Playbackact Strenderpop 'angstaanjagend goed' Texels van een ZtfZ teessie 'Sommige buren gaan een dagje weg' Absurde films in de open lucht - oPIENie E Agenda TES Afwisseling bij Tropical Festival ww ui.texelsecourant.nl DINSDAG 26 AUGUSTUS 2008 TEXELSE 2 COURANT Ongeveer 1500 enthousiaste lingen kwamen zaterdag af op Strenderpop. Of het nu voor de muziek, de gezelligheid, een bier tje of picknicken was. Publiek en organisatie genoten van een typisch Texels feest. Ze werden bovendien getrakteerd op een spontane playbackact van for maat. Het festival werd geopend door de 'huisband' Jug Bros. Zij openen het festival al jaren. Bij de start waren volgens organisator Biem Vlaming ongeveer 50 mensen aanwezig, een half uur later waren dat er 85 en daarna was het volgens hem niet meer bij te houden, 's Middags kwamen opmerkelijk veel toeristen op het festijn af Nieuwe gezichten die zich verbaasd uitlieten over de muzikale kwaliteit van Texelaars. En vakantiegangers die het terrein inmiddels feilloos wisten te vinden en op de fiets kwamen. 'Omdat het altijd zo gezellig is en je al snel een biertje teveel neemt om met de auto weer naar de tent toe te gaan', ver telde een echtpaar uit Groningen. Medeorganisator Jan Bloem jr. liep druk heen en weer met een big smile op zijn gezicht: 'Het is gewél dig, wat een pracht van een Texels feessie! Kijk naar de bands, naar het weer en de sfeer, ik ben hartstikke tevreden.' Het weer nodigde uit om te pick nicken, her en der lagen vrienden clubjes of gezinnen op een kleedje te eten en te drinken, met muziek op de achtergrond. Vrolijke kleed jes en spelende kinderen zorgden voor een fleu- rig tafereel DfOnhf Tegen zeven I Cl OI IL uur was het voor veel kin deren bedtijd, toch dachten veel kleintjes daar heel anders over. 'Gaan we nu al?' of 'Pap. ik haal nog wel een biertje voor je' en het welbekende en verontwaardigde 'Maar ik ben nog helemaal niet moe!', klonk op meerdere pickmck- Verrassmg de dag: de act onder leiding van zangeres Belin da Laan. Veel klassiekers met een jazzy karakter. Het optreden van 'Wibikesiri' was een opvallend suc ces. Zonder repetities stonden ze op het podium en wisten ze de show te stelen. Texelse rock kwam van Sinner, die goed werd gewaardeerd, vooral door een paar kleine meiden, die ademloos toekeken. In de pauze- muziek tussen twee setwissels wer den publiek en bands op een spon taan playbackoptreden getrakteerd. Mike Brouwer wist met zijn .pasjes en mimiek Mick Jagger goed na te bootsen en iedereen te verbazen. Jeroen Schoo stak zijn bewonde ring niet onder stoelen of banken: 'Ik stond perplex, het was angst aanjagend goed. De mimiek was tot in detail geperfectioneerd. Als je hem in de Amsterdam Arena zou zetten en je ziet hem op afstand, dan tuin je er gewoon in.' Andere aanwezigen waren het met hem eens: 'Dit .was een nagenoeg per fecte weergave van de act van Mick Jagger. Hij lijkt er zelfs op met die lippen en dat haar'. Skrep liet zich tijdens het optreden niet weerhou den door het gebrek aan schemer lampen, deze waren ze vergeten. Uiteindelijk bleek dit heel toepas selijk, volgens het publiek speelden ze 'de sterren van de hemel'. Het afsluitende optreden werd verzorgd door Whatever, de jeugdige muzi kanten speelden klassiekers uit de jaren 60 en 70, ondersteund met een stevige beat. Belinda Laan gaf zich helemaal De bands waren uiteenlopend van aard. Grote en kleine formaties, gelegenheidsbands of juist niet meer weg te denken, jazz, rock of playback r j evenement kwaliteit en de overga ve waarmee gespeeld werd. Of de kunst om elkaar in bandnaam te overtreffen. Zo speelde De formatie 'Are week dan maar' uitsluitend Nederlands. Ze stonden aangekon digd als jazz-, funk-, soul- en rock formatie en maakten dit meer dan waar. Een andere band 'Belbas- maarikbener', bracht ondanks de wonderlijke naam, prettige muziek. Fans kijken ademloos naar Sinner Otow Smoingdetekmagesi Publiek genoot op stoelen, zitzakken en houten banken van de alternatieve films (Foto's Wannes Fey/Tesehmsgasl 'Knus en een tikje alternatief.' Zo werd de sfeer tijdens de open luchtbioscoop in Den Hoorn door een aantal bezoekers omschre ven. Circa 100 mensen zaten op houten banken, stoelen en zitzak ken en konden de soms absurdis tische films goed waarderen. In verband met de wind en de lage temperatuur werd voor een alterna tieve locatie gekozen. In plaats van het boerengolflandje werd het terras van Klif 12 de plek van de openlucht bioscoop, midden in Den Hoorn. Hierdoor werd de bioscoop voor voorbijgangers een attractie. Terwijl de bezoekers de korte films aan zich voorbij lieten gaan, liepen nieuws gierigen achterlangs en keken even mee. Dorpsbewoners die hun hond uitlieten langs het Hoge Achterom keken belangstellend op de groep neer Bezoekers die vooraan op een zitzak lagen, hadden het voor elkaar beschut en onderuitgezakt met goed zicht op het grote scherm. Achterin was de film, door het aflopende ter rein, minder goed te volgen omdat de ondertiteling niet meer zichtbaar was. Bij sommigen ging daardoor de clou van bijvoorbeeld een Scandina vische film verloren. Dit deed echter geen afbreuk aan de sfeer. Die was goed, er werd veel gelachen. Een paar bezoekers nuttigden hun eigen fles wijn of snacks, anderen liepen bij Klif 12 naar binnen voor een consumptie. Het publiek kreeg films te zien die (nog) niet in Nederlandse bioscopen te zien zijn. De lengte varieerde van vijf tot maximaal vijf tien minuten. In ruim een uur werden acht films getoond. De bezoekers moesten vooral lachen om Six drum mers and an apartment waann zes muzikanten inbreken in het huis van een ouder echtpaar, geen woord wisselen en muziek maken met behulp van broodroosters, wc-bor- stels en parfumflesjes. De mini-docu over een Schotse tienerband Hatred die in aanloop naar een fancy fair bloedserieus probeert succesvol te zijn, was aandoenlijk en bezorgde het publiek soms een gevoel van plaatsvervangende schaamte. De filmavond was abrupt afgelopen, na de laatste film ging vrijwel iedereen direct naar huis. KWF zoekt collectanten Het KWF Kankerbestrijding is voor de jaarlijkse collecte, die van 1 tot en met 6 september wordt gehou den, op zoek naar collectanten. Mensen die zich een paar uur wil len inzetten voor de kankerbestrij ding. kunnen contact opnemen met Martha Kager, tel. 314003 (liefst na 17.30 uur). Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Jan Bloem jr. uit Oos terend een week lang een weblog bij over de organisatie van het festival Strenderpop. Over het pre sentatorschap, triest nieuws en buren. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. Vrijdag 'Toch moetje [als presentator] scherp blijven, niet alleen wat je allemaal roept door de microfoon, maar elke band heeft een bepaalde tijd om te spelen. Ik geef aan wanneer een band nog 1 nummer mag spelen en dat pakken ze allemaal goed op. We hebben namelijk een tijdlimiet, om 21.00 uur moet het laatste nummer gespeeld zijn en dan gaat de stek ker eruit. Om de muzieknis staan een boel huizen en de bewoners willen ook wel een keer rust, tot nu toe hebben we nog nooit problemen gehad met de buren, alleen maar lof. Zaterdag dan hebben we al een datum gepland wanneer we Strenderpop gaan houden. Voorheen deden we het al vroeg in augustus, maar dan zijn veel mensen nog op vakantie en Lowlands is ook altijd in augustus. Als we het gelijk houden, hebben we bijna geen bands die willen spelen. De laatste drie jaar kiezen we wat later in de maand, want dan zijn de scholen weer begonnen en dan heb ben de bandleden ook tijd. Zondag Vandaag zelf een rustige dag gehad, maar drie mannen van Strender pop zijn vandaag druk in de weer geweest met het drukken van de programmaboekjes, het drukken van de consumptiebonnen, burenbnefjes printen en posters over heel Texel verdelen. Willem Witte, Rob Haak en Biem Vlaming zijn er bijna de hele dag mee bezig geweest. vanmorgen natuurlijk naar teletekst gekeken en wat denk je... Het ziet er niet onaardig uit voor komende zaterdag, nu maar hopen dat we dit vasthouden! Donderdag Jenny van Rob belde nog even om te vragen of we nog wat nodig hadden, ik zei dat ze wel even een paar kletsers mocht brengen en niet -veel later zaten we met de organi satie op het podium, niet alleen een biertje te drinken maar ook even doornemen wat we eventueel ver geten waren en hoe laat we vrijdag zullen beginnen. Om 22.00 uur doet Jan-Willem het licht uit en dat was het teken dat we moesten vertrek ken. Maandag Biem belt me even na 20.00 uur met triest nieuws, een schoonvader van een bandlid is overleden en de band zegt logisch af voor Stren derpop. Jan wat moeten we nou? vraagt Biem. Biem vraagt de eerste reserve en die meldt dat er te weinig tijd is om te oefenen dus dat gaat niet lukken. Na veel overleg beslui ten we om geen andere band op te roepen, want dan kunnen we even tueel wat inlopen als we uitlopen, we hebben zo'n strak programma ..dat we bang waren om langer te moeten dan 21.00 uur en dat zit er bij ons niet in. Dinsdag Dan hebben we nog de buren, ja die mogen we niet vergeten. Woens dagavond beginnen we met opbou wen, dan zijn we nog maar net op het veld en komt de eerste, bakkie mannen? Ja, wel ja, we doen even een bakkie. Dan zijn we een uurtje verder dan komt de ander, hebben jullie zaterdag nog stroom of water nodig? Ehhhhhh we zoufJen toch al bij jou de stroom halen? En we halen hier even verderop het water, ten minste dat doen we al elk jaar en elk jaar komt dat weer goed. Sommige buren vinden het festival niks aan en die gaan dan een dagje weg, maar de meeste vinden het een pracht en komen dan ook even kijken, stap pen over de heining en komen er bij staan. Woensdag Carlo Veeger van Lindehoeve in De Ja, de voorbereidingen gaan van- Westen is de volgende blogger in de daag echt van start, vanavond om serie De week van... Hij is één van 19.00 uur gaan we de fietsenstal- de organisatoren van de Schapen- ling plaatsen en andere materialen fokdag, die maandag 1 september ophalen van diverse plaatsen. En in Den Burg wordt gehouden. De week van Carlo Veeger Gans anders Alarm, alarm, de ganzenkwestie begint ganselijk uit de hand te lopen. 'We komen niet meer naar Texel', 'We mijden het moorde naarseiland'. Het was al angstaan jagend, maar nu ook meneer Eilert Voss (kennen wij hem?) wegens 'grenzeloze toorn en teleurstel ling' Texel in de ban heeft gedaan, zijn we in een kritieke zone beland. Voortaan zullen we, 'ter wille van de smeer' en meneer Voss, iedere gans met open armen moeten ontvangen, hem vertroetelen, ons beste gras en alles wat hij maar wenst aanbieden, lief naar hem kijken, vragen of Eric Dros al fiet send ook over hem een ballade wil schrijven, een nieuwe Texelse vlag ontwerpen met een gans in het logo, Texelse ganzenborden als gezelschapsspel overal promoten, wat kan ik nog meer verzinnen, ik word er gans beroerd van. Wat moet ik? Volgende week wil mijn Franse nicht komen logeren, met 'de bek nog vol foie gras'. Al klinkt het prachtig in het Frans, het deugt met. Mijn besluit staat vast. Nicht gaat in de ban. Geen ganzenvreters op het eiland en ook geen tegenbezoeken meer van mijn kant! Ter wille van onze goede naam en het voortbestaan van ons geliefde toeristisch Texel, want stel dat ook de familie van heer Voss ons boycot. Het leed is niet te overzien. Laten we daar om in vredesnaam haast maken met het openlijk overal excuses aanbieden voor het uitstekend gecontroleerde vangen van een overschot aan ganzen, die na een buitengewoon vrij en vrolijk leven niet zijn vernietigd, maar eindig den als voedzame delicatessen. Minstens zo lekker als lam, maar dan gans anders. Pien Verberg Kunstenaar Papa Adema aan liet werk. Galerie 14-16 In Galerie 14-16 Posthuys Texel aan de Brink in De Koog wordt zondag een expositie geopend met werken van Ineke van Haten, Marike Hoekstra en Papa Adema. In de schilderijen van Ineke van Harten groeien de verflagen laag over laag. Vervolgens wordt in de verflagen gekrast en gekerfd of wor den ze gladgestreken. 'Zo ontstaat een wereld die voor mij schoonheid en poëzie moet uitstralen. Abstra herende landschappen waar je gedachten doorheen kunnen zwer ven.' Het werk van Papa Adema is ongepolijst en impulsief, de tekenin gen van Marike Hoekstra zijn heftig in vorm en inhoud. De expositie is te zien tot en met 12 Steunpunt Georgië •In samenspraak met het actiecomité Hulp voor Georgië is Cees Dros uit de Waalderstraat een inzamelings actie begonnen ter ondersteuning van de slachtoffers van de oorlog in Georgië. Duizenden vluchtelingen hebben dringend kleding, dekens en andere primaire voorzieningen nodig als potten en pannen, melk poeder en (opklap)stoelen. Daarnaast zijn financiële middelen nodig om de goederen te vervoe ren en om huizen te herstellen. Hulpgoederen kunnen - goed ver pakt in bananendozen of vuilniszak ken voorzien van etiket - worden gebracht naar het terrein van D en D Bouw aan de Schilderweg, waar een gesloten kar klaarstaat. De goederen moesten schoon en niet versleten zijn. 'Rommel hebben ze daar genoeg', zegt Dros. Inleveren kan ook bij Hans en Carla Huisman bij appartementencom plex Kerckeland. Financiële bijdra gen kunnen worden gestort op giro oktober, de galerie is geopend op woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur. 7655228 van de Stichting Bagra- tion in Amsterdam. Meer informatie over de actie is te verkrijgen via hulpvoorgeorgie@hotmail.com. Dinsdag 26 augustus Terwijl vrouwen er spullen verkopen voor het goede doel zingt koor De Zin gende Zeeman zeemansliederen in de Zeemanskerk in Oudeschild. De kerk is open van 14.00 tot 17.00 uur. Van 14.30 tot 16.30 uur is er markt bij het Maartenhuis, Ruijslaan 81 in De Koog. Er worden zelfgemaakte en -geteelde producten verkocht en er is een koffiehoek. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscom missie, onder meer over de kerntaken discussie en de bestuurlijke toekomst van de Kop van Noord-Holland. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert met viool en piano. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont: Dark Knight (14.30 en 20.00 uur), Mamma Mia (15.00 uur), Meet Dave (20.30 uur) Woensdag 27 augustus In het centrum van Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur folkloremarkt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van het boerenerf. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergadenng van de raadscommissie Welzijn. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in De Lindeboom in Den Burg. Aanvang 20.00 uur, toegang €8-. Cinema Texel vertoont: Wall-E (14.00 uur), Mamma Mia (16.15 uur), Dark Knight (20.00 uur), Kung Fu Pan da (13.30 uur), Brief voor de Koning (16.00 uur), Meet Dave (20.30 uur). Donderdag 28 augustus In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 15.00 tot 20.00 uur markt gehouden. In Den Hoorn wordt van 15.00 tot 21.00 uur de Hoornder Donderdag gehouden met een kramenmarkt, live muziek en een stoepenmarkt. In dorpshuis De Hof in De Koog begint Hoogwater te Oudeschild Di. 26 02.50 en 16.20 u. Wo. 27 04.30 en 17.55 u. Do. 28 06.36 en 19.36 u. Vr. 29 07.45 en 20.56 u. Za. 30 08.55 en 21.44 u. Zo. 31 09.44 en 22.47 u. Ma. 1 10.46 en 23.26 u. Di. 2 11.04 en 23.51 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Zaterdag 30 augustus nieu we maan. Maandag 1 september springtij Zondag 31 augustus zon op 6.50, zon on der 20 30 uur om 19.30 uur een open bndgednve Deelname kost €2,- per persoon, inlichtingen via tel. 06-28787820. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de raadscommissie Middelen. Cinema Texel vertoont: Dark Knight (14 30 uur), Mamma Mia (15.00, 20.00 uur), Meet Dave (20.30 uur). Vrijdag 29 augustus In yogacentrum De Aleph in de Wever straat in Den Burg wordt van 20.00 tot 21.15 uur een mantra-avond gehou den. Deelname kost €7,-. In de Beeldentuin aan het Oudedijkje nabi) De Koog speuren kenners bij goed weer van 22.00 tot 0.30 uur naar nachtvlinders. Belangstellenden zijn welkom. Cinema Texel vertoont: Wall-E (14.00, 16.15 uur), Mamma Mia (19.00 uur), Get Smart (21.30 uur), Kung Fu Pan da (13.30 uur), Brief voor de Koning (16.00 uur) Meet Dave (18.45 uur), Dark Knight (21.15 uur). Voor een uitgebreide agenda verwij zen wij naar de Vakantiekrant en naar onze website www.texelsecourant.nl. In verband met de verwachte drukte zet veerdienst TESO vrijdag en zondag tussen 9.30 en 16.00 uur een tweede boot in Zaterdag wordt tussen 14.30 en 20.00 uur met twee boten gevaren. Desondanks worden vrijdag wachttij den tot een uur verwacht. Meer infor matie is te verknjgen via tel. 369600 en te vinden op www.teso.nl. TEXELSE'SCOURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactle@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl Op al onze advertenllocontraclen an aanbiedingen daan rijn van loepasslng do Regelen voor hel Advenenhewez van da Stichting ROTA, govestigd te Amsterdam, zo. gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabriek en wordt op uw verzoek Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 o Per jaar €74,10 71,75 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. In de straten en cafés van De Koog wordt vrijdag 29 en zater dag 30 augustus het Tropical Fes tival gehouden. Het festival, waarbij De Koog en de deelnemende bedrijven geheel in tropische sferen worden aange kleed, geldt al jaren als afsluiting van het seizoen. Nog één keer de bloe metjes buiten zetten nu alle vakan ties weer zijn afgelopen. Zaterdag middag wordt het publiek op straat vermaakt door acrobaten, vuurspu- wers, een komische olifant en een goochelaar en 's avonds barst om 22.00 uur het feest los met een swingend programma. In de-Dorps straat zorgt een trommel-brassband voor sfeer en in de deelnemende cafés zijn de meest uiteenlopende optredens de horen. De toegang kost €10,- per avond, een passe-partout voor beide avon den kost €18,-. De kassawagen staat voor Talk of the Town, de voor verkoop vindt plaats bij Pnmera, De Kolonist en Baywatch. Programma: Le Berry - Bon faya. Blauwe Piste - Happy hour crew; Bilder - Irwan (vrijdag), Dam L (zaterdag); Biervat - Peter Marnier; De Toe komst - Trafassi, Het Proeflokaal van Texel - Leticia's one woman Latin band; De Wijs neus - Maarten (vrijdag), Michelski (zaterdag), S)ans - Exodance. Tumbieweeds - Midnight mover; Talk off the Town - Faya djang; De Kuip - Poundcake; De Jutter - Not serious; Sam Sam - The very '80's, Kinderyoga De lessen yoga voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar worden door José de Bloois gegeven op woensdag van 14.00 tot 15.00 uur. En niet zoals in de vorige krant vermeld, op maandag. De deelnemers aan de cursus maken op speelse manier kennis met yoga. De cursus bestaat uit vijf lessen en wordt gegeven op De Krim. Kinderen van 7 tot en met 9 kunnen terecht op maandag van 15.30 tot 16.30 uur en kinderen van 10 tot en met 12 jaar op maandag van 16.45 tot 17.45 uur. Opgeven kan via tel. 06-30291758 en e-mail- adres yoginijose@hotmail.com. Mantrazingen In meditatiecentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg wordt vrij dag van 20.00 tot 21.15 een man tra-avond gehouden. Daarbij wordt een uur mantrazingen gevolgd door een stiltemeditatie. Deelname kost €7,-. Koor op zoek naar zangers Het christelijk gemengd koor The Singers of the Lord hervat don derdag de repetities. Deze worden gehouden De Poort, naast de gere formeerde kerk aan de Elemert in Den Burg, en duren van 19.45 tot 21.45 uur. Nieuwe leden zijn zeer welkom. Vooral aan mannen, en in het bijzonder bassen, is een groot gebrek. Het koor staat onder leiding van Nelleke Schreur-Visser en wordt bij optredens op piano begeleid door Karen Haasdijk. Inlichtingen kunnen worden inge wonnen via tel. 318397 en 322671. Nachtvlindernacht In de Beeldentuin aan het Oudedijk je nabij De Koog speuren kenners vrijdagavond in het kader van de Nationale Nachtvlindernacht naar vlinders die normaal gesproken niet zo gemakkelijk te zien zijn. Ze doen dat met behulp van een fel verlicht laken, waar de diertjes op af komen. Belangstellenden zijn welkom van 22.00 tot ongeveer 0.30 uur. Vlin ders zijn niet erg gesteld op regen en harde wind, zodat het kijken bij slecht weer niet doorgaat. Meer informatie is verkrijgbaar bij Cees Maas, tel. 312788. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2