Utt Actief HK TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild rEXEI Jeugd helpt mee op Noorderschorren oPIENie Night of the Rolling Stones in bioscoop Film E Agenda E TES O Garnalenvissen en zeehonden kijken Zeehonden zien TX20^ en wadlopen ORION TX10 Prins Hendrik DONDERDAG 15 MEI 2008 Pink Cadillac Showband in Koger Pick Up Vijf musicerende scholieren en studenten met een bijbaantje in de Pick Up, de cafetaria in de Kaapstraat in De Koog. Zaterdag, tijdens het rock'n'roll-festival in de badplaats, treden ze er ook op. Ze doen dat onder de naam The Pink Cadillac Showband en spelen vooral muziek uit de jaren vijftig en zestig. Vera Seegers (zang), David Maas (gitaar), Laura van der Sluis (key boards). Ronald Moree (basgitaar) en Phoe (drums) variëren in leeftijd van 16 tot 22 jaar Ze spelen niet alleen rock'n'roll, ze kleden zich zaterdag ook in bijpassende stijl. 'Roze, belachelijke pakjes', vertellen de mannelijke muzikanten, de mei den houden het op mooi roze'. Ze hebben nummers ingestudeerd van Elvis, The Blues Brothers. Creeden- ce, AC/DC en anderen. 'Normaal zouden we dat nooit spelen, maar het is ook mooi om terug te gaan naar de roots van de popmuziek', vertelt Ronald Moree. Hij en Phoe houden zich in hun band Another Lost Hero bij eigen composities. Laura van der Sluis speelt op haar piano vooral klassieke- en filmmu ziek. 'Maar dit is ook gaaf.' Voor haar en zangeres Vera Seegers is het de eerste keer dat ze in een band spe len. De stem van de zangeres is wel geoefend. Ze volgt al geruime tijd zanglessen. Het idee tot de band is ontstaan in de Pick Up. 'ledereen deed wel wat in de muziek en we liepen al een tijdje met vage plan nen rond om iets te beginnen. Dit is een mooie gelegenheid. Ze heb ben twee sessies ingestudeerd, het gratis toegankelijk optreden begint rond 21.00 uur. Markt Vrije School De Vrije School en peuterspeel- groep 't Sterrekind aan de Gast huisstraat in Den Burg houden zaterdag van 10.00 tot 14.30 uur een voorjaarsmarkt met veel leuke activiteiten voor alle kinderen. Zo is er een ballonnentovenaar te vinden en wordt een speurtocht gehouden en worden koekjes gebakken. Voor de peuters is er een poppenspel. Daarnaast wordt een kramenmarkt gehouden met de verkoop van boe ken, kinderkleding, tuinstekjes en zelfgemaakte artikelen, een kunst- kraam en wereldmuziek. Natuurlijk wordt ook de inwendige mens met vergeten. De markt wordt geopend door kleu ters die gekleed als pinksterbruiden en -bruidegoms om de Meiboom dansen. Di 6 10.16 en 22.25 u. Wo. 7 10.56 en 23,15 u. Vr. 9 11.47 u. Za. 10 00.35 en 12.30 U. Zo. 11 01.04 en 13.14 u. Ma. 12 01.54 en 14.15 u. Di 13 02.54 en 15.45 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 20 mei volle maan. Donderdag 22 mei spnngti|. Zon dag 18 mei zon op 5.42, zon onder 21.32 GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Dagelijks om 10 30 en 14.00 uur Zondag's om 11.30 uur afvaart (haven Oudeschild) Plaatskaarten. verkrijgbaar a/h loket op de haven Voor info en reserveringen: 0222-313S45 0106-51528174. I Hutje» privé06 2074 0665.booc 06 4620 I4S6 Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder ren 14.00 uur ir, óók op zondag 14.00 uur Vertrek om 10.30 u >r een tocht van 2 u om 11.30 uur ei Reserveren: 06 -51105775 Ons schip heeft een ruime, verwarmde i consumpties verknjgbaar. 8.00 p.p 3 -10 |aar 7.- 0 Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Havent|e voor Texelaar en toerist Ai- j Onder toeziend oog van broer Rinse en veehouder Rien de open dag op boerderij Noorderschorren. Bezoekers die op tweede pinkster dag een kijkje namen op veehou derij Noorderschorren in polder Het Noorden, moeten een positieve kijk op het boerenbestaan hebben over gehouden. Vader Rien en zoon René van der Star en medefirmant Ewald Witte straalden op de open dag vertrouwen uit in de toekomst van hun bedrijfstak. 'De melkprijzen zijn gestegen, het graan is behoorlijk aan de prijs en ook de grond is een Zangdienst bij gereformeerden De gereformeerde kerk in Den Burg biedt zondag 18 mei onderdak aan een zangdienst. Deze begint om 19.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. Er wordt een collecte gehouden voor het Eilandelijk Dia conaal Project, het kinderdorp Kon- donani in Malawi. Moederdag Het lijkt zo simpel en feestelijk voor de school: knutsel met de kinderen iets voor Moeder- of Vaderdag. Gezellig, leuk, span nend. Maar vandaag de dag is het vanzelfsprekende er niet meer bij. Anneke, haar moeder is vorig jaar aan kanker overleden, zat er stil letjes bi/ toen juf de plannen voor het knutseluur aan de klas bekend maakte. Haar vriendinnetje keek het eens aan en dacht een oplos sing te hebben gevonden: 'Dan geef je het toch gewoon aan je vader?' Ja, maar dat was niet hetzelfde en volgende maand is het immers al Vaderdag? En Sven moest dit weekend, uitgerekend op Moederdag, naar zijn vader en wilde het knutselwerkje niet aan de vriendin van papa geven. Of misschien toch wel, maar wat zou mama daar dan van zeggen? Zou hij twee cadeautjes maken? Maar hoe deed hij dat dan zonder daar ruzie over te krijgen? Een probleem dat een jongetje van zeven jaar niet behoort te heb ben. Dingen die heel lang zo van zelfsprekend leuk waren, vragen in deze tijd met zijn groot aantal echtscheidingen en soms heel gecompliceerde nieuwe gezins samenstellingen om bezinning. Moet de school het knutselen voor Moeder- en Vaderdag dan maar radicaal afschaffen en daar mee tegelijk het plezier weghalen bij kinderen waar de thuissituatie nog wel normaal, compleet is? Ook al zou de school er niets meer aan doen, de kranten en folders, de winkelschappen schreeuwen luidkeels uit dat het Moeder(Vader) 'dag is. Er is geen ontkomen aan. Om onze kinderen te 'bescher men' tegen de moeilijkheden van de traditionele Moeder(Vader)dag, gaan er stemmen op om dit 'bela den' woord te vervangen door Ouderdag. Of, in nog ernstiger gevallen, Verzorgersdag. Zeggen dat dat onzin is, is de ogen sluiten voor de realiteit. Het is triest dat het zover gekomen is dat onze kinderen niet meer vanzelfspre kend en zorgeloos kunnen knut selen voor Moeder- en Vaderdag. Zijn wij in staat dit voor hen op te lossen? Pien Verberg stuk duurder geworden', vertelde René van der Star (26). Bezoekers werden onder meer rondgeleid in de stal met melkkoeien. 'Waarom lopen die koeien niet buiten, het is toch mooi weer?, vroeg een bezoekster. Van der Star: 'Nog even geduld, zodra het gras is gemaaid, mogen ze het land op. Dat gras hebben we nodig om een wintervoorraad te maken.' De kleinkinderen van de vragenstelster vermaakten zich volop in de stal, waar ze zelf de vork mochten hanteren. Reünie RSG De eerste klas die in 1978 in het toen nieuwe gebouw van OSG De Hogeberg (in die tijd nog de RSG) eindexamen deed, houdt vrijdag 16 mei een reünie. Gezien de grote veranderingen die op til zijn, zal dit de laatste reünie zijn in het gebouw zoals het nu is. Dertig jaar na dato zijn alle leerlingen van de eindexamenklas 1978 opge spoord en uitgenodigd. De mees ten van hen hebben zich inmiddels aangemeld. Zelfs klasgenoten uit het buitenland nemen de moeite de reis naar Texel te_ondernemen om aanwezig te zijn. De avond van de reünie zal bol staan van muziek, hapjes en drankjes. Maar uiteraard zullen de herinneringen aan de goe de oude tijd centraal staan. De organisatie is in handen van Duwie Witte en Jeannette Vrieze- ma. Markt Maartenhuis Bij het Maartenhuis aan de Ruij- slaan nabij De Koog wordt vanaf 20 mei elke dinsdag markt gehouden. Van 14.30 tot 16.30 uur worden tex tiel, houten voorwerpen, kaarsen en koek uit eigen werkplaatsen te koop aangeboden en groenten en eieren uit eigen tuin. In Cinema Texel is het zondag 18 mei Night of the Rolling Sto nes. Bezoekers worden na om 19.00 uur welkom te zijn gehe ten, getrakteerd op een barbe cue, die wordt opgeluisterd door live muziek van Stones Covers. Daarna, rond 21.30 uur, begint Shine a Light, de registratie van twee concerten die in de tweede helft van 2006 plaatsvonden in het knusse Beacon Theatre in New York. De film is met veel aandacht gemaakt door zeventien hoogge schoolde cameramannen, onder leiding van Robert Richardson, die Oscars won voor The Aviator en JFK. Het team had niet alleen oog voor details, zoals het Pirates of the Carribean-speldje op de revers van gitarist Keith Richard, maar is er ook knap in geslaagd de energie en interactie op het podium vast te leggen. Met deze documentaire ging een lang gekoesterde wens van de maker, regisseur Martin Scorsese, in vervulling. Hij is een groot fan van The Rolling Stones, wier hit Gimme Shelter hij in drie van zijn films gebruikte. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Speed Racer gaat over een jongen (een rol van Emile Hirsch), wiens familie is geobse deerd door de racerij. Zijn grote droom is meedoen aan The Cruci ble, een race die door het hele land gaat. Het belooft een emotionele gebeurtenis te worden, want bij een eerdere aflevering verongeluk te zijn broer. Alles loopt op rolletjes, totdat Speed Racer wordt bena derd door Royalton Industries, een bedrijf dat niet het beste met hem voorheeft. Meet the Spartans is een paro die op de vorig jaar verschenen film 300, waarin Spartaanse strij ders een oorlog uitvechten met het grote Perzische leger. In deze film wordt de andere kant van het verhaal getoond, namelijk dat de Spartanen met zo'n gedisciplineerd en oorlogzuchtig volkje waren als algemeen wordt aangenomen. Iedere maandag is er een sneak preview, de voorpremière van een film die tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige pro gramma staat elders in de krant én op de website www.texelse- courant.nl. Op zoek naar houtsnippen Vogelwerkgroep Texel houdt don derdag een excursie in De Dennen, waarbij op zoek gegaan wordt naar de houtsnip (Scolopax rusticola), niet alleen de meest solitaire steltlo per, maar ook de enige steltloper in Nederland die in het bos broedt. Hoe wel houtsnippen het hele jaar door op Texel te vinden zijn, is de broedtijd de beste tijd om hen waar te nemen. Dan vliegen de mannetjes knorrend over het bos om hun territorium te verdedigen en laten ze af en toe een hard 'tsiep' horen. In het scheme rende avondlicht zijn de silhouetten van de vogels goed te zien tussen tal van andere vogels. Deelname aan de excursie is gratis, opgeven is niet nodig. De excursie gaat om 21.00 uur van start bij de Tureluur, waar de Ploegelanderweg het fietspad kruist. Meer informatie over Vogelwerkgroep Texel is te vinden op www.vogelwerk- groeptexel.nl. Rock 'n' roll in De Koog Vetkuiven, pettycoats en klassieke automobielen sieren zaterdag het straatbeeld in De Koog, waar een rock 'n' roll-festival wordt gehouden. Het festijn begint 's middags, wan neer in de Dorpsstraat diverse old timers staan opgesteld. Het eerste optreden, van het Henk Pepping Trio, gaat om 16.30 uur van start in Het Proeflokaal van Texel. Het festival wordt om 22.00 uur voort gezet in zeven andere horecagele genheden. De artiesten en bands die er optreden zijn Yeah Baby (in Sam sam). Tanja (De Jutter), Flashback (Tumbleweeds), Memphis Tennessee (Talk of the Town), Stacy Cats (Sjans) en Dee Ann and the Nightcaptains (Le Berry). Ook in café De Kuip is live muziek. De entree is overal gratis. Byzantijns koor in hervormde kerk Het Hoorns Byzantijns Mannen koor verzorgt zondag 25 mei twee optredens in de hervormde kerk in Den Burg. Het koor werkt 's ochtends om 10.00 uur mee aan de kerkdienst, 's middags om 15.00 uur wordt een afzonderlijk concert gegeven. Het koor vertolkt hymnen en gezangen uit de Russische en Oekraïense cultuur, waarvan sommige werken honderden jaren oud zijn. Er wordt a capella gezongen. Voor de pauze worden liederen uit de Slavische kerkelijke traditie uitgevoerd, na de pauze ligt het accent op Russische en Oekraïense volksliederen. Alzheimer Café In het Alzheimer Café spreekt dins dag 27 mei Bart Plooy over pijnble- ving bij dementie. Plooy is als neuropsycholoog verbon den aan de VU in Amsterdam en doet daar promotieonderzoek met als doel inzicht te krijgen in de invloed van dementie op de pijnbeleving en het ontwikkelen van een behandel/bena deringsmethode. Demente ouderen worden vaak onderbehandeld en lij den daardoor meer pijn dan nodig is. Dementerenden kunnen de pijn vaak niet meer aangeven en uiten het lijden in de vorm van angst of boosheid. Het Alzheimer Café wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan en begint om 19.30 uur. Bulgaarse bij servicepunt Tijdens de inloopochtend van het dorpsservicepunt van Oosterend vertelt de Bulgaarse Dana Ivanova Blagoeva over haar land. Zij studeert momenteel in Londen en is een paar weken op vakantie in Nederland. Tijdens de presentatie vertelt ze over de geschiedenis en de cultuur van Bulgarije. De presentatie wordt in het Nederlands gegeven. De inloopoch tend van de servicepunt wordt don derdag gehouden in dorpshuis De Bijenkorf, van 10.00 tot 12.00 uur. Een uitgebreid overzicht met excur sies en rondleidingen staat in de Vakantiekrant, die afgelopen week werd verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijg baar is. Raadpleeg ook de agenda op www.texelsecourant.nl. Donderdag 15 mei: In het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der begint om 19.30 uur een voor lichtingsavond over de preventie van baarmoederhalskanker Aanmelden via tel. 0223-696346. Bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg begint om 19.30 uur een lezing over TexelEnergie. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg start om 20.00 uur een vergadenng van de raadscommissie Middelen. Bij Cinema Texel draaien Zomerhitte (14.30,19.00. 21.30), Iron man (14.15, 21.15) en Meet the Spartans (19.15). Vrijdag 16 mei: In het Eierlandsche Huis wordt vanaf 19.30 uur een grote bingo- en verlo tingsavond gehouden voor de recent opgerichte jeugdclub van De Cock- sdorp. Bij Cinema Texel draaien. Draken- jagers (13.45). Speedracer (16.00), Zomerhitte (19.00. 21.30), Winx Club (14.00) Iron man (16 15, 21.15) en Meet the Spartans (19.15). Zaterdag 17 mei: Sven Otjers verzorgt vanaf 9.30 uur op de atletiekbaan in Den Burg een horde- en springclinic voor Atletiek vereniging Texel. Publiek heeft gratis toegang. Bij de Vrije School aan de Gatshuis- straat in Den Burg wordt van 10.00 tot 14.30 uur markt gehouden met allerlei activiteiten voor kinderen. Op het voetbalveld in De Cocksdorp begint om 10.00 uur een toernooi voor Texelse pupillen, 's Ochtends spelen de mini's en de F-pupillen, 's middags de E-pupillen. Op golfbaan De Texelse nabij De Cocksdorp begint om 11.00 uur een kennismakingsles. Opgave via tel. 316539. In De Koog begint om 16.30 uur een rock n' roll-festival. Met live muziek, oldtimers en ander vermaak. Vanaf 22.00 uur speien er bandjes in cafés. Vrije entree. Tussen 19.00 en 22.00 uur is er in zwembad Calluna in De Koog disco- zwemmen De entree bedraagt €5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Calluna of via www.teambuildingtexel.nl. Op het circuit van de kartingbaan aan de' Akenbuurt nabij Den Burg houdt Model Racing Texel een competitie avond De wedstrijd begint om 20.00 In Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een 'boogie mght'; met medewerking van DJ Marco van Sam- beek. Entree gratis. Zondag 18 mei: Agrarische natuurvereniging De Lieuw geeft excursies bij onder meer de havensluis bij Oude Hoorn. Fietsrou tes zijn van 10.00 tot 13.00 uur ver krijgbaar bij de VW in Den Burg. Bij verschillende horecabedrijven kan tussen 10.00 en 15.00 uur gestart worden voor de Meibockfietstocht. In de gereformeerde kerk in Den Burg begint om 19.00 uur een zangdienst. Bij Cinema Texel draaien Drakenja- gers (13.45), Spreedracer (16 00), Winx Club (14.00) en Iron man (19.15, 21.15). Om 19.00 uur begint The Night of the Stones, met een barbecue, live muziek en de film Shine a Light. Maandag 19 mei: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een open bndge- drive. Deelname kost €2,50 per per- Bij Cinema Texel draaien Zomerhitte (14.30, 19.00), Shine a Light (14.15), Meet the Spartans (19.15), Iron Man (21.15) en een sneak preview (21.30). Dinsdag 20 mei: Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 14.15 uur een theatervoorstelling met één boerin en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree €5.- Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. Bij Cinema Texel draaien Zomerhitte (14.30. 20.00) en Iron man (14.15, 20.30). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden in principe geen wachttijden verwacht. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het ver voer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Expositie over strandingen in museum Flora Schipbreuk- en juttersmuseum Flora heeft de tijdelijke expositie in schuur 2 geheel vernieuwd en gewijd aan strandingen van schepen op de Texelse kust. De schipbreuk van de Hunte (2002), Anneliese (1990), Compass I (1986) en het drama van de Deense schoener Activ staan centraal in de nieuwe expositie, die de naam Een boeiend verhaal heeft meegekregen. De reddingboeien van deze schepen staan symbool voor het verhaal van deze stran dingen. Verder zijn unieke beelden van de stranding en de sloop van de Anneliese te zien en is ook het geluid van de scheepsbel te horen. De collectie in het museum kon dankzij de hulp van Texelse jutters met diverse voorwerpen worden uit gebreid. De expositie is vanmiddag (vrijdag) geopend door de vrijwilligers van de KNRM die op 12 januari 1986 de bemanning van de gestrande Com pass 1 redden. Training Tevoko In verband met de schoolexamens worden tot en met 5 juni geen trai ningen gegeven in de De Koninghal of de gymzaal van de OSG. Alle trainingen worden in die periode op maandag gegeven in sporthal Ons Genoegen. Het schema is te vinden op www.tevoko.nl. (Sudoku) P t I e O n e a O P d P n a P i I i I e n a i d e t I d a n t Deze sudoku wordt u aangeboden door theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn. Oplossing van de vorige sudoku: huiskamer. Afvaart dagelijks (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur 18,50 per persoon, nderen 3-9 |r. 7,50 kaarten verknjgbaar aan boord EMMIE Vanuit haven Oudeschild vr 1610.00 uur wo.21 14.00 uur za. 17 11.30 uur do. 22 14.30 uur ma.1913.00 uur vr. 23 15.00 uur di. 2013.30 uur za. 24 15.30 uur Kaartverkoop bij het loket van de TX10 Info&reserveren: 06-51044235 bgg. 0222-313639 Prinsheerlijk a la carte dineren Reserveren gewenst. Stuifweg 13. nabij Oostcrend tel 0222 363020. www prins-hendrik nl Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 21 mei een avond in de Lindeboom in Den Burg. Zij krijgt via haar 'gidsen uit de ongeziene wereld' boodschappen door voor belangstellenden in de zaal. De bij eenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €8,-.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2