'Dirk, we zijn hierboven. Zet ze maar koud!' ^isn™ ./wmmmm Seizoen Molenkoog feestelijk afgesloten ■^:r TEXELSE 3 COURANT >fjCm 9 F amilieberichten Volwassenen behalen diploma zwemvaardigheid DINSDAG 23 SEPTEMBER 2008 VERVOLG VAN PAGINA 1 OSG 'Maar we hebben ook leerlingen uit Oudeschild en die komen via de Hallerweg aanfietsen.' De school is in overleg met Connexxion om de bus eventueel anders te laten rijden. 'Leerlingen die naar bijvoorbeeld De Cocksdorp moeten, moeten anders na schooltijd helemaal naar de Ele- mert lopen.' De 24 appartementen in het gebouw zijn ongeveer even groot als klaslo kalen (50 vierkante meter) waardoor ze geschikt zijn om tijdelijk les in te geven. Behalve de driehonderd leer lingen gaan ook de directie, admini stratie en een reproruimte mee naar De Volmolen. Twee lokalen worden als kantine ingericht en één lokaal als lerarenkamer. De school over weegt de pauzes van de onder- en bovenbouw straks tegen elkaar in te laten lopen, zodat de leerlingen niet allemaal meer tegelijk pauze hebben. Dat scheelt ruimte in de kantine. Er komen twee ingangen voor de leerlingen ea één voor het personeel. Op vragen uit het publiek zei De Vries ervan uit te gaan dat de leer lingen zich netjes gedragen in de woonwijk. 'We zullen hen en ook hun ouders erop attenderen dat we daar te gast zijn. We verwachten dat ze zich verder redelijk normaal kun nen gedragen, net zoals ze nu ook al doen.' Hij vroeg de omwonenden bij de schoolleiding aan de bel te trekken als leerlingen zich toch zou den misdragen. De verhuizing is naar alle ver wachting eind dit jaar. De school is momenteel in afwachting van de uitkomsten van de aanbestedings procedure. In de loop van oktober moet duidelijk zijn hoeveel gega digden er zijn voor de bouw. Aan het appartementencomplex wordt druk gewerkt om het tijd af te heb ben. Directeur Jan van Andel van de Stichting Woontij gaat er vanuit dat de leerlingen er na de kerstvakantie zeker in moeten kunnen. De infor matieavond was in circa drie kwar tier afgerond en verliep rustig. IN MEMORIAM 21 september 1998 21 september 2008 Onze Ben 10 jaar bij ons vandaan. Toch maakt hij deel uit van ons leven. In onze gesprekken, in ons doen en in onze dromen. IN MEMORIAM 23-09-2003 23-09-2008 Hanny Wie sterft maar niet vergeten wordt, leeft lang. Henk Bedankt! Namens mijn moeder wil ik iedereen hartelijk bedanken voor alle aandacht, kaarten, bloemen en attenties, die haar 100s10 verjaardag tot een onver getelijke dag hebben gemaakt. Riet Snijder - Den Braven Wij zijn vrijdag 19 september 2008 getrouwd fie/ (/e eP/nes- cC-« f/ar/oe>s (jft/o/Aer DeWittstraat 11, 1792 BN Oudeschild vliegveld, vanuit ons gezichtspunt niet veel meer dan een postzegel. Langzaam drijven we de Ruigendijk over en in de verte zien we hoe een enorme vlucht met ganzen met veel gesnater neerstrijkt op Waal enburg. We vergapen ons aan de uitgestrekte leegte op het eiland en het vele groen. Met enige spot moet ik denken aan een kritisch stukje dat vandaag (vrijdag) in de Helderse Courant verscheen onder de kop: 'Dichtbouwen bedreigt Texel'. Aan leiding waren de verwikkelingen rond het PHH-gebouw. Een kwestie die ik zeker niet wil bagatelliseren - zelfs vanuit de lucht gezien oogt dit blik kerige gebouw zeer massaal -, maar Texel dichtbouwen... Daar is meer voor nodig. Er wordt in de verte gewezen, naar de beoogde landingsplek. Alleen drij ven we de verkeerde kant uit. 'Geen nood, dan dalen we naar een andere luchtlaag, waar de windrichting nét even anders is', vertelt onze steun en toeverlaat. Dan blijkt de gasfles leeg. Geen nood, de slang gaat op de andere gasfles en we kunnen weer vooruit. We dalen verder, zo'n 260 meter (800 voet) per minuut. We scheren over de Nieuwlanderweg, waar zóveel auto's in de berm staan dat het lijkt alsof de koningin pas seert. Nog even de Kogerweg over en dan maken we een beheerste landing op een weiland van de fami lie Bakker. De andere ballon ziet we niet veel verder aan de grond staan. Het is gedaan met de rust, want de enorme ballon met 6000 kuub inhoud moet gestreken en opgevou wen. Dan met een busje terug naar het land van Rodenburg, waar we met een glas champagne klinken op ons luchtdoopcertificaat. Gerard Timmerman VERVOLG VAN PAGINA 1 Volkshuisvestingsfonds Een deel van de winst is voor OPP, het andere deel voor de gemeente. De precieze verdeling is nog niet vastgesteld. Een volkshuisvestingsfonds is er ook nog niet, maar wethouder Nico Kikkert (grondgebied) heeft aange kondigd daaraan te werken. Het college wil nog dit jaar met voorstel len komen. Volgens Marijke Eelman (CDA) maakt zo'n fonds transparant wat er met de winsten van huizen in de duurdere klassen gebeurt. Het CDA beklaagde zich er eerder over dat bij de duurdere huizen in de Vol molen (de twee-onder-één-kappers aan de Vuurvlinder) niet goed te vol gen was wat er met de opbrengsten gebeurde. Henny Festen (Groen- Links) noemde het zinvol de winst in een fonds te steken. Joop Groes- kamp (Texels Belang) zei er geen probleem mee te hebben. Een volkshuisvestingsfonds kwam eerder dit jaar aan de orde toen de Boxtelse wethouder Ger van den Oetelaar een lezing op het gemeentehuis hield. In de Brabant se gemeente hebben ze zo'n fonds. Daar wordt de formule gehanteerd dat projectontwikkelaars er geld insteken als ze bouwen in afwijking van de lokale woonvisie. Het geld wordt gebruikt voor sociale woning bouw, zodat de doelen in de woon visie alsnog worden gerealiseerd. Het college zag tijdens die lezing wel wat in zo'n fonds voor Texel. Een paar raadsleden vonden het jammer dat er geen sociale wonin gen aan de Groeneplaats komen. Wethouder Marian Merkelbach (volkshuisvesting) hekelde de gedachte dat dat in strijd met de lokale woonvisie zou zijn. Zij wees erop dat daarin ook wordt gespro ken over 20 procent luxe woningen voor Den Burg. 'De Groeneplaats is daar een mooie plek voor.' Kik kert wees erop dat de herinrichting van de Groeneplaats voor OPP een klein project is, maar dat ze toch meedoen omdat ze het een interes sant project vinden. Bedoeling is dat de gemeente en OPP nu gaan werken aan een samenwerkings overeenkomst. Zwembad Molenkoog heeft zon dag het badseizoen op feeste lijke wijze afgesloten. De laatste gasten waren traditiegetrouw de honden, die een duik in het bassin konden nemen. Sommige kon den haast niet wachten, andere moesten door baas of bazin het water in gelokt worden. Het honden2wemmen werd voor afgegaan door andere activiteiten, waaronder het buikglijden over een met groene zeep ingesmeerde baan, het varen met opblaasbootjes en een 'sit-on'-kano. Ook de karaoke trok een flink aantal meezangers en onder leiding van zweminstructrice Vivian Kareis nam een grote groep kinderen en volwassen deel aan een live-uitvoering van de Kabou- terdans. De oliebollen en gebakken vis van zwemclub TX'71 gingen grif van de hand en ook de deelne mers aan de vrijmarkt hadden over belangstelling niet te klagen. Voor het sportieve element was er de familie-estafette, die gewonnen werd door de familie Verschoor. De twee personeelsteams van Molenk oog deden buiten mededinging mee. Daarbij wist de Mannenbrigade nipt te winnen van de Badjuffen. Volgens bedrijfsleider Connie Joling was 2008 een goed bezocht sei zoen. Ook sprak ze het voornemen uit de kwaliteit van het bad in 2009 nog verder omhoog te brengen. Knappe prestatie mountainbikers Texelse mountainbikers hebben sterk gepresteerd in de eerste wedstrijd om het Rabobank Top Noord-Holland Klassement, die zondag in Wieringer- waard werd verreden. De grootste verrassing kwam op naam van Sil Brouwer, die als één van de jongsten in de categorie junioren alle concur renten op achterstand zette en won. Ook Denise Betsema ging met de overwinning aan de haal. Zij won bij de dames. Youp Wehnes en Esmee Betsema reden een verdienstelijke race bij de 13- en 14-jarigen en ein digden respectievelijk als elfde en veertiende. Klaas Uitgeest werd bij de junioren getroffen door een lekke voorband en haalde de finish niet. Voor het eerst sinds vele jaren wordt er ook weer een wedstrijd in deze serie op Texel gehouden. Dat gebeurt op zondag 7 december. In totaal zijn er negen wedstrijden. Alle uitslagen en andere bijzonder heden staan op de website www. rabotopnh.nl. Bij zwembad Molenkoog stond de laatste week van het seizoen in het teken van de zwemdiploma's. Het eerste waren donderdag de dames aan de beurt die vorig jaar hun C-diploma behaalden en nu opgin gen voor 'Zwemvaardigheid 1'. Vrijdag was het de beurt aan de kin deren, waaronder een grote groep die hun diploma konden behalen via het schoolzwemmen. Waar bij de A'tjes de spanning van de gezichten was af te lezen, toonden de B'tjes zich al een stuk relaxter. De kinderen die examen deden voor het -diploma hadden het allemaal al twee keer meegemaakt en gingen te water of het hun dage lijks werk was. De belangstelling was groot en de verrichtingen van de kan didaten werden vanaf de rand van het bad met een mengeling van bezorgd heid en trots gadegeslagen. Voor Douwe van Diepen, Mees Frede- rici en Huub Schuiji werd het zaterdag pas spannend, toen ze aantraden voor hun A-diploma. Datzelfde gold voor Kim Smit en Jacob Zuidewind, die opgingen voor hun B-diploma. Jelmer de Ruyter deed zelfs examen voor twee diploma's tegelijk: A en B. Allen slaagden met vlag en wimpel. De geslaagden zijn: Zwemvaardigheid 1 (volwassenen) - Bianca Koning, Gèrtha Wessels, Margreet Ploeg, Mar- jolijn Tuntelder, Monique Leijstra. Mareis te sterk voor Noordkop De basketballers van Mareis zijn het nieuwe seizoen goed begon nen. De wedstrijd tegen Noordkop werd vanaf het begin gedomineerd door Mareis U16. Er werd goed en leuk samengespeeld en met een eindscore van 80 tegen 23 was het verschil tussen beide ploegen duidelijk. Onder aanvoering van Jonk Heijenk werd telkens de aanval gekozen. Bijgestaan door goed reboundwerk van Bram Inpijn werd bal vele malen onderschept door Thomas Grem- men. Zo werd het eerste kwart afge sloten met een stand van 20-6. In het tweede kwart kwamen Femke A-diploma - Aron Zeeman, Ben Bakker, Berend Barnard, Corneel Roeper, Daisy de Feijter, Dana de Haan, Donna Bruin, Eva van Sambeek, Flo- rian Daalder, Daniël van der Hoek, Gijs Rijkers, Hannes van der Meer, Indy Douma, Iris Heinis, Jasmijn Serie, Jasper Koertse, Jesper Geus. Jesper de Graaf, Lars Nieuwenburg, Marijke van der Duim, Marit Bousma, Quinty de Graaf, Rebekka Daalder, Rein Rijkers, Ricardo Kreeft, Roos Tijssen, Sarena Ott, Thomas Kooger, Tom van der Velden, Valerie Graaf, Yentl Witte. Babs Bogert, Demi Witte, Esmeralda Jlmmink, Jeroen Ekker, Joshua van Kruining, Marissa Dupon. B-diploma - Bart Ossebaar. Ewoud Bolt, Falco Veenstra, Indy Esselman, Indy van Heerwaar den, Jarno Leijstra, Job Johannes Betto van Beek, Jorg van der Vis, Lima Fey, Myrthe Koopmans, Nemo Fey, Patrick Klok, Reamon Garritsen, Sam van der Vis, Sayonara Dias da Silva, Sem Siersma, Thijs de Best. Viggo van der Kooi, Wilco Zegenen, Bart Schoor- mans, Bob Grisnigt, Cynthia van den Braber, Demie Landsman, Demy de Ridder, Deveny van der Vegt, Emilian Ference Luca Houben. Illés Plompen, Jeroen Vlaming, Joran Vlaming, Josephine Hercules, Kayne Muller, Kyra Sardljo. Luca Sterre Wehnes, Marilyn Sterre Camielle Houben, Marjolein Hin, Remco Wiering, Rianne van Dee, Roos Roeper, Rylana Boon, Sanne Vlaming, Serge Smit, Sil van Heerwaarden, Xaviera van Beusekonl, Yaru Steffens, Dylan van Veen, Jacob Vlaming. C-diploma - Aaron Witte, Annemarijn Ekker, Berry Amsing, Daniël Bonne, Dennis Niepel, Cijs van der Wal, Ica Nagtegaal, Jelmer Vla ming, Jens Koops, Joop Bonnet, Jordi Korte- kaas, Kyra Leopold, Luuk Boogaard, Marieke Hegeman, Melanie van der Stap, Myrthe van Heerwaarden, Renske Evers, Sallna Zijm, Sam van Ammers, Sander Schaafsma, Sanne Graaf, Sterre Kiltz, Stijn Kiltz, Thirza Broers, Willemijn van Rossum du Chattel, Lyanne Bousma, Noa Zijlstra, Roos Kikkert, Olivier Verschoor, Bianca van Pel, Louise Schagen,. Britt Polderman. Jet Rijkers. Heijenk en Manuel Dros in het veld. Heijenk speelde een prima wedstnjd en veroverde regelmatig de bal, maar ondanks zuivere passes kwam ze niet tot scoren. Dros maakte samen met de sterk verdedigende Charlotte Hen driks en de bijna altijd aanspeelbare Annick Hoogendijk veel punten. Coach Heijenk gaf opdracht in het derde en vierde kwart veel rond te spelen. Omdat de spelers gespitst waren op het scoren, lukte dat maar ten dele. Topscorer was Jorik Heijenk (21 punten), de grootste verrassing was het goede spel van Thomas Gremmen. De volgende thuiswed strijd wordt gespeeld op 26 oktober. Punten: Jorik Heijenk (21), Manuel Dros (20), Thomas Gremmen (20), Bram Inpijn (7), Char lotte Hendriks (6), Annick Hoogendijk (6) 'Die stipjes daar zijn geen pad denstoelen, maar schapen', ver telt Erika Waaijer tegen haar doch ter Marieke van vijf. De vergissing valt haar niet kwalijk te nemen, we zweven op circa drieduizend voet hoogte, een kleine duizend meter. We staan in de mand onder één van de imposante luchtballonnen die vrijdagavond en zaterdagmor gen veel opzien baarden op het eiland. Begrijpelijk, want ballonvaren boven een eiland waar het vrijwel altijd waait, gebeurt maar hoogstzelden. De laatste keer moet tientallen jaren geleden zijn en naar verluidt moet het door de wind toen een hache lijke onderneming zijn geweest. Hoe anders is het dit keer. Wind staat er op deze prachtige vrijdagavond nauwelijks, het is redelijk helder en zachtjes drijven we vanaf de opstijg- plaats op een weiland van de familie steeds kleiner en ook de Rogsloot slinkt zienderogen. In de andere, iets grotere ballon, die met een tien- persoons mand is uitgerust, heeft men zo te zien grote pret en wordt uitbundig gezwaaid. In de hogere luchtlagen heerst, afgezien van de momenten dat de brander wordt ingeschakeld, absolute rust. Maar opwindend is het uitzicht. 'Daar ligt de Afsluitdijk, Harlingen, daar heb je Ameland en aan de westkant zie je een booreiland', vertelt Bob Rienks. Hij heeft menigmaal gevlogen en een duizend of vijf parachutesprongen gemaakt, maar laat zich dit buiten kansje niet ontnemen. Hij krijgt Hotel De Kieviet in het oog en belt met zijn mobieltje Dirk Leegwater. 'Dirk, we zijn hierboven. Zet ze maar koud?' Dan zien we de andere ballon snel dalen. 'Gezichtsbedrog', vertelt onze ballonvaarder. 'Wij stijgen.' Oma Waaijer wijst naar een enclave aan de oostkant van Texel. 'Is dat nou Zevenhuizen?' Na enig turen blijkt het het park bij het PH-hotel te zijn. Verderop Oost en Oosterend. De kronkelende Noorderdijk en recht onder ons de polder Eierland, met het lijnenspel van strakke sloten en akkers, met ten westen daarvan de Slufter. Het mooie van zo'n bal lonvaart is dat je er in alle rust van kunt genieten. Onthaasten in optima forma. Dat kan natuurlijk niet einde loos, want de zon is al een aardig eindje gezakt. We zitten op circa 1000 meter hoogte als naar beneden wordt gewezen. 'Een vliegtuigje.' Zo in de diepte lijkt het net alsof het over de grond rijdt. In het echt gebeurt dat even later, na de landing op het Rodenburg langs de Postweg in zui delijke richting, precies in de lengte richting over het eiland. 'Dit is een avond uit duizenden. Zo maak je het bijna nooit mee', vertelt ballonvaar der Sansay Gupta van Excellent Bal- looning. Dat wil wat zeggen, want de man van het Gelderse bedrijf stijgt zweeft naar eigen zeggen vrijwel dagelijks met zijn ballon. Maar niet op Texel, hier is het nog een bijzonderheid, dus is het nieuws. Vandaar dat ik me als eilandverslag gever rond 18.00 uur naar De Cock sdorp begeef, om' het ontvouwen, opblazen, opwarmen en opstijgen van de twee luchtballonnen op de gevoelige plaat vast te leggen. Niet met de bedoeling om zelf mee te varen, want de €150,- voor zo'n exclusieve tocht heb ik niet in mijn achterzak. Maar nadat de foto's zijn genomen en ik wegloop van de mand, hoor ik mijn naam: 'Ho, ho, Gerard, jij gaat ook mee.' Dat laat ik me geen twee keer zeggen en voor ik het weet sta ik in de mand onder de ballon, waarvan de vaart zo ongeveer wordt gesponsord door de familie Waaijer. Naast mij oma Nel Waaijer met kleindochters Marieke en Belinda en hun ouders Erika en Siebe. Dan gaat de brander open en kiezen we het luchtruim. Los van de grond drijven we langzaam in zuide lijke richting, ongeveer dezelfde kant op als de eerder opgelaten proefbal lonnetjes met helium. De mensen die ons beneden uitzwaaien .worden

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3