EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF m Texelaars laten pony knippen bij kapper TEXELSE J COURANT Van sloophout naar een designkruk Loodsproject F amilieberichten DINSDAG 3 JUNI 2008 Bewoners van ons dorp Den Hoorn Vonden het te rustig met hun toren Er moest nodig wat gebeuren Anders sluiten de school en de win kel hun deuren Om de zaak te inventariseren moes ten we beginnen Met het benoemen van plussen en minnen De dorpsbewoners werkten volop mee Tot zover ging alles oké De overheden werden van de werk wijze enthousiast En trokken grote bedragen uit de kast Als jullie doen zus en zo Betalen wij een heus bureau Zo gezegd, zo gedaan Het werd het bureau dat op de lijst stond onderaan Vervolgens gingen de Hoornders bemerken Dat het bureau hun ideeën naar eigen inzicht ging verwerken Bij diverse mensen hoorde je hulp geroep Maar het Loodsteam was tevens de klankbordgroep Het geroep was dus tegen dove mansoren Zo gingen er vele goede ideeën verloren Na enige tijd ontstond voor velen Een plan met grote luchtkastelen Het beddenquotum van Den Hoorn op slot Een glazen koepel op een bunker, staat toch vlot Een goothoogte van 1.45, 't lijkt wel Piggelmee En kunstwerken gelijk Oerol-aan- Zee Nieuwe schuren in stolpmodel De boer betaalt, u snapt het wel Bouwen op het Zouteland kan vrij en blij Dit hele gebied is welstandsvrij Zo kan ik wel even doorgaan, maar niet te negatief De paar goede dingen neem ik graag voor lief at ik zeggen Het totaal is in een scheef boekje verschenen Daarmee zijn ook de €80.000,- ver dwenen De gemeenteraad neemt het loods- plan klakkeloos aan Of zijn ze toch met Den Hoorn begaan Wat jammer dat ik wat negatief moest dichten Ik had liever wat leukers willen berichten Arie Lap, Den Hoorn. Koploper Naomi Hin s, 'Ik wil schroeven zien en een accuboor.' Techniekdocent Rob Souverein geeft leerlingen van VMBO klas 1E instructies voor het maken van een sloophouten kruk. De kruk is naar een ontwerp van Piet Hein Eek, bedenker van meu belen van sloophout. De klas is geconcentreerd. Vijftien jongens en meiden luisteren naar de instructies van Souverein. Naast hem staat het beoogde resultaat. 'Het lijkt een heel eenvoudige kruk maar de leerlingen moeten uitmeten, verstek- zagen, boren en timmeren. En dat gaat ze goed af', wijst hij naar één van de jongens. De kruk is een imitatie van een kruk van ontwerper Piet Hein Eek. Hij is bekend geworden met zijn sloophoutenmeubelen. Souverein zag mogelijkheden voor zijn leerlingen met sloophout en benaderde Eek. Hij kreeg toestemming één van zijn producten ir de laatste puntjes in de les te imiteren, mits het educatief bleef. En dat is het volgens Souverein. 'Deze klas is zelden stil te krijgen en zie hier...', glimlacht hij. Hij licht toe dat de dat de meubels daadwerkelijk van sloophout zijn. Al het materiaal is oud en afgedankt. 'Ik ben uren op pad geweest om oude pallets te verzame len, die we vervolgens moesten slo pen voordat we aan het maken van de krukjes konden beginnen.' Een stapel grenen planken (waar de leerlingen de poten van de kruk mee maken) komt uit een oud huis. Ook Texelse bedrij ven hebben een steentje bijgedragen. Materiaal dat niet meer gebruikt werd, mocht Souverein komen ophalen. Op de website van Eek staat de kruk voor €185,- te koop, bij het VMBO zitten er naast hout voornamelijk veel uren en geduld in. Hoewel het idee van een sloophouten kruk is dat deze een natuurlijke uit- IFoto. Mieka Smid/Beeldbank Texel) straling heeft, denkt leerlinge Denise Barhorst daar anders over. Ze vindt de kruk leuk maar gaat hem eerst roze verven voordat hij is haar slaapkamer komt te staan. Koploper in de klas is Naomi Hin. Haar kruk is bijna klaar. Op de vraag hoe het komt dat ze zo ver is, antwoordt ze: 'Misschien omdat mijn vader timmerman is?' Esmee Betsema hoopt dat haar moeder de kruk in de woonkamer wil zetten, anders belandt hij ook in haar slaap kamer. Volgens haar zijn dit de leukste vakken: 'Iets maken waar je ook wat aan hebt.' De klas volgt vrijwillig de techniekles van Souverein. Ziekte van een docen te handvaardigheid zorgde voor een gat in het lesrooster. Vijftien van de in totaal achttien leerlingen kozen voor het volgen van zijn les, drie leerlingen kozen voor een andere tijdsbeste ding. ^Yat ik zeggen wou... Grauwe ganzen Na het lezen van het ingezonden stuk van Laurens van Kooten van de Vogelwerkgroep in de krant van 27 mei konden we niet anders dan constateren dat hij een grote duim heeft of droomde toen hij het artikel schreef. Of de wens was de vader van de gedachte, want we hebben het door hem genoemde aantal van 3126 grauwe ganzen nergens terug kunnen vinden. In het jaarverslag over 2007 vermeldt de Vogelwerkgroep in febru- aji 4964 grauwe ganzen te hebben geteld, in maart 3233, in oktober 8498 en in december 6672. In mei vermeldt de statistiek geen grauwe ganzen en het door Van Kooten genoemde aantal van juli hebben we nergens terug kun nen vinden. Dit maakt voor ons duidelijk dat er waarschijnlijk veel kennis is over de theorie van vogeltellingen, maar dat deze nergens aansluit bij de prak tijk. We nemen het door Van Kooten genoemde aantal (3126) dus voor ken nisgeving aan, maar voor ons blijven de door de praktijkmensen verkregen aantallen staan. De theoretische kennis van de Vogel werkgroep zal groot zijn, maar volgens ons is het onmogelijk op één dag tus sen tien en twaalf uur alle ganzen op het eiland te tellen. En we blijven erbij dat niemand gediend is met aantallen die op theoretische benaderingen zijn gestoeld. Zeker de weidevogels niet. Wildbeheereenheid Texel, Ard Saai (voorzitter). Ze dachten dat alleen Martin Hui- zinga en René Guldemond zouden komen voor een knipbeurt. Tot verrassing van Chantal en Louise van Bennekom van kapsalon Talou stonden vrijdag echter ook twee pony's op de stoep. Guldemond en Huizinga wilden de dames een poets bakken en hadden de regel 'pony knippen' op het uithangbord nogal letterlijk genomen. 'Dit is wel een stunt', aldus een lachende Chantal terwijl ze dieren bewon derde. Voor de foto werd zogenaamd even kam en schaar in de manen gezet, waarna de pony's, die van Thijs Witte waren geleend, weer terug in de wagen gingen. 'We hebben dit gedaan omdat het de vorige keer dat we hier waren hartstikke gezellig was', aldus Guldemond. In tegenstelling tot de pony's wer den Huizinga en Guldemond wel geknipt en geschoren. Chantal van Bennekom neemt één die vrijdagmiddag bij Talou op de stoep stonden, onder handen. (Foto Jeroen van Hattum/E ♦♦♦i Samen plezier, samen op reis Samen een éénheid, samen eigenwijs Samen kwaad en samen goed Samen verdriet en samen weer moed Nu verder zonder jou... en dat doet pijn te weten nooit meer samen te zijn Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van Andreas Schraag 5 juni 1977 t 2 juni 2008 Je hebt al je kracht gebruikt, maar mocht de strijd niet winnen. Nu is het op, maar wat was je sterk! We zijn trots op je en missen je nu al... Miranda Schraag-Hin Hans en Adri Schraag-Broekman Ard en Michelle Schraag-Donker Ricky Sherryn Cherith Johnny, in herinnering Mandy Kees en Trinet Hin-van Santen Petra en Arjan Eelman-Hin Lars Sofie Cor Hin en Marianne Vermuè John Hin Oma van Santen-van der Werf Schipper Boonstraat 12 1795 AR De Cocksdorp Andreas is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 6 juni van 19.00 tot 20.30 uur aan huis en na afloop van de begrafenis in het „Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33 te De Cocksdorp. Een samenzijn zal worden gehouden op zaterdag 7 juni om 13.30 uur in het „Eierlandsche Huis". Aansluitend zullen wij Andreas naar zijn laatste rustplaats begeleiden op de begraaf plaats aan de Molenlaan te De Cocksdorp. indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Na een vergeefse strijd is veel te jong overleden onze neef Wij wensen Miranda, Hans en Adrie. Kees en Trinet en de naaste familie veel liefde en kracht toe om dit zware verlies te dragen. Ooms en tantes: Kees - Sietske Tinie - Wim Annie Theo - Ans Lies t Martin - Anneke Joke - George Groot is de leegte en het verdriet, mooi zijn de herinneringen. Andreas Neven en nichten: Marjon, Jef, Terèse, Paul, Monique, Hans-Peter, Eveline, Diederik, Raymond, Natasja, Annette, Martijn, Christa, Klaas-Marten, Bettine, Ben, Melizza, Marcel, Annemiek, René, Linda, Dennis, Wilco en Marieke. Veel te vroeg heeft onze neef ons moeten verlaten... Andreas Schraag Wat zullen wij je missen. Wij wensen Miranda en familie veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Annie Hin - Hin Gerda en Jaap Hin - Hin Emmy en Theo Witte - Hin Corry en Dirk Krijnen - Hin Peter en Annie Hin- Witte Nelly en Aris v.d. Star - Hin Johan Hin en Neel Eelman Marja en Piet Zandee - Hin Jacques en Henny Hin - Witte Rosalien en Theo Hin - Hin Alexandra en Martin Vermeulen - Hin Eduard en Karen Hin - Vlaming Marcel en Henrike Hin - v.d. Kolk Stephen en Ester Hin - Nieboer Texel, 2 juni 2008 Spontaan, gezellig, een fijne vent Andreas Wat zullen we je missen Martijn Maaike, Chantal Marjorie Bas, Jan Jaap Natascha Klaas, Ronald Reina Arnold Monique, Jolanda, Dave, Maaike Mario Roy Anne, Daisy t. Naomi Bart Sharen, Arjan, Ewout Mandy, Pieter Gerard, Madeion, Annemiek Tamara Jeroen, Melroy. Rosita Ronald, Natanja Bart Limanda, Jordy, Shandor Angelique, Marjolein, Kees Mariëlle, Vera, Mabel Stefanie, Annet Vandaag bereikte ons het droevige bencht dat Andreas Schraag echtgenoot van onze collega Miranda overleden is. We hadden hun zo graag een leven lang samen gegund. Collega's en directie van Omring afdeling Thuiszorg op Texel De Vier, vol goede moed begonnen Wie had dit nou verzonnen Vorig jaar John en nu jij Wij kunnen er met onze pet niet bij Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zeer gewaardeerde collega Andreas Schraag Wij zullen hem enorm missen. De Vier: Paula en Fons Niels en Cindy Theo en Ans Timo Rudolf en Wieneke Linda Ed en Marry Hard gestreden en toch verloren. Andreas Mijn buurjongen en vriend voor het leven, ik ga je missen, maar je blijft altijd in mijn gedachten. Ik wens Miranda en familie veel sterkte met dit verlies. Brian Het is zo oneerlijk... Een lege plek Een groot gemis Een fijne herinnering is alles wat er nog is Jouw vriendschap was ontzettend fijn Om jou nu te moeten missen doet zo ontzettend pijn Andreas We zullen je vreselijk missen. Miran, we zullen er altijd voor je zijn. Liefs, Chnstiaan, Dusanka en Marijn Andreas, onvoorstelbaar hoe jij je ziekte droeg Nooit klaagde en nooit vroeg Toch nam deze strijd je volledig in beslag En namen wij afscheid van je, een beetje elke dag Tot onze spijt kwam er geen wonder Maar voor ons blijf je heel bijzonder Marcel, Sandy. Melanie, Wesley Edwin, Vanessa. Romy Milan Lieve Andreas Altijd maar positief... Altijd maar blijven geloven... Maar uiteindelijk verloren... We zullen je nooit vergeten. Miranda en familie wensen we veel sterkte toe. Veel liefs, je vrienden voor altijd. Brian Vincent An Eef Niek en Lilian Wij zijn blij en trots met de geboorte van Lot Dochter en zusje van Patricia, Boudewijn, Twan en Lars. Met z'n öen.van start, dat ging lekker hard. Maar nu passen we ons tempo aan, omdat we met z'n 9en verder gaan. Hoera! ons zusje Tessel is 3O mei 2008 geboren. Zij weegt 37OO gram en is 48 cm lang Jeffrey, Pieter, Serena, Lise, Meerthe, Iwen De dolgelukkige ouders zijn. Nils en Mariëlle Willem van Beierenstraat 52 1791 GV Den Burg-Texel Wij en ons ukkie doen tussen 12 en 15 uur een tukkie, Tel.: 06-17466469 06-4O646610

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3