Leven en dood in theater de Dennen Cjrocn ThwartsJexeU in het harL, Karseboom verlaten Jarige tractor in zonnetje gezet Koger pinautomaten leeg Geld was wel besteld, maar niet afgeleverd OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12271 DINSDAG 6 MEI 2008 T E X E LS E™COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg De pinautomaten in De Koog heb ben het tijdens het eerste drukke weekend van het jaar laten afwe ten. Vrijdagavond was de eerste al leeg, zaterdagochtend kon ook bij de andere twee niet meer wor den gepind. Volgens één van de banken was het geld wel besteld, maar is het niet bij de automaat afgeleverd. Ondernemers in het dorp zijn boos, omdat zij zich hadden voorbereid op de komst van veel toeristen. Horecaondernemer Paul van Dijk schat dat de economische schade behoorlijk is. 'De schappen lagen vol, de koks stonden te popelen en de ondernemers wreven in hun handen om vervolgens uit elkaar te barsten van kwaadheid over de lege pinautomaten.' De onderne mers begrijpen niet dat de pinauto maten niet op tijd waren bijgevuld, terwijl daar vorig jaar met de banken over was gesproken. Een inder haast opgehangen briefje dat men bij Samsam voor €0,50 kon pinnen, bood maar kort soelaas. Vrij snel was dit café door zijn contanten heen. 'Vanaf begin dit jaar zijn door Rabo bank Noord-Holland Noord diver se maatregelen genomen om het gebruik van geldautomaten op Texel goed te laten verlopen', zo laat een woordvoerder van de bank weten. 'Het informeren van alle betrok ken partijen over bepaalde werk zaamheden of het aanbieden van alternatieve opties is een onder deel van deze maatregelen. Op 20 januari zijn zelfs enkele geldauto maten geheel vervangen om sto ringen zoveel mogelijk te beperken. Afgelopen zaterdag is een extra geldbestelling gedaan om in het werkgebied voldoende geld via de automaten aan te kunnen bieden. Speciaal voor Texel is hier extra aandacht aan besteed omdat wij eerdere, vervelende ervaringen wilden voorkomen. Dat het geld vervolgens door de geldleverancier niet bij de betreffende automaten op Texel is afgeleverd betreuren wij. Met de waardetransporteur zijn wij op dit moment in onderhandeling hoe dit in de toekomst kan worden voorkomen.' Bij de overige banken (ABN-AMRO en Postbank) lukte het gisteren niet om een reactie los te krijgen. ■Aim* Sjoerd Ruares overhandigt Frits Langeveld de sleutels van de Karseboom. omdat het pand anders vanaf 1 mei niet meer verzekerd zou zijn. Het was daardoor te link om er langer in te blijven. Volgens Ruares hebben circa 25 tot 30 jongeren (tussen de 16 en 25 jaar) geregeld van de Kar seboom gebruik gemaakt om elkaar te ontmoeten. Om dat laatste was het de krakers naar eigen zeggen te doen; zij wilden duidelijk makeri dat voor jongeren van hun leeftijd op Texel niet echt een eigen plek is. Volgens Ruares wordt nu gewerkt aan een manifest om die bood schap ook aan de politieke partijen over te brengen. De Karseboom is inmiddels voor opslag verhuurd. De kraak van de Karseboom aan de Groeneplaats is voorbij. Sjoe rd Ruares, één van de krakers, leverde in de nacht van dinsdag op woensdag officieel de sleutel in bij eigenaar Frits Langeveld. De actie werd om middernacht beëindigd met vuurwerk en de ver spreiding van een hoop rook in het gebouw. Enkele jongeren die de beëindiging bijwoonden, leken serieus in de veronderstelling dat het pand in de fik zou worden gestoken. De Texelse jongeren die erin zaten, hebben de Karseboom verlaten Pepperspray brengt Texelaar tot bedaren De politie heeft zaterdagnacht pepperspray moeten tegen een 36-jarige man uit De Koog. Die probeerde de aanhouding van zijn 18-jarige broer te voorkomen. De 18-jarige Koger werd ervan ver dacht eerder die nacht in een café een 16-jarige jongen uit Den Burg een vuistslag op zijn neus te heb ben gegeven. Agenten besloten de man aan te houden en voor verhoor mee te nemen naar het bureau, toen ze hem door de Dorpsstraat zagen lopen. De Koger, die dronken was, verzette zich volgens de politie echter hevig. Hij pakte een hek vast en wilde niet dat hij handboeien om Het leidde tot tumult omdat twee vriendinnen van de Koger zich ermee ging bemoeien en de hulp van de oudere broer, die in de buurt was, inriepen. De twee agenten die de man wilden inrekenen, hadden inmiddels assistentie van vier ande re agenten die de oudere broer uit de buurt probeerden te houden. Toen dat met lukte, spoten ze pep perspray in het gezicht om hem tot bedaren te brengen. Pepperspray is een gas met hete chilipoeder. De twee werden daarna alsnog naar het bureau meegenomen, waar ze een proces-verbaal kregen. De 16-jarige jongen deed zondag ochtend aangifte. Hij had vermoe delijk een gebroken neus, want zijn reukorgaan stond scheef. stokoude koning (Hans Oosterhaven) wordt op het Turfveld omringd door zijn de koningin (Els Wennekendonk), lakei (Chnstme Koersen) zijn kok (Marion Barth) De Dennen vormden zaterdag- een stokoude koning een reis door directe omgeving elkaar versterk- gevonden. En zonder hem zouden avond het decor van een open- zijn rijk. Rondom het Turfveld wer- ten. Centraal in het verhaal stond die, zo vreesde hij, er ook met meer luchtvoorstelling van het nationaal den op diverse plekken de thema's het gegeven dat de oude koning komen. Elders in deze krant meer park en Ecomare. Circa honderdvijf- leven en dood aangeroerd. Het leid- maar niet dood wilde gaan. Hij wilde over de natuurvoorstelling die voor tig bezoekers maakten in groepjes de -tot een bijzondere voorstelling niet omdat hij nog geen oplossing het eerst werd opgevoerd, onder leiding van de ministers van waarbij muziek, spel, dans en de voor alle problemen in zijn rijk had Oosterender krijgt klappen Twee inwoners van Den Burg (28 en 35 jaar oud) hebben vrijdag ochtend een 28-jarige man uit Oosterend in zijn huis klappen verkocht. Zij verdenken de man ervan dat hij al langere tijd de familie van de 28-jarige man telefonisch lastig valt. De twee vonden het tijd hem een lesje te leren. Ze drongen via een onafgesloten achterdeur zijn woning aan de Mulderstraat binnen en gaven hem met gebalde vuisten een paar klappen. De Oosterender hield daar zwellingen aan zijn hoofd, twee blauwe ogen en een afgebro ken tand aan over. De politie hield de twee Texelaars aan, nadat het slachtoffer aangifte had gedaan. De twee mannen gaven op het bureau toe dat ze het recht niet in eigen hand hadden mogen nemen, 's Middags werden ze met een pro ces-verbaal naar huis gestuurd. Ze moeten de schade die de Oosteren der heeft opgelopen vergoeden. Broers opgepakt na uitdaging Drie broers uit Schijndel en Sint- Oedenrode zijn woensdagnacht aangehouden in De Koog, nadat VVD wil extra raad over tunnel De WD heeft een extra raadsver gadering over de tunnelplannen van de gemeente Den Helder aan gevraagd. De liberalen hebben daarvoor een verzoek ingediend bij burgemeester Joke Geldorp. De WD wil praten over de onrust die de plannen op het eiland teweeg hebben gebracht. De aanleg van een tunnel wordt seri eus genoemd in een rapport waarin diverse toekomstvisies op de haven van Den Helder worden beschreven. Het staat in één van de meest geam bieerde visies. Wanneer de extra raadsvergadering wordt belegd, was gisteren nog niet bekend. De Hel- derse raad bespreekt maandag 26 mei het rapport. een paar Texelaars hen tot een vechtpartij hadden uitgedaagd. Dat gebeurde rond 3.45 uur in de Dorpsstraat. Er vielen over en weer enkele klappen, waarbij een 17-jari- ge jongen uit Den Burg een gat in zijn hoofd en een hersenschudding opliep. Hij moest met de ambulance naar huis worden gebracht. Nader onderzoek wees volgens de politie uit dat de Brabantse broers niet op ruzie waren uit waren geweest, maar zichzelf hadden moeten verdedigen nadat ze waren uitgedaagd. Na een verblijf van een paar uur op het poli tiebureau mochten ze verder met hun vakantie. Man betrapt met wiet en speed De politie heeft woensdagavond een 32-jarige man uit Oosterend betrapt op het bezit van drugs. Dat gebeurde toen hij op zijn brom mer de Parkstraat inreed, terwijl die in verband met Koninginnedag nog gesloten was. De agent die de Oosterender aanhield, wist dat hij in softdrugkringen verkeert en vroeg hem wat hij bij zich had. Dat leverde 13 zakjes met wiet en een wikkel met speed op. De drugs werden in beslag genomen. De politie ontdekte tegelijkertijd dat de bromfiets was opgevoerd Hij deed mee aan trekkertre- kwedstrijden, werd gebruikt om te gaan stappen, maar bewees vooral zijn diensten op het land. De familie Witte zette dinsdag een tractor in het zonnetje die op de kop af 25 jaar geleden in gebruik werd genomen. Dat een tractor een kwart eeuw bestaat, is op zich weinig opziend- barend. Voor de familie Witte was het echter een bijzonder moment dat ze niet stilletjes voorbij wilden laten gaan. Vooral Marcel Witte niet die als 16-jarige voor het eerst in het 72 PK tellende landbouwwerktuig (een 745 XL International) mocht plaatsnemen. Hij raakte volledig verknocht aan de tractor die dinsdag versierd met slingers en linten een mooi plekje op het erf had gekregen. Door pro blemen met zijn knie moest hij het geschakelde voertuig zes jaar gele den aan Hendrik-Jan Ploeg verko pen, maar het liefst had hij er nog in gereden. 'Ik rijd nu op een andere, maar je eerste tractor blijft toch het fijnst om in te rijden. Dit was des tijds één van de eerste tractors met een cabine, waardoor je niet meer de hele dag in de regen of de kou op het land hoefde te zitten.' De tractor werd niet alleen gebruikt voor de landbouw. Witte deed mee aan diverse trekkertrekwedstrijden en in zijn jongere jaren wilde hij ook nog wel eens met de tractor gaan stappen. 'Dan zette je hem maar ergens om het hoekje neer. Na afloop reed je er wel heel goed mee terug naar huis.' Hoewel de tractor inmiddels 13.000 uur heeft gelopen, zit nog steeds de originele motor erin. 'Dat is wel bijzonder, want normaal gaat die gemiddeld 10.000 uur mee.' Dat de tractor, destijds gekocht bij Bonne Mechanisatie, nog steeds in de buurt van de boer derij actief is, is volgens Witte een mooie bijkomstigheid 'Hij had ook van het eiland af kunnen gaan, maar dat >s gelukkig niet gebeurd T E X E LS H 'COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Willem Kikkert De feestcommissie van Den Hoorn heeft Koninginnedag aangegrepen om Willem Kikkert in het zonnetje te zetten. Met een knipoog naar de lintjesregen werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Meierblis. Pagina 2 Orgelman 'Veel mensen danken hun leven aan iemand zoals Peter.' Aldus één van de steunbetuigingen aan het adres van Peter Kaan. Bij velen bekend als 'de man met het orgeltje' zamelde deze markante Texelaar sinds 1980 geld in voor de KNRM. De orgelman uit Den Burg overleed vorige week dinsdag op 52-jarige leeftijd. Pagina 3 m Herdenking De hervormde kerk zat vol en veel Texelaars en toeristen waren naar de Algemene Begraafplaats geko men om tijdens Dodenherdenking zondag hun respect voor de slacht offers van de Tweede Wereldoorlog en latere vredesmissies in het bui tenland te tonen. Pagina 5 Koninginnedag Een echte balkonscene, spelletjes, vrijmarkt en veel zon. Koninginnedag was een feestelijke aangelegenheid, met als traditioneel sluitstuk het aansteken van de meierblis, aard appels poffen en gezelligheid rond de brandstapel. De Texelse Courant stelde een kleurige foto-impressie samen. Pagina 7 en twee gladde banden had. wat eveneens bekeuringen opleverde. Borrelbus De borrelbus rijdt sinds zaterdag weer over het eiland om stappers in De Koog veilig thuis te brengen. De bus vertrekt tot september elke zaterdagnacht om 3.45 uur vanaf de Nikadel (nabij de Lidl). Hij rijdt naar Den Burg, De Waal. Oosterend en Oudeschild. De kos ten zijn €3,- per persoon. Kaartjes zijn te koop in de bus. De exploi tatie is net als voorgaande jaren in handen van Texeltours van de familie Slikker 88-jarige wordt biljartkampioen De 88-jarige Jan Huisman is don derdag in De Witte Burcht kampi oen geworden van biljartclub TOG. Tweede werd Theo Dogger, de der de plaats werd gedeeld door Han Keijser en Kees Kuip Het hoogste gemiddelde (2,75) werd gespeeld door Adrie Barhorst, de hoogste serie (29 caramboles) door Dick Kalverboer. De wedstrijdleider wist te melden dat dit jaar 68.624 caram boles werden gemaakt, gemiddeld 1,23 per beurt. De vereniging, voor biljarters van 55 jaar en ouder, moest in februari afscheid nemen van Gerrit Kikkert, met 96 jaar de nestor van de club, die om gezondheidsredenen moest afhaken. Verder spraken de leden hun waardering uit voor de vrijwil ligers van de Witte Burcht, die de biljarters van alle clubs op tijd van hun natje en droogje voorzien. TEXF.I.SI Ol RANI Wij zijn met spoed opzoek naar een BEZORGERS die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in het gebied tussen Den Burg Oudeschild en Oosterend Hier wonen ongeveer 120 abonnees. Het bezorgen van een gedeelte is ook mogelijk, bijv. pmg. De Waal, Oosterend of Den Burg/ Oudeschild! De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur a/d Spinbaan worden afgehaald. Bel voor info naar: Ed Witte, 362600 Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg !e»el Groen-zwart Hollands... ...IN HET HART

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1