Krim start realisatie nieuwe familiehuizen Van Henk Kooij naar schrijver Hace 'Heb de moed om jezelf te zijn' T&xal Quincy 3 COURANT •r - F amilieberichten VERVOLG VAN PAGINA 1 Gemeentewerken |Er werd eveneens gesproken over flrgunningverlening, handhaving en oezicht. Taken op het gebied van Sandhaving en toezicht zouden van sommige partijen op termijn meer in regionaal verband mogen worden uitbesteed. De voorkeur werd uitge sproken om alle taken die in eigen huis blijven waar mogelijk te verbe teren. Een nieuwe interim-manager van de afdeling Vergunningen en Handhaving zei 'lucht in de organi satie' te zien om nog efficiënter te «erken. Kerntakendiscussie gemeente is al een paar jaar ii de weer met het begrip kern takendiscussie. In 2006 was daar een tijdje sprake van, maar toen ging de discussie gelijk op met een bezuinigingsronde waardoor begripsverwarring ontstond. Beslo ten werd toen de kerntakendiscus sie achterwege te laten, eerst de bezuinigingsronde te doorlopen en het gemeentelijke takenpakket op een later tijdstip tegen het licht te houden. Doel van de discussie is kijken of er gemeentelijke taken kunnen worden geschrapt of juist bij moeten komen om de gemeente goed te laten functioneren. De huidige kerntaken discussie valt op een moment dat Texel zich moet buigen over haar bestuurlijke toekomst in de Kop van Noord-Holland. Die twee processen staan los van elkaar, maar kennen overlap. Als Texel een zelfstandige gemeente wil blijven, is de kernta kendiscussie voor de politieke par tijen een aangewezen plek ervoor te zorgen dat het eiland op eigen benen kan blijven staan. Optreden Nilsson Op veler verzoek is de van oor sprong Texelse band Nilsson nog eenmaal te horen tijdens het Utrecht Uitfeest 2008. De leden van de band, die eind jaren '90 succes sen behaalde met Elastic Baby en My Brain's Down, besloten in 2001 ieder een eigen weg te gaan. Nils- son was in de jaren dat de band bestond een van de meest optre dende bands van de Nederlandse podia. Het Utrecht Uitfeest wordt gehouden op zondag 14 september, Nilsson treedt vanaf 15.30 uur op op een buitenpodium aan de Oude gracht. De band bestaat uit Marieke Eelman (zang/gitaar), Pinie (gitaar). Oscar Bremer (Hammondorgel/key board), Jan Jacob Zegel (drums) en Wilco Witte (basgitaar). Spannende tijden voor vissers TX36 'Het gaat er deze week wel weer om spannen, want het testen is nu voorbij, dus iedere trek moet raak zijn. Vandaag gaat het de eerste trek al mis, het net van stuurboord hapt in de grond. We zijn 2,5 uur bezig om alles weer in orde te maken. De vangst valt niet tegen, maar op deze plek is het te gevaar lijk om te vissen: dikke keien en moeilijke grond.' Dat schrijft Jan van der Vis in het weblog dat hij deze week op de website www.texelsecourant.nl bijhoudt. Vanaf de TX36 doet hij 'live' verslag van het vissen met de sumwing, een alternatief vistuig. Eigenlijk zou zijn vader. Jaap van der Vis, het weblog bijhouden, maar na onderling overleg is Van der Vis junior met deze taak belast. Doen wat je hart je ingeeft en je niet ■aten beperken door de omgeving. s in de kern de boodschap van Hace, het pseudoniem van H. [Henk) C. Kooij. De oud-Texelaar levert in één keer twee boeken af: zen zoon en Ontologie, over 'de groei naar een hogere niveau van bewustzijn en zelfkennis' en 'de wetenschap van het zijn'. Als je zomaar, ineens midden in een 9esprek dood kunt zijn, zoals mijn "-end vannacht, terwijl je nog maar achttien bent. waarom gaat het dan nhet leven?', is de vraag die de zoon a Vader zen zoon aan zijn vader stelt. Het is de zoon die in het boek zelf de antwoorden ontdekt, waarbij de lezer aem volgt op zijn 'pad naar verlich- •ng' Het vervolg Ontologie behandelt de wetenschap van het zijn' en 'de wetenschap te bestaan in heelheid'. Wie met direct begrijpt waar het over iaat. hoeft zich met te schamen, want »k de verslaggever van deze krant "noest zijn hersenen pijnigen om de doodschap te doorgronden. 'Een jobruiksaanwijzing voor onszelf', zegt Hace zelf. Tijdens een gesprek in De lindeboom vertaalt hij het bondig. 'Binnen de mogelijkheden en beper- tong die je hebt doen wat je hart je "geeft. Ofwel: de moed hebben om ftelf te zijn.' Een stuk begrijpelijker, neemt niet weg dat de wijsheden hij verkondigt en de theoneën die hij aanhangt naar eigen zeggen verregaand zijn. 'Je haalt nogal wat overhoop. Vanuit welke autoriteit denk jij dat te kunnen doen?', vragen ze wel eens.' Kennis verkregen door eigen ervaring, luidt de verklaring. Bijbelstudie Wie is deze man van in de zes tig, wiens lange grijze baard hem de uistraling van een goeroe geeft, maar achter wiens baardige voorko men een jongensachtig gezicht schuil gaat? Vriendelijk, beleefd, heldere ogen. geïnteresseerd en zorgvuldig formulerend. Een oud-Texelaar, die op zijn zevende het eiland verliet, maar er nooit echt van is losgekomen. Zijn levensverhaal is opmerkelijk. Gebo ren in 1943 overleefde hij in 1945 een artilleriebombardement op zijn geboortedorp Den Burg. Tijdens die Russenoorlog sneuvelde zijn vader (landbouwinspecteur Martines Cor nells Kooij). Zijn moeder hertrouwde, maar kwam nooit over het verlies heen. Op zijn zevende verhuisde het gezin naar de overkant. Hij kwam er fysiek niets te kort, maar liefde ont brak in het gezin en emotioneel was hij vooral op zichzelf aangewezen. Hij zocht troost bij het graf van zijn omgekomen vader. 'Ik fantaseerde dat als hij niet was gesneuveld, ik een normaal kind zou zijn geweest.' Als 14-jarige wijdde hij zich aan bijbel studie, in plaats van zijn schoolwerk. Op zijn zestiende koos hij bewust voor het christendom en raakte actief betrokken bij de kerk. Materieel ging het hem voor de wind. 'Ik verdiende veel geld, had een groot huis en mooie pakken. Als ik bij een bednjf binnen kwam, dan kwam er ook wat binnen. Maar ik functioneerde als een automaat die elk jaar bij nul van start ging.' Daarnaast was hij actief in de vredesbeweging en was hij in de jaren tachtig een van de mensen achter de grote demonstraties tegen de kern bom. Goddelijke vallei Ruim halverwege de veertig raakte hij in een depressie en hij verloor hij het geloof in de klassieke God. Hij scheidde van zijn vrouw, verbrandde alle schepen achter zich en begon een nieuw leven. Hij kwam via-via in het Catelaanse Conca de Barbara terecht, waar hem de verlichting ten deel viel. 'Ik ontdekte dat je de echte Wereldreiziger, filosoof en schrijver Hace (oud-Texelaar Henk Kooij) presenteerde zijn boek Ontologie in De Lindeboom. werkelijkheid van binnen draagt. Het goddelijke zit in jezelf.' Hij gaf zich zelf ook een andere naam: Hace, gebaseerd op zijn voorletters HC. 'In het Spaans betekent dat: het doet.' Tegenwoordig trekt hij met zijn Catel aanse vriendin Dolores met een toer- caravan de wereld rond, een leven dat hij zich financieel kan permitteren. De verandering voltrok zich niet aileen van binnen, ook van buiten. 'Het inte resseerde me niet meer hoe ik eruit zag', verklaart hij de lange baard. Hij verzamelde kennis en deed ervaring op, maar wat moest hij ermee? Het was Dolores die hem op het goede spoor zette. Zij nam hem mee naar een 'Goddelijke vallei' die hij in zijn boek beschrijft. 'Daar kreeg ik de hel derheid om het op te schrijven. Niet om er geld mee te verdienen, want een boek uitgeven kost eerder geld. Ook niet om beroemd te worden, professoren filosofie die hij uitnodigde het te lezen, reageerden zelfs niet eens. 'Het ziet er dan ook naar uit dat de lezers mijn boeken leven in zul len blazen. Ik doe het voor anderen, zodat die er ook wat aan hebben.' Terug naar Texel, zijn geboortegrond. 'Ik ben het eiland nooit kwijtgeraakt. Hier ben ik begonnen en hier zal ik eindigen. Tijdens grote momenten in mijn leven kom ik hier altijd terug. Daarom is er maar één plek waar ik dit boek wil beginnen. In Den Burg, dat is zo klaar als een klontje. Vandaar dat beide boeken hier vanmidddag worden cadeau gedaan worden aan de openbare bibliotheek.' Zijn boeken (€14,75 en €12.50) zijn te koop via internet op www.vaderzen- zoon.com. Gerard Timmerman hebben ons diep getroffen en zijn voor ons een gro te steun. Het is een fijne en troostrijke gedachte dat Andreas in zijn leven voor zo velen veel heeft betekend en een mooie herinnering achterlaat. Woorden zullen nooit in staat zijn, gevoelens uit te drukken zoals ze bedoeld zijn. Er zullen nooit ge noeg woorden voor zijn, dus gebruiken wij maar één woord: BEDANKT. Miranda Schraag-Hin Familie Schraag Familie Hin Texel, september 2008 De positieve krachten, die ik van U allen in de vorm van goede gedachten, hartelijke groeten, opbeurende woorden, knuffels, vruchten-(sap), bloemen, ballon, etc. tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis mocht ont vangen, deden mij zo goed. dat ik thuis (voor mij mijn kerststal) weer opknappend heen ga. Of ik nog geopereerd moet worden, hangt waarschijn lijk af van hoe ver ik herstel. Nu eerst tot rust komen! U nogmaals dankend voor Uw liefdevolle steun, ook namens mijn broer Dick, Tiny en zus Freya. Grardy Keyser We zijn van ver gekomen Maar hebben het samen gedaan Onze zoon is opnieuw geboren Maar nu met een andere naam Wesley Vincent van Bommel 60 kg, 1.92m Wij rusten tussen 24.00 en 8.00 uur. Ronald en Nicky van Bommel Polderweg 19 1793 AB De Waal "Pexelaartjes INLEVEREN- maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6.00 tot en met 3 regels. Per regel meer. €2,00 (incl btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Dolblij en trots zijn wij met de geboorte van onze doch ter en zusje Marieke 30 augustus 2008 3440 gram (josia, Marc-Hessel en Kevin Kuizïnga Waardwei 3 1791 SM Den Burg Beaujou, nieuwe siera den bij. Mantje Lifestyle Stores. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Computers moeilijk, volg een seniorencursus bij TCA, Maricoweg 37 A. Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588 Texelse kaas van We- zenspyk. De Koopman Koerier voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Gebakken zeetong. in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Nu ook online bestellen, www.mantjetexel.nl Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Clarck de Boer timmer bedrijf, tel. 06-53647588. ZOO de nieuwe collectie dameslaarzen en schoe nen zijn binnen. Mantje Lifestyle Stores. De wintercollectie van North Face is binnen Mantje Lifestyle Stores. Alle veldvoetbalschoe- nen nu met 25% korting bij, Mantje Lifestyle Sta res. www.texelsecourant.nl voor het dagélijkse Texel se nieuws. Clarck de Boer timmer bedrijf, tel. 06-53647588. LCD Plasma stuk 322398, EP: Voordeelland. Van daag gebelt. vandaag ge holpen. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel. 072-5815791. Nieuwe collectie Bonnie Doon sokken, kousen, leg gings en maillots. Mantje Lifestyle Stores. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672 Rijles duur? Bij ons in het VEC. 16 lessen, €250,-. Inl.: 06-53690708. 2 Woonruimtes te huur in Oosterend: Eengezinswo ning met CV. woonkamer. 3 slaapkamers, douche WC, keuken, bijkeuken en tuin. Huur volgens punten: 603,53 p.m. Vrijstaand huis met 3 kamers. 3 bad kamers, 2 keukens en een buitenruimte. Evt, ook ge schikt te bewonen door 2 a 3 afzonderlijke personen. Huur volgens punten: 757,60. p.m. Meer info: 020- 6121754 of info@heiligers- hirschler.nl. Den Burg - Schoudieck 3 Open huis 6 september 2008 van 10.00 - 13.00 uur Deze middenwoning staat op een rustige locatie in de kindvriendelijke wijk "De Mars". De woning heeft een woonkamer met open keuken, voorzien van div inbouw- apparatuur, 3 slaapkarners een zolder met extra kamer, voor- en achtertuin, schuur en eigen parkeergelegen heid. Vraagprijs 242.000,- Voor informatiewww.woningaanbodtexel.nl Jos Kager Bemiddeling Onroerend Goed tel 0222-312833 TEXELSE DINSDAG 2 SEPTEMBER 2008 n de vijftien verblijven vi e huizen op De Krim. Shovelbestuurders Kees Vlaming en Kees v. Vakantiepark De Krim bij De Cocksdorp is begonnen met het realiseren van 30 familiehuizen. Die komen op het laatste nog te bebouwen stuk grond waar tot voor kort het maïsdoolhof was gevestigd. De nieuwe huizen tellen gezamenlijk 260 bedden. Aannemingsbedrijf Tatenhove is gestart met de grondwerkzaamhe den. Er wordt een tijdelijke bouwweg vanaf de Krimweg aangelegd en de plekken waar de huizen komen «orden uitgegraven. Bedoeling is dat eind september de bouw begint. Het gaat om zogeheten geschakelde woningen die in vijftien vrijstaande verblijven worden ondergebracht twee-onder-een-kap). Gasten kun nen een huis afzonderlijk huren, maar ook een geheel verblijf. Per eenheid seen verbinding om de twee wonin gen te koppelen. Er komen tien verblijfseenheden met twee keer 8 bedden en vijf eenheden met twee keer 10 bedden, zodat er groepen van 8 tot 20 personen tege lijk vakantie kunnen vieren. De Krim richt zich op grotere groepen en dan met name families. 'Dan moet je denken aan families waarbij opa's en oma's en kleinkinderen meegaan', aldus directeur Iwan Groothuis. Vol gens hem is voor dergelijke groepen behoefte aan grote vakantiehuizen op het eiland. De Krim heeft recent de bouwvergunningen gekregen. Het park had op basis van de exploitatie vergunning nog recht op de ontwik keling van de 260 slaapplaatsen. De huizen worden opgetrokken uit rustieke baksteen, krijgen een pan nendak en worden ruim van opzet. De achtpersoonshuizen worden 115 vierkante meter groot, de tienper- soonshuizen 150 vierkante meter. Ze hebben een goothoogte van 2,8 meter en een nokhoogte van 7,9 meter. De huizen zijn ontworpen door de Belgische Jean Kerkmans en Louis Uriot. Kerkmans ontwierp eerder ook al de nieuwe entree van De Krim. Van binnen worden de ver blijven luxe ingencht met onder meer per huis een sauna, mooie bad kamers en een ruime keuken met vijfpitsgasfornuizen en grote koel kasten. De slaapkamers zijn twee persoons. De Krim heeft het werk uitbesteed aan Texelse bedrijven. Bruin en Weijers uit De Cocksdorp zijn hoofd aannemer, de VEM, IBS en de CVI onderaannemers. Er wordt volgens parkbeheerder André van der Vliet waar mogelijk gehouden rekening gehouden met energiebesparing, maar duurzaam bouwen is geen doel op zich. 'Tenzij het bedrijfszeker is. Er zitten telkens andere mensen in de huizen en die willen dat iets het meteen doet als je op een knop drukt, dus we kunnen geen duur zame experimenten aangaan.' Het vakantiepark hoopt de woningen in de loop van 2009 te verhuren. De omgeving wordt volgens Van der Vliet natuurlijk ingencht, In het mid den komt een vijver en daar rondom heen veel groen, duinen en ruimte om te parkeren. Bij de vijver komen speelattributen en een pontje om over te varen. De vijver, die wordt gevoed met kwelwater uit de duinen, draagt bij aan het zo lang mogelijk vasthouden van zoet water. Gasten worden straks vanaf de ingang'van het park aan de Roggeslootweg naar de nieuwe huizen geleid. Er komt geen ontsluiting op de nabijgelegen Krimweg. Maïsdoolhof wil elders doorgaan De eigenaren van het maïsdoolhof gaan op zoek naar een andere plek om het doolhof voort te zetten. Ze kunnen niet meer op De Knm blijven in verband met de bouw van de nieuwe familiehuizen. Volgens Ronald Biesboer, één van de eigena ren, lopen er al wat contacten, maar is het nog niet duidelijk waar het directeur Iwan Groothuis van De Krim betrokken raakte. Hij was in 2003 in het maïsdoolhof geweest dat tijdelijk voor Oosterend Present was aange legd en vond het een aanvulling als zoiets op het vrijliggende land van het vakantiepark zou komen. Op De Krim leverde het doolhof geen problemen op, omdat het park al een recreatieve bestemming had 'We zullen het gaan missen', aldus Biesboer. 'Het was een mooie locatie doolhof volgend jaar kan komen. Het en we hebben altijd leuk met De Krim maïsdoolhof verscheen in 2004 voor het eerst op De Krim. Biesboer, Erwin van der Linde en Paul van Heerwaar den wilden het aanvankelijk aan de andere kant van De Knmweg aanleg gen, maar dat riep teveel weerstand in de omgeving op. Er was onder meer zorg over parkeeroverlast. De politieke partijen wilden geen vrijstel- lingsprocedure opstarten. De aanleg ging onverwacht toch door nadat samengewerkt.' Volgens Biesboer trok het doolhof gemiddeld zes- tot tienduizend bezoekers per jaar. Driemanschap in Tusse de Banke In de gemeentelijke expositieruimte Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg zijn vanaf woensdag schil derijen en aquarellen te zien van Max Boersma, Hieke Manten-Boersma en Sonja van de Kamp-Boersma uit Amersfoort. De expositie toont uit eenlopend werk, van landschappen in olieverf en acryl, tot sprookjes en bloemen in aquarel. Ook zee en dui nen vormen een dankbaar onderwerp voor met name Sonja van de Kamp, De expositie is te zien van donderdag 4 tot donderdag 11 september. Sportvissen Sportvisclub Texel hield zondag bij paal 9 de eerste wedstrijd na de zomerstop. Van de deelnemende vissers wisten alleen Theo Buren en Rein Kuyper iets te vangen. Buren behaalde de eerste prijs met een harder van 45 cm, Kuyper werd tweede met een bot van 27 cm. De volgende wedstrijd wordt 20 sep tember gehouden bij paal 17. Er komen vijftien geschakelde woningen (dertig huizen in totaal dus) die worden opgetrokken uit rustieke bakstenen en een pannendak krijgen. .--wess* oe Mm) Mijn zwager en onze oom Biem Vlaming is aan zijn laatste vaart begonnen. Vaarwel. Familie, wij wensen jullie kracht voor nu en in de toekomst. Sint-Anne: Antje Vis-Wijbenga Krefeld: Fam. Hermann Fehmer Sint-Anne: Fam. Jan Stienstra Oosterbierum: Janett Vis Den Burg, 27 augustus 2008 We missen je liefde, gezelligheid, je zorg en je lach. Niets is meer hetzelfde, geen enkele dag. Zoals het was zal het nooit meer zijn en dat besef doet ons heel veel pijn. Alles is anders, niets meer hetzelfde... De ontelbare brieven, kaarten, telefoontjes, bloemen en de overweldigende warme belangstelling die wij mochten ontvangen tijdens het ziek zijn en na het overlijden van Ik wil graag iedereen be danken die mij gespon sord heeft, dankzij jullie steun heb ik de Vierdaagse van Nijmegen uitgelopen en hebben we KIKA blij gemaakt met €2433,39. Ook wil ik de volgende bedrijven bedanken voor hun gift: De Verenigde Schilders: Garage Wes tend; Wijnhuis Oosterend, De Tuunderie; De Rotis serie: Bremer schilders: Strends End; Brasserie TX; De Kroonprins; Speel goedhuis Oosterend; As surantiekantoor Bremer; Metsel-en Voegbedrijf Hans Legierse; De Kap per; Elko Vermeulen; Sne lstart;Tegelzetbedrijf Piet Koogeren zoon; Installatie 2000; De Reuze Aardbei; Garage Rentenaar; Spar Koot: Slagerij Maas; Het Notanskantoor bedankt voor het belangeloos tel len van de collectebussen en Langeveld de Rooy bedankt voor deze adver tentie. Veel liefs van Astrid Witte Tom Leopold. Nieuws van Texel? Nu dageliiks nieuws op www. texelsecourant.nl Reparatie van alle mer ken computers. TCA. Ma ricoweg 37 A. Floris van Bommel de schoen voor de Man van Nu! Mantje Lifestyle Sto- Computercursus volgen, ook geschikt voor senio ren. TCA, Maricoweg 37 Droger stuk 322398, EP: Voordeelland. Vandaag gebelt, vandaag gehol pen. Lionsveiling 2008, aan meldformulieren bij Reis bureau Texel, Kobeko en Cees Boersen. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Clarck de Boer timmer bedrijf, tel. 06-53647588. Bel 318885 en SiemeWuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. www. texelseau to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt!

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3