Verder hoop ik dat oude tijden herleven Film rond de liedjes van ABBA Agenda TESQ Film TEXELSE 2 COURANT Fjord bewijst trekkracht op 24ste Landbouwdag II i Ml i>na l>W Vrijdag 18 juli: Op de Nikadel in De Koog wordt tot 23.00 uur kermis gehouden. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur een voorstelling van kin dertheatergroep De Vantasjes. Op het voetbalveld in Den Hoorn gaat om 19.30 uur een crossloop van start. Diverse afstanden en catego- neën. Inschrijven vanaf 19 00 uur in de kantine. Cinema Texel vertoont Brief voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13.45), Kung Fu Panda (14.00), Mamma Mia (19 00, 21 30). Narma 2 (11.00), Zomerhitte (16.30) en Hancock (19.15 en 21.45) Zaterdag 19 juli: In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. Op de Nikadel in De Koog wordt van 13.00 tot 23.00 uur kermis gehouden. Klanna Combé verzorgt bij laagwater op het wad de workshop 'Dans je stem'. Voor meer informatie: tel. 06- 12765670. In café De Blauwvinger in De Koog draait de bekende DJ Wazza. De Blauwvinger is geopend vanaf 21.00 uur, de toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Brief voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13.45), Kung Fu Panda (14.00), Mamma Mia (19.00, 21.30); Narnia 2 (11.00), Sex and the City( 16.30) en Hancock (19.15, 21.45). Zondag 20 juli: Bij paal 21 bij De Koog gaat om 10.30 uur een strandduincross voor hard lopers van start. Met diverse afstan den en categorieën. Inschnjven vanaf 10.00 uur in het paviljoen. Op het circuit aan de Hoofdweg in Eierland begint om 12.00 uur de auto cross. Entree €10,-; kinderen t/m 15 jaar €5,-; echtparen mogen één kind gratis mee naar binnen nemen. Op de Nikadel in De Koog wordt van 13.00 tot 23.00 uur kermis gehouden. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van gitarist Arthur Ebeling. De toegang is gratis. In galerie Klif Art in Den Hoorn wordt om 15.30 uur de expositie van Leo van Halem geopend. In de hervormde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur een concert van het Zwarte Zee Don Kozakkenkoor. Entree €17,-. Hoogwater te Oudeschild Vr. 18 09.14 en 21.46 u. Za. 19 10.05 en 22.20 u. Zo. 20 10.34 en 22.45 u. Ma. 21 11.20 en 23.30 u. Di. 22 12.01 en 23.50 u. Wo. 23 12.24 u. Do. 24 00.07 en 12.54 u. Vr. 25 00.40 en 13.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Vrijdag 18 juli volle maan. Zondag 20 juli springtij Zondag 20 juli zon op 5.44, zon onder 21.48 uur. In café Sam Sam in De Koog treedt vanaf 21.00 uur het duo Bad Brothers op. Toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Bnef voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13.45), Kung Fu Panda (14.00), Mamma Mia (19.00, 21.30), Narnia 2 (11.00), Zomerhitte (16.30) en Hancock (19.15, 21.45). Maandag 21 juli: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16 00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. Deelname kost €3,50. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een schaaktoernooitje. ledereen kan meedoen. Cinema Texel vertoont Brief voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13.45), Kung Fu Panda (14.00). Mamma Mia (19 00), Narnia 2 (11.00) Sex and the City (16.30), Hancock (19 15. 21.45) en een sneak preview (21.30). Dinsdag 22 juli: Terwijl vrouwen er spullen verkopen voor het goede doel zingt gelegen heidskoor De Zingende Zeeman zee mansliederen in de Zeemanskerk in Oudeschild De kerk is open van 14.00 tot 17.00 uur. Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14.15 uur een thea tershow van één boenn en vijftig scha pen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree 5,-. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. De vereniging van Kleine Logiesver- strekkers (KLV) houdt een besloten ledenvergadering over de toeristen belasting. Locatie is Stayokay in Den Burg, aanvang 20.00 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Christy Steele (sopraan) en Ineke Canté (piano). De toegang is gratis, inzameling na afloop. Cinema Texel vertoont Brief voor de Koning (11.30, 16.15), Hoe overleef ik mezelf (13.45), Kung Fu Panda (14.00), Mamma Mia (19.00, 21.30), Narnia 2 (11.00), Zomerhitte (16.30) en Hancock (19.15, 21.45). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er worden geen wacht tijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel 369600 of website www.teso.nl. S veel schade hebben opgelopen in Zondag Vandaag was ik er (in Sint Maarten) getuige van hoe Klaas-Pieter Zui- dewind en Pieter Dogger tweede en derde werden. Weer Texelaars bij de eerste drie, en dat is niet voor het eerst. Pablo Brandenburg en Peter Koorn waren ook zeer goed op weg, maar raakten met elkaar in de clinch, waardoor de sloot eindpunt was. Erg jammer natuurlijk, want wellicht waren zij ook heel ver gekomen. Tus sendoor nog een klein interviewtje gedaan met Radio Texel zodat ook de luisteraars weer een beetje op de hoogte zijn. Maandag Vanavond moest ik alle keurmees ters en baancommissarissen bel len om ze uit te nodigen voor het allerlaatste overlegje. Kortom, je bent zomaar weer een paar uurtjes aan het bellen. Niet erg, maar ook niet iets om te vergeten. Verder heb ik vandaag nog even met onze Texelse weerman gesproken. Het is me wel duidelijk geworden dat je pas twee of drie dagen voor het evenement echt zenuwachtig moet worden. Dinsdag Morgen mijn laatste werkdag en dan donderdagochtend naar Texel. Doordat ik aardig door de onder delen van mijn eigen crossauto heen ben, ga ik eerst nog even wat spullen halen, zodat ik zondag niet voor het blok kom te staan. Ik hoor alweer mensen die een week drukte hebben omdat er moto ren stuk zijn en omdat auto's veel schade hebben opgelopen in Sint Maarten. Het is dus maar weer afwachten wie er zondag de baan bij het vliegveld komen oprijden Verder hoop ik dat oude tijden herleven. Het zou toch mooi zijn dat er weer eens 5000 man op de dijk staat, net als 15 jaar geleden nog bij Oosterend op de dijk naast het land van Werner Dros. Woensdag Vandaag nog wat belletjes gedaan en ontvangen. Waaronder van de mensen die normaal gesproken het gras van het parkeerterrein maaien. Ze vertelden dat hier helaas geen tijd meer voor was. Nu kan ik op korte termijn ook niks meer regelen omdat het wel vrijwilligers werk is. Kortom, u parkeert uw auto zondag In het hoge gras, misschien wel 2 kontjes hoog. Veel mensen schrikken mis schien van onze 'hoge' entreeprijs. Vorig jaar waren we met €9.- ook al aan de prijs. Dit jaar rekenen we voor volwassenen (vanaf 16 jaar) €10,-. Dat is €1,- omhoog. Voor kinderen tot en met 15 jaar reke nen we €5.- (vorig jaar €4,50). Stel dat u vorig jaar was gekomen met twee volwassenen en twee kinde ren. Dan betaalde u €27,-. Door dat u dit jaar in dezelfde situatie één kind gratis mee mag nemen, betaalt u maar €25,-. Kortom, kos tenverlagend voor gezinnen. Met deze prijzen hoopt de MAB zondag nog meer publiek dan normaal te ontvangen. De week van... Christa Bakker Christa Bakker-Kamminga is de volgende blogger in de serie van De week van... Als secre taris van de Stichting Hoorn der Donderdagen is zij één van de drijvende krachten van de zomerse markten én de Land- bouwdag, die donderdag 24 juli in Den Hoorn wordt gehouden. Meryl Streep, Pierce Brosnan en Colin Firth en andere wereldbe roemde acteurs vormen de cast van Mamma Mia!. een verfilming van de gelijknamige musical, die in 1999 voor het eerst werd opgevoerd. Het verhaal, dat rond de liedjes van de popgroep ABBA is gesponnen, gaat over de jonge Sophie, die met haar moeder Donna op een zonovergo ten Grieks eiland woont. Sophie staat op het punt te trouwen met haar jeugdliefde Sky, maar voor het zover is wil ze antwoord op de vraag wie haar vader is. Ze gaat op onderzoek uit en leest in het dagboek van haar moeder dat er drie potentiële vaders zijn. Om uit te vinden wie van de drie het is. nodigt Sophie hen achter haar moeders rug uit naar het Griekse eiland te komen. Haar echte vader zal haar op haar huwelijksdag naar het altaar mogen begeleiden. Mamma Mia!, die de komende tijd in Cinema Texel draait, is geregisseerd door Phyllida Lloyd, die ook de Broadway-versie van deze musical regisseerde, maar voor wie Mamma Mia! haar eerste echte speelfilm is. De film is voor een groot deel gefilmd op locatie in Griekenland, terwijl ook de Pinewood Studio's zijn gebruikt. In deze studio's zijn de films rond James Bonds opgeno men. Sinds woensdag is in Cinema Texel ook Brief voor de Koning te zien, gebaseerd op het beroemde boek van Tonke Dragt. dat in 1963 verscheen en in 2004 werd uitge roepen tot het beste kinderboek van de afgelopen vijftig jaar. Hoofd persoon is de 16-jarige schildknaap Tiuri, die van een stervende ridder de opdracht krijgt een mysterieuze brief voor de koning van Unauwen te bezorgen. Hij besluit erop in t gaan en zet daarmee zijn toekomst op het spel. Zijn avontuurlijke tocht leidt hem door bossen, bergen en dalen waar het gevaar altijd op de loer ligt. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Iedere maandag is er een sneak preview in de Texelse bios coop, de voorpremière van een film die nog met officieel uit is. Om welke film het gaat, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in de krant én op de website www.texelsecourant.nl. Bad Brothers in Sam Sam In café Sam Sam in De Koog vindt zondag een optreden plaats van Frank Hoek en Nol Roos, bekend als het duo Bad Brothers. Zij brengen een combinatie van aanstekelijke gezelligheid, stan- dup comedy en entertainment. Het optreden begint om 21.00 uur, de toegang is gratis. Bad Brothers gaat verder dan het doorsnee feestduo. Twaalf jaar geleden kwam hun eerste single op de markt, Van A tot Z, een plaatje dat in het kroegencircuit grijs werd berversie van Ik verscheurde je foto, wordt gewerkt aan een compleet gedraaid. Een jaar of vijf later oogst- waarvan meer dan 40.000 exem- nieuwe sound. Een nieuw album zal ten ze hun eerste hit met de gab- plaren werden verkocht. Inmiddels in november gereed zijn. DJ Wazza in De Blauwvinger DJ Wazza, bekend om zijn stijl van house, dancehall en eclectic beatz, draait zaterdag in café De Blauw vinger in De Koog. Eerder draaide hij in het voorprogramma van Party- squad. Tony Cha Cha en Vato Gon zales. Het voorprogramma wordt verzorgd door de vaste DJ Mano, ook bekend van discotheek Star light in Nijkerkerveen. De Blauwvinger is geopend vanaf 21.00 uur, de toegang is gratis. VRIJDAG 18 JULI 2008 Op verzoek van de Texelse Courant hield Ed van der Ploeg een week lang een weblog bij over de voorbe reidingen op de autocross. Over het prijzengeld, de vele vrijwilligers, het weer en de toegangsprijs. Hieron der een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texelse- courant.nl. Vnjdag Vanmorgen ben ik samen met Peer- ke naar de autocrossbaan geweest om alles door te spreken met onze nieuwe cateraar. Deze cateraar ver zorgt de catering op diverse auto crossen in het land en is voor de echte fans dan ook geen onbeken de. We zullen nog moeten loten om de start opstel ling te bepalen, de kassawagen moet nog klaar worden gemaakt, de baan zal vrijdag cros- sklaar gemaakt moeten worden en ga zo maar door Zaterdag AI jaren wordt binnen de MAB-club een soms best pittige discussie gevoerd over prijzengeld. Door dat we op dit moment bezig zijn met de voorbereidingen van de bouw van een nieuwe kantine en eigenlijk nog maar net de nieuwe baan gro tendeels hebben afbetaald, valt het niet mee om ruimte te vinden voor prijzengeld. Wat wel kan. en waar ik altijd voor open sta, is dat spon sors een prijzenpot maken. Alleen wil ik dan wel dat in elke klasse dezelfde bedragen ter beschikking gesteld worden (dus met de stockcar €100,- en de junioren €10,-. We zijn in mijn ogen allemaal hetzelfde, dus onder scheid maken we niet bij de MAB. Op mijn werk kan ik op dit moment lastig weg doordat we de Zwanenburgbaan aan het renove ren zijn. Inderdaad, ik werk op dit moment niet meer op Texel, maar op Schiphol. Doordeweeks woon ik in Haarlem en in het weekend kom ik nog graag op Texel net als in de vakanties. Ik zie dat met als een probleem, sommige mensen den ken dat je zeven dagen per week op Texel moet zijn om bijvoorbeeld voorzitter bij de MAB te zijn. Die mening deel ik dus niet en ik denk dat het tot op heden ook nog heel goed samen gaat. Morgen ga ik lekker naar Sint Maarten om daar nog even bij de ACON naar de Texelse deelnemers te kijken. Ik verwacht weer een aan tal Texelaars te zien strijden om de ereplaatsen. Eén van de fjorden van Martin Kikkert legt donderdag een proeve van bekwaamheid af op de Landbouwdag. De organisatie van de Land bouwdag, die donderdag voor de 24ste keer wordt gehouden, is er opnieuw in geslaagd een interes sant programma samen te stel len. Nieuw voor het evenement is de proeve van bekwaamheid die een fjord van Martin Kikkert moet afleggen om zijn trekkracht te bewijzen. De Landbouwdag kan grofweg in twee delen worden gedeeld. De ochtend staat in het teken van de keunngen. Deskundigen discussië ren over de kwaliteiten van fjorden, schapen en karkassen van lamme ren. Vogels, geiten en ander kleinvee worden met gekeurd, maar zijn wel te kust en te keur te bewonderen. 's Middags is er een uitgebreid con cours, met demonstraties en optre dens van Oude Trekker en Motoren vereniging Texel, ponyvereniging De Kleppertjes en menvereniging Tus sen Wad en Duin. Bovendien komen tuigpaarden in diverse klasses in wedstrijdverband tegen elkaar uit Op het programma staat ook een show van Appie Kamps en zijn medewerkers, die een combinatie van paarden- en hondendressuur van hoge kwaliteit brengen. Hoorn der Harry Bakker scheert doorlo pend schapen. Interessant belooft eveneens de proeve van bekwaamheid te worden die een dier van fjordenfokker Mar tin Kikkert moet afleggen. Om door het Nederlands Fjordenstamboek te worden erkend als modelruin moet het dier onder toeziend oog van een keurmeester een remwagen voort trekken die steeds zwaarder wordt afgesteld. Deze landbouwbruikbaarheidsproef is afkomstig uit vroeger tijden, toen paarden nog zwaar werk op het land verrichtten. Ook de 'moderne' fjorden van Kikkert staan hun man netje. Het tweetal dat 's zomers geregeld voor rondritten voor toe risten wordt ingezet, is zonder al te veel moeite in staat een huifkar met dertig passagiers te trekken. De proeve van bekwaamheid, enigs zins vergelijkbaar met de bekende trekkertrekwedstrijdenstaat voor de middag geprogrammeerd en begint, afhankelijk van het verloop van de keuringen, tussen 14.00 en 15.00 uur. Daarnaast biedt de Landbouw dag een uitgebreide kramenmarkt, met tientallen standhouders, die onder meer een keur aan Texelse producten verkopen. In een grote tent, gerund door vrijwilligers van muziekvereniging DEK en sportver eniging ZDH, zijn koffie, thee, bier, fris, soep, broodjes en andere ver snaperingen verkrijgbaar. De Landbouwdag vindt traditiege trouw plaats op het land van vee houder Jan Veeger aan de Kleiweg en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt €4,-; kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Brieven naar zee In het Zeemanskerkje in Oude schild wordt van woensdag 23 juli tot en met zaterdag 2 augus tus zestien keer de muziekthea tervoorstelling Brieven naar zee opgevoerd, gebaseerd op de brie ven van Aagje Luijtsen aan haar man Harmanus Kikkert, kapitein van de VOC. Brieven naar zee is een ontroerende en tegelijkertijd humoristische voor stelling over een indrukwekkende vrouw die aan het eind van de 17de eeuw het hoofd boven water moet houden terwijl haar man lang durig van huis is. De voorstelling wordt gespeeld door Carla Hardy, die diverse brieffragmenten vertolkt, omlijst door muzikanten die haar familie, vrienden, dromen en wanen verbeelden. De voorstelling (voor bezoekers van twaalf jaar en ouder) duurt onge veer een uur. De toegang bedraagt €12,50. Meer informatie is te vinden op www.karavaan.nl. Zeemansliederen in Zeemanskerk Het gelegenheidskoor De Zin gende Zeeman brengt in juli en augustus iedere dinsdagmiddag zeemansliederen ten gehore in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Ook worden bijbelse liederen gezongen die betrekking hebben op de zee. Dat gebeurt tijdens de verkopin gen die de Oudeschilder Vrou wengroep in de kerk houdt. Het koor bestaat uit zo'n tien zangers, die allemaal lid van één of meer Texelse koren zijn. Het koor wordt op accordeon begeleid door Jan Bakker. De algehele leiding is in handen van vlootvoogd Cornelis Tromp, in wie sommige Texelaars misschien wel Rinus Kuiper zullen herkennen. De kerk is steeds open van 14.00 tot 17.00 uur. De optredens begin nen rond 14.30 en 15.30 uur en duren ongeveer twintig minuten. Landschappen in Klif Art In galerie Klif Art aan het Klif in Den Hoorn zijn tot en met 24 augustus landschappen te zien van Leo van Halem. De exposi tie wordt zondag om 15.30 uur geopend. Na Toon de Haas en Marijk Ger- ritsma is dit de derde keer dat in Klif Art landschappen te zien zijn. Van Halem exposeert zowel Texelse als andere landschappen. Hij volgde in Utrecht de opleiding aan MKS Artibus, de latere HKU en werkte als grafisch vormgever en docent teke nen. Daarnaast bleef hij vrij tekenen en schilderen. Sinds zijn pensio nering is dat zijn hoofdbezigheid. Van Halem maakt aquarellen en olieverfschilderijen in een kleurrijke, herkenbare stijl met een impressio nistische toets. Hij legt zich daarbij toe op landschappen en stadsge zichten. Hij had meerdere exposi ties en won de Kunstpublieksprijs tijdens de Utrechtse Heuvelrugda- gen 2007. Particulieren, bedrijven en organisaties bezitten werk van hem en de Eerste Nijkerkse Galerie te Nijkerk heeft werk van hem in voorraad. Motor rijden voor Woman Wizard De organisatie van Oosterend Pre sent is op zoek naar motorrijders die op zaterdag 2 augustus, tijdens de grote warenmarkt, een of meer dere rondjes willen rijden met een passagier. Het geld dat de passa giers voor de rondrit betalen, komt ten goede aan Woman Wizard, het project van Annemarie Oosterbaan voor vrouwen met borstkanker. De markt duurt van 10.00 tot 15.00 uur, motorrijders die een bijdrage willen leveren kunnen contact opnemen met Ankie de Klerk (tel. 318582) of Alfons Hurkmans (tel. 318341).

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2