Schatkist 'edelstenen' open op Stenenplaats TEXELSE 2 COURANT Viool en gitaar in kerk De Waal Afscheidsdienst (j eslciagd Europese skydivers naar Texel Gecontroleerd door buitenaardse wezens Film Agenda TESO texelseScourant KNRM Roofvogels op cursusmarkt VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2008 'Schateiland Texel' is zaterdag startpunt van een grote lande lijke actie van MiYu Magic Sto nes. Magische bezoekers van de Eilanden van MiYu delen op de Stenenplaats edelstenen uit aan het aanwezige publiek. De stenen zijn, zo gaat het verhaal, afkomstig uit een schatkist die op het strand is aangespoeld. De kist bleek afkomstig van de Eilanden van MiYu. Omdat niemand weet waar deze eilanden liggen, is het een raadsel hoe de schatkist op het Texelse strand terecht is gekomen. 'Meerdere experts op het gebied van magische zaken zijn ingezet om deze bijzondere vondst verder te onderzoeken', meldt het pers bericht. In de kist, tot barstenstoe gevuld met edelstenen, lag een briefje met de tekst Van Mi voor Yu. Dit verzoek de stenen uit te delen, werd letterlijk genomen en het leek voor de hand te liggen dit op de Stenenplaats te doen. De soms miljoenen jaren oude edel stenen worden zaterdag tussen 13.00 en 16.00 uur aan het aanwe zige publiek uitgedeeld. Omdat er zoveel stenen zijn, volgt maandag tussen 10.0 en 13.00 uur een twee de uitdeelronde. In de kerk van De Waal wordt dins dag een concert gegeven door Jussi Paananen (viool) en Richard Heuckeroth van Hessen (gitaar). Op het programma staan werken van Poulenc, Giuliani, Paganini, Baumann, Pergolesi en Duarte. Paananen en Heuckeroth van Hes sen vormen een deel van het Van der Waals trio, in 2004 geformeerd voor het afscheidsconcert van laatstge noemde bij muziekcentrum Triade in Den Helder. Heuckeroth van Hessen raakte als 11-jarige geïnteresseerd in de klas sieke gitaar en kreeg zijn eerste lessen van Wim Pfister. Van zijn grootvader, Jacob Richard Heuc keroth, kreeg hij directielessen. Hij studeerde hoofdvak gitaar bij Gerard Gest aan het Amsterdams conserva torium, waar hij in 1965 afstudeerde. Ook volgde hij een masterclass bij de Spaanse gitarist Narciso Yepes. Sinds 1964 was hij als docent ver bonden aan Triade in Den Helder en met het Rogeri Tno (fluit, viool en gitaar) gaf hij talloze concerten. Van 1968 tot 2004 was hij dirigent van het Helders Kamerorkest en het Ver- Koortje van Gerrit Het Koortje van Gerrit begint dins dag weer met de wekelijkse repetitie. Nieuwe leden zijn welkom. De repe tities vinden plaats in de hervormde kerk van Den Burg en beginnen om 19.00 uur. Meer informatie is te krij gen bij Marja Witte (tel. 314314) of Ina Bakker (tel. 313005). enigd Hoorns Symfonieorkest Sinfo- nia. Heuckeroth van Hessen speelt op een speciaal voor hem door Nico van der Waals gebouwde gitaar. Jussi Paananen studeerde viool bij Zoja Istomina uit de Oekraïne aan het conservatorium van Kuopio in Finland, waar hij in 1996 zijn UM- diploma behaalde. Met het Hekkali Strijkkwartet volgde hij masterclas- ses bij Hagai Shaham uit Israël, het Moskou Trio, het Pihtpudas Quintet en het Nes Helsinki Quartet. Paa nanen Hij is als docent verbonden aan Triade in Den Helder en aan de muziekschool Toonbeeld in Castri- cum. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Muziekschool De Muziek- en Dansschool begint op 1 september weer met de les sen. De leerlingen worden door de docenten benaderd voor het afspre ken van dag en tijd. Deelnemers aan korte cursussen en workshops ontvangen een week voor aanvang schriftelijk bericht. Streetdance In verband met de grote vraag, heeft de Muziek- en Dansschool een nieuwe dansdocent aangetrok ken, die op zaterdagmiddag lessen streetmix verzorgt. Er zijn nog plaat sen vrij bij de groepen 5/6 en 7 van de basisschool. Voor informatie en aanmeldingen: tel. 313493 of www. mdt-texel.nl. De Doopsgezinde Gemeente Texel heeft zondag officieel afscheid genomen van dominee Duinker ken-Visser. Zij vertrekt binnenkort naar Fries land, waar zijn een beroep heeft aanvaard van de doopsgezinde streekcombinatie Balk-Woudsend, Warns en Stavoren. Carla Duinkerken heeft vijf jaar op Texel gewerkt. Het was haar eerste gemeente als predikant. Zij werd na de drukbezochte dienst toe gesproken door onder andere de voorzitter van de kerkenraad en vertegenwoordigers van de Texel se Raad van Kerken en van het Texels Theologenconvent. Daarna was er gelegenheid voor een ieder om persoonlijk afscheid van haar te nemen. Feest in De Mars Bewoners van de zogeheten Kas- kowijk in De Mars in Den Burg vieren zaterdag 6 september dat hun buurt 25 jaar bestaat. Zowel de eerste bewoners als degenen die er nu wonen, hebben daarvan bericht gekregen. Het is echter niet gelukt iedereen die er tussentijds een paar jaar heeft gewoond te bereiken. Oud-bewoners die er graag bij zijn, wordt verzocht contact op te nemen met Jaap Vlaming, skouer@texel. com. Deelname aan de barbecue kost €15,-. ledereen die zich heeft opgegeven, krijgt binnenkort nader bericht. Actie voor Tibet Aan de vooravond van de afsluiting van de Olympische Spelen wordt zaterdag een internationale actie gehouden om aandacht te vragen voor de (politieke) situatie in Tibet. Texelaars zijn welkom op het adres Kogerstraat 26 om hun steentje aan deze actie bij te dragen. De stille actie duurt van 20.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: Ericka Voortman: 06-13614046. Lezingen in bibliotheek De samenwerkende bibliotheken in Noord-Holland, de KopGroep Bibliotheken, brengen de komen de maanden een uitgebreid en gevarieerd lezingenprogramma. Een deel daarvan is ook op Texel te horen. De lezingen handelen over reizen en andere culturen, maar er is ook aandacht voor kunst, muziek, spi ritualiteit, filosofie en natuur. Ook ontbreken schrijvers van naam niet en geven Charles Groenhuijsen en Maarten van Rossem hun visie op de verkiezingen in Amerika. Een overzicht van het volledige program ma is opgenomen in een boekje, dat verkrijgbaar is bij de bibliotheek. Nieuw is dat leden van de biblio theek korting krijgen op de toe gangsprijs. Bedraagt deze normaal €6,50, leden betalen €5,- per lezing. Meer informatie is te vinden op www.kopgroepbibliotheken.nl Hete soep: poëzie en bossa-nova In Klif 12 in Den Hoorn brengt Kim Soepnel zondag het programma Hete soep. Begeleid door Roy Bak ker op drums, Robert van den Hoop op piano en accordeon en Ralph de Rijke op saxofoon en mandoline brengt zij een spannende mengeling van jazzy bossanova's en poëzie van Herman de Conink, Toon Tel- legen en Tadeusz Rózewicz. De muziek (en een deel van de teksten) is van Soepnel zelf. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €14,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 of e-mailadres info@klif12.nl. Danslaboratorium zoekt jong talent Ericka Voortman van het Dan slaboratorium begint dit seizoen met een cursus 'krijgerskunde', speciaal voor jongens. Per 1 september begint ook de meidengroep weer, die in het voor jaar van 2009 een uitvoering op een bijzondere locatie moet geven. Voor deze beide groepen is Voortman op zoek naar nieuw talent. Ook bij de andere dansgroepen is ruimte voor nieuwe leerlingen. De lessen worden gegeven in de Texel- hoeve aan de Kogerstraat in Den Burg. Een volledig overzicht van aangeboden cursussen is te vinden op www.danslaboratorium.nl; daar naast zijn ook privélessen mogelijk. Het Danslaboratorium is zaterdag aanwezig op de cursusmarkt en meer informatie is te krijgen via tel. 06-13614046. j\l atuw-wijzer Ter gelegenheid van de duizend ste uitzending van het programma Natuurwijzer van Radio Texel, wordt in samenwerking met de Texelse Courant een quiz gehouden. Tot aan de jubileumuitzending op 7 september worden elke vrijdag twee vragen gepubliceerd. De antwoorden kunnen per e- mail worden gestuurd naar Adri- aan en Sytske Dijksen, e-mailadres ruigehoek@cs.com. Vermeld hierbij naam en adres en de tekst Natuur wijzer. Wie de meeste van de in totaal acht vragen goed heeft, wint. De winnaar wordt in het jubileum programma bekendgemaakt. Yoga De Aleph in de Weverstraat in Den Burg begint 1 september weer met yogalessen. Ariën van Erkelens geeft les op verschillende niveaus. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 319449 of www.inbalansoptexel.nl. Liliane Kok uit Oosterend is geslaagd voor het door de Phar- macon erkende examen 'assistent drogist'. Zij is nu bevoegd om in een drogisterij zelfstandig te advi seren op het gebied van zelfzorg geneesmiddelen. Zij is werkzaam bij drogisterij-parfumerie Etos in Den Burg. Yoga voor kinderen José de Bloois begint in oktober met een cursus kindéryoga, waarin deelnemers op een speelse manier kennismaken met yoga. De cursus bestaat uit vijf lessen en wordt gege ven op De Krim. Kinderen van 4 tot en met 6 jaar kunnen maandag van 14.00 tot 15.00 uur terecht, kinderen van 7 tot en met 9 op maandag van 15.30 tot 16.30 uur en kinderen van 10 tot en met 12 jaar op maandag van 16.45 tot 17.45 uur. Opgeven kan via tel. 06-30291758 en e-mail adres yoginijose@hotmail.com. Op vliegveld Texel wordt van 5 tot en met 7 september de Euro pean Skydiving League gehou den. Deze internationale wed strijd geldt als afsluiting van het seizoen en zal naar verwachting enkele tientallen teams uit bin nen- en buitenland trekken. De wedstrijden worden gehouden op Texel, de thuisbasis van het Nederlandse team dat onlangs in Maubeuge de achtste plaats behaalde op het wereldkampioen schap. Dit is de hoogste plaats die een Nederlands team tot nu toe bereikte. Het team bestond uit Erwin van de Braak, Paul Hofstee, Arie de Jong, Meüs van de Poel, Koen van de Venne en Alex Egberink (reserve). Tijdens deze wedstrijd werden in vrije val series van vijf of zes figuren gevormd, waarbij ieder figuur goed is voor een punt. Welke figuren gemaakt moeten worden, werd bij loting bepaald. Een cameraman die met het team meesprong, legde alles op film vast, zodat de jury het later op de grond kon beoordelen. De jurering was door de vele hon derden toeschouwers rechtstreeks te volgen op grote schermen. Hoe wel het weer niet altijd meewerkte, werden zeven van de tien geplande wedstrijdronden gesprongen. Het Nederlandse team eindigde met een gemiddelde van 18,4 punten op de achtste plaats. Dit resultaat is des te opmerkelijker, omdat de eer- Vraag 1: Tot welke diergroep behoren het wandelend geraamte, het hongerlij- dertje en het teringlijdertje? Vraag 2: Welke plant staat op deze foto en wat klopt er niet aan? Pouderoyen in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag het eerder uitgestelde optreden van Herman Pouderoyen plaats. Pou deroyen brengt zijn programma De ideale schoonzoon en gezien de weersverwachting vindt het optre den waarschijnlijk buiten plaats. De voorstelling begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. ste zeven plaatsen werden ingeno men door professionele teams. De Nederlandse springers beoefenen hun sport naast hun gewone werk. Een deel van de trainingskosten werd dit jaar gesponsord door Texel International Airport. Eddie Murphy is de hoofdpersoon in de komedie Meet Dave, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over Dave, ogenschijn lijk een mens, maar in werkelijkheid een technologisch meesterwerk, dat van binnenuit wordt gecontroleerd door buitenaardse wezens. Terwijl de kapitein van deze wezens model heeft gestaan voor het uiterlijk, is elk bemanningslid verantwoorde lijk voor één deel van het lichaam. Dat geheel coördineren blijkt niet gemakkelijk, zeker niet wanneer Dave geconfronteerd wordt met onze realiteit. In de minuscule con trolekamer van Dave zorgen elke ontmoeting en elke situatie voor paniek en verwarring. Geprolongeerd in Cinema Texel is Dark Knight, het vervolg op Batman begins. Daarin moet de held (een rol van Christian Bale) het opnemen tegen The Joker, de laatste rol van de onlangs overleden Heith Ledger, die door de critici alom wordt getipt voor een postume onderscheiding bij de uitreiking van de Oscars. The Joker ontpopt zich tot een mee dogenloze moordenaar met een vreemd soort humor. Verder zijn er belangrijke rollen weggelegd voor topacteurs Michael Cain, Gary Old- man en Morgan Freeman. Ook nog een week te zien is Mamma Mia!, een verfilming van de gelijkna mige musical, die in 1999 voor het eerst werd opgevoerd en bol staat van de beroemde liedjes van ABBA. Iedere maandag is er een sneak preview in de Texelse bioscoop, de voorpremière van een film die nog YOQ3 Per september begint bovendien niet officieel uit is. Om welke film het een cursus kindéryoga. Inschrijven gaat, wordt tot het laatste moment Ook voor yogacentrum Matsyendra kan dinsdag van 19.00 tot 20.30 geheim gehouden. begint het nieuwe seizoen weer. Er uur op het adres Hollewal 40. Voor Het volledige programma staat worden lessen gegeven voor begin- meer informatie: Monique Dubois, elders in de krant én op de website ners en gevorderden, lessen asht- tel. 322009. www.texelsecourant.nl. angayoga en yoga voor zwangeren. Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Vrijdag 22 augustus: In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur een voorstelling van kin dertheatergroep De Vantasjes. In café De Compagnie op de jacht haven in Oudeschild begint om 22.00 uur een salsa-avond. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Mamma Mia (16.15,18.45), Dark Knight (21,15), Kung Fu Panda (13.30), Brief voor de koning (16.00), Meet Dave (19.00, 21.30). Zaterdag 23 augustus: Op het voetbalveld in Oosterend wordt van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehouden. Met onder meer verkoop van gebakken vis en oliebollen. Bij paal 33 is vandaag en zondag vanaf 10.00 uur het open Texels kam pioenschap catamaranzeilen. Zestien bands treden op tijdens Stren- derpop. dat van 11.45 tot 21.00 uur wordt gehouden op het terrein bij de muziekms aan de Oranjestraat in Oos terend. Entree gratis. Medewerkers van MiYu Magis Stones delen tussen 13.00 en 16.00 uur edel stenen uit op de Stenenplaats. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg wordt van 14.00 tot 17.30 uur de Vrijetijds- en Cursusmarkt gehouden. Bezoekers kunnen er ken nismaken met het cursusaanbod op het eiland. In het theater op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een goochelshow van Wouter Weerman. Bij eetcafé De Rog in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van de Salt Peanuts. De toegang is gratis. Op het adres Kogerstraat 26 in Den Burg wordt van 20.30 tot 21.30 een stille actie gehouden om aan dacht te vragen voor de politieke situ atie in Tibet. Cinema Texel vertoont. Wall-E (14.00), Mamma Mia (16.15,18.45), Dark Knight (21.15), Kung Fu Panda (13.30), Brief voor de koning (16.00), Meet Dave (19.00,21.30), I Zondag 24 augustus: Op de parkeerplaats van Calluna aan de Schumakersweg in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden, ben standplaats kost €7,-. Voor meer informatie: tel. 317652. Ter voorbereiding op de halve mara thon houdt de loopgroep van de Atle tiekvereniging een trainingsloop. Ver zameld wordt om 10.15 uur op het parkeerterrein aan de Emmalaan in Den Burg. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van Herman Pouderoyen. De toegang is gratis. TexelTango verzorgt een Argentijnse tangosalon in Hotel Den Burg. Om 16.00 uur begint een les, om 17.00 uur de salon. Meer informatie op www. texeltango.nl of bel 315140. In de voorspeelruimte van de muziek school aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Nino Khutsishvili (piano) en Xan- der Wadman (viool). In Klif 12 in Den Hoorn begin om 20.30 uur de voorstelling 'Hete Soep' van Kim Soepnel. Toegang €14,-. Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Mamma Mia (16.15, 18.45), Dark Knight (21.15), Kung Fu Panda (13.30), Brief voor de koning (16.00), Meet Dave (19.00, 21.30). Maandag 25 augustus: Medewerkers van MiYu Magic Stones delen tussen 10.00 en 13.00 uur edel stenen uit op de Stenenplaats. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2,50 per per soon. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een vergadering van de raads commissie Grondgebied. Op de agen da onder meer het dorpsplan van Oosterend. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. Deelname kost €3,50. In café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.30 uur een schaaktoernooitje. ledereen kan meedoen. Cinema Texel vertoont Mamma Mia (16.15, 18 45), een sneak preview (21.30), Zomerhitte (16.00), Meet Dave (19.00), Dark Knight (21 15) Dinsdag 26 augustus: Terwijl vrouwen er spullen verkopen voor het goede doel zingt koor De Zin gende Zeeman zeemansliederen in de Zeemanskerk in Oudeschild. De kerk is open van 14.00 tot 17.00 uur. Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14.15 uur een thea tershow van éen boerin en vijftig scha pen. Kaartverkoop in de kraam op de maandagmarkt in Den Burg en voor aanvang aan de deur. Entree 5,-. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog worden van 14.30 tot 16.30 uur zelfgemaakte producten verkocht. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een commissievergadering, onder meer over de kerntakendiscussie en de bestuurlijke toekomst van de Kop van Noord-Holland. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert met viool en piano. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont Dark Knight (14.30,20.00), Mamma Mia (15.00), Meet Dave (20.30). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Auto mobilisten moeten maandag op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur rekening houden met wachttijden van een uur. Ook de Tall Ships' Races die tot en met zaterdag in Den Helder worden gehouden kunnen vertraging met zich meebrengen. Nadere informatie over de veerdienst kan ook worden ver kregen via www.teso.nl of tel. 0222- 369600. Hoogwater te Oudeschild Vr. 22 12.34 u. Za. 23 00.16 en 13.04 u. Zo. 24 00.46 en 13.40 u. Ma. 25 01.20 en 14.27 u. Di. 26 02.50 en 16.20 u. Wo. 27 04.30 en 17.55 u. Do. 28 06.36 en 19.36 u. Vr. 29 07.45 en 20.56 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eer- der hoog water. Zondag 24 augustus laat ste kwartier Dinsdag 26 augustus doodtij. Zondag 24 augustus zon op 6.38, zon on der 20.45 uur. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Mieke Smid Telefoon 06 - 48 34 43 74 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Opaion Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (ouiomaiüich) Per jaar €74,10 71,75 (ouicmatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Geld voor KNRM Het Skilder Kadefeest heeft in totaal meer dan negenhonderd euro voor de KNRM opgeleverd. De vissers, die belangeloos vis bakten, haalden €859,30 op. Rinus Kuiper haalde daarnaast met zijn orgel €72,23 op. De familie Kruk, die zich over de donaties ontfermde, hoefde het vele kleingeld niet meer met de hand te tellen. Ze kregen recent eer geldsorteermachine van de familie Dros van strandpaviljoen Paal 12. De Vrijetijds- en Cursusmarkt die zaterdag in de De Koninghal wordt gehouden, wordt geopend met een roofvogeldemonstratie, gegeven door Eureka Vogelbush, die hiermee aandacht vraagt voor de aldaar gegeven cursussen. Daarmee wordt het idee van de cur susmarkt onderstreept. De markt, die dit jaar voor de tweede keer wordt gehouden, wil cursusaanbie ders en mogelijk geïnteresseerden tot elkaar brengen. Nu er een einde is gekomen aan de vakantie en het zomerseizoen, hebben veel mensen gelegenheid aan de invulling van hun vrije tijd te denken. Daarnaast wordt het volgen van een work shop of cursus niet alleen als leer zaam ervaren, maar is het voor veel mensen ook een sociale bezigheid, waarbij ze in contact komen met andere mensen. De cursusmarkt geeft zowel gro te als kleine cursusaanbieders de gelegenheid zich persoonlijk aan het publiek voor te stellen. De markt en de daarbij horende website wil len een breed beeld geven van het aanbod aan cursussen en work shops. Naast aanbieders van cur sussen zijn dit jaar voor het eerst ook verenigingen op de markt te vinden. De mogelijkheden variëren van sportief tot creatief, van zelfstu die tot het leren van een andere taal. De roofvogeldemonstratie waarmee de markt begint, begint om 14.00 uur, de markt duurt tot 17.30 uur. De toegang is gratis. Meer informatie is te vinden op www.cursusmarkt- texel.nl. Bij het ter perse gaan van deze krant hadden zich de volgende deelnemers aangemeld: Lili an Koorn - leerbewerking, Yogacentrum Mat syendra. Het Bonte Biesje, Muziek- en Dans school Texel. Eureka Texel. Aarde Hemel Uitvaartverzorging. Daan Koopman - fotogra fie, Danslaboratorium, Alles is Nu, ROC Kop Noord Holland. Gastouderbureau Calimero, ELS sinds 1975, Ikebana - Anneke Studulski, Origami - Hannie Timmermans, Budoverem- ging Shlma, TCA, TexelTango, Pand 64, Vonk Preventieservice, Schaakclub En Passant, Bridgeclub Alert, Golfschool Texel

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2