Volbloed Arabier Sayf snelste op race Malmö ifcSi' 'Reddingbrigade heel goed datingbureau' Zweeds succes Gerard Zoetelief Ganzenstorm nog niet geluwd TEXELSE 3 COURANT S? F amilieberichten Trouwen?! Tevoko VRIJDAG 15 AUGUSTUS 2008 Dp verzoek van de Texelse Cou rant hielden Floor Mattheijsen en Ihrista van de Ven van de Texelse Reddingbrigade een week lang jen weblog bij over het wel en nee van de strandposten bij paal 20, 21 en 28. Over Baywatch, luchtbedjes, onweer en de liefde. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via ivww.texelsecourant.nl. (rijdag ley Pamela... Hey Mitch...' Deze amen komen u vast nog bekend oor uit Baywatch. Wij worden hier raak mee aangesproken maar de erschillen zijn toch wel erg groot. Vij lopen niet in slow-motion over iet strand, hebben 'passende' wemkleding, duiken niet van te hard arende boten af, redden niet alleen meest aantrekkelijke badgasten En verdienen ook veel minder dan "amela en David Hasselhoff. Voor velen van ons is één of twee teekjes Texel onze zomervakantie. leveren onze vakantiedagen in xnte komen 'werken' op het strand. 3<e zondag gedurende 10 weken oegint er een groep van 27 perso- •en aan haar bewakingstaak, ver deeld over de 4 bewakingsposten. De meesten kennen elkaar dan nog net. maar door elkaar 17 uur per dag e zien leer je elkaar gedurende de i,eek erg goed kennen. Dit unieke <arakter van de groep, de gezellig heid en het plezier om op het strand S kunnen werken, zorgen ervoor dat bewakers jarenlang actief lid blijven. Zaterdag Wanneer de zon doorkomt, is het ongeveer 11 uur al flink druk op het strand; de eerste luchtbedjes die wegdrijven, de eerste vliegers die neerstorten tussen de mensen en oadgasten die op het ambulancepad lagen, zijn een feit. Door middel van loop- en vaarpatrouilles proberen we alle badgasten te wijzen op de gevaren van zee en strand en op alle zaken die niet worden toegestaan aan de kust. Rond kwart voor 6 gaan we de post en ons materiaal opruimen. Als alles afgesloten is, gaan we naar Harry de Graaf, wiens slaapverblijf we elk jaar 10 weken mogen gebrui ken. Hier eten we met z'n allen aan lange tafels. Na het eten is iedereen vrij om te gaan en staan waar hij wil. Soms eerst nog even met iedereen wat sporten, een stukje opleiding doen of gewoon een leuke film kij ken. Voordat we gaan slapen,,gaan we meestal nog even wat drinken in De Koog, maar telkens in ons ach terhoofd de wekker die morgenvroeg om half 8 zal gaan... NIET MISBRUIKEN HET KAN OOK l»W REODINGSUJNZUl Zondag Gisteren is de nieuwe bewakings- ploeg aangekomen Tijdens het introductiezwemmen kunnen we even kijken wat voor vlees we in de kuip hebben, wie kan er goed zwemmen, wie komt er goed door de branding heen en kan/durft ieder een wel onder water te zwemmen in zee. Er stond gisteren natuurlijk een prachtig zeetje met leuke golven en redelijk wat stroming. Sommige van onze eerstejaars bewakers moesten even goed slikken maar gekoppeld aan een ervaren persoon is iedereen de branding doorgekomen en heb ben we alle oefeningen in zee prima volbracht. Verder hebben we afgelopen week ook weer te maken gehad met één van de gevaarlijkste fenomenen op het strand of in het water: onweer. Je bent hier als mens al snel het hoogste punt en een potentiële bron voor inslag. Bij onweer, zeemist of dreigend weer hijsen wij altijd de rode vlag. Ook zullen wij alle bad gasten op het strand en in de zee waarschuwen voor het naderende onweer en hen verzoeken het strand te verlaten. Onweer kan zeer snel opkomen en is daarmee ook zeer onvoorspelbaar. Als het onweer een maal de kust heeft bereikt, gaan wij het strand niet meer op, dit natuurlijk ook voor onze eigen veiligheid. Wel licht heeft u vorig jaar vernomen dat er nabij paal 19 een badgast is getroffen door de bliksem en dit helaas niet heeft mogen overleven. Niet alleen voor de familie en dier baren van het slachtoffer maar ook voor onze betrokken bewakers heeft dit enorme impact. Maandag Vandaag de dag kunnen we lekker warm douchen wanneer we uit zee komen, maar deze luxe hebben we nog niet zolang. Tot 3 jaar geleden hadden we houten posten en hing de douche buiten de post. Alleen bij warm weer was er een beetje warm water door de zon die op de water leiding scheen die door de duinen loopt. Aangezien de zon er niet altijd is, moesten we het merendeel van de dagen onder de koude douche staan. De nieuwere bewakers ken nen deze tijden niet en klagen nu zelfs af en toe dat de boiler geen constante watertemperatuur heeft... Dinsdag De Texelse Reddingsbrigade blijkt een heel goed datingbureau te kun nen zijn... Sinds de oprichting van de TRB 25 jaar geleden zijn er al honderden relaties ontstaan waar van op dit moment zo'n 30 vaste relaties en ook zo'n 10 getrouwde stellen. Natuurlijk zijn er inmiddels ook kinderen uit 'Texel-relaties'. Over een aantal jaren is het dus goed mogelijk dat er kinderen van twee vroegere bewakers komen bewaken. Afgelopen week is er ook weer een echte Texel-baby geboren. De voor zitter van de Texelse Reddingsbriga de heeft zijn vrouw ontmoet tijdens de strand bewaking en zij hebben afgelopen zaterdag een prachtige dochter gekregen. In de 25 jaar dat de Texelse Reddingbrigade bestaat, zijn er 4 personen overleden op het strand. 1 persoon door verdrinking, 1 als gevolg van een hartstilstand en een derde persoon is vorig jaar dode lijk getroffen door de bliksem. Elk slachtoffer is er natuurlijk één teveel, maar uit deze cijfers blijkt wel dat de preventieve taak die de Texelse Reddingsbrigade uitoefent in dienst van de Gemeente Texel, het aantal dodelijke slachtoffers beperkt. Woensdag Vanavond hadden we al een heel stuk getypt voor de weblog, leuke foto's er bijgezocht en een mooi stukje over activiteiten geschreven. Het is niet druk op het strand dus hele spectaculaire verhalen komen er deze week helaas niet maar we hadden al een heleboel getypt over ander leuke manieren waarop we onszelf bezighouden. Ineens... POEF... computer uit... Balen, balen- alles weg. Door het minder goede weer van de afgelopen dagen hebben wij ook niet zoveel te doen helaas. Het liefst hebben wij natuurlijk het strand vol en zijn we de hele dag druk bezig met preventieve taken, babbelen met badgasten, verdwaalde kinde ren weer terugzoeken en EHBO- gevallen behandelen. Maar helaas hebben de zon, wind en de regen heel andere plannen met Texel. De week van Jan Bloem jr. Jan Bloem jr. uit Oosterend is de volgende blogger in de serie De week van... Al jaren is hij één van de vrijwilligers die het festival Stren- derpop organiseren, dat dit jaar op zaterdag 23 augustus wordt gehou den. De volbloed Arabier Sayf van Gerard Zoetelief uit De Koog heeft in het Zweedse Malmö zon dag een topprestatie geleverd. De vierjarige hengst die werd bere den door de Zweedse topjockey Fredrik Johansson eindigde van de elf Arabieren als eerste. Op zijn thuiseiland zijn de kwali teiten van Zoetelief als eigenaar, trainer en fokker van volbloed Ara bieren bij velen niet zo bekend, bij liefhebbers elders op de wereld is de Texelaar een begrip. Ook in eigen land, waar Zoetelief al vaker eigenaar, trainer en fokker van het jaar is geweest. Sjeiks in Qatar en Dubay kennen zijn naam, net zoals in Zweden, zeker na de overwin ning in Malmö. De Zawawi-derby die daar zondag werd gehouden is een belangrijke paardenrace in Zweden. Sayf is zoals dat heet een Frans gefokte volbloed Arabier, met als ouders Kesberoy en Solonge. De Arabier is gefokt door de Franse Nederlander Kees Mol en door Zoe telief naar Texel gehaald. Bepaald geen geluksschot, want zelf fokte Zoetelief Paradox, een succesvolle halfbroer van Sayf. Bovendien was het de Texelaar bekend dat een halfzus van Sayf ook goed pres teerde. Trainen =Ja5»= SlBf&Sus koop vorig jaar moest het paard nog worden beleerd. Dat vergt dage lijkse training, waarvoor Zoetelief en dochter Jetteke bijgestaan door Ellen en schoondochter Christine elke morgen het bos in gaan en eens per week op het strand op snelheid trainen. Getraind wordt momenteel met vier van de elf volbloedpaar den. De wedstrijd in Malmö was de derde officiële koers die Sayf liep. Vorig jaar eindigde hij als tweede, dit jaar in Hamburg als zesde. Ook dat was een topprestatie, omdat de vijf paarden die hem voor gin gen allemaal eigendom waren van Arabische sjeiks, van wie bekend is dat ze de middelen hebben om Vanuit Australië ontvingen wij het bericht, dat op 10 augustus is overleden Ma van Engelen-Bakker Zij was 87 jaar. Namens de familie Janny Hopman - Bakker Nooit meerop zondag gezellig s Met pijn in ons hart en groot verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van Wij wensen Cees, kinderen, kleinkinderen en familie veel sterkte toe. Familie C. Vlaming Het gemis zal altijd blijven, maar de steun het medeleven na het overlijden van mijn levenspartner, onze vader en opa SIMON WILLEM DE PORTO heeft heel veel voor ons betekend. Onze hartelijke dank daarvoor. Hanny Straub-Veenstra Kinderen en kleinkinderen "In onze gedachten leef je voort" Texel, augustus 2008 Wij gaan trouwen! Jeroen Huizinga Tamara Hin We trouwen op 22 augustus 2008 om 14.30 uur in het gemeentehuis tc Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie die wordt gehouden in de tent bij Nesweg 39 tc Oosterend van 16.30 tot 18.00 uur: Ons adres: Korjbaech 27b, 1791 TE Den Burg, 0222-785554 Cadeautip: Ja zaterdag 16 augustus. Wil je er graag bij zijn7 Feest vanaf20.00 uur in Panorama. Jaap Kooger Mirjam van Kooten Heel erg blij en trots zijn wij met de geboorte van onze geweldige zoon LARS WEIJDT Geboren op 13 augustus 2008 om 20.25 uur Hij weegt 4000 gram en is 56 cm lang Johan en Meria Weijdt-Zegel Distelvlinder 33 1791 TN Den Burg Deze visser ziet maandag Abraham 'Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Studio Soma augus- tus-aanbieding oorbellen schieten van 15,- voor 10,- 06 29427185. Deuter rugzakkenMantje Lifestyle Stores Te oud om te computeren, niet met een cursus van TCA www.tcatexel.nl Tentorent heeft nu ook springkussens te huur. Tel. 06-54796617 Maar voor succes is meer nodig dan alleen de juiste genen. Na de aan- Blok vd Velden t/m 24- 8 in Klif Art, Klif 27 Den Hoorn, tel 319618. Heeft uw apparatuur het begeven? Bel ons dan even! Stiehl - 311 777. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! 311 777. De Rjjcke Tuinen Texel sterk in compleet aanleg- werk.Tel. 321300. Nieuw bij Mantje Castiron heren kleding. Mantje Life style Stores. Riverwoods Dames na jaarscollectie is binnen. Mantje Lifestyle Stores. Voor bijna alles waar een snoer aan zit - Stiehl De Waal 311 777. Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Stretch- jeans 2 voor 50,= Rabbit Habit. We- verstraaat 39 Den Burg. Donnay T-shirts €8,98 2 voor€15,-. Mantje Lifestyle Stores. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Nieuwe collectie Geox schoenen voor kids. Mant je Lifestyle Stores. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Vinyasa flowyoga Joséde Bloois. tel. 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Esprit sportkleding ook t/m maat 48. Mantje Life style Stores. www.texeltoerist.nl Met de meest actuele evene mentenagenda. Blok vd Velden t/m 24- 8 in Klif Art, Klif 27 Den Hoorn, tel 319618. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Donnay polo's 14,98 2 Voor €25, Mantje Life style Stores. Taxi nodig? Bel Taxi At tent, 0222-320020,24 uur per dag bereikbaar. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Shima biedt aan op 11 en 18 augustus van 19.00 tot 20.00 uur gratis kennis makingslessen voor Tai Chi. Tai Chi is een oude bewegingskunst ter verbe tering van gezondheid en als meditatieve oefening. De lessen worden gege ven door Carry Severing in de kleine zaal van Ons Genoegen. Info: jan Kee- som, tel. 315640. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672. Te koop: zeer mooi cha let met cv, mooie lokatie met jaarplaats. Info: 06- 53531885. Restaurant Bos en Duin. Vergader-, cursus- of hobbyruimte. Max. 30 personen. Olaf Witte 0222-322143 Tapijt, vinyl, laminaat, marmoleum, PVC. Zoetelief, links eigenaar e de allerbeste volbloed Arabieren te kopen. In Malmö liep Sayf tegen drie Belgische, één Deense en zes Zweedse volbloed Arabieren. Een zware race want de zandbaan leek door de regen meer op een mod derbad. In de koers van 2400 meter lengte kwam Sayf in 2.56 minuten door de finish. Met een ruime voor sprong op de rest. zelfs zó groot dat de jockey het paard op het laatste stuk niet eens meer hoefde aan te sporen. De overwinning leverde niet alleen een geldprijs op, maar ook eeuwige roem valt de Texelaar ten deel. Op elke editie van deze derby pnjkt een grote poster van paard en eigenaar tot in lengte van dagen in de ere galerij. Qatar Op 27 augustus verschijnt Sayf, die onder de top van Nederland wordt geschaard, aan de start op renbaan Duindigt, waar de dag van het paard wordt gehouden. Het succes staat niet op zichzelf. Twee jaar geleden reisde Zoetelief op uitnodiging van een sjeik met een volboed af naar Qatar. Het bezoek was dermate succesvol dat het paard Grace in Qatar bleef voor de endurance. Ook verkocht hij met succes het paard Paraclet voor de endurance in Nederland. Dit zijn wedstrijden over een lange afstand van 35 tot 120 km. De volbloed Arabier Sayf, bereden door Frederik Johansson, in actie in Malmö. De storm van protesten, opge roepen door het vangen en doden van ganzen, is nog niet geluwd. Het Duitse Komitee gegen den Vogelmord is een brievenactie gestart, wat de zaak ook bij par ticulieren levend houdt, en de provinciale Partij voor de Dieren blijft Gedeputeerde Staten vra gen stellen over de kwestie. De opleving van de protesten lijkt het gevolg van een filmpje op de website van stichting De Fauna bescherming. Daarop is te zien hoe Duke Faunabeheer enkele honderden brandganzen samen drijft en afvoert van een terrein van Staatsbosbeheer tussen Nederrijn en Lek. In de aankondiging van de opnames wordt gesproken over 'ongecontroleerd afslachten', een 'onversneden dier- en natuurvijan- dige koers', 'harteloze diervernieti- gers', 'moordenaars' en 'beroeps matig ruimende hobbyjagers'. Mede naar aanleiding van de her nieuwde publiciteit is het 'Komitee gegen den Vogelmord' uit Bonn een e-mailcampagne gestart, waarbij ook Texel wordt betrokken. Het comité, dat al sinds 1975 in heel Europa controlerend optreedt tegen jagers, dierenhandelaren en vogelvangers die in strijd met de natuurwetgeving handelen, roept op een protestbrief te sturen naar Chris Kalden, algemeen directeur van Staatsbosbeheer. De site voor ziet in een voorbeeldbrief, in het Duits en in het Nederlands. De Faunabescherming, die ook een voorbeeldbrief aanbiedt, betrekt ook Natuurmonumenten in het pro test. Deze oproepen trokken de aandacht van verschillende media, waardoor de zaak weer in het nieuws kwam (eerder al plaatsten wij een aantal knipsels uit Duitse bladen die over dit onderwerp schreven). Eilert VoB, die al in de jaren tachtig samen werkte met de Stichting Kritisch Faunabeheer (de voorloper van De Faunabescherming), roept zelfs op tot een toeristische boycot van het eiland. 'Mijn toorn en teleurstelling zijn grenzeloos', schrijft hij. 'Ik zal in ieder geval mijn natuurreizen naar Texel met onmiddellijk ingang beëindigen en het eiland niet lan ger bezoeken, tot de gemeente en de VW uit naam van de vele in de natuur geïnteresseerde vakan tiegangers zich in de media voor het doden (van de ganzen) hebben verontschuldigd.' In zijn brief merkt Vo3 ook op dat de personen op het filmpje van De Faunabescherming duidelijk her kenbaar zijn, evenals het kenteken van hun auto. 'Het zal dan ook geen moeite kosten bewijslast te vinden, mocht het tot strafvervol ging komen.' Strafvervolging gaat de Partij voor de Dieren misschien wat ver, maar de partij had wel graag gezien dat proces-verbaal werd opgemaakt, aangezien de ganzen op Texel zijn omgebracht met een wette lijk verboden gas. Dat zou blijken uit antwoorden van minister Ver burg (LNV) op kamervragen Op de vraag hoe handhavers van de provincie. Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer de vangacties vanaf enkele honderden meters afstand hebben kunrjen controle ren, heeft de partij (tot op heden) geen antwoord gekregen. Volgens de PvdD zijn sinds het aantreden van het huidige college van Provin ciale Staten 'opvallend veel' ver gunning afgegeven voor het doden van ganzen. 'Daarvoor bestaat op basis van de schadecijfers geen enkele noodzaak.' De PvdD pleit voor het verjagen van de vogels of het 'lokken naar plaatsen waar zij geen schade veroorzaken'. De Koog oefent tegen HCSC 2 De Koog speelt zaterdag een oefen wedstrijd tegen het tweede elftal van HCSC uit Den Helder. Omdat de eigen kleedkamers nog worden verhuurd, wordt uitgeweken naar het veld van Oosterend. Het duel begint om 14.00 uur. Jeugd Texel'94 Texel'94 is op zoek naar trainers voor de jeugd. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met Wim Koorn, tel. 317150. De trainingen van pupillen en junioren gaan maan dag 18 augustus van start. Informa tie over de aanvangstijden, locatie en indeling van de teams staat op de website www.texel94.nl. Volleybalvereniging Tevoko hervat maandag 18 augustus de trainin gen. Het volledige trainingsschema staat op de website www.tevoko.nl. Gymlessen GVT Voor de leden van Gymnastiekvereni ging Texel begint maandag 18 augus tus het nieuwe seizoen. Het rooster is zoveel mogelijk gelijk gehouden. Nieuw is een springuur voor sporters uit de eerste klassen van het voortge zet onderwijs. Daarbij wordt gebruik gemaakt van trampolines en tum- blingbanen. Zo'n uur was er al voor oudere jongeren en dat werd enthou siast bezocht, zodat trainer Abdou Bahnm en het bestuur hebben beslo ten deze succesformule ook bij de wat jongere jeugd toe te passen. Het ZDH en Texel'94 spelen oefenduel De eerste elftallen van ZDH en Texel'94 treffen elkaar zaterdag in Den Hoorn voor een oefenwedstrijd. Deze komt in de plaats van twee duels tegen AS'80 uit Almere, dat een paar dagen geleden berichtte toch niet naar het eiland te komen. De derby begint om 18.30 uur. springuur is op donderdagavond, net als alle andere lessen in de Beatrix- zaal in Den Burg. Opgave bij Bahrim, tel. 06-12725601. Dat telefoonnum mer staat ook open voor nieuwe leden van de conditiegroepen voor volwassenen (dames op maandag, heren op woensdag). Bahrini heeft aangegeven in deze groepen ook geregeld met steps te werken. VERVOLG VAN PAGINA 1 Parallelwegen De noordelijke parallelweg begint bij de bestaande rotonde Akenbuurt. die dus een vijfde 'poot' krijgt. De benodigde grond heeft de gemeente verworven. De zuidelijke parallelweg komt vanaf de Gasthuisstraat De benodigde grond is eigendom van twee particulieren die in beginsel bereid zijn mee te werken. Een van hen - Jan Pelgrim - heeft zijn terrein inmiddels verkocht aan de stichting Woontij die plannen heeft voor won ingbouw bij de ventweg.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3