Verwarring over eerbetoon Willem Kikkert Levensverhalen over deuren La Ocasión in kerk De Waal TEXELSE 2 COURANT Agenda TES O Een onderonsje tussen Willem Kikkert en burgemeester Joke Geldorp. Op de voorgrond de Meierblis Memorial Award. De feestcommissie van Den Hoorn heeft Koninginnedag aangegrepen om Willem Kikkert in het zonnetje te zetten. Kikkert verdiept zich al jaren in de geschiedenis van het dorp. Samen met professor Kees de Jager schreef hij het boek Van het Clijf tot Den Hoorn, over het ontstaan van de zuidpunt van Texel. Daarnaast publiceert hij samen met De Jager maandelijks in dorpsblad De Hoorn der. Waardering was er ook voor zijn werk als voormalig eigenaar van kinderboerderij De Mient, waarmee hij enorme aantallen kinderen uit Den Hoorn en van gasten vele ple zierige uurtjes heeft bezorgd. Met een knipoog naar de lintjesregen werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Meierblis en ontving hij in het dorpshuis uit handen van bur gemeester Joke Geldorp de Meier blis Memorial Award. De huldiging kreeg een merkwaar dige wending toen de Kabelkrant 's avonds meldde dat Kikkert een koninklijke onderscheiding had gekregen en daar een dag later op terugkwam met de medede ling onbedoeld te hebben meege werkt aan een 'ludieke grap' van de feestcommissie. 'Wij betreuren het dat onze lezers net als wij op het verkeerde been zijn gezet', aldus de Kabelkrant. Ook Kikkert zelf, zo bleek achteraf, was even in verwar ring gebracht. 'Bepaald bedoeld als klare wijn/ maar met een afdronk van azijn/ vloeit deze drank mij door de aderen/ als voedingsbron voor dit kwatrijn', dichtte hij in een ingezonden brief, die elders in deze krant staat afgedrukt. De bedenkers van het huldeblijk - Janien de Bruijn, Gitta Witte, Jolan- da van Tunen, Winanda Goënga, Salko de Wolf en Jan Willem van Duijn - hielden er 'een raar gevoel' aan over. 'Vorig jaar, vlak nadat we in de feestcommissie waren geko men, leek het ons een goed idee een dorpsgenoot in het zonnetje te zetten. Iemand die nooit zo op de voorgrond treedt, maar dat eigenlijk wel verdient. Dat was toen Cor Piet Drijver, die ondanks zijn hoge leef tijd nog dagelijks in zijn drie tuinen werkt. Op dat initiatief werd toen zo enthousiast gereageerd, dat we het dit jaar wilden herhalen. Over Willem Kikkert was iedereen het snel eens. Niet alleen wegens zijn vakman schap, maar ook voor zijn betekenis voor en betrokkenheid bij het dorp. Het uitreiken van een zelfgemaakte oorkonde en dito award of bokaal is inderdaad ludiek bedoeld, maar wél met de serieuze bedoeling waarde ring te tonen.' Peter Ampt exposeert In het kader van het vertelthea ter Springtij(d), waarin ouderen hun levensverhaal vertellen, is van 13 tot en met 22 mei in de foyer van de Muziek- en Dansschool een ten toonstelling te zien van fotograaf Peter Ampt. Hij liet zich voor deze expositie inspireren door het thema van.het verteltheater, deur, en foto grafeerde deuren uit alle windstre ken. Zijn foto's kenmerken zich door pure lijnen, vlakken en kleuren. De beelden hebben een bijna grafische vorm. De expositie is tijdens de openingsuren van de school gratis te bezichtigen. Koninginnedag Het was weer genieten van de bovenste plank. Het weer werkte geweldig mee en iedereen ging er voor. Ik ging de straat op met het voornemen me dit jaar niet al te veel in verleiding te laten brengen door al die fantastische spotkoopjes en waratje, het is me bijna gelukt. Jammer natuurlijk voor de kooplui, maar zo houden ze voorraad voor een volgende markt en dat is toch ook leuk? De hoek Parkstraat/Weverstraat was voor het echte oranjegevoel. Iedere keer wanneer het Wilhel mus aanzwol en Willem Alexander en zijn stralende Maxima wuivend op het bordes verschenen, lag ik in een deuk. Geweldig, hoe verzinnen ze het. Andere crea tieve geesten die mijn lachlust opwekten waren twee jongeman nen die achter een gasstel zak jes gebakken lucht trachtten te verkopen. Er werd onderhandeld en gesjacherd, lang gezochte hebbedingetjes ontdekt, soms tot korte teleurstelling al in het bezit van een andere gelukkige vinder, maar dat mocht allemaal de pret niet drukken. Koninginnedag, wat een heerlijk feest. Met als klap stuk de meierblis. Een hapje, een drankje mee en goed gezelschap. Als laatste daad offerden wij rond middernacht onze versleten tuin stoelen en de oude fauteuil (nog een erfstuk van mijn opa) om nog even het vuur te zien opvlammen en ver na twaalven rolden we stinkend als gerookte bokkingen weer het huis binnen. En dan het stralende weekend, ledereen rende uitgelaten als een dol veu len naar buiten de wei in, einde lijk lente, kwam 's avonds met een verbrande kop weer thuis en had genoten. We zijn opgeladen en kunnen er weer even tegen. Hard nodig nu we zo schokkend geconfronteerd worden met de tunnelvisie van Den Helder. Pien Verberg Bibliotheek leidt medewerkers op Voor doorstromers uit het VMBO gaat in september bij het ROC een opleiding tot bibliotheekmede werker van start. De bibliotheken willen met deze opleiding voorko men dat op termijn een tekort aan medewerkers ontstaat. Ook wil len zij op deze manier inspelen op de veranderende dienstverlening. De deelnemers aan de opleiding worden opgeleid om klanten in de bibliotheek te helpen de benodigde informatie te vinden te zoeken en die verder te verwerken. Zij leren werken met media als internet, boe ken, tijdschriften en DVD's. Ook het adviseren over de aanschaf van boeken, software en andere media maakt deel uit van de opleiding evenals het geven van voorlichting, het rondleiden van groepen en het organiseren van activiteiten en cur sussen. Het theoriegedeelte van de (drieja rige) opleiding vindt plaats bij het ROC van Amsterdam en het ROC Midden Nederland. Op www.rocva. nl of www.rocmn.nl kunnen geïn teresseerden meer informatie krij gen over de opleiding. Informatie is ook beschikbaar in de bibliotheek. Dankzij een samenwerking tussen de bibliotheken en het ROC zijn deelnemers verzekerd van een sta geplaats. Bingo voor jeugdclub In het Eierlandsche Huis wordt vrij dag 16 mei een grote bingo- en verlotingsavond gehouden voor de recent opgerichte jeugdclub van De Cocksdorp. De avond begint om 19.30 uur en is toegankelijk voor zowel jong als oud. De opbrengst is bestemd voor de jeugdclub, zodat er leuke activiteiten met de kinderen kunnen worden ondernomen. Concert DEK Muziekvereniging DEK uit Den Hoorn geeft dinsdag 20 mei een concert in de kerk van Den Hoorn. Voor de leerlingen zal het de eerste keer zijn dat zij zich presenteren, zij spelen samen met het grote orkest Rockin' Juniors en First Jazz. Verder speelt het orkest de bekende num mers Eres Tu, Tequila en La Stona Het concert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Discozwemmen Het discozwemmen is terug in Cal- luna. Zaterdag 17 mei kan er tussen 19.00 en 22.00 uur op muziek in het zwembad bij De Koog worden gele gen. De entree kost €5,-. kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Calluna of via www.teambuil- dingtexel.nl van Morten Eschweiler uit Den Burg. Om de discussie over de tunnel naar Den Helder een podium te geven, is Martin Splinter uit Den Burg de website www.texeltunnel.nl gestart. Op de site een forum, waarin over het plan van gedachten kan worden gewisseld. Ook worden er relevante nieuwsberichten geplaatst. Avond over kankerpreventie Gynaecologen van het Gemini Zie kenhuis geven donderdag 15 mei informatie over de preventie van baarmoederhalskanker, een metho de die alleen kan worden toegepast bij meisjes en jonge vrouwen van 9 jaar tot 26 jaar. De avond is dan ook speciaal bedoeld voor hen, hun ouders en/of verzorgers. De bij eenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De toegang is gratis, vooraf aanmelden is noodzakelijk. Aanmelden kan via het Patiënten servicebureau. tel. 0223-696346, e- mail: psb@gemini-ziekenhuis.nl. Lespakket over tallships In de aanloop naar de Tall Ship Race, die op 20 augustus Den Helder aandoet, hebben de basis scholen een programmaboekje ontvangen met projecten, work shops en voorstellingen. Het lespakket is samengesteld door Triade en de KopGroep Bibiothe- ken, waarvan ook de bibliotheek in Den Burg deel uitmaakt. Leerkrach ten kunnen een themacollectie aan vragen met boeken over schepen, scheepvaart en piraten. De school kan zich inschrijven voor program ma's waarbij kinderen hun eigen flessenpost maken of in het verhaal van Joris in de Walvis duiken. Voor de onderbouw is de meespeelvoor stelling De zingende zeeman ontwik keld; de kinderen uit de bovenbouw kunnen genieten van een muzikale vertelling rond De scheepsjongens van Bontekoe. Daarnaast worden tal van andere activiteiten aangebo den, zoals zee-kijk-kastjes maken van materiaal dat de kinderen zelf op het strand hebben gejut. Leerkrachten en scholen die willen meedoen, kunnen zich nog tot 28 mei inschrijven. Vroege vogels Het IVN verzorgt zaterdag 10 mei een excursie voor vroege vogels. Deze gaat om 5.00 uur van start vanaf de parkeerplaats bij vakan tiepark Landal Sluftervallei aan de Krimweg nabij De Cocksdorp. verlaat Texel De Pinksterdienst van zondag is voorlopig de laatste dienst waarin dominee Duinkerken-Visser voor gaat in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Zij heeft een beroep aangenomen bij de doopsgezin de gemeenten Balk-Woudsend, Stavoren en Warns, waar zij per 1 september gaat beginnen. Tot die tijd heeft ze studieverlof en vakantie. Dominee Duinkerken trad in 2003 in dienst van de doopsgezinde gemeente Texel. De pinksterdienst wordt gehouden bij de boerderij van Jacob en Marga Keijser op de Hallerweg 33. Als het weer meewerkt buiten, anders in de grote schuur. De dienst begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. Het is de bedoeling dat alle bezoekers een eigen stoel mee nemen, maar er zijn enkele stoelen beschikbaar voor mensen die geen stoel mee kunnen nemen of op de fiets komen. Het wordt een dienst voor jong en oud, waarbij ook de kinderen van de zondagsschool aanwezig zijn. Open boerderijdag Tijdens de Campina Open Boer derijdag, die maandag tweede pinksterdag wordt gehouden, opent ook Noorderschorren aan de Schorrenweg de deuren. Het doel van de dag is bezoekers kennis te laten maken met het pro ces van melk tot zuivel. Om te leren hoe boter wordt gemaakt, kunnen kinderen zelf boter schudden. Ook mogen ze de koeien aaien, voederen en leren ze hoe een koe gemolken wordt. Verder kunnen ze naar har telust spelen op het erf en rondom de stallen en wordt een speurtocht gehouden. De open boerderijdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Rondwandeling Ouwe Hoorn De Lieuw houdt op donderdag 8 en maandag 12 mei rondwande lingen in de Ouwe Hoorn. De vereniging voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer heeft daar tuinwallen, kreken en het oude havensluisje hersteld. Tijdens de twee uur durende wandeling wordt niet alleen stilgestaan bij de geschiedenis van het gebied ten zuiden van Den Hoorn, maar ook bij de flora en fauna. De wandeling begint beide dagen om 13.30 uur op de kruising van de Watermolen- weg met de Stolpweg. Deelname is gratis. De Lieuw adviseert stevige wandelschoenen aan te trekken. Senioren uit Den Burg en Oos terend vertellen op 23 en 24 mei levensverhalen rond het the ma deur. Dit in het kader van Springtij(d), het verteltheaterpro ject van de Muziek- en Dans school. In Springtijfd) worden ouderen in het vertellen van levensverhalen en -wijsheden begeleid door docent Anneke Berghuis, die van de ver halen een verteltheaterstuk maak te waarin de deelnemers zelf de hoofdrol spelen. Het thema deur leverde bijzondere verhalen op over wie er allemaal door de deur kwam, wat open deuren waren en wat de deur dicht deed. Eén van de vra gen was wanneer de deelnemers de deur van hun jeugd achter zich dichttrokken. De vertelavonden in Den Burg en Oosterend zijn de eerste presen taties van Springtij(d) dat drie jaar zal duren en zal uitmonden in een documentair festival met optredens in diverse dorpen. De voorstelling in Den Burg wordt gehouden op vrijdag 23 mei in De Buureton en begint om 20.00 uur. De voorstelling in Oosterend, op zaterdag 24 mei, wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf. De toegang op beide avonden bedraagt €3,-. In de kerk van De Waal wordt zon dag het vierde en laatste Waalder Koffieconcert van het seizoen gehouden. Te horen is de groep La Ocasión met het programma Déjalo o Tómalo (te nemen of te laten). La Ocasión (zang, accordeon, gitaar, cello) speelt eigen arrangementen, geïnspireerd door de tangostijl van de jaren '30 en '40 (D'Arienzo, Di Sarli, Gardel) en moderne bewegin gen (Piazzolla, Pugliese en Yupan- qui). In De Waal worden werken van Gardel en de moderne meesters gespeeld. De Argentijnse tango, die tijdens het concert centraal staat, ontstond in het begin van de twintigste eeuw in Buenos Aires en werd oorspron kelijk gespeeld door nakomelin gen van zwarte slaven. De muziek vermengde zich met de dans en muziek van immigranten uit Europa en van caudillos, die op zoek naar werk naar de stad trokken. La Ocasión laat op treffende wijze de wereld van opwindende nach ten in doorrookte gangsterkroe gen, messentrekkende mannen en overspelige vrouwen, liefdesverdriet gesmoord in alcohol, heimwee en weemoed herleven De zanger weet met zijn donkere en gevoelige stem de dramatische teksten diep in het hart te laten doordringen, begeleid door het schrijnende geluid van de accordeon en opzwepend gitaar- en cellospel. Het concert begint om 16.00 uur, na afloop wordt koffie geschonken in het dorpshuis. De toegang bedraagt €7,- (kinderen €3,50), kaarten zijn DINSDAG 6 MEI 2008 Discussie tunnel Ds. Duinkerken Dinsdag 6 mei: In bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg worden de hele maand afge schreven boeken, DVD's en video's verkocht. Om 6.00 uur begint een excursie door de duinen. Met de boswachter wordt de ontwakende natuur ontdekt. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur het 'Kin dertheater Feestrestaurant'. Entree €17,- (inclusief buffet). In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Het is de laatste van dit seizoen. Na afloop stellen de deelnemers de goede doelen vast. Deelname kost €3,50 per koppel. Inschrijven kan van af 19.30 uur. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (11.30, 13.45) Iron Man (16.00, 18.45, 21.45) Horton (11.45) Drakenjagers (14.00) Zomerhitte (16.15, 19.00, 21.30) Woensdag 7 mei: Om 10.00 uur begint in De Slufter een programma voor gezinnen. Reserve ren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie (o.l.v. de boswachter). Reser veren bij Ecomare. tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarkolonie van de Geul (o.l.v de boswachter). Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. Op golfbaan De Texelse nabij De Cocksdorp begint om 11.00 uur een kennismakingsles. Opgave via tel. 316539. Om 11.00 uur begint een kinderexcur sie door een meeuwenkolonie (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Eco mare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint in de Muy de excursie 'Kiekendieven en duinvallei en' (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. Om 12.00 en 14.00 uur begint in Eco mare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld; dit gebeurt onder lei ding van J. Hoogerheide, tel. 313557. Om 14.00 uur begint een excursie door het gesloten kweldergebied De Schorren. Laarzen zijn noodzakelijk. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 uur (en bij slecht weer om 14.00 uur) rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proeflo kaal. Om 15.00 uur begint een fietsexcur3ie over de Hoge Berg, het oudste deel van Texel. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 16.30 uur begint een excursie over het wad. de bodem van de zee. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de Bewonersvereni ging Texel. Bij Cinema Texel draaien Winx Club (11.30, 13.45) Speedracer (16.00, 18.45) Iran Man(16.15, 19.00, 21.45) Drakenjagers (14.00) Zomerhitte (11.45, 21.30) Donderdag 8 mei: Om 9.00 uur begint een excursie door Hoogwater te Oudeschild 10.16 en 22.25 u. 10.56 en 23.15 u. 11.47 u. 00.35 en 12.30 u. 01.04 en 13.14 u. 01.54 en 14.15 u. 02.54 en 15.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water Do. 8 11.17 en 23.44 uur Ma. 5 mei nieuwe maan Wo. 7 mei springtij Zo. 4 mei zon op 6.05, zon onder 21.10 uur Di. 6 Wo. 7 Vr. 9 Za. 10 Zo. 11 Ma. 12 Di. 13 De Bol, gericht op weidevogels, brak waterplanten en orchideeën. Reserve ren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een kinderexcur sie door een meeuwenkolonie (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Eco mare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint in de Muy de excursie 'Kiekendieven en duinvallei en' (o.l.v. de boswachter) Reserveren bij Ecomare. tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarkolonie van de Geul (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie door De Nederlanden (o.l.v. de bos wachter). Na afloop staat er een Texel se natuurlunch klaar. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741 Agrarische natuurveremging De Lieuw verzorgt rondwandelingen in de omge ving van de Ouwe Hoom. Aanvang 13.30 uur. op kruising Watermolen- weg/Stolpweg. Deelname is gratis. Om 17.00 uur begint een familiepro- gramma op en over het wad. Wat leeft er allemaal in het slik? Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 20.00 uur begint een avondex cursie door de Slufter (o.l.v. de bos wachter). Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Vrijdag 9 mei: Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarkolonie van de Geul (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een kinderexcur sie door een meeuwenkolonie (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Eco mare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie (o.l.v. de boswachter). Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. Op kaasboerderij Wezenspyk (Hoorn- derweg. halverwege Den Burg en Den Hoorn) begint om 14.00 uur een rond leiding langs de kalfjes, het koeien- panorama, de melkrobot en de kaas makerij. TESO zet in en rond het Pinkster- weekeinde geregeld een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag, maandag en dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden in pnncipe geen wachttijden verwacht. Alleen op tweede pinksterdag moeten automobilisten op Texel tussen 10.00 en 17.00 uur mogelijk een half uur wachten. Overigens wordt die dag een zondagsdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSh^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45- 1791 CN Den Burg Postbus 11 -1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automatisch) Per jaar €74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Muziek in De Worsteltent Bij restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint zondag het muziekseizoen weer. Tot half september vindt elke zon dagmiddag een optreden plaats. Het programma voor de komende maanden toont veel bekende namen. Zo kan het publiek weer luisteren naar Brother Flower, de Niedorps Fanfare en Arthur Ebeling. Nieuwe namen zijn onder meer Tony Boldadig, Martin Korthuis Band en Baton Rouge. Op zondag 3 augustus speelt de deels Texelse Pepping Express. De serie begint op eerste pinksterdag met een optreden van De Gelebelde Tenen. Deze groep speelt popmuziek met een Nederlands tintje. Het persbe richt spreekt over 'Bruce Spingsteen in het ABN'. De optredens beginnen steeds om 14.00 uur en vinden bij mooi weer buiten in de tuin plaats. De toegang is gratis. Plantenactie zwemclub Om de kas te spekken, gaan leden II van Zwem- en Poloclub TX71 vrij dag en zaterdag met plantjes langs I de deuren. Zaterdag 31 mei wordt van 10.00 tot 15.00 uur de jaar lijkse rommelmarkt gehouden. Wie I hiervoor spullen heeft, kan contact opnemen met Ed Kuiter, tel. 06- 10404929.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2