TeXelse schilder Keukencentrum Texel De Gemeente Texel TEXELSE COURANT CHALE1 CENTRUM Bart Esselman 06 53 655 704 fff JH Ilf UW U 4 I Maricoweg 6 Den Burg tel. 31 24 47 VRIJDAG 11 APRIL 2008 Aan de slag bij AB! AB Noord-Holland is voor diverse opdrachtgevers in deze regio op zoek naar: Hoveniers/Medewerkers Groenvoorziening Agrarisch medewerkers - veehouderij Agrarisch medewerkers - bloembollen Schoonmakers Horecamedewerkers (aankomend) Timmermannen Metselaars Stratenmakers Elektriciens Loodgieters CV-monteurs Jij hebt een: Opleiding op LBO/MBO-niveau; Goede motivatie, Flexibele instelling, En bent niet bang voor vieze handen. Wij bieden: Aantrekkelijke verdiensten; Mogelijkheid tot vaste baan; Veel afwisseling en zelfstandigheid; Opleidingsmogelijkheden, Meer informatie: Lijkt eén van deze functies je wat' Kijk dan voor een uitgebreide beschrijving op onze website www abnoordholland.nl of neem contact op met onze vestiging op Texel AB Noord-Holland I Redoute 12 1797 SX Den Hoorn, Texel info@abnoordholland.nl www.abnoordholland.nl AB Wij hebben vanaf l mei een vacature voor een nieuwe collega (m/v) een betrekking tussen de 30 en 38 uur per week. Wij zoeken Een gastgerichte klantvriendelijke persoonlijkheid. Je bent in staat een afweging te maken tussen formeel contact en persoonlijk contact. Iemand met belangstelling voor speciaalbier (warenkennis kunnen we je altijd leren) Je moet bereid zijn in de weekenden te werken. Wij bieden: Salaris conform de Horeca CAO Regelmatige werktijden en roosters, in overleg samengesteld. Vakanties in de zomerperiode zijn bespreekbaar. Diverse scholingsmogelijkheden. Belangstelling? Stuur een briefje met recente werkervaring en referenties naar; Co Vermuë Hollewal 57, 1791 GH Den Burg, of; mail@12balcken.nl, onder vermelding „vacature". Telefonische inlichtingen kunnen worden ver kregen bij Co Vermuë op 06 54343856. Wij zijn aanwezig op maandag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur. Andere dagen op afspraak en vrij bezichtigen op ons terrein altijd mogelijk. Schllderweg 253 - Oudeschild Tel/fax 0222 - 310796 06- 122 278 81 www.chaletcentrumtexel.nl Ook voor 2-componenten vloeren! BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Haffelderweg 38-40 in Den Burg: geheel slopen van de aula en beheerderswoning en een gedeelte van de gevels (ontvangen 27 maart 2008); Haffelderweg 38-40: gédeeltelijk vergroten van schoolgebouw OSG j de Hogeberg (ontvangen 27 maart 2008); Langwaal I 9 in De Waal: gedeeltelijk veranderen/vergroten van dorpshuis (ontvangen 1 april 2008); Spinbaan 6 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een kantoor van drukkerij/uitgeverij (ontvangen 1 april 2008): Mieland 2 in Oudeschild: geheel plaatsen van een schuur t.b.v. agrarische doeleinden (ontvangen 2 april 2008); Wage- makerstraat 7 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van I hal woonkamer) (ontvangen 3 april 2008); Loods- singel 26 in Oudeschild: gedeeltelijk vergroten van een benedenverdieping (ontvangen 4 april 2008); Oostkaap 7-9 in Oosterend- gedeeltelijk vergroten van een lig- boxenstal (ontvangen 4 april 2008); Kikkertstraat 3 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vernieuwen van woonhuis met kantoor (ontvangen 4 april 2008); Schumakersweg 8b in De Koog: geheel oprichten van een recreatief opstal (ontvangen 4 april 2008); Bernhardlaan 106 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (ontvangen 7 april 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren i kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen i zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Kogerstraat 7 in Den Burg: het verwijderen van asbest houdende platen (verzonden 2 april 2008); Korfbaeck 27 A t/m D in Den Burg: gewijzigd uitvoeren van bouw plan waan/oor reeds bouwvergunning is verleend (ver zonden 3 april 2008); Vlamkast in Oudeschild: bouwen van een woonhuis (verzonden 3 april 2008); Mieland 4 in Oudeschild: geheel vernieuwen van een woonhuis (verzonden 3 april 2008); Molenstraat 110 t/m 136 in Den Burg: gewijzigd uitvoeren van bouwplan waarvoor reeds bouwvergunning is verleend (verzonden 3 april 2008); Gravenstraat 33 in Den Burg: gedeeltelijk ver anderen/verplaatsen van bar en toiletgroep (verzonden 3 apnl 2008); Oorsprongweg 41 in De Cocksdorp: ge deeltelijk veranderen van gevels en indeling (verzonden 7 april 2008); Vlamkast in Oudeschild: bouwen van twee woonhuizen (verzonden 8 april 2008); Bomendiek 4 in De Waal: plaatsen van een dakkapel (verzonden 8 april 2008); Langeveldstraat 23 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een woning (verzonden 8 april 2008). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt 1= verzenddatum) [ot. ter visie is gelegdj een bezwaarschrift indienen by het college van Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschnft van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Pubheksbahe van het gemeentehuis Van rechtswege verleende bouwvergunningen Stuifweg 109 in Oosterend: het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds een bouwvergun ning is verleend (van rechtswege: 7 maart 2008). Vanaf de datum dat de vergunning van rechtswege is verleend kunnen belanghebbenden binnen 6 weken een bezwaarschnft indienen bij ons college. Indien deze termijn reeds helemaal of vnjwel helemaal verstre ken is dienen bezwaarschriften zo spoedig mogeli/k na bekendmaking te worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waarlegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke j Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplan- I nen voor het: geheel vernieuwen van een keuken aan de De Ruy- j terstraat 23 in Oudeschild geheel vernieuwen van een garage aan de Wilhelmi- nalaan 59 in Den Burg. De bouwplannen zijn in stnjd met de ter plaatse geldende bestem mingsplannen. De conceptbesluiten liggen met ingang van 14 april 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: vestigen van een ambachtscentrum aan de Rom melpot 11 in Den Hoorn De bouwplannen zi/n in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 14 april 2008 gedu rende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: geheel oprichten van een serre aan de Heemskerck- straat 15 in Oudeschild Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt met Ingang van 14 april 2008 gedurende zes weken ter Inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk iaar maken. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 Voorbereidingsbesluit De Burgemeester van Texel, maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de Raad van de gemeente Texel op 8 april 2008 voor het perceel Schansweg 7 te Den Burg een bestemmingsplan in voorbereiding heeft verklaard (voorbereidingsbesluit). Dit voorberei dingsbesluit ligt met bijbehorende kaart ter inzage bij de publieksbalie op het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij ons een bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt (9 apnl 2008) Het bezwaarschrift dient in ieder geval te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Bestemmingwijziging. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan wijziging van de bestemming van het perceel Pontweg 137 te De Koog. Het gaat om een uitbreiding Van het bestem- mingsvlak wonen In de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan "Buitengebied Texel, herziening ex artikel 30 WRO" is hiervoor een wijzigingsbevoegdheid opgenomen in artikel 14 lid 7. Het wijzigingsbesluit ligt vanaf maandag 14 a^ril 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Publiekszaken op het gemeentehuis. Indien u een zienswijze heeft kunt u deze binnen de termijn van inzage legging mondeling of schriftelijk indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Goedgekeurde bestemmingwijziging artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat door het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het volgende besluit tot wijziging van de bestemming is goedgekeurd: Oorsprongweg 2: wijzigen bestemming agrarische doeleinden klasse A naar klasse H. Dit besluit is geno men op 27 maart 2008, nr. 2008-17760. Vanaf maandag 14 april 2008 liggen de stukken gedurende 6 weken bij de Publieksbalie op het gemeentehuis te Den Burg. Voor belanghebbenden is het mogelijk beroep in te stel len tegen de goedkeuringsbesluiten van Gedeputeerde Staten, bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA Den Haag. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het telefoonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite www.postbus51 .nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoeken: www.raadvanstate.nl. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: -Stichting Horeca Evenementen De Koog voor het Smartlappenfestival op 3 mei en het Rock 'n Roll festival op 17 mei 2008 in diverse horecalokaliteiten in De Koog; Surfclub Texel en Beachcafé De Buren voor het Wad- dentoernooi, onderdeel surfen, op 24 mei 2008 bij strandpaal 17 te De Koog; Stichting Horeca Evenementen De Koog voor "De Koog gaat Los" op 30 en 31 mei 2008 in diverse horecalokaliteiten in De Koog; Ondernemersvereniging De Cocksdorp en Eierland voor het houden van twee kofferbakmarkten, op 8 juni en 12 oktober 2008 in de Kikkertstraat te De Cocksdorp; Stichting Pharos Texel voor het Bouwdorp op het trainingsveld achter zwembad Molenkoog aan de Slingerweg te Den Burg twee maal maandag t/m vrijdag van 30 juni tot en met 11 juli 2008 en op 11 juli afsluitend een kampvuur; Ondernemersvereniging De Cocksdorp en Eierland voor het houden van de Durpermarkt op de donder dagen van 3 juli tot en met 28 augustus 2008; 1 Team Siebinga en Beachcafé De Buren voor het houden van het 6 Star Martial Art Festival op 2 en 3 augustus 2008 op het strand en in Beachcafé De Buren bij Paal 17 te De Koog. 1 Stichting Strenderpop voor het houden van Stren- derpop op 23 augustus 2008 in de Muzieknis aan de Oranjestraat te Oosterend; 1 Stichting Horeca Evenementen De Koog voor het Tropical Festival op 29 en 30 augustus 2008 op straat in de Dorpsstraat te De Koog en in diverse horecalo kaliteiten in De Koog. Bovenstaande aanvragen liggen ter gemeentehuis. Belanghebbenden ku publicatie een schriftelijke zienswijze Postbus 200, 1790 AE in Den Burg 3 Publieksbalie op het bij de burgemeester, VERKEER 14 april tot 20 april In Den Burg is de Gasthuisstraat tussen Hollewal en Hogerstaat afgesloten voor alle verkeer. In Den Burg op de Burgwal ter hoogte van no 20 (in de voetgangers zone) wordt de halve straat gebruikt voor het bouwen van een huis, doorgaand fietsverkeer is mogelijk. In Den Burg is de Distelvlinder afgesloten voor doorgaand verkeer, werkzaamheden thv no 47 tot 67. MILIEUZAKEN Honden aanlijnregeling Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat zij op grond van artikel 2.4.17 van de algemene Plaatselijk Verordening, besloten hebben tot een aan lijnregeling voor honden in de navolgende gebieden. de duinen voor het gehele jaar of gedeelten daar van de natuurgebieden de bewaakte strandgedeelten, alsmede de naakt stranden. een gedeelte van de Hors. Een kaart waarop betrokken gebieden zijn aangege ven maakt deel uit van het besluit. Het besluit treedt in werking op 14 april 2008, tegen het besluit is geen beroep of bezwaar mogelijk. U kunt het besluit met bijbehorende kaart inzien bij de publieksbalie op het gemeentehuis. Meierblis Gemeenschappelijke meierblissen mogen worden opgebouwd vanaf zaterdag 5 april 2008, tenzij een andere opbouwtermijn is aangegeven. De Koog: op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 16 april a.s. en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; Den Hoorn: aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslagterrein van het hoogheemraadschap; De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Spanger- weg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancasterdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia.; 't Horntje: achter fietsverhuurbedrijf, op grond van Rijkswaterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. Particuliere meierblissen moeten worden aangemeld bij de gemeente. Texelaars die vorig jaar ook een aanvraag heb ben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar Publieksbalie@Texel.nl of een briefje met naam en adres naar Gemeente Texel afdeling Publiekszaken, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nieuwe aanvragers kunnen het meldingsformulier met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden vanaf de website www. texel.nl onder het kopje formulieren. Aanmelden kan tot uiterlijk woensdag 23 april aanstaande. Meldingen die later worden ontvangen, worden niet meer in be handeling genomen. Voor alle meierblissen geldt: uitsluitend het storten en verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte is toegestaan. Aanleveren van grote stobben met veel grond is niet toegestaan. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Hou de meierblis schoon! De locaties worden gecontroleerd en geïnventanseerd. Als uit de aanvraag of controle blijkt dat de (veilighe ids)voorschriften niet in acht zijn genomen, mag de meierblis niet branden. Nadere informatie: telefoon (0222)36 21 50 of 36 21 20 van geboorte worden gedaan. Bij een overlijden kan contact worden opgenomen met een van de begra fenisondernemers. Gemeentewerken is vrijdag 2 mei normaal geopend. Voor storingen en calamiteiten in riolering e.d. kunt u het nummer van de servicebalie (362111) bellen. Dan wordt u automatisch doorverbonden met de storingsdienst. Routewijziging ophalen huis- en bedrijfsafval Het huisvuil en bedrijfsafval van woensdag 30 april wordt op dinsdag 29 april opgehaald. Het huisvuil en bedrijfsafval van donderdag 1 mei wordt op vrijdag 2 mei opgehaald. Het huisvuil van maandag 5 mei wordt op woensdag 7 mei opgehaald. Het bedrijfsafval van maandag 5 mei wordt op dins dag 6 mei opgehaald. Zet uw grijze en/of groene container 's morgens vroeg aan de straat, de wagens rijden een andere route waardoor het tijdstip waarop de bak wordt geleegd kan afwijken. Grof vuil Op dinsdag 6 mei wordt geen grofvuil opgehaald. Let op! Vraag tijdig uw documenten aan! Vanwege de viering van Koninginnedag, Hemelvaar dag en Bevrijdingsdag is het gemeentehuis een lange periode achtereen gesloten, namelijk van woensdag i 30 april tot en met maandag 5 mei. Het is daarom be langrijk om tijdig uw documenten, zoals parkeerkaart, rijbewijs of reisdocument bij de gemeente Texel aan te vragen. STRANDNOTA Op 11 december 2007 heeft de gemeenteraad van Texel de beleidsnota "Strandnota Texel" vastgesteld. Diverse beleidsuitgangspunten van de Strandnota moeten nog worden uitgewerkt. Hierdoor zal de Strand nota zal in fases inwerking treden. De Strandnota is vanaf 1 maart 2008 geldend beleid en in de loop van dit jaar worden al diverse uitgangspunten van de nota uitgevoerd. Dat geldt echter niet voor alle onderdelen. Inwerkingtreding van diverse onderdelen is afhankelijk van nadere besluitvorming, hieronder 1 vallen in ieder geval: 1Bouwwerken op het strand. Ten aanzien van op het strand geplaatste bouwwerken vindt eerst een nulmeting plaats. Hierbij gaat het om de paviljoens, kiosken, strandhuisjes en watersportaccommoda ties. In de strandnota is een procedure opgesteld om te komen tot deze nulmeting. Het resultaat hiervan zal door de gemeenteraad worden vastgesteld en vervolgens in het nieuwe bestemmingsplan Buiten gebied worden opgenomen. Voorlopig geiden voor de bebouwing de voorschriften van het huidige bestemmingsplan. 2. Permanente strandpaviljoens. Voor er daadwer kelijk het jaarrond strandpaviljoens op het strand kunnen staan, moet de overeenkomst tussen de gemeente en de strandeigenaar herzien worden. Dat is een (lang) onderhandelingstraject. Bovendien moet er duidelijk zijn aan welke eisen een dergelijk paviljoen moet voldoen. 3. Watersporten en ander gebruik van het strand. In de nieuwe strandnota is een zonering opgenomen. Het gebruik van het strand voor bijvoorbeeld wa tersporten, paardrijden, etc. is hieraan gekoppeld. Ten behoeve hiervan moeten er aanvullende regels worden vastgesteld, onder andere aanpassing van de Algemene Plaatselijke Verordening Texel (APV) en daarop gebaseerde besluiten. OPENINGSTIJDEN Gewijzigde openingstijden Van woensdag 30 april tot en met maandag 5 mei is het gemeentehuis gesloten. Gedurende de sluitingsperiode kan er geen aangifte Kvmw 1IP$SB v;_>' VjQrtfc! m Vést ■rW M m w* Vlss-- Tijdens het seizoen 2008 zullen een beperkt aantal veranderingen zichtbaar zijn op het strand. Het jaar i 2008 wordt vooral gebruikt om achter de schermen te werken aan het vormgeven van het nieuwe beleid zoals dat in de Strandnota is vastgesteld, zodat per 1 januari 2009 de Strandnota volledig in werking kan treden. Voor aanvullende vragen of informatie wordt u gead viseerd contact op te nemen met de Gemeente Texel, heer Pieter de Vries op telefoonnummer 0222 - 362 272. Dat geldt ook als onduidelijk is wat de Strand nota voor u concreet betekent. De Strandnota ligt ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Ook kunt u de website van de gemeente raadplegen. Deze publicatie is niet bedoeld als volledig overzicht van alle beleidsuitgangspunten van de Strandnota en de uitvoering dan wel inwerkingtreding hiervan. DIGITALE DIENSTVERLENING WEBSITE ZWEMBAD MOLENKOOG Website Zwembad Molenkoog Op de website www.molenkoog.nl kunt u zich vanaf heden via een elektronisch formulier opgeven voor een zwemabonnement. Ook kunt u vanaf 20 april via de website uw kind inschrijven voor zwemlessen 2008. Bekendmakingen Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente; www.texel.nl, onder het kopje Actueel Bekendmakingen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6