Minima maken weinig gebruik van rechten Nieuw tijdperk Voordeelland Geld Drijverschool voor Tesselhuus Leerlingen kiezen nieuwe aula Containers snel naar nieuwe plek Wee wordt niet meer verkocht' TEXELSE j COURANT Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25 73.360 De entree van Voordeelland maakt meteen duidelijk dat de winkel een metamorfose heeft ondergaan. Een compleet nieuwe voorgevel siert het gebouw. Onder de vlag van Electro nic Partner biedt EP:Voordeelland een grotere variatie aan merken, ver schil in maten en meer keuze. Kort om: een completer assortiment. Borstvoeding Rachel Kruk, contactpersoon van de Vereniging Borstvoeding Natuur lijk, belegt woensdag 9 april een bij eenkomst voor voedende moeders. Het is de bedoeling dat het een gezellige en informatieavond wordt, zonder vast programma, waarop informatie en ervaringen worden uit gewisseld. Gespreksonderwerpen zijn bijvoorbeeld het combineren van borstvoeding met een baan bui tenshuis, borstvoeding in de nach telijke uren en de wisselwerking (na zes maanden) tussen borstvoeding en bijvoeding. De bijeenkomst vindt iedere tweede woensdag van de maand plaats op het adres Commandeurssingel 15 in Oudeschild en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname kost €1,50. Wie van plan is te komen, wordt verzocht dat even te melden (tel. 322734 of e-mail vbn@texel.com). Ze hadden zoals gebruikelijk hun jacks voorafgaand aan de rit tus sen de struiken bij het startpunt verstopt. Toen ze hun tenues na een paar rondjes wilden aantrekken, zochten ze vergeefs naar hun kost bare wieleroutfits. Het betreft jassen in kleuren van de Rabobank, zwart, zwart met blauw en een blauwe trui. Eén van de njders, Tina Witte, sluit niet uit dat iemand heeft gedacht dat ze vergeten waren en ze mee naar huis heeft genomen. De even tuele vinder wordt verzocht contact met haar op te nemen. tel. 315021 Broers Raoul en Dimitri Helleman zijn blij met hun vernieuwde zaak en noemen het ultramodern. De nieuwe gevel laat na de metamorfose zien wat je als klant van de winkel kunt verwachten: Een beeldscherm dat analoog of digitaal uit te proberen is bijvoorbeeld. Afhankelijk van de thuissituatie. Het digitaal interactieve meubel springt volgens Raoul Hel leman het meest in het oog. Op dit meubel staan mobiele telefoons, navi gatiesystemen, digitale camera's en mp3 spelers uitgestald. Bij het oppak ken van een product verschijnt op een LCD-schcrm automatisch informatie over het product, de prijzen en welke accessoires erbij passen. De accessoi res zijn in het rek naast de display verkrijgbaar. De klant kan het product direct uittesten/Gewoon fun en de mensen zijn onder de indruk', glim lacht Helleman. De aansluiting van Voordeelland bij EP biedt de klant uitsluitend voorde len. Klanten konden altijd al terecht voor een stofzuiger, televisie of was machine. Het verschil zit volgens Hel leman in de keuze. 'In elk prijssegment en voor iedere smaak is iets te vinden. Van een eenvoudig koffiezetapparaat De interactieve display wordt meteen getest tot hypermoderne espressomachine. Binnenkort kunnen serieus geïnteres seerden ook koffie proeven uit de ver schillende modellen.' Het assortiment is actueel. Zodra er nieuwe modellen binnen zijn, liggen ze bij Voordeel- land in de winkel. 'Nee is niet meer te koop.' Verder lift Voordeelland mee op de kennis en inkoopvoordelen van EP In totaal zijn er circa 100 vestigingen, van EP in Nederland, de nieuwste ves tiging staat in Oudeschild. Voor Helleman en zun team blijft het bieden van service topprioriteit. In dat opzicht blijft Voordeelland vertrouwd. In totaal staat er 14 man klaar voor de klant. Speelgoed en souvenirs zijn niet uit de winkel verdwenen. 'Het maakt de winkel gezellig en laagdrempelig, je loopt er gemakkelijk binnen.' EP: Voordeelland is te vinden aan Heemskerckstraat 17 in Oudeschild. Loop voor informatie even binnen of kijk op de website: www.epvoor- deelland.nl. meester en wethouders willen ook vaker bijzondere bijstand verlenen die niet hoeft te worden terugbe taald. Vanaf 2009 wil de gemeente voor de groep tot 120 procent van het sociaal minimum een col lectieve zorgverzekering afsluiten, zodat op dat gebied minder kosten hoeven te worden gemaakt. Er wordt gesproken over koppe ling vari gemeentelijke bestanden, zodat minima automatisch geen aanslag voor gemeentelijke belas tingen meer krijgen. In 2006 werd 160 keer kwijtschelding verleend, maar daarvoor moesten de aanvra gers eerst een verzoek indienen. Budgetcursus Er wordt aan gedacht mensen die voor een uitkering naar Sociale Zaken stappen een budgetterings cursus aan te bieden. Die moet hen leren hoe ze met een lager budget kunnen rondkomen, zodat schulden al in een vroeg stadium voorkomen worden. Op termijn wil het college dergelijke cursussen aanbieden aan mensen die al lan ger in de bijstand zitten. Het college wil eveneens met zoge heten 'formulierenteams' gaan wer ken. Dat zijn teams die mensen thuis bezoeken en helpen bij het invullen van papieren. Iets dergelijks loopt al sinds de herindicatie van Texe laars die voor huishoudelijke zorg in aanmerking komen (sinds de invoering van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning een taak van geboorte-aangiften worden gedaan. Volgens de gemeente leidt dat niet tot problemen, omdat er sprake is van feestdagen. Wettelijk geldt een termijn van drie werkdagen na de geboortedatum, maar het weekend en erkende feestdagen tellen niet mee. Bij een overlijden kan contact wor den opgenomen met een van de begrafenisondernemers. Gemeente werken is vrijdag 2 mei wel normaal open. In het geval van storingen kan altijd een beroep worden gedaan op het nummer van de servicebalie, tel. 362111Bellers worden automa- Leerlingen van de Drijverschool bezochten het Tesselhuus om de opbrengst van de verkoop van kaarsen te overhandigen. Leerlingen van de Jan Drijver school in Den Hoorn hebben €280,10 aan het Tesselhuus geschonken. Ze hadden het geld opgehaald met de verkoop van zelfgemaakte kaarsen tijdens de Hoornder kerstmarkt. De kinderen uit groep 7/8 kregen vrijdagochtend een rondleiding door het vakantiehuis voor mensen met lichamelijke handicaps om te zien waarvoor ze geld hadden inge zameld. Op één leerling na was nie mand van de kinderen er ooit eerder binnen geweest. Vooral een video waarop te zien is hoe een groep jongeren met spier ziekten een week vakantie vieren op het eiland maakte indruk op de kin deren. 'Ik had niet gedacht dat die mensen zo zouden genieten', zei Sharon Trap. 'Ze doen ook gewoon normaal de dingen die je doet op een vakantie', aldus Abe Bakker. Willem Rommets was verbaasd over de hoeveelheid apparaten die verspreid door het huis stonden en waarvan de gehandicapte mensen gebruik moeten maken. Erik Zethof omschreef de vakanties als 'een weekje weg van de waarheid.' Hij vertelde dat de kinderen de kaarsen hadden gemaakt bij het Ambachtscentrum toen dat nog aan het Wezenland zat. 'Daarna hebben we ze in het kraampje van de school verkocht.' De opbrengst werd over handigd aah Rinie de Kruif, secreta ris van het Tesselhuus. De gemeente wil meer in con tact komen met minima die niet bekend zijn bij Sociale Zaken. Het college hoopt hen meer gebruik te laten maken van finan ciële tegemoetkomingen waar ze recht op hebben. Dat moet lei den tot meer bestrijding van de armoede. Texelaars die moeite hebben finan cieel rond te komen, kloppen niet snel voor hulp aan bij de gemeente. Dat komt naar voren uit een notitie over minimabeleid die burgemees ter en wethouders aan de politieke partijen hebben voorgelegd. Texel telt circa zeshonderd huishoudens met een besteedbaar jaarinkomen dat met boven de €9249,- uitkomt, maar nog niet de helft daarvan stapt uit eigen beweging voor hulp naar de gemeente. Bedoeling is dat de gemeente zich meer gaat richten op die groep. Door hen meer gebruik te laten maken van hun rechten, hoopt het college dat ze minder vaak hoeven te lenen om schulden af te lossen. Dat leidt vaak van kwaad tot erger. De 'actievere benadering moet onder meer leiden tot schuldhulp verlening in een vroeg stadium en een groter beroep op de zogeheten bijzondere bijstand. Die kan nu worden aangesproken door Texelaars met een inkomen tot 100 procent van het sociaal minimum. Het college wil de grens ophogen naar 120 procent. Burge de gemeente). Twee ambtenaren bekijken tijdens de herindicaties of mensen dingen laten liggen op het gebied van sociale zaken. Bij de herindicatie is een groep van 400 personen aan de orde, waarvan tot nu toe circa 100 een bezoek heb ben gehad. De politieke partijen konden zich tijdens de raadscommissie Welzijn over het algemeen goed vinden in de voorstellen. Eric Hercules (PvdA) steide voor de dorpsser vicepunten van Pharos ook bij het invullen van papieren te betrekken. Hij vroeg eveneens opnieuw aan dacht voor het verstrekken van een energiebox aan minima, het geven van kortingspassen en hij miste een actieplan. Doelstelling Martijn Eelman (CDA) vond dat de doelstellingen verder opgeschroefd mochten worden. 'Er wordt nu gesteld dat komend jaar 10 pro cent meer mensen de weg naar de gemeente moeten vinden, maar dat mogen er wel wat meer wor den.' Jos de Wolf (WD) vroeg zich af of leerlingen op de OSG ook al budgetteringscursussen kunnen krijgen, maar dat ging wethouder Marian Merkelbach nog iets te ver. Ze wees erop dat ze al bezig is een ander project binnen de school muren te krijgen en dat ze niet met teveel tegelijk aan kan komen zetten. Harry Ran van de Stichting Ker- Schieten Erfprins Bij Fort Erfpnns worden van woens dag tot en met vrijdag schietoefe ningen gehouden. De oefeningen beginnen om 9.00 uur en duren tot respectievelijk 16.00 en 12.00 uur. OSG-leerlinge maakt film Er stond officieel tachtig uur voor het maken van haar profielwerk stuk. Volgens Mare Hilstra uit De Koog is er echter wel een veel voud in gaan zitten. De eindexa menleerlinge van de OSG maakte niet zomaar iets, ze komt deze week met een complete film op de proppen. Hilstra omschrijft haar werkstuk als 'een poëtische film'. Het document laat zien hoe een meisje nadenkt over wie zij is en op eigen benen leert te staan. 'Je ziet haar dwalen door de natuur en op een gegeven moment begint de omgeving tegen haar te praten. De lucht vraagt haar bijvoorbeeld of ze lucht is en bloemen vragen haar welke kleur is. Daar wordt ze eerst bijna gek van, maar daarna komt een ommekeer, wordt ze zichzelf en gaat zij vertellen wie ze is in plaats van dat haar omgeving dat voor haar doet.' Hilstra startte ongeveer een half jaar geleden met de voorbereidingen. Ze schreef gedichten voor het verhaal en filmde op diverse plekken op het eiland. Ze speelt zelf het meisje tij dens haar zoektocht. Doran Pauka en Frieda Koopmans (die beiden ook een belangrijke rol speelden bij de OSG-musical Penny Lane (ook een profielwerkstuk)) hielpen mee bij het filmen en de montage. De film, getiteld De boom die sprak, wordt donderdag aan het eind van de middag bij Ecomare vertoond. ken en Minima vond het fijn dat er eindelijk een notitie minimabeleid ligt, maar vond het jammer dat dat lang op zich heeft laten wachten. Hij liet weten dat de stichting sinds het ontstaan in 1997 150 Texe laars heeft geholpen met giften en leningen om uit de financiële problemen te komen. In totaal was daarmee €150.000,- gemoeid. Hij wees erop dat mensen met schul den niet makkelijk toegeven dat ze problemen hebben. 'En als ze dan komen, is het vaak al te laat, dus zorg dat je er snel bij bent.' Lotte de Vries en Mirjam Hin van de leertingenraad bekijken het winnende moodboard (14) van Coen Hendriks. Daarnaast hangt de collage (15) van Carmen van der Wertf die tweede werd. ir0ic Mrxr. «n Te,* Leerlingen van OSG willen in het nieuwe schoolgebouw een aula in de kleuren blauw en rood en een relaxte, zwoele, dan wel gezellige uitstraling. Dat valt op te maken uit een inspraakronde die op de scholen gemeenschap is gehouden. In de huidige aula aan de Haffelderweg hingen vorige week 69 beeldcol lages moodboardswaarop leer lingen hadden aangegeven welke sfeer zij graag in de nieuwe aula zien. Ze hadden die gemaakt tijdens de lessen van Wieneke Boon en Pieternel Geurtz. De leerlingenraad, initiatiefnemer van de verkiezing, ontving van liefst 871 leerlingen een stembriefje waarop een voorkeur werd uitgesproken. Ook 49 docen ten brachten een stem uit. Het moodboard van leerling Coen Hendriks (14)kwam vrijdag als beste uit de bus. Hij had een afbeelding gemaakt met veel blauwe kleuren erin. 'Het is lekker rustig en fris', aldus de 14-jarige leerling derde klas theoretische leerweg (VMBO). Zijn thema was relax. Diepere gedachten had hij er niet in ver werkt. Tweede werd een collage van Carmen van der Werff die zich had laten inspireren door het thema zwoel. Zij had veel rood in haar werk gebruikt. Er was een gedeel de derde plaats voor werken van Marissa Bos, Sanne Wissenburg en een gezamenlijke collage van Sarah Veller en Britt van Heeringen. De afbeelding van Wissenburg, die gezelligheid als uitgangspunt had. viel bij het personeel het meest in de smaak. De collages werden via een 'getrapt systeem' gekozen. Op basis van de stemmen werden aanvankelijk de tien meest genoemde collages geselecteerd. 'Die hebben we zon der een rangorde voorgelegd aan de leden van de leerlingenraad en zij hebben daarna de beste eruit gekozen', aldus Carla Schrama. begeleider van de leerlingenraad. Dubbel ingediende stembriefjes werden van te voren uit de stapel gehaald om een verkeerd beeld te voorkomen. De uitslag wordt vandaag overhan digd aan architect Hannek Höweler van AGS/Schwencke Rosbach Architects. Hij krijgt ook een pak ket mee met alle 69 sfeerbeelden Bedoeling is dat hij zich daar verder door laat inspireren. Gemengde gevoelens bij dames Tevoko Gemengde gevoelens bij de dames van Tevoko, die zaterdag welis waar de thuiswedstrijd van Madjoe 3 wonnen, maar in de race om het kampioenschap ook een kostbaar punt verspeelden. In sporthal Ons Genoegen werd het 3-1 voor de thuisploeg. Vol vertrouwen begonnen de Texelse volleyballers aan de wedstrijd. Met goed verdedigingswerk en afwisse lend harde en tactisch geplaatste aan- valsballen werden de punten één voor één binnengehaald. De eerste set werd dan ook vrij eenvoudig gewon nen (25-15). In de tweede set ging Tevoko net zo voortvarend van start, maar langzamerhand slopen er enkele fouten in het spel. Toch werd het nog 25-19 voor de Texelse dames. Maar terwijl Tevoko slechter begon te spelen, kwam Madjoe steeds beter in de wedstrijd. Op de goede en harde service van de gasten had de thuisploeg geen antwoord Bovendien maakten de Texelaars veel servicefou- ten, waardoor de punten rechtstreeks naar Madjoe gingen. Tevoko kwam nog even op gelijke hoogte, maar gaf de derde set daarna uit handen (26-28). Om nog een kans op de titel te behouden, moest de vierde set daarna worden gewonnen. Tevoko begon weer sterk, maar zag Madjoe sterk terugkomen, waarna de stnjd bijna volledig gelijk op ging, met goed spel aan beide kanten. Ten slotte wist Tevoko een voorsprong van drie pun ten te veroveren. Deze werd met meer uit handen gegeven (25-22). Tevoko staat nu derde met 73 punten uit 19 wedstrijden. Komende week spelen koploper Spaarnestad (80 uit 20) en Dinto (77 uit 20) tegen elkaar en zal blijken of Tevoko in de race om de titel blijft. Gemeentehuis zes dagen dicht Het raadhuis is door het achter elkaar vallen van Koninginnedag, Hemelvaartsdag en Bevrijdings dag gesloten van woensdag 30 april tot en met maandag 5 mei. De gemeente adviseert mensen tij dig met aanvragen voor bijvoorbeeld paspoorten, rijbewijzen en parkeer- kaarten te komen, zodat ze straks met voor een dichte deur staan. Er kunnen ook zes dagen lang geen tisch doorverbonden naar de sto ringsdienst. De feestdagen hebben ook gevol gen voor het ophalen van het vuil nis. Voor huisvuil en bedrijfsafval dat anders op woensdag 30 april zou worden opgehaald, maakt de vuilniswagen een dag eerder zijn ronde. Huisvuil en bedrijfsafval van donderdag 1 mei wordt vrijdag 2 mei opgehaald. Dinsdag 6 mei maakt de vuilniswa gen zijn ronde voor het bedrijfsafval dat anders op maandag 5 mei zou worden geruimd, huisvuil van 5 mei wordt op 7 mei opgehaald. Het uit negentien portocabins bestaande gebouw dat tot voor kort werd gebruikt voor kinderopvang is na zes jaar van zijn plek aan de Slingerweg verdwenen. De huidige eigenaars Jur Schuiringa en Dirk Roeper hebben het 800 vierkante meter grote complex weggehaald en voorlopig opgeslagen op het voormalige VTB-terrein aan de Mari- coweg. Hun pogingen de containers op de oude plek in stand te houden, ketsten af op een gemeentelijke weigering, waarna een dwangsom dreigde. De verwijdering werd een goed geplande operatie, die zich in minder dan twee dagen voltrok. Met eigen materieel, een kraan van Peter van Muyen uit Schagen en een shovel van loonbedrijf Marcel Bakker werden de ongeveer 6 ton wegende units achter elkaar opge tild, op opleggers gezet en via de Reijer Keijserstraat, Schilderweg, Leemkuil, Pontweg, Akenbuurt en Georgiëweg naar hun nieuwe loca tie vervoerd. Bijgaande foto werd vrijdagochtend gemaakt, toen een van de laatste containers in de takels hing. tfoto Harry dt GraatiBe«lat>ar* Teidi Mountainbikers zoeken vergeefs naar jassen Bij gebrek aan een geschikte opslagmogelijkheid laten moun tainbikers hun jassen wel eens achter bij het startpunt van het crosspad aan de Westerslag- weg. Dat dit niet zonder risico is, ondervonden vier Texelse rijders zaterdag.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5