'Ik denk er zelfs over om maar te stoppen' Roken nu al in menig Texels horecabedrijf taboe 1Teams bang om plekkie kwijt te raken TEXELSE g COURANT CQ' Kerkdiensten HL1lpver'ening Medische zorg oud Papier Radio Texel mi VRIJDAG 11 APRIL 2008 Per 1 juli gaat het licht op rood. Dan mag er niet meer wor den gerookt in horecabedrijven. Hoe bereidt de Texelse horeca zich daar op voor? Een voorstel vanuit het bestuur van Horeca Nederland, afdeling Texel om ter promotie al vanaf 1 januari in alle cafés en restaurants op het eiland het roken uit te bannen werd door de leden weggehoond. Maar meerdere zaken op het eiland hebben het verbod inmiddels ingevoerd. 'De eerste dag dacht ik dat er een hoop commentaar zou komen, maar ik heb alleen maar positieve reacties gehad', vertelt René Jager van strandpaviljoen Paal 9, waar roken al vanaf half januari taboe is. 'Toen we hier na de kerst met de gro te schoonmaak bezig waren, leverde het soppen van één zo'n plafond plaat een emmer vol zwarte smurrie op. Allemaal van het roken. Toen heb ik gezegd: als het er dan toch van moet komen, dan maar meteen. Van af nu wordt er hier niet meer gerookt', vertelt Jager. Die uitspraak leverde enige bedenkelijke blikken op van de medewerkers. 'Van de twintig hier 's morgens om een uur of half tien binnen stapte tot 's avonds de tent sloot. Maar toen we besloten dat het binnen afgelopen was, was dat best spannend. Maar ik hoor eigenlijk alleen maar enthousiaste geluiden. Er zullen best rokers zijn die er moeite mee hebben, en die nu de voorkeur aan paal 28 geven. Hun commentaar hoor ik natuurlijk niet. Maar het publiek was er hier al wat Ik denk er zelf trouwens ook over om te stoppen. Ik heb gehoord dat de prijzen van de sigaretten drastisch omhoog gaan.' Buiten op het terras wordt volop gerookt. Leerlingen van het Friesland College uit Heerenveen, in de leeftijd van 17 tot 25 jaar, steken de ene na de andere peuk op. 'Dat rook verbod in de horeca gaat een hoop trammelant geven. Binnen en buiten. Maar buiten wordt het straks wel veel gezelliger dan binnen', voorspelt één van hen. Hun docent kijkt het lachend aan. 'Net zoals zij, rookte ik vroeger ook. Maar ik ben er al lang mee gestopt.' Freya Restaurant Freya in Den Burg heeft het roken nog niet verboden, maar heeft geen asbakken op tafel en legt de gasten uit dat het de voor keur heeft dat er binnen niet wordt gerookt: Marianne van Velzen: 'We mee had. Maar uiteindelijk gaf ze de asbak die ik haar had gegeven terug, om te voorkomen dat ook andere rokers er eentje zouden vragen.' In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn mag nog gewoon worden gerookt. Cor van Heerwaarden: 'Maar toen we gisteravond op het podium stonden en er vooraan een man een dikke sigaar op stak, vond ik het wel jammer dat wij nog niets met dat roken hebben gedaan. Het is een lastige materie. Ik zal blij zijn als het 1 juli is.' Hotels In de hotelsector zijn al veel bedrij ven geheel of gedeeltelijk rookvnj. Bouke Weber, general manager van Greenside en De Lindeboom: 'Sinds 1 januari zijn al onze kamers rookvrij. We hebben gemerkt dat als er gerookt is op kamers, dat deze daarna moeilijk aan niet-rokers zijn te verhuren. Bovendien heeft elke kamer een terras waar mag wor den gerookt. Daar hebben we ook asbakken staan. In Greenside mag alleen nog in het grand cafe worden gerookt en in De Lindeboom alleen in de brasserie en in het Schoutenhuys. Daarmee bedienen we de rokers en de niet rokers. Waarom zouden we vooruitlopen op de wetgeving?' mensen die hier werken, roken er aan gewend. In de serre mocht al vragen het vriendelijk, de meesten Afgezien van een paar asbakken bij zeven', maakt medewerkster Carin van Gelder een snelle optelsom. 'Het kwam voor de meeste een beetje als een schok, maar we begrepen het goed. Als je zag hoeveel zooi er van dat plafond kwam. Maar als ik achter de bar stond, was ik zo gewend aan dat sigaretje rond een uur of vier en 's avonds. Gewoon tussen het werk door.' Dat is nu verleden tijd. 'We hebben achter het paviljoen een speciaal rookterras voor het perso neel.' En als het regent, is er een speciale voorziening: Jager: 'Moet je ons rookhok bekijken.' Hij neemt de verslaggever mee naar strandhuisje nummer 207 dat naast het paviljoen speciaal voor rokers is ingericht. Dat het een populair onderkomen is voor nicotineverslaafden, is af te leiden uit de doordringende rooklucht in het hok. Supersmoker Binnen aan de bar zit Willem van Die- sen, dagelijkse klant en fervent roker. 'Er gaan bij mij per week wel of twee a drie pakjes shag doorheen.' Hoe wel voor de oud-horecaman geen uitzondering wordt gemaakt, trekt hij binnen toch aan een sigaret. Geen echte, maar een zogeheten super smoker, de namaaksigaret. 'Echt lek ker is het niet, maar je moet wat.' Is dat wél toegestaan? Jager grijnst: 'De directie heeft er nog geen besluit over genomen.' Zelf is hij blij dat er in zijn zaak niet meer wordt gerookt. 'Het ruikt nu heerlijk fris en dat past goed bij een strandpaviljoen. Er komen hier veel wandelaars. Voor mensen die net zijn uitgewaaid op het strand is het niet prettig om binnen in zo'n rookwalm te stappen.' Zelf was hij er ook wel klaar mee. 'Je werkte de hele dag in de rook. Vanaf het moment dat ik niet worden gerookt en vanaf vorige herfst stonden er geen asbakken meer op de tafel, alleen als gasten er om vroegen. Je moet ook bedenken dat tegenwoordig nog maar twee op de tien mensen roken. Vijf jaar gele den lag die verhouding heel anders, hebben er begrip voor. Als er veel mensen een sigaret opsteken, dan staat de zaak in mum van tijd vol rook. Voor wie niet rookt, is het lek kerder als de zaak fris is.' 'Het eten smaakt ook lekkerder als er niet wordt gerookt', zegt één van de toen hadden we dit nooit voor elkaar dames die haar tafelgenoten die bui- gekregen. Enkele collega strandpa viljoenhouders zijn hier ook wezen kijken. Zij hebben besloten vanaf de opbouw rookvrij te zijn.' Zijn personeel is de eerste 'schok' inmiddels te boven: 'Het is super', glundert Van Gelder: 'Voor de men sen die eten en niet roken, en dat zijn de meeste, is het een stuk lekkerder. ten van hun rokertje genieten gezel schap houdt.' Haar rokende vriendin: 'We snappen het best en houden ons aan het verzoek. Buiten is het ook gezellig.' Van Velzen: 'Ik snap best dat rokers er moeite mee hebben, want na het eten even een sigaretje is lekker. Een mevrouw die hier laatst kwam eten zei dat ze er veel moeite de entree, is Weber niet van plan om buiten speciale voorzieningen voor de rokers te maken. Wel zijn er bij De Lindeboom fleecedekentjes beschik baar. 'Die hadden we al, want ons terrasseizoen begint al in januari en dan kan het buiten best fris zijn.' Grand Hotel Opduin is per 1 januari helemaal rookvrij. Cees den Ouden: 'Een proef om te kijken hoe rokers tegen ze zeg dat ze buiten stil moe- hoog in het vaandel hebt, is het niet leuk om rokers die een sigaretje wil len opsteken naar buiten te sturen. Een sigarettenje is snel op, zodat de roker na en paar minuten weer bin nen komt, maar een sigaar gaat een stuk langer mee, dat ligt moeilijker. We zijn er nog niet uit hoe we dat buiten moeten doen. Misschien een soort halfopen ruimte met terrasver warming. Maar dan wel milieuvrien delijk, want gasbranders die alleen de buitenlucht verwarmen, dat schiet niet op. Ik denk dat die over een half jaar verboden zijn. En je hebt de niet-roker, die de roker gezelschap wil houden. Het zal voor iedereen een even duren om te settelen en het zal hier en daar wat omzet kosten. Maar die komt over een half jaartje wel weer terug. Het zal op straat gezelliger worden. Hoe dat in het uitgaansleven gaat? Da's weer een ander verhaal.' Café 'Ik denk dat zeventig procent van mijn klanten roken. Een biertje aan de bar en roken, het hoort bij elkaar", vertert Jeroen Dros van café De Pilaar in Den Burg. 'Je hebt klanten die zeg gen dat als ze hier straks niet meer mogen roken, ze liever thuis blijven. Maar dat duurt twee weken en dan zie je ze weer terug, want ze missen de gezelligheid. Het zal hier binnen een stuk schoner worden, maar in Schotland waar al langer niet meer in pubs mag worden gerookt, zie je dat de straat voor de pub bezaaid ligt met peuken. En soms glas, want mensen smokkelen ook een bier tje naar buiten. En er zal worden gepraat. Het haalt weinig uit als ik zich gedragen, zodat we op 1 juli niet ad hoe allerlei maatregelen moeten nemen. Rokers zijn er niet blij mee, maar ik ook niet echt negatief. Ik heb niet de indruk dat ze ons hotel mijden. In restaurants was men er al aan gewend. Maar als je gastvrijheid ten zijn. Maar er zitten hier wel twee hotels in de straat, ik weet niet hoe dat zal gaan. Ik hoop dat het allemaal mee zal vallen. Het is voor mij wel een mooi moment om zelf te stoppen met roken.' Tekst en foto Gerard Timmerman ir op het terras des Zoals door deze leerlingen van het Friesland College uit Heerenveen, die op een enkele Het pupillentoernooi van SV De Koog blijft onverminderd populair. 'De veertien teams die momenteel meedoen, zijn al jarenlang paraat. Geen enkel team wil een jaartje overslaan, want dan zijn ze bang dat ze hun plekkie kwijt zijn', schrijft secretaris en mede-orga nisator Jan van Beek over het evenement dat komend week einde alweer de negende editie beleeft. Méér deelnemers is geen optie, vertelt collega-organisator Albert Middelbos. 'Die grote verenigingen vinden het hier prachtig. Ze worden gastvrij ontvangen in een keet met een houten vloer, onze kantine. Niet op één of ander gelikt complex. Het is geen enkel probleem meer deelnemers te krijgen. We krijgen nog steeds verzoeken te mogen meedoen. Maar we willen zelfs niet meer profclubs. We moeten ze onderdak en te eten geven en dat moet allemaal worden betaald door onze sponsors. Bovendien gaat het programma anders veel te lang duren. We hebben nu eenmaal maar één veld, waarop twee wedstrijden tegelijk kunnen worden gespeeld. Nu hoeven de spelertjes hooguit een uurtje te wachten op de vol gende wedstrijd, anders wordt het zeker anderhalf uur.' Desondanks is het deelnemersveld zeer sterk. Ajax, Feyenoord, Spar ta, Schalke'04 uit Duitsland en RC Genk uit België zijn de grootste trekpleisters, vooral voor de Texelse pupillen die tegen de aankomende sterren mogen voetballen. Maar ook de andere teams, veelal van grote amateurverenigingen, bestaan uit sterke spelertjes, die wekelijks twee of drie keer trainen en een wedstrijd spelen. Texel levert drie teams: van de gastheren van De Koog, Texel'94 en COZ, een combinatie team van SVC en ZDH. Bij Ooste rend bestond geen belangstelling om mee te doen. Om de krachtsver schillen niet al te groot te laten zijn, mogen de Texelse verenigingen E- pupillen sturen, die gemiddeld twee jaar ouder zijn dan de spelertjes van de grote clubs. De titel wordt verde digd door Feyenoord, dat vorig jaar voor de derde keer op rij won en de wisselbeker definitief mee naar huis mocht nemen. Programma: Zaterdag 12 april: Poule A: Ajax-OSV Schalke'04-De Koog Barendrecht-Zeeburgia COZ-OSV Ajax-De Koog Schalke'04-Zeeburgia Barendrecht-COZ OSV-De Koog Schalke'04-Aiax Zeeburgia-COZ De Koog-Barendrecht OSV-Schalke'04 Ajax-COZ De Koog-Zeeburgia Barendrecht-Schalke'04 OSV-Zeeburgia Ajax-Barendrecht 9.30 9.52 10.14 10.36 10.58 11.20 11.42 12.04 12.26 12.48 13.10 13.32 13.54 14.16 14.38 15.00 15.22 Poule B: Sparta-Legmeervogels Feyenoord-Texel'94 Aalsmeer-RC Genk Roda'46-legmeervogels Texel'94-Sparta Feyenoord-RC Genk Aalsmeer-Roda'46 Legmeervogels-Texel'94 Feyenoord-Sparta RC Genk-Roda'46 Texel'94-Aalsmeer Legmeervogels-Feyenoord Sparta-Roda'46 Texel'94-RC Genk Aalsmeer-Feyenoord Legmeervogels-RC Genk Sparta-Aalsmeer Zondag 13 april: Poule A: COZ-De Koog OSV-Barendrecht Zeeburgia-Ajax Schalke'04-COZ Poule B: Roda'46-Texel'94 Legmeervogels-Aalsmeer RC Genk-Sparta Feyenoord-Roda'46 Nr. 1 poule B-nr. 2 poule A Nr. 2 poule B-nr. 1 poule A Nr. 7 poule A-nr. 7 poule B Nr. 6 poule A-nr. 6 poule B Nr. 5 poule A-nr. 5 poule B Nr 4 poule A-nr. 4 poule B Nr 3 poule A-nr. 3 poule B Verliezers kruisfinale Finaio 12.04 12.26 12.48 13.10 13.32 13.54 14 16 14 38 15.00 15.22 9.00 9.22 9 44 10.06 10 28 10.28 10.50 10.50 11.12 11.12 1.34 Beslissende voorsprong Jaap Dros Jaap Dros heeft in de interne B&B Van der Vis en Den Boer-competi- tie van schaakclub En Passant een niet meer te overbruggen voor sprong genomen. Thomas Rich ter zal genoegen moeten nemen met ten hoogste de tweede plaats, Rinus Vittali staat voorlopig derde. Dros heeft zijn titel vrij eenvoudig kunnen prolongeren. Richter leek een gevaarlijke concurrent, maar liet te veel steken vallen en deed boven dien geregeld afbericht. Opvallend is wel dat hij het er in de onderlinge ontmoetingen beter van af bracht. Hij won twee keer van Dros en hield hem één keer op remise. Toch mag Dros met recht voor het 26ste jaar de sterkste schaker van de vereniging worden genoemd. Vittali kreeg een nederlaag te slikken tegen Taeke van Lingen, maar heeft Thomas Richter nog in het vizier. Met nog twee ron den te gaan, is het niet ondenkbaar dat Vittali naar de tweede plaats klimt. Dick van Barneveld en Piet Bakelaar delen de vierde plaats en maken hoogstwaarschijnlijk in een onderling duel uit wie in de eindrangschikking die positie inneemt. Frans Eijgenraam speelde tegen Abe Zijm een sterke partij. Hij verstrikte zijn tegenstander in een matweb en werd beloond met een vol punt. Stand: 1 Jaap Dros; 2.Thomas Richten 3.Rinus Vittali. 4.Dick van Barneveld; 5.Piet Bakelaar 6.Taeke van Lingen; 7.Dirk Rijneker, 8 Frans Eiigenraam; 9.Nanning Kikkert; 10.Abe Zijm. Dames Tevoko tegen degradant Het eerste damesteam van Tevoko treft zaterdag op papier een gemak kelijke tegenstander. In Enkhuizen wordt gespeeld tegen Madjoe 2, een zeer jeugdig gezelschap, dat nog maar zes punten behaalde en inmiddels is gedegradeerd. Door dat de concurrentie afgelopen week punten verspeelde, maakt Tevoko nog kans op het kampioenschap. Maar dan zullen alle resterende drie wedstrijden met 4-0 moeten worden gewonnen. De Texelse vol- leybalsters reizen zaterdag zonder Marianne Boekei af naar sporthal De Sprong in Enkhuizen, waar de wedstrijd om 12.30 uur begint. Kartwedstrijden Karters van Texel en Wieringen gaan zaterdag en zondag met elkaar de strijd aan op het circuit van Karting Texel aan de Akenbuurt. Zaterdag wordt getraind, wordt een zogehe ten 'eilandchallenge' verreden. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 15 april: Veld A: 19.00 Koetshuis-Randstad Prinsen 19.45 Prinsen-CVI Randstad 20.30 Autocentr.-Vlinderwinkel CVI 21.15 Bremakk. 2-Paal 28 Autocentr. 22.00 Cocky's-NIOZ 1 Bremakker 2 Veld B: 19.00 TESO-Kobeko De Krim 19.45 Bar Sportief-Krim De Rog 20.30 De Rog-Timmer Bar Sportief 21.15 Klif 23-Sportshop 1 Timmer 22.00 Otto's-lepe de Boer Sportsh. 1 Veld C: 19,00 Bremakk. 1-Foto de Waal Spar 19.45 Jozefschool-Spar Bremakker 1 20.30 NBC-Smash P.K. Jozefschool 21.15 NIOZ 1-Cocky's Smash'68 22.00 Schouwstra-Smash'68 Cocky's Wedstrijdleiding: De Krim en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 8 april: Mant|e-PF8 3-0; Interieurbouw Texel-Rabo- bank 2-1, Falcon-Albert Heijn 3-0; Ecotiem- Bouwcenter Rab 0-3; De Wit Installatietech- mek-De Pilaar 2-1Wessels Ontwerpt-NIOZ 2 3-0; Smash'68 Piet Kooger-Bremakker 1 2-1; Smash'68 Piet Kooger-Smash'68 1-2; Spar Oudeschiiö-Schouwstra Transport 0-3. Foto de Waal-NBC Eelman Partners 2-1, Jozef school-Bremakker 1 2-1; Sportshop Texel 1-Slageri) lepe de Boer 2-1, D Krim-Klif 23 0- 3, Timmer's Bakkerij-Otto's Tweewielershop 1-2; Eetcafé de Rog-Bar Sportief 3-0. Succes Dros in Bunschoten Jaap Dros heeft zaterdag met succes deelgenomen aan het Vis ser Hopman Schaaktoernooi in Bunschoten. In de sterk bezette tweede groep speelde hij in zeven partijen vier punten bij elkaar. Die score was goed genoeg voor de derde plaats. Dick van Barneveld was in de derde groep eveneens op dreef, maar viel net buiten de prijzen. Met een score van drieëneenhalf punt nam hij in de laatste ronde veel risico. Hij verloor en zakte naar de vijfde plaats. Taeke van Lingen had in de zevende groep bij het ingaan van de laatste ronde al vier punten verzameld en kon met winst in zijn slotwedstrijd zelfs nog de tweede prijs veroveren. Hij verloor echter Het toernooi trok in totaal zo'n zeventig deelnemers. Zondag 13 april 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. R Barnard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10 00 u. en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. Extra collecte voor Doopsgezinde monumenten Fnesland. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H.A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Waar kunt u hulp vinden in tijden van nood? Wachttorenstudie. 11.20 u.: Volg de grootste Zendeling na. FIT VOOR OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel. Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pi|nspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar viatel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korf- baeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duyker- dam. Middelton, Buytengors. TEXELSE^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl le Amsterdam ontor nu do Regelen voor he kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37.95 36.25 lautomauscw Per jaar €74,10 71.75 tautom«sch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 06-30215211peter.molenaar@brijder. nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y Olthof. Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereikbaar Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900- 2345566 (€0,10/mmuut), www.huiselijk- geweldkopvannoordholland.nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222 Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisser- vice. Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omnng Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuwsi 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit hervormde kerk De Waal 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandsta lig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00u, Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van (muziek) 20.00 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Even bijpraten met (herhaling) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met o.a. ds. Wesseling en vanaf 19 00 uur verzoekpla ten) 19.45 u. Gelezen door Jan Wieten (Texel se) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Pip 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9