Twaalf mille bij Lionsveiling Dijker regelt laatste keer verkeer MG Club Holland toert over Texel TEXELSE 2 COURANT oPIENie Agenda TESO texelseScourant DINSDAG 23 SEPTEMBER 2008 bezochten vrijdagavond de Lionsveiling Kinderboekenweek in de bibliotheek In de bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg wordt woensdag 1 oktober de Kinder boekenweek geopend door Sylvia Wardenaar, een allround theater maakster die na een cabaretoplei ding en kleinkunstlessen circus, clownerie- en acrobatieklessen volgde bij de Como-brothers. Tijdens de voorstelling in de bibli otheek, die om 14.00 uur begint, zingt Wardenaar liedjes en improvi seert ze samen met de aanwezige kinderen. Het wordt een muzikale, humoristische en interactieve voor stelling met circuskunstjes, liedjes, verhaaltjes, gedichtjes en dansjes. De toegang is gratis. De Kinderboekenweek wordt gehou den van 1 tot en met 11 oktober en staat in het teken van poëzie. Gedu rende de hele Kinderboekenweek verkeert de bibliotheek in feest stemming: de bekroonde boeken staan uitgestald en er kan tijdens openingsuren volop worden gerijmd en gedicht. Woensdag 8 oktober worden van 14.00 tot 17.00 uur drie korte work shops gehouden voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Spelen met taal door Jan Heemskerk, Hoe maak je een tekening bij een gedicht (of andersom) door Jolet Leenhouts en Voordragen? Geen Kunst! door Aliëtte Fonds. Naar schatting een paar honderd RAB in Oudeschild. (Foto Harry de GfaaWBwMöin* Te De Lions hebben naar verwach ting circa twaalfduizend euro opgehaald bij de 27ste Lionsvei ling die vrijdagavond in Oude schild werd gehouden. Grote klappers waren de vierTESO- aandelen die voor bedragen van €6500,-, €5300,-, €4800,- en €5100,- van eigenaar verwisselden. Met name het bedrag van €6500,-, het hoogste ooit voor een aandeel betaald, zorgde voor reuring in de zaal. Het was de eerste van de vier die werd geveild. De prijs liep op doordat twee bieders niet voor elkaar leken te willen wijken. Het was het enige aandeel van 25 gul den. De andere drie waren aandelen van 5 gulden. De aandelen kwamen allen in handen van mensen die belang hebben bij een goede veer- verbinding. Twee werden er gekocht door Texelaars en twee door men sen met een tweede woning. Een grote Hummer, de blikvanger van de veiling, werd vrijdag met verkocht. Er was interesse, maar het hoogste bod bleef steken op €31.500.- en dat was onder de ophoudprijs van €35.000,-. Na afloop meldde zich alsnog een belangstel- op de terugloop in het aantal goe deren. Volgens Bakker is het goed mogelijk dat de opkomst van vei lingsites op internet als Koopplein, Marktplaza en e-Bay de veiling par ten begint te spelen. Hetzelfde geldt voor de verschillende markten op lende die na een proefrit besloot de Texel. De Lions zijn vooralsnog niet auto uit 2006 (met een nieuwwaarde van €70.000,-) te kopen. De Lions hadden daardoor een omzet van tienduizenden euro's waarvan circa €12.000,- (de netto-winst) bestemd is voor het Tesselhuus, Texelse organisaties en (Texelse) projecten in de Derde Wereld. Volgens een veilingmeester Benno Bakker een prachtig resultaat, zeker omdat er door de lagere inbreng één in plaats van twee avonden werd geveild. 'We moeten nog precies berekenen wat de netto-winst is, maar zoals het er nu naar uitziet is het evenveel als vorig jaar.' De Lions gaan zich nader oriënteren van plan afscheid te nemen van de veiling. 'We hebben leden genoeg die nieuwe ideeën kunnen beden ken.' De kwaliteit van de ingebrach te goederen was volgens Bakker prima. De veiling werd bezocht door een paar honderd mensen. Soms ging het er tam aan toe. waardoor men sen voor een prikkie aan goederen konden komen. Opmerkelijk was dat bij materialen als een bakfiets voor kinderen en een wipkip van meerdere kanten interesse was, waardoor er opeens stevig tegen elkaar werd opgeboden. Gyminstuif GVT houdt zaterdag een instuif in de gymzaal aan de Beatrixstraat in Den Burg. In de zaal staan veel gym- en springtoestellen opgesteld, zodat iedereen zich lekker kan uit leven. De middag is in vier blokken verdeeld, bedoeld voor verschillen de leeftijdscategorieën. Peuters en kleuters kunnen van 14.00 tot 14.45 uur terecht, kinderen van groep 3 tot en met 5 van 15.00 tot 16.00 uur. Vanaf 16.00 uur komen de kin deren van groep 6 tot en met 8 aan de beurt en van 17.00 tot 18.00 uur wordt een speciaal blok gehouden voor kinderen uit het voortgezet onderwijs en oudere belangstel- Kledingverkoop in Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg is zaterdag 4 oktober tussen 9.00 en 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweede hands kleding. Een dag eerder kan tussen 18.30 en 20.30 uur kleding voor de verkoop worden ingele verd. Kledingstukken moeten nog netjes en draagbaar zijn en geprijsd worden ingeleverd. De kosten per kledingstuk bedragen €0,30 en bij verkoop wordt ook €0,30 in reke ning gebracht. Van de Brake bij servicepunt Tijdens de inloopochtend van het servicepunt van De Koog vertelt Nettie van de Brake woensdag over haar boek Leene, ons moeders. Het boek beschrijft het leven van eenvoudige boerenmensen op de Veluwe en in de Noordoostpolder. Het is daarmee een cultuur-histo risch document van bijna een eeuw gezinsleven en agrarische ontwik keling. De inloopochtend wordt gehouden in dorpshuis De Hof, de lezing begint om 10.00 uur. Origami Hanme Timmermans uit Oudeschild begint in oktober met een cursus origami. De cursus behandelt de basis van deze papiervouwkunst en leert hoe dit kan worden gecombi neerd met andere materialen voor het maken van kaarten, decoraties en (kerst)versieringen. De cursus bestaat uit zes lessen, dag en tijd in overleg met de cursisten. Voor meer informatie: tel. 320848 of e-mailadresarnold_hanme@hotmail. com. Honderd jaar Tuinbouw De themaviering ter herdenking van honderd jaar Tuinbouw van de familie Maas wordt zondag met in de rooms-katholieke kerk van Den Burg gehouden, maar in de kerk van Oudeschild. De viering begint om 10.00 uur, iedereen is welkom. m Jaap Dijker was zaterdag voor het laatst als verkeersregelaar actief bij de veldtoertocht voor mountainbikers. Jaap Dijker is zaterdag voor het laatst verkeersregelaar geweest bij een veldtoertocht van de mountainbikers. sneeuw lag. De lopers hadden daar niet zoveel last van, maar als je dan de hele tijd op één plek staat, krijg je toch koude voeten.' Posten bete kende ook heel vaak gedag zeggen. veilig de weg konden oversteken. In november wordt hij tachtig en dat is volgens hem een mooie leeftijd om er maar eens mee te stop pen als verkeersregelaar Dijker is De organisatie nam afscheid van jarenlang actief geweest langs de Zaterdagochtend ging dat met veel Dijker op zijn vaste plekje langs weg. Hij was verkeersregelaar bij anders, zo'n beetje elke mountain- het Westerslag bij de Fonteinsnol. menig hardloopwedstrijd, wandel- biker en Dijker wensten elkaar een Dijker hield daar jarenlang in de ronde, strandloop of triatlon. Hij vriendelijke goedemorgen. De veld- gaten dat de mountainbikers vanaf heeft het altijd met plezier gedaan, toertocht kende circa vierhonderd de terreinfietsroute door de Dennen 'Ik heb zelfs een keer gepost toen er deelnemers. Simpel? Gaat-ie wel of gaat-ie niet goed op Texel? Om de haverklap ves tigen zich hier nieuwe therapeu ten en goeroes met cursussen, behandelmethoden en workshops onder de meest vreemde namen. Als het maar exotisch klinkt. Kom tot rust, voel je lekker in je eigen lijf, ontdek de flow, haal de stress uit je leven en wat al niet meer Ik schiet subiet in de stress als ik zie wat dat vermaak allemaal moet kosten. Na zo'n relaxcursus moet je direct als een gek aan het werk omdat het geld als water van je bankrekening is geflowed. En dat terwijl het soms zo simpel kan. Ik moet daarbij denken aan de strekking van het bijbelverhaal over een Syrische legeraanvoer der. die in Israel een profeet raad pleegde om van een huidaandoe ning genezen te worden. 'Duik in de Jordaan, 'zet deze. 'Zeven keer koppie onder en je zult 'ns wat zien. Of liever gezegd: niks meer zien Voor nop.De man, gewend aan luxe en gedoe wist met wat-ie hoorde. Was eerst stomverbaasd en werd toen kwaad: 'Zeven keer in die prutsloot van jullie en dat moet helpen? En dan ook nog voor niks? Haha. Wagenmenner, span de paarden in. Naar huis! Laat-ie zijn grootje voor de gek houden. Halve zool!' (Hoe. dit ver haal verder gaat, kun je lezen in het bijbelboek 2 Koningen, hoofd stuk 5). Als er hier voor al die 'peuten, 'logen en goeroes een boterham is te verdienen, valt te vrezen dat half Texel bijkans in katzwijn ligt. En dan prijzen we het eiland nog aan als oord van ontspanning. Het klopt met met elkaar. Zorgen, stress, en dan een struintje over de Hors, een kijkje over dijk, rond je fietsen of een duik in de Noord zee als een stukje ontspanning? Getsie mens, doe niet zo eng. Kan met werken. Veuls te simpel, veuls te gratis. Ons niet gezien. Pien Verberg Foto's van Texel in Rotterdam In de expositieruimte van de Alli ance Frangaise in Rotterdam zijn tot en met 16 oktober foto's te zien van de Franse fotografe Catherine Dres- sayre. Zij exposeerde eerder dit jaar foto's van Texel in Tusse de Banke. Een deel van deze foto's zijn te zien op de nieuwe expositie, samen met een serie van het ïle de Sein. De Alliance Frangaise is gevestigd aan de Westersingel 14 en dagelijks geopend van 9.00 tot 17.30 (in het weekend tot 15.00 uur). Schietoefeningen Vanaf fort Erfprins in Den Helder worden deze week schietoefenin gen gehouden. Afhankelijk van de weersomstandigheden vinden de oefeningen van woensdag tot en met vnjdag plaats van 9.00 tot 16.00 uur. lenden. Want naast de recreatieve gym- en turnlessen en de spring- uren voor het voortgezet onderwijs verzorgt GVT wekelijks conditietrai ningen voor dames en heren. Deelname aan de instuif is gra tis. Voor meer informatie: tel. 06- 12725601 of fam.bahrini@texel. com. Meer informatie is ook te vin den op www.gvtexel.nl. Lezing afgelast De lezing die Christine Bakker zater dag in buurthuis Bethel zou geven over Mama Masterplan. een spiritu eel opvoedplan, gaat niet door. Er is geen nieuwe datum gepland. Eerste punten zaalvoetballers Door op eigen terrein met 5-2 van De Heertjes uit Heerhugowaard te winnen, hebben de zaalvoet ballers van Texel'94 de eerste drie punten in de tweede klasse ver overd. Texel moest het stellen zonder coach Martijn de Veij. Hij werd ver vangen door Marcel Ris, die door een blessure niet fit genoeg was om te spelen. In een van Texelse zijde matig en afwachtend begin kwamen de bezoekers op voorsprong, nadat al enkele kansen waren verprutst. Hierna herpakten de gastheren zich en was het Gor Hakobjan die Texel een voorsprong van 2-1 bezorgde. Dit werd tevens de ruststand. Al vroeg in de tweede helft werd deze voorsprong verdubbeld door een goede individuele actie van Pim de Lugt. Met nog zo'n tien minuten te gaan, scoorden de gasten de aansluitingstreffer. De wedstrijd leek nog lang niet beslist, maar door goed aanvalspel werd de zege vei lig gesteld door Tim Kedde (4-2) en Edgar Klippel (5-2). Volgende week gaat Texel op bezoek bij Salao'85 in Schagen. Dat kan de eerste punt(en) in een uitwedstrijd opleveren. Taxatiedag schilderijen Kunsthandel Baroque in De Cocks- dorp houdt zaterdag een taxatiedag. Tussen 13.00 en 16.00 uur beoor deelt Ed van Bommel de waarde van de ingebrachte schilderijen. Deze (mondelinge) beoordeling is geheel gratis. Er wordt geen taxatierapport geschreven. Voor meer informatie: tel. 06-30308303 of 316448 Herfstmarkt op Groeneplaats Op de Groeneplaats in Den Burg wordt zaterdag 18 oktober een herfstmarkt gehouden. Er worden meer dan vijftig stands opgesteld met daarin de verkoop van onder meer ambachtelijk ver- Een uitgebreid overzicht met excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die geregeld wordt verspreid met deze krant en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Raadpleeg ook de agenda op www. texelsecourant.nl. Dinsdag 23 september: Om 20.00 uur komt in Tusse de Banke op de Groeneplaats de afdeling dia lect van de Historische Vereniging In hotel Den Burg begint om 20.00 uur de jaarvergadering van 10 voor Texel. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een concert door het Van Lennepkwartet. De toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont Wanted (20.30), Mamma Mia (20.00). Woensdag 24 september: Nettie van de Brake uit Den Hoorn houdt in De Hof in De Koog een lezing over haar boek 'Leene, ons moeders'. Aanvang 10.00 uur. De toegang is gratis. Leerlingen van De Fontein, Burdet- straat in Den Burg gooien zo veel mogelijk dominostenen om. Aanvang 11.45 uur. Inwoners van Den Hoorn van 55 jaar en ouder maken hun jaarlijkse uitje. Start om 13.00 uur in koffiecafé Inn de Knip. Opgave bij Jolanda van Tunen, tel. 319564. In het gemeentehuis begint om 13.30 uur een vergadering van de commis sie Bezwaarschriften. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 13 15 uur bridge gespeeld onder leiding van J. Hoogerheide. telefoon 313557. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een open bndgednve. Aanmelden aan de zaal of bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (06-52492321). Nettie van de Brake uit Den Hoorn geeft in de bibliotheek in Den Burg een lezing over haar boek 'Leene, ons moeders' Aanvang 19.30 uur. Toe gang gratis. Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Brief voor de Koning (16.15), Wan ted (20.30), Kung Fu Panda (13.30), Mamma Mia (16.00, 20.00). Donderdag 25 september: De Stichting Integratie Gehandicapten houdt vanaf 19.30 uur een informa tiebijeenkomst in Question Plaza in Den Burg. Hoogwater te Oudeschild Di. 23 01.27 en 14.40 u. Wo. 24 02.57 en 16.20 u. Do. 25 04.40 en 18.00 u. Vr. 26 06.15 en 19.36 u. Za. 27 07.15 en 20.46 u. Zo. 28 08.24 en 21.36 u. Ma. 29 09.24 en 22.15 u. Di. 30 10.04 en 22.51 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Maandag 29 september nieuwe maan Woensdag 1 oktober spnng- tij. Zondag 28 september zon op 7 36. zon onder 19.25 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bndgedrive. Deelname kost €2,- per persoon, inlichtingen via tel. 06-28787820. In het Eierlandsche Huis begint om 20.00 uur een avond waarin ideeën kunnen worden aangedragen voor de toekomst van De Cocksdorp. Volkssterrenwacht De. Jager bij Eco- mare houdt een sterrenkijkavond. Aanvang 20.30 uur (alleen bij helder weer; bij twijfel kan rond 18.00 uur worden gebeld met 06-45552708). Cinema Texel vertoont Wanted (20.30 uur), Mamma Mia (20.00 uur). Vrijdag 26 september: In de Maranathakerk aan de Vijzel straat in Den Helder begint om 20.00 uur over genealogie en het schrijven van familieverhalen. Toegang gratis. In manege Akenburg begint om 20.00 uur een vergadering voor de gebrui kers en andere geïnteresseerden. Tevens gelegenheid tot betalen van nieuwe abonnementen. In de Burgemeester De Koninghal begint om 20,00 uur de algemene vergadering van aandeelhouders van TESO. De zaal is open vanaf 19.00 Cinema Texel vertoont Wall-E (14.00), Wild Child (16.15. 19.00), Wanted (21 45). Kung Fu Panda (13.30), Brief voor de Koning (16.00), Mamma Mia (18.45), Bangkok Dangerous (21.30 uur). TESO zet geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag, zon dag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Alleen vrijdag moet op Texel reke ning worden gehouden met wachttij den van een half uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Télefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactle@texelsecouranl. nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan G 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze adverientieconiracten i Ie Stichting ROTA. gevestigd Kamef van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam ondernummer -11198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentieweren wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar C 37.95 36.25 (automatisch) Per jaar €74.10 71.75 .automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode vaardigde producten. Er is muziek, linedance, een clown en voor kinde ren worden ballonnen opgeblazen. De verkoop komt ten goede aan verenigingen en goede doelen. Er is een bijzondere kraam waar knuffels worden gemaakt die alleen in set jes van twee worden verkocht. Eén knuffel is voor de koper, de ander gaat naar kinderen in een wees huis elders. Er wordt koffie en cake verkocht voor een project in Afrika. De herfstmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Familieverhalen De afdeling Den Helder van de Nederlandse Genealogische Vereni ging houdt vrijdag een bijeenkomst in de Maranathakerk aan de Vijzel straat in Den Helder. S.A. Scholtens vertelt hoe aan de hand van gevon den gegevens een boeiend fami lieverhaal te schrijven dat ook voor buitenstaanders leuk, spannend en begrijpelijk is. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. VVD-Kamerlid komt naar Texel Kamerlid Janneke Snijders-Hazel- hoff (WD) is maandag 29 september prominente gast op de jaarvergade ring van de Texelse afdeling van de WD. Met name in liberale agrarische kringen zijn de verwachtingen over haar komst hooggespannen, want ze geldt als specialist op het gebied van Natura 2000 en heeft veel kennis in huis over de consequenties die deze aanwijzing kan hebben voor Texel. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in De Lindeboom, publiek is welkom vanaf 20.00 uur. Oude MG's trokken zaterdag de nodige belangstelling op de haven van Oudeschild. Leden van de MG Car Club Holland afdeling Noord-Hol land waren een paar dagen op Texel neergestreken om met de Engelse wagens te toeren. Zaterdag reed de groep een circa 85 kilometer lange tocht waarbij onderweg vragen over Texel moesten worden beantwoord. De rit eindigde op de haven. De MG- rijders waren met achttien auto's, vrijwel allemaal oldtimers, aanwezig. Onder hen ook Texelaars Toon van Beek en Fup Zegel en oud-Texelaar Nico Witte. Het was de eerste keer dat de MG Club op Texel rondreed. 'Normaal komen de Texelaars altijd naar de overkant', aldus Witte, 'maar we zijn nu toch maar eens naar hen toe gekomen.' De MG's (Morris Garages) trokken de belangstelling op de haven van Oudeschild.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2