Oranje TEXELSE 3 COURANT Mei: maand in teken van energie Wethouders straks fulltime F amilieberichten Cor SéeJEo c/p l iutn( VRIJDAG 25 APRIL 2008 Wat ik zeggen wou... Face-lift Bij het zien van de kop 'Face-lift voor Den Burg-zuid' in de Texelse Courant van 18 april, sloeg oök mij de schrik om het hart. En naarmate ik verder las, werd dat er niet beter op Een project van meer dan 1,6 mil joen moet - ik citeer- 'een fraai staaltje steden- en landschapsbouw worden, een overgang tussen de dorpskern en het landschapsreser vaat. Nu vormt deze omgeving nog een rommelige en desolate barrière voor wandelaars en is ook niet leuk voor gebruikers en passanten.' Vreemd, een rommelige, desolate barrière, het is me nooit opgeval len. Ik prijs me alleen gelukkig in dit prachtige, rustgevende landschap te kunnen en mogen genieten. Want dat doe ik, en met mij vele anderen. Het is dieptreurig dat het gemeen tebestuur kennelijk geen oog heeft en niet op de bres staat voor dit waardevolle, unieke stukje Texel. Het getuigt bovendien van een ongelofelijke hypocrisie om te spre ken over de kwetsbaarheid van het Hogeberggebied en tegelijkertijd te kiezen voor een bebouwing met kantoren, woningen met praktijk aan huis, versterkte noord-zuidrou tes, waterpartijen en dergelijke. Het is van tweeën één: óf we laten de Hogeberg verkwanselen, óf we kiezen voor het behoud ervan en dat betekent voor mij: handen af van de Hogeberg. Bouwke Wichers, Den Burg. Op initiatief van de gemeente, de stichting Duurzaam Texel en TexelEnergie staat de komende meimaand in het teken van ener gie. De Texelaars zullen daarbij worden gestimuleerd zorgvuldig met energie om te gaan en kennis te maken met energiebesparende maatregelen en alternatieve ener giebronnen. Texelse ondernemers zijn uitgeno digd energiebesparende producten onder de aandacht van het publiek te brengen. Daarnaast zijn er diverse activiteiten zoals de Duurzame Ener- giebeurs op 23 en 24 mei, lezingen en een fietstocht. Uitgebreide infor matie is te vinden in het magazine Meimaand-Energiemaand dat op 29 april met de Texelse Courant wordt verspreid. Het magazine kan ook worden afgehaald in het raadhuis en bij de Stichting Duurzaam Texel in de Warmoesstraat. Aan de activiteiten is een prijsvraag verbonden waarbij 'energiebewus- te' prijzen zijn te winnen, zoals een rugzak of schoudertas met een zon nepaneel waarmee een mobieltje of laptop opgeladen kan worden. De prijsvraag is te vinden in de Texelse Courant van dinsdag 29 april. Ant woorden op de vragen zijn te vinden in Meimaand-Energiemaand en op de websites www.duurzaamtexel.nl en www.texel.nl. Wethouder bij de gemeente Texel wordt een volledige baan. Als de raad ermee instemt, zullen Gede puteerde Staten worden verzocht ermee akkoord te gaan dat de drie wethouders na de verkiezin gen van 2010 voor 100 procent (40 uur per week) in dienst zijn bij de gemeente en daarnaar ook worden betaald. Thans is de zogeheten tijdsbeste dingnorm van de wethouders 75 procent. Het is de bedoeling dat daar al per 1 januari a.s. 90 procent van wordt gemaakt. Die tussenstap is nodig in verband met de ver plichtingen van de huidige wethou ders Nico Kikkert en Peter Bakker jegens hun andere werkgevers. Het gaat in feite om erkenning en salariëring van de huidige praktijk. De wethouders besteden aan de uitoefening van hun functie veel meer tijd dan de 27 betaalde uren die hen per week zijn toegemeten. De afgelopen jaren is de druk van het ambt aanzienlijk toegenomen, een gevolg van nieuwe uitvoe ringstaken waarmee de gemeenten worden belast. Er wordt meer over legd, vooral met betrekking tot de grote projecten die de gemeente op stapel heeft gezet. Veel vaker dan vroeger moet ergens op het vasteland worden deelgenomen aan vergadenngen met de daarmee gepaard gaande reistijd. Op Texel is bestuurlijk veel meer gaande dan in een andere plat telandsgemeente van rond 13.700 inwoners. Van hogerhand werd al jaren geleden erkend dat de bestuurlijke 'zwaarte' is te verge lijken met die van een gemeente van 14.000 tot 18.000 inwoners. Mede op grond van het rapport dat Bureau Berenschot heeft uitge bracht over de arbeidsintensiviteit van het bestuurlijke en ambtelijke apparaat wordt nu gevraagd Texel te beschouwen als een gemeente met 18.000 tot 24.000 inwoners met de daaraan verbonden financi ële faciliteiten. Het verzoek dat naar Gedeputeerde Staten gaat, is door de burgemees ter al eerder mondeling aan de orde gesteld. Daarbij bleek een welwil lende houding, zodat het college goede hoop heeft op inwilliging. Bel of mail voor informatie over de vakantieweken met Stichting Mens en Samenleving: (0318) 48 51 83 ofinfo@smsvakanties.nl. U kunt ook een kijkje nemen op www.smsvakanties.nl. Voorbij gaat het donker, het licht zal komen. Het licht van God blijft tot in eeuwigheid. In dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van onze lieve moeder en oma Cornelia Catharina van der Slikke-Koorn Corrie weduwe van Pieter van der Slikke Piet en Corry Debby Wendy en Rikus, Desiree. Michelle Jaap en Ria, Ariena, in herinnering Dennis en Nathalie, Melissa. Wesley Arjen en Frouwke, Tristan. Romijn Andrew en Christina Riet en Jan Bianca en Rob, Max. Lynn Marcello en Robert, Isabelle, Laura, Thirza Liesbeth en Peter, Leanne, Sara Gerard en Ria Peter-Jan en llona Koen en Saskia Maartje Theo en Gea Daan Thijs en Annemarie Grieta en Kees Sjoerd en Afra Melle en Jasperina Jette .Gollards" k. 138 DeZes 12 te Den Burg Moeder is op haar kamer. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 25 april van 19.30 tot 20.30 in de Carrousel van de „Gollards" en na afloop van de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op zaterdag 26 april om 14.00 uur in de NH-kerk van Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Correspondentieadres: Fam. T. v.d. Slikke, Schoorwal 29,1791 HM Den Burg. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Langs deze weg willen wij al het personeel van de „Gollards" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder, tevens bedanken wij de huisartsen dr. Dros en dr. Hoekstra familie van der Slikke Mijn lieve dappere moeder. Ik koester ze in mijn hart, mam. Onze laatste jaren samen. Omdat ik zag hoe je genoot van alle aandacht en zorg die je kreeg van je kinderen. Kinderen waar je, als vanouds, mee pronkte. Ik koester ze, mam. Die jaren dat ik dichter bij je kwam dan ooit daarvoor. En waarin ik je veel heb kunnen teruggeven van wat jij me gaf. Liefde zonder woorden. Je trotse dochter, Grieta Liefde en herinnering leven altijd voort. Lieve Oma, Wat zullen wij u missen. Bianca en Rob, Max, Lynn Marcella en Robert Isabelle, Laura, Thirza Liesbeth en Peter Leanne, Sara Lieve Oma van der Slikke Waar u ook bent. Ik zou het niet weten. Niet in tijd of afstand te meten. Maar ik heb u bij me, Diep in mij. Daarom bent u steeds dichtbij. Sjoerd, Afra Melle, Jasperina Jette Lieve oma van de krantjes Is het zon of is het regen? Valt het leven soms wat tegen. Ik kijk naar de hemel. Ik zie een ster, u bent nu mijlenver. Ik kan het niet geloven, u bent nu hierboven. Ik kan maar niet vergeten hoe veel ik van u hield. Désirée en Michelle Dag lieve Oma We zullen u missen Daan, Thijs en Annemarie Nooit meer samen naar de verjaardag Van ons is heengegaan onze lieve schoonzus Corrie van der Slikke-Koorn Nelie Beumkes-van der Slikke Jopie Plaatsman-van der Slikke Dinsdag 22 april kregen we het bencht dat is overleden onze oud medewerkster Juf S.C. Hazewinkel Oud onderwijzeres van de dr. Jac. P. Thijsseschool in Den Burg Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders van de gemeente Texel. Wij hebben kennisgenomen van het overlijden van Juf S. C. Hazewinkel Oud onderwijzeres van de dr. Jac. P. Thijsse school in Den Burg Zij is vele jaren een betrokken leerkracht op onze school geweest. Voor onze oud-leerlingen was zij een liefdevolle juf. Schoolteam dr. Jac. P Thijsseschool Een schip achter de honzon is niet weg, we zien het alleen niet meer. Na een oneerlijke en moedige strijd die hij niet kon winnen en dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, is tot ons groot verdriet overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en mijn opa Nico Krop 14 april 1944 24 apnl 2008 Haarlem: Mieke Krop - Firing Spaarndam: Marjan en Maurice Assendelft: Henny en Esther Demi" en Boy* Noa De crematie vindt plaats op dinsdag 29 april om 15.45 uur in het crematonum "Westerveld", Duin- en Kruidbergerweg 2-6 te Dnehuis. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren en het samenzijn in de stijl van Nico met een drank je. Wanneer wij iemand vergeten zijn een rouw kaart te sturen, hopen wij u op deze wijze uit te nodigen. Bij voorkeur witte bloemen. Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JAN HUIJDINK zeggen wij u hartelijk dank Annie John en Joke Liza Fleur Den Burg, april 2008 Echt afscheid nemen van iemand die je dierbaar is, is erg moeilijk. De vele kaarten, telefoontjes, bloemen en uw aanwezigheid hebben ons zeer gesteund en doen beseffen dat hij niet alleen voor ons. maar ook voor anderen veel heeft betekend. Het geeft ons de moed en kracht om verder te gaan nu JUR GEERTSEMA er niet meer is. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. P Geertsema- Spigt Christa en Peter Joke Texel, april 2008 De voordeur blijft dezelfde De bewoners ook! Toch verandert er iets... maken van hun trouwplannen werkelijkheid op 10 mei 2008 om 1 5.30 uur in het stadhuis van Texel. U bent van harte welkom om ons te feliciteren op onze receptie tussen 19.00 en 20.30 uur in de schuur aan de Schilderweg 257 te Oudeschild. Na een heerlijke vakantie bij onze dochter in Sao Paulo te hebben doorgebracht zonder een enkel probleem, kreeg Klaas opeens last van zijn onder rug. Het lukte hem niet zelf de pijn te bestrijden en hij belandde in het Gemini Ziekenhuis. Verder on derzoek, o.a met MRI, wees uit dat het niet goed zat. Een botboring volgde, en op de uitslag moet tien dagen gewacht worden. Maandagmiddag 21 april ontving hij die uitslag: non-hodgkin lymfoom. Deze lymfklierkanker is te genezen, maar het zal een lange en moeilijke tijd worden.In afwachting van deze uitslag is hij donderdag 17 april naar huis ge komen. Nu wachten we op een oproep van het VU- ziekenhuis voor verdere behandeling. Wij danken een ieder die al een kaartje heeft gestuurd, die een kaarsje brandt en bidt. Al die positieve gedachten doen ons goed. Met warme groet, Henri Eissen-Jansen Iedereendie op welke wijze dan ook, fieeft bijgedragen c onze gouden tmiifoft tor'een feest te maken, daarvoor on bartefijke dank. Ina en-jan van Tunen Zuidfiaffel Geef ons je hand w(j geven je het zand van het strand, van de rand van het land, waar je op leeft Sep is geboren! 20 april 2008 Gas, Muriëlle Barend Esra Eelmian De Ruyterstraat 82 I7<?2 AL Oudeschild 36 59 36 Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Tuincentrum Eureka, hét adres voor binnen en bui ten tuinieren. Bloemendagen, za terdag 3 mei voor €16,- pp.Tel.315555 of texei- tours.nl Tarzan De Musical. zondag 16 november. Tel.315555 of www.texel- tours.nl Tuincentrum Eureka, hét adres voor binnen en bui ten tuinieren. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588 Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Huis te koop/te huur? Verplicht energielabel info@epatex.nl 314849 KarweiServiceTexel.nl Een dienstverlenend be drijf. De helpende hand voor al uw karweitjes.Tel. 0650582181 Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Geox kids schoenen met gratis macic Game. Mantje Lifestyle Stores. Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grisnigt. tel. 312299. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl GEZOCHT schoonma kers voor bungalowpark in Oosterend Tel. 318906 DROS BAKKERIJ Kogerstraat 44 - Den Burg Uw bakker op de hoek Aankomende week: 1 Obdammer Zonnepit van €2,05 voor €1,50 6 Krentenbollen van €1,98 voor €1,25 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Nieuwe collectie Another Woman. Mantje Lifestyle Stores. Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020, 24 uur per dag bereikbaar. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier Tel. 315001/06- 20073394 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Flitsende collectie Titan koffers Mantje Lifestyle Stores. GEZOCHT schoonma kers voor bungalowpark in Oosterend Tel. 318906 'Kostenpost bloemen' te hoog? Kwaliteit te laag? Bel 06-24847187 De Ro- zenman. GEZOCHT schoonma kers voor bungalowpark in Oosterend. Tel. 318906 tompoezen of soezen bestel ze bij lExet www.texelcatering.nl tel. 0222-313791 Dirty Dancing Musi cal. zondag 19 oktober. Tel.315555 of www.texel- tours.nl Ciske de Rat. zondag 2 november.Tel.315555 of www.texeltours.nl Libelle Zomerweek, don derdag 22 mei.Tel.315555 of www.texeltours.nl Not the Same nieuwe voorjaarsmode. Mantje Lifestyle Stores. Kipling mooie collec tie tassen en rugzakken. Mantie Lifestyle Stores Power Yoga José de Bloois, tel 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelsea'utopa- gina.nl Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Stretch- jeans 2 voor 50,= Rabbit Habit. We- verstraaat 39 Den Burg. www.texeltoerist.nl Met de meest actuele evene mentenagenda. AB Noord-Holland zoekt voor op Texel diverse nieuwe collega's, zoals hoveniers medewerkers groenvoorziening, agra risch medewerkers vee houderij en stratenmakers. Kijk voor meer informatie over onze actuele vacatu res op www.abnoordhol- land.nl of bel met onze vestiging op Texel: 0222 Bent u een dagje ouder? En wilt u er toch uit? Geniet dan van een mooie vakantie in Nederland. Er kan meer dan u denkt! Stichting Mens en Samenleving

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3