Zo hier en daar tussendoor wat volleybal' Enerverende tijden ^frolleqbal Voor glaszetten, kitten en afdichten 24-uurservice bij Marcel Winder TEXELSE yy COURANT jwtaltrrtomooi j\chter de schennen (j eslaagd 'Geen bedrijfspand of dure auto' KerLdiensten Hulpverlening jyjcdische zorg oud Papier texelseScourant Radio Texel 106.1 VRIJDAG 30 MEI 2008 Als eerst blogger hield André van der Vliet afgelopen week in de serie De week van... een weblog bij voor de Texelse Cou rant. Een roerige week, met veel nieuws over de voorbereiding van het 37ste Tevoko Buitentoernooi, dat zaterdag en zon dag in de Dennen wordt gehouden. Maar ook zijn werk, zijn nieuwe auto en de ziekenhuisopname van vriend en collega JanPiet Stolk komen ter sprake. Evenals zijn vriendin Ange lina. 'Ze weet nog bijna niks van volleybal maar "moet", sinds ze met mij omgaat, natuurlijk ook meehelpen bij het toernooi.' Een bloemlezing uit de belevenissen van een week. algemene gevoel dan ook dat alle bezoek aan Texel voor een ieder, per soonlijk, zakelijk of hoe dan ook een goede zaak is.' Vrijdag 23 mei: 'De evenementen vergunning is binnen!! Gisteren nog een uitgebreid gesprek gehad op het gemeentehuis, 't toernooi wordt nu wel gerekend tot de grotere eve nementen en dan moet je er ook over overleggen, en er hangt, zeker formeel, nogal wat aan vast. Al jaren moeten diverse organisatoren het met elkaar eens worden over de data van hun toernooien, teveel tegelijk kan zeker niet, maar nu blijkt dat zelfs de hele kop van Noord-Holland meedoet in dat proces, 't Valt wel te begrijpen, maar toch is het lastig dat je op Texel misschien wel iets niet mag organi seren omdat er in Castricum ook iets groots aan de hand is. Maar de orde handhavers en bewakers op t eiland hebben gelukkig nog veel begrip voor het eilandgebeuren.' Zaterdag 24 mei: 'Hierbij een heel andere foto. vergane glorie. Na 21 jaar in het Texelse leven is mijn jeep naar het verre Afrika ver trokken. Te veel strand, zout en zee waren toch niet bevorderlijk voor zijn gestel en motorisch ging hij wat ach teruit. Binnenkort in het nieuws vanuit een ontwikkelingsland, een mitrailleur tussen twee zeehonden. De opvolger is een Landrover, een rode; dat voor iedereen die gewend was om naar die witte met de lamp bovenop te zwaaien..." Zondag 25 mei: 'De har telijke groeten aan iedereen vanuit het Gemini, van JanPiet, vnend en collega. Hij heeft de maagbloeding doorstaan en worstelt nu met zijn ver blijf in het Gemini, maar toch positief gestemd over een snelle thuiskomst. Het voetbal van zaterdag vond hij en zijn kamergenoten, mannen en tehel Donderdag 22 mei: 'Ja, dit allemaal in het kader van een weblog over een aanstaand evenement, in dit geval het Buitentoernooi Volleybal van Tevo ko, dit jaar voor de 37e keer op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Andere evenementen, met weblogs van de betrokkenen zullen volgen. Aardig idee van de TC-redactie, kun nen de geïnteresseerde Texelaars ook op die manier eens meekijken. En interesse zal er zeker zijn, hoeveel Texelaars zijn er eigenlijk wel niet betrokken bij al die voetbal-, volley bal-, dart-, judo-, gym-, wielren- en andere sporttoernooien, paardrij- en menwedstrijden, landbouwtentoon stellingen, trekkertrek, muziekfesti vals, markten, braderieën en wat voor evenement dan ook. Is het niet als betrokkene in de organisatie, dan wel als hulp, vrijwilliger, leverancier van spullen, collega, werkgever, vader of moeder van of dat je er gewoon last van hebt bij het boodschappen doen of in het bos wandelen. Ik ben dan ook nog in de gelukkige omstandigheid dat ik zulke acties tij dens werktijd kan regelen, dankzij werkgever, sponsor De Krim. Zo zul len er op Texel trouwens vele uren in werktijd besteed worden aan al die evenementen. Ongetwijfeld is het Het zijn enen/erende tijden voor de abndjournalistiek. Moesten we in het verleden wel eens diep nadenken over hoe we de krant vol kregen, de laatste tijd wordt het nieuws ons op een presenteerblaadje aangereikt. Zelfs met schalen tegelijk. Wat te denken van het Helderse plan voor de tunnel? Alom beroering op het eiland, dus goed voor veel nieuwsartikelen, vergaderverslagen, ingezonden brie ven en een commentaar, in totaal zo'n twintig stukken en het eind lijkt nog niet in zicht. Nog veel meer kopij leverde het voornemen van staats secretaris Huizinga om de verbinding met het vasteland aan te besteden. TESO verkeerde in gevaar, dus we schreven wat af over de concessie. Niet alleen wij, lezers deden ijverig mee. Vele ingezonden brieven, meer dan 6000 stemmen en 65 reacties op onze speciale concessie-website, met uw steun stond ons koren te bloeien. Zo krijg je een krant wel dik. Alleen al de gedachte aan de tunnel of concessie mag dan afschuwelijke zijn, het mooie voor de journalistieke meningsvorming is dat het duidelijk is: iedereen is tegen. Op die drie pro cent na die wél willen aanbesteden. Mochten zij zich bekendmaken, is het uit veiligheidsoverwegingen wel licht beter dat ze een enkele reis naar de overkant nemen, dankzij onze bejubelde bootdienst kan dat nog kosteloos ook. Allerminst duidelijk is het gesteld in een heel andere kwestie: ons ganzenprobleem. Nog zo'n onderwerp waarover zich een blijvende stroom nieuws aandient en we mede dankzij schrijvers van inge zonden brieven al heel wat pagina's hebben gevuld. Zelden heb ik zoveel voor- en tegenstanders in de krant aan het woord gelaten, aan de tele foon gehad of zich op andere wijze zien manifesteren. Sympathisanten en criticasters strijden om voorrang, ledereen heeft er wel wat over te zeggen: de gemeente, landbouwers (maar die er nog liever over zwij gen), de Wildbeheereenheid, natuur beheerders, Landschapszorg, Vogel werkgroep, politici, etc. Argumenten die door de één als waarheid worden verkondigd, worden door de ander als 'foutieve informatie' gekwalificeerd. En wat moet ik daarvan vinden, of u? Ik begrijp de landbouwers, die mach teloos toezien hoe hun graslanden en akkers worden opgevreten, hier door duur voer moeten aankopen, terwijl ze de schade naar verluidt niet of onvoldoende vergoed krijgen. Ik snap heel goed dat ze desnoods zelf die ganzen de nek willen omdraaien. Natuurbeheerders willen op goede voet blijven met de boerenstand en hebben hun eigen argumenten om mee te werken. Maar ik kan me ook verplaatsen in de natuurbescher mers, die het beste voor de vogels willen en met minstens zoveel argu- vrouwen, ze blijken tegenwoordig gemengd op de zaal te verblijven in Den Helder, niks, maar is wel blij met de promotie van Texel 1 'Vandaag dan toch de voorspelde regen, maar het stelde maar weinig voor. Cocksdorp was nauwelijks nat, op het buitentoernooiveld regende het (gelukkig) wat meer. Dinsdag gaat sponsor Tatenhove weer maaien, ten behoeve van de "finishing touch" en dan ziet de volleybalarena er weer gelikt uit.' Maandag 26 mei: 'Maan dag, een dag met twee gezichten, de weekendbezemdag! De dag van de frisse start! Al vroeg vanmorgen goe de berichten. Hotel De Lindeboom/ Greenside is bereid om de komende Wampex (een gebeurtenis ver in het najaar) het nachtelijk diner te verzor gen. Chef-kok Pieter Krugers gaat er zelfs zijn nachtrust voor opofferen en bezint zich nu reeds op een ongetwij- Na 21 jaar Texel vertrokken naar Afrika. feld smakelijke maaltijd. Een prettig vooruitzicht. Als deze weblog nog bestaat zal vast één der Kwapsma- organisatoren u op de hoogte hou den. En vanuit het weekend, vriendin Angelina, ze weet nog bijna niks van volleybal maar 'moet', sinds ze met mij omgaat, natuurlijk ook meehelpen bij het toernooi. Morgen, dinsdag begint het echte werk en gaan we de speelweide omtoveren van een mooi grasveld in een toernooi-locatie, met water, stroom, gas, velden, catering, sanitair enz. enz. Ik zal wat plaatjes maken zodat u, als hopelijk trouwe lezer gewoon thuis kan blijven en het toch kan volgen. Volgend jaar doen we het met een webcam. Blijf ik ook thuis om te zien of het weer net zo goed gaat als anders.' Dinsdag 27 mei: 'Vandaag dan toch eindelijk de echte start van de voor bereidingen voor het toernooi. U zat er natuurlijk al op te wachten. Het begon, zoals het hoort met een pro bleempje hier en daar. De bestelde aggregaat, een machine om elek triciteit te leveren, bleek toch niet beschikbaar, maar de oplossing was snel gevonden bij Erik HSS, die wist te melden dat er voor het Rondje ook al zo'n apparaat op Texel was. 't Klinkt allemaal simpel maar op zo'n speelweide is echt niks anders dan gras en bomen en voor zo'n toernooi, ik las in de Texelse Courant met zo'n 1500 deelnemers, moet er dan toch echt wel wat gebeuren. ooit heeft Tevoko de vroegere SRV-kar van Willem Witte georven, en jawel, dat is ons magazijn op wielen. Alles wat de vereniging bezit zit in die kar. Afgetrapt vol met handige spullen voor het buitentoernooi. Netten en palen natuurlijk, maar ook koelkasten, vriezers, broodplanken, koekenpan nen, bestek, krukjes, stoelen, ovens, magnetrons, verzin het maar. En die kar, die staat bij Drijver. En de echte start van het toernooi is het slepen van de kar naar het veld. Een bijna historische gebeurtenis, waarbij de chauffeur een soort erebaan heeft. Vanavond was het weer de beurt aan Marco, hij kan niet zo goed sturen maar zet zich wel 150 procent in. En daar gaat hem om, we zijn weer onge schonden op het veld aangekomen. En na ampele discussie, centimeter- tje meer naar links of naar voren, staat de kar klaar voor de komende dagen als hij wordt uitgepakt.' Woensdag 28 mei: 'Zo hier en daar tussendoor wat volleybal. De Bolder blijkt het heel druk te hebben met de marktkramen, dus de volle kar mogen we met op het veld houden, ze moeten donder dag en zaterdag ook nog aan het werk, die Boldermannen. Maar ja, ik schreef het al eerder, er is ook zoveel te doen op dit eiland. De toiletwagen van vroeger de gemeente, nu overge nomen door Sieme Zijm, bleek toch nog een andere aanhangerkoppeling te hebben. Dus nog gauw naar René van de CLCB om een pen/gatding aan de Landrover, inderdaad sinds kort met zwaailicht. Dat moest van de heer Harting zelf. En er belt een team, of het toch anders kan, een speler, waar hij moet kampe ren, een speelster, of ze ook ergens kan kolven, want afbouwen wil ze niet, of een meewerkend bedrijf, wan neer het klaar moet zijn. Je kan er de hele dag druk mee zijn. Vanavond was het prima. Een grote opkomst van Tevoko-leden en vrijwilligers. Hele draaiboek in de war natuurlijk, er werd veel te veel gedaan. Maar dat hin dert niet, zijn we morgen bijna klaar. De dames doen vrijdagavond pas de koek zopie-voorbereiding, maar dan ben ik niet meer via deze weblog bij u. Ik zal het trouwens missen.' De week van... Sidny van Zon De 44-jarige Sidny van Zon uit Den Hoorn is de tweede blogger in de serie De week van.... Hij is al zo'n twintig jaar nauw betrokken bij de Ronde om Texel. Tien keer was hij deelnemer en vele malen vrijwil liger, in diverse functies. Zaterdag 7 juni beleeft hij het Rondje voor de zevende keer als voorzitter. Zijn weblog is te bezoeken via www. texelsecourant.nl. menten tegen het vangen pleiten. Zijn de ganzen, zoals zij stellen, werkelijk niet schadelijk voor de weidevogels? Of juist wel, zoals Erik Menkveld van Natuurmonumenten beweert? En die ganzen? Zij zijn de groot ste verliezers en weten niet wat hen boven het hoofd hangt. Net zoals de lammetjes die dit voorjaar weer zo aandoenlijk dartelden in het weiland. Het is maar goed dat ook die niet in de toekomst kunnen kijken. Het gaat al tijden zo en ik probeer er maar niet aan te denken, als ik langs zo'n weiland loop of een stukje lamsvlees naar binnen werk. Want dat is de realiteit. En als ik zo'n jonge gans zie, is het niet uitgesloten dat ook die straks ook ergens op een bord belandt. Geniet nog maar even van het leven, denk ik dan. Statenlid Peter van Poelgeest van de Partij van de Dieren (PvdD) beklaagde zich erover dat hem te verstaan was gegeven dat hij het woord 'vergassen met mocht gebruiken. Dat woord wordt om begrijpelijke redenen door de ini tiatiefnemers angstvallig vermeden, omdat het associaties oproept met de Tweede Wereldoorlog en bepaald niet symbool staat voor een pijnloze dood. En dat is nu juist wel het geval, verzekert het bedrijf dat het kool zuurgas zal toedienen. Dat zal nog moeten blijken. Maar tegenstanders kennen het effect van het woord ver gassen, dus plaatsen het prominent boven hun persberichten. En gisteren kwam de PvdD zelfs met een nep- gans met gasmasker bij de gemeente aanzetten. Het bijzondere van deze kwestie is dat waar nog niet zo lang geleden natuur beheerders en landbouwers tegen over elkaar stonden, nu de natuur beschermers de degens kruisen met natuurbeheerders. De verhoudingen staan op scherp en dat is zorgelijk. Want op Texel is het zo dat je elkaar op z'n tijd nodig weer nodig hebt. Het is te hopen dat de betrokkenen met elkaar om de tafel gaan, het uitpraten en goede afspraken maken over de toekomst. Dat geruzie levert dan wel kopij op, maar de meeste Texelaars hebben er volgens mij zo langzamer hand wel genoeg over gelezen. Maar als het straks echt zover is, dan staan wij van de pers wel vooraan om te kijken of het werkelijk allemaal zo diervriendelijk gaat als men ons wil laten geloven. En dan weten we snel genoeg of er werkelijk het effect mee wordt bereikt wat wordt beweerd, of juist het tegenovergestelde. Gerard Timmerman VERVOLG VAN PAGINA 1 Ronde om Texel De Ronde-organisatie en de politie zeggen ernaar te streven dat zowel de aankomst als het vertrek van het publiek ordentelijk verloopt. Daarvoor wordt 's avonds extra gepatrouilleerd op het evenemententerrein. Er wordt ook extra op drank gecontroleerd. De politie let erop dat geen alcohol aan jon geren onder de 16 wordt geschonken en treedt ook op tegen jongeren onder de 16 die alcohol drinken. Er wordt eveneens toezicht gehouden op rijden over het strand. Dat is alleen toegestaan voor auto's en trikes die een strandvergunning hebben. Er wordt streng opgetreden tegen mensen die toch ongeoorloofd over het strand ri jden. Hetzelfde geldt voor mensen die zaterdag 7 juni tijdens de wedstrijd zonder toestemming met een motor boot in het vaargebied van de catama rans komen. 'Het varen met snelle mo torboten door het veld met deelnemers kan tot gevaarlijke situaties leiden.' Er wordt ook op gelet op boten die zonder toestemming landen op het strand en van het strand vertrekken. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ideeënmarkt Tot 10 juni kan iedereen via die website ook nog een top drie inleveren. Dat wordt dan eveneens doorgespeeld naar de raadsleden die donderdag 26 juni bijeenkomen in een raadsbrede commissievergadering om alles voor Ruimtelijke Ontwikkeling te besprek en. Daarna gaat het hele pakket, in clusief de adviezen van de politieke partijen, terug naar burgemeester en wethouders om concepten voor een herziene structuurvisie en een WMO- beleidsplan op te stellen. De 22-jarige Arjan van Maldegem uit Den Burg is aan het Horizon Col lege in Heerhugowaard geslaagd voor het diploma Diagnosetechni cus voor Bedrijfsauto's en APK- keurmeester. Hij is werkzaam bij Bedrijfs Trailer Service van MAN in Wognum. $ilcfrèeJ>Ailc Texel advertorial Een kapot raam of een venster zon der raam. Dat is vervelend, zieker 's avonds of in het weekend. Bij Glas- kit- en afdichtingbedrijf Marcel Win der wordt het raam snel en vakkundig vervangen of gerepareerd, ongeacht het tijdstip. Dankzij de 24-uurservice die hij als zelfstandig ondernemer biedt. 'Dat is het voordeel van eigen onder nemer zijn', legt Winder uit. 'Ik heb geen vaste werktijden en biedt klanten door garantie zeker is, bijvoorbeeld voor isolatieramen. Winder merkt op dat ondanks de garantie op isolatiera men, mensen zich moeten realiseren dat garantie veelal alleen geldt wanneer er na vijf jaar een controle plaatsvindt. Dit is door de producent zo geregeld. 'Dit weten mensen vaak niet waardoor ze garantie mislopen en dat is zonde. Een controle is zo gedaan en daarmee is garantie verzekerd.' Naast glaszetten, afdichten, renovatie en controle, voert Winder ook schimmelbestrijding uit graag hulp, zeker als ze omhoog zit ten in de avonduren of in het week end.' Winder startte 1 mei zijn bedrijf. Na jarenlange trouwe dienst zag hij kans voor zichzelf te beginnen. En dat bevalt hem uitstekend. 'Ik heb ervaring en plezier in wat ik doe en ik maak de klant eigenlijk altijd blij. Of het nu gaat om een badkamer renovatie waardoor die er weer als nieuw uitziet, of het zetten van een noodraam op zaterdagavond als het buiten stormt.' De service geldt voor particulieren en bedrijven. Ook bezit ters van een tweede huis kunnen er gebruik van maken. Garantie Winder is voor velen een vertrouwd gezicht als het om glaszetten of afdich ten gaat. Naast jarenlange ervaring heeft hij ook de juiste papieren. Hij werkt volgens de laatste r voor bijvoorbeeld badkamers en geeft hij vrijblijvend advies over typen glas, verschillen en mogelijkheden. Plintvrij Een klus waarvoor hij regelmatig gevraagd wordt is het afdichten van vloeren. Dit noemt hij een nieuwe trend: 'Mensen willen geen plinten meer of sierlijsten, het huis moet een voud uitstralen. Daar schijnen plinten niet meer bij te horen.' Het is volgens hem mooi werk en het resultaat is strak. Reparatie of vervanging, ongeacht het tijdstip iFoto. Makt SmnJ/BeeldDank Total) De tarieven van Winder zijn scherp. 'Ik heb geen dure bedrijfswagen, per soneel of een bedrijfspand. Ik kan daarom gemakkelijk met grote bedri jven concurreren.' Voor meer informatie, advies of een vrijblijvende offerte: 06-30314707. Zondag 1 juni 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst m gerefor meerde kerk. ds. PA. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C F. Klaassen PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper; 19.00 ds. F. van Helden. De Cocksdorp; 11.00 dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 ds. F, van Helden, vienng Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 16.00 u. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. dhr. H. Smit BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A Wesseling. viering Heilig Avondmaal. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Kringvergadering in Swifterband. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemini-ziekenhuis.nl: bezoektijden dageli|ks van 16.00 tot 19.30 uur Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisser- vice. Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461 Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549 Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omnng diëtist voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol- land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Tele foon: 0900-8844 In spoedeisende geval len: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216. De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpen- slontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijsselaan, Bin- sbergenstraat, Brouwerstraat, Drij verstraat, Wilsterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel. Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter.molenaari8brijder.nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en Y Olthof. Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog. tel 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmenng. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u„ De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur ir De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood. tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereikbaar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel 0900- 2345566 (€0.10/minuut), www.huiselijk- geweldkopvannoord hollandnl Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mleke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06-13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al o loepassing de Regelen voor het Advertenlieweief Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoal! Abonnementspnjzen 2008: Per half laar €37.95 36.25i Per jaar €74,10 €71.75t Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezin de gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie). 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 17.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Gereformeer kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country Time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 11