Timótheüs verder met nieuw team Cjrotn T^warLr Jexeh in het harL, Komst wadstrandje flinke stap dichterbij TE.XELI Geslaagde autocross op heilige klei van Eierland' Beeldenstormer op camera 'Leugens en laster' bij burenruzie Dorpsstraat (S) Vergunning NB-wet binnen BEZORGER LANGEVELD OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12292 DINSDAG 22 JULI 2008 Help-help ik zit klem op DE ROTONDE MET MIJN GIGA- CAMPER... Ik zie door de bomen de ROTONDE NIET MEER. PFFF, WAD'N eiland! ji0jgg De komst van een wadstrandje aan de noordkant van de haven van Oudeschild komt een flinke stap dichterbij nu het plan voldoet aan de strenge richtlijnen van de Natuurbeschermingswet (NB). Na toestemming van het Hoogheem raadschap, Rijkswaterstaat en planologische medewerking van de gemeente is ook de vergunning voor de NB-wet, de zwaarste en de belangrijkste, binnen. Dat het niet zomaar een vergunning is, blijkt wel uit de twintig pagina dikke motivatie. Er zijn uitgebreide afwegingen gemaakt, zoals de mate van verstonng van broedende vogels tot en met bruinvissen. De eind conclusie luidt dat het te realiseren strandje geen negatieve effecten zal hebben op de natuurwaarden. Aangegeven wordt onder meer dat er toch al activiteiten in de haven zijn en dat vogels mede daardoor niet gevoelig zijn voor verstoring. De voorwaarden en voorschriften die aan de vergunning zijn verbonden worden door de Stichting Wadden haven Texel niet als een bezwaar gezien. Jook Nauta: 'Integendeel, ze sluiten perfect aan bij onze eigen plannen en doelen.' Zijn enthousiasme wordt niet door iedereen gedeeld. Landschaps- zorg Texel (LSZ) was één van de bezwaarmakers. Aangevoerd wordt onder meer dat aan de oostkant van het eiland sluipenderwijs steeds meer activiteiten plaatsvinden en dat de aanvragers van het strandje 'een te optimistisch plaatje hebben geschetst dat tot een mislukking moet leiden'. 'De verstorings- en verslechteringstoets is onvoldoende. Er is geen heldere en overtuigende argumentatie voor het niet significant zijn van de effecten.' Maar de Dienst Landelijk Gebied die de aanvraag heeft getoetst, vindt de bezwaren onvoldoende steekhoudend om de aanvraag te weigeren. Nauta noemt de argumenten van LSZ 'teleurstel lendeen suggestief'. 'Zowel onze haven als de opzet van het strandje zijn gericht op duurzame beleving van de Waddenzee en natuurge- ncht. Bij de aanleg van het strandje worden de natuurwaarden op alle mogelijke manieren gerespecteerd en waar mogelijk versterkt. Jammer dat men elke vorm van recreatie tegenwerkt, ook al voegt die nog zo goed in de omgeving.' Nauta ziet in de vergunning ook een toets van de geloofwaardigheid van de PKB-Waddenzee. die naast het primaire doel van behoud en bescherming van natuurwaarden ook stelt dat binnen deze randvoorwaar den economische ontwikkelingen mogelijk moeten zijn die de bevol king werk en inkomen verschaffen. Nu de vergunningen vrijwel rond zijn, is de volgende stap de financiering door het Waddenfonds. Nauta meent voldoende argumenten te hebben op basis waarvan het strandje ook deze toets zal doorstaan. Kwarttriatlon al vroeg volgeboekt De kwarttriatlon, die zaterdag 9 augustus wordt gehouden, is vol geboekt. Ai voor het sluiten van de aanmeldingstermijn is het maxi mum van 125 individuele deelne mers bereikt. Naast de individuele deelnemers doen ook 25 trio's mee, wat het totaal aantal deelnemers op 200 brengt. De trio's bestaan uit drie personen, die om beurten zwemmen, fietsen en lopen. Bij de dames valt de naam van Ingrid van Lubek 'op, de oud-Texelse die in 2000 deelnam aan de Olym pische Spelen en later Nederlands kampioen werd bij 'off the road' triat lons, waarbij met mountainbikes door ruig terrein wordt gefietst. Eregast is Dirk Haker, die 25 jaar geleden aan de basis van het evenement stond. De altijd enthousiaste wereldfietser legt ondanks zijn 73 jaar jaarlijks nog vele Oranjestraat afgesloten De Oranjestraat in Oosterend is donderdag afgesloten voor verkeer. In verband met Oosterend Pre sent wordt de bestrating op enkele plaatsen opgeknapt. De bus van Connexxion rijdt van 24 juli tot 2 augustus via cte Koningsweg. Op de hoek van Koningsweg en Oos- terweg worden parkeerterreinen aangelegd voor de bezoekers van het feestterrein en het dorp. Voor de goede doorstroming geldt op de Koningsweg van 30 juli tot en met 2 augustus een parkeerverbod. Bermbrandje in Krimbos De brandweer van De Cocksdorp heeft zondagavond een bermbrand je geblust. Langs het fietspad door het Krimbos, achter de camping van de Sluftervallei, was brand ont staan. Een stuk van ongeveer tien vierkante meter ging in het vlammen op. Volgens bevelvoerder Richard Rijk kon erger worden voorkomen. De oorzaak is onbekend. De brand werd ontdekt door voorbijgangers die de brandweer alarmeerden. (Foto Martoes van der Vis) Een kleine 3000 man was zon dagmiddag naar de heilige klei in Eierland gekomen, waar 170 deel nemers aan de start verschenen. Autocoureurs genoten van venijnig spel en publiek kon in de stevige wind naar zand happen. 'Martijn Veij: een begrip op de baan! Goud, bloemen, dikke zoenen, alle maal! Hij ruled op de baan, helemaal mooi!' Marco van Sambeek wist de activiteiten op de baan weer gepassi- Johan Bakker deed het weer opval- oneerd te verwoorden in een live-ver- lend goed. hij hield het baanrecord. En slag. Naast zijn enthousiasme over De ik stond te kijken van Dave Pastoor.' Veij vielen volgens hem de prestaties Van Sambeek verzorgt al jaren de pre- van Peter Koorn op. 'Die hield zijn kop sentatie tijdens de autocross, ook dit erbij, mooi om te zien.' Ook Willem- jaar genoot hij wederom zichtbaar. duizenden kilometers af. Als eregast zal hij het startschot geven en de prijzen uitreiken. De triatlon gaat om 13.15 uur van start bij het surfstrandje bij Dijkmanshuizen. Na een kilometer zwemmen in de Waddenzee, stap pen de deelnemers op de fiets voor een rit over 40 kilometer rond Oos terend. Als laatste onderdeel moeten ze 10 km hardlopen. De wissels vin den steeds plaats bij het surfstrandje, zodat de wedstrijd voor publiek goed te volgen is. Het loopparcours voert langs de buitenkant van de dijk, over Oost en via natuurgebied De Zandkes naar de eindstreep. De eerste triatleet wordt rond 15.00 uur aan de finish verwacht. De Texelse deelnemers zijn vooral te vinden in de trio's. Deze dragen opvallen de namen als Wacht maar af, De Lamstraals en Ja ik wil! Een compleet overzicht van deelne mers is te vinden op www.wvtexel.nl. het pleintje bij de kapsalon, gemaakt door een bewakingscamera van Peter Veldman, gemaakt om 3.42 uur. Te zien is hoe twee jongens rondhangen bij de luifel. Eén van hen vernielt even later een plant, een andere jongen gooit later een stenen leeuw om. De daders van de vernielingen van beelden en planten voor Cocky's Kapsalon zijn vastge legd op bewakingscamera's. Het zijn geen bezoekers van de bow ling, zoals door Cocky Penha vrijdag werd gesuggereerd. De beelden zijn gemaakt met een verborgen camera van bowling exploitant Peter Veldman, die ze beschikbaar heeft gesteld aan de politie. Op andere beelden is te zien hoe Penha afval voor de deur van de bowling gooit. Veldman zegt de leugens van Penha 'meer dan zat' te zijn en een aanklacht wegens laster en smaad voor te bereiden. Uit de tijdregistratie blijkt dat de vernielingen van zijn aangericht in de nacht van donderdag op vrijdag, om 3.43 uur, ruimschoots nadat de bowling om 1.00 uur is gesloten. Op beelden van vóór dat tijdstip staan geen jongeren onder de luifel. Rond 3.40 uur komen twee jongens aanlopen vanaf de straat en hangen wat rond bij de beelden, waarna een van hen een plant uit een bak voor de salon rukt. Korte tijd later komt een andere jongen aanrennen die vermoedelijk bij het groepje hoort en een stenen leeuw omgooit. De daders zijn niet herkenbaar. Bow ling-exploitant Peter Veldman liet de camera's geruime tijd gele den installeren. Hij deed dit omdat Penha hem onterecht zou hebben verweten dat bezoekers van zijn bedrijf vernielingen bij de buur vrouw aanrichtten. Afval Het botert al lange tijd niet tussen Penha en Veldman. De eigenares se van de kapsalon verwijt Veld man dat zijn bezoekers er op het pleintje een rommeltje van maken, vernielingen aanrichten en dat hij onvoldoende toezicht houdt. 'Ze dumpen 's nachts peuken op de grond en plastic bakjes, beker tjes, bestek en andere rommel in mijn containers. Daardoor kan ik mijn afval niet meer kwijt en gooi ik het sinds een paar dagen voor zijn deur neer.' Die demonstratieve acties zijn vastgelegd op een ver borgen camera. Een medewerk ster van Veldman vertelt te hebben gezien hoe zijn buurvrouw zelfs bij hem afval naar binnen heeft gegooid. Volgens Penha rommel uit zijn eigen zaak, maar Veldman spreekt dat tegen. 'Er was niets van ons bij. Cocky haalt afval uit de containers van de bewoners. Wij vegen het pleintje al jaren.' Veldman is met de naar binnen gegooide rommel naar de politie gestapt. Leugens Volgens Veldman vertelt zijn buur vrouw leugens en probeert ze hem bij gemeente, politie en in de media al geruime tijd opzettelijk in een kwaad daglicht te stellen. 'Ze wil een serre bouwen. Dat kan niet volgens het bestemmingsplan, maar op deze manier probeert ze haar zin te krijgen. Maar als ze die plannen doorzet, teken ik bezwaar aan. Want die serre ontneemt straks het zicht op mijn ingang.' Maar volgens zijn buurvrouw heeft dat plan er niets mee te maken. Om de overlast te verminderen, heeft ze Veldman gevraagd de ingang te verplaatsen. Veldman: 'Van mijn leven niet.' Penha: 'Ik wil het hier gewoon netjes houden, maar zijn klanten maken er een rommeltje van.' Veldman weerlegt dat met beelden waarop is te zien hoe een medewerkster tegen 1.00 uur op het pleintje met stoffer en blik peuken en papiertjes opruimt. Penha: 'Dat doet hij pas sinds een week. Lees verder op pagina 3 Nachtelijke ruzie in Dorpsstraat Twee groepen mannen in de nacht van zaterdag op zondag slaags in de Dorpsstraat in De Koog. De ruzie ontstond in een kroeg aan de Dorpsstraat. Vier van de geweld plegers zijn aangehouden. Een 18- jarige man uit Uitgeest, een 17- jarige uit Krommenie, een 17-jarige uit Amsterdam en nog een 17-jarige uit Krommenie. Door de aanhoudin gen ontstond er veel toeloop van publiek op het Dorpsplein. De poli tie te paard hield dit op afstand Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave var v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Bonte Belevenis Al wekenlang wordt met man en macht gewerkt aan de transformatie van funfarm De Mient in landgoed De Bonte Belevenis. Hoewel er nog heel wat moet gebeuren en tim merlieden en stratenmakers over uren maken, komt het einde van de werkzaamheden in zicht, zodat de deuren zaterdag voor het eerst open kunnen. Pagina 2 a Omstreden bord Het Cultuurhistorisch Museum in De Waal heeft alsnog een bouw vergunning aangevraagd voor het reclamebord bij het museum, dat een paar vierkante meter groot is en bij omwonenden wrevel heeft opgeroepen. Pagina 5 Tenten jongeren weggeblazen Een groep van circa dertig tot veer tig jongeren op Kogerstrand heeft de nacht van zondag op maan dag onbedoeld in de Kaapsnol, de kantine van de camping, moeten doorbrengen. Hun tenten waren 's nachts door de hevige wind omver geblazen. Vol gens beheerder Gert-Jan Ippen van Texelcampings ging het om zo'n vijf tot zes tenten. Hoe groot de schade aan de persoonlijke bezittingen is. is niet bekend. 'Ze zijn 's morgens al vroeg vertrokken.' Volgens Ippen en directeur Harry Mathijsen is het belang dat kampeerders hun spul len goed neerzetten. 'Tenten moet je altijd vastzetten met houten hanngen en met met van die goedkope sta len pennetjes.' Vorig jaar ging tijdens slecht weer op Kogerstrand ook een paar keer tenten de lucht in. (Advertentie) TEXELSE ^COURANT Wij zoeken per 1 augustus een die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in de omgeving De Cocksdorp Hier wonen ongeveer 60 abonnees. De kranten worden dinsdag en vrijdag bij u thuis be zorgd. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. Langeveld S de Rooy langeveld Telefoon 0222 - 362600 info@lenr.nl vakantiekrant en Kampen. 'Hij wordt bijgestaan door een vrouw die de middenbouw voor haar rekening neemt en een vrouw die net de Pabo heeft afgerond en de onderbouw gaat doen.' De leer krachten worden aangevuld door een man die een opleiding tot klas- senassistent heeft voltooid en door wil gaan met een opleiding aan de Pabo. 'Hij komt vier dagen per week meehelpen in de bovenbouw.' De nieuwe ploeg heeft inmiddels proeflessen op de school gegeven. Van Berkum was betrokken bij het aannemen van de overige mede werkers. Lees verder op pagina 3 Oplage: 450.000 Ook adverteren in dit superactuele fullcolorblad? U kunt uw advertentie voor de editie van vrijdag 1 augustus nog opgeven tot vrijdag 25 juli a.s. Man belandt in bosjes Een 20-jarige man uit Den Burg is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding. Hij reed rond 8.00 uur over de Schilderweg van uit Den Burg toen hij ter hoogte van de Middellandseweg de macht over het stuur verloor en met de auto in de bosjes belandde. Hij was aanspreekbaar en is met onbekend letsel naar het ziekenhuis over gebracht. Zijn auto raakte zwaar beschadigd Volgens secretaris Jac Stark van het schoolbestuur gaat na de schoolva kantie een groep van vier mensen met de School verder. Zij komen van de overkant en hebben hun wortels in het reformatorisch onderwijs. De leiding komt in handen van H.J. van Berkum, oud-directeur van basis scholen in Vriezenveen, Ederveen Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg Reformatorische basisschool Timótheüs in Oosterend start het nieuwe schooljaar met een compleet nieuw team. Het onder wijzersechtpaar Teus en Anne- mieke van Middelkoop, sinds de oprichting in 2002 aan de school verbonden, verhuist naar de over kant.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1