Jan Buisman in 1943 te werk gesteld in hotel Herinneringen aan Tweede Wereldoorlog Academisch ziekenhuis lonkt voor Oud-Texelse TEXELSE yy COURANT Overzees Kraakactie Wat vindt U HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! T Kerkdiensten I Hulpverlening Kfcdische zorg fL Werk - weg r oud Papier Radio Texel 1Q6.1 LANGEVELD VRIJDAG 25 APRIL 2008 Vanuit Kwa Zulu Natal in Zuid- Afrika kregen wij oorlogsherin neringen van Jan Buisman toege stuurd. In meerdere afleveringen vertelt hij over de Arbeitseinsatz en hoe hij in Braunsweig zijn toekomstige vrouw ontmoette. Hieronder een uittreksel uit zijn relaas. 'Mijn naam is Jan Buisman. Ik ben de zoon van Thomas de metselaar (later Thomas de koster) uit Den Burg. Wij woonden destijds aan de Hollewalsweg, het laatste huis voor het kerkhof en dichtbij de St. Jozef school, waar ik mijn schooltijd door bracht. Het huis had mijn vader zelf gebouwd, in 1928 of '29. Hij was een van de vele bouwaannemers op Texel, dus de soep was maar dun. Nadat ik van school kwam, moest ik werk zoeken om financieel bij te dragen. Wat ik verdiende, gaf ik zo over aan vader. Ik heb een onge teld aantal bazen gehad en was haarkapper, loodgieter, elektricien èn werkte in de bollen.' Arbeitseinsatz In 1943, hij werkte inmiddels in de keuken van vliegveld Vlijt, kwam de oproep voor de Arbeitseinsatz. Niet geheel ongelegen, want Buisman had het thuis wel een beetje gezien. 'Een streng religieuze opvoeding. Als je iets verkeerds zei, wat onkuis heid was in hun ogen, kreeg je een pak slaag. Dat gebeurde nogal eens, ik was nogal luidruchtig in mijn uitlatingen en vrolijk van natuur. Wij jongens wilden dan ook weg van dat alles en weg van het isolement van het eiland. Toen dan ook het bericht kwam dat we naar Duitsland moesten, vonden we dat een kans om iets anders te zien - zonder enige kosten. We zagen het als een groot avontuur, we dachten niet aan het gevaar van de oorlog.' In juni van dat jaar vertrokken vijftien jongens van Texel naar Duitsland: Jan Buisman, Nico van Heerwaar den, Adam Keizer. Adrie Krijnen. Nico Kuiper, Piet Reij, Cees Tuinder, Jaap Schraag, Dirk Witte, Simon Jan Zijm, Meijert van Heerwaarden, Kobus Spigt, Louw van der Werf, Jan Mast en Tinus Reij. Schuilkelder 'Na uren rijden stopte de trein in Osnabrück waar we allemaal uit moesten stappen wegens een luchtalarm. Met bagage liepen we een paar honderd meter naar de dichtstbijzijnde schuilkelder. De volgende stop was Hannover.' In aan de bioscoop. Het hotel werd schoongehouden door vijf Russi sche meisjes van 16 of 17 jaar, met wie hij een goed contact had. 'Ze misten zoveel. Ze mochten ook niet in de schuilkelders als er luchtalarm was. Dan bleef ik bij hen. Gedu rende een bombardement stonden we in een kring en hielden eikaars hand vast.' In februari 1944 werd het hotel getroffen. Buisman kwam er zon der kleerscheuren vanaf, maar de schade was enorm. 'Er was een kwart van het gebouw in puin. Het een grote hal werden de jongens ingedeeld naar beroep. Buisman en 'een jongen uit Rotterdam' waren de enige koks en werden op de trein gezet naar Braunsweig. Daar werden ze uit elkaar gehaald en Buisman kwam terecht in hotel De Pruisische Hof. Eerst als kok, maar al snel werd hij ingeschakeld achter de tapkast, in een wit jasje, een gestreepte broek, een nieuw overhemd en een vlinderdasje. 'Ik had een kamer vier hoog, met een heerlijk bed. Ik kreeg geen salaris, maar wel zakgeld, at uit de keuken en dronk van de tap kast. Vlees was op de bon, maar één dag in de week was een bonvrij menu, aardappelpuree met zuurkool en mosterdsaus met boter. Op die dag kwamen er veel jongens uit de bezette landen eten, ook Texelse jongens. Die zaten dan vlak voor mijn tapkast, Jan Koopman. Kees Witte uit de Westen en Wim van Heerwaarden.' Dinsdags was het hotel gesloten en had Buisman een vrije dag, die hij doorbracht in het park bij de Elbe of met een bezoek leek wel een taart waar een vierde gedeelte was uitgesneden. Ik zag mijn bed bovenop het puin en een grote houten balk dwars door mijn losse kleerkast. Later ben ik op het puin geklommen om nog wat kleren te redden. Het meeste kon ik eruit krijgen, alleen bij één schoen ging het mis. Toen ik dat naar huis had geschreven, ging op Texel het ver haal dat ik een voet kwijt was.' De Italiaanse krijgsgevangenen die het puin ruimden, vonden ook de licha men van twee keukenleerlingen, die op het dak sneeuwballen aan het gooien waren toen de bom viel. Fransman Omdat hij nieuwe kleren nodig had, kreeg Buisman verlof om naar huis te gaan. Daar probeerde zijn vader hem over te halen onder te duiken. Hij wist wel een adres in Fries land. 'Ik voelde daar helemaal niet voor. Voor mij waren mijn vriend Henk en de meisjes belangrijker. En het leven in het hotel. Verbeeld je om onder te duiken en ergens opgesloten te zitten in een schuur of in een hol onder de grond met de angst elk ogenblik gevonden te worden.' Terug in Braunsweig bleek het hotel alweer open te zijn. In slechts drie weken was het puin geruimd, al moest het personeel in de kelder slapen. Daar luisterden ze 's avonds naar de radio van één van de koks. Dat was streng verboden en het duurde dan ook niet lang of er verschenen 'twee heren met lange jassen aan en hoeden op' die Buisman meenamen en opsloten in een cel onder het politiebureau. Hij deelde daar een slaapplaats met een Fransman die geen Duits ver stond. 'Vier weken lang zat ik met die Fransman in de cel, ik dacht dat ik gek werd. Toen kwam de dag dat ik voor de rechter verscheen. Dat was dezelfde man die ik nog maar kort geleden had ontmoet, een van de stamgasten die iedere zondag kwamen kaarten en drinken in een speciale afdeling van het hotel. Dat was dus de man die mij moest ver oordelen onder de sabotagewet. Ik kreeg de lichtste straf die hij kon geven, achttien maanden gevange nis.' Terug in de cel, die hij moest delen met vier anderen, werd Buisman te werk gesteld in een munitiefa briek, waar hij granaathulzen moest maken voor afweergeschut. Een continubedrijf, met diensten van zes uur tot zes uur. De ene week werkte hij overdag, de andere week 's nachts. 'Het ergste was de honger. We kregen om zes uur 's morgens een droge snee Duits brood met wat koffiesurrogaat, om twaalf uur een halve liter soep en 's avonds om zes uur wat waterige pap. We werkten zes dagen, op zondag gin gen we onder de douche en kre gen we schone kleren.' Op zondag waren er aardappels, vier of vijf. Fransen kregen er maar drie. Na veertien maanden kwam Buis man vrij. Duitsland had gecapi tuleerd en de gevangenis werd bevrijd door geallieerde troepen. Hij wist het hotel terug te vinden en werd daar herenigd met de Rus sische kamermeisjes, van wie er één was gedood, en zijn andere vrienden. Nadat hij weer op krach ten was gekomen, begon hij over repatriëring te denken, al wilde hij wel de Russische Katja mee zien te krijgen. 'Volgens de ambtenaar was de enige oplossing om te trou wen. Hij had de bevoegdheid om dat te doen en het kon gelijk de volgende dag al. Twee getuigen, vijf Duitse marken en een bos bloemen waren wel genoeg.' In een kon vooi van 21 vrachtwagen vertrok het pasgetrouwde stel vervolgens naar Nederland. Enschede, Zwolle, Amsterdam. Daar konden ze bij Buismans broer Cor logeren, waar vandaan een telegram naar Texel werd gestuurd. Buisman senior kwam. Op de fiets. 'Hij was erg blij me te zien en mijn vrouw, maar het eerste dat hij vroeg was of ze in verwachting was. Dat was niet het geval. De volgende dag ging pa op de fiets terug naar Texel, om te vertellen dat we onderweg waren.' Het huis werd versierd en de vlag uitgehangen, tot duidelijk werd dat Buisman met een met-katholiek Russisch meisje was getrouwd, en niet eens voor de kerk. Toen werd de vlag weer binnengehaald. Met de beurtschipper arriveer den Buisman en zijn vrouw op het eiland, waar ze met de vracht wagen van Jan du Porto konden meerijden naar Den Burg. Tot zijn Katja de lessen van de pastoor en de Duitssprekende nonnen van Sint Jan goed had geleerd, sliepen ze apart, omdat ze in de ogen van zijn ouders niet waren getrouwd. 'Maar na een paar maanden mochten we in de kapel (van Sint Jan) trouwen.' 'n juli studeert Martine Zandee (21) af. Ze is dan officieel optome trist. Oftewel; oogmeetkundige. Zandee wilde van jongs af aan graag in de zorg werken; men sen helpen. Via haar bijbaantje bij Shoptiek (nu Pearle) vond ze haar passie: een oplossing zoe ken voor oogproblemen. De Texelse studeert nu bijna vier jaar Optometrie aan de Hogeschool van Utrecht. In juli ontvangt ze haar diploma en daarmee is haar stu dieperiode afgelopen. Er was maar één opleiding Optometrie en die was in Utrecht. De stad kreeg ze er als cadeautje bij. Een héérlijke stad volgens Zandee. Vooral het winke len en een terrasje pakken aan de gracht maakt Utrecht voor haar zo leuk. Van een écht studentenleven was de afgelopen vier jaar geen sprake. Veel colleges door de week en in het weekend steevast naar Texel. Een hechte vriendenclub die elke weekend op Texel ging stap pen en haar bijbaan zorgden dat Zandee elk weekend trouw op Texel zat. 'Elke zaterdag aan het werk en dan 's avonds uit in De Koog. Heerlijk om iedereen dan weer te zien en te spreken. Uitgaan op Texel blijft voor mij het leukst omdat je iedereen kent, dat is in Utrecht heel anders.' Haar interesse voor het vak groeide op Texel, bij de Shoptiek. Zeven jaar lang hielp ze in de winkel en deed ze oogmetingen. 'Hier ontdekte ik dat ik het helpen van mensen met een probleem erg leuk vond. Ana lyseren wat de oorzaak is en daar een oplossing voor zoeken is echt iets voor mij.' Haar studie bleek een schot in de roos. Ze zag zich zelf wel in een ziekenhuiszetting en daar bleek deze studie ideaal voor. 'Meteen vanaf het begin vond ik de studie leuk. Helemaal toen de medi sche kant steeds belangrijker werd. Hoe medischer hoe leuker!' Door haar opleiding is ze eigenlijk alleen maar enthousiaster geworden over het vak. Duidelijk doel De laatste colleges en examens zitten er op. Tijd voor vakantie, genieten van een paar maanden vrij en langzaamaan solliciteren? Niet voor Zandee, ze zit niet stil. 'Er is een groeiende vraag naar opto- metristen en ik kon direct bij een oogkliniek in Hilversum terecht.' In de kliniek komen mensen die niet bij een huisarts terecht kunnen. Hier analyseert Zandee of een probleem 'pluis of niet pluis is'. Als een pro bleem 'pluis is', zoek ik zelf naar een oplossing. Als het probleem 'met pluis' dan doe ik dat samen met de oogarts. Ze woont sinds kort in Hilversum, Utrecht is naast studiestad ook als woonplaats een gepasseerd sta tion. In Hilversum heeft ze een leuke kamer. 'Ja nu vind ik Utrecht leuker en gezelliger. Maar in Hilversum ga ik mijn draai wel vinden.' Toch ziet ze voor zichzelf Hilversum niet als een plaats waar ze lang blijft wonen of werken. Het is eigenlijk een leuke opstap naar meer. Volgens Zandee ligt haar toekomst in een acade misch ziekenhuis. 'Daar leer je iede re dag. De medische wereld staat nooit stil. er is continue onderzoek. Dat is een wereld waar ik onderdeel van uit wil maken.' Het liefst wil ze dan in het Universitair Medisch Centrum in Utrecht of in het Oogzie kenhuis in Rotterdam werken. Beide staan goed aangeschreven. Om dat doel concreet te maken wil ze in september met een masteropleiding beginnen. Volgens haar is Texel daarmee als toekomstige woon- en werkplek uit gesloten. 'Werken op Texel is voor mij sowieso niet mogelijk maar ook de ziekenhuizen in de regio zijn met gespecialiseerd in optometne.' Toch blijft ze met regelmaat naar het eiland komen, er is toch een soort aantrekkingskracht. Alleen denkt ze dat ze minder vaak op Texel te vin den is. 'Ook mijn Texelse vrienden werken in Utrecht of Amsterdam, ik denk dat ik in plaats van elke week nu eens per maand naar Texel kom.' Bovendien komt haar familie ook wel eens een weekendje naar Hilversum. 'Maar meer omdat er dan iets moet gebeuren, klussen of zo.. Maar als ik straks een appar tementje met een logeerkamer heb dan kunnen ze ook gemakkelijker én vaker komen, dat lijkt me heel gezellig.' Mieke Smid VERVOLG VAN PAGINA 1 En er bestaan veel zorgen over de veiligheid van de jongeren', vat De Vreugt het standpunt van de de gemeente samen. Toen Langeveld naar de rechter dreigde te stap pen, besloten de krakers eieren voor hun geld te kiezen en hun actie op Koninginnedag te staken. Om een en ander officieel te laten verlo pen, is een verklaring opgesteld. Die wordt verstuurd naar twee advoca tenkantoren, de gemeenteraad, b en w en de verzekeringsmaatschappij. Daarin staat onder meer dat ze een week na de ontruiming met Lange veld in gesprek gaan om alternatieve mogelijkheden te bespreken. De ver klaring kondigt ook een manifest aan, waarin de noodzaak van een eigen ruimte voor deze groep wordt bepleit. Het liefst zouden ze als anti krakers opnieuw hun intrek in De Karseboom nemen, maar vooralsnog heeft Langeveld die optie afgewezen. De Vreugt: 'Ze zoeken een ruimte die voor hen een huiskamerfunctie kan vervullen, mogelijk ondersteund door vrijwilligers of welzijnswerkers. In Den Burg, want daarmee voelen ze zich verbonden.' De vraag is of dit geen vorm van paracommercie is. De Vreugt: 'Geen gesubsidieerd café. maar een soort Time Out voor gevorderden. Als SP onderkennen we de noodzaak hiervoor, dit is een goede gelegenheid om het bij de politiek aan te zwengelen.' Nieuwe stelling: Het is goed dat er in Den Burg een ontmoetingsplek komt voor jeugd van 18 tot 24 yaar.Mee eens of niet? Geef uw mening op: www.texelsecourant.nl Uitslag vorige week (139 stem men): Met welke regio moet Texel een bestuurlijke samenwerking aan gaan? De Waddeneilanden (44%), de Kop van Noord-Holland (29%), geen enkele (27%) Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 Zondag 27 april 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u, ds. J. ter Haar Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. PMadderon uit Zuid-Scharwou- de. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. J.J. Hoekstra. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard, mmv Maartenscantorij. De Cocksdorp 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 16.00 u. ds. C. Neele GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 14.30 u. ds P. Niemeijer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, dienst in Oosterend BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev R. Meeuwsen ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u. Waarom de mensheid en losprijs nodig heeft. Wachttorenstu die. 11.20 u Wees inschikkelijk, v/ees evenwichtig. Een overzicht van de diensten van Hemelvaartsdag 1 mei verschijnt in de Texelse Courant van dinsdag 29 apnl Oranjebal Is dat een prins die stu deert? Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727:314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl: bezoektijden dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omnng Thuisser- vice. Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461. Omnng Jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 0900-4636549. Telefonisch spreek uur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg: tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u., zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16.00-17 00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vri|daq geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter. molenaar@brijder. nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog. tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 tot 16.00 u„ De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel 312696 Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19 15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001, dag en nacht bereikbaar Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900- 2345566 (€0.10/mmuut). www.huiselijk- geweldkopvannoordholland.nl. In verband met de meivakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het club- gebouw aan de Bernhardlaan. Van 28 april tot en met 4 mei zijn de volgende straten en wegen afgeslo ten in verband met werkzaamheden Den Burg: Burgwal ter hoogte van nr. 20 (doorgaand fietsverkeer mogelijk): Distelvlinder ter hoogte van de nrs. 45 tot 49. TEXELSE -^COURANT Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl de Regelen^ os toegezonden. Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37,95 36,25 (automat e Per jaar €7.4.10 71.75 laotonut -,-'- Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u, Kerkdienst vanuit kerk De Waal 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Uen Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. De keuze van 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, mei vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie o andere eilandzaken zie wwv er medische zorg. hulpverlening, kerk en .texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden Martine Zandee voert een oogmeting uit

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 11