TX21 vaart uit voor proefvissen Eilandproblemen passeren revu Met internationale ruiters in de pub Geknip%<V 'Vier ruiters koppie onder' Jip?! Geknip|<f I Oc Koog (Toni) hooit ent blocionde on wondei. op to n typisch fisliailind als T» LANGE A TERMIJN /\Senda Woensdag 16 april: Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.30 uur begint een excursie over het wad. de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld; dit gebeurt onder leiding van J. Hoogerheide, tel. 313557. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur (en bij slecht weer om 14.00 uur) rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proef lokaal. Bij Cinema Texel draaien de Neder landstalige versie van Winx Club (Foto Bert Koning) (14.00) en Horton (14.15) en er is Ladies Night (19.00) De TX21 Pieter Aris van der Vis, de nieuwste aanwinst van de Texelse kottervloot, is gisteravond voor de eerste keer een etmaal naar zee gegaan om te proefvissen. De afge lopen week is de kotter, die vrijdag in de haven van Oudeschild arri veerde, visklaar gemaakt. Als alles van Johan Bakker op Urk. De euro- goed verloopt vertrekt de beman- kotter, waarmee de familie Van der ning (Maarten Visser, Pieter van der Vis op garnalen wil vissen, is in de Vis, Richard van der Vis en Michiel plaats gekomen van de TX21 die in de Vries) binnenkort naar het Deen- november 2005 werd gesaneerd, se eiland Sylt. De TX21 Pieter Aris van der Vis is de voormalige UK163 'Je zou het niet verwachten, maar het grootste verhuurbedrijf van fietsen in de gehele Benelux en Duitsland bevindt zich op Texel.' Zo begint een uitgebreide reportage in het blad Truckstar over het fietsenverhuurbe- drijf Kikkert, met Paul Kikkert en zijn vrouw Lucie als drijvende krachten. 'Een bloeiende zaak die in het sei zoen zeven dagen per week door draait.' In zijn distributiecentrum in Oudeschild waar duizenden fietsen kunnen worden opgeslagen, vertelt Kikkert (57) hoe de fietsenverhuur van zijn vader kort na de oorlog met de opkomst van het toerisme 'lekker uitgroeide'. 'Toen ik in de jaren '60 in het bedrijf kwam, ben ik gaan naden ken hoe we de verhuur van fietsen nog verder konden uitbreiden. Ik was altijd al gek geweest van vrachtwa gens en dacht: als ik de huurfietsen nu eens naar de vakantieparken en campings breng in plaats van de klanten naar ons toe laten komen. Dan vang ik twee vliegen in één klap. Kunnen wij de zaak flink uitbreiden en kan ik lekker achter het stuur zitten.' Daarmee begon Kikkert in 1980 eerst op Texel en later ook aan de overkant. Kikkert verhaalt over de eerste truck, een Mercedes 813, 'met dagcabine en grote laadbak'. In 1984 werd deze ingeruild voor een MAN bakwagen, die een slaapca- bine had. 'Daardoor hoefde ik niet iedere avond met de boot terug naar het eiland en kon ik veel meer adres sen af.' In 1986 volgde een MAN Commander en twee jaar later een zo goed als nieuwe DAF. De vraag naar huurfietsen bleef groeien, zodat rond 2000 naar een nog grotere truck werd uitgekeken, een TGA 4X2 bakwagen met wipkar, gevolgd door een tweede TGA. Kikkert 'draait' daar zo'n 100.000 kilometer per jaar 'onder de wielen door'. Hij is meestal van maandag tot vrijdag van huis. Zijn cabine is voorzien van alle denk bare luxe, zelfs een digitale televisie. Naast het rondbrengen van tweewie- Iers, van kinderfietsen tot mountain bikes, worden de trucks ook gebruikt als mobiele werkplaats. 'Een actief baasje', constateert verslaggever Niels Jansen van Truckstar. 'Hoe hij dat volhoudt is een raadsel. Mogelijk door zijn enorme enthousiasme en humor. In ieder geval komt het niet door het fietsen. Want hoe gezond het ook is, dat doet hij nooit. Paul: 'Daar heb ik geen tijd voor...' Burgemeester Joke Geldorp, voorzitter van het Eilander Colle ge, liet gisteravond bij het bezoek van de Tweede Kamer een serie specifieke eilandproblemen de revue passeren. Ze behandelde onder meer de huisvestingsproblemen, de inspan ningen om het onderwijs goed in de benen te houden, de krimp in de bevolkingsgroei, de recreatieve noodzaak van een breed strand en de moeite die de eilanden hebben vacatures ingevuld te krijgen. Er werden niet alleen problemen aangekaart, maar ook alternatieven genoemd waar de eilanden beter bij gebaat zouden zijn. De Kamerleden beperkten zich tot luisteren en het stellen van vragen. Er werden geen meningen gegeven over de proble men en de verzoeken tot een 'wad- dentoets' en een 'waddentoeslag.' Vanochtend zijn de Kamerleden bij gepraat over de beoogde samen werking tussen de eilandgemeenten en de gevolgen van de diverse soor ten landelijke en Europese regelge ving die op het Waddengebied is losgelaten. Het bezoek is een onderdeel in het streven van de eilandbesturen om de positie van 'bijzondere gemeen te' te krijgen. Het begrip 'status aparte' is inmiddels ook weer in de discussies opgedoken. Dat wordt gehanteerd door de landelijke PvdA in een Waddenpuntenplan dat van de week is verschenen. Er zit een wezenlijk verschil tus sen beide begrippen. Een gebied dat een status aparte heeft, is niet onafhankelijk maar wordt wel als een apart land beschouwd. Een bijzondere gemeente blijft gewoon een gemeente, maar dan één waar hogere overheden van te voren specifiek rekening mee houden. Nederland krijgt eind dit jaar in Bonaire, Sint-Eustatius en Saba de eerste bijzondere gemeenten als de Nederlandse Antillen ophouden te bestaan Donderdag 17 april: Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; deze staat onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Eco mare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie onder leiding van een boswachter door De Muy. Reserveren bij Eco mare, tel. 317741. Om 12.30 uur begint een excursie over het wad, de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 14.15 uur een theatervoorstelling met één boerin en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree €5,-. In de serre van hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.45 uur een optreden van de 72-jarige folkle- gende Johnny Silvo. Vrijdag 18 april: In de Zr. Kueterzaal in het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt van 10.00 tot 15.00 uur een informa tiemarkt over hart- en vaatziekten gehouden. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Op kaasboerdenj Wezenspyk aan de Hoornderweg begint om 14.00 uur een rondleiding langs de kalfjes, het koeienpanorama, de VMS melkrobot en de kaasmakerij. De organisatie Texel Tango leert danslustigen in één weekend de tan go. Meer informatie staat op www. texeltango.nl. Zaterdag 19 april: In de Maranathakerk aan de Vijzel straat in Den Helder begint om 13.30 uur een lezing over volkscultuur in de Kop van Noord-Holland. Entree gratis. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proeflokaal. Op het circuit van de kartingbaan houdt Model Racing Texel een com petitieavond. De wedstrijden starten om 19.00 uur. Bij Texel Catering en Banketservice in Oudeschild begint om 19.00 uur een kookworkshop. Voor aanmelden en inlichtingen, www.texelcatering.nl of 313791. Zondag 20 april: Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt in manege Akenburg een wed strijd om de Jaap de Graafbokaal Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In het dorpshuis van De Waal begint om 14.00 uur een kumpulan, voor mensen met een band met Indone sië of voormalig Nederlands-lndië. Opgave is noodzakelijk (tel. 313942). Maandag 21 april: Om 11.00 uur begint een excursie onder leiding van een boswachter door De Muy. Reserveren bij Eco mare, tel. 317741. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoorn der kerkje. Dinsdag 22 april: Om 7.00 uur begint een excursie door de duinen. Onder leiding van een boswachter wordt de ontwa kende natuur ontdekt. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul; deze staat onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Eco mare, tel. 317741 Op kaasboerderij Wezenspyk aan de Hoornderweg begint om 14.00 uur een rondleiding langs de kalfjes, het koeienpanorama, de VMS melkrobot en de kaasmakerij. Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 14.15 uur een theatervoorstelling met één boenn en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree €5,-. Bij de Texelse Bierbrouwenj (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur (en bij slecht weer om 14.00 uur) rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proef lokaal. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een (reguliere) verga dering van de gemeenteraad. De dialectgroep van de Historische Vereniging komt vanaf 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats. Om 20.00 uur begint in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg een bijeenkomst van de FNV Vrouwen. Woensdag 23 april: Om 10.00 uur begint op het strand het familieprogramma 'Strandstrui- nen'. Er wordt naar aanspoelsels gezocht. Reserveren bij Ecomare, tel 317741. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bndge gespeeld; dit gebeurt onder leiding van J. Hoogerheide, tel. 313557. Om 16.30 uur begint een excursie over het wad, de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Donderdag 24 april: Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul. Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. Avond voor nieuwe inwoners In het raadhuis wordt woensdag avond 23 april een bijeenkomst gehouden van mensen die zich het afgelopen jaar als nieuwe ingezete nen op Texel hebben gevestigd. Het gemeentebestuur wil hen op deze manier laten kennismaken met de burgemeester, de wethouders en de secretaris/directeur en informatie geven over de bestuursactiviteiten waarmee zij zich bezig houden. De nieuwe inwoners worden ook ver trouwd gemaakt met de publieks- balie en hebben volop gelegenheid voor het stellen van vragen. Na de pauze houdt Harry de Graaf een praatje over 'Texel en de Texelaars in heden en verleden', met tips die van nut kunnen zijn voor het integratieproces. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Het officiële gedeelte gaat om 22.00 uur over in gezellig napraten met Texelse hap jes en drankjes. Voor de avond hebben 200 huis houdens die zich in 2007 op Texel hebben gevestigd een uitnodiging ontvangen. De vorige keer was dat ook het geval en de kennisma king werd toen door 60 personen bezocht. Taxateur bepaalt waarde sieraden Wie benieuwd is naar de waarde van zijn goud, zilver of andere sie raden kan dinsdag 15 april tussen 10.00 en 16.00 uur terecht in de Waagzaal van hotel De Lindeboom, waar taxateur Bibiane Pera van Rijswijk zitting houdt. Pera heeft een juwelierswinkel in Den Helder. Ze is erkend taxateur, zit in de landelijke examencommissie en is onlangs begonnen met de studie voor registertaxateur, het hoogst haalbare op haar vakgebied. Pera verricht haar werkzaamheden ter plekke. Ze doet dat gratis. Het is ook mogelijk ten behoeve van de verzekering een officieel taxatierap port (inclusief foto) te laten maken, maar in dat geval neemt Pera de juwelen voor een paar dagen mee naar Den Helder. Voor het rapport moet wel worden betaald. Kraanvogels gesignaleerd Grote opwinding vanmorgen langs de Hoornderweg, waar nabij de Witte Engel vier kraanvogels wer den gezien. Ook werden ze vliegend langs de Georgiëweg gesignaleerd. Kraanvogels zijn groot, hebben lan ge poten en hebben een vuilgrijze kleur, een zwart met witte kop met een rood kruintje en een gele sna vel. Ze overwinteren in het zuiden van Spanje, het noorden van Afrika en Turkije en broeden in de noor delijke helft van Oost-Europa. In Limburg worden ze vaker gesigna leerd, maar op Texel vormen ze een bezienswaardigheid Veel Texelaars en oud-Texelaars verblijven in den vreemde. Om het thuisfront op de hoogte te hou den van het wel en wee hoeven door de komst van weblogs geen dure telefoongesprekken meer te worden gevoerd. Dagelijkse bele venissen, maar ook foto's zijn op de weblogs te vinden. De Texelse Courant bekeek het weblog van Esther Bakker Sinds februari reist ze als groom met wedstrijdruiter Mirella Vrolijk mee. Bakker is een reislustig type. Na haar avonturen in Canada van afge lopen zomer zijn nu haar belevenis sen in Europa te lezen. Was ze eerst in hartje Canada in een natuurpark groepen te paard aan het rondlei den. Nu is ze groom en maakt ze de paardenwereld op topniveau mee. Het is keihard werken als groom: de verzorging van paarden, het inrijden, trainen en het wedstrijdklaar maken. Maar je komt ook ergens. Bakker is in anderhalve maand tijd voor kwali ficatiewedstrijden mee geweest naar Engeland en Frankrijk en nu vertoeft ze in Brussel. Naast rondrennen met zadels, hoofdstellen en sjabrakken van sponsors of het inrijden voor een belangrijke wedstnjd, heeft ze geluk kig voldoende tijd om met de interna tionale top van de Engelse geneug ten te genieten. Met regelmaat zitten Nederlanders, Engelsen, Fransen en zelfs Chinezen met elkaar in de pub. Ook een High Tea inclusief scones, brownies en marmelade ontbreekt niet. Na Engeland stond Frankrijk op het menu én belangrijke wedstrijden. 'Van woensdag tot en met zaterdag trainen, trainen en trainen. En toen de wedstrijd. Het was een topdag, beide paarden van Mirella foutloos!' De crosswed strijden zijn overigens niet geheel zonder gevaar. 'Er zat één hindernis met een waterbak bij. De waterbak lag 1.75 meter dieper. Hier heb ik tien minuten bij gestaan en vier rui ters gingen koppie onder.' Nu ver blijft ze in Brussel ter voorbereiding van nieuwe kwalificatieronden voor het EK voor de stal van Vrolijk. De komende maanden staan wedstrij den in Frankrijk, België, Duitsland en Nederland op het programma. Tus sen de bedrijven door heeft ze zelf ook een nieuw paard aangeschaft. Een paard met veel ervaring waar ze zelf veel van kan leren: 'Night Boy heeft ZZ eventing, dus die heeft er wel kaas van gegeten!' Ze heeft www.texehvereldwijd.nl bovendien een wedstrijdruiter als trainer, dus vertrouwen heeft ze er wel in. Binnen vier weken wil ze de eerste crosswedstrijd gaan rijden Het internetadres van de weblog van Bakker is: www.essiebakkie21 waarbenjij.nu. Kent u een (oud)-Texelaar die momenteel in het buitenland verblijft en een weblog bijhoudt? Bel dan met de redactie: 362621 of stuur een e-mailredactie@texelsecourantnl essiebakkie21waar .nu Profiel Berichten Foto's Video's Chatbox der een overzicht va bovenaan, de nieuwste fotc Burgemeester Joke Geldorp gaf gisteravond in de raadzaal tekst en uitleg over specifieke eilandproblemen. Naast haar Tweede- Kamerlid Laetitia Griffith (waarnemend delegatieleider van de negen Kamerleden), commissaris van de koningin Ed Nijpels, een griffier van de Tweede Kamer en Jim Ie Roux, secretaris van het samenwerkingsverband De Waddeneilanden. (Foto J*ax Jongeren Informatie Punt VERVOLG VAN PAGINA 1 Samenwerking Het is de bedoeling dat de poli tieke partijen dinsdag een standpunt over het plan innemen, waarmee de vijf Eilander Raadsleden donderdag naar een vergadering van de Eilan der Raad in Dokkum worden afge vaardigd. Op die vergadenng moet het besluit vallen of de intensievere samenwerking, waar al jaren over wordt gesproken, definitief van start kan gaan. Tot nu toe hebben de meeste politieke partijen de samenwerking gesteund, maar de afgelopen maanden was de animo tanende. Dat werd duidelijk toen de PvdA begin dit jaar voor stelde het hele proces te stoppen. Aanvankelijk kregen de sociaalde mocraten geen enkele steun, maar bij een tweede bespreking hielden CDA. GroenLmks en D66 slagen om de arm en sprak alleen Texels Belang zich nog volmondig vóór de plannen uit. Meer over het plan van aanpak elders in deze krant. GEBAK OM OP TE LEPELEN De digitale nieuwsbrief van Texel Catering (abonneer je via wtvw.texelcatering.nl) biedt regelmatig leuke ideeën. Eigenaar Ruud Boom moet dan ook een creatief persoon zijn. In de nieuwsbriefvan januari lazen we al over de bijzondere samenwerking met Paradontax. De partycateraar organiseert in samen werking met het tandpastamerk zoge heten Smaaksensaties Kookwork- shops. Je moet het maar verzinnen. Boom verzon ook iets op het meestal wat onhandig opeten van gebakjes. In de nieuws brief van maart pronkten 'zijn' gebakjes in een coupe. Gebakjes die door de gasten zo kunnen worden opgelepeld uit de trans parante plexiglas coupes. Geen last meer van geklieder aan handen of weggespoten slag room op de kleren. dacht aan de creativiteit van de Vakblad Misset Catering Magazine Texelse cateraars Ruud en Christie besteedde in de jongste editie aan- Boom. VRIJDAG 11 APRIL 2008 TEXELSE 7 COURANT

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7