VVD wil opnieuw extra vergaderen Cjrocn 'warL-Jexels in het hart OSG'ers met rolstoelers op pad College: geen 'Expotise' in hoeve De Keppelen Rechter kent geen pardon voor grauwe gans Wilhelminalaan niet blij met parkeerproef Festival naar Oosterend voor jubileum OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12281 VRIJDAG 13 JUNI 2008 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg de OSG reden dinsdag zeventien rolstoel gebonden Texelaars rond door het Hogeberggebied. De WD heeft opnieuw een extra raadsvergadering aangevraagd. De liberalen willen deze keer praten over de onrust in het noordwesten van Den Burg over de plannen rondom het PHH- gebouw. Het is de vijfde keer deze raads periode dat de WD om een extra raadsvergadering verzoekt. De frac tie beschikt met drie raadsleden over het minimum aantal personen om dat te kunnen doen. Volgens de liberalen kan de extra raadsverga dering worden gekoppeld aan een al geplande vergaderavond zodat de raadsleden niet extra hoeven op te draven. De rest van de raad heeft de WD al meermalen kenbaar gemaakt niet blij te zijn met de wijze waarop de WD met extra raadsvergaderingen omgaat. Volgens hen hanteert de WD ze als publiciteitstunts. Het is aan de burgemeester om een datum te plannen. De liberalen willen spreken over zowel de ontstane onrust als het 'ontbreken van een gedragen ver keerscirculatieplan' bij het PHH- gebouw. In hoeverre dat gaat luk ken, is de vraag. Bij de laatste extra raadsvergadering (over de tunnel en de Waddensamenwerking) werd het onderwerp Waddensamenwerking door een meerderheid van de raad niet besproken, maar ogenblikkelijk van de agenda afgevoerd. Dat werd toen door fractievoorzitter Ger- brand Poster als 'ondemocratisch' bestempeld. Het CDA heeft de nieuwe aanvraag inmiddels als 'poppenkast' afge daan. Wethouder Peter Bakker vroeg zich per mail af of de 'vermeende onrust met door de WD-fractie is aangewakkerd', wat meteen tot een boze reactie van Poster leidde. Hij betitelde de 'insinuerende' opmer king van Bakker als 'een wethouder onwaardig'. In het centrum van Den Burg wordt zondag een beachvolleybaltoer- nooi gehouden. Om dat mogelijk te maken, wordt honderd kubieke meter zand gestort op de bult op de Groeneplaats, waarop vervol gens twaalf teams de strijd zullen aangaan. Geslaagd Het eerste 'indorp' beachvolleybal- toernooi moet volgens de organisa tie vooral gezellig worden. Met hap jes, drankjes en muziek. De teams bestaan uit vier personen, met maxi maal twee heren en maximaal twee spelers uit de Nevobo-competitie. Anders dan bij landelijke toernooien worden de regels van het zaalvol leybal gehanteerd. Er wordt in twee poules op twee velden een volledige competitie gespeeld. De winnaars van de poules spelen een kruisfi nale. DJ Marco van Sambeek zorgt voor de muziek en er zijn diverse stands met hapjes en drankjes. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur, de finale begint omstreeks 18.20 uur. Meer informatie is te vinden op www. indorpbeachvolley balnl een BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF Een uit de hand gelopen ruzie over geluidsoverlast leidde dins dagavond op de haven van Oude- schild tot een vechtpartij. De poli tie hield drie Duitse jongeren in de leeftijd van 16 tot 17 jaar aan op verdenking van mishandeling. Mare Roeper heeft plannen om in zijn woonboerderij De Keppelen aan Zuidhaffel een ambachtelijk bedrijf te starten onder de naam 'Expotise'. Met twee zakelijke partners wil hij daar op tijdelijke basis expositie-inrichtingen pro duceren met de bedoeling binnen een paar jaar elders een definitie ve vestiging in gebruik te nemen. B en w hebben zijn verzoek ech ter afgewezen omdat het bestem mingsplan geen bedrijfsmatige activiteiten toelaat in een gebouw met een woonbestemming. Er is wel een uitzondering mogelijk, maar dan moet het gaan om een aan huis gebonden beroep, een 'praktijk aan huis'. Een ambachte lijke of industriële bedrijfsactiviteit zoals het maken van expositiemeu- bilair valt daar niet onder. Het onlangs vastgestelde beleid betreffende de vestiging van klein schalige niet-agrarische bedrijvig heid in vrijgekomen agrarische gebouwen biedt evenmin soelaas, omdat De Keppelen al vóór 1977 (toen het bestemmingsplan van kracht werd) een woonbestemming had. Als die bestemming er later op was gelegd, zou er wel een moge lijkheid zijn geweest. B en w concluderen dat er geen enkele mogelijkheid is aan de vesti ging van het bedrijf mee te werken omdat dit strijdig is met het beleid. Een artikel 19-procedure zien ze daarom ook niet zitten. Ze wijzen daarbij op het gevaar van prece dentwerking. Als Roeper zijn gang zou mogen gaan, moet ook aan andere bedrijfsvestigingen bij bur gerwoningen in het buitengebied worden meegewerkt. 'Dat leidt dan tot een wildgroei van niet-agrarische activiteiten in het buitengebied'. De afwijzing is voor Mare Roeper zeer teleurstellend. Hij wil in gesprek in de hoop de gemeente alsnog mee te krijgen. Hij vindt het merk waardig dat kleinschalige niet-agra rische activiteit wel in agrarische gebouwen wordt toegestaan en niet in voormalig agrarische gebouwen. Het fysieke effect is immers pre cies hetzelfde, zo redeneert hij. Wat volgens hem vooral in aanmerking moet worden genomen is dat het om een tijdelijke vestiging gaat. 'Een permanent bedrijf bij huis zou ik niet Wadend door het kanaal van Dijk manshuizen probeert Arie den Her tog van Duke Faunabeheer een koppel grauwe ganzen naar de ver derop gemaakte kraal te drijven. Gistermorgen eindigden op deze wijze 550 ganzen in een aanhanger, waarin de dieren naar een schuur op het eiland werden gebracht. Daarin werden ze met koolzuurgas 'geruimd'. Het vangen kon worden hervat nadat de rechter woensdag de schorsing van de ontheffing van de provincie had opgeheven. Nog diezelfde avond vingen Den Hertog en zijn medewerkers bij de Rogsloot ruim 300 ganzen. Na twee uur slaap vervolgden ze hun werk op Dijkmanshuizen. Als enige kreeg de Texelse Courant toestemming om voor eén keer bij het vangen aanwezig te zijn. Een verslag hierover en de motivatie van de rechtbank staan verder in deze krant. IFoto Gerard Timmerman/Texeiso Courant/ Bewoners van de Wilhelmina laan zijn niet te spreken over het voornemen van het college om de parkeerproef voor het gebied Thijsselaan definitief te maken. Volgens de buurt zijn de parkeer problemen in de Wilhelminalaan onverminderd groot, controleert de gemeente veel te weinig en worden de kosten voor een par- keerkaart veel te hoog. eens willen. Het is de bedoeling dat we er zo gauw mogelijk uitgroeien en ik wil mij binden aan een maxi mumtermijn.' Het grasveld voor de muzieknis in Oosterend was dinsdagavond voor één keer het toneel van het jaarlijkse Midzomer Muziek Fes tival (voorheen de taptoe) van Excelsior, KTF en DEK. De drie korpsen, die normaliter op de Groeneplaats gezamenlijk optre den, waren uitgeweken naar Ooste rend in verband met het 100-jarige bestaan van Excelsior. De fanfares speelden diverse wer ken (met redelijk veel bekende pop nummers), de drumbands traden op en de majorettes verzorgen uit voeringen. Conform traditie werd het festival gezamenlijk afgesloten. De optredens verdienden wat meer aandacht, het was in Oosterend minder druk dan gebruikelijk op de Groeneplaats. (foto Wil/om Sangers) De gemeente meldt dat de bewo ners tevreden zijn over de proef, maar volgens bewoner Erik van der Velden is dat in de Wilhelminalaan zeker niet het geval. Hij meldt dat hij zijn auto gedurende alle vakan ties nooit kwijt kan in zijn straat. Hij is niet de enige en om het college hiervan bewust te maken is een handtekeningactie op touw gezet. In een gesprek met onder meer wethouder Peter Bakker is dit buurtonderzoek toegelicht. 'Wij willen dat er op korte termijn seri eus naar het parkeerbeleid in onze straat wordt gekeken.' Van der Vel den constateert dat de controle verre van toereikend is. 458 par keerboetes in zes maanden. Dat zijn er drie tot vijf per dag. Terwijl er dagelijks tientallen auto's verkeerd geparkeerd staan. Hij signaleert dat de opbrengst van de parkeerboetes in de Wilhelminalaan naar het Rijk gaan en die op de parkeerplaats van Albert Heijn naar de gemeente. 'Het is dan ook niet moeilijk om te Beachvolleybal op Groeneplaats bedenken waar de prioriteit ligt. Om de kosten voor handhaving voor volgend jaar te kunnen bekosti gen, is besloten dat de bewoners meer moeten betalen voor een par- k.eerkaart. Daarnaast moet er van af 2009 €25,- per bezoekerskaart worden betaald. Nu ontvangen alle bewoners twee gratis bezoekers- kaarten per adres. Een kleine groep bewoners die geen oprit of garage hebben gaan hierdoor €80,- per jaar betalen. Maar daarmee wordt het parkeerprobleem niet opgelost.' Zolang de Aldi en AH daar blijven, zal het parkeerprobleem er volgens hem blijven. Sjaak Schrama herstelt langzaam Sjaak Schrama, die vrijdag met een schedelbasisfractuur uit het zwem bad werd gehaald, is woensdag weer bij kennis gekomen. Zijn her stelt vordert langzaam. Hij herkende zijn moeder en zussen, kan ja knik ken en nee schudden, maar praat nog niet. Volgens de doktoren is nog onbekend in welke mate zijn hersens schade hebben opgelopen. Gisteren werd gehoopt dat hij vandaag van de kunstmatige beademing zou kun nen worden gehaald. Slachtoffer was een 39-jarige man uit het Friese Irnsum, wiens schip vlakbij dat van een groep Duitsers lag afgemeerd. Hij had hen al enkele malen gevraagd de radio zachter te doen, maar steeds weer werd het geluid later harder gezet. Uitein delijk kwam het rond 20.00 uur tot een handgemeen, waarbij de Fries door drie Duitsers meerdere malen in zijn gezicht werd gestompt. Hij raakte daarbij gewond en moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. De man deed bij de politie aangifte van mishandeling. Ook één van de Duitse jongens deed aangifte, omdat hij door de Fries zou zijn geslagen. kuil en Haffelderweg naar Stayokay. Per rolstoel liepen twee leerlingen mee om te duwen. Nel Vermeulen, Willeke Ellen en Wil Bonne van het Rode Kruis en enkele docenten van de OSG begeleidden het geheel. Twan Kliek en Kim Witte zorgden voor mevrouw Veenstra. 'Dat doen ze prima hoor', liet zij weten. De twee hielden goed rekening met haar, Kliek stond meteen met een jas klaar op het moment dat de zon even wegviel. De leerlingen, derdeklassers zorg en welzijn aan het VMBO, hadden 's ochtends eerst zelf geoefend met rolstoelen. Ze hadden cake en vlier- bloesemsap gemaakt dat halverwe ge de rit werd rondgedeeld. Volgens Witte was het goed een dergelijke (Foto Jeroen van HattumlBeeldbank Texel) tocht een keer mee te maken. De zeventien waren deels afkomstig van het Verpleeghuis, nog thuiswo nend en er zat er één van De Gol- lards bij. Er was ook een echtpaar uit Arnhem bij dat via de krant van de tocht had gehoord. 'Op deze manier komen we op plekken waar we vroeger nog hebben gefietst', vertelde Cootje Hoekstra die in een rolstoel zat. Haar man Jan hielp mee bij de begeleiding. Het was de tweede keer dat de OSG en het Rode Kruis een der gelijke tocht maakten. Vorig jaar gebeurde dat in de omgeving van het Maartenhuis. Tijdens de pauze werd voorgesteld volgend jaar iets soortgelijks met de Avondvierdaag se te doen. Op diverse plaatsen gingen gisteren en eergisteren de vlaggen uit met boekentassen, al dan niet aange vuld met oranje vlaggen in verband met het voetballen. Een overzicht van de geslaagden van VMBO, HAVO en het VWO. Pagina 3 m Ladiesnight De tweede editie van de Ladies Night in de bioscoop was compleet uitverkocht. De vrouwen konden zich tegoed doen aan een choco ladefontein, oesters, champagne, lingerie en de voorpremière van Sex and the City. Zelfs een bekend accessoire uit de populaire sene, vibrator Tarzan, ontbrak woensdag avond niet. Pagina 5 Relletje op haven door harde muziek Leerlingen van 'Dat ruikt lekker', zegt mevrouw Geertruida Veenstra als OSG'er Twan Kliek even stopt om de bloem van een rozenbottel voor haar te plukken. Genietend van de geur laat ze zich daarna weer verder voortduwen. Veenstra was dinsdag één van de zeventien aan een rolstoel gebon den Texelaars die met leerlingen van de OSG een tocht door het Hogeberggebied maakten, een pro ject van de OSG en vrijwilligers van het Rode Kruis die EHBO-lessen op school geven. De groep maakte er een uitgebreide tocht van langs Pontweg, Zuidhaffel, Schansweg, Doolhof, Skillepaadje (langs het Sandershuus). Schilderweg, Leem-

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1