m Texel Culinair niet gebukt onder regen 'Evenement heilzaam voor Koger reputatie' ÏVSlïs) TEXELSE 3 COURANT "Maria Elisabeth "Babker Marie Hoera!!! 100 jaar Texelaartjes I Texel begint bij Ecomare Ts. DINSDAG 16 SEPTEMBER 2008 Prijzen culinair De jury van Texel Culinair had het dit jaar lastig bij de categorie res taurants. De keuze ging tussen Bij Jef en De Taveerne. Er werd zelfs een keer extra geproefd, maar uiteindelijk maakte de langzaam gegaarde lamsschouder van Bij Jef toch het verschil. In de categone kleine restaurants leverden poon met passie en cjegrilde zeewolffilet viscen- trum Van Beek de eerste prijs op. De jury roemde ook de gemoedelijkheid van de zaak. Restaurant Noordzee werd tweede. Eetwinkel Moorman en De Boer won in de categorie overige deelnemers de eerste plaats doordat ze volgens meesterkok Leon Ribbens het lef hadden Texelse kalflever in hun gerechten op te nemen. Slagerij Goënga werd tweede. VERVOLG VAN PAGINA 1 Pieter Jan Stark Na het vertrek te hebben gemeld bij de kapiteins van TESO en de ver keersleiding in Den Helder, begon de tocht bij de Helderse zeedijk. Voortge dreven door de stroming en gestuurd door de mensen in de volgbootjes dacht Stark na een uur zwemmen op de Razende Bol te zijn aangekomen, maar min of meer tot zijn eigen ver bazing stapte hij tussen de Hors en 't Horntje op Texel uit het water. Zelfs al was het laat in het seizoen, het zeewater was het grootste deel van de tocht zestien graden. Later - toen hij in een andere stroming terecht kwam - werd het zelfs nog een graad warmer. Star, die al vijftien jaar niet meer op het eiland woont, zag zijn jongensdroom uitkomen en geeft toe dat hij nog wel eens een poging zou willen wagen. 'Maar het is een heel eind vanuit Moerkappelle en het is lastig te regelen. Je kunt ook nauwe lijks rekening houden met het tij, de stromingen in het Marsdiep lopen alle kanten op.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Staatsbosbeheer Dit had ik niet verwacht.' Na beide partijen te hebben aange hoord, zei de rechter met te begrijpen dat Westdorp nog altijd doorgaat met de illegale verhuur. Een uitspraak van de rechtbank is er om opgevolgd te worden, zo meende hij. Hij adviseer de de man zo snel mogelijk te stop pen, omdat de dwangsommen hem waarschijnlijk dieper in de financiële zorgen brengen dan het niet verhuren van de hoeve. De rechter doet donderdag 25 sep tember uitspraak. VERVOLG VAN PAGINA 1 EK Triatlon Van Lubek wist het parcours van 35 kilometer met een voorsprong van circa twee minuten te ronden. Ze kon daarna ontspannen de reste rende 12 kilometer lopen. 'Dat waren twee rondjes van zes kilometer en het vooral het laatste rondje heb ik kunnen genieten.' Er deden in totaal 150 triatleten aan het EK mee. Bij de dames was onder meer de top vijf van het vorige EK op Ibiza aanwezig. Op dat eiland werd Van Lubek vorig jaar derde. De Diabetes Risicotest Na een bijzonder leven in voor- en tegenspoed, met een heldere blik voor mensen en natuur en een groot gevoel voor rechtvaardigheid, is van ons heengegaan onze Maria Maaike Grisnich weduwe van Jacob Eelman Azn. Texel, 8 oktober 1922 t Texel, 12 september 2008 Wilma Eelman Wim ten Have Moowang en Xsi V' Akenbuurt 21 1791 PJ Den Burg Dinsdag 16 september is er van 18.30 tot 19.30 uur gelegenheid tot condoleren in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Woensdag 17 septem ber vindt om 13.30 uur de crematieplechtigheid plaats in Crematorium Schagerkogge, Haring- huizerweg 3 te Schagen. Dankzij de liefdevolle en betrokken verzorging en verpleging door de medewerkers van de Thuiszorg Texel en de artsen Van den Bent en Haasdijk kon moeder tot voor kort thuis blijven wonen. Na perioden in het ziekenhuis werd ze vervolgens liefdevol opgevangen in "De Gollards". Daarvoor onze hartelijke dank! Wilma Eelman en Wim ten Have 't ijkt vroeg maar 't isgenoeg Wef wat moe van afdat gedoe! "]ft fen vofefaan, if mag gaan. Xrabbedam, 1S-7-1937 Texel, 14-9-2008 Mario "Huisman en Xo Oostra Elly "Huisman en "Ronjunier ftftanf TKrie Huisman en "Bianco tCu isman-XCoosterman Cintfiia, "Daisy TÏiea Oduisman en "Marco Zuidewind Jan Dirbsoord4 1791 (J'T Den Burg Moecfcr is thuis, waar woensdag 17 september van 15.30 tot 17.30 uur geCegenheidtot afscheid nemen is. Donderdag 18 september wordt om 13.30 uur de afscheidspCechtighcidgehouden in bet berbje van De "WaaC, Hogereind 2, waarna we onze moeder begefeiden naar haar faatste rustpfaats op het berbhof. "Na affoop van de begrafenis drinben we met elbaar bojfe in doipshuis De WiefewaaC Lancjwaaf 9 .te De "Waaf. Uit Ierland kregen wij bericht dat donderdag 11 september 2008 plotseling is overleden onze lieve schoonzus en tante Kathleen Dowling Vrouw van C.J.M. Kievits (Cor) Wij wensen Cor en zijn gezin veel sterkte. André en Ria Nettie Jan en Frieda t Hans en José Kievits Correspondentie-adres: Else Mauhsstraat 5 1183 EB Amstelveen Vandaag zijn wij getrouwd! Chris de Vries Tamara de Jong Taaie Friezin G. den Braven-Jorna (Gep) haalde 2 keer de Elfsteden tochtfinish en hoopt zaterdag 20 september a.s. de 100 jaar te halen. Jammer genoeg is ze niet fit genoeg meer voor een receptie, zodat ze alleen 's morgens in de „Gasterij" van de „Gollards" een klein feestje heeft, samen met haar medebewoners, personeel en familie. P.S.: Haar ogen zijn nog goed, zodat ze een kaartje zeker op prijs zal stellen. Haar adres is: Gollards, kamer 113, De Zes 12, 1791 EX Den Burg Riet Snijder-den Braven Thom Snijder Hoera, het is een meisje! Lieke is geboren op 14 september 2008. Wij zijn heel blij met haar. Hilde Visser en Quinten van Katwijk Buytengors 71 1791 WN Den Burg INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (Incl, btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Wil jij gezellig bowlen? Bel dan nu naar Bowling Ver. Texel! T.312412 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Laat de wind voor u wer ken. Nieuwsgierig? Weer weten? Kom naar de le zing over Windturbines 18 september 19.30 uur Odysseus, Emmalaan 65 te Den Burg Opgave en info: info@duurzaamtexel. nl Tel: 0222 - 320723 Jan Groeneveld, Paar dentandarts en bitcon trole vanaf 14 sept.tot zat. 20 sept. op Texel. Denk om uw jaarlijkse controle en bel voor een afspraak. 06-50425329 of opgave bij Ruiter en mensport Martha hoeve Texel. Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Wegens succes verlengd t/m a.s. zaterdag laatste maten de helft van de helft bij Amigo schoe nen. Opruiming: ledikant "boog met spijlen", wit of alu metaal, incl. tras bodem 90 x 200, nu voor €89,-. zolang de voorraad strekt. Bosma wonen slapen, Waalderstr. 6, tel. 712464. Opruiming; 2 ledikanten 90 x 200, wit metaal, incl. trasbodem, nu per 2 stuks €99,- op op. Bosma wo nen slapen. Waalderstr. 6, nieuw tel. 712464. Weet u hoe u makke lijk geld kunt besparen op uw energierekening? Kom naar de lezing over windturbines Odys seus, Emmalaan 65 te Den Burg 18 september 19.30 uur Opgave en info: info@duurzaamtexel.nl Tel: 0222 - 320723 Ruiter en mensport Martha Hoeve Texel. De nieuwe wintercollectie is binnen. Kom snel langs. Op Op! Te koop: stacaravan zon der vaste staplaats. Merk: Westbrook. 14 jr. oud, compl. met inventaris, tel. 0049(0)1716411836. Boetiek Allerlei. De nieuwe collectie is bin nen. Grote keus, Kleine prijzen. Vero Moda, B- Young. Dorpsstraat 143 in De Koog. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Gebakken zeetong. in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Opruiming dekbedover trekken! Nu 25% - 50% korting, o.a. Cinderella, Irisette. Bosma wonen slapen, Waalderstr. 6, tel. 712464. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Ruiter en mensport Martha Hoeve Texel. De nieuwe wintercollectie is binnen. Kom snel langs. Op Op! Wegens succes verlengd t/m a.s. zaterdag laatste maten de helft van de helft bij Amigo schoe- Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Kinderyoga! Start ok tober Jose de Bloois, tel. 06-30291758. yoginijose@hotmail.com Ons cursuslokaal is ook te huur voor bedrijven en instellingen, TCA Marico- weg 37a. Satellietstoring 322398, EP: Voordeelland. Van daag gebeld, vandaag geholpen. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene- Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Opruiming beuken ledi kant 140 x 200, incl. lat- tenbodem matras, nu compleet €699,-. Bosma wonen slapen, Waalder str. 6. tel. 712464 Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Iedere dag tot 20.00 uur geopend. Snackbar Kustpark Texel/ De Koog. Voor de heerlijkste friet en snacks!!! Hip-hop/streetdance bij Sportschool Texel! Za 10.30 uur, voor volw.& tie ners. Losse lessen mogel. Info: 315421 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Te koop: 3 lattenkisten, 180 x 140 x 100, z.g.a.n.; 30 nestbare kratten, 60 x 40x23. Tel. 327021. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Nagelstudio "Mets"Set gelnagels €65,-. Nu gratis nailart.-actie maand sept./ okt. Weverstraat 19. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Een eigen windturbine. Zelf energie produceren? Lezing op 18 september Aanvang 19.30 uur in Odysseus, Emmalaan 65 te Den Burg Opgave en info: info@duurzaamtexel. nl Tel: 0222 - 320723 Jan Groeneveld. Paar dentandarts en bitcon trole vanaf 14 sept.tot zat 20 sept. op Texel. Denk om uw jaarlijkse controle en bel voor een afspraak. 06-50425329 of opgave bij Ruiter en mensport Martha hoeve Texel. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Wasmachine stuk 322398, EP: voordeelland. Van daag gebeld, vandaag geholpen. Wil jij gezellig bowlen? Bel dan nu naar Bowling Ver. Texel! T.312412 Texelse kaas van We- zenspyk. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. www.te xelseau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! LCD Plasma stuk 322398, EP: Voordeelland. Van- geholpen. Nagelstudio "Mets"open dag a.s. zaterdag 20 sept. van 10.00 tot 16.00 uur. Weverstraat 19. Ook veel last van spam, wij hebben de oplossing, kijk op www.tcatexel.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier Tel. 315001/06- 20073394. Klokgave natuurappels (géén kunstmest, géén herbi-, funghi- en insec ticiden, dus geheel on bespoten, óók geen zwa- velbespuitingen) voor ca. €1.- p.kg.ü Vele rassen (sterappels, notarisap pels, karmijn, bramley, el- star, Groninger kroon, dijk- manszoet, jonagold, enz.) Ook verse hazelnoten. J. Dros, Hallerweg 26. Computercursus volgen, ook geschikt voor Senio ren, TCA Maricoweg 37a. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Nieuw op Texel, anti- spam oplossing voor ie dereen, kijk op www.tca- texel.nl Opruiming: polyether matrassen restpartij nu €89.-. 90 x 200. Bosma wonen slapen, Waalder str. 6, tel. 712464. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Ons cursuslokaal is ook te huur voor bedrijven en instellingen. TCA, Marico weg 37 A. Bowlen en steengrillen gaan prima samen Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. www. texelseau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Restaurant 't Pruttel huus in De Koog. iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Computercursus volgen, ook geschikt voor senio ren. TCA, Maricoweg 37 www.printservicetexel. nl Stickers belette ring. textieldruk. Tel. 06- 10711115. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel 072-5815791. Droger stuk 322398 EP: Voordeelland. Vandaag gebeld, vandaag gehol pen. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672. Een vakantie op Texel is niet compleet zonder een dagje Ecomare. Dit centrum voor wadden en Noordzee is vooral bekend door de zeehondenopvang. Het voeren van de zeehonden is dan ook een hoogtepunt Maar er is veel meer te zien! Mooie, informatieve exposities, de Waterzaal vol grote zeeaquaria, het Duinpark en de vogelopvang maken een bezoek aan Ecomare tc n onvergetelijke dag. Beleef het zelf! Lever deze bon in en ontvang 10% korting op de entreeprijs (max. 4 pers.) Ruijslaan 92 1796 AZ De Koog, Texel 0222 31 77 41 Wil jij gezellig bowlen? Bel dan nu naar Bowling Ver Texel! T.312412 Wegens succes verlengd t/m a.s. zaterdag laatste maten de helft van de helft bij Amigo schoe- 'T PRUTTELHUUS WEEKMENU Voorgerecht keuze uit: Meloen met Tesselse ham met toast en boter. Een combinatie van Texelse ham en Ardennerham of Tortilla Wraps (2 stuks) met gerookte zalm en Ardenner ham Hoofdgerecht keuze uit: ☆Texelse lamsracks (koteletjes) met honing-thijm saus van de lavagrill of Visstoofpotje a la 't Pruttelhuus in room gestoofde vis met fijne specerijen Hierbij serveren wij Nagerecht keuze uit: Huisgemaakte Jutterparfait met vanille-ijs Texelse boerenjongens en slagroom of Banane Royal Vanille-roomijs, banaan, chocoladesaus en slagroom €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten, vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170 De Koog u^Tel. 0222 - 317586^- Moeie maar tevreden gezichten zondagavond bij de vele mede werkers van Texel Culinair. Drie dagen zwoegen had loon naar werken opgeleverd. De vijfde edi tie van het evenement trok dui zenden bezoekers en de reacties waren lovend. Spetterend was een kenmerkend trefwoord voor het evenement. Het geheel verliep spetterend, maar het begon ook spetterend. Tijdens de officiële opening goot het van de regen, waardoor de officiële opening een natte aangelegenheid werd. Evengoed waren er veel mensen op af gekomen, allemaal gewapend met paraplu. In drie tuk-tuks lieten voorzitter Dirk Koning, Harry de Graaf, de juryle den meesterkok Leon Ribbens, zijn dochter Alice, Nel Eelman en de in fraai VOC-tenue gestoken mystery guest (Wouter de Waal) zich naar het podium voor de kerk rijden. Koning dankte in zijn welkom de sponsors. Harry de Graaf, vorig jaar nog de mystery guest, was aan- Irma van den Berg rijdt tussen het publiek door met een mobiel verkooppunt van Kogertjes. wezig omdat de actie 'Help een Papoea naar school') door Texel Culinair werd gesponsord. Hij legde de nadruk op het grote toeristi sche belang van een hoogwaardig en gevarieerd aanbod op culinair gebied en het klantvriendelijke vak manschap dat daarbij komt kijken. Hoewel het voor ondernemers moeilijk is voldoende geschikte en geschoolde medewerkers aan te trekken begint Texel volgens hem toch naam te krijgen als oord waar je goed kunt eten en drinken. Dat bleek onder meer uit het aantal toe risten dat speciaal voor Texel Culi nair naar het eiland was gekomen. De Graaf noemde het evenement heilzaam voor de kwaliteit en de reputatie van de Koger samenle ving. 'Nog niet lang geleden gun de men hier elkaar het licht in de ogen niet. Nu wordt er eendrachtig samengewerkt aan wat moois, waar een goed publiek op af komt en waarbij geen wanklank wordt ver nomen.' Hij noemde het goed voor de branche dat er culinaire toppres taties worden geleverd, maar vol gens hem moet niet vergeten wor den dat het modale publiek waar Texel het hoofdzakelijk van moet hebben nog altijd gesteld is op een eenvoudige, voedzame en vooral betaalbare maaltijd. 'Zorg dus voor elk wat wils.' het dorpsplein vertoonden daarna meer horecamensen hun kunsten. Dat het vrijdagavond bleef regenen, maakte niet veel uit. Bewapend met paraplu's lopen toch nog veel men sen door de straat. Zaterdag was het topdruk en zon dagavond was eveneens veel volk naar De Koog gekomen. Hoeveel bezoekers er zijn geweest, is niet bekend, maar tekenend was dat de 7200 glazen die de organisatie had ingeslagen op een kleine 500 na allemaal werden verkocht. 'Terwijl we eigenlijk voor drie jaar had den ingeslagen', aldus organisator Anton van der Vis. Het evenement werd afgesloten met de prijsuitreikingen, waarbij de jury vol lof was over de geleverde waar. De organisatie blikte na afloop meteen vooruit naar 2009. Volgens Koning wordt eraan gedacht dan eventueel met wisselstands te wer ken, zodat restaurants die geen tijd hebben drie dagen in De Koog te zijn toch een dag aanwezig kun nen zijn. Eveneens wordt overwo gen een stand met vruchtensap pen in te richten voor mensen die geen alcohol drinken. 'En we wil len meer met duurzaamheid gaan doen', aldus organisator Louise van der Sluis. 'We hebben Duurzaam Texel gevraagd mee te denken over duurzame borden en we willen mis schien met echt bestek in plaats van plastic bestek gaan werken.' De organisatie gaat er vanuit dat ze financieel uit de kosten zijn. Willem 'Parel' Roeper had speciaal voor het evenement ijs gemaakt van vergeten groenten als pastinaak en zwarte wortel, die door Annette van Ruitenberg onder de aandacht werden gebracht. Het spannendste moment van het openingsritueel was het met zwaar den onthalzen (sabreren) van twee flessen champagne als aanloop naar een massaal uitgebrachte toast. Cees den Ouden en zijn mede werker Wido Notermans van hotel Opduin deden het onder aanzwel lend tromgeroffel in een keer goed. Verspreid over de Dorpsstraat en Hapjes proeven en kijken naar de bereiding van het eten stond centraal op het festival.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3