Jongste Dros maakt rentree op Strenderpop 'Muziek is mijn manier om verhalen te vertellen' Cinema in de buitenlucht Emma met Jochem in de tuktuk www. texelsecourant. nl oPIENie Nieuwe namen en oude bekenden op Strenderpop Agenda TES is ook een vorm van liefde. Ik voel me een troubadour.' Zo moet Dros zeker honderd eigen liedjes hebben. Het resultaat zit in mappen die in de voortent een dikke stapel vormen. Aannemerij pen. Als een nummer goed in elkaar zit, dan ben ik daar trots op. Ik sta achter mijn muziek. Daarom wil ik mijn liedjes laten horen, zodat ook een ander er van kan genieten en er misschien wat aan heeft.' Zijn vrien din Jahaga raakte onder de indruk Het is de artistieke kant van deze van zijn muziek en gaf hem precies Ene Dros, zingend en gitaarspelend vt op het erf van Alexanderhoeve. 'Mijn beste liedjes heb ik op de fiets gemaakt. Rijdend over Texel, lekker boksen tegen de wind in. Dan stroomt mijn hoofd leeg en borrelen de ideeën vanzelf op.' Aan het woord is Eric Dros, de jongste telg van die kleurrijke familie op Har- kenbuurt. Al enige decennia woont en werkt hij in Amsterdam, maar in het weekend keert hij als het even kan terug naar zijn geboorte-eiland. Zijn gitaar, die hij lang geleden in een hoek had gezet, pakte hij anderhalfjaar geleden weer op. Het resul taat is zaterdag 23 augustus te horen op Strenderpop. zijn markante vader. Een ogenblik later speelt en zingt hij Sitting on the fence, over de belevenissen van een vriend van weleer. Geschreven met gevoel en met een pakkende Dros-telg, die in het dagelijks leven met twee compagnons in Amster dam een aannemersbedrijf runt. De aanzet daartoe gaf hij een jaar of 25 geleden, toen hij na de middelbare school en een paar jaar werken in het ouderlijke bedrijf naar de grote stad vertrok. 'Ik had niets met de aannemerij, maar wist niet goed wat ik wél moest. Ik ben toen in Amster dam een klusbedrijf begonnen.' Dat eenmansbedrijf is inmiddels uit gegroeid tot een indrukwekkende onderneming. 'We doen veel reno vaties en sporadisch nieuwbouw. Een leuk bedrijf, vooral het beden ken en maken van constructies. De aannemerij is wel een zakelijk wereld. Dat is eigenlijk niets voor mij, maar ik ben er gewoon ingerold. De muziek is een heel andere kant van mezelf, waar ik veel in kwijt kan. Het is voor mij een uitlaatklep.' Zoals het vertellen van verhalen bij Dros in de genen zit, lijkt ook het maken van muziek een tweede natuur. Niet alleen Jaap, ook andere broers pakken al dan met regelmatig het zetje dat hij nodig had. 'Ze heeft me gestimuleerd om weer te gaan optreden. Want ik heb de gitaar een jaar of twintig niet aangeraakt. Alleen toen mijn moeder overleed, wat een heftige periode was, heb ik nog wat nummers geschreven. Blijkbaar teveel andere dingen aan mijn hoofd. Maar ik neem er nu de tijd voor en geniet ervan. Ik schrijf nieuwe nummers en kan putten uit oud materiaal. Ik wil de liedjes ook vastleggen en bewaren. Ik ben bezig met een CD. Dat is ook een beetje een cadeautje aan mezelf. Ik neem hem op in de studio van Rikus Kloosterhuis. Jaap heeft daar ook een CD opgenomen. Het is er altijd gezellig en het voelt vertrouwd. Dat is belangrijk, want bij het opnemen leg ik mijn hele ziel en zaligheid bloot.' Dros senior Zijn keus om op het podium van Strenderpop (onder artiestennaam Only E. Youngest) als muzikant zijn rentree te maken is niet toevallig. 'Het is een mooi festival, sfeervol en Fietsen en zingen gaan bij Eric Dros al heel lang hand in hand. In de tijd dat hij als tiener na een avondje stappen in Den Burg naar Ooste rend fietste, ging hij zingend door de nacht. Niet altijd onopgemerkt. 'Je kwam zeker om drie uur thuis', herinnerde zijn buurman hem eens aan een van zijn nachtelijke zang partijen. 'Onder het fietsen rollen er de mooiste zinnen-uit. Soms wist ik niet eens waar het over ging. Maar toen ik zo'n nummer jaren later weer eens speelde, begreep ik het precies.' Niet alle teksten van toen staan op papier, maar tegenwoordig pakt hij na thuiskomst pen en papier en schrijft het uit. Gitaar Thuisbasis op Texel is tegenwoordig de caravan op het erf van Alexan derhoeve, waar hij met vriendin Jahaga regelmatig de weekenden doorbrengt. In zijn domein onder aan de dijk met uitzicht over de PH- polder pakt hij geregeld de gitaar en zingt zijn liedjes. Zoals tijdens het interview, waarin hij vertelt over zijn muziek, zijn liefde voor de zee en waarbij hij nu en dan met glim mende ogen anekdotes vertelt over melodie. Zichzelf begeleidend op gitaar geeft zijn wat donkere stem een melancholisch accent aan het nummer. Een lied dat recht uit het hart komt. De verslaggever kent de geschiedenis en voelt even kippen vel op zijn arm. Dros is op dreef. Het volgende nummer gaat over een huwelijk dat tegen wil en dank in stand wordt gehouden. 'Ik zag dat gebeuren en had met ze te doen. Mijn liedjes gaan over het leven zelf. Over de liefde in al zijn facetten. Ook over vriendschap, want dat de gitaar. Op de middelbare school begon Eric met een stel vrienden de band The Rivals. Ze speelden onder meer op Texelpop, toen dat nog in het park werd gehouden 'We speelden covers, want daarmee heb je snel succes. Maar zelf speel ik het liefst eigen nummers. Muziek is mijn manier om verhalen vertel len. Ik voel me meer tekstschrijver dan muzikant. Als het op schrijven aankomt, ben ik een pietje precies. Niet zo van: het klinkt wel leuk, dus het is goed zo. Het moet echt klop- het doet me denken aan de eerste edities van Texelpop in het park, toen we in ook in een muzieknis speelden.' Het gesprek komt onver mijdelijk weer op een belevenis van Dros senior, een anekdote waar van hij schaterlachend en met veel mimiek de clou ontvouwt. Het is niet na te vertellen, dat moet je aan een Dros overlaten. 'We houden van verhalen en vertellen ze graag.' Gerard Timmerman In Den Hoorn wordt donderdag avond een Open Air Filmavond gehouden. Op het boerengolfland van Klif 12 verrijst een filmdoek van twee bij drie meter waar publiek vanaf 22.00 uur gratis van acht korte films kan genieten. De geselecteerde films zijn nog niet eerder in de Nederlandse bioscopen vertoond. Een greep uit het aanbod: Heavy Metal Jr. over vijf Schotse tieners die zich met hun 'heavy metal band' voorbereiden op Family Fun Day; Music for One Appartment and Six Drummers, over zes drum mers die inbreken in de woning van een ouder echtpaar en Flashback. een droogkomische korte film over een meisje dat oog in oog komt met een exhibitionist in het park. De films worden gedraaid op een mobiel doek dat op zonne-energie werkt. De organisatie is in handen van Pluk de Nacht, een stichting die het openluchtfestival in Amsterdam verzorgt. Dit jaar doet de filmavond naast Amsterdam ook Rotterdam, DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Moord Deze week getuige geweest van een brute, nietsontziende moord. Ik had hem al een tijdje in de smie zen, zoals hij daar onaangedaan stond te staan in zijn grijze overjas en witte overhemd. Zijn koude, bleekgele ogen straalden geen enkele warmte uit. De omgebo gen punt aan zijn eveneens gele snavel gaf hem iets wreeds. De zilvermeeuw. Hij stond daar en wachtte. Minutenlang. Ik huiver de. Wat ging er om in die koude kop? Ineens kwam hij in bewe ging, hakte de kop naar voren en vloog op met een wriemelende krab in de snavel. Met een tn- omfantelijke, maar zeer onwel luidende schreeuw liet hij daarna zijn mede-wadbewoner met een klap op de dijkglooiing vallen. Bij het geluid van de neerploffende schaal op het harde split liep er een rilling over mijn rug. Sierlijk daalde de moordenaar even later in de buurt van het hulpeloos spartelende dier. De veren even schuddend en genietend om zich heen kijkend, voor hij met zijn grijsroze platvoeten het wanho pige dier plof plof naderde. Gena de? O nee, er was geen ontkomen aan. Pootje voor pootje werd de krab levend gesloopt en veror berd. Toen alle pootjes op waren, keerde hij het rugschild en pikte het langzaam leeg. Op een paar kleine restjes na. 'Korstjes zijn ook brood', hoorde ik de echo van mijn moeder. 'Eet je bord leeg of schep met zoveel op!' Meeuwen hebben akelige tafelmanieren. Pien Verberg Tilburg en Texel aan. De filmavond is door Corinne Hordijk naar Texel gehaald en maakt onderdeel uit van de Hoornder Donderdag. De avond begint om 22.00 uur en duurt tot circa 23.30 uur. Op het ter rein zijn bankjes voor de toeschou wers aanwezig. Het is toegestaan zelf drinken en eten mee te nemen, toegang is gratis. Extra training dansvoorstelling De leerlingen van Klarina Combé brengen kort na de herfstvakantie de dansvoorstelling Heksen zijn zo dom nog niet. Om zo goed mogelijk voor de dag te komen, wordt wekelijks een half uurtje extra training gegeven. Het half uurtje extra training gaat vooraf aan de reguliere lessen op woensdagmiddag. Deze beginnen om 18.30 uur, de extra training om 18.00 uur. Vooral in het eerste half uur wordt hard gewerkt aan de uitvoering en worden de puntjes op de i gezet. Ook voor volwassenen is een half uur extra training ingeroosterd. Dit om meer tijd te hebben voor soe pelheid. houding en spierverster- kende oefeningen. De oefeningen zijn deelnemers van elk niveau en iedere leeftijd. Na het half uurtje extra training wordt een uur bewe- gingsles gegeven. De lestijden zijn woensdag van 20.00 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Meer informatie over het cursusaan bod is te vinden op www.udjattexel. nl. Voor aanmelden en inlichtingen: tel. 06-12765670. Rommeltjesmarkt De rommeltjesmarkt van Oosterend houdt zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur schuurverkoop. Deze vindt ter afsluiting van het seizoen plaats op het voetbalterrein van SVO aan de Vliestraat. Naast huisraad, grammo foonplaten en boeken zijn er gebak ken vis en oliebollen te koop. Ringsteken vanaf solex In Den Hoorn wordt donderdag de eerder afgelaste ringsteekwed strijd vanaf solexen gehouden. Dat gebeurt tijdens de voorlaatste Hoornder Donderdag van dit sei zoen. Het evenement begint om 19.00 uur. Later op de avond worden films ver toond in de buitenlucht (zie elders in 'deze krant). Verrassend veel verschillende muziekstijlen zaterdag op Stren derpop, het festival waar rock en varianten daarop traditiegetrouw ruim zijn vertegenwoordigd. Ze ontbreken niet, maar funk, jazz, soul en symfonische muziek kun nen voor een ander toontje zor gen. Onder de bands op Strenderpop dit jaar enkele bijzondere nieuwe namen, zoals Are week dan maar, Bergafwaarts, Frost Bite en Belbas- maarikbener. Maar de muzikanten achter de namen zijn vaak door de wol geverfd en hebben hun sporen in het Texelse popcirc.uit lang en breed verdiend. Oude bekende is ook Hans Hopman, voor het muzi kale verleden van oud-Oosterender Eric Dros moet nog verder terug worden gegraven. De organisatie van het Oosterender popfestival heeft dit jaar zestien bands gestrikt. Programma 11.45-12.15 Jug Bros - eigen werk 12.25-12.50 Hans Hopman - akoes tisch 13.00-13.25 Intrude - rock 13.35-14.00 Mnsxxx - semi akoes tisch, covers, etc. 14.10-14.35 Frost Bite - pop en jazz 14.45-15.10 Are week dan maar - jazz, funk, soul 15.20-15.45 WiBiKeSiRi - symfonisch 15.55-16.20 Bergafwaarts - jazz, funk, soul, rock 16.30-16.55 Another lost hero - rock 17.05-17.30 Eric Dros - blues, pop en funk 17.40-18.05 Lömp - rock 18.15-18.40 Belbasmaankbener - jaz- zyrock 18.50-19.15 Skrep - blues 19.25-19.50 Sinner - rock 20.00-20.25 The Newbies - stevige rock en punk Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Dinsdag 19 augustus: In de RK-kerk van De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert van een strijktrio (viool, altviool en cello) De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont Zomerhitte (15,00), Dark Knight (20.00), Mamma Mia (14.00, 19.30). Woensdag 20 augustus: In het centrum van Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur een folklore- markt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van oude automobielen. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt 13.15 uur bridge gespeeld onder leiding van J. Hooger- heide, tel. 313557. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). In dorpshuis De Hof in De Koog wordt vanaf 20.30 uur bingo gespeeld. Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Kung Fu Panda (16.15), Dark Knight (20.00) Snuf de Hond (13.30), Brief voor de Koning (16.00). Mamma Mia (19.30). Donderdag 21 augustus: Het Hoornder kerkje is van 14.00 tot 16.00 open voor bezichtiging. Vrijwil ligers vertellen over de historie. Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14.15 uur een the atershow van één boerin en vijftig schapen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 15.00 tot 20.00 uur een zomermarkt gehouden. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,- per persoon, inlichtingen via tel. 06-28787820. In Den Hoorn wordt van 15.00 tot 21.00 uur de Hoornder Donderdag gehouden; met een kramenmarkt, live muziek en een stoepenmarkt. Om Hoogwater te Oudeschild Di. 19 11.10 eri 23.45 u Wo. 20 11.34 en 23.50 u Do. 21 12.04 en 23.37 u Vr. 22 12.34 u. Za. 23 00.16 en 13.04 u. Zo. 24 00.46 en 13.40 u. Ma. 25 01.20 en 14.27 u. Di. 26 02.50 en 16.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Zondag 24 augustus laat ste kwartier. Dinsdag 26 augustus doodtij. Zondag 24 augustus zon op 6.38. zon on der 20.45 uur 19 00 uur begint een wedstrijd nng- steken vanaf solexen. Op het boe rengolfterrein aan het Hoge Achterom wordt een filmavond in d openlucht gehouden. Vanaf 22.00 uur zijn acht korte films te bekijken. Entree gratis Cinema Texel vertoont Dark Knight (14.30, 20 00), Mamma Mia (15.00), Meet Dave (20.30). Vrijdag 22 augustus: In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur een voorstelling van kin dertheatergroep De Vantasjes. In café De Compagnie op de jacht haven in Oudeschild begint om 22.00 uur een salsa-avond. De toegang is Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Mamma Mia (16.15,18.45), Dark Knight (21.15), Kung Fu Panda (13.30), Brief voor de koning (16.00), Meet Dave (19.00, 21.30). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14 30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten vnjdag op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur rekening houden met wachttijden van een uur. Die kunnen zich maandag op Texel voordoen tus sen 10.00 en 11.00 uur. Ook de Tall Ship's Races die van woensdag tot en met zaterdag in Den Helder worden gehouden kunnen vertraging met zich meebrengen. Vrijdag zijn de afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Nadere informatie over de veerdienst kan ook worden verkregen via www.teso.nl of tel. 0222-369600. tussen TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redaclie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Mieke Smid Telefoon 06 - 48 34 43 74 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertenliecont<acien en aanDceclingen daan zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewez ,ar, de Stichting ROTA. gevestigd le ArstenSaiTi. z» gedeponeerd bij Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37.95 36,25 Per jaar €74.10 71,75 t Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Strenderpop begint om 11.45 uur 20.35-21.00 Whatever -covers jaren en eindigt om 21.00 uur. Presenta tor Jan Bloem blikt op het weblog van de Texelse Courant (www.texel- secourant.nl) alsvast vooruit. Garnalen voor KIKA De Texelse garnalenvissers haalden tijdens het Skilderkadefeest €300,- op voor kinderkankerfonds KIKA. De garnalen waren belangeloos ter beschikking gesteld en op hun kramen deelden de garnalenvis sers vele kilo's gepelde garnalen en gefrituurde garnalenkroketten uit Daarnaast verstrekten ze informa tie over de Waddenzeegarnaal, het vangen, pellen en klaarmaken. Tangoworkshop pasgetrouwd stel Tijdens hun huwelijksreis op het eiland, verzorgen Ralph de la Rie en zijn kersverse vrouw Marjolijn zondag 24 augustus een tangosa lon in hotel Den Burg. Texeltango is vereerd dat het echt paar de wittebroodsweken wil onderbreken voor het geven van een workshop. Ook geven zij tij dens de aansluitende salon een demonstratie. De workshop duurt van 16.00 tot 17.00 uur, deelname kost €15,- per persoon, inclusief toegang tot de salon. Toegang tot alleen de salon, die tot 21.00 uur duurt, kost €5,-. De muziek wordt verzorgd door DJ El Ruido. Voor meer informatie: www.texel- tango.nl. Gratis cursus ROC Belangstellenden die zich voor 1 september inschrijven voor een cursus uit de nieuwe cursusgids van het ROC, maken kans op een gratis cursus. Eén van de snelle inschrijvers wordt namelijk het cur susgeld kwijtgescholden. Het ROC Kop van Noord-Holland biedt een groot aantal uiteenlopende cursus sen en trainingen. Wie op zoek is naar meer informatie kan zaterdag terecht op de cursusmarkt in de De Koninghal. Het leven is niet altijd even plezierig voor Emma Bekema (13) uit Bols- ward. die lijdt aan een ernstige nier aandoening. Het werd een stuk leuker toen ze donderdag een tochtje mocht maken met Jochem Myjer, haar favo riete cabaretier, die regelmatig op het eiland vertoeft. Hij dook onverwacht op tijdens een uitje naar Texel, dat Emma te danken had aan stichting hing. En tot haar grote verrassing De Opkikker, die voor haar en haar schoof Myjer bij haar aan. Tot besluit familie een geheel verzorgd uitstapje van de verwendaq escorteerde Myjer organiseerde. Via Artis onder politie- haar naar Oudeschild, waar ze aan begeleiding naar Den Helder.en toen boord ging van de loodsbotter Texel- per tuktuk naar het gemeentehuis, stroom en werd verwend op een Daar voelde ze hoe het was om eer- maaltijd die werd gesponsord door ste burger te zijn, toen burgemees- Texel Catering, ter Geldorp haar de ambtsketen om (Fok g»wö vmmennan/Beetaoank rot DINSDAG 19 AUGUSTUS 2008 TEXELSE 2 COURANT

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2