kW 1m Nieuw gezicht bij mediabureau Etalagepop Molwerk remt auto's Versterkt secretariaat voor eilanden TEXELSE j COURANT Goed resultaat inzameling 'Donderdag wordt waddendag' Hoge score voor Stark en Tromp tijfel Wie herkent deze plek? F amilieberichten VRIJDAG 11 APRIL 2008 Een koud voorjaar is ongunstig voor het resultaat van de inzameling van kleding en schoenen door de Rota- ryclub Texel. Veel mensen zijn dan nog niet in de stemming om hun wintergarderobe weg te doen. De verwachtingen waren bij de dinsdag gehouden inzameling dan ook met erg hoog gespannen. Het leek dat de hoeveelheid opgehaalde spullen beneden de negen ton zou blijven, net als in het voorjaar van 2004 en 2006. Maar toen de twee containers gisteren werden gewogen, bleek er 10.540 kilo in te zitten, een meeval ler dus. De kleding is intussen naar de opkoper in Middenmeer afge voerd en zal rond de 22 cent per kilo opbrengen. Dat geld gaat naar het Tesselhuus en andere goede doe len. Een groot deel van de schoenen werd op het overslagpunt in Oude- schild uit de zakken gehaald om te worden verscheept naar het sociaal project Tori Oso van de oud-Texelse Nel Bakker in Suriname. Op de foto de coördinator van de vlot verlopen inzameling Cor Kossen bovenop een van de volle containers. Darttoemooi in De Pilaar In café De Pilaar in de Kantoorstraat in Den Burg wordt maandag 14 april voor de derde keer het Pilaar dart toernooi gehouden. Er wordt volgens de organisatie 'a la the Embassy' gedart, het toernooi duurt tot en met zondag 20 april. De spelstijl is vol gens het knock-out systeem. Maan dag en dinsdag worden acht eerste rondepartijen gegooid best of five legs/best of five sets. Woensdag zijn de kwart finales best of five legs/five sets. Vnjdag en zaterdag zijn de halve finales five legs/seven sets. Zondag is de strijd om de derde en vierde plaats en de finale. De darters kun nen er, naast eeuwige roem, ook geld aan overhouden. De top 3 van dit toernooi heeft een prijzenpot te ver delen van €240,00. Tevens zijn prijzen beschikbaar gesteld door Paal 12, Proeflokaal van Texel, de Smulpot, het Schoutenhuys, Cinema Texel en de Texelse Bierbrouwenj. De wedstrij den beginnen om 20.30 uur en zijn ook toegankelijk voor publiek. Gemeente regelt optreden tegen ongewenst gedrag Medewerkers van de gemeente moeten met succes aan de bel kunnen trekken als zij in hun werk slachtoffer worden van agres sie, geweld, seksuele intimidatie, pesterijen, discriminatie en ander ongewenst gedrag. B en w hebben daarom voor de gemeentelijke orga nisatie een 'Regeling ongewenste omgangsvormen' vastgesteld. De regeling is gemaakt in overleg met de ondernemingsraad en voorziet onder meer in een klachtenproce dure en de benoeming van twee ver trouwenspersonen, een mannelijke en een vrouwelijke. De vertrouwens personen zijn aanspreekpunt voor medewerkers die geconfronteerd worden met ongewenste omgangs vormen. Ze zorgen voor opvang, adviseren over te nemen stappen zoals het indienen van een klacht bij een externe klachtencommissie en controleren of aan het ongewenste gedrag een eind is gekomen. Bemid deling is een van de manieren om dit resultaat te bereiken. Als dat niet lukt, kan het bevoegd gezag uiteindelijk worden voorgesteld om tot hardere maatregelen overgaan. Wouter Eilander (28) is een bekend gezicht voor veel Texelaars. Als verkoper gaf hij de afgelopen vijf jaar advies aan klanten over pro ducten van Expert in Den Burg. Sinds vorige week is hij mediabu reau Langeveld de Rooy komen versterken als commercieel medewerker. Bij Expert kwamen de klanten voor advies naar hem toe, nu stapt hij actief op klanten af. Eilander komt oorspronkelijk uit Uithoorn. Voor zijn verhuizing naar Texel, vijf jaar geleden, werkte hij op de bloemenveiling in Aalsmeer. Een mooie omgeving waar veel gebeurt', vertelt Eilander. Bij de Bloemenveiling had hij ook een commerciële functie. Dat past vol gens Eilander goed bij hem. Klant contact vindt hij belangrijk, hij wil met mensen meedenken. De stap naar mediabureau Langeveld de Rooy was voor hem een logische. Van de binnen- naar de buitendienst en meedenken over de ontwikkeling van de producten die het mediabu reau aanbiedt. 'Ik was op zoek naar iets anders, een nieuwe uitdaging. En dat staat me bij Langeveld de Rooy wel te wachten want het bedrijf is volop in beweging. In juni ga ik op een soort stage bij Uitgeve rij Thoen, de winnaar van de Onder nemersprijs Haaglanden 2007. We gaan bekijken of we nieuwe formu les kunnen inzetten die meer the magericht zijn. Er zijn veel ideeën maar het moet ook passen bij de Texelse ondernemer.' Eilander is het bestaande team komen versterken. Hij is samen met Frans Bik ver antwoordelijk voor de commerciële buitendienst. In de praktijk betekent dit dat Eilander bij de ondernemers langs gaat om te overleggen hoe ze het beste hun product in de markt Eilanden'Ik denk graag met de ondernemer kunnen zetten. mee-' rem Een paar jaar geleden trokken dode kippen de aandacht in de bocht aan het Molwerk. Het schrikbeeld werkte een tijdje, maar toen automobilisten als vanouds plankgas gaven in de onoverzichtelijke bocht, namen de zorgen van omwonenden Marijke en Jan-Willem van Duijn weer toe. 'We hameren het er bij onze kinderen wel in dat ze niet op de weg mogen spelen, maar we hebben ze niet aan een touwtje. We hebben het probleem al eens aangekaart bij de Dourleinkazerne en bij de gemeente, maar het is een weg van Rijkswaterstaat en er valt schijnbaar weinig aan te doen.' De Van Duijns bedachten daarom zelf een even creatieve als effectieve verkeersremmer. Een etalagepop van kindermodel die ze aangekleed en wel in de berm hebben gezet. Om de attentiewaarde te verhogen hebben ze in de andere berm een bal neergelegd. 'Het is heel effec tief. Mensen rijden er langs en gaan meteen op de rem. Soms schrikt er wel eens iemand, maar de meeste reacties zijn positief.' De intensievere gemeentelijke samenwerking tussen de Wadden- eilanden moet zijn beslag krijgen vanuit een kantoor in Harlingen. Daar moet een 'versterkt Wadden secretariaat' komen dat de eiland gemeenten ondersteunt om zaken gezamenlijk aan te pakken. Dat staat in het plan van aanpak j dat het Eilander College heeft laten opstellen na de laatste vergadering van de Eilander Raad eind vorig jaar op Vlieland. De negentien leden van I de Eilander Raad (raadsleden van de vijf eilanden) gaven daar unaniem hun goèdkeuring aan verdergaande samenwerking. Het nieuwe 'versterk te Waddensecretariaat' moet in de plaats komen van het huidige secre tariaat van de Waddeneilanden dat in j het raadhuis aan de Groeneplaats is gevestigd. Dat secretariaat is klein van omvang. In de beoogde opzet moet het zes tot tien werkplekken krijgen en ruimte bieden voor vergaderingen van het Eilander College en de Eilan- j der Raad. Qua personele bezetting wil het Eilander College beginnen met een procesmanager die de komende twee jaar de samenwerking van de steld wordt dat zo iemand drie dagen in de week bij het Waddensecretari aat wordt gedetacheerd en voor de grond tilt en een informatiemanager rest op het eigen eiland blijft werken, die zich bezighoudt met een geza menlijke aanpak van gemeentelijke dienstverlening via internet (e-gem). Texel loopt daarbij vóór op de andere eilanden, maar is bereid even op de rem te trappen, zodat alle vijf tegelijk verder kunnen optrekken. Het ver- zodat verhuizingen niet nodig zijn. Het versterkt Waddensecretariaat is een compromis waar jaren van discussie aan vooraf zijn gegaan. Het Eilan der College wilde aanvankelijk een groot kantoor (back-office) realiseren, waarin één gemeentelijke apparaat sterkte secretariaat staat centraal in de drie vormen van samenwerking die het Eilander College wil realise ren. Een van die vormen is dat het secretariaat voor alle eilanden taken uitvoert. De twee andere varianten zijn dat ambtenaren zich voor alle eilanden gaan inzetten of dat via het waddensecretariaat elders kennis wordt ingehuurd. Als een ambtenaar van één van de eilanden voor alle vijf aan de slag gaat, wordt de gemeente waar hij op de loonlijst staat via het secretanaat gecompenseerd. Voorge- Frans Stark en Bas Tromp heb ben in de voorlaatste speelronde van Klaverjasclub Den Burg uit stekend gepresteerd. Hun score van 7974 punten was de twee-na- hoogste van dit seizoen. Fenny en Rob Caspers zijn nog niet hele maal zeker van de titel, maar wor den normaal gesproken volgende week gehuldigd als de nieuwe clubkampioenen. Tromp en Stark moesten de laatste weken met lede ogen toezien hoe de concurrenten in de top lang zaam uit het zicht verdwenen. Ze besloten het er niet bij te laten zit ten en stroopten de mouwen nog eens flink op. Na een ronduit matige opening zetten de heren maandag twee mooie scores neer en besloten deze met een uitsmijter van ruim 2400 punten. Met hun totaalscore van 7974 punten maakten Tromp en Stark een flink deel van de achter-' stand goed en verzekerden ze zich alsnog van de tweede plaats. Fenny en Rob Caspers blijven uit stekend presteren. Ook zij eindig den met een hoge score, eveneens van ruim 2400 punten. Daardoor behaalden zij 7583 punten. Normaal gesproken kunnen zij - zeker gezien de vorm van de laatste weken - niet meer door de concurrentie V/orden achterhaald. Ook Peter van Heerwaarden en Huug Snoek zijn al een tijdje uitste kend op dreef. Het geroutineerde duo won alle vier partijen, met voor voor de vijf eilanden zou komen Op de eilanden zelf zouden dan kleinere ambtelijke apparaten overblijven. Dat plan riep echter teveel weerstand op. Met name de Friese eilanden waren bang dat hun ambtenaren dan naar de vastewal zouden geraken en dat zou een te grote aanslag op hun eilandsamenlevingen zijn. Zij zagen meer in een systeem waarbij de amb tenaren wel voor anderen werken, maar toch óp het eigen eiland kunnen blijven wonen. Overdracht Het plan van aanpak spreekt even eens over overdracht van bevoegd heden aan de Eilander Raad om de al in de laatste ronde veel punten, samenwerking verder van de grond Hun score van 7302 punten was te laten komen. De Eilander Raad goed voor de derde plaats. In het algemeen klassement blijven ze vijf tiende. Piet Moree moest vaste maat Arend Dijker wegens vakantie missen en speelde voor de tweede keer samen met Ada Vlas. Het gelegenheids duo wist elkaar goed te vinden en behaalde met een score van 7262 punten de vierde plaats. In het klassement stijgen Dijker en Moree van de zevende naar de vijfde plaats. Bart Weijdt en Willem Koomen deden het met een score van 6948 punten eveneens prima. Zij blijven op de achtste plaats, maar de achterstand op nummer vijf is slechts 300 punten, zodat ze zich nog kunnen verbeteren. Wiersma en Sipsma deden met 6903 pun ten goede zaken en stegen van de dertiende naar de elfde plaats. Het gemiddelde was met 6401 punten aan de hoge kant. Er werden 37 marsen gespeeld. In het algemeen klassement lei den Fenny en Rob Caspers. Met nog drie spellen van 16 beurten te spelen moet hun voorsprong van ruim 1600 punten op Bas Tromp en Frans Stark voldoende zijn. Rob Stapersma en Erik Boogaard bezet ten de derde plaats. Ook in de derde periode leiden Fenny en Rob Caspers. Tromp en Stark bezet ten de tweede plaats. Huug Snoek en Peter van Heerwaarden staan derde. heeft nu nog alleen zeggenschap over de eigen begroting. Voor de rest kan het richtinggevende uitspraken i" .'V Lezeres Leny Kikkert was vorige week aan de overkant op bezoek bij kennissen. 'Ze hadden deze teke ning hangen. Linksonder staat: Den Hoorn Texel. Ze wisten alleen met waar het was. Ik heb al aan een paar mensen gevraagd, en we ver- TXTyT Wedstrijdklok voor De Mareis De Mareis speelt met ingang van zondag met een digitale wed strijdklok, geschonken door het schoonmaakbedrijf van speler Chris Schlepers. De basketbal vereniging zegt erg blij te zijn met de gift. Werden de thuiswed strijden voorheen in Den Helder gespeeld, sinds enkele jaren is de Burgemeester de Koninghal de thuishaven. Vooral de twee jeugd- teams trekken veel publiek. Voorzitter Nico Kikkert vertelt dat de score tot nu toe handmatig wordt bijgehouden met een telbord. 'Dat liep niet altijd synchroon met de werkelijke score en was ook niet duidelijk zichtbaar. Het nieuwe elek tronische scorebord kan eenvoudig door de wedstrijdtafel worden bij gehouden bediend en is duidelijk zichtbaar voor spelers en publiek.' Naast de score worden de tijd. teamfouten en de wedstnjdpijl bij gehouden, evenals in welk kwart wordt gespeeld. Ook zit er een zoemer op, die de bel kan vervan gen. 'Alles is nu geïntegreerd in één apparaat. Het geeft dus veel meer informatie over het verloop van de wedstrijd Zowel voor de spelers als voor het publiek is het een grote aanwinst.' De klok wordt zondag om 15.45 uur officieel in gebruik genomen. Er staan die dag drie wedstrijden op het programma. De jeugd U14 begint om 12.30 uur, de jeugd U16 om 14.30 uur en het seniorenteam om 16.15 uur. Voetbaluitslagen Dinsdag 8 april: Texelse pupillencompetitie: Barcelona-SVO E1 5-2 Valencia-Espanyol 2-2 SVC Vlieland-Sevilla 2-0 Real Madnd-ZDH E1 0-5 Donderdag 10 april: Texelse pupillencompetitie: AZ-SVC Terschelling 6-1 Heerenveen-Utrecht 3-3 Roda-De Koog F1 3-5 doen. Daadwerkelijke*besluiten moe ten door de gemeenteraden van de eilanden afzonderlijk worden geno men. Om de samenwerking letterlijk op de agenda te krijgen, wordt voor gesteld dat bestuurders en betrokken ambtenaren de donderdag als 'wad dendag' gaan beschouwen, zodat die dag voor samenwerkingsaan- gelegenheden wordt vrijgehouden. De totale kosten voor het versterkt Waddensecretariaat bedragen vanaf 2009 jaarlijks €783.000,-. Daarvan komt €304.000.- voor rekening van Texel (dat betaalt volgens de huidige verdeelsleutel 38 procent van de kos ten die de eilanden voor samenwer king maken). Texel draagt nu jaarlijks €175.000,- bij. Volgens het plan van aanpak gaan de kosten voor de baat uit. Op den duur moet de samen werking leiden tot een verbeterde elektronische dienstverlening aan de bevolking, de ambtelijke organisaties (vaak te klein om alle taken goed te kunnen uitvoeren) moeten beter functioneren en bestuurders moe ten zich beter bediend voelen. Het geheel zou op termijn tot lagere las ten voor de gemeenten en daarmee lastenverlichting voor de bevolking moeten leiden. Intensievere gemeen telijke samenwerking moet er even eens voor zorgen dat de eilanden hun bestuurlijke zelfstandigheid weten te behouden. moeden dat het op Klif was, in de buurt van Klif 23. De heer Boogaard heeft hem vroeger getekend. Hij was architect en heeft ook op Texel diverse andere, panden getekend.' De tekening is overigens niet te koop. Als ik naar haar kijk zie ik dezelfde vrouw als altijd maar als ik beter kijk, in haar gedachten zie ik een ander mens die zich niets herinnert van alles dat ik nog weet Theresia Maria van Heerwaarden weduwe van Rein Teije Haarsma 25 mei 1929 t 9 april 2008 Wij zijn dankbaar voor alle fijne jaren die we met haar mochten beleven. Namens de families van Heerwaarden en Haarsma. Paul van Heerwaarden Den Burg, 9 april 2008. Zondag 13 april is er van 15.00 tot 16.00 uur gelegenheid om als familie en bekenden samen te komen en afscheid te nemen in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. De H. Mis van Requiem wordt gehouden op dinsdag 15 april om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna een korte crematieplechtig heid plaatsvindt om 13.15 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Voorafgaande aan de Mis is er gelegenheid tot schriftelijk condoleren van 9.30-10.00 uur. Correspondentieadres: Fam. P.J. van Heerwaar den, Julianastraat 3, 1791 AK Den Burg. Onze speciale dank gaat uit naar de medewerkers verzorging, afdeling "De Krukel" van verpleeg huis Texel, voor de goede zorgen voor mevrouw T.M.Haarsma-van Heenwarden. Namens de families van Heerwaarden en Haarsma, Paul van Heerwaarden Wat is mijn wereld wazig, wat wordt mijn wereld klein. Ik kan mij niet herinneren wie jullie allemaal zijn. Soms zie ik iets bekends of voel ik wat vertrouwds. Dan is het weer heel even net zoals vanouds. Rust zacht, lieve tante Trees Paul en Jeanette Martine, Joost, Suzanne Sil Verdrietig berichten wij U het overlijden van onze lieve zuster, schoonzuster en tante Theresia M. van Heerwaarden weduwe van Rein T Haarsma <r 25 mei 1929 t 9 april 2008 Wij zijn Paul en Jeanette zeer dankbaar voor alle aandacht en zorg aan Trees besteed Krommenie: Th. C Steemers- van Heerwaarden Zwaag: A.E.L. Visser-van Swinderon Den Helder: E. Leijen-van Heerwaarden neven en nichten Inge Hiep Hiep Hoera Joop en Joke Maas 14 april 50 jaar een paar Jan, Rob en Meta, Thom Maarten-Willem en Evelien Maas felicitatie nr. 0412-612723 Dr.Sv. Swanenburglaan 109 5384 BV Heesch Als je door verdriet wordt neergeslagen Het waarom van dit aan niemand kunt vragen Dan is het goed dat je zo veel goede mensen ziet Ook al vinden zij de juiste woorden niet. Voor de hartverwarmende bewijzen van medeleven die wij na het overlijden van NATASCHA REBECCA BROUWER-VERLOOY mochten ontvangen, hartelijk dank. Het is voor ons een troost te ondervinden hoeveel medelevende vrienden wij hebben. Texel, april 2008 Wat werd mijn wereld wazig. Wat werd mijn wereld klein. Ik kon mij niet herinneren, wie jullie allemaal zijn. Soms zag ik iets bekends, of voelde ik iets vertrouwds, en was het heel even? net als vanouds. Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overgrootoma TRIJNTJE WUIS-ROEPER zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Texel, april 2008 ledereen bedankt voor de kaarten, snaaierij en alle vis. Ik ben weer tuus uut het MCA. Bert Meedendorp

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3