'Gemaakt om bochten te rijden jlT mol Hoogwater te Oudeschild EXEL 44 L 1 Natuurwijzer Boccherini in De Cocksdorp Meedogenloze moordenaar met vreemde humor Film E Agenda TESO Veel nieuwe gezichten in cultuurcommissie Garnalenvissen en zeehonden kijken i Prins Hendrik Zeehonden zien en wadlopen orion Big Band bij vuurtoren Big Band Texel verzorgt zondag een optreden in café-restaurant De Toren bij de vuurtoren. De instrumentale nummers worden daarbij afgewisseld met jazzy zang van de Texelse zangeres Roos Bak ker. die dit seizoen voor het eerst het vocale deel voor haar rekening neemt. Gezien de positieve reacties op haar eerdere optredens is zij uit gegroeid tot het gezicht van de band. Op het repertoire staan klassiekers uit het bigbandgenre, maar ook eigen tijdse liedjes van onder anderen Nora Jones en Robbie Williams. Hoewel hij zondag wegens andere werkzaamheden niet aanwezig kan zijn, heeft de band ook een nieuwe dirigent, Mathieu Vulto. Deze neemt het stokje over van Jaap Winder. Vulto heeft zich na een verblijf in Australië weer op Texel gevestigd en viel al in als trompettist. Het optreden duurt van 16.00 tot 18.00 uur, de toegang is gratis. Steltlopers op De Schorren Vogelwerkgroep Texel verzorgt van daag (vrijdag) een excursie bij De Schorren. Deelnemers bekijken met verrekijkers en telescopen (liefst zelf mee te nemen) de steltlopers die bij vloed de hoger gelegen Schor ren opzoeken. Deskundige vogelaars geven de minder ervaren liefhebbers uitleg geven over soorten als lepelaar, tureluur, wulp, groenpootruiter, steen loper, rosse grutto en bontbekplevier. De excursie staat onder leiding van Vincent Stork uit De Cocksdorp en begint om 19.00r. Deelname is gratis, maar opgave is wel noodzakelijk: bij voorkeur per e-mail (kdjong@zonnet. nl) of anders telefonisch (tel. 06- 21809865). Parkeren kan (voor deze gelegenheid) bij het verzamelpunt bij hoeve Zeeburg. Salsa in Oudeschild In De Compagnie op de haven van Oudeschild wordt vrijdag 22 augus tus een salsa-avond gehouden door Salsa Texel. De toegang is gratis. Rijdende Rechter De uitzending van het NCRV-televi- sieprogramma De Rijdende Rechter met als onderwerp de geruchtma kende 'ontvoering' van de Texelse concertvleugel is gepland op dins dag 28 oktober, aanvang 22.30 via Nederland I. Bluesband in De Worsteltent Baton Rouge, de band die zondag een optreden in De Worsteltent zou verzorgen, is op het laatste moment verhinderd. Om de blues liefhebbers toch van dienst te zijn, speelt de band Blue Revenue. Blue Revenue speelt electric blues en ballads, met bluesharp en gitaarso lo's. Naast eigen werk worden com posities van Eric Clapton, Buddy Guy, Stevie Ray Vaughan, Rory Gallagher en Jimi Hendrix ten gehore gebracht, zowel up-tempo als slowblues, bal lads en bluesrock. De band bestaat uit Frank van Iwaar- den (leadguitar, zang), Dolf Evers (bluesharp, guitar, zang), Dick Ooms (bass, bluesharp, zang) en Geert van der Meulen (drums). Het optreden begint om 14.00 uur en vindt als de weersomstandigheden het toelaten buiten plaats. De toegang is gratis. Vr. 15 08.25 en 20.35 u. Za. 16 09.16 en 21.25 u. Zo. 17 09.56 en 22.15 u. Ma. 18 10.36 en 23.05 u. Di. 19 11.10 en 23.45 u. Wo. 20 11.34 en 23.50 u. Do. 21 12.04 en 23.37 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Za. 16 augustus volle maan. Ma. 18 augustus springtij. Zo 17 augustus zon op 6,27, zon onder 21.00 uur ZO t/m Z3/8 naar Sail texel44 Den Helder adv pag 8 Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Vertrek om 10.30 uur en 14.00 uur voor een tocht van 2 uur, óók op zondag om 11.30 uur en 14.00 uur Reserveren: 06 -51105775 Ons schip heeft een ruime, verwarmde salon. consumpties verkrijgbaar €8,00 p.p. 3 -10 jaar 7.- 0 Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje m Actief voor Texelaar en toerist van Heerwaarden zondag aan de start Joost van Heerwaarden en Kees Schuijl werken van de autocross verschijnt. de spiksplinternieuwe wagen tt Joost van Heerwaarden had gewoon een andere auto op de kop kunnen tikken. Zelf iets in elkaar zetten was een grotere uitdaging. Met een compleet zelf gebouwde auto verschijnt hij zon dag aan de start bij de autocross in Eierland. Met slechts een stapel buizen ging Ernst Zijm, Kees Schuijl en Van Heerwaarden in oktober aan de slag. De vorige auto ('die was hele maal op') stond er in het begin nog bij voor de juiste afmetingen en daarna begon het bouwen van de viercilinder. 'De wagen is volledig toegerust op de bochten in de crossbaan', vertelt Van Heerwaarden. De schokbre- kers, assen en draagarmen zijn alle maal soepel verstelbaar en de druk wordt zoveel mogelijk naar achteren verspreid. 'Hij heeft achterwielaan drijving, dus er moet veel druk op de kont liggen.' De radiateur, ben zinetank en accubak zijn daarvoor ook aan de achterkant geplaatst. De linker- en rechterwielen verschillen van elkaar om maar zo goed moge lijk de bochten te kunnen nemen. Van Heerwaarden: 'De linkerwielen hebben een omtrek van 1,95 meter, de rechterwielen van 2,05 meter. Op de linkerbanden komt een druk van 1 bar en aan de rechter kant doen we 1,5 bar.' Hij verwacht dat het zondag las tiger wordt op de rechte stukken dan in de bochten. 'Maar de baan heeft nu eenmaal veel bochten.' De motor (235 cc) is afkomstig uit België, maar eigenhandig verbouwd zodat hij 'weer zo goed als nieuw' is. Er is eveneens veel aandacht aan veiligheid besteed. De wagen is gebouwd volgens de voorschrif ten van de MAB en er is ook alvast vooruit gelopen op voorschriften van de ACON (de autocrossorga nisatie van Noord-Holland) die vol gend jaar worden verscherpt. 'Er ligt bijvoorbeeld nu al een dikkere bodemplaat', aldus Zijm. Het gebruik van dikke buizen moet ervoor zorgen dat de wagen een stootje kan verdragen en uitde len. Hij ziet er spiksplinternieuw uit, maar Van Heerwaarden maakt zich geen zorgen over de deuken en krassen die komen. 'Zolang de wagen maar recht blijft, is het best. En we nemen wel een pot verf mee om hem bij te werken.' De crosser heeft nog geen meter in de nieuwe wagen gereden. 'Maar dat gebeurt van te voren nog wel op een veldje om te wennen.' De autocross begint zondag om 12.00 uur. Vrouwenkoor hervat repetities Het Texels Vrouwenkoor hervat maandag 18 augustus de repe tities. Deze worden wekelijks gehouden in de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool aan de Wilhelminalaan in Den Burg en duren van 13.30 tot 15.30 uur. Met een breed repertoire is het Texels Vrouwenkoor van vele mark ten thuis. Naast klassieke liederen en diverse operastukken staat in het lichtere genre ook close-harmony op het programma. De komende drie maanden bereidt het koor zich voor op het jubileumconcert, dat zondagmiddag 23 november plaatsvindt in de hervormde kerk in Den Burg. Naast enkele 'nieuwe' lie deren worden vooral klassieke stuk ken ingestudeerd, die eerder in het 25-jarig bestaan ten gehore werden gebracht. Bij het concert krijgt het Texels Vrouwenkoor versterking van onder anderen sopraan Elma van der Dool. Nieuwe zangeressen zijn van harte welkom. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Hannie Oskam (tel. 310636) en Ina Platte (tel. 312122). Ook kan een e-mail worden gestuurd naar texelsvrouwenkoor@gmail. com. In de rooms-katholieke kerk van De Cocksdorp wordt dinsdag een cöncert gegeven door Marijke van Kooten (viool), Marjolein Dispa (altviool) en Michel Dispa (cello). Uitgevoerd worden werken van Luigi Boccherini en Ludwig van Beethoven. Marijke van Kooten is eerste violiste bij het Schönberg Ensemble. Zij stu deerde bij Bouw Lemkes aan het Sweelinck Conservatorium Amster dam en behaalde in 1988 het diploma Uitvoerend Musicus cum laude met onderscheiding. Tijdens haar studie maakte ze deel uit van het Europees Jeugdorkest en in 1987 was ze fina- liste van het nationaal vioolconcours Oscar Beek. Voor de beste vertolking van de speciaal geschreven con courscompositie ontving ze de Prijs van de stad Amsterdam. Sinds 1989 maakt ze regelmatig deel uit van het Nieuw Ensemble, het Koninklijk Con certgebouworkest en het Combat- timento Consort Amsterdam. Marjolein Dispa studeerde bij Ervin Schiffer in Tilburg en Amsterdam, behaalde het Nederlandse diploma UM met onderscheiding en het hoger diploma met grote onderscheiding aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel. Voorts studeerde zij kamer muziek bij het Amadeus-kwartet aan de Kölner Musikhochschule en nam ze deel aan cursussen bij onder andere Kim Kashkashian, Isaac Stern en het Bartok Kwartet. Ze won prij zen met het Strijktrio-Boussu en bij de Internationale Musiktage Goslar. Zij is als hoofdvakdocent altviool en kamermuziek verbonden aan het Conservatorium van Amsterdam en speelt bij diverse ensembles en kamermuziekgezelschappen in binnen- en buitenland. Zowel met ensembles als solistisch maakte zij opnames voor radio en TV en voor CD's. Michel Dispa studeerde bij Robert Dispa en bij Heinrich Schiff. Hij slaag de cum laude en richtte zich vervol gens op solorepertoire, kamermuziek en orkestrepertoire. Hij won de Zilve ren Vriendenkrans van het Amster damse Concertgebouw en was meerdere jaren als solocellist actief bij het symfonieorkest van de Saar- landischer Rundfunk te Saarbrücken en het Zweedse kamerorkest Came- rata Roman. Thans wijdt hij zich aan het solo- en kamermuziekrepertoire en treedt op in wisselende bezettin gen. Hij was hoofdvakdocent in Til burg en Amsterdam en is hoofd van de afdeling klassieke muziek, directie en compositie, muziek- en studiopro ducties aan het Prins Clausconserva torium in Groningen. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Ter gelegenheid van de duizend ste uitzending van het programma Natuurwijzer van Radio Texel, wordt in samenwerking met de Texelse Courant een quiz gehouden. Tot aan de jubileumuitzending op 7 septem ber worden elke vrijdag twee vragen gepubliceerd. De antwoorden kun nen per e-mail worden gestuurd naar Adriaan en Sytske Dijksen, e- mailadres ruigehoek@cs.com. Ver meld hierbij naam en adres en de tekst Natuurwijzer. Wie de meeste van de in totaal acht vragen goed heeft, wint. De winnaar wordt in het jubileumprogramma bekendge maakt. Vraag 1 - twee cryptische omschrij vingen van vogels: a. Twee vissen in één en hij haalt ze van ver; b. Deze broeder overwintert op Texel. Vraag 2 - Welk dier staat er op de foto? In Cinema Texel draait vanaf deze week Dark Knight, het vervolg op Batman begins Daarin moet de held (een rol van Christian Bale) het opnemen tegen The Joker, de laatste rol van de onlangs overleden Heith Ledger, die door de critici alom wordt getipt voor een postume onderscheiding bij de uitreiking van de Oscars. The Joker ontpopt zich tot een mee dogenloze moordenaar met een vreemd soort humor. Verder zijn er belangrijke rollen weggelegd voor topacteurs Michael Cain, Gary Oldman en Morgan Freeman. Snuf de hond in oorlogstijd is de nieuwe film van Steven de Jong, regisseur van onder meer De Schippers van de Kameleon en De Scheepsjongens van Bontekoe. Het verhaal speelt in het Friesland van 1945, vlak voor het einde van de oorlog. Tom woont bij zijn oom en tante aan de rand van het dorp op de boerderij Vredehoeve. Niet tot zijn genoegen, want zijn ouders zijn bij Duitse bombardementen om het leven gekomen en hij wil maar één ding: vechten en wraak nemen. Zijn joodse vriendinnetje Mirjam Weisman, die op de Vrede hoeve ondergedoken zit, probeert hem op te vrolijken. Dat lukt zijn oom en tante pas wanneer ze een herdershond voor hem kopen. Samen met Snuf beleven ze de spannendste avonturen. Een deel van de andere films die in Cinema Texel draaiden is geprolon geerd. Dat geldt onder meer voor Wall-E, een Nederlands gesproken animatiefilm van Pixar, makers van bioscoophits als The Incredibles, Ratatouille en Finding Nemo. Ook nog een week te zien is Mamma Mia!, een verfilming van de gelijk namige musical, die in 1999 voor het eerst werd opgevoerd en bol staat van de beroemde liedjes van ABBA. Iedere maandag is er een sneak preview in de Texelse bioscoop, de voorpremière van een film die nog niet officieel uit is. Om welke film het gaat, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in de krant én op de web site www.texelsecourant.nl. Cursussen in Zelfpluktuin Door Dogger uit Oudeschild start in de Zelfpluktuin aan de Middelland- seweg met cursussen speksteen en tekenen en schilderen. De cursus speksteen wordt tot half oktober op vrijdagmiddagen van 13.30 tot 15.30 uur gegeven. Deelname kost €16,50 per les (thee en koffie inbe grepen). Het tekenen en schilderen is op zaterdagen van 11.00 tot 13.00 uur, ook tot half oktober. Deelname daaraan kost €12,50 per les (met koffie en thee). Beide cursussen zijn voor beginners en gevorder den. Opgeven is mogelijk bij Dogger (tel. 321351) of de Zelfpluktuin (tel. 315080). Blues in De Kuip In café De Kuip in De Koog treedt vrijdag voor de tweede keer de Texelse bluesband Skrep op. Al bij het eerste optreden liet de band het publiek verbaasd staan over de geboden kwaliteit. Skrep speelt blues, recht uit het hart. Het optre den begint om 22.30 uur. de toe gang is gratis. Een uitgebreid overzicht met excursies, rondleidingen en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www.texelsecourant.nl. Vrijdag 15 augustus: Op de Nikadel in De Koog beginnen om 15.00 en 20.00 uur voorstellingen van circus Althoff. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur een voorstelling van kindertheatergroep De Vantasjes. Vogelwerkgroep Texel verzorgt een excursie bij De Schorren, Start om 19.00 uur bij hoeve Zeeburg. Opga ve via kdjong@zonnet.nl of tel. 06- 21809865. Op het voetbalveld in Den Hoorn gaat om 19 30 uur de laatste crossloop van het seizoen van start Diverse afstanden en categorieën. Inschrijven vanaf 19.00 uur in de kantine. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 20.00 uur een bijeenkomst over de dorpsontwikkelingsplannen van Oos terend. Centraal staat de toekomst van basisschool De Akker, DJ Wazza draait in café De Blauw vinger in De Koog- Hij heeft onder meer in het voorprogramma gestaan van de Partysquad en Tony Cha Cha. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Texelse bluesband Skrep. De toe gang is gratis. Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Kung Fu Panda (16.15), Dark Knight (18.30, 21.45), Snuf de Hond (13.30), Brief voorde Koning (16.00), Mamma Mia (18.45, 21.15). Zaterdag 16 augustus: In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goo- chelshow van Wouter Weerman. SV De Koog speelt een oefenwed strijd tegen HCSC. Omdat de eigen kleedkamers nog worden verhuurd, wordt uitgeweken naar het veld van SV Oosterend. Aanvang 14.00 uur. Nettie van de Brake zit van 14.30 tot 16.00 uur bij Nauta Boek in Den Burg om haar boek 'Leene, ons moeders' te signeren. Op de Nikadel in De Koog beginnen om 15.00 en 20.00 uur voorstellingen van circus Althoff. Om 16.30 begint in het centrum van Den Burg de finale van het Texels kampioenschap ringsteken. Deel nemers strijden om de Jan Agter Bokaal. De eerste elftallen van ZDH en Texel'94 treffen elkaar in Den Hoorn voor een oefenwedstrijd Aanvang 18.30 uur Om 20.30 uur begint in de Burge meester de Koninghal in Den Burg een concert van het Fanfareorkest der Genie. De toegang is gratis. DJ Wazza draait in café De Blauw vinger in De Koog. Hij heeft onder meer in het voorprogramma gestaan van de Partysquad en Tony Cha Cha. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. In café Samsam in De Koog begint om 22.00 uur een optreden van Elvis- lookalike Dick Presley. De toegang is gratis. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van Elvis-imi- tator Fons van der Helden Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Kung Fu Panda (16.15), Dark Knight (18.30,21.45), Snuf de Hond (13.30), Brief voor de Koning (16 00), Mamma Mia (18 45, 21.15). Zondag 17 augustus: Wielrijders van DOK TOER arriveren met de boot van 8.30 uur op het eiland voor een rondrit. Deelname staat open voor iedereen, opgave via tel. 0223-624901 Bij paal 21 bij De Koog gaat om 10.30 uur een strandduincross voor hard lopers van start. Met diverse afstan den en categorieën. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het paviljoen. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van bluesband Blue Reve nue. De toegang is gratis. Op de Nikadel in De Koog begint om 14.00 uur de laatste voorstelling van circus Althoff. Big Band Texel speelt van 16.00 tot 18.00 uur bij paviljoen De Toren bij de vuurtoren. Publiek heeft gratis toe- Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Kung Fu Panda (16.15), Dark Knight (18.30, 21.45), Snuf de Hond (13 30), Bnef voor de Koning (16.00), Mamma Mia (18.45, 21.15). Maandag 18 augustus: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2,50 per per soon. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. Deelname kost €3,50. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een schaaktoernooitje ledereen kan meedoen. Cinema Texel vertoont Kung Fu Pan da (16.15), Dark Knight (18.30). een sneak preview (21.45), Bnef voor de Koning (16.00), Zomerhitte (18.45), Mamma Mia (21 15). Dinsdag 19 augustus: De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt vanaf vandaag wekelijks een koffie-inloopochtend. Ouderen zijn vanaf 10.00 uur welkom in De Buur- eton, Beatrixlaan in Den Burg. Terwijl vrouwen er spullen verkopen voor het goede doel zingt koor De Zingende Zeeman zeemansliederen in de Zeemanskerk in Oudeschild. De kerk is open van 14.00 tot 17.00 uur Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14,15 uur een the atershow van één boerin en vijftig schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. In de RK-kerk van De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert van een strijktrio (viool, altviool en cello) De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont Zomerhitte (15.00), Dark Knight (20.00), Mamma Mia (14.00, 19.30). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) en zaterdag van 9.30 tot 16 00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Auto mobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur. Die kunnen zaterdag in Den Helder ont staan tussen 10.00 en 15.00 uur B en w hebben zes Texelaars benoemd in de Adviescommis sie Cultuurbeleid. Het zijn Erna van der Stappen (voorzitter) uit Oosterend, Henk Snijders uit Oosterend, Rianne Malschaert uit Den Burg, Corina Hordijk uit Den Burg, Paul Wartenbergh uit De Cocksdorp en Jan Lancee uit Oudeschild. 'aart dagelijks (behi om 10.30 en 14.00 8,S0 per persoon, kinderen 3-9 jr 7,50 kaarten verkrijgbaar EMMIE info rfs (0222) 31 36 39 reserveren of 06 - 51498614j Prinsheerlijk a la carte dineren Reserveren gcwcnsl Stuifweg IJ, nabij Ooslercnd tel 0222 363020 f3" VJ&K- Vanuit haven Oudeschild za. 1613.00 uur wo.20 16.00 uur zo. 17 geen do. 21 16.30 uur ma.1814.30 uur vr. 22 17.00 uur di. 19 15.00 uur za. 23 17.30 uur Kaartverkoop bij het loket van de TX10 Info&reserveren: 06-51044235 bgg. 0222-313639 Met uitzondering van Wartenbergh, die ook in de vorige commissie zat, zijn het allemaal nieuwkomers. Ze werden gekozen uit de tien gega digden die afkwamen op de oproep van de gemeente en werden gese lecteerd op grond van hun ken nis en ervaring en niet als verte genwoordigers van geledingen. De benoeming geldt voor drie jaar. De commissie, die minstens vier keer per jaar vergadert, zal gevraagd cf> ongevraagd advies uitbrengen over zaken die met kunst en cultuur te maken hebben, zoals gemeentelijke aankopen van kunst, het kiezen van kunstwerken bij openbare gebou wen en monumentenbeleid - alles volgens de vorig jaar vastgestelde nota voor het nieuwe cultuurbeleid van Texel. Met uitvoerende taken zoals het organiseren van tentoon stellingen houdt de commissie zich niet meer bezig.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2