'Het feestje wordt nu haast te leuk' 50 TEXELSE 3 COURANT Nadieh Reiding verkoopt decoratiespullen /-baantjes 'Mensen komen met de meest onlogische vragen!' Geslaagd Geslaagd Jw :"i| Geslaagd r^Jt llf Keukencentrum Texel Familieberichten Daan ikke VRIJDAG 11 JULI 2008 Op verzoek van de Texelse Courant hielden Corina en Mark Röpke een week lang een weblog bij over de voorbereidingen op Island Samba. Over het leven op het strand, de problemen rond de vergunning de webcam en natuurlijk over het weer. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. Zaterdag Het beroep van strandexploitant is tegenwoordig hip. Volgens de media leven wij als vrijbuiters in surfkleding, chillen wat op een zitzak, draaien af en toe een vette loungeplaat, orga niseren coole party's en winnen de postcodeloterij. Dus dit is onze kans om het recht te zetten Ja, het klopt dat u ons zondag een paar uur zag in de tuin van de Wor- steltent, dinsdag van 17.00 tot 22.00 uur bij het strandhuisje hebt gespot en gisteravond op het terras van de Buren zag zitten met een glas rosé. Dat zijn de momenten om te koeste ren. Dat wij ondertussen de lopende zaken hebben besproken, de nieuwe tafels op de Buren bewonderden, met een oog de kinderen in de golven in de gaten hielden, de afhandeling van Rondje Texel doornamen, het reilen en zeilen op de paviljoens in de gaten hielden, de opstelling met Island Samba bespraken en bezig waren met het ontwerp van een even tueel nieuw wintervast paviljoen is u vast niet opgevallen. Maar het terras van de Buren was een fantastische vergaderplek gisteravond. Zaterdag Een openlucht evenement staat of valt met goed weer. Wat dat betreft kunnen we de weblog van Jeroen kopiëren. Tussen 17.00 en 18.00 uur zouden we snel een kijkje nemen op Sommeltjespop, maar helaas viel dat letterlijk in het water. We hopen van harte dat het toch een succes is geworden en het boven de Waal droog is gebleven. We weten wat een energie er in een evenement wordt gestoken om het tot een suc ces te maken. In tegenstelling tot de Ronde om Texel beginnen wij pas op zaterdag met het opbouwen van het terrein. Maar het feestje wordt nu te leuk. Familie en vrienden (noodzakelijk voor oppas, hand- en spandiensten) willen het nu zelf wel eens meemaken. En sterker nog: ons personeel ook! Terwijl we die op deze drukke avond juist allemaal nodig hebben. Het strand is vanaf de eerste regenbui leeggelopen. De meeste mensen waren in de warme ochtendzon op de fiets gekomen en verlaten nu in bikini of zwembroek het terrein. Weg vakantiegevoel. Zondag De kassa's worden thuis uitgelezen en daarbij halen we voor de snelheid de webcam er altijd even uit. En daar begint het de volgende dag dan vaak weer mee. E-mails dat de webcam het niet doet. Vergeten de stekker er weer in te doen. Het verbaast ons soms hoeveel mensen daar naar kij ken. Duitse gasten mailen dat ze zo graag de zee bekijken en heimwee hebben naar Texel. Gasten die ons mailen of we het venster willen poet sen (regenbui of zandstorm gehad) en of we hem willen verplaatsen omdat er een groot wit vlak voor staat. Blijkt dat de gebroeders Kossen net aan het uitladen zijn. Tijdens de Ronde om Texel was onze huis tuin en keu ken webcam met idem verbinding totaal overbelast. Tot onze ver bazing ontvingen wij deze week een telefoontje dat de vergunning slechts voor 1500 personen is afgegeven en niet voor 2000 Island Samba is een evenement waar wij als organisa toren een behoorlijk risico mee lopen. De DJ's, beveiliging en medewerkers komen met voor een fles Jutter en een mandje Texels bier en hoewel Sijbrand Stiehl ons best aardig zal vinden, stuurt ook hij gewoon de rekening. Flink balen dus, want op die 2000 bezoekers is deze vijfde editie wel gecalculeerd. Maandag Kaartverkoop Island Samba: ca 1200 kaarten zijn verkocht, dat loopt lekker, maar als we bij 1500 moeten stop pen, zijn we overmorgen uitverkocht. Gelukkig staat er voor dinsdag een afspraak met de burgemeester en we hopen van harte dat het wat op mag leveren. Als iedereen die Island Samba bezoekt nu plechtig belooft om zich netjes te gedragen en na afloop geen overlast te veroorzaken bij onze buren van Uit en Thuis en de Zilvermeeuw, dan is er misschien een kans. Dus hierbij roepen wij alle Island Samba fans op zich aan de regels van het uitgaan op Texel te houden. Waren we trouwens sowieso al voor. Roog is er inmiddels al vanaf het eerste uur bij. Hij verschoof dit jaar een set om in ieder geval op Texel te kunnen draaien. Dus let op, want Roog komt al heel vroeg in de avond (ca. 20.00 uur) zodat hij weer verder kan. Het Sop van Rutger Oosterhuis is onze vaste watertaxi van en naar Den Helder. Je moet er niet aan den ken dat het windkracht 9 wordt en die jongens niet aankomen op hun volgende klus... of andersom. Woensdag Dinsdagmiddag waren Michael en Mark op bezoek bij de burgemeester om het maximumaantal bezoekers te bespreken. Al -gauw bleek dat de weblog ook in het gemeentehuis niet onopgemerkt was gebleven. Een printversie werd onder de neus van de heren gelegd en uit de klare taal van onze burgemeester bleek dat die niet in goede aarde was geval len. Dat was wel jammer, want het was natuurlijk niet negatief bedoeld Evengoed heeft het gesprek een zeer bevredigend resultaat gehad. Het feest kan doorgaan met een maximum van 2000 bezoekers. Fan tastisch dus. Burgemeester en amb tenaren, namens de organisatie heel erg bedankt. Vanaf vandaag beginnen de praktische voorbereidin gen. Materiaal wordt klaargezet bij de schuur, nog een paar garderoberek- ken er bij geregeld en de checklist nog eens nagelopen. Maar het kin derprogramma voor morgen moet ook worden klaargezet. We doen al jaren om de donderdag Kunst voor Kids in de zomermaanden. Dus de verfbak van vorig jaar weer aangevuld en vanmiddag nog even op jacht naar behangrollen met een gladde achter kant. Het blijft elk jaar weer leuk al die kindertekeningen van vuurtorens, zeehonden en Texelse stranden naast elkaar te zien hangen. Vandaag geen bijzonderheden te melden tot zover, maar dat kan natuurlijk snel veran deren... De zomervakantie is begonnen. Scholieren zijn vrij en studenten keren een paar weken terug naar het eiland. En wat doe je om die lange zomerdagen door te komen? Een baantje nemen. Verstopt achter de vele spulletjes staat Nadieh Reiding (19) bij de toon bank. Ze werkt in de decoratiewinkel van haar moeder, waar het vol staat met snuisterijen en producten. Vol gens Nadieh is dit een winkel waar veel mensen lang staan te kijken naar alle spulletjes: 'Ik krijg vaak te horen dat mensen hier wel uren kunnen rondstruinen en dat ze ogen tekort komen!' Nadieh is een allround-medewerk ster met veel taken. Ze staat in haar eentje in winkel. 'Ik sta achter de kassa, neem bestellingen aan, schil der met kinderen porseleinen bekers en borden en beantwoord vragen.' Veel mensen vinden het leuk om in de winkel rond te kijken. Er is van alles te vinden: van miniatuurautootjes tot rompertjes tot schilderijen. 'Er zijn Nadieh Reiding: 'Ik krijg vaak te horen dat je hebt meer contact. De kinderen zijn aan het kleuren en de ouders staan te wachten, dus je kunt met iedereen lekker kletsen.' Soms voelt ze zich een soort babysitter: 'Het komt vaak voor dat de ouders een rondje gaan, en dat ik dus op die kinderen moet Onlogische vragen Er is veel verwarring over de winkel waarin Nadieh werkt, veel mensen denken dat het een hobbywinkel is. 'Alles wat je in die winkels kunt vin- De week van Ed van der Ploeg Ed van der Ploeg is de volgende blogger in de serie van De week van... Hij is sinds enkele maanden voorzitter van de MAB, organisator van de autocrosses die 20 juli en 17 augustus op het circuit in Eierland worden gehouden. er ook zat mensen die zelfgemaakte producten van ons kopen, denk hier bij aan kleine strandpaaltjes. Dit is wel het ultieme souvenir van Texel.' Ook staat ze één dag per week op de markt. Hier kunnen kinderen op por seleinen tegeltjes tekeningen inkleu ren, zoals een schaapje. Ze vind het werken op de markt totaal anders dan in de winkel. 'De mensen zijn op de markt vaak veel toegankelijker en den, hebben wij niet. Toch komen mensen vaak wol halen, omdat ze onze decoratiewinkel verwarren met een hobbyzaak. Nadat die mensen een zoektocht in de winkel achter de rug hebben, komen ze alsnog vragen of ik het product eigenlijk wel heb. Dan stuur ik ze naar de goede win kel, terwijl ik stiekem in mijn knuistje lach.' Sommige klanten zijn letterlijk de weg kwijt. Naast de winkel zit een ?rman/Beeldbank Texel) sigarettenwinkel, die onder andere kranten en staatsloten verkoopt. 'Vaak komen mensen hier de krant afrekenen. Dan stuur ik ze naar de sigarettenwinkel, met de boodschap dat ik dat graag zou willen, maar dat ik mijn buurman liever te vriend houd.' Ook is er vaak verwarring over staatsloten en beltegoed. Het raarste dat Nadieh tot nu toe heeft meegemaakt: 'Laatst was er een stel dat dacht dat ik hier kleding verkocht!' Tot halverwege augustus werkt Nadieh in de winkel, daarna begint ze met haar stage. Als stu- depte Sociaal Pedagogisch Werk is het niet venwonderlijk dat ze deze baan heeft gekozen, omdat ze graag met mensen werkt. Dit is ook de voornaamste reden dat ze gestopt is met werken in de horeca. 'Het werd steeds drukker en onpersoonlijker. Je hebt niet genoeg tijd voor men sen, en dat vind ik juist heel belang rijk. Ik wil gewoon lekker kletsen.' Ze gaat straks stagelopen bij de Texelse Reede, en heeft er veel zin in. 'Wat ik tot dan ga doen? Lekker vakan tie vieren, uitgaan en met vrienden leuke dingen doen!' Michelle de Grave at ik zeggen wou... Ganzen Ik kom al jaren op uw mooie eiland en heb veel respect voor de boeren. Als je een boer iets vraagt over zijn beroep of de natuur word je altijd te woord gestaan. En steeds weer blijken boeren natuurliefhebber. Zij houden gerust van ganzen, maar ze moeten - terecht - van hun boterham afblijven. Op de Veluwe en in Brabant worden ook herten en zwijnen afge schoten. Ik zou ook graag alles laten leven, maar dat kan niet altijd. Wat doen de volkstuinders als er een dier komt dat alles opeet? Netten over aardbei, bes en kers. En bloemen liefhebbers? Een rups in een bloem wordt later een mooie vlinder, maar moet toch weg. Gazonliefhebbers? Konijnen en mollen - toch nuttig - moeten weg. Kampeerders staan op een mooie groene wei. Er moesten daar eens ganzen komen en de boel onderschijten. Hoe zou men dat vin den? En wat is er mis met het opeten van ganzen? Een dier mag men niet '•s./W .1'':. Daniël van der Zee (20) is aan het SOMA-college in Harderwijk geslaagd voor de examens Mid denkaderfunctionaris machinale wegenbouw en uitvoering en Uit voering grond-, water- en wegen bouw. Hij heeft een baan gevonden bij de firma Min in Bergen. Maaike Goënga (23) slaagde aan het ROC Kop van Noord-Holland voor de opleiding Secretaresse. Iris Deppe slaagde aan de Hoge school voor de Kunsten in Utrecht voor de opleiding Illustratie. Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 laten lijden als men het vangt en slacht. Men moet ook aan de boer denken. Als men alles toelaat, blijft er geen grond meer over voor ons voedsel. G.L. Sanders, Helmond. Raad werkt mee aan personeelsverblijven De gemeenteraad heeft Stelios Lemonakis en Ivonne Boom groen licht gegeven voor de bouw van een schuur met inpandige perso neelsverblijven. Onder voorwaar de dat op het terrein alleen acti viteiten plaatsvinden die verband houden met de strandexploitatie. Tevens deed de raad een beroep op de twee om met de buren in contact te treden. 'Zodat de lucht aan de Krimweg wordt geklaard.' De behandeling in de raadscommis sie Grondgebied in juni maakte dui delijk dat het niet botert aan de Krim weg. Buurvrouw De Vries hekelde in een langdurig pleidooi met name de aanpak van de gemeente, waarbij ze repte over geschonden rechten die in het bestemmingsplan zou den zijn gegarandeerd en dat er nu een 'gigantisch en wezensvreemd' gebouw komt. Ze hekelde het handhavings- en controlebeleid van de gemeente en gaf aan dat een bedrijventerrein niet thuishoort aan de rand van een natuurgebied. Ook Lemonakis kwam aan het woord en hield het bij de zakelijke mededeling dat de tijdelijke ontheffing voor het onder brengen van personeel in caravans nu moest worden omgezet- in een inpandige situatie, dit in overeen stemming met het beleid van de gemeente. 'Ik ben niet die grote Griekse crimineel, alleen de buur vrouw heeft er een beetje moeite mee', zei hij toen. Met het meewerken aan de perso neelsverblijven hoopt de raad dat een einde komt aan een slepende kwestie, waarover de Bezwaar schriftencommissie, rechters en Raad van State zich meerdere keren hebben gebogen en waar inmiddels veel ambtelijk uren in zijn gaan zit ten Marijke Eelman: 'We zijn een toe risteneiland en moeten zorgen voor het personeel.' Zomerkamp go De Nederlandse Go Bond is op zoek naar een locatie voor het geven van introductielessen op het eiland. Dit in de periode van 16 tot en met 21 augustus, wanneer de bond het jaarlijkse zomerkamp op het eiland houdt. Liefhebbers van het Japanse bord spel verblijven in de derde week van augustus in De Zilvermeeuw bij De Koog, waar zij een toernooi spelen en workshops volgen. De aanwezig heid van enkele topspelers, waar onder oud-Nederlands kampioen Robert Rehm, biedt ruime mogelijk heden tot kennismaking met het spel. Een introductiecursus bestaal uil een uitleg van ongeveer een half uur, waarna de deelnemers direct kunnen spelen. Daarbij worden ze begeleid door ervaren gospelers die tijdens het zomerkamp in ruime mate voorhan den zijn. De organisatie zorgt voor het benodigde materiaal en de docenten en is alleen op zoek naar een lokatie en deelnemers. Gezocht wordt naar een lokatie die gratis kan worden gebruikt, zodat een gratis cursus kan worden geboden. Wie een lokatie ter beschikking wil stellen, kan con tact opnemen met Robert Rehm, tel. 020-3200284 Meer informatie over het zomerkamp is te vinden op www. romanslandnl/zomergo Subsidie voor EHBO-cursus B en w hebben besloten de jaar lijkse waarderingssubsidie voor zwem- en poloclub TX'71 met €800,- te verhogen en de vereni ging daarmee in staat te stellen EHBO-cursussen te organiseren. De vereniging is verplicht gediplo meerde EHBO-ers bij de zwemac- tiviteiten te hebben. Al sinds 2002 krijgt TX'71 jaarlijks een zogeheten kadervormende subsidie voor deze EHBO- en herhalingscur sussen, waarmee dit jaar in totaal €2.500,- is gemoeid. Volgens de sub sidieverordening kan de gemeente een derde van dit bedrag beschik baar stellen. Om vooral praktische redenen heeft het college deze aan vraag afgewezen en tegelijk beslo ten in plaats daarvan de jaarlijkse waarderingssubsidie op te trekken met verrekening van de inflatie. Het telkens indienen van een aanvraag en het maken van een afrekening is dan niet meer nodig. Als je door verdriet wordt neergeslagen Het waarom van dit aan niemand kunt vragen Dan is het goed dat je zo veel goede mensen ziet Ook al vinden zij de juiste woorden niet. Voor de hartverwarmende bewijzen van medeleven die ik na het overlijden van mijn lieve man FRANCISCUS FRIEDERICH DERKS Frans mocht ontvangen, zeg ik u hartelijk dank. In het bijzonder wil ik Cees en Wil Kamminga bedanken voor al hun goede zorgen. Het is voor mij een troost te ondervinden hoeveel medelevende vrienden ik heb. Riet Derks-van der Weelde Texel, juli 2008. Leeg is de plaats, maar mooi zijn de herinnerin gen aan mijn man, onze lieve en zorgzame vader en opa CORNELIS DAALDER Overweldigend en bijzonder waren de bloemen, de kaarten, de brieven en de woorden. Dit alles deed en doet ons goed en geeft ons dekracht om zonder Kees verder te gaan. Voor al uw belangstelling betuigen wij u onze oprechte dank. F. Daalder-Kampstra Kinderen en kleinkinderen Oosterend. juli 2008 Jaren van wachten zijn eindelijk voorbij Fabienne Jennifer en fkackendy Christian maken ons intens dankbaar en grenzeloos blij Fabienne. geboren op 11-05-2003 te Fbrte-ar "Prince. Haiti Mackendy. geboren op 23-02-2005 te Fbrterair Pnnce. Haiti In onze armen gesloten op Ié juni 2003 Thuis gekomen op 22. juni 2003 Wij willen graag eerst een tijdje aan elkaar Freek en Chanssa ten Klooster - van Andel Amhemseweg 30 - 733/ BN - Apeldoorn freekencharissaoupcmailnl tel 055 3013199 Lieve mensen, Wij zijn ontzettend dankbaar voor uw hartverwar mend medeleven. Iedere dag wel een kaartje, tele foontje of heeft Henriette een praatje. Er zijn nu 5 van de 8 chemokuren achter de rug. Het valt niet altijd mee, maar er is geen keuze als je wilt genezen. Daar gaan we voor en het is daarom fijn te merken dat we niet alleen staan. Dank. dank. Klaas Henriette Eissen Wij willen graag iedereen bedanken voor alle belangstelling, bloemen, cadeaus, kaarten en de gulle giften voor de KWF kankerbestrijding, die wij hebben gekregen voor ons 60-jarig huwelijksfeest Het was geweldig! Frans en Truus Haarsma-Witte Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Daan is geboren op 9 juli 2008 om 01.06 uur, weegt 3750 gram en is 52 cm lang. Trotse ouders zijn Gerco Aberson Dia Maat Thijsselaan 19 1791 VD Den Burg tel. 0222-315963 Graag even een belletje als je komt kijken. wordt zaterdag Tonny van Koppen Na 20 trouwe dienstjaren met pensioen. Geniet van je vrije tijd! Team Stayokay Texel Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6.00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Natuur- en beeldentuin 'De Wije Bliek'. Oude Dijkje 4 nabij De Koog. Rozentuin, heemtuin, bij envolken en sculpturen. Tot eind augustus work shops beeldhouwen onder leiding van een Zimbab waanse kunstenaar, t: 06-22115641 Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur Tel. 0222-317586. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Even wat tijd voor u zelf, schoonheidssalon BEAU- TYCARE 4U. tel: 06- 51501894. Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. Aetrex voetscanner voor een blauwdruk van uw voeten, perfecte collectie inlegzolen. Mantje Life style Stores. Altijd leuk: Oudhollandse spelletjes. Ook in combi natie met diner, barbecue of lunch. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel. tel. 0222-317672. AB Noord-Holland zoekt voor op Texel diverse nieuwe collega's, zoals hoveniers/ medew. groen voorziening. agrarisch me dew. veehouderij en stra tenmakers. Kijk voor meer info over onze actuele va catures op www.abnoord- holland.nl of bel met onze vestiging op Texel: 0222 -319621. Gaat U op vakantie1! Mooie koffers van o a Rimowa en Titan. Mantje Lifestyle Stores. Onderhoudsmiddelen het behoud van uw schoe nen, bij Mantje Lifestyle Stores. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Scholieren gevraagd voor bollenwerk vanaf 16 jaar. Arie Lap, 319282. Computercursus volgen, u kan zich nu opgeven via www.tcatexel.nl Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603 Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Nieuwe kans voor twee dehands Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264 Power Yoga José de Bloois, tel. 06-30291758. yogmijose@hotmail.com Falino hele collectie 1/2 prijs Mantje Lifestyle Stores. Taxi nodig? Bel Taxi At tent. 0222-320020,24 uur per dag bereikbaar. Not the Same hele col lectie 30 korting Mantje Lifestyle Stores. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Nieuwe collectie Puma damessportkleding bij Mantje Lifestyle Stores Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Pepe Jeans zeer vele modellen 30 korting. Mantje Lifestyle Stores. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Studeren of naar school, TCA heeft notebooks vanaf 499 euro. Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Kom verdwalen in het grote Maisdoolhof op De Krim in De Cocksdorp. Elke dag vanaf 11.00 - 19.00 uur. De Koog-Texel Feest bv Evenementen, single party, verjaardag, bruiloft, beurs, enz. van 10 tot 1000 personen. Info: 0222- 327303 of 06-22929048. sjanstexel@hotmail.com. Diverse modellen kin derschoenen halve prijs Mantje Lifestyle Stores. Tentorent heeft nu ook springkussens te huur. Tel. 06-54796617 Schitterende woonas- secoires. 't zelfde maar anders. Nieuw t.o. AH. Studio Soma 1 augus tus 2008 vanaf 07.00 op=op 06-29427185 Donnay Heren polo's 2 voor 25,-. Mantje Life style Stores Stretch- jeans 2 voor 50,= Rabbit Habit. We- verstraaat 39 Den Burg. Mooie collectie Deuter rugzakken. Mantje Life style Stores. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Diverse dames en heren schoenen 30 korting Mantje Lifestyle Stores. Donnay Heren t-shirt 2 voor 15,-. Mantje Life style Stores i

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3