Itft Actief t? TXÏOI TEXELSE 2 COURANT Popschool kweekvijver toekomstmuziek Hoogwater te Oudeschild TEXEL 44 Concertreeks van start in Zeemanskerk Cinema Texel in de ban van Oranje Film Agenda teso Ervaren zangers in projectkoor Jubileum Vrouwenkoor met bijzonder concert Zeehonden zien w en tvadlopen qrion Prins Hendrik Gamalenvissen en zeehonden kijken Ah Dansimprovisatie op strand paal 17 Vier leerlingen van Ericka Voort man verzorgen zondag 15 juni vijf danspresentaties op het strand bij paal 17. Onder de titel Ga toch wieberen wordt elk uur een tien minuten durende voorstelling gegeven. De vier danseressen (Laura, Camil la, Amber en Fleur) volgden lessen bij het Danslaboratorium. Daaruit ontstond een hechte groep, die op muziek van onder meer Blade en Erykah Badhu dansimprovisaties verzorgt. De titel Ga toch wieberen heeft te maken met de vorm van de impro visaties, waarbij de vier danseres sen in ruitvorm samen op bewegen. Steeds als de richting verandert, heeft een ander de leiding. Deze vorm voert de danseressen over een groot deel van het strand, langs de vloedlijn en zelfs door het water. De muziek is afwisselen licht en vrolijk en dreigend en zwaar. Er begint om 17.00 uur elk uur een tien minuten durende voorstelling, de laatste om 21.00 uur. De laatste twee voorstellingen zullen tegen het licht van de ondergaande zon een aparte sfeer knjgen. Publiek heeft gratis toegang. Concert afgelast Een concert van DEK dat dins dag 17 juni op Kogerstrand zou worden gegeven, is uitgesteld. Die avond speelt Nederland tegen Roe menië en het leek Texelcampings niet handig dat te combineren met een optreden. Wanneer DEK wel optreedt, is nog niet bekend. Bibliotheek in zomervakantie De uitleenposten van de biblio theek in de buitendorpen zijn in de zomervakantie, van 30 juni tot en met 10 augustus, aangepast open. Omdat de uitleentijden samenvallen met de opening van het dorpsser vicepunt of de soos, zijn de tijden in elk dorp verschillend. Het schema is als volgt: Den Hoorn - dinsdag van 9.30 tot 10.30 uur; Oosterend - donderdag van 10.00 tot 12.00 uur (behalve tijdens Oosterend Present); De Koog - woensdag van 10.00 tot 11.00 uur; Oudeschild - woensdag van 14.00 tot 15.00 uur; De Cock- sdorp - maandag van 10.00 tot 12.00 uur. De uitleenposten in Oudeschild, De Koog en De Cocksdorp zijn van 14 tot en met 27 juli gesloten. De openingstijden van de bibliotheek in Den Burg zijn in de zomervakantie onveranderd. VRIJDAG 13 JUNI 2008 voor Texelaar en toerist Vr. 13 Za. 14 Zo. 15 Ma. 16 Di. 17 Wo. 18 Do. 19 04.04 en 05.00 en 06.30 en 07.27 en 08.17 en 08.55 en 09.34 en 16.40 u. 17.37 u. 18.37 u. 19.30 u. 20.20 u. 21.00 u. 21.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water Woensdag 18 juni volle maan Zondag 15 |um zon op 5.19, zon onder 22.02 uur www.texel44.xiJ Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Vertrek om 10.30 ui voor een tocht van 2 ui om 11.30 uur er 4.00 ui Reserveren: 06 -51105775 Ons schip heeft een ruime, verwarmde consumpties verkrijgbaar. €8,00 p.p. 3 -10 jaar 7 - v a 20 personen korting Ook voor feesten en partijen b Info en boekenA Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bi) souvenirshop "I Haventje GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Dagelijks om 10.30 en 14.00 uur Zondag's om I I.30 uur afvaart (haven Oudeschild) Plaatskaarten- verkrijgbaar a/h loket op de haven Een vader die de kriebels krijgt als zijn zoons Herman Broods Saturday Night spelen, jeugdig enthousiasme op het podium, strakke breaks en geoliede optre dens. De muziekavond van de Popschool die woensdag in Time Out werd gehouden had van alles wat. Zeven bands die lieten zien waar samenspel toe kan leiden. Muzikanten van twaalf tot twintig jaar beklommen het podium, dik wijls begeleid door docenten Men- no Smit en Ruud Geldermans. De popschool van de muziek en dans school is vooral bedoeld voor scho lieren die al een instrument bespe len en nu het samenspelen onder de knie willen gebruiken. Want hoe vaak is het niet gebeurd dat een band zonder begeleiding uiteenspat en ieder zijn weg gaat? Bij de pop school is de benodigde structuur wél aanwezig, met woensdagavond als klinkend resultaat. Gitaristen, drummers, saxofonisten, zangers en andere instrumentalisten van uit eenlopend muzikaal niveau stapten in de schijnwerpers om een diver siteit aan muziek ten gehore te brengen. Veel bands hadden nog geen naam, wat wel het geval is met Solid Space. Deze groep gaf onder meer een vertolking van Staying Alive van The Bee Gees, in bewerking van The New Cool Collective. Een optreden waarmee deze muzikan ten van 15 a 16 jaar de zaal in vuur en vlam zetten. De Zeemanskerk in Oudeschild biedt dinsdag 17 juni onderdak aan de eerste van vijftien zomer avondconcerten, verzorgd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Jeanny Beerkens (cello), Jussi Paananen (viool) en Carmen Keijser (piano) brengen werken ten gehore van Dvorak, Shostakowitsch en Bloch. Het concert begint om 20.15 uur. Zoals'gebruikelijk in deze serie heb ben de optredende musici hun spo ren verdiend. Beerkens studeerde aan de conservatoria in Maastncht en Amsterdam, richtte het Hobbema Kwartet (voor strijkers) op en werd lid van het Conjuncto Iberico, een cello-octet waarmee ze enkele CD's opnam en optrad in landen als Ame rika, Spanje, Zwitserland en Italië. Momenteel is ze verbonden aan de muziekscholen in Amstelveen, Bloe- mendaal en Den Helder en concer teert ze geregeld met koren, een strijkkwartet, een pianotrio en andere gezelschappen. Keijser begon haar pianostudie in Duitsland, zette deze voort in de de verscheidenheid aan instrumen- Verenigde Staten en studeerde af ten en zang is groot. Alle concerten in Amsterdam. Zij nam deel aan masterclasses van Boris Berman, Colin Carr en Jerome Lowenthal en werkt veel samen met violist Sergei Fedosjenko uit Wit-Rusland. Binnen kort verschijnt hun eerste CD. Als docente is Keijser verbonden aan het Instituut Creatieve Ontwikkeling in Assen. Paananen komt oorspronkelijk uit Finland en genoot zijn opleiding in zijn vaderland, Oekraïne en Rot terdam en volgde masterclasses in Israël, Rusland en Finland. Sinds zijn komst naar Nederland werkte hij samen met Philharmonia Amster dam, gitarist Richard Heuckeroth van Hessen en celliste Beerkens en pianiste Keijser. Als docent is hij verbonden aan de muziekscholen Triade in Den Helder, Artiance in Alk maar en Toonbeeld in Castricum. In de serie zomeravondconcerten staat klassieke muziek centraal, maar komen uiteenlopende stijlpe rioden aan bod, van de zestiende tot en met de twintigste eeuw. Ook beginnen om 20.15 uur. De toegang is gratis: aan de uitgang wordt een inzameling gehouden als bijdrage in de kosten. Vergezichten in Galerie 14-16 In Galerie 14-16 in De Koog zijn vanaf zondag schilderijen te zien van Suzanne Glicrum uit Amster dam. De in Amsterdam wonende kunste naar is vaak te gast op Texel, waar zij schetsen maakt van het landschap. Dit materiaal wordt vervolgens in haar Amsterdamse atelier in olieverf uitgewerkt. Naast de schilderijen van Glerum zijn penseeltekeningen van Anton Heyboer en gekleurde houtdrukken van Vincent van Ojen te zien. De galerie aan de Brink in De Koog is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur. Brother Flower in De Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag een optreden plaats van Brother Flower, een groep die al sinds het eerste jaar meespeelt in het zomer- programma. Brother Flower speelt eigen nummers, die hun wortels hebben folk, americana en pop muziek uit de jaren zeventig. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten in de tuin plaats. Voorlichtingsavond Gemini Ziekenhuis De kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder houdt donderdag 26 juni een voorlich tingsavond voor zwangeren en partners. Aan het woord komen gynaecologen, verpleegkundigen, kinderartsen en verloskundigen. Als de mogelijkheid bestaat, wordt een rondleiding gegeven op de couveu seafdeling. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij het Patiën tenservicebureau, tel. 0223-696346 of e-mail psb@gemini-ziekenhuis. nl. Wandelen langs Horsmeertjes De IVN (Vereniging voor Natuur- en Milieu-educatie) verzorgt dinsdag 17 juni een wandeling langs de Horsmeertjes. Een gids vertelt over de planten en vogels in dit gebied, waar op dit moment de orchideeën bloeien. De tocht gaat om 19.30 uur van start (vanaf het parkeerterrein) en duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname is gratis. Cinema Texel blijft voorlopig in de ban van Oranje. De liefhebbers kunnen er vanavond (vrijdag) op een groot scherm de verrichtingen van het Nederlands Elftal op het Europees kampioenschap voet bal tegen Frankrijk aanschouwen. Tegelijkertijd draait in de andere zaal Sex and the City, speciaal voor stellen van wie maar de helft van voetbal houdt. De wedstrijd en de voorstelling worden voorafge gaan door een diner, speciaal voor de gelegenheid geheel in Franse stijl. Dinsdag is er opnieuw een voet balavond. Dan staat Nederland- Roemenië op het programma en draait in de andere zaal Made of honor. Met een knipoog naar het feit dat die avond de beslissing in de poule valt, wordt het vooraf geserveerde diner 'het galgemaal' genoemd. Het betreft 'een ver rassingsmenu met een Roemeens tintje'. Sex and the City volgt de levens van vier vriendinnen in Manhattan. Columniste Carrie (Sarah Jessica Parker), advocate Miranda (Cyn thia Nixon), zakenvrouw Samantha (Kim Cattrall) en de brave Charlotte (Kristin Davis) zouden genoeg aan zichzelf moeten hebben. In plaats daarvan verdiepen de dames zich voortdurend in eikaars levens en proberen ze samen de juiste weg te vinden. De romantische komedie Made of honor vertelt het verhaal van Tom (Patrick Dempsey) en Han nah (Michelle Monaghan), die al meer dan tien jaar een platonische verhouding hebben. Het leven van Tom gaat over rozen. Hij is sexy, succesvol, populair bij de vrouwen en weet dat hij altijd kan rekenen op de vriendschap van Hannah. Wat heeft hij nog meer te wensen? Maar wanneer Hannah aankondigt te gaan trouwen en hem vraagt haar bruidsjonker te zijn, staat zijn leven plotseling op zijn kop. Met de moed der wanhoop probeert hij haar alsnog voor zich te winnen. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Dat geldt onder meer voor Dunya en Desie, het vervolg op de populaire televisieserie van een paar jaar geleden. De even komische als ontroerende film gaat over twee hartsvriendinnen. Dunya is Marokkaans, opgegroeid met ramadan, imams en Mekka. Desie is zo Hollands als kaas en tulpen. Ook te zien is de op Texel gemaakte film Zomerhitte. Deze draait dinsdagmiddag eveneens in de speciale seniorenvoorstelling, waarbij de sterkte van licht en geluid zijn aangepast aan de wens van veel ouderen. Iedere maandag is er een sneak preview, de voor première van een film die tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www. texelsecourant.nl. Bekend rapduo in De Toekomst Lange Frans en Baas B treden zater dag op in discotheek De Toekomst in De Koog. Het rapduo, buurjon gens van elkaar sinds de dag van hun geboorte, heeft de afgelopen jaren een enorme bekendheid opge bouwd. Binnenkort verschijnt hun nieuwe singel, Zondag Vrij. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij café Samsam en kosten dan €6,-; op de avond van het optreden moet aan de deur €7,50 worden betaald. De zaal gaat open om 22.30 uur. Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Vrijdag 13 juni: In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 16.00 uur de 'Eerste Texel se Nieuwe Haring Party'. Een vaatje vis wordt geveild voor het goede doel. Entree alleen voor genodigden. In Cinema Texel draalen Horton (13.30), Sex and the City (15.30.18.30, 21.45). Zomerhitte (13.45), Indiana Jones (16.00) en Soir Francais (met vanaf 19.00 uur diner, live-voetbal en een film). Zaterdag 14 juni: Van 6.30 tot 7.00 uur kan op de veerhaven van 't Horntje gestart wor den voor de wandelronde rond Texel Deelname aan deze 60 km lange tocht kost €7,-. Achter schietsportcentrum Odysseus in Den Burg wordt twee dagen lang de Texelronde gehouden. Deze wedstrijd voor handboogschutters begint om 10.00 uur. Publiek is welkom. Het ROC Kop van Noord-Holland houdt een informatiemarkt over oplei dingen. Deze vindt plaats op het adres Sperwerstraat 4 in Den Helder en duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Op de atletiekbaan in Den Burg begin nen om 14.00 uur wedstnjden in het Schadenbergcircuit. een competitie voor atletiekverenigingen uit Noord- Holland. In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. Entree €2,75 (voor kinderen van 4 t/m 12 jaar). Bij Texel Catenng en Banketservice in Oudeschild begint om 19 00 uur een kookworkshop. Voor aanmelden en inlichtingen, www.texelcatering.nl of 313791. Bij de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend begint om 19.30 uur een concert van de muziekverenigingen Excelsior uit Oosterend en Advendo uit Broek op Langedijk. Het rapduo Lange Frans en Baas B treedt op in discotheek De Toekomst in De Koog. Kaarten kosten €7,50 (in de voorverkoop bij café Samsam €6,- Zaal open om 22 30 uur. In Cinema Texel draaien Horton (13.30), Sex and the City (15.30, 18.30, 21.45), Zomerhitte (13.45), Indiana Jones (16.00, 21.15) en What happens in Vegas (18.45). Zondag 15 juni: Op de parkeerplaats van Calluna aan de Schumakersweg wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehou den. Een standplaats kost €7,- Voor meer informatie, tel. 317652. Aan de Stolpweg in Den Hoorn houdt menvereniging Tussen Wad en Duin vanaf 10.00 uur een onderlinge mara thon. Publiek is welkom, toegang gra tis. Immy Vlaming verzorgt een cultuur historische rondwandeling door Oos terend. Aanvang 10.30 uur, opgeven via tel. 318937. Achter schietsportcentrum Odysseus in Den Burg wordt ook vandaag de Texelronde gehouden. Aanvang 9.00 uur. Publiek is welkom. Op de Groeneplaats in Den Burg wordt van 13.00 tot circa 18.30 uur een beachvolleybaltoernooi gehou den. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14,00 uur een optreden van popfolkgroep Brother Flower. De toegang is gratis. Van 14.00 tot 16.00 uur signeert Violet Le Roy in Het Open Boek aan de Bin- nenburg in Den Burg haar roman Tot de bodem. Op boerderij Rozenhout aan het Dool hof op de Hogeberg begint om 14.00 uur een demonstratie schapendrijven. Kosten €5,- voor volwassenen, kinde ren tot 10 jaar €3,-. Leerlingen van Ericka Voortman ver zorgen vanaf 17.00 uur dansimprovi saties op het strand bij paal 17. leder uur begint een tien minuten durende voorstelling. In Cinema Texel draaien Horton (13,30), Sex and the City (15.30, 18.30, 21.45), Zomerhitte (13.45), Indiana Jones (16.00, 21.15) en What happens in Vegas (18.45). Maandag 16 juni: Vandaag begint tn de bibliotheek in de Dnjverstraat een expositie van kunst werken. gemaakt door kinderen van het Kunstatelier van Susana Mulas. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2,50 per per soon. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps treedt op in De Koog. Bij goed weer op het dorpsplein, anders in de katho lieke kerk. Aanvang 19.30 uur Cinema Texel vertoont Sex and the City (15.30, 18.30, 21.45), What Hap pens in Vegas (16.00), Indiana Jones 4 (18.45) en de sneak preview (21.15). Dinsdag 17 juni: In hotel De Lindeboom begint om 10.30 uur een rondwandeling door historisch Den Burg, verzorgd door Gelein Jansen. Deelname kost €7 - (incl. koffie en appelgebak). Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. Leerlingen van Ericka Voortman ver zorgen vanaf 17.00 uur ieder uur een dansimprovisatie van tien minuten op het strand bij paal 17. Publiek heeft gratis toegang. De IVN verzorgt een wandeling langs de Horsmeertjes. Een gids vertelt over de planten en vogels in dit gebied. Start om 19.30 uur vanaf het parkeer terrein. Deelname is gratis. Zomeravondconcert in Zeemanskerk je in Oudeschild. Met medewerking van Jeanny Beerkens (cello), Jussi Paananen (viool) en Carmen Keijser (piano) Aanvang 20.15 uur, toegang vrij, collecte na afloop. Cinema Texel vertoont Sex and the City (15.30), Made of honour (20.45), Indiana Jones (16.00) en het 'Galgen- maal' (vanaf 19.00 uur diner, live-voet bal en een film). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er worden geen wacht tijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Het Texels Vrouwenkoor viert het 25-jarig jubileum vrijdag 20 juni met een bijzonder concert. De helft van het programma bestaat uit optredens van een project koor, bestaand uit Texels 22 bes te en meest ervaren zangers en zangeressen, aangevuld met zes overkanters. Dat er echt sprake is van een bij zonder gezelschap, blijkt wel uit het geringe aantal gezamenlijke repeti ties waarmee het zich voorbereidt op het concert, 'ledereen die werd uitgenodigd moest bereid zijn thuis te studeren, anders was het prak tisch niet te doen', vertelt voorzitter Ina Platte. 'Nadat in januari de stuk ken zijn uitgereikt, hebben we in februari één repetitiedag gehad. Dat hebben we begin maart nog een keer gedaan. In dezelfde maand hadden we een try-out in een kerk in Dirkshorn. Het was verrassend hoe goed het daar al ging. ledereen kwam goed beslagen ten ijs. Deze weken komen we nog een paar keer bij elkaar.' Het repertoire is niet eenvoudig, vol- Vanuit haven Oudeschild vr. 13 8.30 uur wo.18 13.00 uur za. 14 9.30 uur do. 19 13.30 uur ma 16 11.30 uur vr. 20 14.30 uur di. 17 12.30 uur za. 21 15.00 uur Kaartverkoop bij het loket van de TX10 Info&reserveren: 06-51044235 bgg. 0222-313639 Prinsheerlijk a la carte dineren 'eren gewenst Stuifweg 13 nabij Oostcrcnd ld (1222 361020 prins-hcndrik.nl Ba 'aart dagelijks (behi om 10.30 en 14.00 €8,50 per persoon, kinderen 3-9 jr. 7,50 1 kaarten verkrijgbaar EMMIE info (0222) 31 36 39 reserveren Df og - 51498614 j gens Platte. Beatus Vir van Monte verdi, dat we voor de pauze zingen, is zelfs zesstemmig. Voordeel is dat de meesten van ons klassiek geori ënteerd zijn. Na de pauze zingen we vier stukken van The Beatles. Die waren voor sommigen helemaal nieuw. En toen bleek dat close-har- mony zingen toch best lastig is.' De liederen die het Vrouwenkoor en het projectkoor ten gehore brengen, sluiten zowel in stijl als sfeer goed op elkaar aan. Op het programma staat zeer divers werk. uit Barok, Renaissance en de twintigste eeuw. Het is geschreven door componis ten als Sweelinck, Gluck, Schubert, Fauré en Andriessen. Na de pauze zingt het projectkoor The Beatles en brengt het Texels Vrouwenkoor een medley uit de musical Evita ten gehore. Beide koren staan onder leiding van Arie Groen en worden begeleid door Annemiek Jasper, de vaste pianist, die deze keer ook een paar keer op kistorgel is te bewonderen. Gastbij- dragen zijn er van Naomi Rubinstein (cello) en Roxi Jasper (trompet). Het concert vindt plaats in de her vormde kerk in Den Burg en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten €8,- en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en voor aanvang aan de zaal. Het jubileumjaar wordt zondag 23 november afgesloten met een mati neeconcert. waarin diverse liederen uit de afgelopen 25 jaar de revue passeren.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2