Namen op kerktoren Den Burg 'Sf- TEXELSE J COURANT 'Of ze misschien wat vroeger mogen spelen' i Jacob Theo Boon Jaap r V Familieberichten Arend Heerschap ZONDAG 8 JUNI 2008 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Jeroen Schoo een week lang een weblog bij over de voor bereidingen op Sommeltjespop. Over het opbouwen van het festi valterrein, de perikelen rond Nils- son, Rock Werchter, het weer en zijn privébeslommeringen. Hier onder een bloemlezing uit zijn belevenissen. Door een technisch mankement lukte het niet deze in de krant voorafgaande aan het festival op te nemen. Het com plete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. Vrijdag De dag begint bij ons zoals gewoon lijk met de volgende, voor wellicht meer mensen herkenbare, taferelen; om een uur of zeven worden mijn vriendin Natasja en ik vaak wakker van allerlei geluidjes geproduceerd door onze tweeling van anderhalf jaar; Sam en David. Je kunt nog niet echt spreken van een gesprek, maar deze 'mannetjes' hebben absoluut hun eigen taaltje. Je begrijpt het niet, maar je snapt het toch! Als 'avondmens' duw ik mijzelf dan uit bed (gisteren nog een optreden met de band Sinner in Julianadprp 'mee gepikt') en begin broodjes voor deze 2 'ettertjes' te smeren. De laatste weken zijn druk. Als ondernemer zit je sowieso zelden op de bank en met betrekking tot het Sommeltjespop festival, ondanks dat de voorbereidingen al medio februari beginnen, moet er nog een hoop worden geregeld. Zaterdag Het moet een raar gezicht zijn geweest; een aanhanger met een Sommeltjespop-reclamebord erop en een pak hout, hangend achter een bedrijfswagen van een inte rieurbouwer, met daar dan weer voor een ambulance (bestuurd door Aart Slegh, ambulancechauffeur van beroep en tevens d/eharcf-sommel- tjespopper). Gebroederlijk op weg naar 't Horntje om daar onze slag te slaan. Al jaren wilde we het, maar het kwam er gewoon niet van: een groot reclamebord aan de rand van de weg, duidend op Som meltjespop, net na de veerboot. Geen toerist zou er aan ontkomen. Nu hebben wij Henk ter Steege bereid gevonden om op zijn land dat bord te plaatsen en volgens Aart moest dat zaterdagavond gebeuren, immers op het bord stond aange geven: Aanstaande zaterdag Som meltjespop in De Waal. De meeste mensen zouden het dus op zijn vroegst pas zondag lezen. Maar dat is best een raar gezicht, wanneer een ambulancemedewerker in dito kledij gewapend met een palenboor zijn ding doet. Al helemaal wanneer er ook nog midden in het land een ambulance naast staat, want ja, die vallen gewoon op. Nou is de Pont- weg wel een rustig straatje, dus we hadden nauwelijks bekijks... Zondag Mijn schoonvader (Sam Wonder, wie kent hem niet) stelde mij later op de dag gerust: 'Wat zou 't, het wordt prachtig weer zaterdag.' Komt het toch nog goed. En zo zijn er allemaal van die dingen waar je maanden niet aan denkt, totdat Sommeltjespop angstaanjagend dichtbij komt. Hoe zit het eigenlijk met die aggrega ten, wat voor aansluitingen hebben die dingen eigenlijk? Wanneer was dat technisch overleg ook alweer van de week? Heeft iemand dat reclamebord al opgehangen? Is de krant al benaderd? Is er genoeg aan reclame gedaan? Afvalcontainers, verkeersregelaars, aanhangers, bouwhekken, lichtmasten, zeilen, doeken, podia, geluid, licht, vergun ningen, drukwerk, verzekeringen, kramen, springkussens, banken, voedsel, drank, EHBO, toiletwagen, slaapplaatsen, consumptiebon nen, aankomst artiesten, sponsors. Zomaar een paar puntjes uit een enorm draaiboek. Maandag Een buitengewoon drukke dag vandaag. Een aantal weken gele den hebben Natasja en ik een huis gekocht en dus staat er. naast Som meltjespop, weer een hoop op de planning vandaag. Adviseurs bellen, boekhouders, notarissen, make laars en noem het allemaal maar op. Ondertussen nog een (hand gemaakte) keuken plaatsen, want er moet natuurlijk ook nog wat ver diend worden en al helemaal met dat verhaal hierboven. Vanavond nog een ouderavondje pakken en daarna gelijk door naar een tuin feestje; bij zwager Benny Bentex en tante Irma. Ook nog wat gemaild met onze webdesigner (dit verzin ik niet, zo heet dat tegenwoordig), onder andere een prachtfoto van mijn grote held Jaap Dros doorge stuurd, want de arme man was nog niet te bewonderen op www.som- meltjespop.nl. Hopelijk morgen wel. Dinsdag En dan over King Jack. Ooit hoorde ik ze voor het eerst bij Rob Sten- ders, tijdens zijn item de 'inde cent proposal', een item waarin aanstormend talent allerlei onno zele opdrachten moet uitvoeren 'Stapels speakersystemen, kilometers kabel, mengtafels, versterkers, gitaarversterkers, drumstellen worden op, naast of onder het podium geplaatst.' De foto werd genomen tijdens het eerste optreden, verzorgd door troubadour Jaap Dros, toen het nog erg rustig op het terrein aan de Sommeltjesweg was. Foto Texc om zendtijd te bemachtigen. Zo hoorde ik eerder al bij Sten- ders: Nuff Said en The Jeremy's (vorig jaar op S'pop) en ook Man Made Ivory. Maar goed, King Jack dus. Er wordt altijd gesproken over hun betrokkenheid bij grote zus Anouk omdat de bassist en de toetsenist samen met Anouk touren. Gelukkig wist ik dit niet en kon dus onbevooroordeeld naar ze luisteren. Die gasten zijn net twintig en het is alsof je Deep Purple opzet. Wat een wereldband. Een absolute aanrader. Aanvankelijk stonden ze om een uur of tien 's avonds geprogram meerd, tot een aantal weken gele den Anouk werd toegevoegd aan het programma van Rock Werchter. 'Of ze misschien wat vroeger mogen spelen, want de jongens moeten met de laatste boot mee', aldus de manager van de band. 'Ach', zei ik. 'Natuurlijk kan dat.' Sommeltjespop moet tegenwoordig rekening hou den met Rock Werchter. Het moet niet gekker worden. Woensdag Daar staan ze dan. Gewapend met toetsen en gitaar. Hun blik enigszins verwilderd. Dat is ook niet vreemd, want ze hebben een heel jaar opge vouwen gelegen bij ons op de zol der. Ik weet niet wat u daar van vindt, maar ik zou het best benauwd krijgen. En dan is het toch leuk dat je na een jaar van onderduiken op een tropische woensdag door Jona than en Jasper wordt uitgevouwen. Ze genieten er zichtbaar van. Over wie heb ik het eigenlijk. Uiteraard, de sommeltjes. Gisteren werd ik nog gemaild door het management van King Jack waar het 'festival-ter rein' zich bevindt Gereageerd dat het aan de Sommeltjesweg is. Vol gens mij geloven ze dit nog steeds niet. Net zoiets als een evenement langs de Pinkpopweg. Nog even mijn dochter opsporen, het is bed tijd. Straks weer naar het 'festival terrein', want de hekken zijn gearri veerd. Kunnen we het festivalterrein even markeren, of beter gezegd; ons achtertuintje! Tot slot Op vrijdag is het absoluut aan poten. Stapels speakersystemen, kilometers kabel, mengtafels, ver sterkers. allerlei audio-dynamica (gewoon overheen lezen), gitaarver sterkers, drumstellen en noem het allemaal maar op, wordt op, naast of onder het podium geplaatst. Na alles getest en gecodeerd te heb ben wordt alles weer afgebroken (dit is echt waar) om niet aan de inmid dels opgekomen dauw ten prooi te vallen. Het is dan alweer een uur of tien in de avond. Vanaf dat moment zijn er twee mogelijkheden: 1: je gaat naar huis om aldaar je geliefde te begroeten, want die spreek je ook nauwelijks die week, net als je kinderen overigens. Of optie 2: je blijft 's nachts op het terrein slapen in een voor jou speciaal beschik baar gestelde caravan. Het moet ten slotte wel bewaakt worden. Ik ga voor de laatste optie. Op de festivaldag zelf, met name in het begin, is er voor de organisatie nauwelijks tijd iets van de bands op te vangen. Er moet zoveel gere geld en gedaan worden dat het rustig gadeslaan van een bandje er gewoon niet in zit. Dat is wel eens jammer, aan de andere kant hoort het er gewoon bij. Gelukkig valt het allemaal mee en om zeven uur trekt de hemel open. Het wordt een prachtige avond waarbij alle last van mijn schouders valt. Nippend aan mijn nep-biertje geniet ik van King Jack en zie bijna tweeduizend man dit ook doen en denk: het is weer gelukt. v\v 0 /-m Kees Zijm en Wieb van den Berg op de toren van katholieke kerk. Ze vonden daar 22 jaar geleden ingekerfde namen terug. (Foto wouxrt Poeimann) Precies tweeëntwintig jaar geleden waren Han Zijm (van Zijm Blonk) en Wieb van den Berg aan het werk op het torentje van de katholieke kerk in Den Burg om singels aan te brengen als dakbedekking. Ter herinnering kerfden Van den Berg en Zijm hun namen en de datum 27 juli 1986 bovenin de top. Bij de recente werkzaamheden bleek dat dat er nog steeds stond. Het bijzondere is dat de huidige werk aan de toren opnieuw door Van den Berg wordt uitgevoerd. Deze keer met Kees Zijm, de zoon van Han Zijm. En opnieuw worden de namen in de top achter gelaten. 'Het is wel bijzonder om daar twee keer te staan', aldus Van den Berg. Het is gebruikelijk dat bij derge lijke werkzaamheden de naam wordt achtergelaten. Een derde keer zit er waarschijnlijk niet in. 'We brengen nu natuurleisteen aan en het is de bedoe ling dat dat tachtig jaar blijft zitten.' Crosslopen ZDH Op het voetbalveld in Den Hoorn gaat vrijdag om 19.30 uur de eerste van zes crosslopen van start, georganiseerd door ZDH. De wedstnjden over 4 en 8 kilometer lopen door duingebied De Bollekamer. Voor de jongste jeugd wordt er een parcours van 1 kilometer over het ZDH-complex uitgezet. Ik voel nog in mijn hand Het laatste drukken van je handen Daarin lag nog wat leven Daarin lag reeds de dood Daarin lag al die liefde Sedert jaren mij gegeven. Vol verdriet geven wij u kennis dat na een kort ziekbed is overleden, mijn man, onze pa en opa in de leeftijd van 77 jaar. Hij was een echt buitenmens, zijn arbeidzaam leven stond tot het laatst in het teken van zijn schapen en honden. N. Boon-van der Beek Annemiek en Nico Kevin, Jennifer Janette m herinnering Martien en Karin Cobi en Erwin Martijn, Simone, Jolien Hermina en Hans Judith, Marco Dirk en Mascha Jacco, Thomas, Duco, Karin Maus, Robbie, Floortje 4* 5 juli 2008 Vuurtorenweg 107 1795 LL De Cocksdorp Jaap is bij ons thuis aan de Vuurtorenweg. Woensdag 9 juli is er van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het "Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33 te De Cocksdorp. Donderdag 10 juli vindt om 11.00 uur een samenzijn plaats in het "Eierlandsche Huis" waarin wij Jaap gedenken. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de begraafplaats aan de Molenlaan. De familie vindt het fijn om na de begrafenis met u af te sluiten in het "Eierlandsche Huis". Na een kortstondig ziekbed hebben wij toch nog gezamelijk afscheid kunnen nemen van mijn lieve broer en onze fijne oom H.L. Smidt-Boon en kinderen Den Burg, juli 2008 Na een arbeidzaarti leven is overleden onze zwager en oom Jacob Theo Boon Onze gedachten zijn bij Nel, de kinderen en kleinkinderen Bas en Tineke van der Beek-de Roo Sjaan Grisnigt-van der Beek Marie en Jan van Heerwaarden- van der Beek neven en nichten Meer dan 30 jaar een hele beste buur. Goede reis buurman, We zullen je enorm missen. Sil en Janka Hartelijk dank voor de vele kaarten, bloemen en kadobonnen t.g.v ons 50 jarig huwelijk Door en Martin Boogaard Jan Dirksoord 24 In 2006 ben ik door een diep zwart dal gegaan, mocht toch nog langer leven, om te genieten van het aards bestaan, wat mij zoveel heeft gegeven Ik dank al die mij lief zijn, dus ook mijn beste vrinden, want nu het einde is gekomen, ga ik verder met mijn dromen en hoop de weg naar het licht te vinden lemkje In dankbare hennnering aan alles wat zij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van onze lieve moe der en oma lemkje Zuidema-Klinger lemy weduwe van Cornells Zuidema Andijk, 9 januari 1926 Texel, t 3 juli 2008 Zutphen. Marjanne en kinderen Deventer. Jolande en kinderen Eierland: Hans, Mabel en Kim Beatrixlaan 43s 1791 GA Den Burg Er is gelegenheid tot condoleren en afscheidnemen op dinsdag 8 juli van 19.30 tot 20.30 uur in de Her vormde kerk, Kikkertstraat 85 te De Cocksdorp Een korte samenkomst zal worden gehouden op woensdag 9 juli om 13 30 uur in de Hervormde kerk Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het „Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33 te De Cock sdorp Correspondentieadres H Zuidema, Hoofdweg 92,1795 JE De Cocksdorp Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Er zijn geen woorden voor een zieke, van wie je weet hij redt het niet. Je streelt zijn wang, je ziet zijn ogen, je bent bevangen van verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde, dat na zoveel moedig strijden kwam, omdat het niet alleen zijn leven, maar ook zijn lijden overnam. Na een arbeidzaam leven,waarin hij het laatste jaar met een ongeloof lijke wilskracht tegen zijn ziekte heeft gevochten, is overleden mijn lieve, zorgzame man, onze vader en opa Callantsoog, Den Burg, 6 juni 1941 6 juli 2008 Den Burg: Irene Heerschap-Kool Oudeschild: Nico Heerschap Moniek Heerschap-Boekhoff Wesley, Raymon Den Burg: Maija Heerschap Petra, Veroniek Jan Dirksoord 12 1791 GP Den Burg Arend is overgebracht naar .de Vlinder", Hollewal 40 te Den Burg. Daar is woensdag 9 juli van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren. Donderdag 10 juli nemen we om 13.30 uur afscheid van Arend in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg waarna we hem begelei den naar de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Na afloop komen we nog even samen in het restaurant De Gasterij de Gollards, De Zes 12. Je was een man van weinig woorden, duidelijk herkenbaar voor degenen die bij je hoorden. Een vader en opa waar je op kon bouwen, met een woord waarop je kon vertrouwen. Achter je ligt een leven van werken, zorgen en plicht, en juist dat bepaalde in alles jouw eigen gezicht. Verdrietig maar met grote bewondering voor de wijze waarop hij met zijn ziekte is omgegaan hebben wij afscheid moeten nemen van onze vader en opa Arend Heerschap Nico en Moniek Wesley, Raymon Marja Petra, Veroniek Getroffen zijn wij door het bericht van het over lijden van Arend Heerschap Wij wensen Ireen en de kinderen veel sterkte met dit verlies De buren van de Heemskerckstraat Vol trots, liefde en geluk geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Joost Paul Luik Hedy Zadeits-Luik Peter Luik De Klerkstraat 6 9731 MN Groningen 050-3120836 1

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3