Gewonden op haven Incidenteel tekort ton voor gemeente TEXELSE 3 COURANT O eslaagd Wat ik zeggen wou.. Stichting Kerken en Minima Texel F amilieberichten DINSDAG 7 OKTOBER 2008 Ochtendnevel van zonc*a9 een ^ee' andere kant van de natuur. Voor de maker van De ochtendnevel die maandagmor- deze foto een te mooi plaatje om gen boven een groot deel van Texel aan voorbij te gaan. hing, toonde na de heftige regenval (Foto Geren*Vmmerman/BeeldbanK Texel) Twee Duitse jongens die met een charterschip in de haven van Oudeschild liggen, zijn gister avond gewond geraakt bij een ongeval. Een 17-jarige jongen uit het Duitse Verden liep verwondingen aan zijn hoofd op, nadat hij op de kade van de werkhaven, vlakbij zijn schip van de bruine vloot, door een bromfiet ser uit Oudeschild was aangere den. Een van zijn kompanen sprong meteen aan boord van het schip om hulp te halen, kwam ongelukkig terecht en brak zijn been. Hij moest naar het ziekenhuis, de 17-jarige kon naar een huisarts voor verdere medische behandeling. De ambulancedienst rukte met twee wagens uit om beide slachtoffers hulp te verlenen. De bromfiets van de Oudeschilder werd door de poli tie in beslag genomen. De oud-Texelse Erica Hopman (42) promoveerde aan de Rijks Universi teit Leiden op het onderwerp Coeli- akie en het glutenvrije dieet. Zij blijft werkzaam als diëtist-onderzoeker in het Leids Universitair Medisch Centrum. (FoioMmaeHm Connexxion Connexxion wil de dienstregeling van de boot naar de trein aanpassen, bleek afgelopen week. Hierdoor kan de aansluitende trein vanaf de boot wellicht niet meer gehaald worden. Dit kan anders - en zonder ingrijpende aanpassingen van de dienstregeling. Het grote struikelblok voor het niet halen van de trein.ligt namelijk in de tijd die nodig is om bij de boot ieder een in de bus te krijgen. Studenten met weekendtassen, toeristen met enorme koffers, ouders met kinderen en kinderwagens, noem maar op. En iedereen gaat natuurlijk zoeken naar dat beetje kleingeld, die stempel kaart, die OV-jaarkaart. Er gaat veel tijd verloren met het onnodig lang bezig zijn van al die mensen en de oplossing is gemakkelijker en naar mijn idee beter dan het aanpassen van de dienstregeling. Mijn idee: een stempelautomaat in de bus. ledereen kan gelijk doorlopen, mensen met een jaarkaart hoeven die niet eens te laten zien en de rest stempelt zijn strippenkaart af bij een automaat in de bus. Een extra stempelautomaat op het perron of misschien zelfs op de boot zorgt voor extra efficiëntie. Communiceer dit op de boot en verkoop daar de strippen kaarten alvast. Zo wordt veel tijd bespaard, kan de bus minuten eerder vertrekken en haalt iedereen de trein. Controleer periodiek (in de bus, tijdens het rijden) op vervoersbewijzen om zwartrijden tegen te gaan. Zet langere bussen in, vooral op maandagochtend op de boot van negen uur. Doe ook de ach terdeuren open, zodat niet iedereen Spookfactuur Een ondernemer uit Den Burg kreeg afgelopen week een aanmaning, met het dringende verzoek €714,- over te maken op de rekening van Trade Publishing Holland in Gronin gen. Hij zegt echter nooit gebruik te hebben gemaakt van de diensten van dit bedrijf, dat ook helemaal niet lijkt te bestaan, zodat volgens hem sprake is van een spookfactuur. George Eelman In de uitslagen van de halve mara thon ontbrak de tijd van George Eelman, die door het invullen van de verkeerde postcode onder Den Helder was gerangschikt. Eelman, 116e in de categorie M50, eindigde in 2.11.50 uur, waarmee hij zijn persoonlijk record met tien minuten aanscherpte. door hetzelfde deurtje hoeft. Ook dat scheelt weer tijd. Een referentie om dit verhaal te onderbouwen: in Utrecht rijden al jaren extra lange bussen (van 25 meter) van het centraal station naar De Uithof en weer terug (GVU, lijn 11, 12 en 12-s). Ook daar is er een stempelautomaat op het perron en in de bus aanwezig en wordt periodiek gecontroleerd. Dit werkt top en is de meest gebruikte busverbinding in Nederland. Hier kan Connexxion een voorbeeld aan nemen. Patrick Witte, Zeist. Groene stroom? In de Texelse Courant van 26 sep tember lees ik dat Texel Energie laat weten dat: 'De groene stroom die Texel Energie levert, is geprodu ceerd in Nederland en echt groen.' Wat vreselijk naïef om dit zo te stellen. Texel Energie levert hele maal niets, zij is alleen inkoper van stroom die groen genoemd mag worden, bij de Huisvuil Centrale te Alkmaar. De Huisvuil Centrale produceert groene stroom en grijze stroom en beide gaan samen het elektriciteitsnet in. Hoeveel van de groene stroom Texel zal bereiken, weet niemand. Misschien wel hele maal niets, want iedereen die tus sen Alkmaar en Texel woont en stroom afneemt doet dat van dat zelfde elektriciteitsnet. Het is dus heel goed mogelijk en aannemelijk dat de groene stroom bij Schagen al verbruikt is. Menno Stam, Den Burg. De gemeente heeft afgelopen jaar een financieel nadeel van €110.385,- opgelopen. Dat blijkt uit de najaars rapportage over 2008. Het colle ge wil het tekort wegwerken met behulp van de algemene reserve die dik in de plus zit. Het tekort wordt veroorzaakt door extra éénmalige kosten die de gemeente het afgelopen jaar heeft gemaakt of nog moet maken. De belangrijkste daarvan zijn kosten die voortvloeien uit het veiliger maken van het gasop- slagterrein aan de Veenselangweg, het niet doorgaan van de verkoop van dorpshuis De Wielewaal en het opstel len van een plan van aanpak voor intensievere ambtelijke samenwerking tussen de Waddeneilanden. De Texelse politiek heeft dat laat ste dit voorjaar afgewezen, maar de Eilander Raad had toen al besloten (eind vorig jaar) een kwartiermaker in te huren om een plan van aanpak op te stellen. De kosten daarvan bedra gen €67.000,-, waarvan volgens de eilander spelregels iets meer dan 38 procent (€26.000,-) voor rekening van Texel komt. Er moet eveneens dekking worden gevonden voor verhoging van bud getten om personeel te werven. De gemeente kampt met vacatures die lastig in te vullen zijn. Ervan uitgaand dat personeel aan de overkant moet worden gevonden, wil het college ook het budget voor verplaatsingkos- ten verhogen. Er is eveneens extra geld nodig voor de viering van jubi lea en gratificaties van personeel. De gemeente kampt met overschrijdingen op dat gebied. Een paar jaar geleden zette de raad stevig het mes in dat budget. De gemeente kende afgelopen jaar ook diverse financiële voordelen. Er werd onder meer €78.000,- verdiend op leningen en beleggingen bij de Bank Nederlandse Gemeente (met behulp van de kortlopende rente). Een inhaal slag op het gebied van aanmaningen, dwangbevelen en invorderingen lever de afgelopen jaar €27.000,- op. Struc tureel levert de najaarsrapportage een voordeel van €2.630,- op. Dat komt doordat voor de financiële afwikkeling van het opgeheven Gewest Kop van Noord-Holland minder geld nodig is dan aanvankelijk verwacht. Het college wil dat geld inzetten bij de behandeling van de gemeentelijke begroting voor 2009. Het voorstel om de benodigde éénmalige €110.385,- via de algemene reserves te dekken, wordt donderdagavond besproken in de raadscommissie Middelen. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Met veel verdriet omdat hij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ringen, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader en opa Dirk Anne Zegel Dick 6 april 1936 t 3 oktober 2008 A. Zegel-van Egmond Yvonne en Peter Mandy Tessa Karin en Manolis Liza Alexandros Bernhardlaan 126 1791 XJ Den Burg Dick is overgebracht naar de landschapkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 7 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. De crematieplechtigheid zal worden gehou den op woensdag 8 oktober om 11.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crema torium waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Dag, lieve Opa Mandy en Tessa Liza en Lex Tot ons grote verdriet is vrijdag overleden mijn broer en onze oom Dick Zegel Wij wensen Annelies, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Wil Schellinger-Zegel Frans Schellinger in herinnering Siep en Jacqueline Janneke - Marleen - Annemieke Nies en Hans Joren - Gijs - Timme Ans en Pierre Charlotte Op 3 oktober overleed, na een slepende niet te overwinnen ziekte, onze zwager en oom Dick Zegel Wij wensen Annelies en familie veel sterkte. Cor en Betty de Wit-van Egmond Arie en Nel Brans-van Egmond Dick en Jans van Egmond-van Tatenhove Jan en Nicolien van IJken-van Egmond Kinderen en kleinkinderen Wij zijn bedroefd om het overlijden van onze neef Dick Zegel Wij wensen Annelies en de kinderen veel sterkte toe. Frans en Nida Zegel Jan en Aly Zegel Ook wij moesten afscheid nemen van onze neef Dirk A. Zegel Oktober 2008 D. Kievit H. Kievit-Zandee D. Krijnen t T. Krijnen-Baijs A. Helmhout-Kievit t O. Helmhout t Rust in vrede. Verdrietig zijn wij door het overlijden van Dick Zegel lid van de productcommissie van onze vereniging. Met dankbaarheid denken wij terug aan het werk dat hij voor ons gedaan heeft. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en overige familie kracht en sterkte toe om dit verlies te dragen. Vereniging voor Texelse Producten Promotie Bedroefd zijn wij dat Dick Zegel onze buurman van het hofje er niet meer is. Wij wensen Annelies en de kinderen en klein kinderen heel veel sterkte toe. Nel Kieft Pieter en Ria de Boer Jo en Nel de Kraker Trudie Buisman Nel Keijser An Doornekamp Wil Pijper Jaap en Stien Witte Gijsbert en Deet Kraay Bedroefd zijn wij om het overlijden van Meneer Zegel De grondlegger van ons bedrijf zal na 51 jaar nooit meer zijn betrokkenheid tonen. Begonnen op 't Raaksje is het bedrijf inmiddels in de Parkstraat uitgegroeid tot de huidige Blokker. We zullen zijn interesse missen en wensen de familie heel veel sterkte. Margo en Herman Diana en Rinie Marleen Olga en Noud Chantal Karei Sandra en Ed Femke en Dennis Lianne Tanja en Alex Lia en Peter Iris Claudia en Robert Jaquelien en Jeroen Noël Mandy Annemiek Jerry In diepe, diepe liefde maken wij bekend dat onze Hanneke is overleden. Johanna Maria Riegman-Starink Texel, 15 februari 1956 Texel, 4 oktober 2008 Margje Johan en Meria, Lars Anne en Danny Peperstraat 17 1794 AH Oosterend Woensdag 8 oktober is er van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren in dorpshuis De Bijenkorf, Mulderstraat 17 te Oosterend. Donderdag 9 oktober nemen we in besloten kring afscheid van Hanneke. Overeenkomstig de wens van Hanneke liever geen bloemen maar een gift voor het KWF. zusjes in liefde verbonden voor altijd lief wijs dapper onvergetelijk Ons bereikte het droevige bericht dat op 4 oktober jl. is overleden onze oud-collega Hanneke Riegman-Starink in de leeftijd van 52 jaar Van februari 1994 tot mei 2002 is Hanneke werkzaam geweest bij de Receptie van ons instituut. Wij betreuren het vroege overlijden van Hanneke zeer. Wij wensen Roel, kinderen en familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Directie en medewerkers van het Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek Veel te vroeg moeten wij afscheid nemen van onze lieve Hanneke Een vrouw met heel veel karakter en humor tot het laatst... Nog geen jaar geleden speelde zij mee in "Assepoester" en vervulde zij de glansrol van stiefdochter. Wij wensen de nabestaanden alle sterkte toe. Hanneke, je blijft altijd in onze gedachten. Toneelgroep Oosterend De Heer is mijn herder Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat, na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis 'LauwershoF, is ingeslapen onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Diederica Fokstina Maria Anne Bakker - Kooiman Dia weduwe van Pieter Bakker Oosterend (Texel), 1 april 1910 Alkmaar, 3 oktober 2008 Besozzo (Italië) Jenny Brak - Bakker Henk Brak jr. Bergen N-H Cees Bakker Marja Bakker - Buers Lara en Joost Tijn en Caroline Akersloot Piet Bakker Ans Bakker - Mijnders Pim Joost Corr.adres: Dokter van Peltlaan 41 1861 KB Bergen N-H Overeenkomstig de wens van moeder is haar lichaam ter beschikking gesteld aan de medische wetenschap. De herdenkingsdienst zal zijn op donderdag 9 oktober om 10.30 uur in de Trefpuntkerk aan de L. de Colignystraat 20 te Alkmaar. Liesbeth Schermer-van de Kamp 19 oktober 1935 10 augustus 2008 Graag willen wij eenieder bedanken voor de over weldigende belangstelling, de prachtige bloemen en de lieve brieven en kaarten die wij hebben ont vangen na het overlijden van Liesbeth. Al üw blijken van medeleven zijn voor ons een gro te troost geweest. Wij missen haar allemaal heel erg. Familie Schermei Texel, oktober 2008. Geboren op 28-09-08 Stijn Koets Dochter van Marlies Koorn en Bas Koets Geuzenkade 37hs 1056 KL Amsterdam

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3