La Dolce Vita op platteland Italië I Frans en Ingrid Scherpenisse gooien roer om Een leven zoals in de Bertolli-reclame' Erica Goënga fietst hard in Ardennen G-team vijfde in Mijdrecht TEXELSE COURANT De Koog op doelsaldo uit beker gewipt Voetbaljeugd draait warm in Oosterend Een verbeten strijd bij de jongste pupillen Foto Maqan Brouwer) Een groep Texelse wielrenners heeft zaterdag deelgenomen aan de Velo- mediane Claudy Criquielion, een zogenaamde cyclosportieve pres tatietocht, waarin afhankelijk van de gereden tijd een gouden, zilveren of bronzen certificaat kon worden behaald. De 175 kilometer lange tocht, met start en finish in La Roche, is één van de zwaarste uit zijn soort. Onderweg moesten 24 heuvels wor den beklommen, waarvan enkele met een stijgingspercentage van meer dan twintig. De opvallendste prestatie werd geleverd door Erica Goënga, die voor het eerst aan een dergelijk evenement meedeed. De 40-jarige Hoornder finishte na 6.30 uur. goed voor een derde plaats bij de vrouwelijke veteranen. Ze bleef daarmee bovendien ruim binnen de limiet voor een gouden certificaat, in haar categorie gesteld op 7.40 uur. Dat het klimwerk haar goed afging, onderstreepte Goënga door op drie zware achtereenvolgende beklim mingen de snelste klimtijd in haar categorie te laten noteren. Ook de andere Texelaars deden van zich spreken. Franck van den Broeck kwam in het gezelschap van Goënga over de streep en behaalde dus dezelfde eindtijd. Loek van Vliet had veel last van de warmte en ein digde in 6.53. Noordhollander Jesse Hovestreijdt, die vaak op Texel rijdt en voor de gelegenheid deel uit maakte van het Texelse team, rea liseerde met 6.01 de snelste eind tijd van het gezelschap. Hovestre ijdt, Van den Broeck en Van Vliet behaalden een zilveren certificaat. Voetbalprogramma Zaterdag 6 september: Texel'94 A1 -Aalsmeer A1 14.30 SRC C1 -Texel'94 C1 13.00 Ondanks felle strijd en vijf doelpunten was het duel fi Erica Goénga (hier voorop rijdend) reed opmerkelijk gemakkelijk tegen de heuvels op. De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag de vijfde plaats behaald op het toernooi van Argon in Mijdrecht. Het evenement werd gehouden ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het G-team van de gastheren. Voor het jubileumtoernooi waren zestien deelnemers uitgenodigd, verdeeld over vier poules. Er waren drie velden beschikbaar, waarvan één bedekt met kunstgras. Texel'94 speelde in poule C en werkte de wedstrijden, die achttien minuten duurden, af op het kunstveld. De eerste tegenstander was VEP (Vlug en Paraat) uit Woerden. Hét werd een boeiend treffen, waarin beide ploegen kansen kregen, maar de bal steeds net naast of over het doel ging, zodat de stand 0-0 bleef. Tegen DESTO (Door Edel Spel tot Overwinning) leek eenzelfde resul taat in de maak, totdat Jimmy Pon- niah op doel kopte en een veldspe- ler de bal met de hand tegenhield. Martijn Verbeeke benutte de toege kende penalty. In de laatste poulewedstrijd tegen SDO (Samenspel Doet Overwin nen) uit Utrecht stond een plek in de finale op het spel. Texel'94 moest winnen, maar dat bleek een te zware opgave. De tegenstander nam binnen de kortste keren een voorsprong van 4-0, waarna Paul Bakker met een treffer de eer redde. Het laatste woord was echter voor SDO, zodat het uiteindelijk zelfs nog 5-1 werd. Texel'94 eindigde op de derde plaats en was daardoor veroordeeld tot een wedstrijd om de vijfde plaats tegen WSV'30 uit Wormerveer, de nummer drie van een andere poule. De Texelaars lieten zich van hun beste kans zien en dankzij treffers van Jimmy Ponniah en Paul Bakker werd de vijfde plaats in de wacht gesleept. Texelse pupillencompetitie: AZ-SVC Terschelling ZDH F-Heerenveen Roda-SVO F De Koog F-Vitesse Arsenal-Liverpool Chelsea-SVC Ameland De Koog E-Everton Tottenham-SVO E Manchester-SVC Vlieland Zondag 7 september: Texel'94-Berdos Hugo Boys-De Koog Succes-ZDH 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 13.30 14.00 14.00 Zwemmend naar Dijkmanshuizen Alle deelnemers aan de zwemtocht 't Horntje-Dijkmanshuizen bereikten zondag het eindpunt. In verband met de ebstroom ging de tocht een uur later van start dan gepland, waardoor ook de zwemmers die zich bij Ceres en Oudeschild bij de tocht voegden, langer moes ten wachten. De watertemperatuur Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-De Koog 10.30 Texel-Oosterend 10.30 werd als aangenaam ervaren (18 tot 19 graden Celsius) en de omstan digheden waren zonder meer goed te noemen. De zwemmers en hun volgbootjes arriveerden rond 19.00 uur bij het surfstrandje bij Dijkmans huizen, waar ze door familie en vrienden werden onthaald. (Foto Bert Koning) den daardoor zo hoog dat tiet voor ons met haalbaar was.' Pruik Spanje werd verruild voor Italië en de zoektocht ging verder. Een makelaar bracht ze tenslotte op het idee om een gebied te kiezen dat in opkomst was. waar het toerisme nog niet tot in de vezels van de regio was door gedrongen. Betaalbaar, leuke dorp- 'Nee, we gaan niets missen, hooguit hagelslag', vertelt Frans Scherpenisse. Samen met zijn vrouw Ingrid gooit hij het roer volledig om. Huis en haard op Texel maken plaats voor een bed breakfast op het platteland van Italië. La Dolce Vita roept en ze popelen om te vertrekken. Onbevreesd vertellen ze, in hun tij delijke huurhuis in Oudeschild tus sen de verhuisdozen, over hun plannen. Het stadium van dromen zijn ze voorbij, het huis is gekocht en de akte is gepasseerd, in april willen ze in hun huis wonen. De boerderij ligt in het midden van Italië en grenst aan Toscane en Umbrië. Het is een half uur verwijderd van het strand, een paar minuten van natuurparken en een stuwmeer. De bovenverdieping van de boerderij is voor henzelf, in de stallen wor den drie gastenkamers gebouwd en naast de boerderij bevindt zich een vakantiehuis. 'Het wachten is op de bouwvergunning, in augustus ligt alles in Italië plat.' Zodra ze de vergunning binnen hebben, gaan ze aan de slag. Het stel wil uiterlijk begin april emigreren. Ingrid werkt nu bij de gemeente en Frans zit in de zorgsector en werkt in Den Hel der. Ervaring in de hotellerie hebben ze niet. Maar daar maken ze zich geen zorgen om. Zien ze nergens tegenop? 'Het meest spannend is nu dat we de vergunning krijgen en dat de boekingen gaan lopen, want daar moeten we van leven', glimlacht Frans. 'Rijk zullen we er niet van worden, wel gelukkig', vult Ingrid aan. Maar twijfels kennen ze niet, ze hebben alleen maar 'heel veel zin'. Droom Het tweetal weet al een jaar of vijftien dat ze naar het buitenland willen. Niet voor vakantie, maar om er te wonen en te werken. Voorkeur vooreen land hadden ze niet, zolang de zomers maar langer duren dan in Nederland en er seizoenen zijn. Ingrid legt uit waarom:'Wij gaan voor dat lome leven, dat heerlijke eten en het buitenleven. Zoals in de Bertolli-reclame.' De keuze viel op de landen aan de Middellandse Zee. De laatste vier jaar werden de plannen concreet en zijn ze gaan zoeken naar een huis dat geschikt was voor hun droom: logies en ontbijt op het platteland. Ze beland den eerst in Andalusië in Spanje. 'Hier zaten alleen veel Engelsen uit Londen die hun huis voor een kapi taal hadden verkocht en massaal naar Andalusië gingen om dezelfde droom na te jagen. De prijzen wer- jes en nog met 'echte Italianen' De boerderij vonden ze niet zomaar. In totaal hebben ze 19 huizen bekeken. 'We hebben ruï nes gezien die de makelaar ons vol passie pro beerde te verkopen en mensen die ons uiteindelijk geen eigendomspa pieren wilden overhandigen.' Het meest opmerkelijk was een huis waarvan het leek alsof de bewoners in allerijl waren vertrokken, twintig jaar geleden. 'De pruik lag nog op tafel, er stond een muziekinstru ment in een hoek en het bedden goed lag verfrommeld op bed...' Het laatste huis bekeken ze in februari en dat was meteen raak. Alles leek te kloppen: een mooie ligging, cen traal, een leuk dorp in de buurt en vlakbij zee. 'Ja, want daar raak je op Texel natuurlijk wel aan gewend', zegt Ingrid enthousiast. Het huis is omgedoopt tot Casa dei Colli (huis van de heuvels) en voelt volgens hen 'ontzettend goed'. Knop om Ook al hebben Frans en Ingrid Scherpenisse er veel zin in, ze ont komen met aan het geregel. Op afstand, en dat vinden ze onhandig. Alles gaat via e-mail en de telefoon. Het regelen van de hypotheek, de aanvraag voor de bouwvergunning, de gesprekken met de aannemer. Ingrid zucht: 'Een hypotheek regelen in Italië, waar alles ouderwets gere geld is en je met cheques werkt? Ga er maar aan staan.' Het onder tekenen van de koopovereenkomst bij de notaris neemt in Nederland doorgaans een uur in beslag, in Italië zaten ze om 10.00 uur op kantoor en verlieten het vervolgens om 19.20 uur. De koerier die de overige cheques moest overhan digen arriveerde aan het einde van de middag vanuit Milaan, de akte werd volledig in het Italiaans voor- Ingrid van Lubek vijfde op WK Ingrid van Lubek is zondag in Almere op het wereldkampioen schap triatlon (lange afstand) op de vijfde plaats geëindigd. De oud-Texelse finishte na 4 kilo meter zwemmen, 120 kilometer fietsen en 30 kilometer hardlopen in een tijd van 6.40.33 uur. Een knappe prestatie van Van Lubek, die voorheen was gespecialiseerd in de (veel kortere) Olympische afstand en op dat nummer in 2000 meedeed aan de Olympische Spelen in Syd ney. Toch moest ze veel toegeven op winnares Wellington uit Groot- Brittannië, die bijna een half uur eer der de eindstreep haalde. Kolters uit Denemarken eindigde in 6.30.15 op de tweede plaats, de Nederlandse Van Vlerken veroverde in 6.31.56 de derde plaats. gedragen én daarna in het Engels. Maar op 30 juni waren ze eigenaar van hun eigen boerderij. Nu zijn de Texelaars voornamelijk bezig met het leren van de taal, hun website, opslag, verhuizen en het beden ken van workshops. De reacties van familie, vrienden en bekenden zijn positief. Ze vinden het dapper, zijn jaloers op de moed, beloven om langs te komen en hebben misschien wel meer moeite met het vertrek dan Ingrid en Frans zelf. Bij hen is de knop om en roept Italië. Heel hard. Tekst Mieke Smid De Texelse Courant volgt de komende maanden de bele venissen van Ingrid en Frans Scherpenisse op de voet. Regelmatig staat in deze krant lezen hoe het ze vergaat. Nieuwsgierig naar Casa dei Colli? Kijk alvast op www.casa- deicolli.com, de website is nog in aanbouw maar geeft wei een mooi beeld van de omgeving en de boerderij. Idyllisch gelegen tussen de zonnebloemen ligt Casa dei Colli. Programma zaalvoetbal Woensdag 3 september: 17.00 SVO C2-Klif/Steen C1 vPutten 17.45 RAB C2-C/Sportsh C1 vPutten 18.30 RAB C1-SVO C1 H'dijk 19.20 Klif/S dal-Gr.broek dal H'dijk 20.15 Klif/Steen 4-ZDH 1 Jongedijk 21.05 Klif/Steen 2-Klif/Steen3 Douma 21.55 C/Sportshop 2-Texel 2 Douma Zaaldienst' Casino/Sportshop Donderdag 4 september: 18.15 ZDH D1-C/Sportshop D1 ZDH 19.00 C/Sportsh 4-C/Sportsh 3 J'dijk 19.50 Koog 3-Koog 4 Hoogendijk 20.45 Mantje 3-Mantje 4 Van Putten 21.35 Koog 2-SVO 2 Van Putten Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Vrijdag 5 september: 17.00 RAB D1-C/Sportshop D2 RAB 17.45 Klif/Steen D2-Klif/Steen D1 Klif 18.30 C/Sportshop 1-Krim 1 H'dijk 19.20 Texel 1-WGW 1973 1 Vonk 20.15 RAB 1-RAB 2 Arnout 21.05 Mantje 1 -Mantje 2 Douma 21.55 Klif/Steen 1-Koog 1 Bakker Zaaldienst. De Koog Uitslagen: Tweede klasse-beker ZDH-Texel 4 6-1. Klif/ Steenenplaats 4-Casino/Sportshof) 4 2-2, Knm 3-Casino/Sportshop 3 4-8, Krim 4-Texel 3 5-3. Eerste klasse-beker. RAB 4-Mantje 3 3-7, RAB 5-SVO 2 2-5. Klif/Steenenplaats 3- Casino/Sporlshop 2 3-10 HK-beker. Casino/ Sportshop 1 -Mantje 2 4-3, RAB 2-Klif/Steen- enplaats 1 0-6. Supercup. Mantje 1-RAB 1 6-2. D-jeugd. Casino/Sportshop D2-ZDH D1 1-6, Klif/Steenenplaats D1-RAB D1 1-14, Mantje D1-Klif/Steenenplaats D2 8-3. DINSDAG 2 SEPTEMBER 2008 Op de zonovergoten velden van SV Oosterend heeft de Texelse voetbal- jeugd alvast een voorproefje geno men op het nieuwe seizoen. Hoewel ze met vaker dan een paar keer had den getraind, lieten de pupillen en junioren soms fraaie staaltjes zien. Bovendien liet het enthousiasme bij niemand te wensen over. Er werd steeds tot de laatste minuut hard gestreden en dat leidde bij de vrij hoge temperaturen tot rode koppen en van zweet doordrenkte shirts. De toernooiorganisatie had haar zaak jes goed op orde en verstrekte na iedere wedstrijd limonade, zodat de kinderen hun vochthuishouding op peil hielden en er na een korte pauze weer volop tegenaan konden. Eindstanden: Mini's - 1 Texel'94 3. 2 Texel'94 2. 3.SVC, 4 Texel'94 1; 5.SVO F-pupillen. poule 1 - JVC F2. 2 SVO F13 AZ. 4 ZDH F15 Utrecht. Poule 2 - 1 De Koog F1 2 Vitesse; 3.SVC F1; 4.Heerenveen; 5.Roda. De Koog wint de finale van JVC. E-pupilien, poule 1 - 1.SVO E1: 2.SVC Vlie land, 3.Everton. 4-Chelsea. 5.Arsenal Poule 2 - 1 Liverpool: 2 De Koog E13 Manchester; 4 Tottenham, 5.SVC Ameland Liverpool wint in de finale na penalty's van SVO C-junioren - 1 Texel'94 Cl; 2.Texel'94 C4; 3 Texel'94 C3 B-junioren - SVO wint van De Koog B-junioren meiden - SVO-Texel'94 2-2; SVO wint na penalty's. SV De Koog heeft zich zondag ondanks een ruime zege (4-1) op SV Oosterend niet weten te plaatsen voor de tweede ronde in de strijd om de districtsbeker. Het doelsaldo na twee wedstrij den (5-2) is vrijwel gelijk aan dat van Texel'94 (6-3), maar op basis van het aantal gescoorde treffers gaat laatstgenoemd team door. De thuisclub ging goed van start. Peter Koorn opende al na vijftien minuten de score, toen hij slor dig uitverdedigen aan Oosterender kant resoluut afstrafte. Toen Robin Schoo vlak voor rust een goede actie van Ivar van Elk tot een doel punt promoveerde, leken de Kogers regelrecht op de volgende ronde af te stevenen. Vrij snel na rust bracht SVO de marge echter terug tot één doelpunt. Schutter was Ruben Duinker, die na een snelle aanval raak schoot (2-1). Ook Ed de Vries was namens de gasten dicht bij een treffer, maar zijn kopbal werd knap gepareerd door keeper Eddy de Witte. Het niveau werd daarna snel minder. Dat was naast de hoge temperatu ren wellicht te wijten aan de nawee- en van het Tropical Street Festival. Desondanks kreeg De Koog genoeg kansen om de beoogde grote zege in de wacht te slepen. "Wouter Kuip voerde de score op naar 3-1, maar miste even later oog in oog met de keeper. Een grote kans voor Bart-Jan Grisnigt leidde evenmin tot een doelpunt. Vijf minuten voor tijd bracht Grisnigt de stand met een afstandsschot op 4-1. Even dachten de Kogers dat ze er waren, maar toen na afloop de reglementen uit de kast werden gehaald, bleek niet De Koog maar Texel'94 zich voor de volgende ronde te hebben gekwalificeerd. Tje|

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6