S3 Strandwandeling vol verrassingen l -ftp Texel massaal op de bres voor TESO Nader onderzoek naar komst tunnel VONK Protest in zwemtenue bij Dijkmanshuizen Cjrocn Twartsjexels in het hartL mL Opnamen speelfilm in Slufter begonnen Nieuws van de provincie 'Wij laten onze boot niet zinken' OPHOT:!' OPBOEI» Waar in Noord-Holland vaar jij het liefst? Noord-^glland Kijk in deze krant! r "courant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12274 DINSDAG 20 MEI 2008 Verschijnt dinsdag en vrijdag Er is op Texel een grote beweging op gang gekomen die minister Eurlings en staatssecretaris Hui- zinga van Verkeer en Waterstaat tot het besef moet brengen dat Den Haag een historische blunder begaat als het de concessiewet geving op Texel van toepassing verklaart. De gemeenteraad ondertekende donderdagavond een brief van die strekking, VW, TVL en Horeca Nederland, afdeling Texel stuurden 'Wij laten onze boot niet zinken! Zwemmend naar de overkant!' Onder die leus worden gebruikers en sympathisanten van Texels Eigen Stoomboot Onderneming opgeroepen om vanmiddag om 16.00 uur massaal en in zwem- kleding naar het surfstrandje bij Dijksmanshuizen te komen. 'Hiermee willen we de politiek in Den Haag duidelijk maken dat een openbare aanbesteding niet is gewenst', aldus de initiatiefne mers. De actie waarvoor lokale, regio nale en landelijke pers zijn uitge nodigd, is een reactie op plannen van staatssecretaris Tineke Hui- zinga van Verkeer en Waterstaat voor uniforme concessiewetgeving voor de waddenveren, waardoor de veerdiensten over pakweg vijftien |aar openbaar zullen worden aanbe steed. TESO en Texel zijn pertinent tegen. De initiatiefnemers, onder wie VW- directeur Wouter de Waal, schet sen de gevaren in het kort: minder afvaarten (bij slecht weer of minder vraag, zoals in de winterperiode), langere wachttijden, materieel en dienstverlening van mindere kwali teit en hogere tarieven. Ze roepen op met spandoeken en in zwemkle- ding naar het surfstrandje te komen. Zwemkleding is overigens geen ver eiste en zwemmen hoeft ook niet. De protestactie die eind vorige week redelijk spontaan op gang kwam, werd dit weekend per e- mail rondgestuurd. De actie wordt ondersteund door WV Texel, Rotary Texel, de gemeente Texel, het Toe ristisch Kennisinstituut, TVL, TVO, andere Texelse belangenorganisa ties en ondernemers. WI.I LATR' linze BUUT WIET ZIHKEM! Het pamflet dat sympathisanten van TESO via e-mail laten rondgaan. 'Stem laten horen' Geldorp roept op te reageren 'Texelse Eigen Stoomboot Onder mening onderhoudt al meer dan honderd jaar tot onze tevreden heid een goede verbinding met de overkant, er is geen enkele reden om daar via een concessie- v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg brieven naar Den Haag en vanmid dag wordt bij Dijkmanshuizen de actie 'Zwemmend naar de overkant! Wij laten TESO niet zinken' gehou den. Ook hebben velen gehoor gegeven aan de oproep van burgemees ter Geldorp om hun stem uit te brengen op de speciale website van de Texelse Courant. Via deze website houdt de redactie lezers elk moment op de hoogte van de laat ste ontwikkelingen in deze kwestie en kan worden gereageerd. Aan de protestactie zal ook SP- Kamerlid Emile Roemer deelnemen. De politicus die onlangs op werk bezoek was op Texel en daarbij onder meer sprak met TESO-direc- teur Cees de Waal, schreef in zijn column: 'Honderd jaar TESO, een goudmijn van socialistisch gedach tegoed.' Op het strand zullen ook zijn Texelse partijgenoten aanwezig zijn en een delegatie van de SP uit Den Helder, die de veerdienst een warm hart toedragen. De actie is de landelijke media niet ontgaan Zondagavond dook het bericht op bovenaan de website Nu.nl en een lezer wist te melden dat het maandag in haar regionale dagblad in de Zaanstreek stond en ook de Volkskrant maakte er melding van. En het is zelfs wereldnieuws, want gisteren stond het bericht in de Wereldkrant, een digitale uitgave van de Wereldomroep. PROTESTACTIE zwemmend naar de overkant? dinsdag 20 mei om 16.00 uur Kom met zwemkleding naar het surfstrand|e bi| Dijkmanshuizen. Radlo/TV, fotograf pers worden uitgenodigd bij deze prote Lima en Nemo Fey bij het projectiel dat ze op het strand vonden. (Foto Wannes FayrTexel Images) Lima Fey (9) en Nemo Fey (7) uit Den Hoorn vonden zondagoch tend in de branding bij paal 9 iets wat sterk op een bom leek. Maar volgens de politie was het een ongevaarlijk meetinstrument. Een projectiel dat wandelaars honderd meter verderop vonden, bleek wel een bom te zijn. Het voorwerp dat Lima en Nemo Fey vonden had veel weg van de kop van een torpedo en was groten deels van koper. Omdat er diverse Engelstalige waarschuwingen op stonden werd de politie gebeld. Die constateerde dat het om een onge vaarlijk meetinstrument ging dat waarschijnlijk onder een schip heeft gezeten of misschien te maken had met seismisch onderzoek. Het lood zware voorwerp is meegenomen door de politie. Langslopende wandelaars gaven aan dat ruim honderd meter ver derop ook een verdacht projectiel lag. Dit bleek om een bnsantgranaat te gaan. De politie heeft het voorlo pig begraven in afwachting van de explosieve opruimingsdienst VEER MONOPOLY wet verandering in aan te bren gen.' Burgemeester Joke Geldorp roept Texelaars op zich massaal uit te spreken tegen de conces siewet. 'Directeur Cees de Waal en ik trek ken in deze kwestie zij aan zij op', sprak de burgemeester donderdag avond haar volmondige steun uit voor het verzet dat TESO biedt tegen de voorgenomen (openbare) aanbesteding van de veerdienst. Woensdag reizen Geldorp en De Waal af naar Den Haag, om in te spreken tijdens de commissie Verkeer en Vervoer waar de con cessiewet wordt behandeld. Deze bijeenkomst begint om 11.30 uur. Een week later staat de aanbeste ding op de agenda van de Vaste Kamercommissie. Geldorp en De Waal zullen een beroep doen op de Den Helder doet nader onderzoek naar de mogelijkheden voor een tunnel. Dat werd gisteravond dui delijk tijdens een commissiever gadering waarin de Helderse poli tieke partijen het rapport over de toekomst van de Helderse haven bespraken. Een ruime meerderheid gaf het col lege opdracht alle in het rapport genoemde opties (inclusief de tun nel) verder te onderzoeken. Dat moet uiterlijk juli 2009 leiden tot een voorstel op basis waarvan de raad een besluit kan nemen. De tunnel was niet echt een hot item. Het werd niet eens door alle commissieleden genoemd. Uit de reacties viel op te maken dat een tunnel niet echt als reëele optie wordt gezien. Het CDA vond het met nodig er verder onderzoek naar Haagse politici om Texel uit te zon deren van de concessiewetgeving. Geldorp hoopt op veel steun vanuit de Texelse bevolking en gebruikers van de bootdienst. 'Hoe meer men sen hun stem laten horen, des te groter is de invloed in Den Haag. Ze roept lezers van deze krant op zich via de speciale website (http:// concessie.texelse courant.nl, die is gelinkt aan de TC-website) zich uit te spreken tegen de concessiewet voor Texel. Bus naar zitting aanbesteding Het college wil woensdag een bus naar Den Haag laten rijden, zodat Texelaars de hoorzitting van de Tweede Kamer over de openbare aanbesteding kunnen bijwonen. De hoorzitting is van 10.30 tot 12.30 uur. Bedoeling is met de boot van 7.00 uur naar de overkant te gaan om op tijd in Den Haag te zijn. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het bestuurssecreta- naat van de gemeente, tel 362216. De hoorzitting wordt gehouden door de Vaste Kamercommissie voor Ver keer en Waterstaat. Onder meer de gemeente en TESO spreken in. Een week later vergadert de commissie met staatssecretaris Tineke Huizin- ga. De hoorzitting, die openbaar is, wordt gehouden in het gebouw van de Tweede Kamer (Groen van Prin- stererzaal). Om binnen te komen moet een geldig legitimatiebewijs worden meegenomen. te doen, de WD zei het alleen een interessant idee te vinden als pri vate partijen hem willen bouwen en exploiteren. De PvdA, de derde coalitiepartij in de marinestad, stelde voor ook de mogelijkheid van een brug nader te onderzoeken. Een dergelijke variant staat nu nog niet in het rapport van Mark van der Horst. De SP en de Stadspartij spraken zich tegen een tunnel uit. De SP vreesde dat er een te hoge tol moet worden betaald, de Stadspartij merkte op dat daarvoor te weinig verkeer naar het eiland gaat. De tunnel ging echter niet van tafel. Burgemeester Stefan Hulman en havenwethouder Cor Hienkens maakten duidelijk dat, in verband met de complexiteit van de haven- problematiek, geen enkele optie zonder nader onderzoek aan de kant kan worden geschoven. 'Als het niet kan, blijkt dat wel', aldus Hulman, 'maar we kunnen niet bij voorbaat al iets afwijzen.' Volgens Hienkens is het de bedoe ling te gaan 'pellen' in alle opties, totdat het beste overblijft. Dat de problematiek complex is, blijkt vol gens Hulman onder meer uit het gegeven dat met zes ministeries en ladingen andere partijen moet wor den overlegd. De burgemeester en de wethouder stelden klip en klaar dat voor een verhuizing van de veerhaven naar het noordoosten van de marine haven (waarvoor bij de vaststelling van de PKB Waddenzee nog hard is gevochten) geen geld is. Dat kost 200 miljoen euro. Het rijk en de provincie zijn niet bereid dat geld alleen voor een veerhaven en toeristenstromen uit te trekken. De verplaatsing van de haven is echter met van de baan, die optie wordt nog wel in breder verband meege nomen in het nadere onderzoek van het havenrapport. Het maakte de situatie voor de Helderse veerhaven er niet roos kleuriger op. Lees verder op pagina 11 Streaker steelt middenstip Op het voetbalveld van SV De Koog verscheen zaterdagmiddag een streaker. De naakte man uit Den Helder van voetbalteam De Watervogels had het gemunt op de middenstip. In de Slufter zijn gisteren de opna men begonnen van de speelfilm De Vliegenierster van Kazbek. Tot begin juni is een filmploeg op het eiland om het verhaal van schrij ver Arthur Japin te verfilmen. Er wordt gefilmd bij de vuurtoren, de De volgende Vakantiekrant verschijnt vrijdag 30 mei Oplage 450.000 Ook adverteren in dit superactuele fullcolorblad? I U kunt uw advertentie nog I opgeven tot vrijdag 23 mei a.s. MoS,3,6 26 00 LANGEVELD Spinbaan 6, Den Burg Na het uitsteken met een mes van de middenstip werd de man door leden van SV De Koog in een hoek gedreven van het voetbalveld. Direct achter het veld bevinden zich grote bramenstruiken. Zodra de man hier in belandde gaf hij zich gewonnen en werd hij vastgezet in de kleedka mer. De politie werd erbij gehaald en na enige tijd was de man voldoende afgekoeld om te vertrekken. Grauwe ganzen Grauwe ganzen veroorzaken niet alleen schade aan de landbouw, door hun toenemend aantal lijden ook natuurgebieden er in steeds grotere mate onder. Natuurbeheer ders trekken daarom gelijk op met de landbouw en de gemeente om de ganzenpopulatie in te dammen. Bart Witte van Staatsbosbeheer. Erik Menkveld van Natuurmonu menten en Hans Ghijsels van LTO Noord-Holland vertellen waarom het vangen en doden van ganzen nodig is. Pagina 7 a Kampioenen 'Kampioenen, kampioenen.' Het galmde door De Koog, dat het eer ste elftal zondag zag winnen van Succes, waarmee de club promotie afdwong. Rond half negen klom het gehele team met aanhang op de Sjansbus en de wagen om een zege tocht te maken. Pagina 8 m Strandgolf De sfeer zat er goed in tijdens de eerste editie van Strandgolf Texel. In navolging van de Scheveningse editie werd het startsein voor de Texelse variant afgelopen vrijdag door Burgemeester Joke Geldorp gegeven. Zij startte de bedrijvendag door de eerste bal op het strand af te slaan. Pagina 11 a Pinautomaten Geldleverancier Brinks neemt maat regelen om te voorkomen dat pin automaten op het eiland opnieuw voortijdig leeg raken. Dat heeft het bedrijf toegezegd in een gesprek dat Rabobank Noord-Holland had belegd naar aanleiding van de pro blemen tijdens het Hemelvaartwee- kend. Pagina 11 Krant verlaat In verband met acties in de sorteer- centrales van TNTPost kan het zijn dat de krant bij onze postabonnees later wordt bezorgd Theaterreizen snel reserveren Wie het komend seizoen een the atervoorstelling in schouwburg De Kampanje in Den Helder wil bezoe ken, kan de kaarten hiervoor tot in 1 juni reserveren bij Windkracht 7. Verderop in deze krant staat een lijst met daarin de verschillende voor stellingen. Het overzicht zou eerder in deze krant worden afgedrukt, maar door een misverstand is dit achterwege gebleven. Als voor een voorstelling voldoende belangstel ling bestaat (minimaal 75 bezoe kers) laat TESO na afloop een extra boot varen. molen van Het Noorden, het kerkje van Den Hoorn en in de Slufter. De komende week is de filmploeg daar aan het werk. Er worden ook aan de overkant en in Georgië opnamen gemaakt. Lees verder op pagina 11 texelseautopaqirïaTii (Advertentie) CURSUSAANBOD kijk op: www.preventieservice.nl (Advertentie) TEXELSE Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1