TIME OUT Alex Verburg houdt lezing in bibliotheek TEXELSE Waldhoorn te klein voor playbackshow Ingrijpende uitbreidingsplannen Oosterend 'Geen Vinexwijk' oPIENie 2 COURANT Agenda oud Papier teso Ladiesnight in Cinema Texel De 11-jarige Maartje Bakker maakte veel indruk met haar vertolking van 'Huil niet oi ArgentinaiForo sa/*o c Dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn kraakte zaterdag in zijn voe gen. De deelnemers aan de jaar lijkse playbackshow trokken zoveel ouders, grootouders, vriendjes, vriendinnetjes en andere fans, dat lang met iedereen naar binnen kon. Herman Ridderinkhof, voorzitter van de dorpscommissie, vertelde in zijn rol als portier ongeveer vijftig men sen de toegang te hebben moeten weigeren. Een aantal kon er na het vertrek van de jongste jeugd na de pauze alsnog in, maar voor de meesten was dat niet weggelegd. De mensen die wél naar binnen mochten, beleefden een leuke avond. Ze werden getrakteerd op 26 optredens, waaraan de deelne mers zichtbaar heel hard hadden gewerkt. Opvallend was ook de diversiteit. Internationale hits van The Rolling Stones, Mud en The Stray Cats werden afgewisseld door Nederlandstalig werk van Patricia Paay, Olga Lowina en Corrie van Gorp. Verrassend was ook de keuze om de Texelse Klapband te imite ren. Bandlid Jan-Sieme Dros zag het met genoegen aan. De jury had het soms moeilijk bij het bepalen van de winnaars, die Den Hoorn zaterdag 12 april in De Koog mogen vertegenwoordigen in de Texelse finale. Dat lag niet aan hun kwaliteiten, want met dansdo- cente Roos Bakker, muziekleraar en dirigent Michiel Drijver en thea- terdeskundige Charlotte Lorier had de keuzecommissie louter profes sionals in de gelederen. Het door de Hoornder feestcommissie georga niseerde evenement werd net als in voorgaande jaren op enthousiaste wijze aan elkaar gepraat door Janien de Bruijn. Len Goënga verrichtte prima werk achter de knoppen. Uitslagen: Onderbouw (groep 1 t/m 4 - 1-Beau Trap en Imme Koopman met Hips don't He van Shakira en Wyclef Jean; 2.Fleur Verus en Noa Goénga met Wij zijn vriendinnen van Kinderen voor Kinderen; 3 Jorinde de Wolf met What I miss about you van Katie Melua. De publieks- pnjs was voor Fleur Verus en Noa Goénga. Bovenbouw (groep 5 t/m 8) - l.Maartje Bak ker met Huil met om mij om Argentina van Bri gitte Heitzer; 2 Erik Zethof en Felix Vézina met Het Smurfenlied van Droog Brood; 3.Sarah Bakker en Miriam Bakker met You're the one that I want uit Grease. De publieksprijs was voor Erik Zethof en Felix Vézina. OSG-jeugd - I.Saar Groot en Sille Bakker met Tongbreker van Tineke Schouten en Linda de Mol; 2.Len Goënga. Mike Brouwer, Nick Brouwer en Sil Brouwer met Satisfaction van The Rolling Stones; 3 Alex Bakker. Geert Ridderinkhof, Gijs de Graaf. Paul ter Steege en Sean van Heerwaarden met Tiger Feet van Mud De publiekspnjs bij de OSG-jeugd was voor Saar Groot en Sille Bakker. Maik Ver meulen en Martijn Roeper (met het nummer Ik ben boer Frans) kregen de stimuleringsprijs, omdat ze door ziekte van Eric Kortenhoeve noodgedwongen als duo verder moesten. Volwassenen -1 .Karin Bakker en Marike Bak ker met Slechts één stap van De Zingende Zusjes; 2.Gemma Dnjver en Manon Boogaard met Wij zijn vriendinnen van Kinderen voor Kinderen; 3.Harry Gerritsma, Mare Bakker en Joop Rommets met Rock this town van The Stray Cats. De publieksprijs was voor Gemma Drijver en Manon Boogaard. Onder grote belangstelling van betrokkenen en bewoners zijn vrijdagavond de uitbreidingsplan nen voor Oosterend in dorpshuis De Bijenkorf bekendgemaakt. De projectgroep Task Force Ruim tewinst, ingesteld door de Pro vincie Noord-Holland, bundelde diverse individuele plannen tot een geheel. De plannen werden overwegend positief ontvangen. Individuele plannen van Basisschool De Akker, bungalowpark De Verras sing en het Collectief Particulier Opdrachtgeverschap zijn ingepast in het geheel. Bij de totstandkoming vormden wonen en werken, histo rische waarden en de relatie met het omringende landschap de lei draad Geen Vinexwijk dus', vatte een Oosterender samen. De belangrijkste wijzigingsvoorstel len zijn de verplaatsing van de basis school van het hart van het dorp naar de rand van Oosterend, tussen de Nesweg en de voetbalvelden in. Hiervoor wordt de Schoolstraat verlengd. Het doortrekken van de Mulderstraat voorbij dorpshuis De Bijenkorf zorgt voor de ontsluiting van de Slotskolk en er komt een verbinding van de Cor Bremerstraat met de Koningsweg. De plannen hebben een verschuiving van bun galowpark De Verrassing tot gevolg, bieden tevens ruimte voor nieuw bouw in het centrum en geven ruimte voor verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein. De plannen werden toegelicht door wethouder Nico Kikkert, bestuursvoorzitter van Stichting Kopwerk Jan Bot, directeur van De Akker Gea Koops, Brendan de Graaf, Wim Ploeg en stedebouwkundige Hans Broes van Bugel Hajema Adviseurs. Onder de aanwezigen werd het totaalplan grotendeels positief ont vangen. Tijdens de vragenronde rie pen met name het behoud van het beschermd dorpsgezicht, de toe name van verkeer dwars door het dorp en de verkeersveiligheid voor de schoolgaande kinderen vragen op. Naast vragen werd er ook actief meegedacht. Zo werd bijvoorbeeld opgemerkt dat een verlenging van de Schoolstraat gevaren oplevert van kinderen die ineens de Oes terstraat oplopen. Het meedenken werd door Kikkert gewaardeerd. Details Het plan is een schets en kletsont- werp. 'De grote lijnen zijn uitge zet en samengevat in een geheel waarbij de kern van het dorp beter benut wordt. Details moeten verder W^t ik zeggen Tuinwalbeheer Aardig om te zien hoe een groep vrijwilligers een tuinwal zet (Texelse Courant 18 maart). Dat verdient een compliment. Minder aardig is de kri tiek van Ben Brugge op het beleid van de gemeente ten aanzien van de tuinwallen. Voorwaar, Piet Bolier is er werkelijk veel aan gelegen om met alle deskundigen tot een beheer te komen dat bij de tuinwal len past. In de zestiger jaren werden de buurt- weggetjes soms door het Water schap Texel uitgebrand. Met een straffe wind gaf dat geen schade aan de vegetatie. Later kwam de klepelmaaier, waar natuurliefheb bers veel commentaar op hadden. Nu zijn de weggetjes bij Staatsbos beheer in beheer en de tuinwallen langs de verharde wegen bij de gemeente. In grote lijnen bestaat het beheer uit maaien en (bewust) niet maaien. Het lijkt mij goed nog even terug te kijken naar wat er allemaal in land schapsreservaat De Hogeberg is gerealiseerd. Eind jaren zestig was er nog geen gaas tegen de tuinwal len. Waar schapen liepen, werden ze kaal gevreten. Geen bloemetjes, geen gras. Vooral door toedoen van Marius Eelman van Staatsbosbe heer, die toen voor het ministerie van CRM werkte, kwamen er veel nieuwe tuinwallen en werden verval len tuinwallen hersteld. Ook zorgde hij voor beheersover- Bereikbaar 'Waarom heb ik je eigenlijk een mobiel gegeven als ik je er nooit op bereiken kan!' Geen vraag, maar een verwijt. Meestal gericht aan de vrouw, dat voor de zoveel ste keer niet te traceren wezen. De geheimzinnigheid blijft haar omge ven: waar was zij op het moment dat je haar nodig had? Joost mag het wel weten, maar tast ook in het duister. 'Oh, gewoon..., ergens...' 'Ik heb je dat ding niet voor niks gegeven/Helemaal waar, maar ik kan dat ding toch niet constant bij me dragen? 'Waar hebben jullie dan handtasjes voor?' Ja lieverd, die zijn voor onderweg, maar zie je me in huis of in de tuin de hele tijd met zo'n tasje rondzeulen om maar voor jou en iedereen a la minute bereikbaar te zijn? Bel dan toch op mijn vaste nummer! Want jij hebt gemakkelijk praten. De kledingindustrie heeft al je over hemden van een borstzakje voor zien, je jasjes van een binnenzak. Kom daar bij ons maar eens om. Zelfs de vermoede zijzakjes in een damesjasje zijn vaak alleen maar klepjes voor de sier. Al zouden we voor honderd procent vol goede wil zijn, we kunnen gewoon niet te allen tijde een mobiel bij ons heb ben. Het is overmacht. Akelig? Nee hoor, het betekent ook een stuk rust. Laat je bericht achter en je wordt op een passend tijdstip heus wel teruggebeld. De wereld vergaat niet wanneer je even moet wachten en mocht dat wel het geval zijn, dan maakt zo'n uurtje geen fluit uit. Wees intussen niet ongerust, wij zijn in de tijd van onbereikbaarheid niet hulpeloos, radeloos en reddeloos. Net als voor het mobieltijdperk kunnen we heel goed op eigen benen staan. Hartelijk dank dus voor je bezorgdheid en denk om je hart. Ik bel je. Liefs, Pien eenkomsten die voor het onder houd van tuinwallen werden afge sloten. Zo kwam er geld om gaas te plaatsen. De tuinwallen werden minder kaal gevreten en op de oude tuinwallen kwamen de bijzondere plantjes, onder andere muizenoor tje, Engels gras, zandblauwtje, grasklokje, hoornbloem en scha- penzuring. Op de nieuw geplaatste tuinwallen duurde het nog wel twin tig tot dertig jaar voor deze bloem pjes kwamen. 'Die prachtige rode en blauwe gloed is helaas verdwenen', zegt Ben Brugge. Eerst zou vergrassing ontstaan door zure regen, maar dat verhaal is achterhaald. Nu krijgt het maairegime van de gemeente de schuld. We hebben een reeks natte zomers gehad en dan doet gras het goed. Een strenge winter is slecht voor kweek. Desondanks waren de tuinwallen afgelopen zomer weer prachtig, althans dat is mijn erva ring. Voor Ben Brugge is het mijns inziens van belang dat hij de oude tuinwallen beoordeelt op hun vege tatie. Op nieuwe zie je vrijwel alleen gras. 'Het enige stukje tuinwal dat langs deze weg nog ontbrak', schrijft de Texelse Courant. Vijftig jaar geleden was het bedoelde stuk nog afge zet met juthout en ook dat had zo zijn charme. Deze stekken waren - naast tuinwallen - karakteristiek voor het oude Texel. In de genoemde lijn langs deze weg is het laatste perceel tegen de Schansweg nog niet voorzien van een tuinwal. Tot voor kort waren hier nog de resten sloophout van een botter aanwezig. Kees de Porto vertelde me eens dat de botter was gesloopt door zijn schoonvader, P. Boom. Wat juthout op deze plaats zou mijns inziens niet misstaan. Kastanjehout, zoals zo mooi in het Doolhof is gebruikt, zou ook kun nen. P.A. Bakker, De Waddel. Koersbal nieuwe sport Cocksdorp DINSDAG 1 APRIL 2008 worden uitgewerkt', aldus Kikkert. Gevolgen voor de verkeersveilig heid. het autoluw houden van het dorp en de precieze bebouwing worden in het vervolgproces mee genomen. Bewoners is tijdens de bijeenkomst gevraagd actief mee te denken met de verdere ontwikkeling van de plan nen. Hiervoor is vrijdagavond een opmerkingenformulier uitgedeeld. 'Ik barst van de goede ideeën', werd al snel geroepen. Binnen drie weken kunnen mensen een reactie op hun opmerkingen verwachten. Zomer 2009 Bij voldoende draagvlak worden de plannen verder ontwikkeld. Wel is het de bedoeling dat de voor gestelde samenhang en structuur behouden blijft. Van deze grove schets wordt naar een fijne schets toegewerkt waarna de planologi sche voorbereiding in de tweede helft van het jaar plaats kan vinden. De realisatie van de plannen volgt na de zomer van 2009. jongeren centrum De Stichting Welzijn Ouderen Texel start morgen (woensdag) in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp met koersbal. De Cocksdorp is het laatste dorp op het eiland waar deze behendig- heidsport nog met werd beoefend. Een tijdje geleden bleek er, na een demonstratie, voldoende belang stelling te zijn, reden voor de SWOT Avond over diabetes In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt donderdag 10 april een avond gehouden over 'neuro pathie en diabetes'. Spreker is neu roloog F.B.G. Scholtes. De avond wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en begint om 19.45 met een korte ledenvergadering van de Diabetes vereniging. De toegang is gratis. Mensen van de Diabetesvereniging en de Diabetes Informatie Post zijn aanwezig voor het beantwoorden van vragen. Voor meer informatie: tel. 0223-661900 of 631901. Klaverjasdrive In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt donderdag vanaf 20.00 uur een open klaverjasdrive gehouden. Kunstatelier Klarina Combé van Udjat in Oos terend houdt op de zaterdagen 5 en 12 april een kunstatelier. Deel nemers kunnen zich drie uur lang bezig houden met schilderen, stem en beweging en beeldhouwen. Het kunstatelier is zowel bedoeld voor volwassenen als voor kinderen. Voor aanmeldingen en informatie: www. udjattexel of tel. 06-12765670. om ook in het Eierlandsche Huis de koersbal matten uit te rollen. Er wordt vanaf woensdag wekelijks vanaf 14.00 uur gespeeld. De maan den april en mei worden gebruikt om het spel te introduceren en om deelnemers te laten oefenen. Half september wordt een koersbalcom- petitie gestart. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de SWOT, tel. 312696 en de familie Steenvoorden, tel. 316656. Tarotconsulten Roos Maurits uit Oosterhout ver zorgt vrijdag 4 en zaterdag 5 april in Den Burg tarotconsulten. De tarot is rijk aan symboliek en kan gebruikt worden als hulpmiddel bij zelfont plooiing en om inzicht te krijgen in situaties en processen. Een consult duurt 45 minuten en kost €27,50. Aansluitend kan een aura-chacra- balancing gegeven worden door Annemarie Oosterbaan. Deze com binatie kost €50,-. De consulten worden gegeven op het adres Gravenstraat 22b, afspre ken kan via tel. 06-54916007 of e- mail annemee@texel.com. at ik zeggen wou... Groene stroom (2) Geachte heer Van Overbeeke, Hartelijk dank voor uw positieve reactie op mijn brief, die gericht was aan de gemeente Texel. Toch wil ik even ingaan op de inhoud" van uw reactie. Naast de huisvuilcentrale beschikt de HVC Alkmaar over een bio-ener- giecentrale, die voor 100 procent gecertificeerde groene stroom pro duceert, dat was mij bekend. Maar hoe groen is die groene stroom? De overheid heeft per wet bepaald dat alle stroom die door een biomas sacentrale wordt geleverd, groene stroom is. Punt uit. In deze centrale wordt per jaar 170.000 ton afvalhout verbrand, ofwel 20,6 ton per uur. Of het nu geschilderd hout is of geïm pregneerd hout, cff hout bewerkt met loodmenie, doet niet terzake. Er komen geen fossiele brandstoffen aan te pas, dus de stroom die opge wekt wordt heet 'groene' stroom. Deze centrale levert geen 170.000 MW stroom op zoals u aangeeft, maar slechts 25 MegaWatt per jaar. En de huisvuilcentrale zelf levert per jaar 68 MW elektriciteit op. Samen dus 93 MW en geen 700.000 MW zoals u aangeeft. Menno Stam, Den Burg. Brommersma exposeert In Galerie Doolaard aan de Mid denweg in Anna Paulowna zijn van 6 tot en met 20 april werken te zien van Magda Brommersma uit De Koog. Brommersma, die sinds 1981 op het eiland woont, hield zich tot voor enkele jaren vooral bezig met muziek. Zij was betrokken bij musi calvereniging Geen C te Hoog en zanggroep Aquapella en zong in de Missa Criolla en op Texelpop. Ook zeilde zij mee in de Ronde om Texel. In 2003 besloot ze een andere weg in te slaan en begon onder lei ding van Kees en Elly Doolaard met schilderen. Zij werkt daarbij vooral met acrylverf, die met een paletmes wordt opgezet. De expositie wordt zondag 6 april om 14.00 uur geopend met de presentatie van het boekje Weer spiegelingen, waarin het werk van de afgelopen jaren is afgedrukt. Daarna volgt een optreden van het Schager Zeemanskoor Onder Zeil. Meer informatie is te vinden op www.keesdoolaard.nl. Schietoefeningen Vanaf marinekazerne Erfprins in Den Helder worden van 9 tot en met 11 april schietoefeningen gehou den. De oefeningen vinden dagelijks plaats van 9.00 tot 16.00 uur. AV Texel vergadert Atletiekvereniging Texel houdt maandag 7 april de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Deze wordt gehouden in de kantine van Texel'94 aan de Haffelderweg en begint om 19.30 uur. Gelein Jansen vertelt donderdag tijdens de inloopochtend van het servicepunt in Oosterend over het Tessels. Hij gaat daarbij met de aan wezigen (in het Tessels) in gesprek over het ontstaan van het Texels dialect. De inloopochtend wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Dinsdag 1 april: In vispaleis en palingrokerij Van der Star in Oudeschild wordt van 19.00 tot 20.00 uur een publieke rook- en blaastest gehouden waarvoor vislief- hebbers worden uitgenodigd. Op OSG De Hogeberg (gebouw Haf felderweg) begint om 19.30 uur een ouderavond over alcoholgebruik onder jongeren en de rol van de opvoeding daarin. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3.50 per kop pel Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Om 20.00 uur begint in De Buureton een bijeenkomst van de FNV Vrou- Bij Cinema Texel draaien Kite Runner in een seniorenvoorstelling (14.00 uur), Zomerhitte (14.30, 19.00 en 21.30), 10.000 BC (18.30) en Tussenstand (21.15). Woensdag 2 april: Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proef lokaal. Op regenachtige dagen gaat bij voldoende belangstelling om 14.00 uur een extra rondleiding van start. Op golfbaan De Texelse nabij De Cocksdorp begint om 11.00 uur een kennismakingsles golf. Deelname €12,50. Reserveren via tel. 316539 Om 11.30 uur begint een excursie over het wad, de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bndge gespeeld: onder leiding van J. Hoogerheide. tel. 313557. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Welzijn. Bij Cinema Texel: Alvin (14.00 uur). Horton (14.15), Spiderwick Kronieken (16.15), Zomerhitte (16.30, 19.00 en 21.30), 10.000 BC (18.30) en Tussen stand (21.15). Donderdag 3 april: Gelein Jansen spreekt over en in het Tessels dialect tijdens de inloopoch- tend van het servicepunt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Deze duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Om 11.00 uur begint e langs de lepelaarskolonie van de Geul; deze staat onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: Hoogwater te Oudeschild Di. 1 03.34 en 16.34 u. Wo. 2 05.30 en 18.05 u. Do. 3 06.57 en 19.14 u. Vr. 4 08.05 en 20.26 u. Za. 5 09.16 en 21.16 u. Zo. 6 09.54 en 22.05 u. Ma. 7 10.45 eri 22.45 u. Di. 8 11.05 en 23.36 u. Aan het strand s het ongeveer een uur eerder hoog water. Za 29 maart laatste kwartier. Ma. 31 maart doodtij. Zo. 30 maart zon op 7.20, zon onder 20.10 uur Om 11.00 uur begint een excursie onder leiding van een boswachter door De Muy. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Middelen. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco mare houdt een sterrenkijkavond. Aanvang 21.00 uur. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. Bij Cinema Texel draaien Kite Run ner (14.00 en 18.30 uur), Zomerhitte (14.30, 19.00 en 21.30 uur) en 10.000 BC (21.15 uur). Vrijdag 4 april: Roos Maurits uit Oosterhuis ver zorgt tarotconsults in Den Burg. Een afspraak maken kan via tel. 06- 54916007 of e-mail annemee@texel. com. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Op kaasboerderij Wezenspyk (Hoorn- derweg, tussen Den Burg en Den Hoorn) begint om 14.00 uur een rond leiding langs de kalfjes, het koeien- panorama. de VMS melkrobot en de kaasmakerij. In buurthuis Bethel aan de Muyweg begint om 20.00 uur een voorstelling van Toneelgroep Zuid-Eierland. Kaar ten zijn te bestellen bij Saskia Slot, tel. 311400. TESO zet vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitslui tend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Van 1 april tot 1 oktober is de zomerdienstregeling van kracht. Op zondag- en feestdagen is de eerste afvaart dan om 7.00 uur vanaf Texel en 7.30 uur vanuit Den Helder. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al or Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automatisch) Per jaar €74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Een avontuurlijke komedie, een welkomstdrankje en stands met mode, beauty en wellness. Dat zijn de ingrediënten van de ladies night die op 16 april in Cinema Texel wordt gehouden. De ladiesnight moet een perfect avondje uit zijn voor vriendinnen, zussen en collega's en is alleen toe gankelijk voor dames. Zij worden bij binnenkomst verwelkomd met een hapje en een drankje en in de foyer staan stands met mode, interieur en andere damesaangelegenheden. Met het oog op de deze kramen wordt een extra lange pauze gehou den tijdens de hoofdfilm. Ook wordt een modeshow gehouden krijgen de dames na afloop een goodie-bag als aandenken. De film is Fool's Gold, met in de hoofdrollen Kate Hudson en Mat thew McConaughey, die pas op 1 mei in première gaat. De film vertelt het verhaal van Tess en Ben Finnagan die hun geld verdienen met schatzoeken. Omdat ze al jaren niets hebben gevonden, dreigt hun huwelijk op de klippen te lopen. Maar juist op dat moment krijgen ze een aanwijzing die leidt naar een enorme schat. De ladiesnight begint om 19.00 uur, de film en de modeshow begin nen rond 20.00 uur. De toegang bedraagt €12,50, reserveren wordt aanbevolen. Met de ANBO naar Valkenburg De geplande reis die de ANBO naar Vierhouten zou maken, gaat wegens gebrek aan belangstelling niet door. Nu is gekozen voor een achtdaagse reis naar Valkenburg in Zuid-Limburg. Vertrokken wordt op zaterdag 31 mei, de reizigers keren 7 juni op het eiland terug. Deelname kost €545,- voor een tweepersoons kamer, op basis van volpension. De prijs is inclusief dagtochten en excursies. Er zijn nog twee kamers beschik baar. Opgeven kan bij Wil de Vries- Pantus, tel. 312173. Nederlands-lndië in een jappenkamp zat en daar leerde overleven. Met Gerrit Jan Heijn, topman van de grootgrutter en kleinzoon van de oprichter, leidt ze een hecht gezins leven totdat hij in september 1987 door Ferdi E. wordt ontvoerd. Heijn wordt een paar uur na de ontvoering gedood, maar dat wordt pas zeven maanden later duidelijk. Verburg beschrijft hoe Ferdi E. een wreed spel met de familie Heijn speelt en hoe het gezin steun zoekt bij elkaar. Hij beschrijft eveneens de rol van de media, politie, bewakingsdiensten en politiek. De lezing begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €3,50, leden van de bibliotheek betalen €2,50. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. In de pauze worden boeken verkocht en signeert Verburg. Na zijn tijd bij Texelse Courant ontpopte Verburg zich als een begenadigd interviewer, werd hoofdredacteur van de Libelle en schreef meerdere romans. Tessels dialect bij servicepunt Oud-Texelaar Alex Verburg geeft donderdag 24 april een lezing in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. Verburg, die in 1973 en 1974 als redacteur voor de Texelse Courant werkte, komt vertellen over zijn in 2006 gepubliceerde boek De Ver zoening waarin hij het levensverhaal van Hank Heijn heeft opgetekend. Zij is de vrouw van de in 1987 ontvoer de en vermoorde Gerrit Jan Heijn. Verburg beschrijft hoe zij als kind in Alex Verburg.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2