Texels aandeel in promotie provincie De IVióbiiml Minder klachten, meer energie met Cranio Sacraal therapie Woontij www. beeldb anktexelnl TEXELSE COURANT 'NH in rijtje Toscane, Cornwall en Provence' Subsidie voor 'Broodnodig' 'Bruid op strand' wint prijs 1969: Eerste Oosterender rommeltjesmarkt j Rommeltjesmarkt TE HUUR TE WOON Torenrestaurant medewerkster 12X0)1 (3X5)1 ar Kabeltex voordeelbundel www.kabeltex.nl 50% KORTING KWEKERIJ HALSEMA bv. VRIJDAG 15 AUGUSTUS 2008 Noord-Holland, en daarmee Texel, moet in het rijtje komen van toe ristische trekpleisters als Tos cane, Cornwall en de Provence. Dat is de missie van het samen werkingsverband de Noord-Hol landse Compagnie (NHC), de promotie- en marketingpartner waarmee de provincie vanaf 2009 gaat samenwerken. De NHC kent met reclamebureau Zilte Zaken en Het Hollands Hooggebergte een hoog Texels gehalte. De Noord-Hollandse Compagnie is een nieuw samenwerkingsverband van vier partners. HDC Media is uitgever van het Noord-Hollands Dagblad en gelinkt aan de Tele graaf. Het Hollands Hooggebergte is het marketingbedrijf dat pr- en marketingman Jacco Dros met een partner runt en dat onder meer advi seert over stad- en streekgebon den marketing. Dros: 'Wij adviseren over het verkopen van producten in geografisch afgesloten gebieden of over het promoten en vermark ten van dit gebied zelf.' De derde partner, HC Media, maakt recre atieve televisieprogramma's, zoals Ontdek Nederland. Zilte Zaken is het reclamebureau van Fred Winkel en Ronald Biesboer. Het contact met de provincie ont stond naar aanleiding van de wens van de Kamer van Koophandel om het noordwesten van het land krach tiger op de toeristische kaart te zet ten. Dit mondde uit in een gesprek met de provincie, die op zoek was naar een partner voor het promo ten van Noord-Holland. GS vonden de ideeën van Winkel, Biesboer en Dros passen in de eigen visie op de promotie van NH. Om als serieuze partner voor de provincie in aan merking te komen, zijn de Texelaars een samenwerking aangegaan met HDC Media en HC Media. Na een procedure, gehouden volgens de richtlijnen van de Europese aanbe steding, kwam de NHC als beste uit de bus. De NHC biedt een verfris sende campagne, met de ambitie om NH toenstisch neer te zetten ais dé watersportprovincie van Neder land en hét watersportgebied van Europa. De NHC ziet mogelijkheden om NH te plaatsen in het rijtje van toe ristische trekpleisters als Toscane, Cornwall en de Provence', schrijft de provincie in een persbericht. 'Dit alles moet leiden tot een toename van het aantal overnachtingen (een tot twee miljoen in vijf jaar) in NH en een stevige impuls aan recreatie en dagtoerisme in eigen provincie, met een positief effect op de toeristi sche bestedingen en de werkgele genheid.' Voorheen was promotie van de pro vincie een taak van de provinciale VW, nadien werd hiervoor een part nerschap aangegaan met Amster dam Toerist Board. De samenwer king met de NHC wordt aangegaan voor twee jaar. met een optie om deze periode met twee jaar te ver lengen. De 'Compagnie' hoeft de campagne niet uit eigen zak te betalen. De provincie besteedt jaar lijks €1 miljoen aan marketing en promotie van NH, een bedrag dat volgens Fred Winkel onder meer door participatie van bedrijven moet worden verdubbeld. Een definitief plan is er volgens een woordvoer ster van de provincie nog niet, maar aangenomen wordt dat de aandacht van de campagne, die tot dusver een wat stedelijk accent had, zich meer op het platteland zal richten. In hoeverre Texel van de campagne profiteert is nog niet duidelijk. Texel wordt vooral als waddeneiland gepromoot en met als verlengstuk van NH. Maar het is wel de bedoeling om ook meer Noord-Hollanders te bewegen hun weekend en vakantie in eigen provincie door te laten brengen. Campagnes van de provincie en de Texelse VW mogen elkaar volgens Winkel niet bijten. 'We willen samen werking en onze krachten bundelen. En we kunnen de kennis van de VW goed gebruiken.' De onder tekening van het contract tussen de provincie en de NHC krijgt een maritiem tintje. Jaap Bond, gede puteerde van Economie, Landbouw en Toerisme, zet zijn handtekening woensdag 20 augustus tijdens de Tall Ships Race. De Stichting Broodnodig op Texel kan rekenen op jaarlijkse financi ële steun van de gemeente met een maximum van €11.000,- per jaar. Het geld is bestemd voor het bekostigen van voedselpak ketten voor huishoudens die in een armoedesituatie verkeren. Voor 2007 kreeg de stichting €12.000,-, maar het college heeft vastgesteld dat dit aan de ruime kant was. Dat jaar werden 68 huishou dens geholpen, bestaande uit totaal 130 personen. Gemiddeld per maand werden ongeveer 28 huishoudens (55 personen) van deze noodhulp voorzien. Het beleid dat de gemeente voert om armoede te bestrijden, is er mede op gericht om de voed- selbank op den duur overbodig te maken, maar volgens wethouder Manan Merkelbach is het nog niet zo ver. Zij heeft geconstateerd dat het aantal Texelaars in financiële nood zelfs toeneemt. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht betreft het niet alleen gescheiden mensen maar ook 'gewone' gezinnen die inkomen hebben, maar door allerlei oorzaken toch in problemen raken. De men sen van Broodnodig hebben zich verplicht niet alleen pakketten uit te reiken en verslag uit te brengen van de verstrekte aantallen, het verloop van het klantenbestand, de aard van de indicaties en dergelijke, maar de klanten ook nadrukkelijk te wijzen op de mogelijkheden voor schuldhulp verlening door het maatschappelijk werk of de gemeente. Lessen GVO Gymvereniging Oosterend hervat volgende week (week 34) de lessen. Hieronder het lesrooster voor het komend seizoen. Woensdag: 13.00-14.00 55+ 14.00-15.00 gr. 5/6 meisjes 15.00-16.00 gr. 5/6 jongens 16.00-17.00 gr. 7/8 meisjes 17.00-18.00 gr. 7/8 jongens 18.00-19.30 gr. VO 12 jr. tot 16 jr. Donderdag: 20.30-21.45 conditie training Vrijdag: 13.30-15.15 gr. 1 15.15 -16.00 gr. 2 16.00 -17.00 gr. 3/4 meisjes 17.00 -18.00 gr. 3/4 jongens 19.00 -20.30 gr. VO 16+ Omgaan met pubers De GGD Hollands Noorden begint op 11 september met een cursus 'Omgaan met pubers', bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Uit gesprekken met eerdere deel nemers blijkt dat zij de cursus als waardevol hebben ervaren voor de relatie met hun puberkinderen Een bruid op het Texelse strand. Dat was volgens 2800 lezers van het magazine Bruid en Bruidegom de beste foto in de categorie 'bruid in de spotlights'. De foto werd gemaakt door Van Hees Fotografie uit Purmerend, de naam van de bruid is Grace. Een vakjury van Bruid en Bruidegom koos uit 562 genomineerden per onderdeel - acht potentiële prijswin naars, waarna het publiek via internet een stem kon uitbrengen. Duizend vakbroeders van de fotograaf brach ten hun stem uit tijdens de Imaging beurs in Nieuwegein. Edward en Natascha van Hees wonnen met hun bruidsfotografie al meer prijzen. Na een tweede pnjs in 2003 volgde in 2006 en 2007 een eerste prijs voor het beste trouwalbum en in 2007 voor het beste portfolio voor studio en trouwfo tografie. De winnende foto, gemaakt op 7 juli 2007 (07-07-07) won eerder al de Best Wedding Book Award. en voor de sfeer in huis. Aan de orde komen vragen over kleding en gedrag, huishoudelijke taken en verboden. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten, op donderdag van 9.30 tot 11.30 uur. De bijeenkomsten worden gehouden in het Stadhuis Den Helder aan de Drs. F. Bijlweg. Deelname kost €18,-, ouderparen betalen €25,-. Voor informatie en aanmelding: GGD Hollands Noor den, sector Jeugdgezondheids zorg, tel. 0224-720599 of email info@ggdhollandsnoorden.nl. Archiefs/wA: In Oosterend wordt zaterdag de vierde en laatste rommelmarkt van het seizoen gehouden. In de straten rond de kerk staan kra men opgesteld waar de meest uit eenlopende waren worden aan geboden. Het sterk wisselende aanbod varieert van boeken tot serviesgoed en van electronica tot gebakken vis. De opbrengst komt sinds jaar en dag ten goede aan de plaatselijke verenigingen, die ook voor de bemanning van de kramen zorgen. De markt in zijn huidige vorm is een voort zetting van de rommeltjesmarkt die in 1969 voor het eerst werd gehouden om geld bijeen te brengen voor de restauratie van de hervormde kerk in het cen trum van het dorp. Heeft ieder dorp tegenwoordig zijn eigen markt, in 1969 was het een nieuw fenomeen, de rommeltjes markt. De Texelse Courant gaf bij de aankondiging dan ook tekst en uitleg: 'Daar zal van alles te koop worden aangeboden. Gedacht wordt aan antiek, scheepsattribu- ten zoals scheepslantaarns, visnet ten e d. en aan allerlei bruikbare en verkoopbare artikelen die in Oosterend en Oost zullen worden opgehaald.' Want dat was inder daad het geval. In Oosterend en Oost werden huis aan huis spullen opgehaald voor de rommelmarkt. Bijzondere gewild was 'antiek en curiosa'. 'Men houdt zich bijvoor beeld aanbevolen voor oude hoef ijzers, want hiervan worden door de heer F. Zegers kandelaars gemaakt. Verder zijn welkom grammofoon platen, melkbussen, gebruikte boe ken, enz.' De 'voormalige landar beider' Marinus van Houte maakte onderzetters van lucifers en 'aftrek hadden ook de kunstig door Tineke Vlaming beschilderde flessen en lampetkannen'. Ook in de Texel- Toerist, de voorloper van de hui dige Vakantiekrant, werd de lezer opgeroepen de markt te bezoeken, met daarbij de uitleg dat de naam rommeltjesmarkt wat verwarrend kon zijn 'want het zijn bepaald geen rommeltjes die er te koop worden aangeboden. Zelfs res ten van uitgestorven pré-histori sche dieren zullen te koop worden aangeboden. Er zijn onder andere mammoetkiezen bij. Ze zijn uit de Waddenzee nabij Texel opgevist.' Veel werd ook verwacht van de verkoop van badhanddoeken met de afbeelding van de Oosterender kerk en van lucifers, 'ook met de bekende toren als "merk". De in de Blazerstraat gehouden markt, die een groot succes werd, was niet geheel onomstreden. In de krant van 11 maart, een week na de aankondiging, verscheen een inge zonden brief van G. Roeper-Eel: man, die ervoor pleitte de 'rommel tjes' toch vooral met te koop aan te bieden. 'Houd op, Oosterenders', roept zij de dorpsbewoners op, 'want het wordt de hoogste tijd dat jullie je zogenaamde rommel keurig netjes rangschikken en opsparen en tentoonstellen in een oud pand, dat jullie noemen: "Waddenmu seum Texel" Doch houdt op met jullie Rommelmarkt in de Bla zerstraat, Oosterenders! Het gaat allemaal aan vreemdelingen weg en ze vegen jullie van de kaart.' Of de genoemde mammoetkies op het eiland bleef, vermeldt de krant niet. Wel ging hij weg tegen het hoogste bod, ƒ150,- (€68,-). Ook 'de door de vrouwenverenigingen gemaakte handwerken' brachten veel op voor het goede doel en er werden veel loten en gebakken vis verkocht. De rommeltjesmarkt was overigens niet de enige actie die werd onder nomen om de restauratie van de kerk te bekostigen. Ondanks bij dragen van de gemeente en de pro vincie moesten de 206 belijdende leden altijd nog een kwart miljoen gulden (ongeveer €113.445,-) bij elkaar brengen. Daartoe werd een grote verloting uitgeschreven, met als hoofdprijs een Simca perso nenwagen ter waarde van 7.835,- (€3.555,-). Tweede prijs was een televisietoestel, de derde prijs een bromfiets. In 1969 werden drie rommelmark ten gehouden en sindsdien ieder jaar enkele malen gedurende de zomer. Ook toen de restauratie van de kerk eenmaal was voltooid. Ivisbakerij - wafelbakkerij ten bate van de restauratie N.H. Kerk Oosterend, op zaterdag 4 juli a.s. s yannl II uur vrrs ecbnkktn «cvis 3 vanaf 2 uur rommelmarkt voor elk wat will j vanaf 2.uur Zecuw&c wafcll, £(h»kkcn wn»r Callanetics In sporthal Ons Genoegen in Den Burg gaat dinsdag 19 augustus een serie lessen callanetics van start. Deze wordt verzorgd door Sandra Bremer uit Oosterend. De lessen duren van 19.30 tot 20.30 uur. Wilt u van uw hoofdpijn, stress, slapeloosheid, depressie, ADHD of gewrichtspijn af? Al van alles gepro beerd, maar nog geen oplossing gevonden? Cranio Sacraal therapie kan de uitkomst bieden. 'Blokkades worden weggenomen waardoor tota le ontspanning ontstaat. Dat zorgt ervoor dat je pijn en klachten kunt loslaten waardoor het genezingspro ces op gang komt', legt Esther Schil ling van praktijk Kai Ho uit. Niets anders dan ontspannen op een behandeltafel liggen in een rustige omgeving, terwijl er hard aan gene zing wordt gewerkt. Dat klinkt gewel dig, en dat is hel volgens Schilling ook. Met een zachte handoplegging wordt het centrale zenuwstelsel aan gepakt en de kern van de proble men aangesproken. 'Er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden, de kunst zit hem in het vinden van een behan deling die bij je past. Deze therapie werkt goed bij fysieke klachten maar helpt óók bij vragen van emotionele of spirituele aard.' Energie De behandeling werkt met het ritme van het hersenvocht, dat loopt van de hersenen tot aan het stuitje en weer terug. Een verstoring van het ritme door blokkades, ervaringen of trauma's, soms van jaren geleden, veroorzaakt tal van problemen. Schil ling herstelt met haar behandeling het natuurlijke ritme. 'Veel diénten zijn niet alleen van hun klacht af, tc willen zijn. En dat is ze nu. Een man met astma is minder afhanke lijk van medicijnen. Ook kinderen reageren positief op de behandeling. 'Kinderen zijn heel toegankelijk en staan dicht bij hun gevoelswereld. Behandelingen van ontwikkclings- en gedragsstoornissen worden met de therapie uitstekend ondersteund!' maar zeggen ook veel meer energie te hebben of relaxter te zijn.' Alle leeftijden Jong en oud komt bij Schilling over de vloer. De klachten zijn uiteen lopend. Een vrouw kwam met een klacht over fysieke en mentale onrust en bleek na het loslaten van haar klachten eigenlijk het liefst zwanger Een behandeling duurt gemiddeld 60 minuten en kost €45. Veel aanvullende ziektekostenverzekeringen vergoeden de behande ling. Meestal zijn slechts een paar behandelingen voldoende. Praktijk Kai Ho is te vinden aan Lage Achterom 15 in Den Hoorn. Kijk voor informatie op www.kaiho.nl, of bel: 06 36398989/ 319417 Woontij Thijsselaan 2 1791 VH Den Burg telefoon 0222 - 36 33 33. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 u Toewijzingen reacties inschrijfdatum Toewijzingen reacties inschrijfdatum De Houtmanstraat 30 13 26-01-2007 Mokweg 9 07 01-08-1989 De Zes 19 8 30-01-1967 Verlengen: voor de verlenging van uw inschrijving als woningzoekende moet u jaarlijks €7.- overmaken op rekeningnummer 36.25.53.920. Of u komt langs op ons kantoor Vierkamerwoning Keesomlaan 27 te Den Burg Aantal kamers Kale huurprijs Totale huurprijs Beschikbaar per Advertentienummer 1. doelgroep: vanaf 18 jaar (huurtoeslag mogelijk vanaf 23 jaar) Deze woning zal in overleg met nieuwe huurder gerenoveerd worden. woonkamer, 3 slaapkamers €499,00 €500,80 06-10-2008 834004 Vierkamerwoning Thijsselaan 55 te Den Burg (met vaste trap naar zolder) Aantal kamers woonkamer, 3 slaapkamers Kale huurprijs €499.00 Totale huurprijs €500,80 Richtprijs koopgarant €182.000 k.k met 25% korting €136 000 k k Beschikbaar per 31-10-2008 Advertentienummer 834003 TE WOON woningen worden bij voorrang aangeboden aan ingeschreven woningzoekenden die een huurwoning van Woontij achterlaten en vervolgens aan overige woningzoekenden. Alle woningzoekenden kunnen op TE WOON woningen reageren. Degene die de woning krijgt aan geboden mag kiezen voor kopen met Koopgarant of huren. Bij huren is huurtoeslag mogelijk vanaf 23 jaar. Meer informatie kunt u krijgen bij ons kantoor of bij Makelaardij Texel Vastgoed. Voor bovenstaande woningen kunt u reageren tot 20 augustus a.s. Let op:: Graag het bij de woning genoemde nummer vermelden! ontij.nl voor info en online inschrijven. speelt op zondag 17 augustus op het terras van het van 16 tot 18 uur Wij zijn per 1 september op zoek naar een jonge, enthousiaste die ons 20-25 uur in de week kan helpen aan boord van de rondvaartboot TX 44. Hou je van horeca en van varen? Bel dan naar: 06 51 10 57 75 Nadere informatie over deze functie kan verkregen worden bij de heer R.L. Pol, hoofd Re- botex, telefoon: 0222-369615. Sollicitatiebrieven kunt u tot 30 augustus 2008 zenden aan: Rebotex B V., t.a.v. de heer P. Smit, Pontweg 1. 1797 SN. Den Hoom. Rebotex verzorgt de catering op de bootdienst van Teso tussen Texel en Den Helder. Tevens exploiteert Rebotex de snackkiosk op het veerhaventerrein in Den Helder. Hierbij wordt in een aantal teams gewerkt. Ter aanvulling van deze teams zoeken wij enkele enthousiaste SCHOONMAKERS (m/v) om tijdens de vaart van de schepen de accommodaties schoon te hou- Voor deze functies geldt dat, afhankelijk van dag en seizoen, de diensten kunnen plaatsvinden in ochtend-, dag- of middagdiensten. Het oproepcon- tract wordt in eerste instantie voor bepaalde tijd voor minimaal 24 uur per week aangegaan. Rebotex valt onder de CAO voor de Horeca. TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Schakel nu over op de Een totaalpakket v.a. €33,- per maand tv/tadio internet bellen digitaal Schilderend 102, Den Burg, tel. 362730 Alles op één vertrouwd adres met service aan de deur! op alle planten in de kas geldig van za. 16 t/m za. 23 augustus Geopend: ma. t/m za. 8.00 - 18.00 uur. Tuinplantencentrum Gerritslanderdijkje 5. Den Burg, a 312390-fax. 322201 E-mail: info@kwekerij-halsema.nl

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6