ra Biografie schetst tevens beeld van eeuw landbouw 'In gedachten noemde ik haar wel eens de kleine generaal ons moeders TEXELSE 7 COURANT College houdt vast aan herstel Den Burg-zuid VRIJDAG 15 AUGUSTUS 2008 'Nee, je mag het nu nog niet lezen. Je vindt het wel als ik er niet meer ben. Dan moet je maar kijken wat je ermee doet', zei haar moeder altijd als ze over de zwarte map gebogen zat waarin ze haar persoonlijke herinneringen optekende. Het was in feite een verkapte opdracht, die Nettie van de Brake niet uit de weg ging. Het resultaat: Leene ons móeders, een boerenvrouw in de 20ste eeuw, ligt acht jaar na het overlijden van 'de kleine generaal' in de boekwinkel. Als voorlichter (in de gemeenten Nij megen, Haarlem en Zaanstad) deed de vorige week 65 jaar geworden Nettie van de Brake een schat aan ervaring op met het schrijven van teksten. Maar het vervaardigen van een boek over de geschiedenis van haar familie bleek een heel ander verhaal, vertelt de auteur onder het genot van een kop koffie in haar woning in Den Hoorn. 'Mijn moe der is pas nadat ze weduwe was geworden gaan schrijven. Om de eenzaamheid te verdrijven en waar schijnlijk ook om het verleden een beetje vast te houden. Gevolg was wel dat haar herinneringen ietwat gekleurd waren. Ze beweert soms dingen die niet zo waren of net even anders lagen Om dingen te checken, heb ik daarom heel veel research gedaan.' 'We zijn in 2001 samen begonnen, in 2003 viel hij plotseling dood van zijn fiets. Daarna heb ik een tijd niet kunnen schrijven, zat ik alleen maar te janken achter de computer. Afge lopen najaar heb ik al mijn bestuurs lidmaatschappen opgezegd en ben ik gaan schrijven. In februari was het af.' Leene, ons moeders houdt het mid den tussen een roman en een his torisch werk. Van de Brake spreekt zelf van 'een persoonlijke biografie en tevens een historisch document van bijna een eeuw gezinsleven en agrarische ontwikkeling'. 'Het verhaal gaat in feite over mijn moe der en haar familie. Omdat niet al mijn broers en zussen er gelukkig mee waren dat hun geschiedenis werd opgetekend en ik hen niet wil een goedlachse, vlotte boerenmeid met een lijf dat er wezen mag, alle rondingen op de juiste plaats. Ze gedraagt zich een beetje uitdagend en brutaal, heeft altijd haar woordje klaar, zingt en fluit', schrijft Van de Brake, die aantekent dat haar aan bidders weinig kans maken. Uitein delijk vindt ze toch de ware, iemand die 'helemaal aan de andere kant van het uitgestrekte dorp woonde'. Wouter krijgt haar niet voor niets, want de buurjongens zijn zó teleur gesteld over Leenes keuze, dat ze 'de indringer' opwachten en met fietskettingen aftuigen. Samen bouwen Wouter en Leene onvermoeibaar aan een bloeiend boerenbedrijf, dat ze in het begin van de jaren vijftig naar de Noord oostpolder verhuizen. Een bijzon dere stap, want in de nieuwe pol der zijn alleen de ijverigste, netste en meest capabele agrariërs wel kom. 'Er gelden strenge eisen voor de vakbekwaamheid en financiële draagkracht van de boer, voor de sociale betrokkenheid van beide echtgenoten en voor de geestelijke gezondheid van het gezin. Lidmaat schappen van kerk en vereniging zijn een pré.' Van de kandidaat- IL een boerenvrouw in de 20ste eeuw Van de Brake las tientallen boeken en archiefstukken. Over de Veluwe en de Noordoostpolder, waar haar moeder woonde. Maar ook over de agrarische sector, waarin haar familie de afgelopen eeuw haar brood verdiende. Daarnaast sprak ze familieleden, vrienden, kennissen en buren. 'Veel informatie kreeg ik van een oude oom en tante. In de schofferen, heb ik andere namen gebruikt. Maar het gezin in het boek is inderdaad het gezin waarin ik ben Van de Brake schetst op een tref fende manier het beeld van een bijzondere vrouw, die na het overlij den van haar vader op zestienjarige leeftijd de verantwoordelijkheid over het boerenbedrijfje van haar ouders Nettie van de Brake: Ik heb daardoor prima met haar vinden. afgezet tegen m'n moeder, kon het juist week voor het verschijnen van het boek zijn ze helaas overleden. Maar ik heb nog kunnen verifiëren wat ik van mijn moeder yvist. En dat heeft het beeld dat ik had bevestigd en vaak versterkt.' Een enorme dom per vormde het overlijden van haar oudste broer, die tijdens het onder zoek haar steun en toeverlaat was. krijgt. Met haar intelligentie, door tastendheid en ongelooflijke werk lust bindt ze de strijd met de armoe de aan, daarbij vertrouwend op de steun van haar God, in wie ze haar leven lang een onvoorwaardelijk vertrouwen heeft. Speciale belang stelling ondervindt ze van de boe renzonen in de omgeving. 'Leene is pioniers wordt niet alleen een goed onderbouwd bedrijfsplan verwacht, ook moeten ze zich onderwerpen aan de inspectie van een keuze commissie, die zelfs controleert of de bedden zijn opgemaakt en het linnengoed in nette stapeltjes op de kastplanken ligt. Kennelijk zijn de heren onder de indruk van het jonge echtpaar, want hoewel ze geen eigen geld hebben en concur rentie ondervinden van duizenden andere jonge boeren, worden ze toch uitverkoren en is het hunne ëén van de slechts elf gemengde bedrijven die in de nieuwe polder worden gesticht. Hun huwelijk is lang en gelukkig. Ze krijgen samen tien kinderen en blijven tot Wouters dood verliefd op elkaar. De rolverdeling is duidelijk en traditioneel. De man doet het boe renwerk, de vrouw zorgt voor het huishouden. Dat wil niet zeggen dat Leene zich onderdanig opstelt. Ze is en blijft de zelfstandige vrouw die ze sinds haar jongste jeugd was, stuurt de kinderen naar muziekles, is actief in het verenigingleven en leert zelfs autorijden. Niet alleen in hun werk vullen beide echtelieden elkaar aan. In het gezin is Leene de liefdevolle maar dominante moeder, die haar kinderen vol overgave in de - vol gens haar - juiste richting dirigeert. Van de Brake: 'In gedachte noemde ik haar wel eens de kleine gene raal. Het was ook bijna een militaire operatie, zo'n groot gezin runnen. Mijn vader was heel anders. Hij was de bedachtzame, filosofische, stille kracht op de achtergrond. Maar hij liet niet over zich heen lopen en cor rigeerde mijn moeder heel subtiel. Een relativerend nou, meissien was meestal genoeg. In de beginjaren in de polder werden ze door de andere boeren gezien als kleine sloebers van de Veluwe. Toen het bedrijf groeide, ging mijn moeder zich erop laten voorstaan dat ze de vrouw van een grote boer was. Mijn vader vond dat niet nodig. In zijn hart is hij altijd dat boertje van het oude land gebleven.' Ondanks haar trots kijkt Leene op niemand neer. 'Mijn moeder werd soms gewaarschuwd dat wij met kinderen van arbeiders speelden. Of ze dat wel wist. Maar dat stand verschil speelde bij ons geen rol. Geen enkele, er werd zelfs nooit over gepraat. Wij waren populair bij ons in de buurt. Ik kan me niet herinneren dat ik ooit bij andere kinderen heb gespeeld, ze kwamen allemaal bij ons. ledereen was wel kom bij mijn moeder. Bovendien kon je bij ons geweldig spelen, hut ten bouwen, graven. Alleen niet in Nettie van de Brake De omslag van het boek, bomen klimmen, want die waren in de jonge polder nog niet zo hoog.' Hoewel ze diepgelovig zijn en trouw de (gereformeerde) kerk bezoe ken, zijn Wouter en Leene moderne ouders, zeker naar de maatstaven van toen. 'Mijn vaders familie, die veel strenger in de leer was, sprak er schande van dat wij fietsten op zon dag. We voetbalden achter op het land. Met moeder in doel, dan kon er geen bal meer door. Op zaterdag avond gingen we ook gewoon uit. Toen ik op mijn veertiende op de HBS zat en besloot dat ik niet meer naar catechisatie wilde, omdat ik al die andere geloven veel interes santer vond, waren mijn vader en moeder daar verdrietig over. Maar ze respecteerden het wel en toen puntje bij paaltje kwam belde mijn vader zelfs de dominee dat ik niet meer kwam. Ze waren erg tolerant. Al stond één ding .voorop: er moest keihard worden gewerkt, ook door ons. Dat was één van de normen van mijn vader: wie niet werkt, zal niet eten.' Is Leene aanvankelijk alom geliefd, in de loop van de tijd oogst ze minder warme gevoelens in haar omgeving en resteert vooral het res pect. 'Op latere leeftijd versterkten haar karaktereigenschappen zich en probeerde ze steeds vaker haar zin door te drijven. Dat gebeurde vooral nadat mijn vader was overleden en ze zijn relativerende invloed moest missen. Mijn moeder vloog uit de bocht. Ze trok zich terug in haar geloof en verloor de realiteit van het gewone leven wel eens uit het oog. Een belangrijke rol daarin speelde ook het overlijden van een zoon en een dochter. Ze kreeg daardoor flinke klappen te verwerken. Je man verliezen is erg, maar je kinderen verliezen is nog erger, zei ze wel eens.' Hoewel ze er prat op gaat 'heur kienderties' allemaal even lief te hebben, ontstaan er in de loop der jaren scheuren in het eens zo hechte gezin en kan zelfs van twee kampen worden gesproken. 'Een deel hield erg van haar en ging graag op bezoek. Een ander deel zag alleen maar de regels die ze oplegde en vond haar lastig. Dat gold zowel voor kinderen als klein kinderen.' Zelf had Van de Brake een goede relatie met haar moeder. 'Ik heb veel met d'r geknokt. Ik was het tweede kind en een buitenge woon dwarse puber. In tegenstelling tot mijn vrij brave oudste broer heb ik me enorm tegen mijn moeder Henk Noorlander. afgezet. Maar juist daardoor konden we het prima met elkaar vinden. Nog op haar sterfbed, toen ze werd verzorgd door twee van mijn zus sen en mijn jongste broer, wilde mijn moeder het zó hebben als zij het had bedacht. Mijn broer mocht niet bij haar douchen als hij vies uit zijn werk kwam, want dat stoorde haar. Om thuis te douchen reed hij eerst dertig kilometer om. Ten slotte ben ik door mijn broers en zussen naar haar toe gestuurd om te zeg gen dat het zo echt niet meer kon. We willen je graag helpen, maar het kan met altijd precies zoals jij wilt, heb ik gezegd. En daar luisterde ze naar.'Ondanks de lastige klus heeft Van de Brake genoten van het schrijven en veel geleerd van de geschiedenis van haar familie. 'Door onderzoek kwam ik er achter dat de grootouders van mijn moeder plag genstekers waren. Ze waren zoge noemde dagloners, die bij boeren werkten en per dag betaald werden. Was er geen werk, dan was er ook geen eten. Ze woonden in hutjes en gingen 's zomers naar Drenthe om eek te schillen, hout te hakken voor de leerlooierij. Ze verdienden net genoeg om turf te kopen, zodat de baby niet dood vroor, Met een eigen boerderijtje en vier of zes koeien had mijn moeders vader had het al wat beter. De grote omslag kwam door mijn vader, die geen zin had op de Veluwe te blijven hangen en mijn moeder naar de polder sleepte. Het leuke is dat ik eigenlijk een beeld heb kunnen schetsen van een eeuw agrarische stand. Want ik heb dan wef de geschiedenis van mijn familie beschreven, in Drenthe, Zeeland of op Texel zal het niet er veel anders zijn toegegaan.' Van de Brake heeft het boek in eigen beheer uitgegeven. 'Er was wel interesse van een paar uitge vers, maar die wilden dat ik er een roman van maakte. Heel eigenwijs heb ik het daarom maar zelf gere geld.' Lachend: 'Wat dat betreft heb ik wel iets van haar in de genen meegekregen.' Leene, ons moeders telt 213 blad zijden (inclusief literatuuropgave) en is van een omslagillustratie voorzien door Van de Brakes partner Henk Noorlander. Het boek kost €14,75 en is op Texel verkrijgbaar bij Nauta Boek en Het Open Boek. Zaterdag zit de auteur van 14.30 tot 16.00 uur bij Nauta Boek om haar werk te signeren. Joop Rommets De raadscommissie zag er weinig in, maar het college vindt toch dat er groen licht moet komen voor het aantrekkelijker maken van het gebied tussen de Emma- laan en het landschapsreservaat De Hogeberg in Den Burg. Er zijn drie mogelijkheden om deze omgeving een hogere kwaliteit te geven. Voorgesteld wordt het plan met de meeste kwaliteit te kiezen en daarvoor subsidie aan te vragen uit het Investerings fonds Landelijk Gebied (ILG). Als het meezit, komt dat geld op tijd om het plan in 2009 te kunnen uitvoeren. De herinrichting van het gebied hangt samen met de nieuwbouw van het raadhuis en de OSG die samen met het al gerealiseerde Stayokay de dominerende gebou wen in de omgeving zijn De bedoe ling is het wegenverloop aan te pas sen, bouwmogelijkheden te bieden voor maatschappelijke doeleinden en het grotendeels open terrein aan de zuidkant van het plangebied op te knappen met gebruikmaking van 'Texelse' elementen. Het resultaat moet een harmoni euze overgang worden tussen de dorpskern en het landschappelijk kwetsbare Hogeberggebied. Twee aantrekkelijke routes moeten wan delaars en fietsers verleiden dit gebied vanuit Den Burg te bezoe ken, maar het gebied zelf moet ook aangenaam verblijf bieden. Het nieuwe wegenverloop voor ziet onder andere in een goede en logische ontsluiting van de OSG en het sportcomplex van TX'94. Het achterste veld krijgt lichtmasten (met LED's), zodat het meer kan worden gebruikt, ook als trainings veld. Ook worden voorzieningen getroffen voor opvang van het van de Hogeberg afstromende hemel water. Versnelling Om ILG-subsidie te kunnen aan vragen, moet het plan nader wor den uitgewerkt. Zowel het plan als de uitvoering komen voor subsi die in aanmerking, maar als eerst een aanvraag voor de plankosten en vervolgens voor de uitvoering wordt ingediend, kost dat zoveel tijd dat alles pas in 2011 klaar is. Terwijl het raadhuis al eind 2009 wordt geopend. B en w stellen nu voor het project te versnellen door de plankosten helemaal voor eigen rekening te nemen en dus alleen voor de uitvoering subsidie te vragen. Als de gemeenteraad niet zou voe len voor het plan met de hoogste kwaliteit, kan worden gekozen voor een eenvoudiger, maar nog kwali tatief goede uitvoering die uit eigen gemeentelijke middelen bekostigd kan worden. De derde mogelijk heid is een sobere aanpak die betaald kan worden uit de kredie ten die voor het raadhuis en de OSG beschikbaar zijn. Hirsch Ballin in oktober naar Texel Minister van Justitie dr. Ernst Hirsch Ballin brengt vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober een werkbezoek aan Texel. Dat gebeurt op initiatief van het CDA en op uitnodiging van het college. De bewindsman zal zich onder andere op de hoogte stel len van de maatregelen die Texel heeft genomen in het belang van de openbare orde en veiligheid, vooral tijdens het hoogseizoen. g Kerkdiensten Zondag 17 augustus 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema, gezamenlijke dienst, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in hervorm de kerk, ds. j. Glazema, viering Heilig Avondmaa. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: zie Interkerkelijk. Den Hoorn: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEEN TE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen. De Cocksdorp 11.00 u. ds. C. der Nederlanden; 19.30 u. zangdienst olv Ria Moens. mmv Jur Tuinema (orgel) INTERKERKELIJK: NH-kerk De Koog, 9.30 u. ds. P.A, den Braanker. mmv Wout Stam (orgel) en Frans Zege (saxofoon). DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: NH-kerk De Koog, 11.00 u. pf. H. Lau- terbach uit Hirschegg. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oosterend 11.30 en 16.30 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. W. Griffioen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. mw. J. Groenveld-Kiestra, extra collecte Pasto raal Diaconaal Fonds. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. HA Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg vrijdag. 19.30 u. The Gos- peltrain, Maria Hemelvaart, zon. 10.45 u. dameskoor, woord-communieviering parochianen. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: zon. 11.00 u woe. 19.30 u.: vrij. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u.: Zult u ontkomen aan het lot van deze wereld? Wachttorenstudie, 1120 u Eigenschappen die we moeten nastreven. Loop ik op het strand waaien opeens mijn zorgen weg Hulpverlcning Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar viatel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696969, www.gemim-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 16.00 tot 19.30 uur. Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van Medische zorg OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tele foon: 0900-8844. In spoedeisende geval len: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpen- siontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra- oud Papier In verband met de vakantie haalt Scou ting Texel geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. texelse'SIcourant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op ai de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meld punt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisser- vice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Telefonisch spreek uur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel 320104. gen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter.molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M Spijker en V. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00-u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood. tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001. dag en nacht bereikbaar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel 0900- 2345566 (€0.10/minuut), www.huiselijk- geweldkopvannoordholland.nl. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10. 1793 EH De Waal, tel. 312983. Radio Texel 1Q6J :oepaas*>g du oe StKfttmg ROTA gevestigd Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37,95 36.25 Per jaar €74,10 €71,75,, Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode- Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actuee^ (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 19.30 u. (Lichtboei) Rooms-katholieke kerk Den Burg (Mana Hemelvaart) Zaterdag: 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Hoorn 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Autocross. Rechtstreeks verslag vanaf het crossterrein. Met achter gronden, uitslagen en interviews aansluitend: Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18,00 u. Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herha ling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: j 17.00 u Even bijpraten met.(herhaling) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met var taf 13.00 uur ver zoekplaten) I 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7