'Land krijgt vogels die het verdient' 'Natuurbeheer en landbouw lokken moderne ganzen' TEXELSE yy COURANT Dubbel succes zaalvoetbal Klif Tevoko blijft in promotieklasse ft Kerkdiensten Hulpverlening Medische zorg oud Papier Radio Texel - 1Q6.1 DONDERDAG 15 MEI 2008 'We begrijpen goed dat de boe ren de vreterij die ganzen ver oorzaken zat zijn en willen dat er wat aan wordt gedaan. Maar het op grote schaal vergassen van de dieren zal dit probleem niet of nauwelijks oplossen. Als je dat wilt, moet je veel drastischer maatregelen nemen. En ik denk dat we dat met zijn allen niet wil len.' Aldus de stellige overtuiging van NIOZ-bioloog Bernard Spaans, die deze boodschap als voorzitter van de Texelse Vogelwerkgroep naar buiten brengt. De vogelwerkgroep beraadt zich nog op eventuele actie omdat deze graag op goede voet wil blijven met de landbouwers. 'Want een goede samenwerking met de boeren, bijvoorbeeld op het gebied van nestbescherming, is ons ook veel waard.' Vrijwilligers van de Vogelwerkgroep die zich al jaren inzetten voor het verbeteren van de leefomstandig heden voor vogels zien de jongste ontwikkelingen met lede ogen aan. Minder weidevogels, meer ganzen die schade berokkenen aan land bouwgewassen. Spaans: 'Land krijgt de vogels die het verdient. Als de omstandigheden in een weiland gunstig zijn en de vegetatie gevari eerd, zoals vroeger, dan heb je veel weidevogels. Maar door de moder ne bedrijfsvoering zijn weidevo gels voor een groot deel van het boerenland verdwenen. Maar die zelfde cultuur, met veel mals gras, graanresten en in herfst en winter volop oogstafval, opslag van bieten, aardappels en wortels, heeft er toe geleid dat het voor ganzen een stuk aantrekkelijker is geworden. Voer genoeg en daardoor nemen ganzen in aantal toe. Doordat er ook in de winter voldoende voedsel is, trek ken de grauwe ganzen met meer naar het zuiden weg zoals vroeger. En zeg nou zelf: die ganzen op het land, dat is ook een mooi gezicht. Ook vanuit toeristisch oogpunt waardevol. Want zonder ganzen structuur gekregen, waarin het voor ganzen aantrekkelijk broeden is. En de oppervlakte aan geschikt broed gebied bepaalt nu eenmaal de limiet van het aantal broedende ganzen.' 'Dat er veel schade is staat niet ter discussie, maar de mate waarin wordt volgens ons wat overdre ven. Onze indruk is dat het tamelijk plaatsgebonden is. Wat je bijvoor beeld in deze tijd ziet, is dat de ganzen en hun jongen 's morgens uit de natuurgebieden komen, en de aangrenzende landerijen op te gaan om daar te grazen. Het gevolg is dat de schade onevenredig verdeeld is. De ene boer heeft er veel meer last van dan de andere. En dat is een ongewenste situatie. Daar moet je begint veel boerenland aardig op een ecologische woestijn te lijken.' 'Het aantal ganzen is ook toege nomen doordat de Texelse natuur aantrekkelijker is geworden als broedgebied. Door het inzetten van runderen als grazers, heeft het duin gebied bijvoorbeeld een meer open Bij de redactie komen uiteenlopende reacties binnen over het voorne men om ganzen te vergassen. Van voor- en tegenstanders die met ver schillende argumenten proberen te overtuigen. Gisteren zijn afspraken gemaakt over een gesprek dat deze krant vandaag heeft met onder meer vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten en LTO Noord-Holland (landbouw) over deze beladen kwestie. Daarin zul len de verschillende argumenten worden voorgelegd. Bedoeling is om hiervan in de krant van dinsdag een verslag op te nemen. een oplossing voor vinden.' Spaans bestrijdt overigens de bewering van de burgemeester dat de ganzen op grote schaal weidevogels zou den verjagen. 'Dat kan op bepaalde plekken, waar overwinterende gan zen massaal tot in het voorjaar blij ven pleisteren, kunnen ze het gras zo kort houden dat er weinig dek king voor broedende weidevogels is, maar die situatie hebben we op Texel niet. Over het geheel laten ze voldoende gras staan waarin weide vogels kunnen broeden.' Spaans vindt het jammer dat de Vogelwerkgroep niet vooraf is geraadpleegd over de aangekon digde maatregel. 'Jammer, want we hebben onze kennis kort geleden nog aangeboden aan de gemeente. Wij denken namelijk dat het heel moeilijk is de populatie ganzen te beïnvloeden. Je kunt de ganzen wel vergassen of de eieren prikken, maar daarmee creëer je juist ruimte voor andere ganzen. De overlevingskans van de overgebleven ganzen wordt daardoor hoger, een bewezen biolo gisch mechanisme. Je schiet er dus weinig mee op. Als je ervan af wilt. moet je zwaarder geschut inzet ten. Maar dat willen wij als Vogel werkgroep niet en ik denk dat daar verder ook geen draagvlak voor is. De populatie zal zich daardoor rond een niveau bewegen dat bij de Texelse situatie hoort. Uit onze tellingen blijkt dat er vorig jaar rond deze tijd bijna 3000 grauwe ganzen op Texel waren. We verwachten dat dit aantal met veel groter zal wor den en schatten dat daarmee het maximum wel is bereikt. We leiden dat af uit het hoge aantal ganzen dat niet broedt, uit het feit dat het aantal grauwe ganzen in de winter minder snel stijgt en we zien com plete ganzenfamilies het Marsdiep overzwemmen, op zoek naar nieuw leefgebied Dat zijn allemaal indi caties dat we de piek redelijk dicht zijn genaderd en dat er natuurlijke regulatie optreedt.' 'Het is jammer dat we door het vangen en vergassen niet kunnen zien wat er van nature zou gebeu ren. Wij zouden liever zien dat de gevangen ganzen, of tenminste een deel daarvan, worden voorzien van halsbanden met een code erop en weer worden losgelaten, zodat we gegevens krijgen over hun gedrag en verspreiding. Want als je een populatie wilt beheren, dan moet je je baseren op gedegen kennis, op de juiste aantallen en op goede plannen. Daarmee voorkom je op korte termijn natuurlijk geen schade aan de landbouw, maar het is maar zeer de vraag of dat nu wel gaat lukken. Beter zou zijn om voor lan derijen die het zwaar te verduren hebben een gedoogzone in te stel len. De boer krijgt dan vooraf een vastgestelde vergoeding, ongeacht de mate van schade.' Bernard Spaans, voorzitter van de Vogelwerkgroep: 'Veel mals gras, graanresten, oogstafval, opslag van bieten, aardappels en wortels hebben er toe geleid dat het voor ganzen een stuk aantrekkelijker is geworden. Het kampioensteam van Mantje 4. Op de achterste rij (vlnr): Maik Huisman, coach Johan Wiersma, Maikel Brum, Wouter Wiersma, Sjoerd Malschaert, Sam Boer en Juliën den IJzerman. Onder: Gydo Uriot, Menno Bosma en Coen Dros. Mantje 4 kampioen zaalvoetbal Na een spannende strijd heeft Mant je 4 de titel veroverd in de tweede klasse van de Texelse zaalvoetbal competitie. De nieuwe kampioen, die met alleen-15- en 16-jarigen debuteerde bij de senioren, had veel tegenstand van Texel'94 4, dat het hele seizoen geen duimbreed toe gaf. In de voorlaatste ronde verloor Texel'94 van De Koog 3. waardoor Mantje met een voorsprong van drie punten aan de laatste ronde begon, waarin beide concurrenten elkaar troffen. Bij winst zou Texel'94 op basis van het doelsaldo alsnog het kampioenschap veroveren. Zover kwam het niet. In een meer span nende dan goede wedstrijd liep Mantje uit naar een voorsprong van 5-2 Hoewel Texel'94 in de slotfase nog terugkwam tot 5-5, gaf Mantje de titel met meer uit handen. Nadat het eerste damesteam van Klif/Eetcafé de Steenenplaats een paar weken geleden al de titel had veroverd, is ook het tweede team woensdag kampioen geworden. De Texelse zaalvoetballers wonnen met maar liefst 12-1 van VZN 1 en heb ben daardoor met nog twee wed strijden te gaan een voorsprong van negen punten op SVAP 2, dat tweede staat. In twintig wedstrij den werd slechts één keer verlo ren en twee keer gelijkgespeeld. Alle andere keren werd gewonnen. Klif/de Steenenplaats scoorde 132 doelpunten en kreeg er 30 tegen. Prachtige cijfers in de eerste klasse, vooral omdat de meiden met een gemiddelde van zestien jaar erg jong waren. Komend seizoen valt het team door studie en andere verplichtingen uit elkaar. Nieuwe spelers zijn welkom. Zij kunnen voor informatie terecht bij secretaris Arno van Heerwaar den, tel. 319389. De kampioenen van Klif/Eetcafé de Steenenplaats, staand (vlnr): Claudia de Wit, Marlies Roos, Linsey Barends, Sarah Emé en coach Dirk Barends. Hurkend: Sascha Vlaming, Yessica Haker, Marissa Bos en Maybritt Barends. Hilmar Hof, Cindy Barends en Robin Woerlee speelden wél mee, maar staan niet op de foto. Voorjaarsrit Wad en Duin Leden van menvereniging Tussen Wad en Duin maken zondag 25 mei een tocht over het eiland. De route van deze Voorjaarsrit is nog een ver rassing. De start is om 13.00 uur bij manege Akenburg. Een hoofddek sel is verplicht. Daarnaast moeten de deelnemers een foto van zichzelf meenemen, bij de start in te leve ren bij Peter Dros. Opgave via tel. 310801. Welstandsnota De herziene Welstandsnota is een vervolg op de Welstandsnota die in 2004 werd vastgesteld. Verschil tussen de vorige en de hui dige versie is dat grote delen van het eiland welstandsvrij worden ver klaard. Texelaars kunnen daar straks naar eigen smaak bouwen, mits de plannen voldoen aan het bestem mingsplan en de bouwverordening. De dorpen en delen binnen de wel- standsvrije gebieden (het Hoge- berggebied, stolpen, monumenten, schapenboeten, buurtschappen en dorps- en bosranden) blijven wel onder de welstandscriteria in de Welstandsnota vallen. Het college moet van de partijen tijdens de volgende commissiever gadering van 16 juni een nog verder afgeslankte versie presenteren. Ze vonden dat die ook, net als het huidige concept, ter inzage moet worden gelegd. De behandeling leidde nog even tot een korte botsing tussen commis sievoorzitter Henny Festen, Eelman en Kikkert. Dat gebeurde nadat de wethouder had opgemerkt dat hij het jammer vond dat het CDA toch tegen de herziene versie was ondanks deelname aan een werkgroep waarin raadsleden al eerder over het con cept hadden gesproken. Festen kapitelde Kikkert dat hij werk groepen en openbare commissie vergaderingen niet door elkaar moet halen. Eelman merkte op zijn kritiek daar ook te hebben geuit. VERVOLG VAN PAGINA 1 Misdaadmeter De Cocksdorp staat op een derde plek. De cijfers van de afgelopen vijf jaar leren verder dat een paar keer per jaar melding wordt gedaan van wapenbezit en er is sinds 2003 vijf keer aangifte van straatroof gedaan. In de categorieën moord/doodslag en overval waren nul aangiften. Wat betreft aanrandingen is het aan tal aangiften de laatste jaren sterk afgenomen. In 2003 en 2004 was daar respectievelijk 8 en 6 keer sprake van. In 2007 werd 0 keer aangifte gedaan, in 2006 en 2005 respectievelijk 1 en 2 keer. Het aantal aangiften van verkrachtingen is de afgelopen vijf jaar gemiddeld 2 per jaar gebleven. Hetzelfde geldt voor ontucht met minderjangen (gemid deld 2 aangiften per jaar) en incest (gemiddeld 1 per jaar). De jongste Misdaadmeter leert dat zich in 2007 een stijging voordeed op het gebied van zakkenrollerij (15 aangiften tegen 4 in 2006). Het aan tal aangiften van winkeldiefstallen Hoewel van Madjoe uit de regiodi visie werd gewonnen, kon het eer ste damesteam van volleybalver eniging Tevoko het zaterdag niet bolwerken tegen Forza uit Amers foort Hierdoor gaat promotie aan Tevoko voorbij en speelt het team ook volgend seizoen in de promo tieklasse. Forza promoveert naar de regioklasse, Madjoe degradeert naar de promotieklasse. De eerste wedstrijd won Tevoko zaterdag met 2-l~van tegenstander Madjoe uit Enkhuizen. Tevoko begon geconcentreerd en merkte al snel dat Madjoe sneller en aanvallender speelt dan de teams uit de promotieklasse. Het Texelse team liet zich hierdoor niet imponeren en trok zich juist aan het niveau op. De eerste set ging het spel gelijk op, Madjoe won met 25- 23. Tevoko kreeg in de tweede set meer vat op het spel en pakte een kleine voorsprong. Madjoe maakte de ene fout na de andere en Tevoko wist met goede opslagseries de voor sprong verder uit te bouwen en de set met 25-17 te winnen. Madjoe was hierdoor gebroken en de derde set ging zeer eenvoudig naar Tevoko (15-4). Na een onderbreking van een kwartier begon Tevoko aan de tweede wed strijd, tegen Forza uit Amersfoort. De korte pauze had Tevoko geen goed gedaan en de Texelaars stonden bin nen korte tijd met 6-0 achter. Er werden fouten gemaakt en de lange dames van Forza blokkeerden de bal len van de Texelse aanvallers. Tevoko scoorde af en toe een mooi punt. Pupillenvoetbal in De Cocksdorp De voetbalpupillen spelen zaterdag een toernooi in De Cocksdorp. Het evenement duurt de hele dag. Om 10.00 uur treden de mini's en de F- pupillen tegen elkaar aan. Om 13.30 uur komen de E-pupillen in actie. De F- en E-pupillen strijden bovendien om de Chris Stolk Penaltybokaal. Deze wedstrijden beginnen om 12.25 respectievelijk 16.45 uur. Texel'94 treft Nieuwe Niedorp In de nacoi npetitie van de vijfde klasse A speelt Texel'94 zondag thuis tegen Nieuwe Niedorp (aanvang 14.00 uur). Beide teams strijden met Hugo Boys om één plaats in de vierde klasse. Hugo Boys won afgelopen maandag met 1 -2 van Nieuwe Niedorp. daalde. Hetzelfde gold voor inbraken in schuurtjes, tuinhuizen en gara ges. Het aantal woninginbraken blijft rond de 20 schommelen. Opmerkelijk was dat van de 21 gemelde inbraken in 2007 zich 12 in De Cocksdorp had den voorgedaan. Dat waren er meer dan gebruikelijk in het dorp. De Waal mag zich het rustigste dorp van het eiland noemen, vanuit dat dorp is sinds 2003 gemiddeld één keer per jaar ergens aangifte van gedaan. maar dat was niet voldoende om de set naar zich toe te trekken. Forza won met 25-20. Tevoko begon de tweede set nerveus en maakte vele fouten. Forza haalde achter elkaar punten binnen met harde aanvals- ballen. Tevoko kon geen tegenstand meer bieden en ook de tweede set werd verloren. Forza won met 2-0 van Madjoe en promoveert hierdoor naar de regiodivisie, Tevoko werd tweede en blijft in de promotieklasse, Madjoe werd derde en degradeert van de regiodivisie naar de promotieklasse. Voetbaluitslagen Zaterdag 10 mei: Texel'94 B2-Sporting S B1 uitgesteld Texel'94 B4-JVC B3 0-4 Texel'94 C2-HCSC C3 1-1 Callantsoog C1-Texel'94 C3 uitgesteld Oosterend C1-VZV C2 DWOW C2-ZDH C1 3-0 Texel'94 MC1-Limmen MC1 1-1 Voetbalprogramma Zondag 18 mei: Texel'94-Nieuwe Niedorp 14.30 De Koog-Succes 14.30 Programma zaalvoetbal Donderdag 15 mei: Bekertoernooi C, poule 1 18.15 Klif C2-RAB C2 J'dijk/H dijk 18.30 Klif C1-Krim C1 J'dijk/H dijk 18.45 SVO C1 -Klif C2 Douma 19.00 RAB C2-Klif C1 Douma 19.15 Klif C2-Krim C1 J dijk/H'dijk 19.30 RAB C2-SVOC2 J dijk/H'dijk 19.45 SVO Cl-Klif C1 Douma 20.00 Krim C1 -SVO C2 Douma Het vervolg van de wedstrijden in deze poule wordt gespeeld op woensdag 21 mei Vrijdag 16 mei: 18 15 ZDH E1 -C/Sportshop E1 ZDH 19.00 Krim 6-Texel 3 Hoogendijk (finale beker tweede klasse) 20.00 RAB 1-Mantje 1 Kuipers (finale beker hoofd- en eerste klasse) Playoff wedstrijden: 21.00 SVO 1-Krim 2 Vonk 21.30 Krim 2-Krim 1 Vonk 22.00 Knm 1-SVO 1 Vonk Zaaldienst: De Krim Uitslagen: Beker hoofdklasse/eerste klasse: kwartfinale: Mantje 1 -Klif 2 20-2, hal ve finales SVO 1-RAB 1 4-6, Mantje 1-Krim 1 12-2. Beker tweède klasse: halve finales: Krim 6-Texel 4 9-4, Mantje 4-Texel 3 4-4 (Tex. 3 wns.). De Koog moet Succes verslaan Om promotie naar de vijfde klasse af te dwingen, moet De Koog zon dag in de nacompetitie Succes ver slaan. Beide teams boekten eerder een gelijkspel tegen Wiron, maar omdat Succes m de reguliere competitie een plaats hoger eindigde, heeft de ploeg uit Hippolytushoef aan een gelijkspel genoeg voor promotie. De wedstrijd wordt gespeeld in De Koog en begint om 14.30 uur. Zondag 18 mei 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. PA den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema; 19.00 u. zang- dienst. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u dhr. M.D. Kuiper. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: dienst in Oudeschild De Cocksdorp: dienst in Oudeschild. Oudeschild: 10.00 u. Waddendienst, ds F van Helden, bevestiging ambtsdra gers. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 16 00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. br. K Breeuwer BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. R. Meeuwsen uit Franeker ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 uZorg ervoor dat uw geoor niet afstompt; Wachttorenstudie. 11.20 u. 'Wie is wijs en verstandig onder u?' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektij den dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuis- service, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Omring Jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u„ zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol- land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelder- weg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tfjd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molendwarsstraat. Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477. www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter.molenaar@brijder. nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y Olthof. Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel. 317566 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. SL Werk aan de weg Van 19 tot 26 mei zijn de volgende stra ten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Burgwal ter hoogte van num mer 20 (doorgaand fietsverkeer moge lijk); Distelvlinder ter hoogte van nümmer 15 tot 25. Oudeschild: Mieland (wonin gen bereikbaar vanaf Trompstraat). LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Mieke Smid Telefoon 06 - 48 34 43 74 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentwconiracten en r.in van toepassing de Regelen voor van de Stichuig ROTA. gevestgd Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,251 Per jaar 74,10 71,75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement; Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: I 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit De Waal 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Raadsvergadering. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis. Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 11