplaats Laatste speelavond brengt beslissing Met nog één competitiewedstrijd te gaan, werd het bowlingteam van Loonbedrijf Plaatsman verne derd door met 5-0 te verliezen van Kraanverhuur Kager. Door deze uit slag klom 12 Balcken naar de kop positie. De verschillen in de kop zijn miniem, waardoor de laatste wedstrijd in de competitie voor bedrijventeams volgende week spannend wordt. 12 Balcken heeft anderhalf punt voorsprong op Loonbedrijf Plaats-

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9