TEXELI j TEXELSE 2 COURANT Strandhuisjesmarkt bij paal 9 Van Noordende .E3 (jeslgggd (j exlaagd oPIENie Agenda oud Papier TES n.xi i.si:'V*((H r\\i rail -- WpMÈ m 5' ter LANGEVELD DE R00YI DINSDAG 16 SEPTEMBER 2008 Nathalie Baartman met Los in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is zondag de voorstelling LOS van Nathalie Baartman te zien. Baartman studeerde in 2005 af aan de Koningstheaterakademie in Den Bosch Voor haar alom bejubelde debuutprogramma STAM ontving zij de persoonlijkheidsprijs tijdens het cabaretfestival Cameretten en de Voor de Leeuwen-trofee, een onder scheiding voor eindejaars theater makers van alle hogescholen voor de kunsten. In LOS ontpopt ze zich tot een fri vool, filosoferend verschijnsel. Ze gaat op ontwapenende wijze de strijd aan voor een verrassender bestaan. Dit onder het motto: als ik met bij de wereld pas, moet de wereld maar bij mij passen. Soms zou ze een koe willen zijn of een simpel soepballetje. Baartman duvelt uit een doosje en spettert uit een vaatje, droog en eigenzinnig. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €14,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 of e-mailadres info@klif12.nl. Open huis in Oudeschild De stichting gemeenschap Oude schild doet zaterdag mee met Burendag en houdt open huis. ledereen is welkom om kennis te maken met de organisatie, de activiteiten en natuurlijk de buurt bewoners. De open dag wordt vanaf 16.00 uur gehouden op het voetbalveld achter de De Wittstraat waar iedereen wel kom is voor een gezellig praatje en een kopje koffie. Daarnaast wordt er vrijmarkt gehouden, staat er een springkussen en worden er spelle tjes gespeeld. Burendag is een initiatief van het Windmolens In schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan wordt donderdag een bijeenkomst gehouden over het opwekken van energie met wind turbines. De lezing, verzorgd door de stichting Duurzaam Texel, begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 320723 of info@duurzaamtexel.nl. Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp/Eier- land van de NBvP/Vrouwen van Nu houdt donderdag de eerste bij eenkomst van het nieuwe seizoen. Deze wordt gehouden in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp en begint om 20.00 uur. Spreker is de heer Odolphi, die een lezing geeft over autisme bij kinderen. Danslessen in De Wielewaal In dorpshuis De Wielewaal in De Waal worden vanaf eind deze maand elke vrijdagavond dansles sen gegeven. De lessen worden verzorgd door Redmon Valk en Alexandra Matte- man uit Den Helder onder de naam Dansschool Redlex. Valk gaf eerder al danslessen op het eiland voor dans school Corma van zijn ouders. Redlex houdt zondag 21 september van 14 00 tot 18.00 uur open dag zodat Texelaars kennis kunnen maken met de dansschool. Vanaf 16.00 uur worden demonstraties speeddance, latin en ballroom gegeven. De lessen starten vrijdag 26 september. Order het motto Kunst, kitsch en en augustus een bezoek gebracht kolder sluit de Stichting Hoornder aan Den Hoorn. En de reacties waren Donderdag het zomerseizoen af vnjwel unaniem heel positief, ja zelfs met een strandhuisjesmarkt. Deze enthousiast.' wordt zondag gehouden op het Om de nieuwe opzet bij Texelaars en parkeerterrein bij paal 9 en duurt andere potentiële bezoekers onder van 13.00 tot 16.00 uur. de aandacht te brengen, werd eind april een voorjaarsmarkt gehouden. De Stichting Hoornder Donderdag Deze werd gehouden bij paal 9. De kijkt terug op een geslaagd seizoen, strandhuisjes die op de parkeerplaats Samen met een vertegenwoordiging waren gezet om te worden opge- van de ondernemersvereniging werd knapt of geverfd deden daarbij dienst in expositie over Wieringerrandmeer Leny van 't Noordende uit Den Burg doet samen met nog 37 kunstenaars mee aan een grote groepstentoonstelling die in het teken staat van het Wieringer randmeer. Met de aanleg van dit meer worden boerderijen afgebroken en komen geprobeerd het evenement nieuw als markstalletjes. Nu de huisjes weer grote stukken landbouwgrond in pol leven in te blazen. Naast de tra- van het strand zijn gehaald, wordt ditionele markt werd een stoepen- de markt nogmaalsgehouden. De markt georganiseerd, waar iedereen die dat wilde een plaatsje kon zoe ken. Ondanks het slechte zomerweer werd het een groot succes, meldt Cor van Heerwaarden namens de organi satie. 'Langs een lange sliert kramen en tafels door de Herenstraat en over Klif hebben duizenden mensen in juli Vredespad in Oosterend Tussen verschillende kerken in Oosterend wordt vrijdag een vre despad aangelegd, bestaand uit tegels die door jongeren voorzien zijn van opschriften en teksten. organisatie hoopt 'in een dorp van strandhuisjes' veel deelnemers van de stoepenmarkt en hun handel te mogen begroeten. Daarbij bestaat de koopwaar ongetwijfeld uit kunst, kitsch, huisraad, kleding, boeken, platen, hobbyartikelen en andere 'rommel'. De kinderen van de basis school mochten in april strandhuisjes beschilderen. Resultaat was dat het er afgelopen zomer een stuk vro lijker uitzag op het strand. Ditmaal worden een paar hopen zand bij elkaar geschoven en wordt kinderen der Waard-Nieuwland en het noor delijk deel van de Wieringermeer- polder onder water te staan. Om de economie te stimuleren, worden (recreatie)woningen gebouwd en recreatiegebieden voor de water sport aangelegd. Hoewel de organi sator van de expositie, de Stichting Landschapszorg Wieringen, officieel geen (negatief) standpunt over dit project inneemt, wordt de expositie 'een ode aan het verloren polder land' genoemd. Veel deelnemende kunstenaars hebben geprobeerd het landschap te laten zien zoals het nu nog bestaat. Dat geldt ook voor Van 't Noordende, die op uitnodiging gevraagd een zandkasteel te bou wen. Het mooiste bouwwerk wordt meedoet en acht aquarellen en één beloond met een leuke attentie. olieverfschilderij inzendt. De organisatie wil graag weten hoe- De tentoonstelling wordt van zater- veel huisjes worden gebruikt. Deel- dag 20 september tot maandag 20 nemers aan de markt wordt daarom oktober gehouden in Galerie op de Vlak voor de internationale dag voor verzocht zich van te voren aan te mei- Zeebodem in Slootdorp. Werk wordt de vrede, op 21 september, voorzien den. Dat kan bij Cor van Heerwaar- niet alleen geëxposeerd in deze ver jongeren van 12 tot en met 16 jaar den (info@klif12.nl) en René Jager bouwde boerderij zelf, maar ook in de Oranje Fonds en Douwe Egberts en vindt dit jaar voor de derde keer plaats. Op ruim duizend plaatsen in Nederland houden organisaties open huis. Het thema dit jaar is Kom in actie voor je buurt. Buurtbewo ners worden opgeroepen samen een buurtwens uit te voeren. Het Oranje Fonds stelt voor iedere buurtwens maximaal €1000,- beschikbaar. Lezing over honden Erwin van Nieuwkoop van Hond- engedragcentrum Noord-Holland Noord verzorgt zondag 28 septem ber in de bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg een middag over het opvoeden van honden. Van Nieuwkoop, jarenlang verbon den aan de Martin Gaus honden school in Utrecht, vertelt over het opvoeden van honden zonder te hoeven straffen of mopperen, maar volgens een positieve methode die aansluit bij de natuurlijke aanleg van een hond. Ook bespreekt hij de voor- en nadelen van straffen en belonen. Hij illustreert zijn verhaal met foto's en praktijkvoorbeelden. De lezing begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €6,50. Reserveren is gewenst. Dat kan via tel. 312743 of aan de balie in de bibliotheek. WMO op Radio Texel Via Radio Texel (106.1 FM) is woensdag van 16.30 tot 18.00 uur een herhaling te horen van het pro gramma Even bijpraten met... van donderdag. Hierin spreekt Wijkie van den Berg met wethouder Mari an Merkelbach over de WMO. Ook spreekt zij met dokter Benink over het kweekcellaboratorium in het Gemini Ziekenhuis waar kraakbeen cellen worden gemaakt en met Jaap Kievit over 50 jaar De Bolder. Engelse les voor ouderen De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt binnenkort een cursus Engels. Daarin ligt de nadruk op het spreken van deze wereldtaal. De cursus wordt gegeven door Aliétte Fonds en bestaat uit twintig lessen. De serie gaat vrijdag 10 oktober om 10.00 uur van start. Locatie is steeds De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Deelname kost €60,-. Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 312696 of email swot@texel. com. tegels van persoonlijke vredeswen sen, passende teksten of opdrach ten. Deze tegels worden opgehan gen in de straten van het dorp, op die manier verschillende kerken met elkaar verbindend. De aanleg van het vredespad begint vrijdag om 18 00 met soep en een broodje in de kelder van kerkelijk centrum De Parel aan de Oesterstraat. Jongeren die aan het pad willen meewerken, kunnen zich aanmelden bij Fred van Helden, Ankerstraat 33, tel. 318963 of e-mail adres heldennederlanden@hetnet.nl Bibliotheek zoekt nieuwe leden KopGroep Bibliotheek Texel in de Drijverstraat in Den Burg wil de omvangrijke collectie boeken, tijdschriften en DVD's onder de aandacht van een groter publiek te brengen en heeft daartoe een ledenwerfactie gestart. (info@paal9.nl). Afsluiten zwemseizoen Zwembad Molenkoog opent zon dag voor het laatste de deuren. De hele dag worden er verschillende activiteiten ontplooid, waarna na het hondenzwemmen de stop uit het bad gaat. De seizoensafsluiting begint zelfs al zaterdag, als vanaf 13.30 uur waterspelletjes worden gehouden, waaraan teams van vier personen kunnen deelnemen. Zondag is er de hele dag muziek te beluisteren, worden er een vrijmarkt en een ruilbeurs gehouden en staan bijbehorende schuren en de omrin gende tuin. De galerie is elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De vernissage is zaterdag om 15.00 uur. Mensen die nu lid worden, mogen de rest van het jaar gratis boeken molenkoog.nl. lenen en betalen alleen het abon- nementsgeld voor 2009. Dag V3n de Diëtist Een jaarabonnement kost €25,-. Jongeren en 65-plussers krijgen Ter gelegenheid van de Dag van korting, kinderen tot en met 17 jaar de Diëtist verzorgen de organi- zijn gratis lid. seren de diëtisten van het Gemini Van de Brake in bibliotheek Nettie van de Brake verzorgt woensdag 24 september in de bibliotheek een lezing over haar boek Leene, ons moeders, een biografie over een wilskrachtige boerenvrouw en moeder van een groot gezin. Zij vertelt hoe haar boek tot stand is gekomen en waarom ze het er kraampjes met spelletjes en geschreven heeft. Uit ervaringen etenswaar. Ook worden het Texels blijkt dat veel Texelaars zich in de kampioenschap buikschuiven en de wereld en het leven van Leene her- traditionele familie-estafette gehou- kennen. Tijdens en na de lezing den. De dag - en daarmee het zullen er daarom ongetwijfeld bij seizoen - wordt afgesloten met het de toehoorders veel herinneringen hondenzwemmen. Het complete loskomen. Na afloop van de lezing programma is te lezen op www. verkoopt en signeert Van de Brake haar boek. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Kankerbestrijding Het inschrijven kost eenmalig €2,50. Meer informatie over tarieven, dienstverlening en collectie is te vinden op www.kopgroepbibliothe- ken.nl of te verkrijgen in de biblio theek zelf. De collecte van het KWF Kan ker Bestrijding, die onlangs werd Ziekenhuis vrijdag 19 september gehouden, heeft op het eiland €11.455,41 opgebracht. Daar mee werd de daling van vorig jaar, toen €11.096,21 werd opgehaald, meer dan goedgemaakt. Volgens de organisatie had de opbrengst nog hoger kunnen uitvallen, maar drie collectanten waren door ziekte geveld. Daarnaast is de collecte van het KWF steeds de eerste na de zomerstop, waardoor er nogal wat mensen met vakantie zijn. van 11.45 tot 13.45 uur verschil lende activiteiten. In een kraampje in het restaurant van het ziekenhuis kunnen belang stellenden uitleg krijgen over het verschil tussen gezonde en opti male voeding. Er wordt een quiz gehouden over de waarheid ach ter het eten en bezoekers kunnen het aantal calorieën in verschillende voedingsmiddelen raden. Daarnaast is er volop gelegenheid vragen te stellen. Hl Waarde 'Je bent je gewicht in goud waard'. Een opmerking die je soms toege worpen krijgt. Als constatering, niet als opmaat tot het werkelijk uitkeren van die waardeStel je voor. Ik liep vandaag, na drie dagen Culinair De Koog en twee verjaar dagsfeestjes, over die opmerking na te denken. Na zoveel dagen met zoveel heerlijkheden ben ik beslist nog kostbaarder gewor den. Iemand om zuinig op te zijn. Terwijl ik dit schrijf, moet ik den ken aan een verhaal dat ik eens hoorde. Een man, met zijn gelief de op vakantie ergens in Noord- Afrika, kreeg bij een oase midden in het zand onverwacht de gele genheid serieuze zaken te doen met een woestijnbewoner Twintig kamelen in ruil voor zijn vrouw. Hij moest vreselijk lachen om wat hij als een grap beschouwde 'Eén kameel'bedong hij, nog steeds denkend dat dit niet serieus kon zijn De bedoelen keek hem stom verbaasd aan. Eén kameel slechts, terwijl hij er twintig bood? 'Twintig meneer, twintig kamelen voor uw mooie vrouw.'Eén', hield de man vol. Ze bleven een tijdje over en weer praten. Serieus van de kant van de woestijnbewoner, een lol lige vakantiegrap wat betreft de Hollander. Op het laatst liep de bedoeïen hoofdschuddend weg. Er mankeerde vast iets vreselijks aan die vrouw, dat haar man haar zo goedkoop van de hand wou doen. De 'koop' ging niet door. Zijn vrouw was stik verontwaar digd. 'Kaffer! Weet jij wel wat voor risico je me hebt doen lopen met je grappen? En dan ook nog voor maar één kameel!' (Want zo zijn wij vrouwen dan ook wel weer). 'Nou ja.' redde hij zich eruit: 'je bent me wel honderd kamelen waard, maar om zoveel van die dingen aan de kost te houden...!' Pien Verberg Sandy Pieterse uit De Koog slaagde aan de Universiteit van Amsterdam voor de studie Theaterwetenschap pen. Per 1 september is zij aan de Universiteit van Utrecht begonnen aan de Masteropleiding Kunstbeleid en Management. Zij is werkzaam bij Koninklijk theater Carré in Amster dam. Stijldansen In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint maandag 6 oktober een nieuwe serie lessen stijldansen voor senioren. Het dansen begint om 14.00 uur en staat onder lei ding van Jan en Annie Nooij. Zowel beginners als gevorderden zijn wel kom, deelname is gratis. Mantrazingen In yogacentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg wordt vrij dag een mantra-avond gehouden. Er worden mantra's uit verschil lende religieuze tradities gezongen. De bijeenkomst duurt van 20.00 tot 21.15 uur, deelname kost €7,-. Emmy M. Bakker uit Den Burg slaagde voor haar HBO Master Special Educational Needs in de afstudeerrichting Speciale Onder- wijszorg. Zij is voor de Stichting Samenwerkingsschool werkzaam op de Kompasschool in Den Burg. Voorlichting kraamafdeling De kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis houdt donderdag 2 oktober een voorlichtingsavond voor zwangeren en partners. Aan het woord komen een gynae coloog, een verpleegkundige, een kinderarts en een verloskundige. Als er gelegenheid voor is wordt tevens Kerkbezichtiging Het Hoornder kerkje is donderdag 18 september voor het laatst deze zomer open ter bezichtiging. Vrijwil ligers zijn tussen 14.00 en 16.00 uur ter plekke om over de historie van het gebouw te vertellen. Ook in de herfstvakantie, op 16 en 23 oktober, kunnen bezoekers er terecht. Modeshow in museum De kledingcommissie van de Dans groep Oude Dansen verzorgt don derdag van 14.00 tot 16.00 uur een modeshow in het Cultuurhistonsch Museum in De Waal. Te zien zijn de verschillende Texelse klederdrachten. Samenzang in Den Helder Het Texels Christelijk Mannen koor verleent zaterdag 20 sep tember medewerking aan een koor- en samenzangavond in de Bethelkerk in Den Helder. De avond, met als motto Zingen voor Israël, begint om 19.15 uur, de samenzang al om 19.00 uur. Naast het Texelse koor wordt medewer king verleend door kindergospel koor Joy. Organist is Don Kool, Uitje en eten voor Hoornder senioren Inwoners van Den Hoorn van 55 jaar en ouder wacht woensdag 24 sep tember een verrassend uitje, geor ganiseerd door de feestcommissie. Het programma is nog geheim, maar bestaat in ieder geval uit een busrit met Texeltours en wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd in dorphuis De Waldhoorn. De deel nemers verzamelen om 13.00 uur in koffiecafé Inn de Knip. Deelname kost €20,-. Opgave vóór 17 sep- een rondleiding gegeven door de ds Poot verzorgt de meditatie. Er verloskamers en de couveuseafde ling. De bijeenkomst duur van 19.00 tot 21.00 uur. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij het Patiën tenservicebureau, tel. 0223-696346, of e-mailadres: psb@gemini-zieken- huis.nl. tember bij Jolanda van Tunen. tel. 319564. Wie buiten het dorp woont en graag van huis opgehaald wordt, kan dit doorgeven aan de organi satie. Dat geldt ook voor andere bijzonderheden, zoals een dieet. worden producten uit Israël te koop aangeboden en er zal een kleine boekentafel zijn. De organisatie is in handen van de stichting Christenen voor Israël. Bridge Bridgeclub Alert uit Oosterend begint woensdag aan de nieuwe competitie. Er wordt elke woensdag vanaf 19.30 uur gespeeld in dorps huis De Bijenkorf. Gastspelers zijn welkom. Voor meer informatie: Jean Vaillant, tel. 06-53492321 Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Dinsdag 16 september: In de kelder van Bosch en Zee, Dorps straat 233 in De Koog begint om 19.30 uur een training van de linedance groep van De Koog. ledereen is wel kom. In het raadhuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad. In de RK-kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van pianist Rachel Vroom uit Den Burg. Dit komt in de plaats van dat van sopraan Karin van Arkel, saxofonist Ties Mellema en de aan zijn arm geblesseerde pianist Wijnand van Klaveren. De toegang is gratis. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de formatie Wad Zou 'T. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Wanted (15.00. 20.30), Mamma Mia (14.30, 20.00). Woensdag 17 september In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13.15 uur bndge gespeeld onder leiding van J. Hoogerheide, telefoon 313557. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 13.30 tot 17.30 uur een ideeënmarkt gehouden over werkwijzen en patronen en andere ideeën met lapjes stof. In strandpaviljoen Paal 28 in De Cock sdorp wordt tangoles gegeven door Geertui van Herwijnen en Klaas de Jong. Informatie via info@texeltango. nl of tel. 315140. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Brief voor de Koning (16.15), Wanted (20.30), Kung Fu Panda (13.30), Meet Dave (16.00), Mamma Mia (20.00). Donderdag 18 september: Om 14.00 uur gaat bij de Maartens kerk in Oosterend een cultuurhisto rische rondleiding door het dorp van start. Deelname kost €7,50, opgeven via tel. 318937 of 06-10743542. In Cultuurhistorisch Museum Texel Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat De papierwa gen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan. verzorgt de kledingcommissie van de dansgroep Oude Dansen van 14.00 tot 16.00 uur een modeshow met Texelse klederdracht. In de schuur van RAB aan de Vlam- kast in Oudeschild kunnen tussen 19 00 en 21.00 uur de kavels voor de Lionsveiling worden bekeken. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,- per persoon, inlichtingen via tel. 06-28787820. Duurzaam Texel houdt in schietsport centrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg een informatieavond over kleinschalige windenergie. Aanvang 19.30 uur. De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvPA/rouwen van Nu komt om 20.00 uur bijeen in het Eierland- sche Huis. De heer Odolphi spreekt over autisme bij kinderen. Cinema Texel vertoont Wanted (20.30), Mamma Mia (20.00). Vrijdag 19 september: In kerkelijk centrum De Parel aan de Oesterstraat in Oosterend werken vanaf 18.00 uur jongeren aan de aan leg van een zogeheten vredespad. De Muziek- en Dansschool In Den Burg verzorgt diverse open lessen in stijldansen, zowel voor beginners als tweedejaars. Meer informatie via www.mdt-texel.nl of tel. 313493. In de loods van RAB aan de Vlamkast in Oudeschild begint om 19.30 uur de Lionsveiling. Vanaf 17 00 uur kunnen de kavels worden bekeken. In yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg worden van 20.00 tot 21.15 uur mantra's gezon gen. Deelname kost €7.-. Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Brief voor de Koning (16.15), Wanted (19.00,21.45). Kung Fu Panda (13.30), Mamma Mia (16.00, 21.15). Meet Dave (18.45). TESO zet soms een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur, zondag van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 16 10.16 en 22.56 u. Wo. 17 10.45 en 23.15 u. Do. 18 11.25 en 23.40 u. Vr. 19 11.55 en 23.05 u. Za. 20 12.14 en 23.35 u. Zo. 21 12.50 u. Ma. 22 00.30 en 13.30 u. Di. 23 01.27 en 14.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water Maandag 2? september laatste kwartier. Woensdag 17 september springtij. Zondag 21 september zon op 7.24. zon onder 19 41 uur. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al or !e Regoteo voor het AOverteolewezan wordt op uv> Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (automatisch) Per jaar €74.10 71.75 (automat,sch. Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Muziek op schoot Bij de cursus Muziek op schoot van de Muziek- en Dansschool is nog plaats voor ouders, grootouders en oppasouders die samen met hun kind willen genieten van spel, dans en muziek. De cursus wordt op dinsdagmorgen gegeven door Klarina Combé en bestaat uit tien lessen. Bij voldoende aanmeldingen begint de cursus op 23 september om 9.15 uur. Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg vakantiekrant Oplage: 450.000 Ook adverteren in dit superactuele fullcolorblad? U kunt uw advertentie voor de edi tie van vrijdag 26 september nog opgeven tot vrijdag 19 sept. a.s. media bureau i.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2