Texelaar aanvaardt leerstoel LR 2 COURANT Vogelwandeltocht rond De Koog Romantische komedie over bruidsmeisje Cursussen flow Menno Siebinga jeslciagd (j eslaagd www.texelsecourant.nl Stichting Kerken en Minima Texel Zwakke plek oorzaak instorten windmolen A R S P F O F A E R D A P D S F A R P E S D A P O F VRIJDAG 25 APRIL 2008 TEXELSE De omgeving van De Koog vormt Dorpshuis De Hof fungeert als start donderdag 1 mei (Hemelvaarts dag) het decor voor de Vogelwan deltocht, onder auspiciën van de NHWB georganiseerd door wandel sportvereniging Het Gouden Boltje. De organisatie zet diverse wande lingen uit, waarbij zoveel mogelijk afwisseling van landschappen wordt geboden. 'Kortom een aanrader om eens aan de hand van beschre ven routes de natuur rondom De Koog te verkennen. U zult dan zien dat het dorp meer te bieden heeft dan winkels en barretjes', aldus Het Gouden Boltje. en finishlokaal. Wie de langste tocht (van 30 kilometer) loopt, kan starten tussen 10.00 en 11.30 uur. Voor de wandeling van 20 kilometer kan worden gestart tot 12.30 uur. De deelnemers aan de 5, 10 en 15 kilometer hebben tot 14.00 uur de kans op weg te gaan. Deelname kost €3,60 mét en €2,30 zonder medaille. Leden genieten een kor ting van 80 cent. Meer informatie staat op de website www.hetgoudenboltje.nl en is tele fonisch te verkrijgen via 313087. Peter Reijnders uit Den Burg heeft gisteren officieel de leer stoel ecologie en het beheer van zeezoogdieren aan de univérsiteit van Wageningen aanvaard. Reijnders hield in de aula van de uni versiteit zijn inaugurele rede, waar mee hij buitengewoon hoogleraar werd. Het is zijn tweede leerstoel, hij is sinds 2004 ook al buitengewoon hoogleraar aan de universiteit van Kiel. Reijnders wil zich als hoogleraar in Wageningen toeleggen op het ver zamelen van fundamentele kennis om het functioneren van zeezoog dieren te begrijpen. Die moet lei den tot duurzame maar ook maat schappelijk haalbare bescherming van soorten en hun leefgebieden. Hij gaat eveneens colleges geven en promoverende studenten bege leiden. Reijnders werkt bij de Texelse afde ling van Wageningen IMARES (op 't Horntje) en geldt als een autoriteit in het internationaal beheer van zee zoogdieren en zeehonden. Hij blijft ook actief bij IMARES op Texel. In Cinema Texel draait deze week de romantische komedie 27 Dresses. Hoofdpersoon is de beeldschone Jane, die al 27 keer bruidsmeisje is geweest bij vrienden, vriendin nen en kennissen. Maar nu is zij het spuugzat, zeker wanneer haar zus haar verloving aankondigt met nota bene de man waarop Jane al jaren heimelijk verliefd is geweest en van wie zij eigenlijk nog steeds houdt. De rol van Jane wordt gespeeld door Katherine Heigl, bekend geworden door films als Grey's Anatomy en Knocked Up. Geprolongeerd is Step Up 2: The Streets (het vervolg op de kaskra- Panorama's in Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog zijn tot en met 8 juni panorama's te zien van verschil lende kunstenaars. Het Posthuys nodigde kunstenaars uit met het gegeven 'panorama' aan de gang te gaan. Het enige criterium was dat het kunstwerk tenminste vier keer zo breed moest zijn als hoog. In de expositie zijn TEXEL jTSE'^COURANT Wij zijn op korte termijn naar opzoek naar TWEE BEZORGERS voor Den Burg Het gaat om wijk in het cen trum van ong. 160 abonnees en een wijk in de omg. Keesomlaan/ Anne Frankstraat met ong. 100 abonnees. Beide wijken kunnen evt. ook door één bezorger met een assistent worden bezorgd. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur a/d Spinbaan worden afgehaald. Geïnteresseerden vragen wij bij voorkeur te mailen naar info@lenr.nl. I Langeveld 4 de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel UntftltU Telefoon 0222 - 362600 Fix 0222 - 31*111 werken te zien van kunstenaars die zich al eerder en vaker op het con cept hebben gestort, maar ook van kunstenaars die voor het eerst de uitdaging aannamen. Te zien zijn werken van: Helmuth van Galen, Gerrit Gerritsen, Suzanne Glerum, Ineke van Harten, Marian ne van Heeswijk, Corine Hörmann, Marianne Kalsbeek, Theo Leijdek- kers, Vincent van Ojen, Gertjan Schoite-Albers en Kathja Smits. De expositie is vanaf zondag geopend. Het Posthuys is woens dag tot en met zondag geopend van 13.00 tot 19.00 uur. Vergadering ANBO In tegenstelling tot wat in de krant van dinsdag stond, begint de verga dering van de afdeling Den Burg van de ANBO zaterdag om 14.00 uur (en niet om 15.00 uur). De bijeenkomst wordt gehouden in de Burgemees ter de Koninghal. (Advertentie) TEXELSE ^COURANT Volgende week één krant! In verband met het als werkdag uitvallen van woensdag 30 april en donderdag 1 mei zal er volgende week slechts één krant verschijnen op dinsdag 29 april. Advertenties voor deze krant kunnen tot maandag 28 april 10.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy Picknickplaats op Fischer's Weid Landschap Noord-Holland wil op Fischer's Weid, het natuurgebeid nabij De Koog, een picknickplaats aanleggen. De kosten hiervoor moeten verdiend worden met een internetveiling. Fischer's Weid is het eerste stukje Texel in eigendom van Landschap Noord-Holland. Het natuurgebied is genoemd naar Han Fischer, die de 2,5 hectare achter zijn woning na zijn pensionering omvormde tot een soort heemtuin. Na zijn dood werd het terrein aan Landschap Noord-Holland geschonken. In het gebied zijn bloemrijke hooilanden, een moeras en een bosje met stin- senplanten te vinden. Het gras land wordt omringd door bomen waardoor het relatief warm is. Hier voelen veel vlinders en libellen zich thuis. Er groeien bijzondere planten als orchideeën en heide. Het perceel is niet toegankelijk voor publiek. Om de mogelijkheid te bieden van dit alles te genieten, wil eigenaar Land schap Noord-Holland aan de rand van het gebied een picknickplaats inrichten. Ook staat een poel voor insecten en amfibieën op het ver langlijstje. De kosten voor de picknickplaats en de poel bedragen €9000,-. Om dit geld bij elkaar te krijgen, heeft Landschap Noord-Holland het pro ject aangemeld bij de Landschaps veiling, een internetveiling die eer der deze maand van start ging. Op de website www.landschapsveiling. nl worden enkele tientallen projec ten in het hele land aangeboden. Bezoekers kunnen per project of per gedeelte van een project een bijdrage leveren. ker Step Up), waarin de kijker een pMH-4 k i WÊÊÊ romantische vonk ziet overslaan tussen twee dansstudenten met totaal verschillende achtergronden. Andie is van oorsprong streetdan- cer, maar probeert het hoofd boven water te houden op een elitaire balletschool waar ze haar draai met goed kan vinden. Op een dag stelt de knappe Chase haar voor met een groep dansers mee te gaan doen aan wedstrijden op straat. Andie gaat op het aanbod in, maar de balletschool vindt het maar niks, waardoor haar carrière op het spel komt te staan. Ook andere films zijn nog een week je te zien, waaronder Zomerhitte. Iedere maandag is er een sneak pre view, de voorpremière van een film die tot het laatste moment geheim blijft. Op Koninginnedag is wél het terras van Cinema Texel open (met live muziek en een springkussen voor de jeugd), maar is de bioscoop zelf gesloten. Als het regent om 12.00 uur, worden 's middags wel voorstellingen verzorgd. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www.texelsecourant.nl Menno Siebinga verzorgt komende maand een basiscursus flow. Daarin leren de deelnemers wat de eerste van vier staten flow is en hoe ze die kunnen oproepen en vasthouden. Flow is een mentale toestand waar in iemand volledig in zijn of haar bezigheden opgaat, waardoor deze succesvol verlopen. De technieken die de cursisten leren, zijn toe te passen in dagelijkse activiteiten. Ze hoeven niet sportief te zijn aange legd of over een goede conditie te beschikken. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten, die op 1, 7, 14 en 21 mei 's avonds worden gehouden. Deelname kost €150,-. Er is plaats voor maximaal twintig deelnemers. Daarnaast geeft Siebinga persoon lijke trainingen. Deelnemers leren gemakkelijker in een flow te komen, waardoor werk en sport gemakke lijker gaan en meer plezier geven, waardoor ze zich gezonder en vita ler voelen. Volgens Siebinga heeft hij zelf veel baat bij de technieken gehad om wereldkampioen te wor den in de vechtsport escrima. Wat deelname kost, is afhankelijk van de duur van de training. Meer informa tie is verkrijgbaar via tel. 315331 of 06-14401898. Alzheimer Café Het Alzheimer Café staat dins dag in het teken van opname in De Gollards of het Verpleeghuis Texel. Spreker is opnamecoördi nator Yvonne van de Pijpekamp. Zij informeert het publiek over de toelatingsvoorwaarden en over praktische zaken als wat er kan worden meegenomen, hoe het financieel gaat, hoe het geregeld is met het wassen van de kleding en dergelijke. Ook wordt er gesproken door E. van der Stad van het DOC- team. De muziek wordt verzorgd door Kees Klaa§sen. Het Alzheimer Café wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan en begint om 19.30 uur. Mensen die problemen hebben met vervoer, kunnen contact opnemen met de SWOT, tel. 312696. Tangosalon TexelTango krijgt zondag bezoek van dansdocenten Jan Dirk van Abshoven en Ina de Jong uit Amster dam. Zij geven in hotel Den Burg een workshop voor beginnende en gevorderde dansers. Deze begint om 16.00 uur, aanmel den is met nodig. Deelname kost €15,- per persoon, inclusief toe gang tot de salon, die om 17.00 uur begint. De toegang tot de danssa lon alleen bedraagt €7,50. Tijdens de salon verzorgen de docenten een optreden, de muziek wordt ver zorgd door DJ El Ruido. De dansdocenten zijn hoofd- en Bijdragen Bernhardfonds De Stichting Texels Museum- Ecomare krijgt van het Prins Bernhardfonds een bijdrage van €4.000,- als tegemoetkoming in de kosten van het theaterfestival in het Nationaal Park Duinen van Texel op 3 mei. Uit hetzelfde fonds krijgt de Chris telijke Muziekvereniging Excelsior in Oosterend €1.500,- voor de aanschaf van nieuwe uniformen. De vereniging had ook een beroep gedaan op de gemeente, maar dat was afgewezen omdat de aanvraag binnenkwam toen de uniformen al waren gekocht. Zoals vaker gebeurt, was dit besluit niet tijdig ter kennis gebracht van de vereniging zodat het bestuur het uit de krant moest vernemen, wat de teleurstelling nog groter maakte. Nadien is er overleg geweest zodat het ernaar uitziet dat de affaire voor beide partijen positief afloopt. The Singers of the Lord krijgt van het Prins Bernhardfonds €1.000.- als bijdrage in de kosten van het con cert dat 29 maart in de N.H. kerk van Den Burg werd gegeven. Het bestuur van het fonds heeft de drie Texelse organisaties als tegen prestatie gevraagd te helpen bij het werven van donateurs en mee te werken aan de plaatselijke Anjercol lecte. Janny Plaatsman uit De Koog is in Oosterblokker geslaagd voor de 3- jarige vakopleiding Kruidengenees- kunde. Zij mag zich nu fytothera- peute noemen. Plaatsman heeft een praktijk aan huis. fotoredacteur van het enige Neder landse tangomagazine La Cadena en verzorgen regelmatig salons in het Muziekgebouw aan het IJ. Naast de salons die elke vierde zon dag van de maand worden gehou den, verzorgt TexelTango weke lijks in het Eierlandse Huis in De Cocksdorp een inlooples voor alle niveaus. Deze wordt gehouden op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname kost €10.-. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 A „an/ln H°don (16.15). Step Up 2 (18.45) en /\genaa 27 dresses (21.45) Een uitgebreid overzicht van excur sies en rondleidingen staat in de (gratis) Vakantiekrant én op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 25 april: De expositie '100 jaar Badhotel' in de katholieke kerk in De Koog is nog tot en met 2 mei (gratis) dagelijks te zien van 13.30 uur tot 17 30 uur. Koningin nedag gesloten. In de voorspeelruimte van de muziek school aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 16.00 uur een open les van de cursus Jeugdtheater. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (13.45), Zomerhitte (16.00). 19.00, 21.30), Alvm &the Chipmunks (14.00), Horton (16.15), Step Up 2 (18.45) en 27 dresses (21.45) Zaterdag 26 april: In en bij manege Akenburg wordt vandaag en morgen het Texelweek- end gehouden, een paardensportfes tijn met 800 deelnemers Publiek heeft gratis toegang. De doopsgezinde gemeente houdt van 10.00 tot 15.00 uur een verkoop dag in het gebouw aan de Kogerstraat in Den Burg. De stations van de KNRM in De Cock sdorp en Oudeschild houden open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Op golfbaan De Texelse nabij De Cocksdorp begint om 11.00 uur een kennismakingsles. Opgave via tel 316539. In de Burgemeester de Koninghal begint om 14.00 uur een vergadering van ouderenbond ANBO, afdeling Den Burg. In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. Op het circuit van de kartingbaan aan de Akenbuurt nabij Den Burg houdt de Model Racing Texel een compe titieavond. De wedstrijd begint om 19.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een concert van het Oudeschilder Visserskoor. DJ's The Polderman Brothers draai en swingende muziek van weleer In Question Plaza in Den Burg Aanvang 21.00 uur, entree gratis. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (13.45), Zomerhitte (16.00). 19.00, 21.30), Alvin the Chipmunks (14.00), Hoogwater te Oudeschild Vr. 25 11.50 en 23.50 u. Za. 26 12.15 u. Zo. 27 00.10 en 12.37 u. Ma. 28 00.54 en 13.27 u. Di. 29 01.47 en 14.25 u. Wo. 30 03.00 en 15.47 u. Do. 1 04.50 en 17.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uu eerder hoog water. Ma. 28 april laatste kwartier. Wo. 30 april doodtij Zo. 27 april zon op 6.19, zon onder 20.58 Zondag 27 april: In en bij manege Akenburg wordt vandaag de tweede dag van het Texelweekend gehouden, een paar densportfestijn met 800 deelnemers. Publiek heeft gratis toegang. In hotel Den Burg begint om 16.00 uur een workshop Argentijnse tango, om 17.00 uur gevolgd door een tangosa lon. Deelname kost €15,- voor beide, alleen de salon €7,50. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (13.45). Zomerhitte (16.00). 19.00. 21.30), Alvin the Chipmunks (14.00), Horton (16.15), Step Up 2 (18.45) en 27 dresses (21.45) Maandag 28 april: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Texel'94 houdt ledenvergadering in de eigen kantine aan de Haffelderweg in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (13.45), Zomerhitte (16.00). 19.00, 21.30), Alvin &the Chipmunks (14.00), Horton (16.15), Step up 2 (18.45) en de Sneak Preview (21.45) Dinsdag 29 april: Om 10.00 uur begint bij Ecomare een schilderactiviteit voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Reserveren bij Ecomare, 317741 Om 12.00 en 14.00 uur begint in Eco mare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur 'Kinder theater Feestrestaurant'. Entree (voor stelling en buffet) €17,-. Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 14.15 uur een theatervoorstelling met één boerin en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree €5,-, In De Buureton aan de Beatnxlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijks Alzheimer Café. Bart Plooy vertelt over zijn promotieonder zoek naar pijnbelevina bij dementie. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (13.45), Zomerhitte (16.00). 19.00, 21.30), Alvin the Chipmunks (14.00). Horton (16.15), Step up 2 (18.45) en 27 dresses (21.45) TES O TESO zet deze week geregeld een extra boot in. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten vandaag in Den Helder tussen 10.00 en 20.00 uur rekening houden met wachttijden van een half uur. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Thijs Bol is aan de Universiteit van Amsterdam cum laude afgestu deerd als Socioloog. Op 1 septem ber begint hij aan dezelfde univer siteit met promotieonderzoek naar onderwijsongelijkheid en arbeids marktposities. De Pilaar wint Raad een Lied Het team van De Pilaar heeft de laatste ronde van de muziekquiz Raad een Lied gewonnen. De eind zege, over de hele competitie, ging naar dezelfde deelnemers. Dat ging niet vanzelf, want de strijd met Reü nie FM was tot op de laatste avond erg spannend. Het verschil bedroeg uiteindelijk 49 punten. Samsam ein digde op de derde plaats, net voor het team van De Kuip, WET-radio werd vijfde, Sjans zesde en De Compagnie zevende. De nieuwe competitie begint in sep tember. Teams kunnen zich aan melden bij De Kuip en De Pilaar. Meer informatie staat op de website www.raadeenlied.nl. Technisch onderzoek van Nuon. wijst uit dat een zwakke plek in de as de oorzaak was van het uiteenklappen van de wind molen tijdens een storm februari jl.. Slijtage en de storm zorgden voor een combinatie van factoren waardoor de windmolen het uit eindelijk begaf. Wanneer de beschadiging aan de as is ontstaan is niet duidelijk. Wel blijkt dat het een zwakke plek was, waardoor gebruik van de windmolen extra slijtage aan de as tot gevolg had. Volgens een woordvoerder van Nuon blijkt uit het onderzoek dat de as op de dag van de storm voor tweederde was doorgesleten. Hier door raakte de as tijdens de storm uit het centrum. Normaal gesproken (Sudoku) treedt bij afwijkingen het remme- chanisme in werking. 'Helaas zit de remschijf op de as en werkte deze ook niet meer', aldus Folke Kusse van Nuon. De beschadiging aan de as is geen alledaags ver schijnsel. Hierdoor werd de as tij dens de periodieke controles niet automatisch geïnspecteerd. Tijdens deze onderhoudscontroles wor den bijvoorbeeld de bladen en het tandwiel gecontroleerd. Alle molens van hetzelfde type zijn stilgelegd. Dit geldt ook voor de overige drie windmolens die op de jachthaven in Oudeschild staan. Momenteel vin den gesprekken met de gemeente plaats of de molens moeten worden hersteld of dat er andere maatrege len moeten worden getroffen. Deze sudoku wordt u aangebod< door theater-restaurant Klif 12 ien Den Hoorn. De oplossing staat in komende vrijdag in de krant.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2