Toneelgroep Zuid-Eierland speelt in Bethel Lingerie-afdeling met veel onderbroekenlol Rigoureuze ingreep na lekkage Sint Jan 2 COURANT www.texelsecourant.nl Agenda teso texelseScourant Zevenhuizen met en zonder bomen. Wat is mooier? DINSDAG 8 APRIL 2008 TEXELSE Liefhebbers van een rechttoe, rechtaan amateurtoneelstuk zon der al te veel moeilijk gedoe kwa men vrijdag en zaterdag goed aan hun trekken bij Toneelgroep Zuid- Eierland. Bezoekers die niet van dergelijke stukken hielden, had den gelukkig ook een genoeglijke avond. De toneelgroep speelde in de Bethel het blijspel Paniek op de 13de van Peter Damen. Al vrij snel werd dui delijk dat zoektochten naar dubbele bodems, door elkaar vervlochten verhaallijnen en verborgen bood schappen overbodig waren. Het blijspel ging over perikelen op een lingerieafdeling van een groot waren huis en werd nergens ingewikkelder dan nodig. Voordat het stuk begon, werd gelukkig al gezegd dat het echt een stuk met 'onderbroekenlol' was en dat de spelers in ieder geval veel plezier aan de voorbereidingen had den beleefd. Dat bleek, er werd met plezier gespeeld waardoor het gehalte van het stuk van ondergeschikt belang werd en het gewoon leuk was om naar te kijken. Met name Aaf Laanstra kwam lekker uit de verf. Zij speelde ene Sientje die weinig anders deed dan haar man Bertus commanderen en onder de duim houden. Dat de arme drommel (gespeeld door Chris van Dompselaar) het niet makkelijk had. lag er dik bovenop. Hij moest verplicht mee naar de lingerie-afdeling, maar mocht zich van Sientje verder nergens mee te bemoeien en moest overal vanaf te blijven. Laanstra deed wat een dergelijke rol in een dergelijke stuk vraagt: alle clichés die er zijn opzoe ken en uitvergroot spelen. Mies Zoetelief, die verkoopster Chantal was. deed hetzelfde. Zij speelde een doorlopend alles rege lend en onder controle houdend type die haar werknemer Danny (debu tant Gert Folkerts) als de eerste de beste stagiair beschouwde en behandelde. Het betekende automatisch dat Folkerts en Van Dompselaar onder de knoet zittende mannen moesten spelen die toch, hoe minimaal ook, voor zichzelf moesten zien op te komen. Dat ging ze goed af. Van Sientje (Aaf Laanstra) geeft aanwijzingen aan de bevallende Isabelle (Miriam Slot), terwijl Chantal (Mies Zoetelief) e Wuis) haar begeleiden. Dompselaar wist zijn eigen persona ge ondanks Sientje een eigen karak ter te geven. Folkerts kwam soms wat erg keurig over, maar dat paste ook wel bij zijn rol als verkoper. Gelach De kordate optredens van Zoetelief en Laanstra zorgde geregeld voor van de dames dat 'vrouwen niet zo onder de knoet van mannen moeten zitten', nadat ze Bertus en Danny net voor de zoveelste keer hadden afgeserveerd. Het verhaal draaide rond een bom die zogenaamd in het gebouw was verstopt. De bezoekers mochten de lingerie-afdeling niet meer via de lift verlaten (een trap was er niet) en de oorzaakt door Esther die nogal last had van bijgeloof en een claustrofo bische aanval kreeg na het afsluiten van de dertiende. Een dergelijke rol bevat de valkuil dat het uitvergroten van clichés ook tegen je kan werken, maar Wuis wist die valkuil te omzei len. Haar personage was duidelijk in paniek, maar het was niet teveel van het goede. gelach. In het begin moest alles even op gang komen, maar al vrij snel werd er vaak gelachen. Het was alleen jammer dat er niet geknipt was in het zinnetje 'houd toch eens op' dat Zoetelief tig keer moest uitspre ken. Dat was vijf, zes keer leuk, maar begon daarna zachtjesaan storend te worden. Leuk was de opmerking politie sloot voor de zekerheid ook maar de telefoon af, zodat de aan wezigen volledig op zichzelf waren aangewezen. Tegen die tijd hadden ook de klanten Esther (Petra Wuis) en Isabelle (Miriam Slot) hun intrede gedaan, waardoor ze in totaal met zes man vastzaten. De eerste paniek in de tent werd ver- Tegen de tijd dat haar personage was gekalmeerd, kwam de volgende lading paniek: het personage Isa belle, hoogzwanger, begon met een bevalling. Tot dan toe had Miriam Slot niet veel hoeven doen, maar bij de bevalling kon ze zich uitleven. Ovengens bleek haar personage de vnendin an verkoper Danny te zijn Joke Bruijs gast bij Texel Jazz Ze staat niet op de playlist, maar is toch de meest besproken per soon van het festival. Joke Bruijs vergezelt haar man - slagwerker en vibrafonist Frits Landesbergen - tijdens Texel Jazz, dat zaterdag in De Lindeboom wordt gehou den. Volgens de organisatie is het 'zeker niet ondenkbaar' dat ze samen met andere artiesten het 'één-en-ander' ten gehore brengt. 'Dat doet ze immers altijd...' Niet iedereen zal bij het horen van de naam Joke Bruijs de link met de jazzmuziek leggen. De actrice heeft de laatste jaren echter flink naam gemaakt als zangeres. In 2003 nam ze een verrassende CD op. Close to me bevat een bijzondere selectie \azz-standardsvan onder anderen Cole Porter en Duke Ellington. Er werd aan meegewerkt door groot heden als Louis van Dijk en haar echtgenote Frits Landesbergen. Nieuwe namen op de lijst van muzi kanten die in ieder geval zullen spelen, zijn die van bassist Cees Walburgh Schmidt en slagwerker Severin Candel. De oorspronkelijk uit Hilversum afkomstige Candel woont sinds 2002 op Texel, waar hij bekendheid verwierf door zijn workshops djembé. Ook werkt hij als begeleider geregeld mee aan de dansworkshops van zijn part ner Ericka Voortman. Met Walburgh Schmidt speelde hij in diverse bands, die uiteenlopende müziek als new wave en jazz ten gehore brachten. Ze speelden live bij films en studeerden samen met chore ografe Jennifer Mann een ballet in. Op Texel Jazz zullen ze vooral geïmproviseerde muziek ten gehore brengen. Daarbij moet volgens de organisatie niet worden gedacht aan 'piep-knor muziek', maar eer der aan een mix van jazz, pop, jazzrock, Afrikaanse invloeden en bossa nova. Het festival begint om 20.30 uur. Kaarten kosten €17,50 en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Lin deboom, VW en de Musicstore in Den Burg, Greenside in De Koog en De Krim nabij De Cocksdorp. Aan de deur betalen bezoekers €20,-. Bij Sint Jan gaat het dak eraf. Niet omdat het feest is, maar wegens aanhoudende lekkage. Op de foto zijn werklieden bezig met de ingrijpende reparatie. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS SchaapScharrelen O PIE Ni O Huh? Ja, u leest het goed. Schaap- Scharrelen. Naast de varkens- en koeienknuffeltherapieên overal in den lande wordt het hoog tijd dat wij op Texel onze eigen knuf- felbedrijven oprichten. Een ini tiatief waarmee we tegelijkertijd onze schapenbedrijven in de lift helpen. Een nieuw en onmisbaar gezondheidsproduct van eigen bodem, waarmee Wouter de Waal het eiland nog zichtbaarder op de kaart kan zetten. Duurzaam is het toverwoord. Milieuvriendelijk, sociaal en economisch wenselijk. Marianne Thieme en Wouter Bos en Greenpeace hand in hand. Wat ze aan de overkant kunnen, kunnen wij beter. Knuffelen en tot rust komen bij ons Eigen Texels Top Product. Ik zie de kop al helemaal voor me: Schaap zoekt Scharrelaar. Mens, wees je bewust van de uit straling van het Texelse schaap en haar rustgevende invloed op de psyche. Waan je vrij in de weids heid van ons landschap en tege lijkertijd geborgen door de omlijs ting met de vele tuunwallen. Leg je hoofd tegen die verende wol vacht, sluit de ogen en onderga die sensatie van warmte. Aai, ruik, voel en luister. Laat het schaap je zorgen herkauwen en maak je daar niet druk om. Immers: aan het eind van het verhaal heeft zij er schijt aan. Keutelt vrolijk bla tend in het rond en uw problemen veranderen in grazig groen gras, een zonnige paardebloem en een vrolijk madeliefje. SchaapScharre len, de ideale formule voor thera pie, educatie en groei, want weet, jouw knuffel houdt ook het schaap gezond. Workshops, duur onge veer twee uur, voor alleengangers en groepsmensen, kinderpartij tjes en schooluitjes. Een weldaad voor mens en dier. En voor onze Texelse economie natuurlijk, maar dat laatste hoeft er niet bij in de wervingscampagne. Pien Verberg Het dak van Sint Jan ondergaat een ingrijpende reparatiebeurt. Dit nadat bewoners van het seni orencomplex aan de Beatrixlaan vrijwel direct na de oplevering klaagden over lekkage en er ondanks reparaties steeds nieu we problemen ontstonden. Reden voor Stichting Woontij om tot rigoureuze maatregelen over te gaan, waarbij het bestaande dak wordt afgebroken en vernieuwd. De problemen met het gebouw dat in 2003 in gebruik werd genomen zijn volgens directeur Jan van Andel van Woontij ontstaan doordat er in eerste instantie een koperen dak op zou komen, maar dat in een later stadium is gekozen voor pannen. 'Maar daarvoor zijn in de bouwkun dige details onvoldoende wijzigin gen doorgevoerd. De constructie is gebaseerd op koper en dat wringt met een pannendak. Het heeft ook te maken met het Texelse weer, waarbij regen niet recht naar beneden komt. maar door de openingen tussen de pannen naar binnen waait.' Met als gevolg dat er regelmatig sprake was van lekkage. 'Er zit op het dak tien jaar garantie op lekkage. Het werd wel gerepareerd, maar als dat was gebeurd, dan begon het later weer op andere plekken te lekken. We waren er niet gerust op dat het goed zou blijven. We hebben het laten onderzoeken door een bureau voor dakadvies en uit dat advies kwamen zeer rigoureuze maatrege len. Het hele dak gaat eraf en wordt vernieuwd. Een investering van vele tonnen. Daaraan dragen we zelf ons steentje bij, want we wilden wat betreft water- en winddichtheid naar een hoger niveau. Maar er zijn ook bij de bouw dingen fout gegaan. We hebben dat met de aannemer goed kunnen oplossen en met de architect gaan we nog in gesprek.' Het betekent onder meer dat alle pannen er af gaan, dat er nieuwe folie onder komt, goten worden ver vangen en dat de pannen dichter op elkaar komen te liggen. Omdat de bestaande groene pannen niet meer verkrijgbaar zijn, worden ook bruine pannen gebruikt, zodat de ene vleu gel aan de bovenkant een andere kleur krijg dan de andere. Aangezien ook in de woningen herstelwerk zaamheden als gevolg van lekkage moeten plaatsvinden, zal het werk met enige overlast gepaard gaan. Het is de bedoeling dat de klus voor de bouwvak geklaard zal zijn. die incognito naar het warenhuis was gekomen. Bevalling De bevalling werd leuk uitgebeeld. Die had plaats achter een groot laken waar een lamp op was gezet, zodat het publiek alles in silhouet zag. Het laken moest omhoog wor den gehouden door de mannen. Dat het nou toevallig Danny's kind was dat geboren werd, deed niet terzake. Hij moest het laken omhoog houden en mocht zich van de vrouwen ver der nergens mee bemoeien. Zelfs achterom kijken was verboden. Door het laken was te zien hoe een pop simpelweg uit een tas voor de buik van Isabelle werd gehaald en meteen op haar buik werd gelegd. Dat leidde ook weer tot gelach in de zaal. Nadat de baby naar Esther was vernoemd, was die meteen van haar bijgeloofcomplex verlost. Ze had nu opeens zoveel geluk op één dag dat ze zich geen zorgen meer hoefde te maken over zwarte katten, het getal dertien en andere bijgelovige zaken. Bertus en Sientje werden tot peet oom en peettante benoemd (waar mee meteen een onvervulde kinder wens werd vervuld) en ook Danny en Isabelle werden gelukkig met elkaar. Het stuk werd origineel afgesloten: er werden de ballonnen de zaal in geslingerd en er gingen schalen met beschuit-met-muisjes rond om de heuglijke gebeurtenis te vieren. De regie was in handen van Lindy Stroo, Janny de Ridder souffleerde en Ramona van der Vis en Fenny Makken zorgen voor de grime en het kapwerk. Stroo kaartte nog even aan dat het voor de toneelgroep lastig was geweest mannen te vinden, waarna een oproep aan de mannen in de zaal volgde. De Bethel was voor de gelegenheid volgehangen met linge rieposters. Belangstellenden daar voor konden zich na afloop melden. Jeroen van Hattum De Vriendenkring speelt eenakters Toneelvereniging De Vrienden kring voert vrijdag 11 april vijf eenakters op. Het gaat om uiteen lopende stukken, over het alge meen met een komisch karakter. 'Als je een rode draad zou willen aangeven, dan is dat zoiets als "hobby en vrije tijd". Pottenbakken, koffieteuten, computeren, lezen, je dood vervelen, haring schoonma ken, spiritueel dansen, met tomaten gooien: eigenlijk komen alle leuke en minder leuke hobby's en eigen aardigheden deze avond wel aan bod', schrijft de vereniging in dorps blad De Hoornder. Op de planken verschijnen Harry Gerritsma, Antoon Goes, Lorrain Grabowski, Ralph Grabowski, Joop Rommets sr., Janny Schuijl, Natasja Koopman, Gitta Witte en debutanten Gemma Drijver en Arno Gerritsma. Hans Oosterhaven regisseert, Sas- kia Schuijl souffleert, Marco Bakker heeft decors gebouwd en Guido Schuijl zorgt voor de techniek. De avond wordt gehouden in dorps huis De Waldhoorn en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten €5,- en kunnen worden gereserveerd bij Natasja Koopman (tel. 319439) en Janny Schuijl (319260). VERVOLG VAN PAGINA 1 Ziekenhuizen 'Daar schort het blijkbaar aan, ter wijl er vanuit het ziekenhuis gewoon een nieuwsbrief is en het personeel goed wordt geïnformeerd.' De poli tieke partijen kregen van de inspre kers de aansporing politieke colle ga's in Haarlem en Den Haag nader aan te spreken. Dat bleek tot dan toe alleen D66 te hebben gedaan. Raad een Lied Het team van De Pilaar heeft in de Raad een Lied-competitie de kop positie weer in handen. In de vijfde wedstrijd, die afgelopen week werd gespeeld in De Compagnie, werd Reünie FM op een achterstand van Dinsdag 8 april: Het ROC houdt van 19.00 tot 21.00 uur een informatiemarkt op de locatie Kievitstraat in Den Helder. Bewonersvereniging Texel houdt van 19 00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersveremgingtexel.nl. In het raadhuis in Den Burg begint om 19.30 uur een vergadering van de gemeenteraad. In Cinema Texel draaien Kite Run ner (14.00 uur, seniorenvoorstelling); Zomerhitte (14.30, 20.30 uur), Tussen stand (20.00 uur). Woensdag 9 april: Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld; dit gebeurt onder lei ding van J. Hoogerheide. tel. 313557. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur (en bij slecht weer om 14.00 uur) rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proeflo- Om 17.00 uur begint een excursie over het wad, de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Op het adres Commandeurssingel 15 in Oudeschild begint om 20.00 een bijeenkomst van de VBN over borst voeding. Deelname €1,50. Opgave via tel. 322734 of e-mail vbn@texel.com. In Cinema Texel draaien Alvin en de Chipmunks (14.00 uur); Horton (14.15 uur); Spiderwick Kronieken (16.15 uur); Zomerhitte (16.30, 20.30 uur); 10.000BC (20.00 uur). Donderdag 10 april: Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; deze staat onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie onder leiding van een boswachter door De Muy. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In het Gemini Ziekenhuis in Den Hel- Hoogwater te Oudeschild Di. 8 11.05 en 23.36 u. Wo. 9 11.20 u. Do. 10 00.00 en 11.30 u. Vr. 11 00.30 en 11.55 u. Za. 12 01.04 en 13.04 u. Zo. 13 01.50 en 14.07 u. Ma. 14 02.57 en 15.15 u. Di. 15 04.27 en 16.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zo 6 april nieuwe maan Di 8 april springtij. Zo. 6 april zon op 7.04, zon onder 20.22 uur der begint om 19.45 uur een informa tiebijeenkomst over neuropathie en diabetes. Voor meer informatie, tel. 0223-991900. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco mare houdt een sterrenkijkavond. Aanvang 21.00 uur. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. Bij Cinema Texel draaien Kite Run ner (14.00, 18.30), Zomerhitte (14.30, 19.00, 21.30) en 10.000BC (21.15) Vrijdag 11 april: Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 19.30 uur begint in de Voor- speelruimte van de Muziekschool een voorstelling van de leerlingen Jeugd theater. Toneelvereniging De Vriendenkring voert in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn vijf eenakters op. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Alvin The Chipmunks nl (14.00) Horton nl (14.15). Spiderwick (16.15), Zomerhitte (16.30, 19.00, 21.30). Kite Runner (18.30) en 10.000 BC (21.15) TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden vemvacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1 /9l MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automniisch) Per jaar 74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Hulp vragen via website Brijder Brijder Verslavingszorg heeft sinds gisteren een vernieuwde website in de lucht waarop men sen met verslavingsproblemen online hulp kunnen vragen. De Brijder hoopt op die manier de drempel te verlagen voor hulp zoekenden en mensen die'iemand met een verslaving in hun directe omgeving hebben. De site bevat een inschrijfformulier, waarmee iemand zich kan aanmelden voor een gesprek op een bureau van de Brijder. Ook huisartsen kunnen patiënten digitaal inschrijven. De vernieuwde website bevat zelf testen aan de hand waarvan bezoe kers voor zichzelf kunnen bekij ken in hoeverre ze het gebruik van genotsmiddelen nog onder controle hebben. Ook is te lezen hoe cliënten en hun naaste omgeving versla vingsproblemen beleven en aan pakken. De website is te vinden op www.brijder.nl. De Brijder heeft de afgelopen maanden ook online-behandeling opgezet. De hulporganisatie streeft ernaar over een paar jaar 20 procent van haar cliënten via de computer te behandelen, omdat op die manier makkelijker mensen worden bereikt die anders uit het zicht blijven. Onli- nebehandelingen zijn te vinden op www.alcoholondercontrole.nl en www.cannabisondercontrole.nl. Er volgen meer soortgelijke sites. maar liefst 22 punten gezet. Reünie FM werd daardoor derde. De twee de plaats was voor het team van SamSam, dat de bonusronde won en als enige 30 punten mocht bij schrijven. De Kuip legde beslag op de vierde plaats, voor WET Radio en De Compagnie. De volgende ronde wordt morgen gehouden in de studio van WET Radio. Voor publiek is daar geen plaats. Wél kunnen belangstellen den meeluisteren via FM 94,5 MHz en op de kabel via FM 99,8 MHz. Voor luisteraars zijn leuke prijzen te winnen. stichting BROODNODIG OP TEXEL '0 Over het kappen van de bomen bij Zevenhuizen is veel te doen geweest. Tegenstanders zeiden dat het monumentale karakter van het buurtschap zou worden aan- foto links nam Jook Nauta op 11 hetzelfde standpunt, enkele dagen getast. Maar voorstander vinden augustus 2007, toen de iepen nog na het kappen. Oordeel zelf. het juist een mooi voorbeeld van redelijk in vol in blad stonden. De landschapsherstel. Oordeel zelf. De foto rechts schoot hij, precies vanuit (Foto's Jook Nauta)

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2