Nieuwe antenne op KPN-mast (geslaagd bekendm; =2 Woontij a u m tc z TEXELSE. COURANT TE HUUR IL O 0) UJ 111 O X PASFOTO'S DE WAAL Gemeente Texel VRIJDAG 27 JUNI 2008 Maarten Steenvoort uit Den Burg is aan het Grafisch Lyceum in Utrecht geslaagd als grafisch vormgever. Hij gaat verder studeren aan de Amsterdamse Foto Academie. Lisette Bonne (18) uit De Cocks- dorp is aan de Noord-Holland Aca demie in Alkmaar geslaagd voor de opleiding visagie. Zij is werkzaam bij de DlO-drogisteri) in De Koog. Roy Barhorst is aan het ROC in Schagen geslaagd voor de oplei ding Medewerker beheer ICT. Hij vervolgt zijn studie met een oplei ding voor netwerkbeheerder, zijn stageperiode vervult hij bij OSG De Hogeberg. De 21-jarige Anika Snoek slaagde aan de Hogeschool Inholland in Alkmaar voor de HBO-opleiding Small Business Retail Management. Ze is inmiddels werkzaam bij een makelaarskantoor in V\fognum en begint in september een NVM-makelaarsopleiding Bart Laan (22) uit Den Burg heeft aan het Mediacollege Amsterdam zijn diploma als geluidstechnicus behaald. Laan toert momenteel rond in een circustent bij de CliniClowns en met Flairck. Hij heeft eveneens een vaste baan gekregen als geluids technicus bij MPS Audio, een audio visueel bedrijf in Amsterdam. Rosanne Zijm (19) uit Den Burg is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor de opleiding SPW niveau 3 basisonderwijs. Na de zomer begint ze de vervolgstudie SPW niveau 4 onderwijsassistent. Inge Vermeulen uit Den Hoorn is aan het Horizon College in Heerhugowaard geslaagd voor de tweejarige opleiding tot verkoper. Tijdens de diploma-uit reiking viel haar een bijzondere eer te beurt en werd ze uitgeroepen tot leerling van het jaar. Vermeulen heeft inmiddels een vaste baan gevonden bij Shoeby Fashion in Den Burg. Oud-Texelaar Sebastian Galjaard, tegenwoordig woonachtig in Hilver sum, is aan het Nimeto in Utrecht geslaagd voor de MBO-opleiding Designer RPC. Hij begint binnenkort een HBO-studie aan het AMFI in Amsterdam. Geslaagden OSG Na herexamens zijn aan OSG De Hogeberg de volgende leerlingen alsnog geslaagd: VMBO -basisberoepsgerichte leer weg, afdeling handel en admini stratie: Sebastiaan Landaal (Den Burg). HAVO: Jozef-Pieter Buijsman (Den Burg), Menno Commandeur (Den Burg), Marianne Langeveld (De Cocksdorp). Remon van der Maden (Den Burg), Samantha Mosk (Den Burg). Daniëlle Niekus (Den Hoorn), Cintha Timmer (Oosterend). VWO: Marianne Schoo (Den Burg), Anouk Swanink (Den Burg). LANGE A TERMIJN /\genda Pascal Veenstra (20) uit De Koog is aan het Clusius College in Hoorn geslaagd voor de MBO-opleiding Groenvoorziening, Recreatie en Technisch Medewerker. Marco Brozius (19) uit Den Burg is bij Espeq in Heerhugowaard geslaagd voor de opleiding tot All round Machinaal Houtbewerker Tïm- merindustrie niveau 3. Hij is werk zaam bij Vissers Bouwbedrijf en gaat verder met de opleiding KOB. De KPN-mast aan de Waalder- straat in Den Burg is deze week voorzien van een nieuwe top. KPN heeft er een antenne geplaatst om digitaal radio en televisie over het eiland te verspreiden. Met een 160-tons kraan werd het topje van de 73 meter hoge mast verwijderd en de nieuwe apparatuur geïnstalleerd De mast is daardoor drie meter lager geworden. Er is een witte zogeheten 4-laags DVB-T antennekoker geplaatst. DVB-T staat voor Digital Video Broadcasting Ter restrial en is een Europese stan daard voor digitale uitzendingen. De nieuwe apparatuur is bedoeld voor Digitenne, een dochterbedrijf van KPN dat sinds 2003 digitaal radio en televisie verspreidt. Tegelijk met de plaatsing heeft aannemer VolkerWessels Telecom onderhoud aan de mast uitgevoerd om die te verstevigen. Er zijn bouten vervangen, tot dertig meter hoog te zijn de schoren opnieuw gelast en de bordessen rond de mast zijn verwijderd. Dat moet leiden tot vermindering van de fluittoon die soms bij harde wind te horen was. Daarnaast is apparatuur verhangen. Twee schotels zijn gezakt. Het werk werd uitgevoerd met een kraan van Wagenborg Nedlift die tot een hoogte van 85 meter kan komen. De komende weken worden met behulp van lieren kabels naar de nieuwe antennekoker getrokken. In het gebouw naast de zendmast komt eveneens een installatie voor Digitenne te staan. Het sig naal wordt straks van de overkant via glasvezelkabel naar dat station gestuurd en daarna via de antenne over het eiland verspreid. Mensen die een abonnement op Digitenne hebben, kunnen dan met behulp van een digitale ontvanger overal draadloos televisie ontvan gen. Digitenne verspreidt 23 tele visiezenders en 19 radiozenders. KPN verwacht dat Digitenne rond oktober actief wordt op Texel. De elektromagnetische straling van de nieuwe apparatuur blijft volgens KPN 'een factor tien' onder de nor men van de Gezondheidsraad. Er is nu ook al digitale televisie op Texel. Via de televisiemast bij Wie- ringen worden Nederland 1,2,3 en TV Noord-Holland digitaal uitgezon den en Kabeltex van Jaap Drijver biedt via Canaldigitaal zo'n zeventig zenders aan. De Kabelkrant, Toerist TV en Woon TV zijn niet via Digiten ne te ontvangen. Die zijn vooralsnog alleen via de kabel te krijgen. Woensdag 2 juli: In het centrum van Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur de eer ste folkloremarkt van dit seizoen gehouden. Deze staat in het teken van oude ambachten. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur brigde gespeeld onder leiding van J. Hoogerheide, tel. 313557. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). Cinema Texel vertoont. Kung Fu Pan- De oude top wordt verwijderd. antenne wordt aangebracht, i-oioi Ton Zegen) da.nl (14.00,16.15), Narnia 2 (18.30), Sex and the City (21.15), Hoe overleef ik mezelf (14.00,16.00), Indiana Jones (18.45) en The Happening (21.45). Donderdag 3 juli: In de expositieruimte Tusse de Ban- ke in Den Burg exposeert beeldend kunstenaar Roel Brakenhoff van 3 juli t/m 9 juli schilderijen. Open van 11:00 tot 17.00 po» Het Hoornder kerkje is van 14.00 tot 16.00 open voor bezichtiging. Vrij willigers vertellen over de historie. Emmalaan Ruimte om te passeren en te keren zou er voldoende zijn en moet ieder een even wennen aan de situatie. StayOkay Dat de veiligheid en bereikbaarheid er na de herinrichting van het gebied aan de andere kant de Emmalaan op achteruit waren gegaan, vond Roel Buijs, bedrijfsleider van Stay Okay. Hij repte over slordig gepar keerde auto's die vrachtauto's en bussen de doorrit belemmeren, las tige bochten, een gevaarlijk paaltje, een inefficiënte indeling, een wirwar aan verkeersborden en onveilige situaties. Maar ook hier wees de gemeente er op dat de verkeers- aanpassingen voortkwamen uit de informatieavonden en dat hierover overeenstemming bestond met Anne van der Velde, de voorganger van Buijs. Die gaf aan dat de situatie er op tekening anders uit kan hebben gezien. Het college wees er op dat sprake is van een tijdelijke situ atie. De belijning op het parkeerter rein om de doorgaande route te markeren moet bijvoorbeeld nog worden vervangen door gekleurde stenen en andere voorzieningen. Maar omdat het nieuwe raadhuis nog moet worden gebouwd en niet alle zaken tevoren precies zijn in te schatten, wil de gemeente er nu nog niet al teveel geld aan spende ren. Een zegsman van de gemeente beloofde wel de opmerkingen voor te leggen aan verkeersdeskundigen in het raadhuis. De bezwaarschriftencommissie doet over circa vijf weken uitspraak. Woontij Thijsselaan 2 1791 VH Den Burg telefoon 0222 - 36 33 33. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 u Toewijzingen Klimpstraat 25 Schilpbanck 49 inschrijfdatum 01-12-2005 15-03-2005 Verlengen: voor de verlenging van uw inschrijving als woningzoekende moet u jaarlijks €7,- overmaken op rekeningnummer 36.25.53.920 Of u komt langs op ons kantoor Tweekamerwoning Buytengors 28 te Den Burg Aantal kamers Kale huurprijs Totale huurprijs Beschikbaar per Advertentienummer woonkamer, 1 slaapkamer €340,46 €342,26 01 augustus 2008 827003 1. doelgroep: vanaf 18 jaar (huurtoeslag mogelijk vanaf 18 jaar) 2. met voorrang voor woningzoekenden van 18 t/m 22 jaar Driekamerwoning Beatrixlaan 43f te Den Burg (1e etage met lift) (grote woonkamer en twee ruime slaapkamers) 1. Doelgroep vanaf 50 jaar (voor deze woning is geen huurtoeslag mogelijk) Aantal kamers Kale huurprijs Totale huurprijs Beschikbaar per Advertentienummer woonkamer, 2 slaapkamers €542,56 €622,26 16 juli2008 827002 Voor bovenstaande woningen kunt u reageren tot 2 juli a s. Lel Op Graag het bij de woning genoemde nummer vermelden! w.woontij.nl voor info en online inschrijven. I Sterk in compleet aanlegwerk. 1 Tuinaanleg/ontwerp Levering beplanting Tuinonderhoud (alle opties mogelijk) Sier- herbestrating Erfafscheidingen Kijk op www.derijcketuinen.nl of bel 0222-321300/06-25164777. Vergeet niemand zwart/wit of kleur €6.00 rfbrtopüis. a 320963 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Rotonde Sommeltjesweg-Oosterénderweg-Laag- waalderweg in De Waal: geheel plaatsen van een windmolen bovenop bestaande ANWB wegwijzer t.b.v. energie voor verlichting (ontvangen 10 juni 2008); Pontweg 106 in Den Burg: geheel plaatsen van een fietsenstalling informatiebord (ontvangen 12 juni 2008); Roggeslootweg 6 in De Cocksdorp: geheel op richten van 26 zomerhuizen (ontvangen 13 juni 2008); Roggeslootweg 6 in De Cocksdorp- geheel oprichten van 4 zomerhuizen (ontvangen 13 juni 2008); Brink 8 in De Koog: geheel vergroten van het woonhuis (ont vangen 13 juni 2008); Postweg nabij 211 in De Cock sdorp: geheel oprichten van een brandweerkazerne, inclusief periodieke stalling ambulance (ontvangen 16 juni 2008): Vuurtorenweg 66 in De Cocksdorp: geheel oprichten van een aanbouw (ontvangen 16 juni 2008); Paelwerck 53 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een dakkapel (ontvangen 17 juni 2008): De Naai 2 in Den Hoorn: gewijzigd uitvoeren van bouwplan waar voor reeds vergunning verleend is (ontvangen 17 juni 2008); Vuurvlinder 83 t/m 102 in Den Burg: tijdelijk geheel veranderen van woonfunctie naar onderwijs functie (ontvangen 18 juni 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin gen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd Verleende bouw- en sloopvergunningen Bernhardlaan 149 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een clubgebouw (verzonden 18 juni 2008); Rom melpot 11 in Den Hoorn: gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte (verzonden 20 juni 2008); Rom melpot 11 in Den Hoorn: geheel vernieuwen van een bedrijfsruimte (verzonden 20 juni 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de Publleksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en hel adres van de indiener, de dagtekening, een omschrjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogeh/k om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening In te dienen bij de v ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en Wethouders willen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan het bouwplan voor het: het wijzigen van gebruik (van slaapkamer naar prak tijkruimte sportmassage /blessure-preventie) aan de Middelton 8 in Den Burg Het bouwplan is in stnjd met de ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 30 juni2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publleksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schhftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en Wethouders willen met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan het bouwplan voor het: geheel oprichten van een buitenbaan met schiettoren aan de Emmalaan 65 in Den Burg; gedeeltelijk veranderen/vergroten van een kerkgebouw aan de Julianastraat 11 in Den Burg. Het bouwplan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 30 juni 2008 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 van artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, meewer ken aan het verzoek tot kapvergunning van: 10 bomen (beuken - kastanje en eiken) aan de Bern hardlaan t.o nummer 149. MILIEUZAKEN Kapvergunning Burgemeester en wethouders willen met toepassing De aanvraag om kapvergunning ligl gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schnftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg Nadere informatie: telefoon nummer (0222) 36 21 20. NACHTBUS Elke zaterdagnacht (zaterdag op zondag) rijdt de nachtbus weer om het uitgaanspubliek in De Koog veilig thuis te brengen. Vertrek van de nachtbus is om 3:45 uur vanaf de Nikadel, naast de "Lidl' (bij het gele bord). De bus rijdt vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild. De kosten zijn 3,00 per persoon per rit, te betalen in de bus. DIGITALE DIENSTVERLENING Agenda Commissie bezwaarschriften op de web site van de gemeente De gemeente Texel is continue bezig met het ontwik kelen van haar digitale dienstverlening. Nieuw op de website is de agenda van de commissie bezwaar schriften. De bezoeker kan vanaf tien dagen voor aanvang van de vergadering op de website de agen dapunten bekijken. Die geldt uiteraard alleen voor de openbare vergaderingen De agenda kunt u vinden onder het kopje politiek en bestuur agenda's en verslagen. Daar vindt u tevens de agenda's en verslagen van de raads- en commissievergaderingen van Texel. Ook kunt u de welstandagenda inzien. Bekendmakingen Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente: www.texel.nl, onder het kopje Actueel: Bekendmakingen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6