wifWkr'Mw! VERVOLG VAN PAGINA 1 TEXELSE J COURANT 1950: Tunnel onder het Marsdiep versus pontveer [p- ^rchief Er komt een TUNNEL ONDER HET MARSDIEP _j (j eslaagd F amilieberichten &a.rrtj Tflarije Fien DONDERDAG 15 MEI 2008 Bridgedrive Ganzenkwestie Ze wil ook weten of de minister bereid is onafhankelijk wetenschap pelijk onderzoek te stimuleren naar diervriendelijke vormen van scha depreventie speciaal gericht op de schade die ganzen zouden veroor zaken. Haar negen vragen zijn te lezen op de website van de Partij van de Dieren, onder het kopje Nieuws uit de Tweede Kamer'. Ook vanuit andere geledingen komen kritische geluiden. Na Adriaan Dijk- sen (die sprak namens de werk groep Landschapszorg) nu Bernard Spaans, voorzitter van de Vogel werkgroep. Welstand Het gewraakte hoofdstuk beschrijft onder meer waaraan materialen, kleuren en uiterlijk moeten vol doen. Volgens de meeste partijen is afslanking van die regels echter een uitgelezen kans om aan deregule ring te doen. 'Er kan nog een forse slag worden gemaakt', aldus Kieft. Volgens hem kan bij een evaluatie worden bekeken of er punten zijn waar het toch mis gaat. De algeme ne opvatting van de partijen is dat mensen uit zichzelf ook verantwoor delijk met de welstand omgaan. Meer hierover op pagina 11 Dierenkerkhof Martijn Eelman (CDA), Frans Visman (D66) en Gerard Weijers (Fractie Weijers) vonden dat de rol van de gemeente beperkt moeten blijven tot het scheppen van de mogelijk heid. Dat moet gebeuren bij de her ziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Het is daarna aan een ander om een zo'n begraafplaats te realiseren. Een suggestie de die renbegraafplaats bij een bestaande begraafplaats aan te sluiten, werd unaniem van de hand gewezen. Volgens Texels Belang vinden som mige mensen het fijn een plekje te hebben waar ze een overleden huisdier kunnen herdenken. Het is weliswaar mogelijk een huisdier in de eigen tuin te begraven, maar volgens de kiesvereniging heeft niet elke Texelaar een tuin en wil ook niet iedereen een dier in de eigen tuin begraven. Lokaal verbod Bij overtreding volgt aanhouding door de politie en wordt procesver baal opgemaakt. Twee personen kregen een waar schuwing. Dit betekent dat zij bij een volgende misdraging ook een verbod krijgen. Ook enkele andere personen lopen dit risico. In dorpshuis De Wielewaal vindt de komende maanden wekelijks een bridgedrive plaats. De drive wordt gehouden op maandagavond vanaf 19.30 uur, deelname kost €2,50 per persoon. Voor meer informatie: Piet Hopman, tel. 312523. 'Schrijf en teken je eilandverhaal' Onder de naam Schrijf en teken je eilandverhaal verzorgt het duo Hester en Hester Stafleu woensdag 21 mei een korte cursus. Aan de orde komen vragen als 'hoe ervaar je de zee', 'wat is je lievelingsplek' en 'welke herinnering neem je mee naar huis'. Met korte opdrachten lukt het iedereen leuke teksten en tekeningen te maken, menen de cursusleiders. Tekenvaardigheid is niet nodig, het plezier van in een groepje schrijven en aquarel leren staat voor hen voorop. De ene Stafleu is kunstzinnig counselor, de andere schrijfster en gespecialiseerd in levensverhalen. Samen komen ze sinds hun jeugd op Texel. De cursus begint om 10.00 uur in de beeldentuin aan het Oude Dijkje bij De Koog en vindt plaats in de vrije natuur. Er is plaats voor zestien deelnemers. Inschrijven kan tot op de dag zelf. Deelname kost €60,- (inclusief koffie, thee, lunch en materialen). Wegens 'beperkte omvang van ons blad' kon het programma slechts beknopt worden weergegeven, maar een belangrijk onderdeel van het bezoek van generaal Mont gomery betrof in mei 1950 een bezoek aan de Mok, 'waar de situ atie zal worden bestudeerd in ver band met de tunnelaanleg'. Want, kopte de Texelse Courant, 'er komt een tunnel onder het Marsdiep'. Het tunnelplan kwam niet geheel uit de lucht vallen. Heel Nederland was in 1949 immers in de ban van de tunnel onder de Maas, de trots van Rotterdam. Een tunnel onder het Marsdiep leek een logisch vervolg. De bedoeling was dat de tunnel van de zuidelijke punt van Texel zou lopen tot 'de Helderse Zeedijk (ter hoogte van het station)'. Technisch was het zeker mogelijk, voor de aan leg zou gebruik worden gemaakt van 'hetzelfde materiaal, dat met zoveel succes is aangewend bij het graven van de tunnel tussen de Zuidzee- eilanden Minekredas en Miankanne.' Ook in 1950 hield de aanleg van een tunnel naar Texel al verband met werkzaamheden in de haven van Den Helder. 'Toen hoge militaire autoritei ten onlangs de werkzaamheden aan de nieuwe haven van Den Helder (vlootbasis) in ogenschouw namen, kwamen zij tot de overtuiging dat het uit strategisch oogpunt van zeer groot belang is dat onder het Mars diep een tunnel wordt gegraven. Het burgerlijk verkeer zal van deze tunnel gebruik kunnen maken. Er komen evenwel geen aparte banen voor auto's, trams, rijwielen en per sonen. zoals in Rotterdam. Er komen twee banen: een voor het verkeer van Zuid naar Noord en een voor Noord naar Zuid.' Het plan van de 'hoge autoriteiten' volstond niet met de aanleg van Maarschalk Montgomery vandaag naar Texel Naar wU zojuist uit betrouwbare bron vernemen zal Texel nou dit Jaar door 'n lunnel met liet Vasteland norden ver honden! Deze tunnel /al onder het Marsdiep lopen en'wel van hel zuide lijkste punt van Texel (bij de Slok) naar tic Helderse Zeedijk (ter hoogte van het station). Texel, enz-, et re.) Het spreekt vanzelf, dal «ij ook Burgemeester Rehorsl be reid hopen te vinden tot een interview, mitsgaders lieer Oskamp, directeur var, onze VVV' en rerder nog andere personen, wie hun indrukken wille« i ragen '/pillist vern-men v.'ii ruim dat van nu een tunnel. 'Voorts vernemen wij dat tussen Texel en Vlieland een dijk zal worden aangelegd; het vliegveld Texel zal nog weer aanmerkelijk wor den vergroot, terwijl Vlieland even eens een behoorlijk vliegveld krijgt. Zojuist vernemen wij nog dat van De Mok tot aan De Cocksdorp een nieuwe weg zal worden geprojec teerd, resp. verhard. Deze weg zal lopen langs het fietspad Den Hoorn- Dennen-Koog (Minister Ruysweg). Van De Koog langs de Stuifdijk naar De Cocksdorp. Een prachtige brede asfaltweg met aftakking naar het vliegveld. Via de aan te leggen dam door het Eierlandse Gat is men dan in een minimum van tijd op Vlieland.' Zowel het bezoek van generaal Montgomery, die op de terugweg nog even een kijkje zou nemen in vogelbroedplaats Thijsse's Fienweid, als de aanleg van de tunnel bleek een apnlgrap van de redactie. Toch waren de reacties in de kranten die volgden verdeeld. Het tunnelplan werd gezien als een misschien niet direct haalbaar, maar toch redelijk alternatief voor het infame plan om de veerhaven naar van Oudeschild naar 't Horntje te verplaatsen. Het idee van een pontveer. in okto ber 1950 een 'drijvende garage' genoemd, kon maar op weinig sym pathie rekenen en uit een in septem ber 1950 gehouden enquête bleek dat maar liefst 99 procent van de toeristen geen prijs stelde op een kortere overtocht. at ik zeggen Rode Kruis houdt rolstoelwandeling Het Texelse Rode Kruis houdt dins dag 10 juni een rolstoelwandeling door het Hogeberggebied. Leer lingen zorg en welzijn van OSG De Hogeberg krijgen instructie hoe met de rolstoel en de inzittenden om te gaan en starten om 14.00 uur met de wandeling. Mensen die slecht ter been zijn en het Hogeberg gebied wel eens in. wandeltempo willen bekijken, kunnen zich tot 1 juni opgeven bij Nel Vermeulen (tel. 318656) en Wil Bonne (tel. 313636). De organisatie hoopt dat vooral mensen uit de buitendorpen zich aanmelden. Voor een rolstoel kan worden gezorgd. Vanaf fort Erfprins in Den Helder worden van woensdag 21 tot en met vrijdag 23 mei schietoefenin gen gehouden. Afhankelijk van de weersomstandigheden vinden de oefeningen dagelijks plaats van 9.00 tot 16.00 uur. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobarrk 36.25.73.360 H L Robert van der Werf (26) uit De Koog is na een studie van 3,5 jaar aan de Hogeschool Arnhem Nij megen geslaagd voor de studie Elektrotechniek (richting elektroni ca). Hij mag zich nu ingenieur in de elektronica noemen. Van der Werf voltooide eerder een MBO-oplei- ding automatiseringselektronica in Hilversum. Tunnelvisie Met dit stukje geef ik mijn tunnelvisie voor allen die zich betrokken voelen bij dit afgrijselijke plan. Wellicht dat men zich nog de com motie van enkele jaren geleden herin nert over de (proef-)boringen naar aardgas in de Waddenzee, ledereen was tegen, met de milieuactiegroepen voorop. Rede nen om tegen te zijn waren onder meer de schade aan de zeebodem en de verstoring van de natuur. Bij mijn weten zijn aardgasbuizen van geringe omvang. Nu wordt in diezelfde Wad denzee er een tunnelbuis voorgesteld van vele meters doorsnede. Toege geven, op de grens met de Noord zee. Maar er is daar wel sprake van een uniek stuk zee met een enorme waterverplaatsing tijdens de eb- en de vloedstroom. Zie hiervoor de door het NIOZ zichtbaar gemaakte grafie ken in de salon van onze onvolprezen schepen. Helaas, ik heb de milieuac tiegroepen nog met gehoord, terwijl het nu echt nodig is. Een tunnel naar Texel vergt een inves tering van circa €800 miljoen. Het is onbestaanbaar dat het rijk kan uitleggen een dergelijke investering te doen voor een doodlopende weg. De afstand van 't Horntje naar de vuurto ren is ca. 20 kilometer, gemeten over de meest rechtstreekse route: Pont- weg, Akenbuurt, Nieuwlanderweg, Postweg en Vuurtorenweg. Geen achterland waarvoor zich doorgaand verkeer aandient. Tenzij dezelfde zie ners een tweede tunnel naar Vlieland, Terschelling en Ameland adviseren. Een eenvoudige rekensom leert dat voor deze doodlopende route per kilometer dus €40 miljoen geïnves teerd moet worden. Ik geef u de verzekering dat er in ons land belang- njker knelpunten zijn om met dit geld op te lossen. Texel heeft een slaapplaatsenlimiet van 45.000 bedden, ooit ingesteld om het eiland niet te overwoekeren met vele bebouwingen/logiesverblij- ven teneinde het unieke karakter te bewaren. Als er een tunnel komt, kunt u aannemen dat onder druk van de zich al warmlopende projectontwik kelaars (grootverdieners) deze limiet wordt verlaten. Zij zullen aanvoe ren dat Texel zo goed bereikbaar is geworden dat er geen beletsel meer is de resterende natuur te verzieken. Een tunnel heft het eiland op. Uit gegevens van TESO blijkt dat de gewraakte piekbelasting zich afspeelt op vijf of zes dagen per jaar, totaal dertig uur per jaar. Als de beden kers van het tunnelplan een beetje verstand hebben, zullen zij zich rea liseren dat een investering van €800 miljoen om die dertig uur teniet te doen volstrekte waanzin is. Dat zou €26 miljoen per uur betekenen. Reclame-uitingen van de VW en logiesverstrekkers zijn onder andere: 'Uw vakantie begint al op de boot' (klopt helemaal): 'Geniet van een minicruise' (klopt ook al), 'De boot vaart altijd (klopt ook, zie het jaarver slag van TESO over het aantal verval len afvaarten op jaarbasis). Hier kan toch niets tegenop. Ziet u het al: 'Kom naar het mooie eiland Texel en geniet ondertussen in een donkere tunnel'. TESO maakt een omzet van ruim €17 miljoen. Dit genereert voldoende mid delen om een goed geoliede veer dienst in stand te houden, de kwaliteit te bewaken en te reserveren voor ver- volgschepen. Er wordt geen beroep op overheidsgelden gedaan. Is dat niet fantastisch? In 2006 hebben we initiatieven ondernomen om de veer haven te verplaatsen. We zijn hiervoor zelfs naar Den Haag geweest. Alle signalen waren positief. Investering slechts €200 miljoen. Als Rijkswa terstaat de boekhouding goed heeft gedaan, is dit geld voor het groot ste deel al beschikbaar. Het kwam immers vrij uit de afschnjvingen van de bestaande haveninstallaties, te beginnen in 1964. Al is het uiteraard heel goed mogelijk dat dit geld aan andere zaken is besteed en dus niet is gereserveerd. Naar mijn idee ligt hier een taak voor het college van ereburgers. Zijn zij het niet die de verdienste hebben Texel te kennen, te beschermen en te pro moten bij de doelgroep die het waard is Texel te bezoeken? En het is toch geen gezicht, zelfs een aanfluiting, als ereburger Harry met zijn gele bolide (eigen woorden) uit een tunnel komt njden. Harry behoort van de boot te njden en niet anders. Ik wens de raad en het college veel energie toe de voorgestelde onzin tegen te gaan en de Helderse raads lieden en de tunnelziener uit Amster dam keihard aan te pakken. Texelaars en overkanters met het juiste Texel- gevoel, vormt een front. Ane Knegt, Hairdinxveld-Giessendam Als leven lijden wordt, is rusten goed. Verdrietig, maar dankbaar dat zij zo lang in ons midden is geweest, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve, zorgzame moeder, onze oma en overgrootmoeder Martje Sinke - Weijdt weduwe van Marinus Sinke - Oudeschild, 30 november 1916 t Den Burg, 9 mei 2008 Gerty Sinke Mara en Danny Marly „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 - Den Burg Moeder is overgebracht naar ae landschap kamer van Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 13 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum en na afloop van de crematie plechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden ge houden op woensdag 14 mei om 12.15 uur in crematorium „Schagerkogge" Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: Gerty Sinke, Spinbaan lb, 1791 MC Den Burg. In het bijzonder willen wij het verplegend per soneel van het „Verpleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van mijn moeder en oma, Gerty Mara en Danny, Marly Verdrietig zijn wij om het overlijden van onze zus en tante Anna Witte-van Sambeek Dankbaar zijn we voor de warmte en aandacht die zij aan de familie heeft gegeven. Jan van Sambeek Dora van Sambeek-Schrama Neven en nichten Van Sambeek, Philipse, Witte Nu 't rouwrumoer rondom jou is verstomd de stoet voorbij is, de schuif etende voeten nu voelen we dat er een diepe stilte komt en in die stilte zullen we je opnieuw ontmoeten en telkens weer zullen we je tegenkomen we zeggen veel te gauw: het is voorbij alleen je lichaam is weggenomen niet wie je was en ook niet wat je zei we zullen nog veel aan je denken we zullen samen door de stille duinen gaan nu je onze handen niet meer aan kunt raken raak je ons hart nog duidelijker aan. We hadden nooit verwacht dat er zoveel mensen om ons heen zouden staan na het overlijden van ILSE Het verdriet dat met ons werd gedeeld, door de enorme persoonlijke aandacht, de prachtige bloemen, en de vele kaarten die we kregen, heeft ons diep geraakt. Het was hartverwarmend Voor ons voelde het alsof we op vleugels werden gedragen. Lieve mensen, hartelijk dank, Jan Zared Joost Den Burq-Texel, mei 2008 Lieve mensen, Hartelijk dank, voor zoveel kaarten, de handdruk, een hand op je schouder en de lieve woorden. Het afscheid van was waardig en indrukwekkend. Het verdriet is groot, het gemis blijft van onze lieve dochter, zus, schoonzus en tante. Kees en Ans Gieles Jacco en Anita Mascha Dave Het is al weer twee maanden geleden dal mijn lieve man en onze lieve vader, opa en over grootvader is overleden. Voor ons is het leven zonder hem nog moeilijk te bevatten, maar uw belangstelling in de vorm van een brief, kaart of bezoek heeft ons goed gedaan. Onze oprechte dank voor uw medeleven. Ue Room-van Dijk Joke en Menno Frans en Harry Kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, mei 2008. Thans wandel ik vri) voor Gods aanschijn, in hef tand waar de levenden zijn. Psalm 116:9 De aandacht en het warm meeleven door zoveel mensen, bij het verlies van mijn man, onze vader en opa HENK BARHORST zijn een grote steun geweest en hebben ons erg veel goed gedaan. Bedankt allemaal! Lies Barhorst-op den Kelder Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, mei 2008 23 mei 2003 om 13 30 w-wr m het gemeenteh.otie te X)en "Bhatq nodigen iMj ia. iA.it op de receptie in Café-Destaurant Sjans, Dorpsstraat 21 te Ve Koog van 19.30 tot 20-30 m r Tflancovoeg 19, 1791 MO Ven Do-rg. 0222 310635, marijeharrg@bOit.ni Kadotip: 13 is onze dochter en zusje geboren! 3140 gram, 13,38 uur Andrea Keijser, Andreas Schraag Imme Zeekraal 1.1796BD De Koog - Texel Tel. 0222-327421 Voor bezoek graag even bellen 8ua(en bnusf overal Jie( nieuwe leven. £en prachtig decor voor ons schitterend lentekind Joel 3eS.Se FTooij is geboren op 14 mei 200S om 351 uur hij weegf 3480 gram Sim°ne Kortekaas en Ruud tTooij Kaapstraat 47 I79G A£ De Koog Voor kraambezoek graag even bellen 0222 «88147 of 06 21692308 e-mailadres: ruudensimoneatexel-com Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Zaterdag 17 mei: Open Dag op De Krim van 12.00- 17.00 uur met heel veel gratis activiteiten zoals schaatsen, springkussen, bowlen, kindertheater en nog veel meer! En op de Golfbaan gratis Golf Fun Factory en golfclinics. Kijk op www.krim.nl Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum FrlVoor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711. Graag wil ik iedereen be danken. Eindelijk, na een hele lange tijd, ga ik weer op mezelf wonen. Een te vreden groet van mij, Jan Willem Flier. Mijn nieuwe adres is: Hof van Geus 7, 1791 BL Den Burg. Te koop Leylandi haag coniferen 1.50 tot 2 mtr a 6.50. Ook kunt u door ons de klus laten klaren. 1 jaar garantie. Theo en Nico boersen. tel 318 238. Schorrenweg 32 www.reu- zenaardbei.nl Lentekriebels? Lets dance. It's-Boogie Night Zaterdag 17 mei Question Plaza met dj. Marco van Sambeek. Aanvang 22:00 uur Entree, gratis, www. boogienightstexel.nl Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Maak kennis met ons on dernemerspakket. 15 procent korting voor de startende ondernemer. Langeveld de Rooy. Spinbaan 6 in Den Burg. Nooit meer scheren ofhar- sen. Elos, een veiligeen effectieve ontharings- be handeling. Info: DeMuile- koog, tel: 327850 Een goede start en kor ting voor de beginnende ondernemer! Maak ken nis met het ondernemers pakket van Langeveld de Rooy. Gebakken zeetong. in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Te koop: 2 concertkaarten Bruce Springsteen op 18 juni '08 in de Arena Rang 2, normale prijs €92,50 p. stuk. Tel. 318000. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels Tel. 321815/321266. Voor reparatie leren jas sen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch. Open van 08.00 - 12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. Bowlen en uit eten gaan prima samen' Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Wij repareren alle mer ken tv's, radio's, video's, dvd's, cd's, pu's, satel lieten, camera's, etc. (ook met door ons geleverd) met 3 maanden garantie. Service Center Texel - 311 777. Boetiek Allerlei nieuw: B- Young het nieuwe merk met een maatje meer en de grootste keus in Vero- Moda Ook zondags ge opend van 11.00 tot 17 00 uur. Dorpsstraat 143, De Koog. burOZIEZO organised dit voorjaar workshops in kleur (ontdek hoe de kleur van kleding en make up de persoonlijke uitstra ling versterken) info: www zieso.nl of Cecile Wijnand 322158 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl wwv/.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe ter Witte, 311242. www. tematex.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Basic- jeans 2 voor 40,= 3 wassingen. Rabbit Ha- bit Weverstraat 39 Den Burg. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar www.aardeenhe- mel.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Workshop 'Schrijf en teken je eilandverhaal'. Woensdag 21 mei van 10.30 tot 16.15 De Wije Bliek, Stichting Natuur- en Beeldentuin Texel, Oude Dijkje 4, De Koog, tel. 06 22 11 56 41 www. dewijeblick.nl Vanaf 10 uur is de tuin open en staat de koffie klaar Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel, 0222-317672. Lentekriebels? Let's dance. It's Boogie Night. Zaterdag 17 mei Question Plaza met dj. Marco van Sambeek. Aanvang 22:00 uur Entree: gratis, www. boogienightstexel.nl Rouw- en trouwarran- gementen, boeketten Bel 06-24847187. De Ro- zenman. Een goede start met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Spinbaan 6 in Den Burg a s. maandag op de markt. SpeelsHout met prachtig houten speelgoed, kado artikelen en klompen. 18 juni kunstmeststrooi er keuring. Voor info en opgave Agrifirm Jan Kee- som, tel. 363363. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texeiseautopa- gina.nl Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. www.tetelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel. 072-5815791. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel- Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020. 24 uur per dag bereikbaar. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen Cocky's Kapsalon is maandags gesloten Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog. tel. 317575. Nieuwe kans voor twee dehands Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3