J Juu/iJB *r JJUJJjJ Nóord#- m Waar sport jij? ^lollandj Waar kiest Statenlid Jan van Run voor? Spannende wedstrijden in de voetbalkooi Noord-Holland sponsort sportevenementen TEXELSE g COURANT watkiesjijlnui DINSDAG 26 AUGUSTUS 2008 R OV|NCIE/ augustus 2008 Waar in Noord-Holland staat jouw favoriete sportaccommodatie? In Den Helder? Haarlem? In Heerhugo- waard of in Hilversum? Op de website watkiesjij.nu kun je stemmen op jouw favoriet. Staat die er niet bij, dan kun je jouw favoriete sportplek zelf nomi neren. En je kunt natuurlijk vragen aan jouw sportmaatjes of ze ook gaan stemmen De provincie Noord-Holland subsidieert activiteiten van de stichting Sportservice Noord-Holland Deze stichting stimuleert de samenwerking tussen gemeenten, onderwijs, sportverenigingen en sociaal-cultureel werk. Vanuit tijdelijke provinciale fondsen is geïnvesteerd in een aantal nieuwe voor zieningen in Noord-Holland. Op die manier is bijvoorbeeld het wielerstadion in Alkmaar m samenwerking met de gemeente Alkmaar gerenoveerd. Ook heeft de provincie bijgedragen aan de renovatie en overkapping van de Haarlemse kunstijsbaan en de bouw van de nieuwe kunstijsbaan De Westfries in Hoorn. Met de campagne watkiesjij.nu wil de provincie laten zien wat ze doet in jouw omgeving. Waar in Noord-Holland sport jij het liefst? Ga snel naar www.watkiesjij.nu en stem op je favoriet. Hieronder staan de genomineerden. 1 Crüyff Courts 2 West-Friese Omringdijk 3 Ijsbaan De Westfries, Hoorn 4 Zwembad De Heerenduinen, IJmuiden 5 Noord-Hollandpad 6 Alkmaardermeer 7 Wielerstadion, Sportpaleis Alkmaar 8 Snowplanet Velsen-Zuid 9 Zaanse Golf Club 10 Tennispark Amstelpark Staat jouw favoriet er niet bij? Nomineer 'm dan zelf! B. naar ï/vatkïesjij.nu en maak Jou», favoriet nummer 1 lagen, dat is ook prettig, maar geen reden om Statenlid te worden natuurlijk." Aan het hoofd van de provincie staat het algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden van Provinciale Staten zijn direct gekozen door de inwoners van de provincie Noord- Holland. Een van hen is Jan van Run, Statenlid voor de WD Wat doet de provincie met sport? "Eigenlijk doet de provincie best veel, maar het gaat vooral om faciliteren. Ze steekt veel geld in evenementen als het NK Schaken, of inves teert in een hockeystadion. Het gaat dus vooral in de breedte. Ook heeft de provincie het Jeugdsportfonds opgericht, een fonds dat ervoor zorgt dat kinderen uit gezinnen met een minimuminkomen toch kunnen sporten. In feite zorgt de provincie er dus voor dat kinderen lekker fysiek aan de gang kunnen gaan, en dat is ook goed voor hun sociale contacten. Het is toch geweldig dat Noord-Holland een van de grotere sponsors is van het jeugdvoet balevenement Copa Amsterdam? Of neem de Johan Cruijff veldjes, de trapveldjes in ver stedelijkte gebieden. Mensen zien vaak niet wat de provincie allemaal doet, maar indirect worden heel veel mooie projecten gesteund." Waarom bent u Statenlid geworden? "Ik vind het prettig dat we als provincie veel voor elkaar krijgen, maar op het gebied van sport doen we vooral veel samen, bijvoor beeld met het Rijk of de gemeente. De provincie is overal in ieder geval zijdelings bij betrokken. De betrokkenheid bij sport, dat zie je echt: de provincie helpt hier echt aan mee om dit mogelijk te maken. Dat vind ik mooi, en daar wil ik aan meewerken. Dat is de reden waarom ik Statenlid ben. Op andere gebieden doe je ook veel samen met andere bestuurs- Colofon Jouw provincie Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt acht keer per jaar in een groot aantal Noord-Hollandse huis-aan-huisbladen. Eindredactie:Annoesjka Brohm, sector Communicatie, postbus 3007, 2001 DA Haarlem, tel. (023) 514 3832.e-maitjouwprovinde@noord-holland.nl. Grafische verzorging:Thieme GrafiMedia Groep Normaal sporten Jeffrey (9) en Thomas (8) 'gewoon op het voetbal veld'. Maar dat is een eind fietsen. Dus voor een wedstrijdje na school tijd kiezen ze voor de voetbalkooi vlakbij hun huis. In de Zaanstreek zijn er meer dan twintig voetbalkooien: kleine voetbalveldjes met kunstgras waaromheen een hek staat, zodat de bal niet de weg op kan rollen. De regels zijn net even iets anders dan op een groot voetbalveld: de wedstrijdjes duren tien minuten en de keeper mag de bal alleen met zijn handen aanraken. Omdat het veld kleiner is, wordt er ook sneller en aanvallender gespeeld. Jeffrey: "Op een groot voetbalveld kun je nog van de ene kant naar de andere kant van het veld dribbelen, maar hier kan dat niet. Iemand van de andere partij is zo bij je en pakt de bal af." "Normaal voetballen we bij de voetbalclub", vertelt Thomas, "maar daarvoor moeten we een eind fietsen en dat is alleen maar voor training en wedstrijden. Dit veld is fijn omdat het zo dichtbij is: je kunt er gewoon heen lopen." Jeffrey knikt: "We voetballen hier wel bijna elke dag." "Nou ja, behalve als het regent", zegt Thomas. "Ja, als het regent blijven we meestal binnen om een videospelletje te doen", besluit Jeffrey. Doet u zelf aan sport? "Vroeger heb ik veel aan hockey gedaan, maar ik ben nooit ver genoeg gegaan om mijn talent te ontwikkelen. Inmiddels ben ik scheidsrechter geworden. Ik vind partijdige scheidsrechters verschrikkelijk, dus daarom ben ik zelf gaan fluiten. Dat doe ik door de hele provincie heen. Verder doe ik aan schaak sport. In november pak ik het zelf weer op, maar op dit moment begeleid ik veel jeugd. Het is waanzinnig om te zien hoe snel die jongens en meisjes het leren." Jeugdsportfonds? Gedeputeerde Staten hebben een Provin ciaal Jeugdsportfonds opgericht. Hiermee wil de provincie het mogelijk maken dat alle kinderen kunnen sporten in verenigingsverband. Ook kinderen uit gezinnen met een minimuminkomen kunnen zich op deze manier op sportief gebied ontwikkelen. Het Provinciaal Jeugdsportfonds heeft speciale aandacht voor kinderen met een beperking en I jeugdige sporttalenten. Kinderen die in aanmerking komen voor het fonds worden door intermediairs uit de sectoren onder wijs, sport en jeugdzorg voorgedragen. Dit zijn bijvoorbeeld leraren of artsen die signaleren dat een kind uit een gezin met een laag inkomen baat kan hebben bij sporten en vervolgens een aanvraag bij het lokale Jeugdsportfonds voor het kind indienen. Gedeputeerde Sascha Baggerman beschouwt het Provinciaal Jeugdsport fonds als een belangrijke ontwikkeling: "ledereen moet een kans krijgen te sporten. De ambitie is dat iedereen Noord-Hollands kampioen kan worden!" Meer info: www.jeugdsportfonds.nl Wist je dat de provincie Noord-Holland allerlei sportevenementen sponsort? Kort geleden nog de Tall Ship's Races in Den Helder. Van de Mini Dam tot Damloop op 21 september is de provincie zelfs hoofdsponsor. Evenementen die in het verlengde van het beleid liggen, worden vaak door de provincie Noord-Holland gesponsord. Het is dan ook geen toeval dat de provincie veel sport evenementen sponsort. Sport en jeugd heeft namelijk de aandacht. Tenslotte is beweging belangrijk voor het lichaam en stimuleert de sociale contacten. Het afgelopen jaar sponsorde de provincie sportevenementen zoals het Noord-Hollands Wielerweekend, de Holland Zeilregatta, de YSY Zeilronde om Noord-Holland, de Wandel4Daagse Alkmaar, de Haarlemse Honkbalweek en de Tall Ships' Races in Den-Helder. Ook is de provincie een van de sponsoren van de Dam tot Damloop.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 8