Rotary keert €6.776,- uit Texel rekent af met Terschelling in Waddentoernooi Bijzondere vliegtuigen brengen bezoek Texel TEXELSE 2 COURANT Agenda oud Papier TESO T E XE LSE® COURANT b t 0 a e z a n u z n a b 0 b e z b z a e u u t DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl oPIENie Anti-tunnel op populaire Hyves Dit jaar minder blauwe vlaggen DINSDAG 27 MEI 2008 Een uitgebreid overzicht met excur sies en rondleidingen staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Dinsdag 27 mei: Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 14.15 uur een theatervoorstelling met één boerin en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree €5,-. Van 14.30 tot 16.30 uur is er markt op het Maartenhuis, Ruijslaan 81 in De Koog. Er worden zelfgemaakte en -geteelde producten verkocht en er is een koffiehoek. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alz heimer Café. Bart Plooy spreekt over pijnbelevmg bij dementie. Het TVO houdt vanaf 19.45 uur jaar vergadering in hotel Den Burg aan de Emmalaa. In eetcafé SamSam in De Koog wordt een Nederlandstalige editie van 'Raad een lied...' gespeeld. Opgeven kan tot 20.00 uur, de quiz begint om 20.30 uur. Deelname is gratis. Bij Cinema Texel draaien Indiana Jones (14.30, 19.00, 21.45), een senr- orenvoorstelling (14.00), Zomerhitte (18.45) en What happens in Vegas (21.30) Woensdag 28 mei: Op golfbaan De Texelse nabij De Cocksdorp begint om 11.00 uur een kennismakingsles. Opgave via tel. 316539. Om 10.30 uur gaat een rondwandeling van start door Oosterend Start van de wandeling is bij de Maartenskerk. De wandeling duurt tot circa 12.00 uur. Kinderen kunnen o.l.v. kunstenares Door Dogger dieren tekenen in Eco- mare. Aanvang 13.30 uur (voor 5 t/m 7 jr) en 14.30 uur (8 t/m 10 jr). Deelname €5,-; reserveren via tel. 06-36128327 of 321351. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bridge gespeeld; dit gebeurt onder lei ding van J. Hoogerheide, tel. 313557. De docenten dans van de Muziek- en houden vanaf 20.00 uur in de voorspeelruimte Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 27 00.50 en 13.24 u. Wo. 28 01.34 en 14.14 u. Do. 29 02.15 en 15.20 u. Vr. 30 03.30 en 16.40 u. Za. 31 05.20 en 17.54 u. Zo. 01 06.40 en 08.54 u. Ma. 02 07.37 en 20.11 u. Di. 03 08.50 en 21.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 25 mei op om 05.33 uur en gaat onder om 21.42 uur. Woensdag 28 mei laatste kwartier Er kan vrij gedanst worden Toegang €5,-. Bij Cinema Texel draaien Speedracer j (13.30), Wmx Club (14.00). Indiana Jones (16.00,19.00, 21.45), Zomerhit- te (18.45) en What happens in Vegas (21.30) Donderdag 29 mei: Bij schapenboerderij De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10) begint om 19.30 1 uur een theatervoorstelling met één boerin en 50 schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt m Den Burg en voor aanvang aan de I deur. Entree €5,- In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg geeft visser Albert Scha- j gen uitleg over de sumwing en Mare Bakker van TESO over duurzame scheepvaart In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland i begint om 20.00 uur een klaverjas- drive ledereen is welkom Bij Cinema texel draaien Indiana Jones (14.30, 19 00, 21.45), Zomer hitte (14.00, 18.45), What happens in Vegas (21.30) Vrijdag 30 mei: De musicalgroep van de Muziek- en Dansschool voert in Question Plaza in i Den Burg het stuk 'De Vakkenvullers' op. De groep bestaat uit leerlingen I van 13 jaar en ouder. Entree €3.- Bij Cinema Texel draaien Winx Club (14.00), Indiana Jones (16 00, 19.00, i 21.45), Speedracer (13.30), Zomer- I hitte (16.15) Dunya Desie (18.45) What happens in Vegas (21.30) TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Auto mobilisten moeten soms rekening houden met wachttijden. Die kunnen vrijdag in Den Helder ontstaan tussen 11.00 en 16.00 uur (een half uur) en maandag op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur (een uur). Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl j Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37.95 36,25 lautc™.- Per jaar 74.10 71.75 (automat Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode (Sudoku) 0 O Deze sudoku wordt u aangeboden Den Hoorn. Oplossing van de vorige door theater-restaurant Klif 12 in sudoku: topeiland. Stralend Vinden jullie dit geen stralende tekst? Ik zit hier schoongemas- kerd en vreselijk ontspannen ach ter de PC. Schuld, of verdienste, van mijn buurmeisjeTurf van vijf jaar oud, die me een paar weken geleden ineens schokte met de mededeling; 'Pien, je hebt wal len onder je ogen.' En op mijn verbaasd wenkbrauwoptrekken nogmaals: 'Ja, echt hoor.' Een klein wijsvingertje streek boven langs mijn wang. 'Hier zie ik een streepje. Dat is een echte wal.Ze ging weer verder met haar pop; onderwerp gesloten. Mij bleef het intussen bezighouden. Wallen? Was het al zo erg met me gesteld? Ja, de spiegel vertelde het ook. Daar liepen lijntjes die ik eerder niet opgemerkt had. Of niet had willen opmerken. Maar als zo'n kleine eigenwijze opduvel ze nu al en passant constateerde, van welke commercial ze die weten schap ook had opgepikt, moest het toch wel goed zichtbaar zijn. Help, de aftakeling slaat toe. Ik probeerde de dagen daarop zo nonchalant mogelijk de spiegel te passeren, zeg maar te negeren, maar de opmerking bleef kna gen. IJdelheid, uw naam is vrouw. Voorzichtig eens gepolst bij mijn geliefde: 'Vind jij dat ik er ouder uit begin te zien? Hij liet de krant even zakken en zei, met één oog nog op de sportpagina: 'Hoezo?' 'Zie je dan die lijnen onder mijn ogen niet?' Hij wist dat het link begon te worden en probeerde tactisch te laveren: 'Pien, ik vind je vreselijk mooi, dat wéét je toch. Wat kan mij zo'n lijntje schelen.' Dus toch, welnee, ja maar... Kort om, het eind van het liedje was een bezoek aan de drogist. Van morgen uitgebreid het maskertje aangebracht en na een kwartiertje intrekken weer afgespoeld. Spie geltje, spiegeltje aan de wand... Ik verbeeld me waarachtig dat het al iets geholpen heeft. Pien Verberg Rinie de Kruit en Marijke Eel- man, bestuursleden van het Tes- selhuus, ontvingen dinsdagavond uit handen van Nel Eelman, voor zitter van de Rotary, een cheque van €3.600,- als bijdrage in de exploitatie van dit groepsverblijf voor zwaar gehandicapten. Bij dezelfde gelegenheid werden ook bedragen uitgekeerd aan andere goede doelen, in totaal €6.776,-. Het geld komt uit het fonds voor Community Service van Rotaryclub Texel dat gevuld wordt met bij dragen van leden en opbrengsten van acties, zoals de inzameling van afgedankte kleding en schoenen die twee keer per jaar wordt gehouden en de verkoop van Texels bier. Andere organisaties die in de prijzen vielen waren de Reumavereniging Texel (€700,-), de Stichting Nieuw- Guinea (€1.200,-), Het Koningin Wil- helminafonds (€126,-), de KNRM (€250,-), de Stichting BAB Texel (€250,-) het Vlielandkamp (€250,-) en Rotary Doctor Bank (€250,-). De Stichting BAB Texel houdt zich bezig met een ontwikkelingsproject in Bangla Desh. Het Vlielandkamp is een project van de landelijke Rotary dat voorziet in het organiseren van vakanties op Vlieland voor kinderen die in een probleemsituatie verke ren. Rotary Doctor Bank gaat uit van de internationale Rotaryorga- msatie en houdt zich bezig met het uitzenden van artsen die op vrijwil lige basis actief zijn in de Derde Wereld. (Foto Harry MGnMlIBoMOenkTorel) doen, waren Vlieland en Ameland Rie Beets legt namens de Texelse biljarters aan voor de volgende stoot. (Foto Joop Ftommets)Beeldbank Texel) Na twee jaar op rij de hoogste eer aan Terschelling te hebben moe ten laten, is Texel er in geslaagd het 27ste Waddentoernooi te win nen. Op eigen eiland werden 80 punten veroverd, vier meer dan de grote concurrent. Het Texelse team bestond uit in totaal ruim 100 sporters. Verspreid over diverse locaties knoopten de eilanden op tien onder delen de strijd met elkaar aan. Maar door aan slechts vijf sporten mee te Avondvierdaagse op 2 juni van start Op maandag 2 juni gaat de avond vierdaagse van start. De presta tiewandeltocht wordt gehouden van maandag tot en met donder dag. Wandelaars kunnen kiezen uit afstanden van 5, 10 of 15 kilometer. De start van de avondvierdaagse is bij de kantine van schietsport centrum Odysseus in Den Burg, Emmalaan 65. Inschrijven kan bij de start, tussen 17.30 uur en 18.30 uur. Kosten voor deelname zijn €4,50-, inclusief een medaille. De wandelin gen voeren door en rond Den Burg (Foto onvter sctnihng/Texoi images) en rondom de Hogeberg. Sportvissers op het wad Bevochten de meeste deelnemers in het Waddentoernooi elkaar op het eiland, de sportvissers gingen het wad op. Bemand door zestien deelnemers van drie eilanden verliet MS Talisman van Terschelling de haven van Oudeschild om er na vier uur weer terug te keren. Texelaar Nico Tessel was met vijf vissen met een totale lengte van 127 centimeter het meest succesvol. Goos Drenth van Schiermonnikoog eindigde met vier vissen van 93 centimeter op de tweede plaats. Rein Kuyper van Texel ving twee vissen van in totaal 35 centimeter. De eerste plaats voor het klasse ment ging naar Texel, dat met eer team van zes vissers 284 centimeter vis aan de haak sloeg. De negen deel nemers van Schiermonnikoog vingen 148 centimeter. De enige deelnemer van Terschelling ving niets. Op het populaire Hyves leeft de discussie rond de tunnel onder jongeren. Texelaars, oud-Texe laars en vakantiegangers discus siëren en brengen hun stem uit tegen de plannen voor een tunnel tussen Den Helder en Texel. Op de profielensite Hyves kunnen leden lid worden van de club: '100 anti-tunnel-texel'. En zich men gen in de discussie rondom de plannen voor een tunnel. Inmiddels telt de club 848 leden en wordt een levendige discussie gehouden tegen de eventuele tunnel. Op de pagina kunnen mensen hun stem uitbrengen op een poll, meedoen aan groepsdiscussie of een noti tie (krabbel) achterlaten. Argumen ten die worden aangedragen zijn ondermeer: het verdwijnen van het eilandgevoel, stijging van criminali teit en een grotere kans op dag- en nachttoeristen. op voorhand kansloos voor de eind overwinning. Texel deed uitstekende zaken door maar liefst zes onderde len te winnen. Bij het darten, hard lopen, tennis, vissen en volleybal werd het maximale aantal punten veroverd Bij het surfen moest de overwinning worden gedeeld met Terschelling, wat acht punten ople verde. Ook bij voetbal en badminton behaalde Texel acht punten. Alleen klaverjassen (vier punten) en biljar ten (twee punten) verliepen minder succesvol. Ondanks het hoge puntental was de marge met Terschelling maar klein. Dat had er vooral mee te maken dat Terschelling zeer gelijkmatig pres teerde. De nummer twee won twee onderdelen (badminton en voetbal) en werd vijf keer tweede. De ande re eilanden scoorden veel minder. Ameland won alleen het biljarten en Schiermonnikoog het klaverjas sen. Het optreden van Vlieland, dat niet hoger kwam dan een derde plaats bij het badminton, was rond uit mager. Voor de meeste deelnemers waren de prestaties echter niet zaligma- Dankzij de gunstige wind werden bij het (kite)surfen prachtige sprongen gemaakt. (Foto Gertha Wessels) kend. Veel sporters doen ieder jaar mee en beschouwen het Wadden toernooi vooral als reünie. De vrij dag- en zaterdagavond werd door menigeen gebruikt om uit eten te gaan en daarna kennis te maken met het uitgaansleven in Den Burg en De Koog. De prijzen werden tijdens een gezellig samenzijn in Question Plaza uitgereikt door wet houder Merkelbach. Het volgende Waddentoernooi wordt volgend jaar gehouden op Ameland. Een Taildragger bij aankomst op het vliegve Een flinke wind hield bezoekers en piloten afgelopen weekend niet tegen de vierde editie van Taildraggers Oldtimers Fly-in op het vliegveld te bezoeken. In totaal deden 150 vliegtuigen het eiland aan. Het publiek kon twee dagen lang genieten van bijzon dere vliegtuigen. Vrijdag verwelkomde het vliegveld 50 Taildraggers (vliegtuigen met een staart- in plaats van neuswiel) en oldtimers. Op zaterdag kwa men maar liefst 100 vliegtuigen naar Texel. Volgens Mike de Bruijn, assi stent airportmanager: 'Een mooi en veilig evenement, het was een groot succes.' Hij was tevreden met de opkomst van vliegtuigen. 'Het was drukker dan de vorige editie maar dat heeft ook te maken met de goede vliegcondities dit jaar.' d (Foto Oevrer SctoOmg/Texel Images) De DC6, die als hoogtepunt van het weekend werd gezien kon wegens omstandigheden niet naar het eiland komen. Dit leverde onder de bezoe kers enigszins teleurstelling op. Dit werd echter goedgemaakt met het bezoek van de Dakota en de Cata- lina vliegboot. De Catalina voerde 's middags ook twee vluchten uit naar Medemblik voor een waterlanding. De fly-in werd op zaterdagavond afgesloten met een BBQ en een prijsuitreiking in het vliegveldres taurant. Twee Engelse deelnemers kregen de prijs voor het afleggen van de grootste afstand. Zij hadden 340 mijl vanuit Popham gevlogen om bij het evenement aanwezig te kunnen zijn. Met De Tiger Moth OO-TGM won Willem Lamberts de prijs voor het oudste toestel. Het vliegtuig werd afgeleverd op 11 februari 1935. Ook de vliegtuigen in de meest originele staat gingen met een prijs naar huis. De nummer 3 kwam uit Duitsland. Het ging om de Ryan van Norbert Lindner. De tweede prijs was voor de Piper Cub van Elly Elbertsen en Jan Verwoerd. Winnaar werd Paul Robinson uit Engeland met zijn Piper Pacer, de G-BUDE. Op vijf plaatsen langs de Texel se kust wappert deze zomer de Blauwe Vlag. Vier aanvragen wer den ingediend door de gemeente en één door Waddenhaven Texel. Alle Texelse aanvragen werden gehonoreerd. De Blauwe Vlag, een internationale milieuonderscheiding, wordt sinds 2004 jaarlijks toegekend aan stran den die aan strenge kwaliteitseisen voldoen. Texel was met tien Blau we Vlaggen koploper van Neder land. Ondanks dat de stranden nog steeds aan alle eisen voldoen, heeft het college van b en w besloten niet meer dan vier aanvragen in te dienen, omdat de kosten voor de aanvraag en de te leveren inspan ningen niet in verhouding staan met de resultaten die de toekenning van de vlag opleveren. De aan- vraagkosten van de Blauwe Vlag zijn de afgelopen jaren namelijk enorm gestegen. In 2006 kostte een aanvraag €400,- per vlag, in 2008 werd per aanvraag €1.000,- in reke ning gebracht. Daarnaast mag de vlag alleen gehesen worden als op dat moment aan alle voorwaarden wordt voldaan. Dat betekent in de Texelse situatie slechts tien weken in het jaar en alleen op uren dat de strandbewaking aanwezig is. Een blauwe vlag wappert binnen kort bij paal 9, paal 12, paal 20, paal 28 en bij Waddenhaven Texel. Paul Robinson met de G-Bude (Foto Texel Airport)

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2