Bijzondere natuurvoorstelling in de Dennen De koning kan sterven, een nieuw leven wacht Microdermabrasie Ultrasound Thomas Wassenaar blinkt uit rWat ik zeggen Dé oplossing voor huidproblemen TEXELSE p COURANT Molenkoog geopend met stormbaan Ladderwagen breed inzetbaar LANGE A TERMIJN Aëenda Thomas Wassenaar heeft met overmacht (vijf slagen onder zijn handicap) de maandwedstrijd van de golfclub gewonnen. Op de vierde hole sloeg hij een eagle (twee slagen onder de standaard score). Omdat het goed weer was en er daardoor hoog werd gescoord, werd er conform de regels één slag van de score afgetrokken. De twee de plaats in de eerste categorie was voor Wieke Leenstra (72 slagen), Wim Snellen werd derde (73). In categorie twee eindigde Hans van Maldegem met maar liefst 39 stablefordpunten als eerste. Jan van Andel en Lise van Zuilekom (die een fantastische eerste ronde speelde) deelden de tweede plaats (36). In de derde categorie liet Tonny van Koppen van zich horen en werd eerste met 31 stablefordpunten. Ingrid Schippers en Wim Westdorp deelden met 30 punten de tweede plaats. De longest drives waren voor Maeike van der Schaaf en Hans de Beer. Wieke Leenstra en Jan van Andel sloegen de neary's op de achtste hole. De maandwedstrijd was tevens voorronde van de KLM Open Pro- Am series. Door eerste te worden in hun categorie mogen Thomas Was senaar en Hans van Maldegem de Texelse golfclub bij dit evenement vertegenwoordigen. Voorafgaand aan de prijsuitrei king werd het herenteam door het bestuur in de bloemetjes gezet in verband met het behaalde kam pioenschap. Virus Ons mooie eiland wordt momen teel overspoeld door het dodelijke 'opleukvirus'. Om maar eens een paar plekken te noemen waar het reeds heeft toegeslagen: het hart van Den Burg; De Dennen met een nieuwe uitdunningslag en de komen de veldslag in De Nederlanden. En dan nu weer het Hogeberggebied. Het oudste stukje nog intact zijnde natuurgebied moet gewoon blijven zoals het is. Niks nieuw fietspad en wandelpad. Je ziet als je de stukken leest, dat er weer mensen mee bezig zijn die totaal geen gevoel hebben voor het unieke Texelse Hogeberg gebied. Van achter een bureau wordt er van alles verzonnen om het virus te verspreiden, wat bezielt die men sen? Ik citeer een paar zinnen uit de raad- stukken om aan te geven hoe men erover denkt. 1'Toch maken maar weinig mensen vanuit het dorpscentrum de door steek naar het landschapsreservaat De Hogeberg. Daarmee blijven kan sen onbenut.' 2. 'Vanuit de recreatieve functie dient de verbindingslijn tussen dorpskern en landschapsreservaat versterkt te worden.' 3. 'Dit biedt kansen om de overgang van het centrum naar het landelijk gebied te ontwikkelen tot een aan trekkelijke zone.' Mijns inziens moeten de kansen onbenut blijven, de verbindingslijn tussen dorpskern en landschapsre servaat hoeft niet versterkt te worden en op een nog aantrekkelijker zone zitten we niet te wachten. Waarom moet de massa aangespoord worden door het Hogeberggebied te fietsen en te wandelen? Laat dit nog unieke stukje Texel met rust. De echte lief hebbers weten het gebied echt wel te vinden en zitten niet op de massa te wachten. Blijf eraf! Houd het opleukvirus tegen. De gemeente wil 1,6 miljoen euro in het nieuwe project steken. En daar zit geen cent bij voor de schapenboe- ren die het gebied verrijken, en die belemmerd worden in hun bednjfs- voering en verstoken moeten blijvën van kamperen bij de boer. Wordt het niet de hoogste tijd dat deze bedrijfs tak enige zekerheid krijgt? Van loze beloftes kunnen deze mensen ook niet leven. Het Hogeberggebied ligt weer in de gevarenzone. Eerst allemaal nieuwe weggetjes, dan een CDA-randweg en nu weer een fietspad en wandelpad. Meerwaarde? Ik zou het niet weten. Laten we hopen dat de leden van de raadscommissie Grondgebied een beter Texels gevoel hebben met het Hogeberggebied en op 13 mei een wijs besluit zullen nemen. Menno Stam, Den Burg. Zaterdag 10 mei: Om 9.00 uur begint een excursie door Waalenburg. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 9.00 uur begint een excursie door het gesloten kweldergebied De Schor ren. Laarzen zijn noodzakelijk. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. In de Zelfpluktuin aan de Middelland- seweg bij Oudeschild wordt van 9.30 tot 17.30 uur een tuinfair gehouden. Entree €1,-. Volleybalster Alice Blom is in Apel doorn aanwezig op de meidendag van sponsor DELA. Om 10.30 uur begint een excursie door een eendenkooi. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741 Op golfbaan De Texelse nabij De Cock- sdorp begint om 11.00 uur een kennis makingsles. Opgave via tel. 316539. Met een grote opblaasbare storm baan van Ola Waterspelen is vrij dagmiddag het nieuwe seizoen van zwembad Molenkoog begon nen. Ruim driehonderd kinderen kwa men naar het zwembad aan de Slingerweg in Den Burg om via de stormbaan te water te gaan. Ola Waterspelen had speciaal voor de gelegenheid ook een drijvend vlot, een loopmat en een grote opblaas bare octopus afgevaardigd. De ijs jesfabrikant had vorig jaar juli al met spelattributen zullen komen, maar dat ging toen niet door. Deze keer werd flink uitgepakt. De toegang was gratis. Tot en met maandag 12 mei kun nen nog tegen een voorverkoop prijs abonnementen worden aange schaft. Die kosten dan €33,50 per persoon. Daarna wordt het €38,45. Voor 65-plussers geldt een geredu ceerd tarief. Molenkoog is geopend tot en met zondag 21 september. Om 11.00 uur begint in de Muy de een excursie 'kiekendieven en duinvallaen' (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een kinderexcur sie door een meeuwenkolonie (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Vrijwel iedereen krijgt vroeg of laat last van rimpeltjes, pigmentvlekjes, lit tekens en verlies van vitaliteit van de huid. Deze verschijnselen kunnen al beginnen op jeugdige leeftijd en zijn vaak het gevolg van levensstijl (stress, roken, alcohol, voeding) en milieu invloeden. Door toepassing van Micro- dermabrassie (MD) kunnen deze ver schijnselen in korte tijd effectief wor den behandeld. Ultrasound versterkt deze methode. Deze allernieuwste behandelmethode wordt sinds november vorig jaar met veel succes toegepast bij Schoonheids salon Els ran der Slikke. Wat is Microdermabrassie? MD is een zeer effectieve behandelmethode voor de huid met specifieke problemen zoals vermoeide en matte huid, vlekkerige huid, oudere huid met rimpelvorming, rokershuid, zon beschadigde huid, futlo ze, droge en ruwe huid en acnélittekens. MD is een mechanische super peeling waarmee de bovenste huidlaag op een pijnloze manier wordt verwijderd en de huid wordt gestimuleerd tot aanmaak ran nieuwe, jonge en elastische huid cellen. Met behulp van microkristallen worden dode huidcellen, oneffenheden en onreinheden op een veilige manier van de huid 'afgeslepen'. Ultrasound (geluidsgolven) brengen de actieve werksloffen dieper in de onder ste lagen van de huid. De geluidsgolven verzachten en ontspannen de vermoeide huid zichtbaar en vervagen huidonzui verheden, couperose en littekens. Na een MD met Utrasound behandeling ziet u direct verbetering: de huid ziet er fris ser. stralender en vitaler uit en er is een sterke vermindering van oneffenheden, vlekken en rimpeltjes Hoe kunt u beginnen met een behandc ling? Els van der Slikke analyseert eerst uw huid in haar schoonheidssalon en adviseert een behandeling of een behan- delkuur. Zij heeft hiervoor een specifieke opleiding gevolgd. De behandelduur is afhankelijk van de conditie van de huid. Ook als u geen huidproblemen heeft maar het toch fijn vindt dat uw huid er weer glad en stralend uitziet, is MD de ideale behandeling. Juist nu, na de winterperiode, is het de tijd om uw huid weer stralend te maken en voor te berei den op de zomer. Voor de MD behandeling wordt gebruik gemaakt van de allernieuwste appara tuur die Fis van der Slikke als enige op Texel in gebruik heeft. MD biedt fantastische mogelijkheden voor huid- verbetering voor een zeer interessante prijs. Een MD behandeling, inclusief Ultrasound voor nog meer rendement en een beter eindresultaat, inclusief de speciale producten die tijdens de behan deling worden gebruikt, kost 89,00. Ter kennismaking krijgt u gedurende de maand mei 10 procent korting. A.s. zon dag is het Moederdag: een cadeaubon voor een MD behandeling is een prach tig cadeau! Bent u geïnteresseerd, bel dan voor een gratis huidanalyse of voor informatie of advies. Uiteraard kunt u ook een afspraak maken voor andere behandelingen zoals gezichtbehandelin gen, epileren, wimpers en/of wenkbrau wen verven en harsen. Schoonheidssalon Els van der Slikke, salon voor huidverbetering. Noordwester 50 - 1791 HD Den Burg Tel 0222-314287 06-51292386 DINSDAG 6 MEI 2008 De stormbaan die vrijdag in zwembad Molenkoog lag. (Toto Motenkoog) Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarkolonie van de Geul (o.l.v. de boswachter). Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Nee, de koning wil niet dood. Hij mag inmiddels 138 jaar oud zijn, maar hij kan volgens zichzelf niet sterven. Hij moet nog bomen in het bos rechtzetten, werken aan het klimaatprobleem en andere oplossingen voor zijn rijk beden ken. Kortom, ze kunnen hem nog niet missen. Het was begin van de openlucht voorstelling Leve de koning die medewerkers van het nationaal park Duinen van Texel en Ecomare zaterdagavond opvoerden op het Turfveld in de Dennen. Een voorstelling die zich afspeelde in een open, door bomen omgeven ruimte, waar het publiek in een halve cirkel omheen zat. Met vro lijke muziek werd de komst van de koning, de koningin, een lakei en een kok ingeluid. Echt vrolijk was stemming echter niet te noemen. De koning, gespeeld door Hans Oosterhaven, had het zwaar. Hij kon amper meer op zijn benen staan, maar hij moest en zou van zichzelf in leven blijven. Op de vraag hoe na zijn lange heer schappij met het rijk gesteld zou zijn, had de koningin, gespeeld door Els Wennekendonk, wel een antwoord. Onder leiding van de ministers van koning, in witte pakken gehulde medewerkers van Ecomare, zou den ze met alle onderdanen een tocht door het koninkrijk maken. De bezoekers werden in groepjes verdeeld, waarna elk groep onder leiding van een minister door de omgeving van het Turfveld trok. Rondgang Dat leidde tot een rondgang langs dans, toneel en zang in de natuur. Zo was een professor (Arthur Ooster- Twee dames zongen een lied bij een boom waarin eerst het droeve van de herfst en daarna het vrolijke van de lente klonk. Een groep Texelse salsa-dansers danste levendig op een bospad en er werd stilgestaan bij een scheve boom die, hoewel gestut, zou moeten sterven bij de aankomende dunning van de Den nen. De ministers lieten weten dat door die dunning andere bomen echter de kans krijgen een nieuw leven op te bouwen. Bovenop het duin werden de bezoe- het geheel een rustieke uitstraling. Onderweg naar boven konden de verrichtingen van handboogschut ters van de Eilandschutters worden gadegeslagen. Elders aan de voet van het duin toonde Marcel Tiele- mans hoe hij met kettingzaag en beitel nieuw leven uit dode stukken hout creëert door er afbeeldingen van dieren van te maken. Leerzaam Anouk Eldering, Beau Doumaen Indi Zandstra uit Oosterend vonden het baan) tussen de bomen in de weer met microscopen. De bezoekers konden er kijken naar pissebedden. 'Zij maken leven uit de dood', aldus een bevlogen vertellende professor. 'Zij ruimen dood hout op en zorgen ervoor dat de stoffen weer in de kringloop komen.' kers door een groep OSG-leerlingen welkom geheten in 'de hemel' waar na een muzikale voorstelling met zang en ballet volgde. Dat laatste werd verzorgd door twee dames die de hele avond op blote voeten op de houten omheining dansten. De locatie, de muziek en de dans gaf allemaal prachtig om te zien. 'Het was ook leerzaam', vertelde Anouk tijdens een korte pauze. 'Pissebed den zijn toch heel nuttige beesten omdat ze afval opruimen.' Het viel Beau op dat bij de meeste voorstel lingen telkens iets nieuws kwam als er wat verdween. 'De koning kan dus eigenlijk wel sterven, want er komt toch wel wat nieuws.' Met dat laatste stipte zij de kern van het verhaal aan. Bij terugkomst op de open plek tussen de bomen kreeg de koning van zijn vrouw, kok en lakei inderdaad te horen dat hij het leven los kon laten. 'De wereld draait door', aldus de koningin, 'onder alle dorre blad is nieuw leven.' Met behulp van schimmelspel van Rob Valkenburg, Karin Somers en Maureen Rozeme- ijer werd op fraaie wijze uitgebeeld hoe de koning zich langzaam durfde over te geven aan de dood. Het duurde even voordat het schim meispel op gang kwam, maar het wachten daarop paste wel in het geheel. Het publiek bleef muisstil terwijl de koning onbeweeglijk in zijn stoel zat en en wachtte nieuws gierig op wat komen zou. Het was tegen die tijd inmid dels donker geworden, waardoor de open plek met lampen moest worden verlicht. Dat gaf een extra intieme sfee. Het heengaan van de koning leidde zoals verwacht tot wat nieuws: een jonge koningin kreeg de kans het rijk te leiden. Met dezelfde vrolijke muziek die in het begin had geklonken, mocht zij haar opwachting maken. Leve de koning, geschreven door Els Wennekendonk, was gebaseerd op het stuk De Koning Sterft van Eugene lonesco. Het was de eerste keer dat medewerkers van Ecomare en het nationaal park het stuk voor een groot publiek opvoerde. Vol gens regisseur Quinten van Katwijk smaakte het naar meer en volgen mogelijk meer soortgelijke natuur- voorstellingen. Jeroen van Hattum n para's Martin van den Brakel flinks) ei Reuma geen beletsel parachutesprong Dat je als zwaar reumapatiënten toch kunt parachutespringen, bewees de dertigjarige Chantal Hendriks uit Cuyk. Ze ondervindt lichame lijk zware beperkingen, maar reist in haar eigen auto al weken door Nederland. Dit weekend stond een bezoek aan Texel op het program ma. Een parachutesprong was haar droom. Ondanks haar ziekte, liet ze zich er daardoor niet van weer houden. Met tandemmaster Hans van Marrewijk maakte dook ze uit het vliegtuig en opgevangen door Martin van den Brakel en Jan Boyen Rienks van Paracentrum Texel land de ze veilig op Texelse bodem. 'Met afstand de stoerste passagier van het weekend', zei Rienks. Waar een ladderwagen al niet goed bij het kappen van een boom op de voor is. Maandagavond bewees de Vismarkt in Den Burg. uitschuifbare ladder op het voertuig van de brandweer goede diensten ifoioc De koning spreekt met zijn laatste krachten zijn onderdanen in het bos toe. Bovenop het duin had één van de voorstellingen op locatie plaats. Leerlingen van de OSG musiceerde en voerden een ballet uit op de houten omheining.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 9