Ploegen in haven Oudeschild Lap Boys winnen touwtrekken Den Hoorn Goede tijden bij strandduincross Inschrijven voor Zestig van Texel TEXELSE COURANT ZDH en Texel'94 spelen oefenwedstrijd Crosslopen ZDH flink in trek Nieuw hart Staat er een stukje in de Texelse Courant waarin staat dat door het bouwen van een extra bouwlaag op de Groeneplaats het aanvankelijk tekort van €314.000,- omslaat in een winst van €1,8 miljoen. En dat maakt dat het door mij graag gezie ne uitgangspunt 'dat elke Texelaar er iets aan moet hebben' nu opeens op een heel bijzondere manier waar gemaakt kan worden. Stel je voor: we zetten er nog zeven woonlagen op, dat is grofweg €14,7 miljoen extra. Nu wil het geval dat we met ongeveer 14,7 duizend Texelaars op dit eiland wonen. Dat betekent dat elke Texelaar duizend euro kan vangen als we dat geld gewoon onder elkaar verdelen. Maar dat doen we natuurlijk niet, iedereen krijgt een aandeel voor dit bedrag. Dat is ruim voldoende om op de Razende Bol een jachthaven en een ventweg vol rietgedekte villa's te ontwikkelen. Volgens Dubairegels kunnen er daar ongeveer tweehon derd staan, die we voor een mil joen per stuk verkopen. Na aftrekt van €500.000,- aan kosten, hebben we dan gezamenlijk €100 miljoen Wat ik zeggen Vier winstpunten voor Esmee Zoer op de teller staan. En dan heb ik het nog niet over het geld dat we overhouden aan de liggelden in de haven en het bijwerk voor de zwem baden. Laten we zeggen dat we daarmee op €147 miljoen komen, warmee ons aandeel al €10.000,- waard is. Nog niet genoeg om stil te gaan leven, maar wat dacht u van een Noordoosterhaaks voor de kust? We kunnen, hier natuurlijk geen palmboom opspuiten, maar een flinke dennenboom is minstens zo effectief. Dan vragen we aan Willem-Alexander en Maxima of ze de eerste villa met korting willen kopen. U zult zien dat we dan zo van die andere vijfhonderd rietge dekte villaatjes af zijn. Dan zit ik inmiddels in het nieuwe rusthuis dat op de top van die den nenboom wordt gebouwd en fanta seert de jeugd maar verder. Van mij mag het. Cees Dros, Waalderstraat Den Burg. Parallelweg Wat ik zeggen Mensen, wordt toch wakker. Laat je niet de groene zoom van je dorp ontfutselen voor gebouwen en een ventweg (parallelweg), die in strijd zijn met het bestemmingsplan. B en w willen via artikel 19 hun zin door drijven ten koste van milieu en leef baarheid. Een zorghotel is prachtig, maar niet op deze plek, waar dag en nacht auto's langsrijden met hun lawaai en uitlaatgassen. De aange wezen plek zou aan de rand van het bos zijn, ruimte, rust, frisse licht en bereikbaar (zonder extra hoge kosten). en dan de polikliniek. Daar zou toch eerst een aanvraag voor moeten liggen van de desbetreffende art sen die deze willen bemannen. Ook hiervoor geldt: de locatie is niet aan te bevelen, de bereikbaarheid is met optimaal. Deze kan beter in de buurt van een groot, al bestaand parkeerterrein, bijvoorbeeld aan de Emmalaan of de Keesomlaan. Dat het gebouw van politie, brand weer en ambulance aan de Pont- weg is geplaatst, is erg ondoor- Esmee Zoer heeft zondag tijdens de dressuurwedstrijd bij manege Akenburg maar liefst vier wints- punten in de wacht gesleept. Met haar pony Ster schreef Zoer tweemaal de eerste prijs op haar naam (195 en 197). Laura Wester- laken eindigde met Dominica op de tweede plaats en behaalde twee winstpunten (182 en 182). Gerard Roeper, die met Vision voor de laatste keer uitkwam in de klasse B, behaalde twee winstpunten. Met 188 en 189 sleepte hij twee eerste prijzen in de wacht. Maaike Hooy- schuur werd tweemaal eerste in de klasse L1 en behaalde twee winst punten (188 en 185). Na het jureren gaf Jan Enne Kloos terboer, een jurylid van de hogere dressuur, een clinic. Daarbij becom mentarieerde hij enkele ruiters per soonlijk. Zij waren gefilmd en deze films werden na de wedstrijd terug gekeken. Maren Kuijper wist twee maal goed te scoren en behaalde met Tristan twee winstpunten (185 en 184) in de klasse M2 en werd hiermee twee keer eerste. Winstpunten waren er ook voor Petra Kolvenbach (klasse B. 180), Hannita de Wit (klasse M2, 180), Jorieke Meijer (klasse B, 184), Sacha Drijver (klasse B, 180), Caro line Wetenkamp (klasse L2 pony's. 180)en Marleen Zethof (B pony's, 182). dacht, gezien de grote onrust en het protest dat nog steeds voortduurt. Ook door de gedeeltelijke onvolle dige en late informatie over de toen al (stiekem) geplande bijgebouwen, poli en zorg. Onder de noemer 'poli en zorg' worden er gebouwen neergezet, maar wat als er geen belangstelling of interesse van die kant is? Wat komt er dan in deze gebouwen? Kantoren? Of asielzoekers, zoals op de eerste gespreksavond werd gezegd? Waar zijn ze mee bezig? Waar is het behartigen van de belangen van de burger? En het milieu? Waar is gebleven een man, een man, een woord, een woordWaar kun je nog op vertrouwen? En op wie? Hoeveel zijn gedane toezeggingen nog waard? Zwemmer dood door hartstilstand Een 64-jarige toerist uil Raalten kwam vrijdagmiddag bij paal 28 om het leven toen hij tijdens het zwemmen werd getroffen door een hartstilstand. Rond 17.45 uur zagen leden vgn de Texelse Reddingsbrigade dat de man, die aanvankelijk gewoon rond zwom, op zijn buik dreef. Ze gingen er met de boot op af en constateer den dat hij geen teken van leven meer gaf. Ómdat het niet snel lukte hem in de boot te krijgen, werd hij door een der brigadeleden zwem mend naar het strand gebracht. Daar werd direct met reanimatie begonnen. Later werd de reanimatie voortgezet met een defibrillator van de politie die op het alarm via 112 was afgekomen. De zoon van het slachtoffer, politiemensen en strand- bewakers pasten hartmassage en beademing toe. Een toevallig op het strand aanwezige arts coördineerde de medische zorg, maar na drie kwartier moest worden ingezien dat het geen zin meer had. De onder weg zijnde traumahelikopter werd afgebeld. Het slachtoffer werd met de auto van de KNRM-wipperploeg afgevoerd. ttotonxemotoj A. Zegers, Den Burg. DINSDAG 19 AUGUSTUS 2008 De Lap Boys uit Den Hoorn hebben donderdag hun touwtrektitel weten te prolongeren. Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd: op de foto het jeugdteam van Vrij en Blij. (Foto wonnss Foy) De Lap Boys hebben donderdag in Den Hoorn hun touwtrektitel gepro longeerd. Het gezellige evenement werd goed bezocht, als was het iets kleiner dan voorgaande jaren. De prestaties van de deelnemende teams waren er niet minder om, Er was de tegenstanders veel aan gelegen de Lap Boys van de troon te stoten, maar zelfs de enthousi aste mannen van de strandwacht konden daar niet in slagen. Een hard strand, weinig wind en een goede temperatuur: de omstandigheden voor de laatste strandduincross waren zondag ideaal. Er werden dan ook snel le tijden gelopen. Joren Bakker, die voor de vijfde keer meedeed, werd eerste in zijn beste sei- zoenstijd van 4.27 minuten. Bakker had geduchte concurrentie van Tijn Voormolen uit Leusden, die in 4.32 tweede werd. Axel Garritsen werd derde in 5.16, zijn beste tijd van dit seizoen. Anna van der Duim liep voor de laatste keer mee in het jeugdcircuit. Zij kwam als eerste binnen (5.31), op de voet gevolgd door Noor Kikkert (5.37). Derde meisje was Nina van Diepen uit Heerhugowaard (6.23). Kaj Scholer uit Shanghai wist zijn tante Alice Elbertse net voor te blijven (7.20). Hester Lingsma bleef op de 5,3 km alle mannen voor en finishte in 24.37. Arco Garritsen wist bij de mannen beslag te leggen op de eer ste plek (26.44). Ook op de 9,3 km werd hard gelopen Sven Boekholt uit Dettenhausen liep de tweede tijd van het seizoen (38.19). Alleen Quinten van Katwijk was sneller. Hij zette in de vierde cross een tijd neer van 37.34. Eerste dame werd Ineke Luppers uit Purmerend (46.48). Twee deelnemers waren te laat met inschrijven en konden alleen de tweede ronde van de 9,3 nog mee doen en liepen 4 km. Uitslagen: 1200 meter - 1. Joren Bakker. 4.27; 2. Tijn Voormolen (Leusden). 4.32: 3. Axel Gamtsen, 5.16. 5.3 km -1. Hester Lingsma (Rotterdam), 24.37; 2. Arco Gamtsen, 26.44, 3. Theo Bac ker (Wagemngen), 29.21 9.3 km - 1. Sven Boekholt (Dettenhausen), 38 19; 2 Martin Baptist. 39.11; 3. Roland Prehm (Keulen). 40.12 4 km - 1. Nico Voormolen (Leusden). 21.28: 2, Martolein Voormolen (Leusden). 28.04. 'We zijn een soort boeren op het water', zegt schipper Manfred Tetzlass van sleepboot Pesante lachend, terwijl hij rondjes door de haven van Oudeschild vaart. 'We trekken een ploeg achter ons aan en daarmee reorganiseren we de bodem.' Scheepvaartbedrijf Janico uit Dordrecht is deze dagen actief in de haven om de bodem weer op de juiste diepte te brengen. Dat moet om de zoveel tijd gebeuren, omdat zich anders teveel slib ophoopt. 'Dat spul blijft maar komen. Nu het beetje stormt, slibt het nog meer aan.' Met de Pesante wordt het slib bijeen geploegd, waarna de zuiger Zeeland het verwerkt en afvoert. De haven kent verschillende diepten. De noorderhaven moet tussen de 3,70 en 4,70 meter beneden NAP zijn, voor de zuiderhaven geldt een diepte van 4 tot 5,20 meter en voor de werkhaven 5 tot 5,7 meter. De havenmonding moet een diepte van 5,5 tot 6 meter beneden NAP heb ben. Achter de Pesante hangt een soort ploeg waarmee de bodem van de haven in Oudeschild gelijk wordt gemaakt. (Foto Jeroen van Hat Al op de eerste dag kwamen er zestig aanmeldingen binnen. De Zestig van Texel, die op 13 april (tweede Paasdag) wordt gehou den, belooft met rond de 700 deelnemers weer een groot eve nement te worden. Inschrijven voor hardloopwedstrijd de Zestig van Texel kan uitslui tend via www.dezestigvantexel.nl. De inschrijving begon vrijdag en loopt door tot de wedstrijd is vol geboekt, wat naar verwachting nog vóór december zal zijn. Liefhebbers wordt dan ook aangeraden niet te lang te wachten met inschrijven. Er zijn enkele kleine wijzigingen in de opzet aangebracht. Om ruimte te maken voor extra deelname aan de prestatieloop over 60 kilometer zijn de wedstrijden over 28 en 32 km geschrapt. Daarmee is het aantal lopers dat aan de langere afstanden kan deelnemen iets gestegen, naar 350 op de 60 km en 35 op de 120 km. Aan de estafette (viermaal 15 km) kunnen maximaal tachtig teams deelnemen. Daarmee komt het totaalaantal deelnemers op maxi maal 705. De organisatie rekent erop dat er na afzeggingen - in verband met ziekte en blessures - zo'n 650 lopers aan de start ver schijnen. Het is niet de bedoeling dat het aantal deelnemers van dit jaar (665) overtroffen gaat worden. De 120 van Texel blijft een elitair onder deel. Nieuwkomers dienen te kun nen aantonen dat zij een honderd kilometer in negeneneenhalf uur kunnen afleggen. De route van de 60 km wordt iets anders. Het derde wisselpunt komt op de Stuifweg te liggen bij hotel Prins Hendrik, waar meer windbeschutting en min der hinder voor het verkeer wordt verwacht. De derde etappe wordt daarmee een kilometer korter, de vierde een kilometer langer. Kampioenen strokeplay Met een bruto score van 166 sla gen over 36 holes is Just Kerck- hoff afgelopen weekend kampioen seniorenstrokeplay van de golf club geworden. Tweede werd Piet Schuijl met 182 slagen, derde Ed Eelman (188). Als voorbereiding op het nieuwe seizoen speelden de eerste elftal len van ZDH en het twee klassen hoger uitkomende Texel'94 zater dag in Den Hoorn een oefenwed strijd tegen elkaar. Hoewel er weinig op het spel stond, maakten ze er De door ZDH georganiseerde crosslopen mogen zich in een onverminderde belangstelling verheugen. De laatste trok vrij dag 82 deelnemers, waardoor over zes wedstrijden een totaal van 607 werd bereikt, of wel een gemiddelde van ruim 101. Mede dankzij het fraaie weer werden in de laatste editie fraaie tijden gerealiseerd. Op de 8 kilometer trok Lutz Lohse fel van leer. Hij finishte in 28.39 minuten en was daarmee niet alleen een leuk duel van. met aan beide kanten aardig voetbal. De Hoorn- ders weerden zich knap en moes ten in 45 minuten slechts één keer buigen, toen Yvo Barends uit een counter scoorde. Daarna speelden beide teams nog tegen Capelle, een de snelste veteraan, maar liet ook alle andere deelnemers ver achter zich. Winnaar bij de 'jonge' volwas senen werd Erik van der Velden (30.04). Natasja van der Vis leverde een prima prestatie door als eerste vrouw in 35.41 de eindstreep te passeren. Op de 4 kilometer was Jaap Witte wederom ongenaakbaar. Hij had slechts 13.39 nodig. Kaja Bremer (17.11) was de snelste vrouw, Coen Hoogendijk (20.17) won bij de junio ren. Joren Bakker liet bij de jongste jeugd iedereen zijn hielen zien. Hij vereniging uit de hoogste klasse bij de zaterdagamateurs. De gasten lieten er geen gras over groeien en drukten het klasseverschil duidelijk uit door tegen Texel'94 drie keer en tegen ZDH zelfs zes keer te sco ren. (Foto Jetotn var HsltunVBeekttxmk Teiet) raffelde de kilometer af in 3.19. Na afloop werden ook de prijzen voor het algemeen klassement uit gereikt. Alleen de lopers die ten minste drie keer hadden meege daan kwamen hiervoor in aanmer king. Christa Lap uit Den Hoorn stal de show, want zij won zowel de 4 als de 8 kilometer bij de vrouwen. Haar eindtijden waren 55.59 minu ten respectievelijk 1.55.44 uur. De andere winnaars waren Joren Bak ker (miniloop, totaaltijd 9.41), Coen Hoogendijk (4 km jeugd, 58.44), Jaap Witte (4 km mannen, 41.25), Erik van der Velden (8 km mannen, 1.31.28) en Coen Schoonheden (8 km veteranen, 1.29.57). Gerard Roeper is vrijdag met zijn paard Vision gepromoveerd naar de L1-dressuur. In Den Helder scoorde hij in twee mooie proe ven zijn laatste twee winstpunten in de klasse B (183 en 186). Hij behaalde een derde prijs. Leonie van Schaik (M2) behaalde met Texel Consensus het hoge pun- tenaantal van 199, goed voor een eerste prijs en twee winstpunten in één proef. Hannita de Wit werd met Timdora tweede in dezelfde klasse (183 en 193). Veronique van der Starre reed met Icarus een nette proef in de L1 en behaalde een eerste prijs (193) en Maartje Meijer wist met haar pony Kelly maar liefst drie winstpunten te scoren in de L2 (182 en 203). Zij viel echter buiten de prijzen. In de klas se Z2 scoorde Marloes van der Vis een winstpunt met Newton (204). Na verrekening van handicap werd Eelman eerste met 152 slagen. Op de tweede plaats eindigde Jan Mevius, die ook 152 slagen nodig had, maar op de laatste holes vijf slagen meer. Derde werd Paul Schippers (155). Bij de dames werd Margreet de Graaff eerste met 186 slagen bruto. De tweede plaats was voor Petra Keijzer (201), derde werd Ingrid Schippers (204). Na verrekening van handicap was de volgorde anders en werd Schippers eerste (141), De Graaff tweede (148) en was de derde plaats voor Tonny van Koppen met 159 slagen. Margreet de Graaff sloeg de neary bij de dames, Paul Schippers bij de iFoto wwri heren. De longest drive was bij de dames voor Carla Kager, bij de heren voor Henk Wierenga. Gerard Roeper promoveert

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6