Broeierige avond in Cinema Texel Texel middelpunt World of Toys 3 ai ai ai ai ïji 1 DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Biologen registreren flora Wat vindt Lage prijzen en gratis bezorging Eerste huiler in opvang Ecomare TEXELSE j COURANT Ringsteken ffe Hoor,gewoon uroïesdiGHi) 'Ut 06 ïat- :el- nja ys- um ira- en, Jen nm erd lijk, fa- >11- 11. li 'II i i i i i i I Op het oude land van Texel is een team van het Ecologisch Onder- zoeks- en Adviesbureau Van der Goes Groot uit Alkmaar bezig met een inventarisatie van de wilde planten. Dit in opdracht van de stichting Landschap Noord-Holland uit Castricum, een organisatie die zich inzet voor de instandhouding van de flora en fauna in de provincie en in de jaren dertig van de vorige eeuw werd opgericht door onder andere Jac. P. Thijsse. De stich ting heeft nauwe banden met het provinciebestuur dat de gegevens benut voor de ecologische hoofd structuur. Het team bestaat uit vier personen en is tijdelijk gehuisvest in een woning bij de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Dagelijks gaan de biologen op pad om planten te bekijken in bermen, slootkanten en landerijen. Voor dit laatste wordt eerste toestemming van eigenaars of pachters toestemming gevraagd. Het onderzoek duurt tot eind augus tus. Vergelijkbare inventarisaties werden ook in 1985 en 1995 uitgevoerd, waardoor het mogelijk is de ontwik kelingen van de diverse planten soorten over een langere periode vast te stellen. Speciale aandacht gaat uit naar soorten die in hun bestaan worden bedreigd. Nieuwe vraag: Er zijn plannen voor een polikliniek i Den Burg West. Omwonenden zijn daar met blij mee. Moet het individuele belang van bewoners wijken voor het algemeen belang van Texel? Geef uw mening op www.texeIsecourant.nl. Vorige stelling: Door verhoging van de toeristenbe lasting blijven er toeristen weg. Mee eens of niet? Ja (40%) Nee (60%) Look-a-likes Blaithin Bongers (links) en Sita Mijwaard aan de oesters bij Martin Zeeman (Foto Mieka Smtd/Beeiabank Te*ei) De tweede editie van de Ladies Night in de bioscoop was com pleet uitverkocht. De vrouwen konden zich tegoed doen aan een chocoladefontein, oesters, champagne, lingerie en de voor première van Sex and the City. Zelfs een bekend accessoire uit de populaire serie, vibrator Tar- zan, ontbrak woensdagavond niet. 'Nee hoor, ik ga er niét mee op de foto!', riep een vrouw toen ze zich betrapt voelde met een aantal ero tische speeltjes in haar hand. Ze was echter met de enige die met een schuin oog naar de speeltjes keek. Penispasta, sexy onderjurk- jes en de speeltjes Toy Joy en Tarzan wekten nieuwsgierigheid en gegiechel op bij de dames. Het bleef woensdagavond vooral bij kijken, Tarzan werd niet verkocht. De chocoladefontein met aardbei en, marshmallows en lange vingers vond wel gretig aftrek. Dit gold ook voor de champagne, de voorraad was snel op. Veel groepen vrien dinnen gingen vervolgens over op wijn. Geen glas maar een fles. De voorpremière van de film in Amsterdam was reden voor vrou wen voor het dragen van vintage jurkjes, hoge pumps en zorgvuldig gekapt haar. Ook Cinema Texel deed een poging Texelaars hoog gehakt te krijgen door een look- a-like verkiezing te organiseren. Texelse vrouwen zijn echter nuch terder van aard. Stuk voor stuk zagen ze er verzorgd en modern uit: rokken, bloesjes, leuke slip pers of mooie laarzen. Maar een keur aan Sex and the City look-a- likes ontbrak. Slechts een hand vol dames droeg hoge pumps, een kort jurkje of een top met diep decolleté. Irma Nieuwenhui- zen van Cinema Texel zag wel een paar potentiële Carrie's en Samantha's rondlopen. 'Leuk dat ze moeite hebben gedaan zich uit te dossen.' De winnares van de avond werd niet tijdens de Ladies Night bekendgemaakt maar in deze krant. Blaithin Bongers was vol gens Nieuwenhuizen een echte Came: een prachtige bos krullen en stijlvol. Bongers krijgt een strip penkaart cadeau waarmee ze tien keer naar de bioscoop kan. Ze kan deze bij de bioscoop ophalen. Sita Mijwaard kon volgens Nieuwen huizen prima door voor Samantha maar grijpt naast de prijs. leder zijn pleziertje... Ruime keuze, lage prijzen en gratis thuisbezorgd. Zelf het leukste speel goed uitzoeken vanuit uw luie stoel. Dat kan in de online speelgoedwinkel van Marco Flier: World of Toys. De geboren en getogen Texelaar (34) is inmiddels zo'n anderhalf jaar actief met zijn webshop en levert speelgoed door heel Nederland. Maar Texelaars hebben een streepje voor: op het eiland is bezorging gratis! In de webshop staan ruim 400 artikelen met foto afgebeeld. Overzichtelijk geru briceerd, duidelijk omschreven, met de prijs erbij. Bijna dagelijks komen er nieuwe items bij. World of Toys is vooral gespecialiseerd in buitenspeel goed, spellen en puzzels, maar heeft ook een ruim assortiment babyspeelgoed en merkartikelen. 'Ik doe zelf de inkoop rechtstreeks bij de fabriek of bij groot handels. Alle bekende merken lever ik: Barbies van Mattell, Little Pony, Mecca no, Van Haasteren-puzzels, Fisher Price, Disney-artikelen, noem maar op.' Uit voorraad leverbaar ln tegenstelling tot veel Webwinkels kan World of Toys uit voorraad leveren. 'Nagenoeg alle artikelen in de webshop heb ik op voorraad. Sommige items moet ik bestellen, maar de levertijd is niet langer dan twee tot drie dagen.' Met de zomer voor de deur richt de Texelse webondernemer zich nu hoofdzake lijk op buitenspeelgoed. Zwembaden, trampolines, speelhuisjes, alles levert hij. En als klanten een product zoeken dat niet op de website staal, kunnen zij per mail hun bestelling doorgeven. Tk probeer dan het gewenste artikel alsnog te leveren.' Playmobil Na de zomer gaat World of Toys ook Lego en Playmobil verkopen. Tegen scherpe tarieven. Tk houd andere aan bieders goed in de gaten en zit met mijn prijzen meestal onder de gangbare verkoopprijs' Flier richt zich niet alleen op particulieren, maar wil zich ook nadrukkelijker presenteren bij bedrij- Nieuwsbrief ven. Tk kan complete speelhoeken inrichten.' Aanbiedingen De webshop, gemaakt door Arjan Brou wer, is erg toegankelijk. Ook klanten die minder vertrouwd zijn met de compu ter vinden er eenvoudig wat ze zoeken. Op de homepage staan aanbiedingen en in de subrubrieken staan de arti kelen per onderdeel gerangschikt. De betaling is goed geregeld: dat kan via het veilige ideal-systeem, waarin alle bekende banken participeren. Bezoekers van World of Toys kunnen zich op de website aanmelden voor de gratis maandelijkse nieuwsbrief. Daarin worden nieuwe items gepresenteerd en aanbiedingen onder de aandacht gebracht. En alvast vooruitlopend op de Sinterklaastijd: dan biedt World of Toys een inpakservice voor besteld speelgoed! www.worldoftoys.nl De jaarlijkse strijd om de Jan Agterbokaal voor de beste Texel se ringsteker begint zondag 22 juni op De Krim. Daar wordt dan de eerste van zes wedstrijden gereden. De ringstekers doen tot half augus tus de meeste Texelse dorpen aan. Alleen in De Waal en Oudeschild wordt niet gereden. De tweede wed strijd wordt gehouden op vrijdag 4 juli in Oosterend, daarna volgen De Koog, Den Hoorn en nogmaals De Krim. De finale wordt op zaterdag 16 augustus gereden in Den Burg. Titelverdediger is het duo Joyce Groenewegen en José de Graaf. Bij iedere wedstrijd hoort een zoge heten toeristenronde, waarbij men sen uit het publiek mogen meerijden om zelf te ervaren hoe lastig het is om vanaf een rijdende wagen de ring te steken. De wedstrijd op De Krim begint om 14.30 uur. VRIJDAG 13 JUNI 2008 Huis Uitgeest moet 'agrarisch' blijven Emailles en sculpturen in expositieruimte Ina Vader van 't Horntje en Foekje Lieve Giliam uit Purmerend expo seren tot en met woensdag wer ken in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Vader toont emailles, Giliam stelt beeldhouwwerken ten toon. Voor haar is het de eerste keer dat ze exposeert, voor Vader wordt het de 45ste keer sinds 1982. Zij staat voor de vierde keer in Tusse de Banke sinds ze in 2004 op Texel kwam wonen. Vader is één van circa tien Neder landers die professioneel emailles maken. Emailles zijn over hei alge meen koperen platen waarop met Klaas Uitgeest krijgt van de gemeente geen toestemming zijn agrarische bedrijfswoning aan de Maaikeduinweg om te zetten in een 'gewone' woning. Het college meent dat deze bestemmingswij ziging onmogelijk is omdat niet wordt voldaan aan de voorwaar den die gelden voor het toelaten van niet-agrarisch gebruik van vrijkomende agrarische gebou- glaspoeder afbeeldingen worden gebrand. De geëxposeerde werken zijn allemaal op Texel gemaakt. De beelden van Giliam bestaan uit diveyse soorten steen en zijn even als als de emailles veelal figura tief van aard. De twee hebben één overlappend werk. Giliam maakte aan de hand van een emaille van Vader een soortgelijke afbeelding in steen. De twee kennen elkaar sinds de jaren negentig van een training voor de Vereniging van Nederlandse Vrouwelijke Artsen die Vader ver zorgde. Giliam, kinderarts, was deelnemer. De expositie wordt vandaag (vrij dag) om 19.00 uur geopend door Rikus Kieft, de partner van Vader. De gemeentelijke expositieruimte is tot en met woensdag elke dag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. wen zoals vastgelegd in de VAB- nota. Uitgeest is al 17 jaar geen agra riër meer en wil dat zijn huis een gewone burgerwoning wordt. De VAB-nota zegt dat de omzetting naar een burgerwoning voor per manent gebruik mogelijk is als de agrarische bedrijfsvoering volledig is beëindigd. Hoewel Uitgeest niet meer agrarisch actief is, vindt de gemeente dat aan die voorwaarde niet wordt voldaan. Want ten zuiden van de betreffende woning bevindt zich nog een agrarisch bedrijf, dat wel actief is. Deze bedrijfs- bebouwing behoort weliswaar tot een ander kadastraal perceel, is afgescheiden door een sloot en heeft een ander huisnummer, maar staat op hetzelfde agrarische A- bouwblok van één hectare, zodat er planologisch gezien sprake is van één bedrijf, waarvan de woning van Klaas Uitgeest de bedrijfswoning is. Dus is van volledige bedrijfsbe ëindiging geen sprake. Het huis is gewoon afgesplitst van het agrari sche bedrijf waartoe het aanvanke lijk behoorde en planologisch gezien nog steeds behoort. Ina Vader en Foekje Lieve Giliam exposeren te Den Burg. Ecomare heeft dinsdag de eerste huiler van het seizoen opgevan gen. De jonge zeehond was 's avonds op het strand bij de vuur toren gevonden door een henge laar. Verzorger Rens van der Zwaag, die de huiler naar de opvang bracht, constateerde dat het een dier van vijf tot zes dagen oud was. Hoe wel de zeehond - die Anne werd gedoopt - slechts negen kilo woog, was ze volgens de dierenarts vol ledig gezond. Ze kreeg een middel tegen uitdroging en een dag later een afgietsel van havermout, om de darmen weer op gang te brengen. Vervolgens is begonnen met het geven van multimelk, een vervan ger voor de moedermelk. De hoe veelheid wordt nu langzamerhand opgebouwd. Over twee weken krijgt Anne haar eerste hanng. Door het lichaam langzaam aan nieuwe voe dingsstoffen te laten weten, probe ren de verzorgers darmproblemen te voorkomen. Anne blijft een paar maanden bij Ecomare. Als ze 35 tot 40 kilo weegt, wordt ze teruggezet in de Waddenzee. Ondertussen zijn bij Ecomare waar schijnlijk zes zeehonden drachtig. De jongen worden in juli geboren, een maand later dan in de natuur gebruikelijk. (Foto Rens van ósr ZwaaglEcoman) «NTOON GOK (3-O6-1O08 Marian Smit in Oldeberkoop Tijdens de Kunst- en Kijkroute Open Stal in Oldeberkoop is op één van de lokaties het werk Vis sershuisjes van Marian Smit uit De Cocksdorp te zien. Aardige bij komstigheid is dat de opening van de manifestatie muzikaal wordt omlijst door Big Band Texel. De kunst- en kijkroute in het Friese Oldeberkoop werd voor het eerst gehouden in 1971. Ook toen waren er al banden met Texel, want een van de exposanten was grafisch ontwerper Nan Platvoet (1909- 1975), die in 1946 de nog steeds gebruikte kop van de Texelse Cou rant ontwierp. In 2008 doen 45 exposanten mee aan de manifes tatie, verdeeld over 25 lokaties. Om de afstand tussen de locaties te overbruggen, kan publiek gebruik maken van witte fietsen, die te leen zijn bij de kiosk op het plein in het midden van het dorp. Daar is ook (voor €3,-) een routebeschrijving te koop en een catalogus. Deze kost €5,-. Kinderen tot 14 jaar hebben gratis toegang en ook op maanda gen is de toegang gratis. Open Stal is van 5 juli tot en met 3 augustus dagelijks geopend van 13.00 tot 18.00 uur. oe* GB«2EHDAGeM?(

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5