Schquten J^huys Gemeente Texel TEXELSE 8 COURANT i Lichtjes en zo.,. 0 Voor toen 6 van nu fyt/ou* MS whi Pe Slufter |&aiss Fietsen met trapondersteuning Natuursteen Texel PASFOTO'S DE WAAL VRIJDAG 12 SEPTEMBER 2008 Omdat wij 20 oktober sluiten, is het bij ons ai een beetje kerst, dus voor mooie lichtjes en andere kerstcadeautjes naar 2, Vera griffioen 1 Haven 12, Oudeschild Open woe. t/m zondag van 11.00 tot 12.00 uur Weekmenu 10 t/m 14 september Salade met vijgen, pecorino en haricots verts Hertenbiefstukjes met een duxelle van Texelse shiitake Soufflé van chocolade en Grand Marnier €25.00 Vismarkt Den Burg 0222-*32iÓ32 www.schoutenhuys.nl Landelijke Makelaars Vereniging (RMT (rmi -i WOONHUIS NABIJ DEN BURG Ongeren 11 Jn het buitengebied en toch dichtbij Den Burg gelegen boerderij, bestaande uit een woonhuis, diverse schuren en totaal 4.665 m2 grond met agrarische bestemming. Het woonhuis heeft een hal/entree met trapopgang, een woonkamer, een keuken, en een bijkeuken met w.c. en douche. Op de verdieping een overloop met vlizotrap naar de bergzolder en 4 slaapkamers. De schuren betreffen een grote steRen schuur van ca. 215 m2 en twee betonnen schuren van respectievelijk ca. 108 m2 en ca. 126 m2. Een eenvoudig woonhuis op een fantastische plek! WOONHUIS IN DEN BURG Middelton 4 In een rustige villawijk gelegen stolpwoning met inpandige garage en beschutte tuin op het zuiden: totaal 385 m2 onder- en bijgelegen grond. Dit vrijstaande woonhuis heeft aan de voor zijde een royale slaapkamer en badkamer met ligbad, douche, wastafel en toilet. Daarachter de hal/entree met doorgang naar de garage, een half open eetkeuken met bijkeuken en een lichte woonkamer met deuren naar het terras en de tuin. Op de verdieping een 2e badkamer met douche en 2e toilet en een grote slaapkamer (eventueel te splitsen). De begane grond is voorzien van een plavuizen vloer met vloerverwarming. De deuren zijn extra breed en hebben geen drempels waardoor de woning ook geschikt is voor minder validen. Vrijblijvende informatie: Keesomlaan 51, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 E-mail: info@janduinmakelaardij.nl Internet: www.janduinmakelaardij.nl van ft fccl: y ==j tel. 322126 DeVier Sportshop Texel Y*' C«tw«r DE JOFFER IxJ CVt-OWrt-auMtT TEXEL A.s. zondag De Koog - Sint Boys aanvang 14.00 uur wedstrijdbaibai Paulus en Nel wordt beschikbaar gesteld door: VC Kdllf ZV W(j Camping „Bregkoog"' Super deBoer AppnrtcmcntOM&unplex Café restaurant Slagerij SltjjuM Moormann deBoer óXiMi)*;: Badweg 19 jijt De Koog Opstapmiddag. Moderne fietsen voor jong en oud. Duurste model 1499,- Speciale aanbieding dit weekend. De koffie staat klaar. Zaterdagmiddag I3sep. van IU.00 tot 17.00 uur Bets Fietsen, Oudeschild Houtmanstraat 39, tel 312184 Grafmonumenten Eigen monumententuin Beletteringen Reparatie Restauratie Korte levertijd uit voorraad Grafversieringen/vazen/lantaams Natuursteen onderhoudsproducten Jaarlijks onderhoud over geheel Texel Mark Pijper Bernhardlaan 147 1791 XD Den Burg tel.: 06-51283246 0222-310168 natuursteentexel@uitvaartcentrumtexel.nl zwart/wit of kleur €6.00 'fbtopIlLS. a 320963 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Kikkerstraat 3 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vernieuwen van woonhuis met kantoor (ontvangen 1 september 2008): De Naai 2 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een lichtreclame (ontvangen 3 september 2008), Nikadel 19 in De Koog: geheel plaatsen van een buitenzonwe ring (ontvangen 3 september 2008); Californiëweg 29 in De Koog: geheel vergroten van een dienstwoning (ontvangen 4 september 2008); Paal 31 Volharding in De Cocksdorp: geheel plaatsen van units ten behoeve van strandpaviljoen/sportieve activiteiten (ontvangen 4 september 2008); Molenstraat 2 in Den Burg: geheel oprichten van vier appartementen in appartementenge bouw (ontvangen 5 september 2008); Kikkertstraat 37 in De Cocksdorp: geheel vernieuwen van een recreatief opstal (ontvangen 5 september 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Vliegwiel in Oudeschild: plaatsen van een bedrijfsruimte (verzonden 4 september 2008); Ruijslaan 2 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 4 september 2008); Bernhardlaan in Den Burg: geheel oprichten van een keukencentrum plus bedrijfswoning (verzonden 8 september 2008); Postweg 176 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (verzonden 9 september 2008); Boodtlaan 40 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van een hotel (ver zonden 9 september 2008); Brink 8 in De Koog: geheel vergroten van een woonhuis (verzonden 9 september 2008); Kamerstraat 73 in De Koog: geheel oprichten van een dubbel woonhuis (verzonden 9 september 2008); Parnassiastraat 27 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een berging (verzonden 9 september 2008). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekondgcmaak: - verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bi/ het college van Burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend I en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, 1 de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar j wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschnft van het 1 bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is Ingediend, is het in i spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een i bedrag aan gnffierechten geheven Vrijstellingprocedures artikel 19 W.R.O. Burgemeester en Wethouders willerl met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening meewerken aan de (bouwjplannen voor: het gedeeltelijk vergroten van een schoolgebouw aan de Haffelderweg 40 te Den Burg: de herbouw van een stolpboerderij en bouw van een bijgebouw aan de Rozendijk 9-11 te Den Burg; de aanleg van een noordelijke ontsluitingsweg van het hulpverleningscentrum aan de Pontweg te Den Burg; de aanleg van een zuidelijke ontsluitingsweg van het hulpverleningscentrum aan de Pontweg te Den Burg. De (bouwjplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestem- i mmgsplannen De conceptbesluiten liggen met ingang van 15 sep tember 2008 gedurende zes weken ter inzage bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Verleende vrijstellingen artikel 19.2 WRO Burgemeester en Wethouders verlenen vrijstelling ex artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het uitoefenen van ondergeschikte detailhandel op de volgende percelen: Kadijksweg 10 te Den Burg (vrijstellingsbesluit ver zonden op 8 september 2008); Ongeren 5 te Den Burg (vrijstellingsbesluit verzonden op 8 september 2008); Hoornderweg 29 te Den Burg (vrijstellingsbesluit verzonden op 8 september 2008); Pontweg 160 te De Koog (vrijstellingsbesluit verzon den op 8 september 2008); Nieuwlanderweg 10 te De Waal (vrijstellingsbesluit verzonden op 8 september 2008); Nieuwlanderweg 101 te De Waal (vrijstellingsbesluit verzonden op 8 september 2008); Westerboersweg 8 te De Waal (vrijstellingsbesluit verzonden op 8 september 2008); Westergeest 4 te Den Burg (vrijstellingsbesluit ver zonden op 8 september 2008). Volgens de Algemene wet bestuursrecht kan bij de sector Bestuur van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar, tegen dit besluit beroep worden ingesteld binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Van de indiener van een dergelijk beroepschnft wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Het be roepschrift dient in ieder geval te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waar tegen het beroep is gerichtde gronden van het beroep, zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Vrijstellingprocedure artikel 17 W.R.O. Burgemeester en wethouders hebben vrijstelling ver leend voor het: plaatsen van 14 caravans op het perceel Krimweg 44 toten met 31 oktober 2008. Het vnjstellingsbesluit is verzonden op 10 september 2008. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kan bij de sector Bestuur van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, tegen dit besluit beroep worden ingesteld binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het be roepschnft dient in ieder geval te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening; een omschnjving van het besluit waartegen het beroep is gencht, de gronden van het beroep; zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit. Indien een be roepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening In te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan het bouwplan voor het: tijdelijk wijzigen van de gebruiksfunctie wonen naar een onderwijsfunctie aan de Vuurvlinder 83 tot en met 102 te Den Burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 15 september2008 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan het bouwplan voor het: plaatsen van een tijdelijk schoolgebouw aan de Em- malaan 55 te Den Burg. De bouwplannen zijn in stnjd met de ter plaatse geldende bestemmings plannen. De conceptbesluiten liggen met ingang van 15 september 2008 gedurende twee weken ter inzage bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Aanlegvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestem mingsplan "Buitengebied Texel" en de herziening "ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel", aanlegvergunning verleend aan: Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier voor het realiseren van een doorsteek tussen Eijerlands- polder naatr Polder Waal en Burg en het Noorden. De vergunning is verzonden op 8 september 2008; Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier voor het realiseren van natuurvriendelijke oevers aan de Stengweg. De vergunning is verzonden op 8 september 2008; Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier voor het realiseren van een doorsteek tussen polder Een dracht en het Noorden. De vergunning is verzonden op 9 september 2008; Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier voor het verbreden van sloten tussen de Postweg en Hoofdweg en Hoofdweg en Eendrachtsweg te De Cocksdorp. De vergunning is verzonden op 10 september 2008; Diaconie De Waal, De Koog en Den Hoorn, voor grondverbetering aan de Sommeltjesweg te De Waal. De vergunning is verzonden op 5 september 2008; Vereniging voor agrarisch natuur en landschaps beheer De Lieuw voor inrichting van gebied nabij Eendrachtweg 2 en 4. De vergunning is verzonden op 8 september 2008; Deze aanlegvergunningen treden in werking met in gang van de zevende week na de dag waarop deze zijn verzonden. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschnft bij Burgemeester en Wethouders bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste t naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Boven genoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie van Grondgebied van het gemeentehuis Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 36 21 85 VERKEERSZAKEN Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders maken bekend dat van wege de Texel halve marathon op zondag 28 september 2008 de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn; het afsluiten van het Molwerk voor alle verkeer van 13.15 tot 13.45 uur; het afsluiten van de Mokweg voor alle verkeer van 13.20 tot 13.50 uur; het afsluiten van de Watermolenweg tussen Stolpweg en Molwerk voor alle verkeer van 13.20 tot 13.50 uur; het afsluiten van de Naalrand voor alle verkeer van 13.30 tot 14.15 uur; het afsluiten van de Stolpweg, tussen Naalrand en Diek, voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van de Herenstraat voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van Klif voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van de Kerkstraat voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van de Hemmerkooi voor alle verkeer van 13.45 tot 14.20 uur, het afsluiten van de Kooiweg voor alle verkeer van 13.45 tot 14.20 uur: het instellen van eenrichtingsverkeer op de Keesom laan, tussen Pontweg en Beatrixlaan (rijrichting naar de Pontweg) van 13.30 tot 16 uur; het instellen van een snelheidsbeperking van 30 km voor de Pontweg rondom de kruising met Westerweg en Keesomlaan van 13.30 tot 16 uur: het afsluiten van de Keesomlaan, tussen Beatrixlaan en Elemert, voor alle verkeer van 13.45 tot 16.00 uur; het afsluiten van de Elemert, tussen Warmoesstraat en Parkstraat voor alle verkeer van 12.00 tot 14.20 uur; het afsluiten van de Groeneplaats voor alle verkeer van 11.00 tot 17.00 uur; het afsluiten van de Parkstraat voor alle verkeer van 12.00 tot 16.00 uur; het afsluiten van de Rozendijk, tussen Jan Ayeslag en Fonteinsweg voor alle verkeer van 13.45 tot 14.10 uur; het afsluiten van de Rozendijk, tussen Grensweg en Bakkenweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.30 uur; het instellen van een snelheidsbeperking van 30 km voor de Randweg rondom de kruisingen met Reuversland weg en Monnikenweg van 14.00 tot 15.20 uur; het afsluiten van de Monnikenweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.30 uur; het afsluiten van de Ploeglanderweg, tussen Monni kenweg en Rozendijk voor alle verkeer van 13.50 tot 15.30 uur; het afsluiten van de Smitsweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.45 uur; Voor de opbouw van de brug in Den Burg het afsluiten van het fietspad langs de Pontweg, tussen Westerweg en Hoornderweg op vrijdag 26 september en maandag 29 september 2008 van 7 tot 13 uur de westelijke kant en van 13 tot 19 uur de oostelijke kant; het afsluiten van de Groeneplaats voor parkeren, op zondag 28 september 2008; dat vanwege de optocht van Excelsior op zaterdag 27 september 2008 de volgende tijdelijke verkeersmaatre gelen nodig zijn; het afsluiten van het dorp Oosterend bij Achtertune, Nesweg, Kotterstraat en Vliestraat voor alle verkeer tussen 13.30 en 15.30. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke ver keersmaatregel nodig is; In Den Burg het afsluiten varf de Kogerstraat, ter hoogte van de kruising met de Boogerd, voor alle verkeer op maandag 15 september en dinsdag 16 september 2008; In Den Burg het afsluiten van de Boogerd, voor alle verkeer van maandag 15 september tot vrijdag 14 november 2008. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, ver tragingen zijn daardoor mogelijk De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen Meer informatie over de verkeersmaatre- j gelen van tijdelijke aard is te verknjgen bij de heer D van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 06-1322522. ALGEMEEN Nachtbus In september zal elke zaterdagnacht (zaterdag op zondag) de nachtbus van Texeltours rijden om uit gaanspubliek in De Koog veilig thuis te brengen. Vertrek van de nachtbus is om 3:45 uur vanaf de Nikadel, naast de 'Lidl' (bij het gele bord). De bus rijdt vanaf De Koog naar Den Burg en daarna door naar De Waal. Oosterend en Oudeschild. De kosten zijn 3.00 per persoon per nt, te betalen in dé bus. Vastgestelde Woonvisie De gemeenteraad heeft op 22 april 2008 vastgesteld de "Woonvisie Texel 2008 - 2015". In de woonvisie vindt u het gemeentelijke beleid over de te bouwen aantallen nieuwe woningen, de soort woningen, de gewenste spreiding over het eiland, de gewenste kwaliteit enz. U kunt de woonvisie vinden op onze website www. texel.nl, onder het kopje "beleid en regelgeving\beleids- regels en nota's\volkshuisvesting en woningbouw". Ook kunt u tegen kostprijs, een exemplaar ophalen bij de publieksbalie in het Gemeentehuis. Toelage uitwonende studerenden studiejaar 2008/2009 Voor het studiejaar 2008/2009 kunnen uitwonende studerenden in aanmerking komen voor een aanvul lende gemeentelijke toelage volgens de 'Verordening toelage uitwonende studerende gemeente Texel 2002' (in vervolg "de verordening"). De toelage is een aan vulling op een tegemoetkoming studiekosten van de Informatie Beheer Groep (IBG) en bedoeld als bijdrage in de kosten van het wonen op kamers van kinderen ên jong volwassenen die voor het volgen van onderwijs aan de "overkant" wonen. Ouder(s)/verzorger(s), dan wel uitwonende studeren den kunnen hierop aanspraak maken voor maximaal 1.361,40 per studiejaar. De bijdrage is bedoeld ter compensatie van de extra kosten van de uitwonende studerende. De bijdrage wordt verstrekt wanneer u voldoet aan de volgende voorwaarden: u ontvangt een tegemoetkoming ouders of een tegemoetkoming scholieren voor het schooljaar 2008/2009 van de IBG uit hoofde van de Wet Te gemoetkoming Onderwijsbijdrage (Schoolkosten (WTOS); u ontvangt geen basisbeurs; studerende tot en met 17 jaar volgt voortgezet on derwijs, (voortgezet)speciaal onderwijs of middelbaar beroepsonderwijs aan de vaste wal. en is als gevolg hiervan uitwonend; studerende met een leeftijd van 18 tot 27 jaar volgt voortgezet onderwijs (Iwoo, praktijkonderwijs, havo l of vwo), voortgezet (speciaal) onderwijs, middelbaar beroepsonderwijs (bol) of vavo aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; de ouder(s)/verzorger(s) van de uitwonende stude rende woont (wonen) op Texel. Vanaf 1 september 2008 liggen bij de receptie van het gemeentehuis I aanvraagformulieren klaar voor een toelage voor uitwonende stude- renden of te downloaden van de gemeentelijke website. Digitaal loket Formulieren Onderwijs Studenten Om aanspraak i te kunnen maken op een toelage van de verordening met betrekking j tot het studiejaar2008/2009 dienen de aanvragen voor 1 oktober2008 via een standaard aanvraagformulier, inclusief de vereiste bijlagen, bij i de gemeente ingediend te worden. DE RAADSCOMMISSIES VERGADEREN De commissies van de gemeenteraad, die de besluit- j vorming van de gemeenteraad voorbereiden, komen elke 6 weken in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden altijd plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19.45 uur. U bent altijd welkom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waarover u de commissieleden wil informeren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel. nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl ga naar Politiek en bestuur Gemeenteraad. BEKENDMAKINGEN Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente; www.texel.nl, ga naar Actueel Bekend makingen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 8