was at ik zeggen wou... Lions verdelen opbrengst veiling TEXELSE J COURANT F amilieberichten VRIJDAG 4 APRIL 2008 Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Archiefstuk Gisteren kwam ik in het bezit van enige oude Texelse Couranten. Daar bij ook een uitgave van 11 december 2007, met daarin een artikel over het instellen van een wisselbeker ter bevordering van de viering van Ouwe Sunderklaas. In dit verband kan ik me herinneren dat op de avond na 12 december 1936 of 1937 dorps omroeper Polak na het rinkelen met zijn bel (zelfs helemaal bij ons op 't Koogereind, waar ik toen woonde) de volgende tekst omriep: 'Begeeft u allen naar de Groeneplaats, waar Ouwe Sunderklaas stervende is!' Nieuwsgierig ging ik samen met mijn ouders (ik was toen acht jaar) naar Den Burg, waar het toen stil en uitgestorven was. Geen belangstel ling meer voor Ouwe Sunderklaas? De gebroeders Duinker, uitgever van de Texelsche Courant, hebben toen, zoals in uw artikel beschreven, de vienng nieuw leven ingeblazen. We hebben zelf ook 'speuld' en vooral december 1945 was een waar feest, waar vooral de Duitsers en NSB'ers op de hak werden genomen. De jury zat achter de grote ramen in Hotel Texel, waarvan het terras door een schijnwerper werd verlicht, want... er was weer elektriciteit. Polak was sigarenmaker en woon achtig op het pleintje bij De Vergul de Kikkert. Wim Kalkman, Den Helder. (Texelaar van 3 april 1932 tot 14 oktober 1945) Naschrift redactie: Uit de Texelsche Courant van 15 december 1937: Veertig groepen met in totaal 115 per sonen waren het, die voor de jury ver schenen. Een getal, dat zeker niet gering mag worden geacht. Het aantal Sundcr- klazen, dat in totaal aan het feest deel nam mag zeker wel op ongeveer 15Ü worden geschat, want niet alle „spelers" hebben, zich in Hotel Texel vertoond. In de voor-avond omstreeks half ze ven ging een omroeper met hel rond, roepende „Redt Ouwe Sunderklaas. An-, ders gaat hij verloren", 's Avonds was er ook nog een groot „kanon" inct Japan* sche vlag, dat blijkbaar op de oorlog in: China doelde. Groene stroom (3) Geachte heer Stam, Het liefst zou ik met u in een per soonlijk gesprek de onduidelijk heden ophelderen die bij u over groene stroom leven. Dat is makke lijker dan via de pers over gerezen onduidelijkheden communiceren over de hoofden van de lezers heen. Uw brief heeft uw onduidelijkheden publiek gemaakt, dus ten behoeve van de lezers van de Texelse Cou rant nog éénmaal een reactie via de krant. Dat doe ik overigens graag. De discussie over hoe groen groene stroom is, ga ik hier niet voeren. Ik zal u uitleggen waarom. We heb ben te maken met een overheid die streng toeziet op de certifice ring van stroom die groen genoemd mag worden. Als elektriciteitsleve rancier houden we ons daar aan, we kunnen en willen niet anders. Dat daarnaast een discussie kan en moet worden gevoerd over de vele vormen en kwaliteiten van groene stroom vinden we wel belangrijk, maar niet als leverancier. Wij moe ten ons aan de wettelijke regelingen houden. Overigens is het niet zo dat alle soorten biomassa die in een centra le worden verstookt volledig groene energie opleveren. Er worden wel degelijk strenge eisen gesteld aan de kwaliteit van de brandstof. De andere onduidelijkheid betreft de productie van groene stroom. Er is een verschil tussen produc tievermogen en geproduceerd ver mogen. Productievermogen druk je uit in MW, en daadwerkelijk gepro duceerde energie in Megawatt (of kilowattjuur. In Nederland kennen we een totaal opgesteld vermogen van rond 17.000 MW. De 700.000 MW die ik noemde, betreft natuurlijk geen opgesteld vermogen, daarmee zou HVC geheel West-Europa van stroom kunnen voorzien. Die 700.000 MW betreft de totale productie aan MW/uur per jaar van HVC. Dat bestaat voor een deel uit grijze stroom, en een deel uit gegarandeerd groene stroom. En van die laatste kopen wij in wat we voor Texel nodig hebben. Naast u zijn er ongetwijfeld ook andere geïnteresseerden of leden die vragen hebben over groene stroomvoorziening, of die zich wil len melden als lid of klant van Texe- lEnergie. Ook zij zijn van harte wel kom aan de balie bij ons kantoor (dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur) of via de telefoon. Ons nummer is 314939. George van Overbeeke, directeur TexelEnergie. Lions Club Texel deelde gisteravond de netto-opbrengst uit van de Lionsveiling 2007. Karseboom Geachte heer Langeveld, Wat ontzettend attent van u dat u zich zulke zorgen maakt over de jeugdige krakers van uw pand De Karseboom. En ook heel attent om ze dan gelijk maar even als een stel letje druggebruikers af te schilderen. U heeft er anders nooit veel moeite mee gehad ze van de nodige drank te voorzien in uw andere horecage legenheden. Maar ja, dat brengt tenminste wat op, nietwaar? Suzan Boom, Oudeschild. Strandje Ons, ja ons: het is van ons allemaal. Het strandje bij paal 33 was het enige echt natuurlijke strandje, dat op Texel nog over was. Met natuurlijk bedoel ik de eigenwijze duintjes, die ongelijk eindigden op een breed strand. Duin tjes begroeid met helm, maar ook met bloemetjes en gras. Zonder prikkel draad, want je mag door de duintjes lopen naar het paadje erachter. En nu? Ja, nu zijn we verdrietig, want ons mooie natuurlijke strandje is verpest met palen op een rijtje met prikkel draad ertussen, twee rijen dik. Het is niet de bedoeling om te schreeu wen tegen de bestuurders, want die roepen natuurlijk 'regels zijn regels' en 'er is een strandnota en die geldt ook voor iedereen'. Zeker, ik heb er begnp voor, het nemen van beslissingen is moeilijk. Maar weet je waar ik nu zo'n moeite mee heb; we zijn als mensen constant bezig rriet de vrijheid van dieren. De natuurlijke leefomgeving van de zeehond. Maar hebben wij mensen zelf ook geen recht op ruim te en een natuurlijke leefomgeving? Moeten wij zelf tussen prikkeldraad terecht komen, moet elke natuurlijke omgeving worden ingeperkt door gif tige creosootpalen met twee lagen pnkkeldraad ertussen? Wanneer je als bestuurder vindt dat er palen moeten komen (die schijnen alles op te los sen), gebruik dan natuurvriendelijke palen van kastanjehout. Het lijkt me, dat vooral de bestuurder zich aan de regels moet houden. Hij moet toch het goede voorbeeld geven. Creosoot is bij de wet verboden. En waarom prikkeldraad? Je mag gewoon door de duintjes erachter, er hoeft dus niks verboden te worden, weg met dat verschrikkelijke draad. Margaret Reuvers, De Cocksdorp. De Lions Club heeft gisteravond in hotel Den Burg €12.000,- uit gedeeld die bij de Lionsveiling in 2007 was opgehaald. Reynier de Graaff, voorzitter van de fondsverdelingscommissie, doneerde volgens traditie eenderde (€4000,-) aan het Tesselhuus. Het Verpleeghuis in Den Burg kreeg twee keer €750,-. De ene bijdrage was bestemd voor de aankleding van de centrale ruimte van de somati sche afdeling, de andere voor de inrichting van een snoezelruimte op de geriatrische afdeling. Dat is een ruimte waar mensen tot rust kunnen komen. Ria van der Vis ontving €1000,- voor de transportkosten die haar stichting maakt om hulpgoederen naar Roemenië te brengen, bud- overeniging Shima werd bedeeld met €1000.- voor de gehandicap tensport en de Stichting Studie fonds Dana van Gerrit en Betsie Verhoeven kreeg €500,-. Dana is momenteel aan een universiteit in Engeland. De stichting B.A.B. (Bouwen aan Bangladesh) van Jashim Uddin Lit ton (van vliegerzaak TIKO in De Koog), Herman Bakker en Henk Switzer kreeg €1000,- voor de bouw van een school in Mirsarai in Bang ladesh. Het project Sight First II, dat wereldwijd blindheid probeert het Bulgaarse meisje Dana Ivanova te voorkomen, en de Stichting Oog- Blagoeva (21) dat eind jaren negen tig een paar jaar op Texel woonde. Een groep Texelaars richtte in 1998 een studiefonds voor haar op toen ze Nederland moest verlaten. Met behulp van het fonds studeert Dana zorg Wereldwijd kregen ook elk €1000,-. Eenzelfde bedrag was er voor de Stichting Nieuw-Guinea van Harry de Graaf. Hij liet weten dat het met geld drie Papua's een MTS- opleiding kunnen volgen. Bataljon Mok opgeheven Het op de Mok gelegerde Amfi bisch Ondersteuningsbataljon van het Korps Mariniers is for meel uit dienst gesteld. Het bataljon heeft negen jaar bestaan Het werd in 1999 opge richt om alle amfibische eenheden onder één commando te krijgen. De uitdienststelling werd bijge woond door André Kerssemeijer, Sjaak Severs, Aad van Gils en Jack van Baarsel die elk het commando over het bataljon hebben gevoerd. Oud-commandant Bas van Rijswijk was in verband met zijn plaatsing in Amerika verhinderd De oud-commandanten kregen vol gens oude marinetraditie elk een letter mee van het naambord dat in stukken werd gezaagd. Het voor malige wapenschild is begraven op het terrein van de Joost Dourleinka- zerne. Het bataljon is geïntegreerd in het nieuwe Amfibische Gevechts- steunbataljon in Den Helder. Daarin bevindt zich ook het voormalige Gevechtssteunbataljon van de mari niers in Doorn. De landingsvaar tuigen blijven vooralsnog op Texel liggen, maar verhuizen de komende jaren naar Den Helder. Er blijven er een paar achter op de Mok voor de opleidingen die het drie weken gele den opgerichte Opleidingscentrum Amfibisch gaat verzorgen. Dit is geen afscheid, we zien elkaar alleen met meer. CPLove you, Zared Huilen heeft geen zin, de wereld doet zijn ding. cpLove you, Joost Tot het laatst toe was Ilse strijdlustig. Toen ze stierf was de lucht hemelsblauw en brak er een zonnestraal door. Elisabeth Agatha Ilse Vennik-öieles Ilse is 47 jaar geworden. Jan Zared Joost Texel - 2 april 2008 - 14.25 uur Paelwerck 49 1791 WB Den Burg Ilse is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg, u kunt daar afscheid van haar nemen op zaterdag 5 april van 15.00 tot 17.00 uur. Maandag 7 april komen wij om 10.15 uur samen in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen, om Ilse te herinneren en haar te begeleiden op haar laatste reis. Haar leven was vol van levenslust, kracht en vrolijkheid. Het is ongelooflijk dat er een einde aan is ge komen. Dat ons leven verder zal gaan en zij niet meer bij ons zal zijn. De leegte die zij bij ons achterlaat is onvoorstel baar. Onze lieve dochter, zus, schoonzus en tante Ilse Vennik-Gieles 10-11-1960 1-4-2008 Kees - Ans Gieles Jacco - Anita Gieles Mascha - Dave Degene die je verlaat, mis je Degene die je mist, die vind je Wij zijn verdrietig om het overlijden van onze lieve, moedige en positieve schoondochter, schoonzuster en onze tante echtgenote van Jan, mama van Zared en Joost 10 november 1960 t 2 april 2008 Den Burg' A. Daalder Den Helder: Atie Knegsel: Jent, (in herinnering) en Onno Nibbixwoud: Kas en Joop Klaas Jan, (in herinnering) Neven en Nichten Dag vriendin Ik ga je missen. Voor altijd in mijn hart. Je vriendinnetje xxx Dag lieve Ilse Marcel, Rees Max en Kaya xxxx "De b e gaan eerst" Na alle ellende en verdriet bij het plotseling heengaan van onze broer en zwager, verliezen we nu ook 'na een moederige strijd die ze niet kon winnen' onze innig geliefde vriendin en schietmaatje Rust zacht Ilse, het zal leeg zijn zonder jou. Wij wensen Jan, Zared, Joost en de familie heel veel sterkte toe, dit verlies te dragen. Met diepe verslagenheid hebben alle betrokke nen bij het schietsportcentrum Odysseus ken nis genomen van het overlijden van Ilse Vennik De moed waarmee zij haar ziekte heeft gedra gen heeft op ons allen een diepe en blijvende indruk gemaakt. Wij wensen Jan en de kinderen en de verdere fa milie alle sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en leden van de Vereniging van Handboogschutters "Eilandschutters" KOWADJI, KOWADJI. Veel te vroeg ben je gaan hemelen. Lieve Ilse, altijd was je er, we zullen je missen! Je Djembé groep: fKarin, Rezia. André, Iris, y/ Irene, Lydia, Moniek, Corrie, Judy, i Petra, Lida, Marjon, Moni, v. Simone en Carla. Met verdriet hebben wij kennis genomen van het overlijden van Wij konden altijd op haar hulp en inzet rekenen. Wij wensen Jan, Zared en Joost heel veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Stichting Sint en Piet De schietsportvereniging Texel heeft met droef heid kennis genomen van het overlijden van ons gewaardeerd lid en bestuurslid Ilse Vennik-Gieles Wij danken Ilse voor haar inzet en betrokken heid als vrijwilliger en het mede besturen van onze vereniging Wij wensen Jan, Zared, Joost en familie veel sterkte. Leden, oud-leden en bestuur Schietsportvereniging TEXEL Geschokt zijn wij door het overlijden van Ilse Vennik Wij wensen Jan, Zared en Joost veel sterkte toe. De Maandagavond Schietclub Met diepe verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Ilse was niet alleen een goede vriendin, maar is ook zeer actief geweest binnen de stichting. Wij zullen haar inzet missen. Wij wensen Jan en de kinderen en de verdere fa milie alle sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur stichting Sportschutters Texel. Wij wensen Jan, Zared en Joost heel veel sterkte toe met het overlijden van onze buurvrouw Ilse Joop, Ineke, Toon, Marrie, Adam, Jan, Rieky, Dennis, Roos, Chris, Erik, Jan, Linda, Karin, Martin. Jo, Jowie. Jitze, Hennie, Marija, Dirk, Marion. Sieme, Nel, Steven en Denise. Vandaag kregen we het bericht dat de echtgenote van onze collega Jan Vennik is overleden. Wij wensen Jan, Zared, Joost en verdere familie alle mogelijke kracht die nodig is om dit zware verlies te verwerken. Collega's Gemeentewerken Heden ontvingen wij het bericht dat Ilse Vennik de echtgenote van onze medewerker Jan Vennik is overleden. Wij wensen Jan, Zared Joost en de familie veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en de medewerkers van de gemeente Texel. Ik hoop dat ze je vleugels geven Zodat je overal kunt komen, Dat je terugkomt in mooie dromen, En meevliegt door het leven. Verdrietig zijn wij na het overlijden van Ilse Vennik Jan, Zared en Joost, jullie zijn in onze gedachten. Leerlingen, team, medezeggenschapsraad, ouderraad en de schooladviescommissie van de Jozefschool Liefde en warmte die passeerden in de jaren, zijn herinneringen die wij altijd zullen bewaren. Bedroefd nemen wij afscheid van Ilse Vennik-Gieles Wij wensen Jan en de kinderen en familie veel kracht en sterkte toe. Piet en Dina v.d. Molen-Barhorst Eddie v.d. Molen Donna en Mourad Touzi-v.d. Molen In liefdevolle herinnering nemen wij afscheid van onze zuster, schoonzuster en tante Barbara Dijt-Zijm sinds 1987 weduwe van Leo Dijt S. Zijm (in herinnenng) N. Zijm van der Poll (in herinnering) A.K. Timmer-Zijm J.C. Timmer A. Zijm R. Zijm-Geusebroek (in herinnenng) W.J. Zijm (in herinnering) C. Zijm-Riteco Neven en nichten Australië, 28 maart 2008 Achter tranen van verdriet schuilt de glimlach van herinnering Het is goed te ervaren dat zoveel mensen met ons mee hebben geleefd tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder en lieve oma CORRIE SLEGTENHORST-BLOM De vele kaarten, de mooie bloemen, de arm om onze schouder, het heeft ons heel erg goed gedaan. Hiervoor willen wij u hartelijk danken. H. Slegtenhorst Ardo en Liesbeth Henk en Christina Elsbeth en Bram t en kleinkinderen Oudeschild-Texel, april 2008 Ontroerend en hartverwarmend waren de vele blij ken van belangstelling en medeleven na het over lijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en over oma MEVR. S. DE JONG-JANASIK Onze dank gaat ook uit naar het personeel van de "Gollards" voor hun goede zorgen al die jaren. Tevens gaat onze dank uit naar Mark en Jolanda Pijper. Wij hebben dit zeer gewaardeerd. De familie Heel gelukkigzjjn w(j met de geboorte van onzezoon farr>e5, Antonius, Petrus Twan van Nuland Nelleke van Doorn T rompstraat 38 I792 BK Oudeschild tel. 0322-31350I Kom je van ver of om de hoek, graag even bellen voor bezoek. Wij zijn heel gelukkig met onze zoon Mas, broertje van Rui, geboren op 1 april 2008! Lonnetke Arjan Weverij 21 1825 HH Alkmaar rJexelaartje INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2.00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711. Gebakken zeetong. in de boter Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht De Koog, tel. 317575. Altijd leuk: Oudhollandse spelletjes. Ook in combi natie met diner, barbecue of lunch. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Klusweekend. 5 en 6 april, de Bonte Belevenis, Rommelpot 11, Den Hoorn. U bent van harte welkom. Doordeweeks ook moge lijk. Info: 06-29191822 Kunstatelier: schilderen, stem en beweging beeld houwen voor jong en oud op zaterdag 5 en 12 april. Informatie en opgaven: www.udjattexel.nl, 06- 12765670. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215 Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy. Spinbaan 6, tel. 362600 Voor reparatie leren jas sen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch Open van 08.00 - 12.30 uur Zaterdags qe- sloten Tel. 313901. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3