De Koog boekt eenvoudige zege op SVO Jgdzrg. Behendigheid honden TEXELSE 7 COURANT Texel'94 valt terug naar tweede plaats ZDH lastig voor aanstaande kampioen DINSDAG 1 APRIL 2008 SV De Koog heeft zondag een even eenvoudige als verdiende zege op SV Oosterend geboekt. Op het veld aan de Boodtlaan werd het 4-2 voor de thuisclub, die het alleen in de slotfase even lastig en had daar mee flink wat vertrouwen opdeed voor de strijd om de periodetitel. Beide teams traden met een sterke selectie aan. Bij De Koog was iedereen fit. Charles Ipenburg, die de honneurs waarnam voor de vakantievierende trainer Hans van der Park, besloot Maurice de Groot, Jeroen Backer en Joris Ellen als wisselspelers achter de hand te houden. Bij Oosterend ontbrak aanvankelijk Ruben Duinker, maar hij viel in de tweede helft in. De Koog begon sterk en creëerde direct enkele kansen. Dat resulteer de al in de twaalfde minuut in de openingstreffer. Na een aanval over rechts kreeg Robin Schoo de kans op doel te schieten. Keeper Meivin van Sambeek kon de bal eerst nog stoppen, maar in de rebound schoot Schoo snoeihard via de rug van de tegenstander raak. Nog geen minuut later had de thuisclub de voorsprong kunnen verdubbelen, toen Peter Koorn vanaf rechts een voorzet gaf, die zowel door Yoni Houwing als Ben Siebinga op een haar na werd gemist. Oosterend kon hier weinig tegenover stellen. Tom Witte en Sil van Dijk had den als enige voorhoedespelers geen enkele kans tegen de verdediging van De Koog, die uit vier spelers bestond. Na ruim een kwartier werd het 2-0. Ben Siebinga soleerde door de ver dediging en gaf toen een breedtepas- sje op broer Pim. Diens inzet werd geblokkeerd, maar Yoni Houwing was er als de kippen bij om te scoren. Een paar minuten later stiftte Bart- Jan Grisnigt de bal na een prach- 3JTIEHL Slagerij Moonaana de Boer ^KOOG Drukte voor het doel van de Oosterender keeper Meivin van Sambeek. tige aanval over de keeper, maar kon een verdediger nog net redding brengen. Aan de andere kant moest keeper Eddy Witte één keer hande lend optreden, na een dieptepass op Sil van Dijk. Witte was eerder bij de bal en kon opruimen. Houwing was even later met een kopbal dicht bij een treffer, maar zijn inzet belandde op de paal. Na een half uur werd het alsnog 3-0. Schutter was Pim Sie binga, die een actie bekroonde met een prachtige volley. In de tweede helft speelde De Koog met de wind in de rug, maar zette Oosterend alles op alles om nog iets van de wedstrijd te maken. De eerste kans deed zich al snel voor. Bob Witte kopte uit een voorzet van Rutger Zoetelief over. Net op het moment dat de gasten sterker leken te worden, deelde De Koog de genadeklap uit. De pinge lende Ruben Duinker liet zich op het middenveld de bal afsnoepen door Joris Ellen, die de bal doortikte naar Peter Koorn. Na een korte rush hield Koorn het hoofd koel. Even daarvoor waren Kogers Yoni Houwing en René de Jong vervangen door Joris Ellen en Jeroen Backer. De Koog leek het daarna wel te geloven en hielp Oos terend door eigen onkunde in het zadel. Eerst verwerkte keeper Witte een terugspeelbal slecht, waardoor Dennis Daalder kon profiteren. Nog geen twee minuten later werd het ook nog 4-2, toen Wim van der Meer na een goede aanval de bal kon bm- nentikken. Tien minuten voor tijd had de thuisclub het nog onnodig moeilijk kunnen krijgen, toen de hele verdedi ging bij een pass van Gaime Vlaming wegens vermeend buitenspel bleef staan, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Maar Oosterend liet dit buitenkansje lopen, want de bal ging met een flinke stuit over. Daarna kon De Koog de wedstrijd rustig uitspe len. Oosterend leverde weliswaar een hoop strijd, maar was niet bij machte nog iets te forceren. In de slotfase ontstond nog enige opwinding toen Tom Witte en Pieter Drijver wel erg hard op hun tegenstanders ingingen, maar de scheidsrechter toonde zich lankmoedig. In de stand veranderde weinig. De Koog staat nog steeds derde, Oosterend bleef ondanks de nederlaag tiende en kan nog wel een paar plaatsen stijgen. Een hogere positie zit er voor de Kogers niet meer in. maar zij maken nog aanspraak op de titel in de tweede periode. Waarschijnlijk volstaat op 13 april een gelijkspel tegen ZDH, dat ook nog een kansje heeft. Zondag gaat De Koog op bezoek bij Kaagvogels. Oosterend speelt dan in Heerhugowaard tegen KSV, dat bij winst kampioen is. Sverre Eschweiler breekt records Sverre Eschweiler uit Den Burg heeft bij limietzwemwedstrijden in Alkmaar zijn persoonlijke records op de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag verbeterd. Dat deed hij in een 50-meterbad. Op de 100 meter vrij zette Eschweiler een tijd van 0,55,64 minuten neer, de 100 meter rug zwom hij in 1,06 minuten. Beide noteringen waren goed voor een eerste plaats. Koenders wint in Amsterdam Met haar roeimaatje uit Heerhu gowaard heeft Mariska Koenders in Amsterdam de Head of the river-wedstrijd gewonnen in de 'twee zonder stuurman'. De Head of the river-wedstrijd worden georganiseerd door roeivereniging De Hoop aan de Amstel en gaan over een afstand van acht kilomer: van Ouder kerk aan de Amstel naar Amster dam. Hoofdnummers van wedstrijd zijn het roeien in achten (een boot met acht roeiers en een stuurman) en de twee zonder (twee roeiers zonder stuurman). Omdat het voorseizoen is, werd de wedstnjd bezocht door de top van de Nederlandse roeiers, met name door roeiers die hebben deel genomen aan de Olympische Spelen, Europese of wereldkampioenschap pen. Met maar liefst twintig seconden voorsprong wisten Koenders en haar roeimaat roeivereniging Willem 3 voor te blijven. Zij legden de acht kilometer af in 31.32 minuten en waren daar mee de snelste dames in de twee zonder. Deelnemers aan dit nummer moeten zeer sterk zijn en over een uitstekende techniek beschikken. Judoexamen Patrick Klok behaalde donderdag tijdens de examens van budover- eniging Shima de gele slip. Met zeven jaar was hij de jongste deel nemer aan het examen, dat door alle kandidaten met goed gevolg werd afgelegd. Aangemoedigd door familie en vrienden lieten de kandi daten zien hoe een perfecte osoto gari uitgevoerd moet worden. Onder leiding van Martin Rozenhart was hier hard op geoefend. De geslaagden zijn: witte band met gele slip: Patrick Klok; witte band met bruine slip: Hielke van Breuke- len; gele band: Bram Zoetelief, Niek Often, Eros Stendert, Job Vermuë, Rick Smit en Bart Jan Waaijer; gele band met bruine slip: Dave Huys- man, Tobias den Braanker, Chris Harting en Joost Ruardy; oranje band: Ramon Koopman, Peter Mul der en Reinoud de Gee; oranje band met groene slip: Maarten van der Woude. Model Racing sluit indoorseizoen af Wouter van Strien en Jeroen Schouwstra zijn kampioen gewor den van de indoorcompetitie van Model Racing Texel. De beslis sing viel tijdens de laatste avond van het seizoen, toen er nog ver scheidene kanshebbers voor de podiumplaatsen waren. In de 1:12-klasse waren Wouter van Strien en Ronald Kramer al zeker van de eerste twee plaatsen. De strijd om de derde plaats ging tus sen Jos Smit en Gerrit van Strien. Smit had er zin in en met een goed geprepareerde auto pakte hij elke ronde wat meer voorsprong. Even leek het dat hij kampioensaspiraties had, maar zover liet Kramer het niet komen. Smit kon wel de inmiddels op dreef geraakte Gerrit van Strien achter zich houden en behaalde daarmee de derde plaats in het klassement. De beste vijf rijders uit het 1 ^O-klas sement waren bij elkaar ingedeeld en konden onderling uitmaken wie er met de beker vandoor kon gaan. Jeroen Schouwstra toonde zich in goede vorm. Achter hem volgden Marc Schuijl, Raymond Witte en Adri van Rossem. Witte moest hal verwege de avond met pech de strijd staken, zodat de eindoverwin ning aan zijn neus voorbij ging. Hier profiteerde Schüijl van, door met een paar goede manches de dag overwinning te pakken. Ook Ed Witte liet zien dat hij het rijden niet verleerd was en reed naar een keurige derde plaats. Dit was echter niet genoeg voor een podi umplaats in het eindklassement. Op 19 april begint Model Racing Texel met de buitencompetitie. Deze wordt gereden op het circuit van de kartingbaan aan de Akenbuurt. Toeschouwers zijn welkom, de wed strijden beginnen om 19.00 uur. Texel'94 heeft in de race om het kampioenschap kostbare pun ten verspeeld. In Anna Paulowna was BKC zondag met 1 -0 te sterk voor de Texelaars, die tot ont steltenis van de supporters een ongemotiveerde indruk maakten. Concurrent VZV won wél en nam de koppositie over. Texel'94 heeft weliswaar eveneens 43 punten, maar had daar een wedstrijd meer voor nodig. Al in de beginfase werd duidelijk dat BKC revanche wilde nemen voor de smadelijke nederlaag (4-0) waarte gen de ploeg eerder op Texel was aangelopen. De gastheren, getraind door Ben Jansen, die komend sei zoen werkzaam is bij Texel'94, speel den met veel inzet. De Texelaars speelden daarentegen erg afwach tend en waren eigenlijk voortdurend een stap te laat. Bovendien haalden talloze onderbrekingen door kleine blessurebehandelingen de vaart uit het spel, waardoor het moeilijk was in het ritme te komen. Toch ging de strijd aanvankelijk aardig gelijk op. Van echte kansen was geen sprake. Het bleef bij enkele kopballen en te zachte schoten. Texel'94 mocht na ruim twintig minuten de eerste cor ner nemen, maar de defensie van de thuisclub bleef baas in eigen huis. Ook een vrije trap van de Texelaars leverde geen succes op, terwijl Yvo Barends even later te lang de tijd nam om te kunnen scoren. Pas vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft deed zich de eerste grote kans voor. Spits Joey van der Vis kwam in kansrijke positie, maar zijn weinig overtuigende schot eindigde naast het doel. Met nog een derde comer voor de Texelaars waren er niet meer wapenfeiten te melden. Na de rust leek het erop dat de bezoekende club er een schepje bovenop zou doen. Texel'94 speelde gedurende een korte fase beter, maar kwam niet tot scoren. De combina ties strandden steeds op de rand van het strafschopgebied. Na een kwartier had het immer felle BKC meer succes. Spits Mitchel Jansen schoot zijn ploeg vanaf de rechter kant naar een 1-0 voorsprong. Met nog een klein half uur te gaan, had Texel'94 tijd genoeg aan een beter resultaat te werken. De Texelse sup porters werden echter teleurgesteld. Ook de aanmoedigingen van Leon Zijm, die geschorst was en vanaf de tribune moest toekijken, mochten niet baten. Twintig minuten voor het einde werd Yvo Barends gewisseld. Hij was daar niet blij mee en liet dat mopperend aan coach Ralph Koning weten. Bedoeling was dat invaller Jacob Krijnen als breekijzer zou fun geren, maar ook hij kon niets aan de malaise veranderen. In de slotfase kwam Fedor van Elk nog in de ploeg voor de licht geblesseerde Steffan Vlaming. Het was aan keeper Dennis Schouwstra te danken dat BKC de stand kort voor het einde niet op 2-0 bracht. Donderdag speelt Texel'94 een inhaalduel bij degradatiekandi daat Wieringerwaard. Deze begint om 18.30 uur. Om nog enig zicht op de titel te houden, zal er moeten worden gewonnen. Programma zaalvoetbal Woensdag 2 april: 17.10 Klif C1 -RAB C2 vPutten 17.50 Krim C1 -SVO C1 vPutten 18.30 SVO C2-Klif C2 Hoogendijk 19.20 Klif (d) 1 -Old Stars 3 H'dijk 20.10 Texel 4-Krim 6 Arnout 21.00 Texel 3-Mantje 4 Kuipers 21.50 Klif 6-Texel 5 Kuipers Zaaldienst: Klif Donderdag 3 april: 18.15 RAB C1-Koog C1 vPutten 19.00 FtAB 5-RAB 3 Vonk 19.50 Klif 3-RAB 4 Vonk 20.40 Mantje 3-Klif 2 Arnout 21.30 C/Sportshop 2-SVO 3 Arnout Zaaldienst: RAB Vrijdag 4 april: 17.10 C/Sportshop E1-Klif E1 C/Spsh 17.50 C/Spsh. C2-C/Spsh. C1 J'dijk 18.30 Koog 3-Koog 4 Douma 19.20 RAB 1-Mantje 1 Kuipers 20.10 RAB 2-Mantje 2 Hoogendijk 21.00 SVO 1 -Krim 2 Kikkert 21.50 SVO 2-C/Sportshop 1 Arnout Zaaldienst: SVO Voetbaluitslagen Zaterdag 29 maart: Reiger Boys 9-Oosterend 3 0-0 Schagen B1-Texel'94 B1 0-5 Den Helder B2-Texel'94 B3 3-1 ZAP B3-Texel'94 B4 5-1 WGW B2-Oosterend B1 6-2 JVC C2-Texel'94 C2 1-0 DWOW C2-Texel'94 C3 3-4 Callantsoog C1-Oosterend C1 2 4-1 Succes D1-Texel'94 D1 1-1 W'meer D2-De Koog D1 1-6 JVC MC1 -Texel'94 MC2 1 -6 De andere wedstrijden werden afge- Texelse pupiliencompetitie: SVO F1-AZ 5-8 De Koog F1-Vitesse 3-7 ZDH E1-Valencia 4-1 SVC Vlieland-Barcelona 12-1 De andere wedstrijden werden afge last. Zondag 30 maart: BKC-Texel'94 1-0 ZDH-KSV 0-2 De Koog-Oosterend 4-2 WMC 3-Texel'94 3 0-8 Oosterend 2-ZAP 6 0-2 De Koog 2-Den Helder 4 1-2 Oosterend DA1-De Koog DA1 3-0 Uitgeest MA1-Texel'94 MA1 4-2 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel 2-3 De Koog-Texelse Boys 5-1 De Mareis wint met punt verschil De Mareis heeft de basketbalwed strijd tegen ZAP met één punt ver schil gewonnen (44-43). Dat zag er in het eerste kwart, toen De Mareis met 7-11 achter kwam, nog niet naar uit. ZAP is een geroutineerde ploeg met een goed schot. Verdedigend zijn beide ploegen sterk, dus veel punten werden niet gescoord. Met name Pie ter Dogger kon veel schoten blokken. In het tweede kwart kwam De Mareis helemaal terug. Veel druk van Chris Schlepers en een paar steals van Eric Heyenk kwamen het aanvallende spel ten goede. De achterstand uit het eerste kwart werd dan ook omge bogen in een voorsprong (23-19). In het derde kwart werd de voor sprong verder uitgebouwd. Door insidescores van Nico Kikkert en afstandschoten van Douwe Vonk en Chris Schlepers liep De Mareis negen punten uit. Het vierde kwart begon goed, met scores van Wesley Bos- ma en Pieter Dogger op aangeven van Sebastiaan Gremmen en Daniël Montesinos. De laatste zes minuten kwam De Mareis echter met meer tot scoren, terwijl een speler van ZAP drie driepunters achter elkaar wist te maken. Met acht vrije worpen van De Mareis in de laatste minuten, waaruit Pieter Dogger één punt wist te sco ren, werd uiteindelijk gewonnen. Scores: Nico Kikkert (17), Chris Schlepers (8), Eric Heyenk (5), Pieter Dogger (5), Wesley Bosma (5). Douwe Vonk (4). Prima scores bij de Doorstoot Piet Zijm speelde sterk op de club avond van biljartclub De Doorstoot. Hij won zijn partij tegen Jaap Boon in acht beurten met een gemiddelde van drie caramboles. Ook zijn partij tegen Wim Westdorp sloot hij win nend af," waardoor zijn totaal op acht punten kwam. Joost Smit speelde twee partijen goed en behaalde zes punten. Ook Cees Weel won zijn beide partijen, maar had meer beur ten nodig dan gewoonlijk, waardoor zijn totaal op vier punten kwam. Her- Een gehavend ZDH heeft het aan staand kampioen KSV nog knap lastig gemaakt. Met de 54-jarige Jos Berbée op de positie van linksback sloegen de Hoornders de meeste aanvallen van de gas ten uit Heerhugowaard met suc ces af. De nederlaag van 0-2 was logisch, maar zeer acceptabel. Een kwartier voor tijd maakte de 15-jarige Sean van Heerwaarden als invaller zijn debuut voor de thuisclub. Door blessures, werk en vakantie waren er een hoop telefoontjes voor nodig om een elftal op de been te krijgen. Dat lukte uiteindelijk, maar veel hoop op een goed resultaat was er niet tegen KSV, dat met kop en schouders boven de concurren tie uitsteekt. De tactiek was simpel: hard werken, de tegenstander kort dekken en loeren op een counter. Na een hoopvol begin werd het na ruim tien minuten toch 0-1toen de spits de bal uit een voorzet snoei hard inkopte. Daarna had KSV een duidelijk veldoverwicht, maar kwamen de Hoornders er een paar keer verras send uit. Met name centrale mid denvelder Remco Boogaard viel op met een paar knappe dribbels en was een handenbindertje voor zijn tegenstanders. Tot echte kansen leidde dit vooralsnog niet. ZDH- doelman Chris Stolk had het druk en moest in hectische situaties een paar keer handelend optreden. Eenmaal dreigde de bal via de paal alsnog in het doel te gaan, maar schoot voorstopper Joost van Heerwaarden zijn keeper te hulp. Hij raakte daarbij de spits, die de bal op een hoogte van een halve meter wilde binnenkoppen, in het gezicht. Het slachtoffer kon na een korte blessurebehandeling gewoon verder. Vlak voor rust kreeg Maurits Lap na een mooi steekpassje van Remco Boogaard een fraaie kans op de gelijkmaker, maar hij slaagde er niet in de keeper te passeren. Na de thee ging ZDH aanvanke lijk op dezelfde voet verder, maar sloeg KSV opnieuw al vrij snel toe, toen de aanvoerder vanaf links naar het centrum trok en verrassend op doel schoot. Doelman Stolk zag de bal te laat aankomen en kon niet meer ingrijpen. Daarna nam ZDH meer risico en dat leidde zowaar tot enkele mogelijkheden. Sjoerd Oosterhof schoot van grote afstand knap op de lat en Remco Boogaard dook tot tweemaal toe alleen op voor het doel. Beide malen was de keeper de grote sta-in-de-weg. Aan de andere kant liet ook KSV zich niet onberoerd en moesten Wim Ridderinkhof en Mike de Bruijn beiden eenmaal de bal van de doellijn halen. Doelpun ten vielen echter niet meer. ZDH is komende zondag vrij en gaat een week later op bezoek bij De Koog. RUVEAU JEUGDZORG Golfers winnen in Flevoland Het eerste damesteam van de golf club speelde zondag in Flevoland de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie. Met 11-7 werd gewon nen van tegenstander Harderwold. Het Texeise team is ingedeeld bij GVN, Harderwold, De Waterlandse en Ooghduyne. Elke wedstrijd bestaat uit achttien holes matchplay, waar bij 's morgens als koppel foursome' wordt gespeeld, 's Middags volgen de singlepartijen. Lot van Schelt en Gerdi Reyers verloren hun dubbel- partij, maar omdat Petra Keijser en Suze van Hattem en Marijke de Beer en Maeike van der Schaaf hun par tijen wonnen, werden met vier punten de singles gestart, waarbij ieder nog twee punten kon halen. Alle par tijen werden pas op de laatste hole beslist. Reyers. Keijser, en Van Schelt wonnen, De Beer speelde gelijk. Van der Schaaf en Van Hattem verloren hun partij. Zondag speelt het Texelse team op Harderwold tegen Oogh duyne, dat ook twee winstpunten behaalde. Wijngaarden behaalden met hun honden Juma en Ceallaigh. Carla van Wijngaarden en Dirk de Reus hebben zondag bij de jaarlijkse Behendigheidsdag van Hondenclub Texel de eerste prij zen behaald. Van Wijngaarden won met Ceallaigh in de categorie grote honden. De Reus werd eerste met Juma in de categorie kleine honden. De honden moesten op drie manieren hun vaar digheden tonen. Ze begonnen met het onderdeel gambling, waarbij in dertig seconden zoveel mogelijk punten moesten worden verzameld. De deelnemers waren vrij in het kie- Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 1 april: Veld A 19.00 Randstad-CVI Autocentrale 19 45 NIOZ 1-Autocentrale CVI 20.30 Vlmderw -Paal 28 Bremakker 2 21.15 Paal 28-Bremakker 2 Vlinderw. 22.00 Cocky's-Bremakker 2 Paal 28 Veld B 19.00 Schouw.-Jozefsch. Smash'68 19.45 Smash'68-De Waal NBC 20.30 Bremakker 1 -NBC De Waal 21.15 Koetshuis-TESO Prinsen 22.00 Kobeko-Pnnsen TESO Veld C 19.00 De Boer-Krim Klif 23 19.45 Bar Sportief-Klif 23 Krim 20.30 Otto's-Rog Bar Sportief 21.15 Sportshop 1 -Timmer's Rog 22.00 SmashPK-Spar Timmer's Wedstrijdleiding Foto de Waal en Daan (tel. 320370) Uitslagen: 18 maart: De Knm-Timmer's Bakkerij 1-2: Vlinderwinkel-Texelse Autocentrale 3-0. Texel se Autocentrale-Paal 28 De Krim 1-2; Vlin- derwinkel-Cocky's Kapsalon 3-0; Bremakker 2-NIOZ 1 2-1; De Pilaar-Interieurbouw Texel 0-3; Eet Café De Rog-Sportshop Texel 1 2- 1; de Prinsen van Texei-Randstad 0-3; Het Koetshuis-Kobeko 0-3; CVI-TESO 1-2. Bre makker 1-Smash "68 3-0, Foto de Waal-Spar Oudeschila 3-0. Jozefschool-Smash '68 Piet Kooger 3-0, Otto's Tweewielershop-Bar Spor tief 1-2; Klif 23-Slagerij lepe de Boer 1-2. 25 maart: Klif 23-Eet Café de Rog 2-1, Mantje-Wessels Ontwerpt 0-3; NIOZ 1-Vlm- derwmkel 1-2. Paal 28 De Knm-Cocky's Kapsalon 0-3; Texelse Autocentrale-Bremak ker 2 0-3; NBC Eelman Partners-Smash '68 2-1, Schouwstra Iransport-Bremakker 1 0-3, CVI-Het Koetshuis 2-1, TESO-De Prinsen van Texel 2-1; Randstad-Kobeko 2-1, NIOZ 2-lnterieurbouw Texel 1-2: PFB-Falcon 0-3: Rabobank-Ecotiem 1-2. Albert Heijn-De Wit installatietechniek 3-0. Bouwcenter Rab-De Pilaar 2-1 Voetbalprogramma Donderdag 3 april: Wienngerwaard-Texel'94 18.30 Texelse pupiliencompetitie: Vitesse-Heerenveen 18.15 Sevilla-ZDH E2 18.15 man Laan verloor van Joost Smit en Martien Boon, maar sleepte wel vier punten in de wacht door een goed gemiddelde te spelen. Fred Klok won met een gemiddelde van ander half van Joost Smit. Wil Homan was sterk tegen Wim Westdorp en won in veertien beurten met een gemid delde van ruim anderhalf. Uitslagen: J. Smit-H. Laan 4-2, M. Boon-J. Boon 2-4, C Weel-E Boon 2-0, J. Heemskerk-F. Klok 4-0. J Boon-P. Zijm 2-4, W. Westdorp-W. Homan 0-4, F. Klok-J. Smit 4-2, M. Boon-H. Laan 4-2, C. Weel-J Heemskerk 2-0, P Zijm-W Westdorp 4-0. Zaterdag 5 april: Bergen 2-Oosterend 3 Texel'94 A1-Berdos A1 W'meer A2-Oosterend A1 Jong Holland A2-De Koog A1 ZAP B1 -Texel'94 B1 Texel'94 B3-W'waard B1 Texel'94 B4-Con Zelo B1 Texel'94 C2-Texel'94 C3 Oosterend C1-ZDH C1 De Koog C1-SRC C2 Texel'94 MC 1-ADO 20MC1 Texel'94 D2-Winkel D1 Texel'94 D3-Schagen D2 SRC D4-De Koog D1 Texelse pupiliencompetitie: AZ-Roda De Koog F1-Heerenveen Vitesse-SVC Terschelling Sevilla-SVC Ameland Espanyol-ZDH E2 De Koog E1 -Barcelona SVO E1-Real Madrid ZDH E1-SVC Vlieland 14.00 14.30 14.30 12.30 1430 14.30 14.30 13.00 13.45 14.30 13 00 11 30 11.30 12.30 9.00 9.00 9.00 10.00 10 00 10.00 10.00 10.00 zen van route en hindernissen. Bij het onderdeel vast parcours moes ten de honden een voorgeschreven route afleggen en bij het onderdeel jumping mochten ze hun snelheid en springvaardigheid laten zien. Ondanks de dreiging van slecht weer was de opkomst volgens de hondenclub groot. Uitslagen grote honden: 1 Carta van Wijngaarden (Ceallaigh), 2.Mar jan van Aken (Josti); 3-Annemiek Bouthoorn (Jazzy) Uitslagen kleine honden: LDirk de Reus (Juma); 2.Duwle Rutten (Joska); 3 Audrey van Kouwenhoven (Lodewijk). Zondag 6 april: KSV-Oosterend 14.00 Kaagvogels-De Koog 14.00 Texel'94 2-De Flamingo's 2 12 00 Oosterend 2-DWOW 6 12.00 De Koog 2-DWOW 4 11.00 Twisk DA1-Oosterend DA1 14.00 Westfriezen DAI-De Koog DA1 11 45 SVW'27 MA1-Texel'94 MA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texel 10.30 Oosterend-Texelse Boys 10.30 Beers wint menwedstrijd Piet Beers heeft zondag de zesde wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal gewonnen. In manege Akenburg reden negentien deel nemers een vaardigheidsproef, die niet eenvoudig bleek te zijn. Slechts drie combinaties wisten foutloos rond te komen en zich voor de barrage te plaatsen. Drie deelnemers werden gediskwalifi ceerd. In de barrage kwam maar één aanspanning foutloos rond, beide andére deelnemers reden een bal van kegels af. Wendy van Elk. Gerrit Westerlaken en Petrus- ka Timmer deelden met ieder drie straf punten de vierde plaats. De overige deelnemers hadden meer strafpunten of de tijd overschre den. De volgende wedstrijd is de finale, die op 20 april wordt gehouden. Hans Boom. die vorig jaar kampi oen werd. staat dit hele seizoen al bovenaan. Uitslagen: 1-Piei Beers. 103.60 seconden, foutloos: 2.Cees Bakker, 52.77 sec. 3 strafpunten, 3. Jan Schaap. 58.32 sec. 3 strafpunten Klassement: 1-Hans Boom, 189 strafpunten, 2.Wendy van Elk, 200,3.Piet Beers, 2014.Petruska Timmer, 217, 4.Gerrit Westerlaken. 217

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7